Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 7 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 28.04.2010 04:31
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




- L´Exportateur Tchecoslovaque 9
Časopis čs.zahraničního obchodu, vydává Společnost pro rozvoj hospodářských a kulturních styků s Orientem. Přivázano Czechoslovak Trade and Industry. V obou časopisech množství reklam a fotografií čs.výrobků.
Praha 1936 Vyšehrad
4°,103s.,váz.


- Český národ ve světové válce a vídeňská vláda
Dotaz poslanců Františka Staňka, Dra. Zdeňka Tobolky Polpl. převazba se zlacením. Pardubice, O. Kypr., 1917, 128 S., 8°. Velmi pěkný stav.

- Diplomatické dokumenty o Československém státu
OBrož. Paříž, 1918, 56 S., malá 8°. Obě strany obálky lehce nalomené, místy nepatrné oslí uši. Jinak nepoškozeno. Pěkný stav.

- Sibiřské písně Petra Bezpráva
Revoluční sloky dle Petra Bezruče. OBrož. Praha, !Mladé Proudy, 62 S., 8°. Složky nerozřezány. V pěkném stavu.

- Praha. Václavské náměstí.
Tramvaj a doprava. Prošlá poštou.
Praha 1955 Orbis



- Hitler v sovětské karikatuře
Karikatury sovětských umělců kolektivu Kukryniksy a B. Jefimova. 2. vydání. Vydala Společnost pro kulturní a hospodářské styky s SSSR, Praha 1946. 60 stran - polovinu z nich tvoří celostránkové reprodukce karikatur, původní brož. Přední strana obálky mírně potrhaná (viz obr.). Dobrý stav.

- Pražské Jezulátko
Vydal Vladimír Žikeš, Praha 1940. 40 stran textu a 24 stran obrazové přílohy. Původní poloplátěná vazba. Dobrý stav.

- Turecku
Informační brožura, pravděpodobně ze 30. nebo 40. let. Tištěno v Itálii, text však česky. Cca 32 stran, velké množství obrazového materiálu. Pěkný stav.

- Moudrost starých římanů
Citáty římských klasiků česky a latinsky.
Praha 1990 Odeon
8°,238s.,váz.


- Mariánské lázně. Marienbad.
Neprošlá poštou.
Meissen 1912 H.Seibt



- Biedermeier
Umění a kultura v českých zemích 1814 ? 1848 Biedermeier Umělecká díla Čech a Moravy první poloviny 19. století odrážejí osobitý umělecký a myšlenkový proud ? biedermeier. Zatímco v zahraničí byl český biedermeier již úspěšně představen, na domácí půdě se dosud taková přehlídka neuskutečnila. Publikace vycházející ke stejnojmenné výstavě se zaměřuje na umělecké bohatství biedermeieru jako stylu, který se zrodil v prostředí aristokracie a zámožného měšťanstva a postupně zasáhl široké sociální vrstvy. V duchu rodící se občanské společnosti vyznával ideály praktičnosti a jednoduchosti, objevoval půvab všedních věcí a radostí i krásu přírody a přírodních materiálů. Střízlivá elegance a věcnost ? charakteristické rysy estetického cítění biedermeieru ? odrážely celkovou modernizaci společnosti a staly se předzvěstí moderního designu. -------------------------------------------------------------------------------- Biedermeier Nakladatel: Gallery ISBN: 978-80-7101-073-9, EAN: 9788071010739 Formát: 527 stran, 28x24cm, česky, vázaná vazba Rok vydání: 2008 (1. vydání)

- Výhody a oprávnění členů KČST
Výhody a oprávnění členů Klubu českosl. turistů a praktické pokyny pro výkonné turisty vůbec. Vydal Klub čs. turistů, Praha 1929. 120 stran, původní brož. Obálka mírně zašpiněná, jinak velmi dobrý stav.

- Tvůrcové dějin
Čtyři tisíciletí světových dějin v obrazech dob a osobností Druhé rozmnožené vydání německé vydal Petr Richard Rohden České autorisované vydání, podstatně doplněné, redigoval Karel Stloukal 1936 Nakladatel L. Mazáč v Praze cena dohodou velmi zachovalé foto pošlu emailem vlastním 5 dílů

- Vývoj mlékařství (průvodce expozicí ZM)
Průvodce po expozici Zemědělského muzea na zámku Kačina u Kutné Hory. Vydal Ústav vědecko-technických informací ČAZ, nedatováno (usuzovat lze na přelom 70. a 80. let). 19 stran s množstvím obrazového materiálu, původní brož v dobrém stavu, obálka nepatrně pomačkaná.

- ALEŠ MIKOLÁŠ (1852-1913) MALÍŘ A ILUSTRÁTOR, NEJVÝZNAMĚJŠÍ OSOBNOST GENERACE ND
Poznámka - POHLEDNICE S RUKOPISNÝM TEXTEM A PODPISEM


- BLACHUT BENO (1913-1985) TENORISTA, OD 1941 ČLEN ND, HOSTOVÁNÍ PO EVROPĚ
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM (1978) + FOTO


- BROM GUSTAV (vl.jm. Gustav Frkal, 1921-1995) BRNĚNSKÝ DIRIGENT A SKLADATEL, JAZZMAN, ŠÉF VLASTNÍHO ORCHESTRU EVROPSKÉHO VĚHLASU
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM


- BUCHVALDEK ZDENĚK (1928-1987) PO DAMU V MOSTĚ, KDE I DRAMATURG, REŽISÉR A ŘEDITEL, OD 1976 ŘEDITEL RALISTICKÉHO DIVADLA, AKTIVNÍ KOMUNISTA
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- CÍSAŘ ČESTMÍR (1920) REFORMNÍ KOMUNISTICKÝ POLITIK, MINISTR ŠKOLSTVÍ, PAK VĚDECKÝ PRACOVNÍK, PO 89 VELVYSLANEC PRO ZVLÁŠTNÍ MISE
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1990)


- CÍSLER JIŘÍ (1928-2004) HEREC V OPEŘE I OPERETĚ, REŽISÉR, SPISOVATEL, HUDEBNÍK, DRAMATIK, TV BAVIČ
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- ČERNOCH KAREL (1943-2007) ZPĚVÁK, MUZIKÁLOVÝ HEREC, MODERÁTOR A BAVIČ
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- DEPARDIEU GÉRARD (1948) FRANCOUZSKÝ HEREC ÚSPĚŠNÝ DOMA I V HOLLYWOODU
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- DOČOLOMANSKÝ MICHAL (1942-2008) VYUČENÝ AUTOMECHANIK, VYSTUDOVAL VŠMU, ANGAŽMÁ V SND, ÚSPĚCHY V TV A FILMU
Poznámka - KARTIČKA S NALEPENOU PODOBENKOU A VĚNOVÁNÍ


- DVOŘÁK VLADIMÍR (1925-1999) HEREC, TEXTAŘ, KONFERENCIÉR A SCÉNÁRISTA, OD 1956 VYSTUPOVAL S J. BOHDALOVOU
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- FRANCIS DICK (1920) NAROZEN DO JEZDECKÉ RODINY, CHOVATEL, OD 1948 PROFI ŽOKEJ, PO ZRANĚNÍ NOVINÁŘ A AUTOR DETEKTIVEK Z JEZDECKÉHO PROSTŘEDÍ
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- HERZOG ROMAN (1934) NĚMECKÝ PROFESOR PRÁVA, JAKO ČLEN CDU 7. SPOLKOVÝM PRESIDENTEM 1994-1999
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- CHŇOUPEK BOHUSLAV (1925-2004)NOVINÁŘ A SPISOVATEL, DLOUHOLETÝ MINISTR ZAHRANIČÍ ČSSR,JEDNA Z OPOR NORMALIZACE
Poznámka - PODPIS NA BLAHOPŘÁNÍ K NOVÉMU ROKU


- JAKEŠ MILOUŠ (1922) PŮVODNĚ BAŤOVEC, STUDOVAL V MOSKVĚ, PAK V APARÁTU KSČ, PO 1968 HUSÁKOVSKÉ KŘÍDLO, 1987-89 GENERÁLNÍ TAJEMNÍK, PAK VYLOUČEN ZE STRANY, V ÚSTRANÍ
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- JIROUDEK FRANTIŠEK (1914-1991) MALÍŘ, VYSSTUDOVAL AVU, ČLEN SKUPINY 7 A MÁNESA
Poznámka - PODPIS NA NATIŠTĚNÉ PODOBENCE


- LOREN SOPHIA (1934) ITALSKÁ HEREČKA, HRÁLA OD 16 LET, USPĚLA VV MISS ITÁLIE, PO SETKÁNÍ S PRODUCENTEM A POZDĚJŠÍM MANŽELEM C. PONTIM SVĚTOVÝ ÚSPĚCH
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- MAREK JIŘÍ (vl.jm. Josef Jiří Puchwein, 1914-1994) AUTOR BUDOVATELSKÝCH ROMÁNŮ, VELMI ÚSPĚŠNÝ S CYKLEM HŘÍŠNÝCH LIDÍ, SCÉNÁRISTA
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1989)


- McBAIN ED (vl.jm. Salvatore Lombino, přijaté jméno Evan Hunter, 1926-2005) SCÉNÁRISTA A AUTOR DETEKTIVNÍCH ROMÁNŮ, KTERÉ PSAL I POD DALŠÍMI RŮZNÝMI PSEUDONYMY
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- MITCHUM ROBERT CH. D. (1917-1997)ZAČÍNAL JAKO PROFI-BOXER, OD 1943 V HOLLYWOODU HLAVNĚ V DETEKTIVKÁCH A WESTERNECH
Poznámka - PODPIS NA OBRÁZKU Z FILMU


- NUŠIĆ BRANISLAV (1866-1938) SRBSKÝ PROZAIK A DRAMATIK
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- PÍCHA FRANTIŠEK (1893-1964) HEREC A DIVADELNÍ REŽISÉR
Poznámka - POŠTOU PROŠLÁ VLASTNÍ POHLEDNICE S PODPISEM (1932)


- ROKL RUDOLF 1941-1997) KLAVÍRÍSTA, SKLADATEL A ARANŽER, SPOLUPRACOVNÍK A PŘÍTEL K. GOTTA, JAZZMAN
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- ROSŮLKOVÁ MARIE (1901-1993) PO SOUKROMÉM STUDIU HERECTVÍ 1934-49 U E.F.B., 1950-82 V MDP, VE FILMU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ AŽ JAKO ZRALÁ ŽENA
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1988)


- SOUČEK SVATOPLUK (1902-1978) MALÍŘ, GRAFIK A ILUSTRÁTOR
Poznámka - VĚNOVÁNÍ NA ČÁSTI VÝSTAVNÍHO KATALOGU (1972)


- ŠAŠEK JIŘÍ (1930-1996) KOMIK VE DVOJICI S D. VOSTŘELEM V ROKOKU, ZAZÁŘIL JAKO ROBOT EMIL V TV, POLITICKY PERZEKVOVÁN
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1990)


- Za národní stát
Výběr projevů K. Perglera v boji za samostatnost národa. Uspořádal a přeložil K. Z. S předmluvou K. Perglera. Knihovna Památníku odboje č. 24. Praha, Nákladem Památníku Odboje, 1923, 202 S., malá 4° s čb. fotografiemi v textu. Razítko předchozího majitele na titulním listu. Hřbet lehce natržen. Jinak pěkně zachováno.

- Divadlo (Rozhledy po světě divadelním) - časopis
Konvolut: ročník I., č. 2, 4, 5, 7 ročník IV., č. 1 - č. 5 (léta 1903-1905). CCa 200 stran s množstvím ilustrací, slepá dobová poloplátěná převazba. Desky mírně odřené, některé listy mírně zašpiněné. Dobrý stav.

- Próza z doby Karla IV.
Typo, vazba a obálka Jindřich Štyrský. Velmi dobrý stav.
Praha 1938 Evropský literární klub
8°,264s.,váz.


- GRÉGR, MUDr. EDVARD (1827-1907) LÉKAŘ, BRATR JULIA G.SPOLUZAKLADATEL MLADOČESKÉ STRANY, POSLANEC,SPOLUMAJITEL KNIHKUPECTVÍ
Poznámka - RUKOPISNÝ ČTYŘSTRÁNKOVÝ DOPIS O SVÉ KANDIDATUŘE (1902)


- Praha. Národní divadlo (doprava)
Prošlá poštou.
Praha 1954 Orbis



- Pražské ateliéry
Vydalo Nakladatelství československých výtvarných umělců, Praha 1961. Původní polokožená vazba se zlacením na hřbetu, 300 stran se 185 vyobrazeními. Desky nepatrně zašpiněné, velmi dobrý stav!

- Slavnostní spis na paměť dvacetipětiletého trvání vyššího hospodářského ústavu zemského v Táboře
Vydavatel : Tiskem P. Franka, nákladem ústavu Rok vydání: 1892 Jazyk: Čeština Počet stran: 182

- Praha, podrobný plán hlavního města
Vydal Melantrich, Praha 1948. Na 36 listech v měřítku 1 : 15.000, druhé, doplněné vydání. 74 stran textu + 36 listů map. Původní brož. Obálky mírně odřená a pomačkaná, jejich zadní část nepatrně zašpiněná. Uvnitř velmi dobrý stav.

- Josef Kurz - Učebnice jazyka staroslověnského
obálka: M. Rada, P. Pospíšil
nakladatel: Stát. pedagogické nakl., Praha
rok vydání: 1969
počet stran: 244 + 4 obraz. příl.
stav: velmi pěkný, původní vazba


- Markéta Luskačová
Nakladatel : Torst
ISBN : 80-7215-129-0
EAN : 9788072151295
Formát : 160 stran, 30x22,5cm, česky a anglicky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Kniha představuje tvorbu jedné z nejvýznamnějších osobností české fotografie. Texty napsali Josef Topol, Gerry Badger a Marie Klimešová.

- Revue Prostor č. 49-50
Nakladatel : Sdružení pro vydávání revue Prostor
Formát : 280 stran, 19x11,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Téma čísla: Právo, moc a skandály

- Henry Miller - Obratník raka
Reflex - Praha1990 - Edice X - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy. Na hřbetě malý štítek

- Z. Wirth, V. V. Štech, V. Vojtíšek - Zmizelá Praha
ilustrace: velké množství obrazových příloh
nakladatel: Václav Poláček, Praha
rok vydání: 1945
počet stran: 172
stav: původní brož, pěkně zachovalé

- PhDr. Emil Hradecký - Berní rula svazek 26 - Kraj Podbrdský
obálka: autor
nakladatel: Stát. pedagogické nakl., Praha
rok vydání: 1952
počet stran: 384 + 2 mapy
stav: luxusní brož, nerozřezaná


- Přírodní památky, rezervace a parky
Nakladatel : Olympia
Edice :Navštivte
ISBN : 80-7033-826-1
EAN : 9788070338261
Formát : 192 stran, 20,5x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Svazek obsahuje tzv. maloplošná chráněná území, kterých byl k 1. lednu 2003 úctyhodný počet 2123. Zaměřuje se na taková území, v nichž byly vybudované naučné stezky.

- Zadní voj, 14 čísel, 1920
List 33. transportu československého vojska na U.S.A T. Logan, 14 čísel, jednolisty, 2 S./1 číslo, r. 1920, malá 4°. Velmi pěkný stav.

- Radhošť. Radegast na Radhošti.
Prošlá poštou.
1950 Orbis



- Rukopis Králodvorský
Připojen denník Prof. Dra. J. L. Píče o cestě s R. K. do Paříže a Milána. S ukázkou 5 stran z originálu. Vydal Melantrich, 1912. 70 stran, původní brož. Lehce uvolněný hřbet, přední strana obálky mírně zašpiněná. Dobrý stav.

- Sborník příspěvků z 1. setkání genealogů
a heraldiků (Ostrava 1980). Vydal Klub genealogů a heraldiků při DKP Vítkovice, Ostrava. 77 stran, původní brož se slepou měkkou obálkou a originálním papírovým přebalem. Velmi dobrý stav.

- Tábor: Sborník k 550. výročí vzniku města
Vydalo Muzeum husitského revolučního hnutí a Okresní archiv v Táboře, 1970. 117 stran, původní brož s měkkou obálkou, ta mírně zašpiněná (viz foto). Dobrý stav.

- Vývoj mlynářství
Vydaly Mlýny a pekárny ve spolupráci s Čs. zemědělským muzeem, Praha. 57 stran, původní brož. Dobrý stav.

- Zemědělské muzeum 1891 - 1981
Informační brožura s množstvím fotografií, vydalo Zemědělské muzeum a Ústav vědeckotechnických informací pro zemědělství, tištěno v roce 1982. 63 stran, původní sešit s pevnější obálkou. Ta mírně odřená, jinak dobrý stav.

- Radio Handbook
Radio Handbook, r.1946, Santa Barbara, California Perfektní stav, cena dohodou .
Vydavatel : California

- Marie Pujmanová - Hra s ohněm


- Marie Pujmanová - Lidé na křižovatce


- Lidiada. Historie o lásce, bojích a mordech Švandy
dudáka a jeho stolové družiny, sepsaná podle plesnivých veršovců řeckých a řimských kumštem a rythmem heroickým. Pěkně vypravená poloplátěná vazba, 54 str. Titul namá tiráž. Vzhledem ke stáří zahnědlé skvrnky v papíru. Velmi dobrý stav.

- Vojenská speciální mapa N. Baňa 1:50 000
Vojenský zeměpisný ústav, Praha, 1952, velmi dobrá, v dolní části přehled použitých podkladů a hypsometrie a přehled magnetické deklinace, Antická knihovna, -Vojenská speciální mapa N. Baňa 1:50 000

- Kytička anekdot ze života slavných lidí I.
Knihovna humoru, sv. 2, ročník II. Praha 1926. Původní brož, 95 stran. Obálka lehce pomačkaná, hřbet uvolněný a nepatrně natržený. Dobrý stav.

- BENEŠ SVATOPLUK (1918-2007) PO KONZERVATOŘI V LETECH 1937-50 NA VINOHRADECH, DO 1985 V MDP, MILOVNÍK A HVĚZDA KONVERZAČNÍCH HER, MNOHO CHARAKTERNÍCH ROLÍ VE FILMU, ROZHLASE A DABINGU
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- Sbírka zákonů republiky Československé, 1948
S přílohami. Státní tiskárna, Praha 1948. Poloplátěná vazba se zlacením a zdobením na přední straně desek a na hřbetu, 1898 stran. Dobrý stav, desky lehce odřené a natržené ve hřbetu.

- Sbírka zákonů a nařízení, 1939
Tiskárna Protektorátu Čechy a Morava, Praha 1939. Poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, cca 1000 stran. Dobrý stav, desky lehce odřené, jeden list vytržen (je přiložený).

- Uprostřed Evropy
Básně Halase, HOlana, Hrubína, Kainara, Mikuláška ad. s cizojazyčným ekvivalentem, s ryty Františka Muziky, vyšlo jako neprodejný dar Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1968 Jazyk: Čeština Počet stran: 40

- Scott Turow - Přiznání viny
Knižní klub - Praha 1996 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.

- Michael Palmer - Přes mrtvoly
INA - Bratislava 1992 - 1. vydání - česky - Vázané. Velmi dobrý stav. Vazba ve hřbetu mírně odřená.

- Sbírka zákonů a nařízení, ročník 1945
Doba nesvobody. Státní tiskárna, Praha 1946. Celoplátěná vazba se zlacením a zdobením na hřbetu a přední straně desek, 446 stran. Velmi dobrý stav.

- Sbírka zákonů a nařízení, ročník 1945
Doba nesvobody. Státní tiskárna, Praha 1946. Poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, 445 stran. Dobrý stav, desky lehce odřené.

- Sbírka zákonů a nařízení , ročník 1938
státu československého. Státní tiskárna, Praha 1938. Poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, 1340 stran. Desky mírně odřené, dobrý stav.

- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština Počet stran: 604

- Sbírka zákonů a nařízení, ročník 1927/2
Státní tiskárna, Praha 1927. Polokožená vazba se zlacením a zdobením na hřbetu, cca 1300 stran. Dobrý stav, desky lehce odřené.

- Sbírka zákonů a nařízení , ročník 1928
státu československého. Státní tiskárna, Praha 1928. Poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, cca 1446 stran. Lehce uvolněný hřbet, desky ve hřbetu mírně natržené a odřené. Dobrý stav.

- Sbírka zákonů a nařízení , ročník 1927/1
státu československého. Státní tiskárna, Praha 1927. Polokožená vazba se zlacením na hřbetu, 1279 stran. Desky lehce odřené, dobrý stav.

- - - Staré české umění. Sbírky Národní galerie v Praze - Jiřský klášter - -
Praha NG 1988, menší 4°, 238 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Gorfunkel A.Ch. : - - Renesanční filosofie - -
Praha Svoboda 1987, 8°, 377 str., OCpl. s OOb..

- NEUMANN STANISLAV (1902-1975) HEREC, SYN S.K.N., 1927-1975 ČLEN NÁRODNÍHO DIVADLA, VE FILMU, ROZHLASE I TELEVIZI
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- Pro mimořádného dědečka
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-526-9
EAN : 9788072095261
Originál :To a Very Special Grandpa
Překlad : Marcela Nejedlá
Formát : 26 stran, 15x10,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Knížka je sbírkou slov chvály dědečků starších, mladších i novopečených .

- Obrazový průvodce Létáme
nová!!!

- Roční zpráva C.K. státní reálky v Kutné Hoře 1913
Obsahuje mj. text Konkurs pro obsazení stolice jazyka a literatury české na pražské universitě r. 1938. Nákladem ředitelství, Kutná Hora 1913. Původní brož, 61 stran. Obálka mírně zašpiněná, natržený hřbet. Uvnitř dobrý stav.

- Co vykonala Francie vojensky za války .
Svírka vojenských příruček, Řada III., svazek VII. OBrož. Praha, L. Souček, 1922, 40 S., 8°. Hřbet lehce natržen. Jinak v pěkném stavu.

- Sbírka zákonů a nařízení , ročník 1920
státu československého. Státní tiskárna, Praha 1920. Celoplátěná vazba se zlacením na hřbetu, 1763 stran. Některé listy polité, nebrání to však čitelnosti textu. Dobrý stav.

- Franz Kafka - Erzählungen - der Prozess - das Schloss
R L - Berlin 1965 - 1.vydání - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce opotřebovaná , nepatrně místy podlepená.

- Isla Dewar - The Woman who painted her Dreams
BCA - London 2002 - Brožované. Velmi dobrý stav.

- Margaret Forster - Diary of Ordinary Woman
Vintage - London 2004 - Brožované. Velmi dobrý stav.

- Alexander McCall Smith - Morality for Beautiful Girls
Abacus - London 2003 - Brožované. Velmi dobrý stav.

- Harry Grey - Once Upon a Time in America
Bloomsbury Publishing - London 1997 - Brožované. Velmi dobrý stav

- Zborov 1917 - 1937. Památník k dvacátému výročí
bitvy u Zborova 2. července 1917. Celopl. vazba se zlacením. Praha, Čin/Orbis, [1937], 142 S., 4° s čb. fotografiemi a ilustracemi v textu. Titulní list natržen. Slušný stav

- Divadelní kalendář na rok 1904. Ročník XXIII.
Informace, vzpomínky, úvahy a beletrie. Plátěná vazba s barevnou ražbou, 174 str. textu, dále prázdné stránky na poznámky a příloha reklam. 12°. Praha, Frant. Krušina, 1904. Vazba je zašpiněná, uvnitř dobrý stav.

- Divadelní kalendář na rok 1905. Ročník XXIV.
Informace, vzpomínky, úvahy a beletrie. Plátěná vazba se zlatou ražbou, 174 str. textu s rozkládacím obr. hlediště Nár. divadla, dále prázdné stránky na poznámky a příloha reklam. 12°. Praha, Frant. Krušina, 1905. Dobrý stav.

- Kalendář Národního divadla na rok 1908. R. XXVII.
Informace, vzpomínky, úvahy a beletrie. Plátěná vazba se zlatou ražbou, 210 str. textu s foto a rozkl. obr. hlediště ND, dále prázdné stránky na poznámky a příloha reklam. 12°. Praha, Jan Šmejkal, 1908. Dobrý stav.

- Fráňa Šrámek - Života bído přec tě mám rád,J. Čapek - původní linoryt
ilustrace na obálce: J. Čapek - původní linoryt
nakladatel: Ústřední studentské nakladatelství
rok vydání: 1925
počet stran: 44
stav: původní brož, dobře zachováno

- Teddy Bear, Duke Psycho
rok vydání: 1988
kdo vydal: Virgin Records Ltd.
stav: dobře zachováno

- Roy Orbison - Mystery Girl
rok vydání: 1989
kdo vydal: Virgin Records America Inc.
stav: dobře zachováno

- A lover of the cross
život sv.Gemmi v angličtině

- Dˇábel a jeho služebníci
známá kniha,jako nová
ISBN : Nigg

- Kritická příloha Revolver Revue č. 30
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát : 156 stran, 23,5x16,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


- Kráska a zvíře / La Belle et la Bete
Nakladatel : Národní divadlo
ISBN : 80-7258-160-0
EAN : 9788072581603
Formát : 160 stran, 21,5x17cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Publikace o opeře Philipa Glasse Kráska a zvíře , která měla v srpnu 2003 českou premiéru v Národním divadle v Praze.

- Umělec 3/2004 (anglická verze)
Podtitul : Contemporary art and culture
Nakladatel : Divus
Formát : 96 stran, cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Časopis o současném umění a kultuře.

- Elmer Rice - New York vládne


- Bohuš Beneš - Bůh do domu


- H.Sudermann - Kočičí stezka


- C.Vincenti - Bořitelé chrámů(díl 1.-3.)


- Manual of Military Law . (1929)
W Rok vydání: 1940 Jazyk: Angličtina Počet stran: 1068

- Štramberk Kotouč
Rok vydání : 1920 Poznámka :orig.brož.

- Plán Prahy 1:20 000
Jazyk: Čeština. A6, , Brožovaná , 176 stran, 0,14 kg , Levné knihy , 2008 , EAN - 8595133202183 . Kapesní vydání kompletní mapy Prahy v měřítku 1:20.000. Centrum v měřítku 1:12.000. Rejstřík ulic včetně poštovních směrovacích čísel.

- Miroslav Lamač
Stav : obálka podlepena, na hřbetu kousky chybí, jinak dobrý stav.

- Fráňa Šrámek - Bouřky a duhy


- Fráňa Šrámek - Bouřky a duhy


- Fráňa Šrámek - Křižovatky


- Bohumil Hrabal - Ostře sledované vlaky


- Vladislav Vančura - Markéta Lazarová
MAŤA - Praha 2004 - 19. vydání - edice Česká radost sv. 39 - Vázané. Luxusní stav. Nečteno.

- Světová literatura (ročník 1982) . 1-6
komplet určitá čísla i jednotlivě Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština

- Bohumil Hrabal - Taneční hodiny pro starší a pokročilé


- Kínai kerámiamüvészet-The Art of Chinese Poetry
Rok vydání : 1973 Poznámka :katalog výstavy

- Kresba, kresba . (česká kresba 80. let 20. století ze sbírek členských galerií RG ČR)
Rok vydání : 2004

- Mandragora-ilustrovanáa kniha vědecká 15.-17. století
Rok vydání : 1974 Poznámka :A6, katalog výstavy

- Národní galerie a valdštejnská jízdárna-Zrod Evropské krajinomalby
Rok vydání : 1972 Poznámka :katalog

- Nepál-země lid
Poznámka :katalog

- Neprakta-výstava kreslenho humoru a ilustrací
Rok vydání : 1980 Poznámka :katalog

- Zdena Frýbová - Mafie po listopadu
ŠULC a spol. - Praha 1992 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav. Rohy vazby lehce ošoupané.

- Bohumil Hrabal - Ostře sledované vlaky


- Od Courbeta k Cźannovi-obrazy z let 1848-1886 ze sbírek francozských muzeí
Rok vydání : 1982 Poznámka :Profily a přehledy 44

- Karel Hájek
Dům umění města Brna, velmi dobrý stav, orig.brož, 11 čb fotografií, 13 stran, Fotografie/Film, -Karel Hájek

- Bohumil Hrabal - Kličky na kapesníku


- Bohumil Hrabal - Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet


- Pravila Šahrazád
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1955 Jazyk: Čeština Počet stran: 464

- Antonín Zápotocký, 1884 - 1954
Nakladatel : Orbis Rok vydání (číslo vydání) : 1954 ()

- Průvodce výstavou knižní kultury doby nové i staré od 28. června do 7. července
Cizojazyčné resumé. Pomocí redakční komise sestavil Dr. Antonín Dolenský. Velmi zajímavá publikace vydaná k výstavě knižní kultury v Praze roku 1926. Obsahuje příspěvky jako Činnost spolku Typografia v Praze, Jednotná fronta knihy od Františka Laichtera, Knihovna hlavního města Prahy a stavba její ústřední knihovny od dr. Jana Thona s nákresy půdoprysů a řezů nové stavby. - dnešní Městské knihovny, Česká tvorba písmová od Artura Nováka a mnohé další. Připojena obrazová příloha s fotgrafiemi starých tisků a inkunábulí. Vydavatel : Mezinárodní sjezd knihovníků, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 335

- Nezapomněli jsme 1939 - 1945
Nakladatel : Polonia Rok vydání (číslo vydání) : 1959 () Popis : anglicky, rusky, francouzsky

- Deset let jednoty československé obce legionářské v Praze - Dejvicích 1921 - 1931
Nakladatel : Jednota československé obce legionářské Rok vydání (číslo vydání) : 1931 ()

- Pokání a jiné filmové povídky
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 183

- Willie Nelson with Waylon Jennings - Take it to the limits
Supraphon - 1985 - LP - Stereo 1113 3708 ZN - rychlost 33 - vynikající stav.

- První schůze Národního shromáždění Českolovenského
Těsnopisecká zpráva o 1. schůzy Národního shromáždění československého v Praze dne 14.listopadu 1914 Vydavatel : Informačně-Osvětový Odbor československého vojska, Irkutsko Rok vydání: 1919 Jazyk: Čeština Počet stran: 32

- Kratkij ispansko-russkij i russko-ispanskij slovar
Vydavatel : Gosudarstvennoje izdatelstvo inostrannych i nacionalnych slovarej, Moskva Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 461

- Oblastní jízdní řád ČSD 1989-1990 1. část
Platí od 28.5.1989 do 26.5.1990. Vydavatel : Nakl. dopravy a spojů v Praze Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 158

- Setkání v mezidveří kulis a smrti
JAMU 2007 Brno, život a dílo Jos. Šafaříka

- Táborový deník šestnáctiletého skauta Jiřího Wolkra
Petr 1049,pův.brož na hřbetě slepena lepenkou

- Hrady a zámky v Čechách, A - Z na cesty
Olympia 1986

- P.I.Čajkovskij - Symfonie č.6 H-moll Pathetická , op. 74
1953 - LP - DV 5193 - rychlost 33 - Jiný obal, nepatrně ošoupaný - gramofonová deska v luxusním stavu.

- Franz Kafka - Aforismy
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1968
počet stran: 88
stav: původní brož, výborný stav

- Alois Jirásek - Psohlavci
ilustrace: Mikoláš Aleš
nakladatel: J. Otto, Praha
rok vydání: 1930
počet stran: 260
stav: pěkný, původní vazba,ochranné pouzdro


- Italská čítanka
Podtitul : Gutenbergova čítanka současné italské prózy
Nakladatel : Gutenberg
ISBN : 978-80-86349-25-1
EAN : 9788086349251
Formát : 330 stran, 18x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Tato čítanka je jedinečnou příležitostí, jak českému publiku ukázat, co se v italské literatuře dělo v posledních zhruba patnácti letech, a jak mu představit reprezentativní díla tohoto období napříč žánry, generacemi, tématy a regiony. Přináší zejména autory našim čtenářům dosud neznámé, ale splácí i dluh takové osobnosti, jakou je nositel Nobelovy ceny Dario Fo. Kromě něj čítanka nabízí psychologické prózy Antonia Tabucchiho a Eleny Ferrante, ukázky z rozmáchlých vyprávění o osobní svobodě od Maurizia Maggianiho a Melanie Mazzucco, neapolskou fantasy od Giuseppa Montesana, zpověď zamilovaného gymnazisty od Enrica Brizziho a humorný příběh z klobásové párty od Michela Serry. Na konci svazku na čtenáře číhají dva velmi svérázní autoři: Aldo Busi, který svým barokním jazykem líčí pikantní epizody z maloměstského života, a Aldo Nove katalogizující úchylky konzumem vymytých mozků.

- Český /angl./ filmový plakát
Nakladatel : Moravská galerie
ISBN : 80-7027-128-0
EAN : 9788070271285
Formát : 504 stran, cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


- RENAULT KANGOO od 1997 - Jak na to?
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
256 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2007
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 8072322613
EAN: 9788072322619

Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů Renault Kangoo a je vhodná pro profesionály i amatéry. Publikace obsahuje přes 800 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat.

Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:

Charakteristika vozidla Renault Kangoo. Motor. Mazání, Chlazení. Vstřikování nafty. Vstřikování benzínu. Zapalování. Spojka. Manuální převodovka. Hnací hřídele. Řízení. Přední náprava. Zadní náprava. Brzdy. Elektrická instalace. Výfuková soustava. Údržba a péče o vozidlo.


- CITROËN SAXO 1996 - 2001 č. 78 - Jak na to?
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
324 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2007
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 8072322621
EAN: 9788072322626

Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů Citroën Saxo a je vhodná pro profesionály i amatéry.

Publikace obsahuje přes 800 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat.

Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:

Představujeme vozidlo Citroën Saxo. Opravy během jízdy. Běžná obsluha a údržba. Zážehové motory 1,0 l, 1,1 l, 1,4 l, 1,6 (65 kW) a 1,6 l (87 kW). Vznětový motor 1,5 l. Opravy prováděné ve vozidle. Demontáž motoru a generální oprava motoru. Chlazení motoru, topení a větrání / klimatizace. Palivová a výfuková soustava - zážehové motory a vznětové motory. Systémy pro řízení složení spalin. Startér a dobíjení. Zapalování. Žhavení. Spojka. Manuální převodovka. Automatická převodovka. Hnací hřídele kol. Brzdy. Pérování a řízení. Karoserie. Elektrická instalace. Schémata elektrického zapojení vozu. Rozměry a hmotnosti. Nákup náhradních dílů. Identifikace vozidla. Všeobecné pracovní postupy. Nářadí a vybavení. Schémata elektrického zapojení vozu.


- CITROËN XANTIA od 1993 - Jak na to?
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
264 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2007
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 8072322427
EAN: 9788072322831

Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů Citroën Xantia a je vhodná pro profesionály i amatéry. Publikace obsahuje přibližně 800 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat.

Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:

Úvod. Zážehové motory. Mazání Motoru. Chlazení motoru. Vstřikovací soustava. Zapalování. Spojka. Převodovka. Hnací hřídele. Řízení. Přední náprava a zavěšení předních kol. Zadní náprava a zavěšení zadních kol. Hydraulická soustava. Brzdy. Elektrická instalace. Vznětový motor. Mazání vznětového motoru. Chlazení vznětového motoru. Vstřikování nafty. Výfuková soustava. Automatická převodovka. Přehled požadovaných rozměrů a seřizovacích hodnot.


- Panna nebo netvor
Nakladatel : Listen
Edice :Česká povídka
ISBN : 80-86526-12-7
EAN : 9788086526126
Formát : 144 stran, 17x12,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Další knížka z edice Česká povídka navazuje na soubory předchozí, zároveň je ale trochu jiná. Opět sice přináší povídky deseti autorů, ale nikoliv na jedno téma. Přesto mají cosi společného - nejde o příběh ze života. Některé jsou groteskní, jiné absurdní, s prvky černého humoru, další dejme tomu postmodernistické.
Se světem spotřebitelských soutěží se s nadsázkou vyrovnává Ivan Klíma. V tradici svých podivných, virtuózně vystavěných příběhů pokračuje Miloš Urban, s pozoruhodným nápadem v sobě ukrytých světů si pohrává Jiří Kratochvil, problémy kočičího sexu i vizi odlidštěného světa popisuje Igor Chaun. Až kafkovský je strach anonymního člověka z úředního obvinění v textu Ivana Binara. S černým humorem obratně zacházejí Iva Pekárková a Pavel Svoboda. Obyčejnému školníkovi a zamilovanému strojvůdci přičarují zázračné schopnosti Jan Jandourek a Boris Dočekal a pragmatiký vědec se střetává s vizionářkou v povídce Daniely Fischerové.

- CITROËN BX od 3/84 č. 33 - Jak na to?
skladem, expedice ihned
brožovaná vazba
formát knihy: 210 nbsp mm x 297 nbsp mm
224 stran černobílých
Datum vydání: srpen 2007
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 8072320289
EAN: 9788072320943

Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů Citroën BX s benzinovými motory, ve vkládané příloze jsou popsány dieselové motory. Kniha je vhodná pro profesionály i amatéry - obsahuje přibližně 800 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat.

Kniha je rozčleněna do těchto kapitol:

Motor. Mazání motoru. Chlazení motoru. Karburátor a palivová soustava. Vstřikovací zařízení Bosch - LE3. Vstřikovací zařízení Bosch - Motronic. Zapalování. Spojka. Převodovka. Automatická převodovka. Hnací hřídele kol. Řízení. Přední náprava a zavěšení předních kol. Zadní náprava a zavěšení zadních kol. Hydraulická soustava. Brzdy. Elektrická instalace. Tabulky rozměrů a seřizovacích hodnot. Tabulky utahovacích momentů. Schémata elektrického zapojení vozu. Vznětové motory (v příloze).


- Memy ve vědě a filosofii?
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-196-6
EAN : 9788070071960
Formát : 160 stran, 20x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Sborník příspěvků. Osvětluje povahu mladého vědního oboru - memetiky - a zamýšlí se nad tím, jakou roli z hlediska vědy a filozofie v současné kultuře hrají předměty memetiky, tzv. memy. Memetika je věda na pomezí přírodních, společenských a humanitních věd. Sestavil Jiří Nosek.

- ČESKÁ KNIHA REKORDŮ II.
skladem, expedice ihned
128 str. plnobarevných
Datum vydání: prosinec 2008
Nakladatel: Deskové hry
ISBN: 80-239-7739-3
EAN: 9788023977394

Výpravná publikace o 128 stranách se stovkami fotografií, nad nimiž mnohdy zůstává rozum stát - zcela nové rekordy, nové kapitoly, nové fotografie, dosud nezveřejněná NEJ
Kniha vycházející z údajů zanesených pelhřimovskou Agenturou Dobrý den do České databanky rekordů je průřezem toho nejzajímavějšího ze světa českých a slovenských NEJ?
Česká kniha rekordů mapuje snahy lidí, kteří se stali jedničkami ve svém oboru ať už po celoživotním úsilí v těch nejserióznějších oborech nebo naopak v krátkém okamžiku, z recese a pro potěšení těch kolem na základě svého dobrého nápadů. A právě nápady a nápaditostí českých lidí kniha jen hýří. Navíc je i tím nejlepším důkazem o platnosti úsloví o zlatých českých ručičkách V knize, v níž si můžete prohlédnout 625 fotografií a přečíst údaje o 1663 rekordech snad ze všech oborů lidského konání, si na své přijde určitě každý. Vždyť se tu dočtete i o tom, že :

- Birmansko-russkij razgovornik
Jazyk: Čeština

- Arnošt Hrabal - básník lesa
ZK ROH Uherské Hradiště 1969, příspěvky Jar. Durych, Jar.Tomeček a další, přílohy reprodukce graf.listů Hrabala

- Světová literatura (ročník 1968) . 1-6
komplet určitá čísla i jednotlivě Rok vydání: 1968 Jazyk: Čeština

- BEUTLER MILOSLAV (1897-1964) SOCHAŘ A MEDAILÉR, AUTOR SOCHAŘSKÝCH VÝZDOB MNOHÝCH VEŘEJNÝCH BUDOV
Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE, KDE PÍŠE O ZASLÁNÍ SVÝCH MEDAILÍ A POSKYTUJE SOUPIS SVÝCH PRACÍ VYTVOŘENÝCH ZA VÁLKY (CCA 1946)


- POULÍK JOSEF (1910-1998) ARCHEOLOG, VEDOUCÍ ARCHEOLOGICKÉHO ÚSTAVU, AKADEMIK
Poznámka - PODPIS NA TIŠTĚNÉ GRATULACI


- Československo ve středoevropském dopravním
vývoji. 41. svazek Rozprav Národního technického muzea, Praha 1970. 109 s množstvím obrazového materiálu, původní brož. Obálka lehce odřená, velmi dobrý stav.

- Deník plukovníka Švece - I. díl
Knihovna Památníku Odboje, čís. 9. OBrož. Praha, Nákladem Památníku Odboje, 1920, 84 S., 12°. Obálka potrhána a vyspravována hnědou pap. páskou. Uvolněno z vazby. Slušný stav.

- Deník plukovníka Švece - I. díl
Knihovna Památníku Odboje, čís. 9. OBrož. Praha, Nákladem Památníku Odboje, 1920, 80 S., 12°. Obálka nepatrně ušpiněna, křehká mírně potrhána. Nekompletní exemplář. Chybí stránka 81 - 84, obsah a zadní strana obálky. Jinak v slušném stavu.

- Deník plukovníka Švece - I. díl
Knihovna Památníku Odboje, čís. 9. OBrož. Praha, Nákladem Památníku Odboje, 1920, 84 S., 12°. Obálka nepatrně ušpiněna, křehká a částečně odtržena. Jinak v pěkném stavu.

- Dvacet let ČSR
Uspořádal Jaroslav Hloušek. Vydal A Dědourek (pravděpodobně 1938) v řadě Vlajky: sbírka příruček k školním oslavám a besídkám jako její 8. svazek (doplněk 3. svazku Vlajek). Původní brož, 27 stran. Dobrý stav.

- Hlasowé o potřebě jednoty spisowného jazyka
pro Čechy, Morawany a Slowáky. W kommissí u Kronbergra i Řiwnáče, Praha 1846. Původní brož, 240 stran. Mírně uvolněný hřbet, obálka zašpiněná (viz foto), vnější okraje listů lehce potrhné a pomačkané. Stránky místy zhnědlé stářím. Velmi slušný stav.

- Na paměť Josefa Pekaře, národního historika
Kniha proslovů a projevů při pohřbu J. Pekaře. Vydala Novina, Praha 1937. Původní brož, 67 stran. Obálka mírně zašpiněná, velmi dobrý stav.

- Palcát, roč. I, číslo I. (Hakenkreuz hrozí!)
Nezávislý sborník, podporující státotvorných a branných sil československého lidu. Ročník první, číslo jedna. IV. vydání. Sešit s původní obálkou, 48 stran. Obálka mírně pomačkaná a nepatrně potrhaná na okrajích. Dobrý stav.

- Pamjati polkovnika Ušakova - Irkutské vydání
Polpl. převazba. Konvolut 5 leg. děl. Obsahuje: Deník plukovníka Švece I. II. díl Langer, Fr. - Za cizí město - Irkutské vydání Pamjati polkovnika Ušakova - Irkutské vydání, RUSKY Goleček, V. - Čechoslovackoje vojsko v Rossii - Irkutské vydání, RUSKY. Praha/Irkutsk, Knihovna Památníku Odboje, číslo 9., 1920, 84 S., 112 S. Irkutsk, Tiskem Inf.-osvětového odboru československého vojska na Rusi, 1919, 80 S. Irkutsk, Izdanie Informacionno-prosvetitelnavo otd. čechoslovackavo Voen. Ministerstva, 1919, 31 S., barev. rozkl. mapka střední Evropy Irkutsk, Izdanie Informacionno-prosvetitelnavo otd. čechoslovackavo Vojen. Ministerstva, 1919, 85 S., 12°. Velmi pěkný stav

- Upomínka na prvý sjezd prvních abiturientů
reálky v Kostelci nad Orlicí 1904 - 1929. K tisku upravil a vydal S. Koukol, Praha 1929. Poplátěná slepá převazba, 61 stran. Pěkný stav.

- Vojenské rozhledy, Ročník III./2., 1922
Revue militaire Tchécoslovaque, II. pololetí, S. 329 - 660 + Cvičební listy, Příloha Vojenských Rozhledů, č. 12., roč. I. Polpl. převazba se zlacením. Praha, Československý ústav vojenský, [1922], 331 S., 27 S., 4° s rozkl. mapkami, půdorysy, náčrty, čb. fotografiemi v textu. V pěkném stavu.

- 1866: Válečné události v severovýchodních
Čechách. Vydal Areál bojiště 1866 na Chlumu ve spolupráci s Muzeem B. Němcové v České Skalici, 1970. První vydání. 47 stran, původní brož, velké množství fotografií a ilustrací! Přiložen informační leták Areálu bojiště 1866. Velmi dobrý stav.

- 28. říjen
Uspořádal Jaroslav Hloušek. Vydal A Dědourek (pravděpodobně 1937) v řadě Vlajky: sbírka příruček k školním oslavám a besídkám jako její 3. svazek. Původní brož, 85 stran. Volný hřbet, obálka mírně natržeá ve hřbetu, listy nepatrně pomačkané na okrajích. Dobrý stav.

- Čáry máry
Odborný magický časopis Unie pražských magiků. 11 čísel: ročník II. 1-9 (1970), ročník III. 1-3, 5,6 (1971). Jednotlivé sešity s původními obálkami, každý cca 30 stran s množstvím ilustrací, v některých číslech přílohy. Dobrý stav.

- Památník a program třetího sletu svazu
českosl. sokolstva v Americe. Brož., 24 str. Chicago, Sletový výbor, 1937. Obálka zašpiněná, uvnitř velmi dobrý stav.

- časopis Junák, č. 1, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.

- časopis Junák, č. 1-2, ročník 32. (1968)
Vydala Mladá fronta, Praha 1968. Původní sešit s obálkou. Cca 30 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Obálka mírně odřená a zašpiněná, některé listy lehce pomačkané. Dobrý stav.

- časopis Junák, č. 2, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.

- časopis Junák, č. 22, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Obálka i některé listy mírně zašpiněné na horním rohu. Dobrý stav.

- časopis Junák, č. 28, ročník 32. (1970)
Vydala Mladá fronta, Praha 1970. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.

- časopis Junák, č. 3, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.

- časopis Junák, č. 4, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 23 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.

- časopis Junák, č. 7-8, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 39 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.

- časopis Junák, č. 9-10, ročník 32. (1969)
Vydala Mladá fronta, Praha 1969. Původní sešit s obálkou. 47 stran, velké množství černobílých i barevných ilustrací! Dobrý stav.

- Poštovní knížka na rok 1906
Vydal A. Neubert, Praha. Původní brož s nádhernou obálkou. 32 stran. Pěkný stav.

- Filmový kalendář 1947
První rok československé dvouletky. Vydalo Československé filmové nakladatelství, 1947. Cca 100 stran, kroužková vazba, každá dvoustrana tvořená filmovou fotografií a kalendářem (viz foto)! Obálka nepatrně odřená a pomačkaná. Do několika málo kalednářových stran si původní majitel/ka vepsal/a poznámky. Jinak dobrý stav.

- Političtí vězni padesátých let - Pocta statečným
Podtitul : Political Prisoners in the Fifties - A Tribute to Courage
Nakladatel : Langhans
Edice :Tváře doby
ISBN : 80-86512-21-5
EAN : 9788086512211
Formát : 118 stran, 28x21cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Fotografická publikace obsahuje portréty bývalých politických vězenkyň a vězňů padesátých let. Katalog vychází u příležitosti stejnojmenné výstavy v Langhans Galerii Praha, 15.5 - 30.8.2003. Fotografie Václav Jirásek, Jan Malý, Ivan Pinkava, Dušan Šimánek, Tomáš Rasl, Vojtěch Vlk. Výběr portrétovaných Kristina Vlachová.

- Praha vysílá - svazek V.
obálka: litografie, nesignováno
nakladatel: ACCORD, Praha
rok vydání: 1932
počet stran: 20
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- Praha vysílá - svazek IV.
obálka: litografie, signatura VN
nakladatel: ACCORD, Praha
rok vydání: 1932
počet stran: 20
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- Četnické humoresky. Pět sešitů: 2/1929, 4/1930, ..
5/1930, 7/1932, 8/1932. Brož., svazek cca 225 str. Praha, Bohumil Malý, 1929-32. Č. 2/1929 je bez první poloviny svazku, přední obálka odtržená, č. 5 (viz foto) má nahoře vpředu a vzadu natržený hřbet, č. 4, 7, 8 mají nahoře a dole jen opotřebené hřbety. Uvnitř velmi dobrý stav.

- Smokie - Bright Lights Back Alleys
rok vydání: 1977
kdo vydal: Columbia, Indie
stav: dobře zachováno

- Nova et vetera, sv. 42
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 42. V Staré Říši na Moravě, 1921. Původní brož, cca 150 stran. Obálka odtržena od knižního bloku, její hřbet mírně potrhaný stejně jako okraje. Knižní blok rozpadlý na dvě části, uvolněný hřbet. Lehce pomačkané a potrhané kraje listů. Slušný stav.

- Zprávy Československé společnosti rukopisné
4 čísla časopisu: 1937: čísla 9-10 a 13. 1938: čísla 17-18 a 19-20. Vydala Čsl. společnost rukopisná. Původní sešity s volným hřbetem, každý cca 13 stran. Okraje mírně pomačkané a potrhané, některé listy poznamenané stářím (zhnědlé). Velmi slušný stav.

- Well Red - Respect Due
rok vydání: 1988
kdo vydal: Virgin Records Ltd.
stav: dobře zachováno

- Balaam the Angel - Live Free Or Die
rok vydání: 1987
kdo vydal: Virgin Records Ltd.
stav: dobře zachováno

- HEGR MILOSLAV (1891-1968) MALÍŘSKÁ STUDIA STRÁVIL V NĚMECKU, PAŘÍŽI, DOKONČIL U PROF. PREISLERA V PRAZE. MALOVAL PORTRÉTY A KRAJINY
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS O VÝROBĚ MALÍŘSKÉHO FIXATIVU (1945)


- MERVART AUGUSTIN (1889-1968) STUDOVAL SOCHAŘSTVÍ A MALÍŘSTVÍ, MALOVAL ARCHITEKTONICKÉ A KRAJINÁŘSKÉ REÁLIE I PO EVROPĚ, ŽIL V PŘEROVĚ
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS - KONDOLENCE (1958)


- Roboti a lidi
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1993-4
EAN : 9788020419934
Formát : 248 stran, 16,5x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Sbírka povídek českých autorů, jsou zde zastoupeni Ondřej Neff, Jiří W. Procházka, Anna Šochová, Jarek Mostecký, Martina Šrámková a další. V knize se zamýšlejí nad možnými konflikty mezi lidmi a stroji jimi vytvořenými.

- JEDENÁCTÍK VLADIMÍR (1905 - 1980) OPERNÍ PĚVEC
Poznámka - FOTOGRAFIE S VĚNOVÁNÍM


- Máj
z obsahu: básně: Antonín Klose: A zase je máj! Jan Neruda: Motto mých písní Gustav Opočenský: Píseň hledajících Jaroslav Vrchlický: Píseň o Vinetě, Lipany, Při objevení nové podobizny Dantovy romány, novely, povídky a črty: Hněváme se již celý den B.R. Vánoční toulky Luis Křikava: Pozdravení František Sokol Tůma: Ježíšek na Valašsku Václav Štika: Hasičská pravidla vzpomínky, cestopisy, články poučné a studie: K. Bulíř: Nemocné poháry Jaroslav Hasina: Antonín Dvořák, Zlatá hvězda Hanuš Kuffner: Bitva u Lipan feuilleton: Jan Havlasa: Z Tater Vilém Mrštík: Fragmenty Václav Štech: Drama čtyř chudých stěn literatura divadlo osobní veřejnost a společnost různé ohlasy z dáli výtvarné umění ilustrace Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje Rok vydání: 1904 Jazyk: Čeština Počet stran: 822

- Praha vysílá - svazek III.
obálka: litografie, signatura VN
nakladatel: ACCORD, Praha
rok vydání: 1932
počet stran: 20
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- UB 40 - Labour Of Love II
rok vydání: 1989
kdo vydal: Virgin Records Ltd.
stav: dobře zachováno

- VOLNÉ SMĚRY, měsíčník pro výtvarné umění, literaturu, divadlo a hudbu
SVU Mánes 1940, ročník XXXVI., 10 čísel (komplet) nesváz., velmi dobrý stav

- Nova et vetera, sv. 42
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 42. V Staré Říši na Moravě, 1921. Původní brož, cca 150 stran. Lehce uvolněný hřbet, obálka mírně pomačkaná a potrhaná na okrajích, z části dosud nerozřezáno. Dobrý stav.

- Nova et vetera, sv. 36
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 36. Ve Staré Říši na Moravě, 1920. Původní brož, cca 130 stran. Obálka nepatrně zašpiněná, uvolněný hřbet. Dobrý stav.

- Sudek Josef: Praha panoramatická
SNKLHU 1959, 1.vydání, bez obálky, clpl.vazba lehce ušpiněna, na tit.listu podpis majitele.

- Moudrost našich dnů
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-523-4
EAN : 9788072095230
Originál :Wisdom of Our Times
Překlad : Klára Ježková
Formát : 1 stran, 15x14,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Knížka obsahuje výběr z nejmoudřejších slov, jaká kdy byla napsána o nejdůležitejších lidských hodnotách - o laskavosti, vytrvalosti, naději a odvaze.

- Tomu nejskvělejšímu synovi
Nakladatel : Slovart
ISBN : 80-7209-527-7
EAN : 9788072095278
Originál :To a Very Special Son
Překlad : Marcela Nejedlá
Formát : 26 stran, 15x10,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2004


Anotace : Milujícím rodičům někdy nestačí pouhá pohlednice, aby svému báječnému synovi vypověděli, jak moc jim na něm záleží. Tato knížečka tedy za mnohé z nich vyslovuje věci, které by rádi pověděli sami, kdyby našli správná slova.

- Prales Mionší
Prales Mionší, jedna z nejpozoruhodnějších přírodních lokalit České Republiky, ležící v Moravskoslezských Beskydech, ve fotografiích klasiků české krajinářské fotografie (Josef Sudek!, Rudolf Janda, Petr Helbich a dalších). Ve výpravné monografii je zachycena tvář tohoto chráněného území od třicátých let 20. století do dneška. Nakladatel: KANT, 2009. 248 stran, 29x30cm, česky a anglicky. Pevná vazba s přebalem. Perfektní stav, zcela nová kniha.

- Kartografický přehled, ročník V., číslo 1-6
Časopis pro theoretickou i užitou kartografii, rediguje Karel Kuchař. Leden - červen 1950, ročník V. Původní brož, 68 stran. Obálka mírně pomačkaná a potrhaná stejně jako vnější okraje některých listů. Lehce natržený a potrhaný hřbet. Velmi slušný stav.

- Nova et vetera, sv. 36
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 36. Ve Staré Říši na Moravě, 1920. Původní brož, cca 130 stran. Obálka nepatrně pomačkaná na okrajích, uvolněný hřbet. Některé listy jsou mírně zašpiněné (zřejmě polité). Velmi slušný stav.

- Nova et vetera, sv. 34
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 34. Ve Staré Říši na Moravě, 1919. Původní brož, cca 160 stran. Obálka nepatrně zašpiněná a pomačkaná, uvolněný hřbet. Velmi slušný stav.

- Nova et vetera, sv. 34
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 34. Ve Staré Říši na Moravě, 1919. Původní brož, cca 160 stran. Obálka nepatrně zašpiněná a pomačkaná, uvolněný hřbet. Velmi slušný stav.

- Šotková Blažena: Šijeme kroje I.-X.
1.Kroj středočeský - 2.Kroj blaťácký - 3.Kroj kozácký táborský - 4.Kroj chodský (dolních vesnic) - 5.Kroj mladoboleslavský - 6.Kroj chodský (horních vesnic) - 7.Kroj turnovský - 8.Kroj litomyšlský - 9.Kroj plzeňský - 10.Kroje našich dětí. KOMPLET ! V tomto rozsahu a úplnosti na trhu nevídané.

- Československá vlastivěda. Řada II. Národopis.
Brož.,391 str. s mnoha foto, obr. a tabulkami. 4°. Praha, B. Janda - Sfinx, 1936. Návrh obálky od Jindřicha Štyrského. Obálka používáním lehce zašpiněna (viz foto), uvnitř velmi dobrý stav, od str. 113 nerozřezané.

- Nova et vetera, sv. 31
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 31. Ve Staré Říši na Moravě, 1918. Původní brož, cca 200 stran. Lehce uvolněný hřbet a nepatrně pomačkaná obálka. Dobrý stav!

- Nova et vetera, sv. 33
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 33. V Staré Říši na Moravě, 1919. Původní brož, cca 150 stran. Obálka mírně zašpiněná, pomačkaná na okrajích a potrhaná ve hřbetu. Ten je uvolněný, knižní blok se rozpadá na několik částí. Lehce zašpiněné okraje některých listů. Velmi slušný stav.

- Přehled literatury české
Dle druhého vydání Historie literatury české Josefa Jungmanna. Vydal Václav Hess, Praha 1852. Původní brož, 36 stran. Obálka odtržena od zbytku knihy, potrhaná a zašpiněná, uvolněný hřbet. Listy jsou mírně zhnědlé stářím, na okrajích lehce zašpiněné, některé nesou stopy přehnutí. Slušný stav.

- CD Duo di basso


- Bankstatement - Bankstatement
rok vydání: 1989
kdo vydal: Virgin Records Ltd.
stav: dobře zachováno, ochranná folie


- CD Beautiful Viola


- CD World Melodies


- CD Viola and Doble Bass


- CD Čeští barokní sólisté


- RADIO ALBUM - svazek X.
obálka: litografie, signatura VN
nakladatel: ACCORD, Praha
rok vydání: 1929
počet stran: 44
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- RADIO ALBUM - svazek IV.
obálka: litografie, signatura nečitelná
nakladatel: ACCORD, Praha
RADIO, Praha
rok vydání: kol. r. 1930
počet stran: 54
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- Barbra Streisand - Emotion
rok vydání: 1985
kdo vydal: Supraphon
stav: dobře zachováno

- Rock Na Cabeca (2 LP)
rok vydání: 1983
kdo vydal: Columbia
stav: dobře zachováno, ochranná folie


- Pomáda (2 LP)
rok vydání: 1978
kdo vydal: RSO Records, Francie
stav: dobře zachováno

- George Michael - Listen Without Prejudice
rok vydání: 1990
kdo vydal: Bonton
stav: dobře zachováno

- Secret Service - Greatest Hits
rok vydání: 1983
kdo vydal: Sonet, Jugoslávie
stav: dobře zachováno

- K tanci a zpěvu - svazek VI.
obálka: litografie, A. Pelc?
nakladatel: Jan Švehla, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 18
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- K tanci a zpěvu - svazek 9
obálka: litografie, signatura dela
nakladatel: Jan Švehla, Praha
rok vydání: 1935
počet stran: 18
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- K tanci a zpěvu - svazek V.
obálka: litografie, A. Pelc?
nakladatel: Jan Švehla, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 18
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- Co Praha tančí a zpívá 2
obálka: litografie, nesignováno
nakladatel: Mojmír Urbánek, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 16
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- Růže z Argentiny (opereta)
obálka: litografie, signatura HAB
nakladatel: F. Kovářík, Praha
rok vydání: 1940
počet stran: 16
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- Sada počítačových knih (1)
Seznam knih v sadě: * 1001 tipů a triků pro Internet, J. Vořech, D. Morkes, Computer Press 1999, 2. vydání, 392 stran * 1001 tipů a triků pro Windows 98, J. Hlavenko, L. Haško, Computer Press 1999, 340 stran, přiloženo CD * 1001 tipů a triků pro Windows 95, D. Dočekal, Computer Press 1997, 390 stran * Novell NetWare 5 - Quick Starts, Novell Inc. 1998, 31 stran Knihy jsou nové, nepoškozené.

- Sada počítačových knih (2)
Seznam knih v sadě: 1) Používáme Internet s programem Netscape Navigator 2, Computer Press 1996, 336 stran, přiloženo CD 2) Windows v síti - optimální instalace, efektivní správa paměti, řešení praktických problémů, M. Scholz, B. Smadja, L. Moosmuller, UNIS 1992, 251 stran 3) VirusScan - Antivirový program nové generace, J. Mrnuštík, Grada 1994, 72 stran 4) Microsoft Query v. 1.0 - Uživatelská příručka, Microsoft Corp. 1994, 164 stran 5) Novel Netware - přehled syntaxe, P. Potoček, Středisko výpočetní techniky 1990, 75 stran 6) Novell Business Guide to Internet Connectivity and Information Access, Novell Inc. 1995, 32 stran 7) Ami Pro - Úvodní příručka, Lotus Develop. Corp., 1991, 31 stran 8) Ami Pro 3.0, Jan Havelka, Grada 1993, 424 stran 9) Česká Windows 95, Michal Osif, Grada 1995, 240 stran 10) Microsoft Windows for Workgroups 3.11 - Podrobná uživatelská příručka, T. Holčík, Computer Press 1994, 150 stran 11) MS DOS 6.2 - Podrobná referenční příručka, P. Mikula, T. Baránek, CCB Brno 1993, 228 stran 12) Microsoft Windows 3.1 - Příručka uživatele, Microsoft Corp. 1993, 630 stran 13) M602 - Referenční příručka, J. Lapáček, Software602, 1992, 88 stran 14) M602 - Uživatelská příručka, J. Lapáček, Software602, 1993, 233 stran 15) Textový editor T602 - Referenční příručka, J. Lapáček, Software602, 1991, 206 stran 16) Textový editor T602 - Uživatelská příručka, J. Lapáček, Software602, 1991, 72 stran 17) Modem602 - Uživatelská a referenční příručka, J. Lapáček, Software602, 1991, 50 stran 18) Kartotéka K602 - Uživatelská a referenční příručka, J. Lapáček, Software602, 1992, 91 stran 19) Calc602 pro každého, I. a V. Rozehnalovi, I. Fikáček, Grada 1993, 168 stran Knihy jsou buď nové, nebo jako nové, nepoškozené.

- Bílý Bim
známá kniha,pevná vazba

- Matka Tereza s Danou Němcovou
nová

- Stalin v obrazech. 1879 ? 1949.
Poloplátěná vazba s obálkou, 96 str. celostránkových tabulkových fotografií nezapomenutelného Leninova přítele, dále mapy, reprodukce dopisů. Praha, Orbis, 1949. Obálka je potrhaná, jinak velmi dobrý stav.

- Hrušovský: Jánošík I.-IV.
Mazáč, Praha 1938, plpl.vazba. Komplet 4 díly.

- Jean Genet: Balkón
DILIA 1964, překlad Jiří Konůpek, o.brož. - informativní a studijní text č.11

- BÉBR RICHARD (1876-?) PRÁVNÍK, MINISTERSKÝ ÚŘEDNÍK
Poznámka - RPK GRATULACE NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE (1937)


- BEGRMANN HUGO (1880-1944) STAROSTA BRANDÝSA N.L., POSLANEC NS ZA SOCIALISTY
Poznámka - STROJOPISNÁ GRATULACE NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE (1936)


- BOHUSLAV Dr. JOSEF (1863-?) SOUDCE, SPISOVATEL A PŘEKLADATEL, SENÁTNÍ PREZIDENT NEJVYŠŠÍHO SPRÁVNÍHO SOUDU
Poznámka - RKP MOTTO S PODPISEM (1936)


- DÉRER IVAN (1884-1973) POLITIK APŘEDÁK SOC.DEM NA SLOVENSKU, MINISTR, SLOVENSKÝM ŠTÁTEM PERZEKVOVÁN, VĚZNĚN GESTAPEM, PO VÁLCE PREZIDENTEM NEJVYŠŠÍHO SOUDU
Poznámka - STROJOPISNÁ GRATULACE NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE S PODPISEM


- DÖBLER G. (1788-1845) - - Ruinen des Hafens von Cesarea in Syrien - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 27x20 cm / 53,5x43 cm.

- HOŘEC JAROMÍR (vl.jm. V. Halbhuber, 1921) BÁSNÍK, NOVINÁŘ A PUBLICISTA UKRAJINSKÉHO PŮVODU, SPOLUZAKLADATEL MF, VYDAVATEL SAMIZDATU, VĚZNĚN
Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS S HLAVIČKOU SPOLEČNOST PŘÁTEL PODKARPATSKÉ RUSI S ŽÁDOSTÍ SYNU J. TOMEČKA O POTVRZENÍ, ŽE JAKO DĚDIC NEBUDE ŽÁDAT HONORÁŘ ZA OTCOVU KNÍŽKU FEJETONŮ (1997)


- CD Mahler G.-Píseň o zemi - Great Artist


- HRUBÝ EMANUEL (1865-1943) PUBLICISTA, SENÁTOR, MNOHO SPOLEČENSKÝCH FUNKCÍ
Poznámka - RUKOPISNÉ MOTTO S PODPISEM (1935)


- JEDLIČKA VĚROSLAV (1923-?) POSLANEC ČNR, JEJÍ MÍSTOPŘEDSEDA (KOLEM ROKU 1972)
Poznámka - STROJOPISNÉ BLAHOPŘÁNÍ NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE (1972) S PODPISEM


- DÖBLER G. (1788-1845) - - Ansicht der heiligen Grabes= Kirche von Innen - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 27,5x20 cm / 53x42 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Ruinen der S.Peterskirche zu Jeruzalem - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 27x20 cm / 53,5x43 cm.

- SOUKUP FRANTIŠEK (1871-1940) MASARYKOVEC, POSLANEC NS, PŘEDSEDA SENÁTU, MINISTR, VĚZNĚN NACISTY, VE SVÉ SOC.DEM BOJOVAL PROTI MARXISTICKÉ LEVICI
Poznámka - FOTO S PODPISEM (1938)


- Zrádce dr. Karel Šviha před porotou.
Stenografický protokol o přelíčení konfidenta pražské státní policie a předsedy klubu říšských poslanců strany národně sociální před pražskou porotou ve dnech 13. až 15. května 1914. Brož., 100 str. Praha, Dělnické knihkupectví, 1914. Hřbet je dole natržený a poškozený. Titulní list má dole skvrnu od vody, str. 9 je natržená, jinak uvnitř dobrý stav.

- Kuchyňský kalendář 1938
Dárek za milou Vaší přízeň, prokazovanou firmě Postex. Původní brož, 96 stran. Obálka natržená ve hřbetu a mírně pomačkaná, na vnitřním rohu z obou stran skvrna - viz foto. Lehce uvolněný hřbet, jinak dobrý stav.

- Kniha ke čtení pro opakovací školy
aneb Výtah nejpotřebnějšího (ponaučení) co každý oud občanské spolčenosti věděti má. V Praze, v C. K. skladu knih školních, 1827. Dobová polokožená slepá převazba, 269 stran. Desky mírně odřené, na jejich přední straně nálepka původního majitele. Listy lehce zhnědlé stářím. Pěkný stav.

- R. Drmola, K. Švejda - Krása síly
fotografie: O. Horák
nakladatel: TJ Baník, Havířov
rok vydání: 1978
počet stran: 101 + 17 str. reklam
stav: výborný, původní brož, vč. samolepek


- CD Virtuosi di Basso


- CD Russian Viola


- CD Chvála violy


- CD Beautiful Melodies


- DANCING ALBUM 12.
obálka: litografie
nakladatel: Zdeněk Vlk, Praha
rok vydání: 1937
počet stran: 16
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- Páter Pio
dobrý stav
Vydavatel : Cesta

- Světlo ve tmě svítí
pevná vazba

- Osvobození k radosti
pevná vazba,nová
Vydavatel : Karmelitánské nakl.

- Kdo je kdo v Československu
Nakladatel : Československá tisková kancelář Rok vydání (číslo vydání) : 1969 () Popis : Biografie žijících osob se stálým bydlištěm v ČSSR, A - J

- VW TRANSPORTER/CARAVELLE 9/90 1/03 Jak na to? č. 35
skladem, expedice ihned
Nakladatel: KOPP nakladatelství
ISBN: 9788072323258
EAN: 9788072323258

Kniha patří do řady automobilových příruček nazvané Jak na to? . Příručka popisuje údržbu a opravy automobilů VW Transporter / Caravelle / Multivan / California a je vhodná pro profesionály i amatéry. Publikace obsahuje přibližně 800 obrázků, 50 tabulek a elektrických schémat.

- Dítě na skleníku
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 391

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Eingang in die Grabstatte der Richter zu Jeruzalem - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 27x20 cm / 52,5x42 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Das Verfolgungsthor zu Ephesus - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 26x20 cm / 55,5x44 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Ephraims Thor zu Jerusalem - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 29x20 cm / 57x44 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Ruinen der Himmelfahrths Kirche zu Jerusalem - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 20x25 cm / 42,5x53 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Eingang in die Kirche des heiligen Grabes - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 26x21 cm / 54,5x43 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Ruinen des Tempels von Carnak zu Theben in Ober= Egypten - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 28,5x21 cm / 55x43 cm.

- Nova et vetera, sv. 13
Nova et vetera mystiky umění a vědy, sv. 13. V Staré Říši na Moravě, 1915. Původní brož, cca 120 stran. Obálka téměř odtržena od knižního bloku, její hřbet mírně potrhaný a uvolněný. Velmi slušný stav.

- Roboti a lidi
Nakladatel : Mladá fronta
ISBN : 978-80-204-1993-4
EAN : 9788020419934
Formát : 248 stran, 16,5x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Sbírka povídek českých autorů, jsou zde zastoupeni Ondřej Neff, Jiří W. Procházka, Anna Šochová, Jarek Mostecký, Martina Šrámková a další. V knize se zamýšlejí nad možnými konflikty mezi lidmi a stroji jimi vytvořenými.

- Hannah MacDonald - The Sun Road
Time Warner Paperbacks - London 2004 - Brožované. Velmi dobrý stav.

- Jane Wenham Jones - Perfect Alibis
Bantam Books - London 2003 - Brožované. Velmi dobrý stav.

- Elizabeth Buchan - Secrets of the Heart
PENGUIN BOOKS - London 2000 - Brožované. Vynikající stav.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Ansicht von Jafa - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 25x20 cm / 55x43,5 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Eingang in die Gräber der Könige zu Jerusalem - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 29,5x22,5 cm / 55x43,5 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Ansicht der Moschee El Haram, ausserhalb den Mauern Jerusalems aufgenomen - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 30,5x20 cm / 51x39,5 cm.

- DÖBLER G. (1788-1845) - - Pallast der Sultane zu Gaza - -
List z knihy - - Treue Abbildungen der röm. griech. und egypt. Altertümer - - - vydal Bohmann v Praze roku 1819. Akvatinta, rozměr 29x18,5 cm / 55,5x43 cm.

- Kudrlička Vilém : - - Kalendárium kulturních osobností Šumavy a Chodska - -
Praha MMM 1997, 8°, 155 str., OBrož..

- Rádl Emanuel : - - Útěcha z filosofie - -
Praha Mladá fronta 1969, 8°, 74 str., OBrož..

- Rameš M. : - - Radioaktivní záření a lidský organismus - -
Praha Naše vojsko 1957, 8°, 119 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..

- Chalupský Ladislav : - - Světlo a svítidla - -
Praha 1981, 8°, 163 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..

- Soukupová Věra : - - Jaroslav Čermák - -
Praha Odeon 1981, 4°, 81 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Maryška Josef : - - Nové Hrady . 700 let města - -
Nové Hrady MNV 1979, 4°, nestránkováno (cca 80 str.) + obrazová příloha, OCpl. s OOb..

- Andrlík Antonín : - - Co dalo Holešovsko a Bystřicko kultuře - -
Holešov OA 1968, 8°, 62 str., OBrož..

- Caro Francois : - - Život mistra Villona - -
Praha Symposion 1927, 8°, 208 str., Cpl..

- Habětín V. : - - Kapesní atlas skamenělin - -
Praha SPN 1983, menší 8°, 285 str., řada vyobrazení v textu, OVaz..

- Gottlieb František : - - Cesta k mistrům - -
Praha ČS 1958, 8°, 142 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Kalweit Holger : - - Germánská kniha mrtvých. Výklad severského eposu Edda a esoterní nauka o třech světech - -
Praha Eminent 2003, 4°, 361 str., řada vyobrazení v textu, OVaz. s OOb..

- Masaryk T.G. : - - O studiu děl básnických - -
Praha Volesný 1926, 8°, 54 str., OBrož..

- Chalupný E. : - - Sociologie pro každého - -
Praha Hokr 1948, 1°2°, 190 str., OBrož..

- - - Proč ochraňovat utajované skutečnosti - -
Teps 1973, 8°, 139 str., obrazová příloha, OBrož..

- Fedosejev P.N. : - - Karel Marx - životopis - -
Praha Svoboda 1981, 8°, 741 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..

- Gemkow H. : - - Bedřich Engels - životopis - -
Praha Svoboda 1982, 8°, 442 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..

- - - Encyklopedie - Slavné osobnosti 1000 Oxford - -
Praha Svojtka 1995, 4°, 382 str., řada vyobrazení v textu, OVaz..

- Pondělík J. : - - Století fotbalu. Z dějin československé kopané - -
Prahja Olympia 1986, 4°, 412 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Marek F. : - - Filosofická čítanka - -
Praha SWvoboda 1971, 4°, 385 str., OCpl. s OOb..

- Lavante A. : - - Amatérská televizní příručka - -
Praha Naše vojsko 1959, 4°, 481 str., řada vyobvrazení v textu + rozkládací příloha, OPpl..

- Tetauer F. - - Drama a jeho svět - -
Prahja Tomsa 1948, 8°, 297 str., OBrož..

- Bor V. : - - Operní večery - -
Praha Panton 1981, 8°, 329 str. + obrazové přílohy, OCpl. s OOb..

- Šindelář D. : - - Estetika užité tvorby - -
Praha Odeon 1978, 4°, řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Rosenberg J.M. : - - Slovník bankovních a finnačních služeb I.-III. - -
Praha Victoria publishing 1992, 218 str., OVaz..

- - - Usnesení a dokumenty ÚV KSČ od XI. sjezdu do celostátní konference 1960 - -
Praha SNPL 1960, 8°, 864 str., OCpl..

- Frk M. : - - Technika televizního přenosu - -
Praha SNTL 1956, 4°, 473 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Houra M. : - - Jak se dívat na grafiku - -
Praha SPN 1971, 8°, 199 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Schmidt O. : - - Mzdový problém. Příspěvek k theorii pracovního důchodu - -
Praha Práce 1946, 8°, 452 str., OCpl..

- Chloupek Jan : - - Kniha o češtině - -
Praha Odeon 1974, 4°, 321 str., OCpl. s OOb..

- Thibaudet A. : - - Dějiny francouzské literatury od r.1789 až po naše dny - -
Praha Svoboda 1938, 8°, 500 str., OCpl..

- Grossman L. : - - Hráč Dostojevskij - -
Praha SNKL 1961, 8°, 294 str., OCpl. s OOb..

- - - Olympijské hry 1972. Mnichov - -
Praha Olympia 19736, 4°, nestránkováno (cca 250 str.), řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Drnák V. : - - Hlavou proti zdi - -
Praha Borový 1935, 8°, 337 str., OCpl..

- Pflegel V., Pradáč J. : - - Krása lastur - -
Praha Academia 1981, 8°, 127 str. + obrazová příloha, OVaz..

- Kábrt Jan : - - Stručný lékařský slovník - -
Praha SZN 1958, 8°, 361 str., OVaz..

- Polák Vladimír : - - Čtení o Blansku 1848-1945 - -
Blansko 1995, 8°, 139 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..

- Pour B. : - - Plánované řízení práce ve stavebnictví - -
Praha Orbis 1945, 8°, 190 str., OBrož..

- Kusl F. : - - Příručka pro domácí dílnu - -
Praha SNTL 1981, 8°, 269 str., řada vyobrazení v textu, OVaz..

- Petiška Eduard : - - Čtení o zámcích a městech. Pověsti a staré příběhy Čech, Moravy a Slezska - -
Praha Albatros 1979, 4°, 256 str., OCpl. s OOb..

- Astarita T. : - - Mezi vodou slanou a svěcenou. Dějiny jižní Italie - -
Praha BB Art 2006, 8°, 383 str., řada vyobrazení v textu, OVaz. s OOb..

- Kovář Martin : - - Velká Britanie v eře Roberta Walpola - -
Praha OSV 2004, 8°, 273 str. + obrazová příloha, OBrož..

- Masaryk T.G. : - - Velicí mužové - -
Praha SN 1926, menší 8°, ed.Knihy pro každého, 200 str., OVaz..

- Masaryk T.G. : - - V boji za svobodu - -
Praha SN 1927, menší 8°, ed.Knihy pro každého, 199 str., OVaz..

- Masaryk T.G. : - - Česká otázka o naší nynější krisi. Jan Hus. - -
Praha SN 1924, menší 8°, ed.Knihy pro každého, 404 str., OVaz..

- Traub H. : - - Naše politické dějiny v 19.století - -
Praha SN 1926, menší 8°, ed.Knihy pro každého, 155 str., OVaz..

- Gottwald K. : - - O otázkách války a obrany naší vlasti - -
Praha Naše vojsko 1953, 8°, 353 str. + obrazová příloha, OCpl..

- Trevor-Roper H.R. : - - Poslední dny Adolfa Hitlera - -
Praha Mladá fronta 1968, 8°, 275 str., obrazová příloha, OBrož..

- Lenin V.I. : - - Stručný životopis - -
Praha Svoboda 1950, 8°, 361 str., OBrož..

- Lord Walter : - - Dunkerský zázrak - -
Praha Mladá fronta 1987, 295 str., obrazová příloha, OBrož..

- Herben Jan : - - T.G.Masaryk - -
Praha 1910, 8°, 99 str., OBrož..

- CZECH Z CZECHENHERZU ARNOŠT (1878-1951) SPISOVATEL, NOVINÁŘ A ORIENTALISTA
Poznámka - RUČNĚ PSANÝ KL


- HARRACH, JAN NEPOMUK HRABĚ (1828-1909)POLITIK A VLASTENECKÝ ORGANIZÁTOR VEŘEJNÉHO ŽIVOTA EMLER JOSEF (1836-1899) VÝZNAMNÝ HISTORIK
Poznámka - OBA PODPISY NA TORZU RUKOPISNÉHO DOPISU (1893)


- HOMOLA MIROSLAV (1909-1983) PO KONZERVATOŘI V RŮZNÝCH DIVADLECH,, 1950-80 MDP, VELKÉ FILMOVÉ ROLE, PO VÁLCE JEN DROBNOSTI
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1943)


- KLÍMA JIŘÍ VÁCLAV (1874-1947)REDAKTOR, DOCENT PEDAGOGIKY NA UK
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1942)


- NEJEDLÝ + LUDMILA JIRÁSKOVÁ, DCERA A. JIRÁSKA, PODEPSÁNI NA POHLEDNICI


- ROLAND FRANTIŠEK (1888-1967) STUDOVAL HERECTVÍ I MALÍŘSTVÍ, 1919-59 V ND, MNOHO MENŠÍCH FILMOVÝCH ROLÍ
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1942)


- STEIMAROVÁ JIŘINA (1916-2007) HEREČKA Z BUDILOVA RODU, OTEC J. STEIMAR, MATKA E. STEIMAROVÉ A J. KODETA, BABIČKA B. KODETOVÉ A A. POLÍVKOVÉ. HRÁLA V ND, VE FILMU I TV
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1943)


- Míša Kulička v cirkuse
Melantrich 1950, napsal Jan Vik, ilustrace Jiří Trnka.

- DANCING ALBUM 1930
obálka: litografie, signatura nečitelná
nakladatel: Z. Vlk a J. Gollwell, Praha
rok vydání: 1930
počet stran: 20
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- CD Brixi,Vanhal -The Unknown Czech Viola


- CD Viola


- CD Double Bass


- CD Ysaye E. - 6 Sonatas for Violin Solo


- CD Brahms,Downes,Herzogenbert


- CD Sarasate,Massenet,Saint-Saens,...


- Čaj o páté - svazek III.
obálka: litografie, signatura hardt
nakladatel: ACCORD, Praha
rok vydání: 1931
počet stran: 24
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- Čaj o páté - svazek VII.
obálka: litografie, signatura dela
nakladatel: ACCORD, Praha
rok vydání: 1932
počet stran: 26
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé

- CD Mozart W.A. - Chrámové sonáty


- CD Schubert, Dvořák - Quintets


- CD Telmann G.P. - La Putain


- Kudrnáč Jaroslav: KLUČOV staroslovanské hradiště ve středních Čechách
Academia 1970, clpl.vazba s obálkou - pošk., 1.vydání, jen 1350 výtisků(!), přílohy. Recensoval dr.Turek.

- PALEČEK 1881
Humoristicko-satyrický týdenník nepolitický, ročník 9. - 1881. Dob.plkž.vazba. Kompletní ročník. V nabídce další ročníky..

- PALEČEK 1890
Nový Paleček, humoristický obrázkový týdenník nepolitický, roč.4, Praha 1890. Dob. plkž vazba - odřený hřbet, stopy užití. Kompletní ročník

- Bítov 02
Archy pro poesii, kritiku, život.
Vranov nad Dyjí 1991 Votobia
8°,volné archy v pap.přebalu


- Dům u nemocnice
použitá,super stav

- F. Klempa - Košíková
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Moravské nakl., Brno
rok vydání: 1942
počet stran: 52
stav: výborný, původní brož


- Hans Surén - Člověk a slunce
obálka: Salač
překlad: Jiří O. Parma
nakladatel: Melantrich Praha
rok vydání: 1928
počet stran: 212
stav: výborný, původní brož s obálkou


- Intelektuál 1/2004
Nakladatel : Concordia
Formát : 68 stran, 21x14,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


- Brno. Brünn.
Ocelorytina z 19.století.
pol.19.stol.
100x147


- Brusel. Brüssel.
Ocelorytina - - hlavního města Evropy - - .
pol.19.století
142x95


- Děčín. Das Schloss zu Tetschen.
Ocelorytina z poloviny 19.století. Velmi dobrý stav.

100x153


- Hradschin. Aufgenommen vom neuen Weg.
Ocelorytina z pol.19.století, kreslil a ryl J.Rybička. Papír natržen, nepatrně zasahuje do obrázku.

97x137


- Ladislaus
Mědirytina. Ladislav Pohrobek, český král 1453-1457.
cca 1800
142x80


- Pardubický zámek
Xylografie, kreslil K.Liebscher.
konec 19.stol.
150x220


- Signalizační zařízení
Mědirytina.
poč.19.stol.
160x170


- O víně aneb Lepší je vínečko nežli voda
Slavné osobnosti o víně.
Praha 1985 Lidové nakladatelství
8°,144s.,brož.


- Čtyři portréty Jaroslava Seiferta
Čtyři velkoformátové fotografie Jaroslava Seiferta u něj doma.
foto Petr Hron 1980
390x300


- Magazín Kina 1967
Sestavil Fr.Goldscheider.
Praha 1967 Orbis
podél.8°,192s.,brož.


- Praktická fotografie
Oborové encyklopedie. Zpracoval kolektiv autorů pod vedením P.Tauska. Přebal mírně poškozen.
Praha 1973 SNTL
8°,384s.+48s.příl.,váz.


- Rock And Roll
První čsl.deska se zakladateli rokenrollu - J.L.Lewis, Ch.Berry, The Platters aj.
1974 Opus



- Václav Čtvrtek - Vepřík a kůzle (leporelo)
ilustrace: Radek Pilař
foto: František Němec
nakladatel: Pressfoto, Praha
rok vydání: neuvedeno
počet stran: 6 listů
stav: velmi dobrý, pěkně zachovalé


- Hošek Radislav : - - Náboženství antického Řecka - -
Praha Vyšehrad 2004, 239 str., řada vyobrazení v textu, OVaz. s OOb..

- Pelan Jaroslav : - - Kuchyň v organismu bytu. Pojednání o kuchyni a kuchyňské práci s hlediska disposičního, pracovního a technického - - - -
Praha Pyšvejc 1946, 4°, 52 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..

- Hlušička Jiří : - - České moderní malířství v Moravské galerii v Brně I. (období 1890-1919) - -
Brno MG 1984, 4°, 301 str., řada vyobrazení, OCpl. s OOb..

- Langer Jiří : - - Atlas památek - evropská muzea v přírodě. Ilustrovaná průvodce po muzeích lidové architektury - - - -
Praha Baset 2005, 4°, 894 str., řada vyobrazení v textu, OVaz. s OOb..

- Roubík František : - - Od nosítek k trolejbusu - -
Praha Orbis 1956, 4°, 118 str., OCpl. s OOb..

- Knažstvo ženy alebo knažstvo srdca
Společenství blahoslavenství

- Osvobození k radosti
nová
Vydavatel : Karmel

- Přes propasti věků
nová
Vydavatel : vyšehrad

- Chov koní v Československu
dobrý stav

- Kůn pro Krakonoše
dobrý stav

- Přelévat moře
použitá

- V neděli zůstal rabín doma
nová

- CD Brahms, Mozart - String Sextets


- CD Downes A. - Music for Horns...


- CD Martinů B. - Viola B.Martinů


- CD Bach J.S. - Compositions for Two Flutes...


- CD L.v.Beethoven - Fatal Symphony


- Revue art II./2008
Nakladatel : Wox art
Formát : 58 stran, 23x30cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Čtvrtletník o současném umění. Z obsahu: V. Kokolia - Já jsem zoufalec E. Bornová - Udělám vše J. Špaňhek - Lustry Aukce - Praha a Bratislava .

- Veronica Henry - Wild Oats
PENGUIN BOOKS - London 2004 - Brožované. Vynikající stav.

- Španělská slovíčka ve větách
Formát : 13×21 cm, 176 stran
ISBN : 978-80-247-2772-1
Anotace : Španělská slovíčka ve větách je kniha, která vás seznámí s 1700 nejpoužívanějšími slovy a slovními spojeními španělštiny a jejich českými ekvivalenty. Tyto výrazy se mohou stát základní slovní zásobou, kterou lze při pozdějším studiu dále rozvíjet. Výběr slovíček odpovídá cílům, které byly definovány pro Evropské jazykové certifikáty . Znalost této slovní zásoby vám napomůže i při orientaci v nových učebnicích španělštiny. Díky přehlednému členění a řazení španělských a českých výrazů, díky příkladovým větám vyjadřujícím kontext, ale i díky informacím o gramatice a výslovnosti, je tato publikace praktickým pomocníkem při osvojování španělštiny. Využijete ji nejen při učení slovíček a při jejich vyhledávání, ale i při kontrole vlastních znalostí a dovedností a navíc vám tato příručka pomůže při pochopení větné stavby a gramatiky tohoto jazyka.


- Válka v Jugoslávii
Podtitul : Slovinsko a Chorvatsko 1991 95
Formát : 17×24 cm, 64 stran
ISBN : 978-80-247-2876-6
Anotace : Tato publikace je součástí dvoudílného rozboru válečného konfliktu, jenž se rozhořel v bývalé Jugoslávii bezprostředně po vyhlášení nezávislosti Slovinska v roce 1991 a poté se rozšířil i na území Chorvatska. Detailní, zasvěcené a neobyčejně přesvědčivě podané informace svědčí o tom, že autoři knížky problematiku suverénně ovládají. Zaměřují se nejen na postup a organizaci slovinské, chorvatské armády a armády Srbské Krajiny, ale objasňují také historii vzniku jugoslávského státu po první světové válce a příčiny, které vedly k jeho rozpadu. Ani zde nechybí mapy, unikátní fotografie, přehledy bitevních pořádků armád a obrázové ztvárnění výstroje a výzbroje.


- Berounský Stanislav : - - Střední stav vv dnešní společnosti - -
Praha Vyšehrad 1940, 8°, 40 str., s věnováním autora, OBrož.

- Fiala Zdeněk : - - Předhusitské Čechy 1310-1419. Český stát pod vládou Lucemburků 1310-1419 - -
Praha Svoboda 1968, 8°, 397 str., obrazové příloha, OCpl. s OOb..

- Kautman František : - - Franz Kafka - -
Praha Academia 1996, 8°, 177 str., OVaz..

- Svoboda Emil : - - Demokraice jako názor na život a svět - -
Praha SN 1927, 12°, 179 str., OVaz..

- Doležal Jaromír : - - Ohlasy Masarykových osmdesátin - -
Praha NO 1931, 12°, 56 str., OBrož..

- Mussik Reinhard : - - Nostradamus na stopě. Tajemství velkých mágů - -
Bratislava Aktuell 1997, 245 str., OVaz..

- Hofman Libor : - - Výtvarné hříčky - -
Praha Albatros 1989, 4°, 123 str., řada vyobrazení v textu, OVaz..

- Pitrmann Alois : - - Výtvarník rozmlouvá s divákem - -
Praha J. Svoboda 1945, 8°, 139 str., OBrož..

- - - Česko-francouzský slovník - -
Olomouc Fin publishing 1998, 1709 str., OVaz..

- Relink Karel : - - Pražská bohema. Vzpominky na vynikajici české umělce - -
Praha Jelínek 1945, 8°, 380 str., ilustrace a obálka Karel Relink, OBrož..

- Bouček Bedřich : - - Geologické vycházky do pražského okolí - -
Praha PV 1951, 8°, 242 str. + obrazová příloha, OBrož..

- Hilken Ivar : - - Zušlechtěné papíry - -
Praha SNTL 1955, 8°, 344 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Urbanová A.S. : - - Kathe Kollwitzová - -
Praha SDNKL 1956, 4°, 247 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Školoud Lubka : - - Zálesácká dovednost. Výrobky z přírodních materiálů pro šikovné i volšové ruce - -
Praha Kala 1991, 8°, 153 str., řada vyobrazení v textu, OBrož..

- Donát Adolf, Macháň Josef : - - Výroba skládaček - -
Praha SNTL 1957, 8°, 178 str., OCpl. s OOb..

- Očadlík Mirko : - - Eliška Krásnohorská - Bedřich S,etana vzájemná korespondence - -
Praha Topičova ed.1940, 8°, 196 str.+ obrazová příloha, OBrož..

- Chevrier Pierre : - - Saint Exupery - -
Praha Vyšehrad 1986, 8°, 219 str., několik vyobrazení v textu, OBrož..

- Hanson Lawrenc a Elisabeth : - - Urozený divoch - -
Praha Odeon 1967, 8°, 336 str., OCpl. s OOb..

- Mencl Václav : - - Praha - -
Praha Odeon 1969, 4°, 380 str., obrazová příloha, OVaz..

- Václavek Bedřich : - - Písemnictví a lidová tradice - -
Praha Svoboda 1947, 8°, 176 str., OBrož..

- Zamarovský Vojtěch : - - Objevení Troje - -
Praha Mladá fronta 1970, 12°, 335 str., řada vyobrazení v textu, OCpl.s OOb..

- Frewin Michael : - - Grand prix. Kniha o automobilových závodech - -
Praha Olympia 1968, 4°, 223 str., obrazové příloha, OCpl. s OOb..

- - - Svět devadesáti minut. Z dějin československé kopané - - I.+ II.
Praha Olympia 1976 a 1981, 1. a 2.díl. 4°, 348 a 522 str., řada vyobrazení v textech, OCpl. s OOb..

- Šindelář Dušan : - - Estetické vnímání - -
Praha NČVU 1961, 8°, 259 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..

- Zelina Vojtěch : - - Starověkem. Pásmo dohadů a skutečností - -
Praha ČGU 1949, 8°, 219 str., obrazová příloha, OPPl. s OOb..

- Moulis Miloslav : - - Sto dní na vrcholu moci - -
Praha Mladá fronta 1987, 8°, 237 str., obrazová příloha, OBrož..

- - - Norimberg- zločin a soud - -
Praha Neubert 1946, 4°, nestránkováno - řada vyobrazení v textu, OBrož..

- - - Francouzsko-český slovník - -
Praha Fin publishing 1998, 2.doplněné vydání, 1119 str., Ovaz..

- - - Česko-francouzský slovník - -
Praha Fin publishing 1998, 2.doplněné vydání, 1711 str., Ovaz..

- Dr. Karel Kavina - Atlas hub
ilustrace: Otakar Zejbrlík
nakladatel: Českomoravské podniky
tiskařské a vydavatelské, Praha
rok vydání: 1926
počet stran: 164 +24 tabulek
stav: původní vazba (ušmudlaná), natržená
předsádka, uvnitř pěkně čisté


- Hvězdy v bílé hřívě
ilustrace Zuzana Nováková Vydavatel : Vyšehrad, Praha Rok vydání: 1970 Jazyk: Čeština Počet stran: 154

- Šindelář Dušan : - - Smysl věcí - -
Praha NČVU 1963, 8°, 226 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..

- Janáček Josef : - - Pád Rudolfa II. - -
Praha Mladá fronta 1973, 12°, 216 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Sophie Kinsella - Shopaholic Ties the Knot
Black Swan - London 2002 - Brožované. Velmi dobrý stav.

- Laura Zigman - Animal Husbandry
Arrow Books - London 1998 - Brožované. Vynikající stav.

- Irina Pantaeva - Siberian Dream
Bantam Books - London 1999 - Brožované. Vynikající stav.

- Mary Wesley - Part of the furniture
Black Swan - London 1998 - Brožované. Velmi dobrý stav.

- H.Giersberg, A.Schendel - Potsdamer Veduten (Stadt-und Landschaftsansichten vom 17. bis 20. Jahrhundert)
Potsdam-Sanssouci 1981 - Vázané. Vynikající stav. Četné dobové černobílé a barevné litografie. Obálka lehce opotřebovaná. místy drobně podlepená.

- Fr. S. Procházka a B. Schweigstill - Malý čtenář (il. Z. Burian)
ilustrace: Zdeněk Burian
nakladatel: Jos. R. Vilímek, Praha
rok vydání: 1932
počet stran: 396
stav: dobrý, dobová vazba


- Květnová revoluce. Obrazový památník.
Památník z revolučních dnů. Brož., 39 str. foto. Občas proloženo básněmi. 36 x 27 cm. Praha, Melantrich. Obálka poškozena natrženími, uvnitř dobrý stav.

- Optimism of memory - Leningrad the 70-s
Zcela nová kniha. Původní vazba, 29,5 x 30 cm, 254 stran.2002. Text rusky a anglicky. Velmi pěkný stav!

- Praha - Srdce Evropy
Czech Photo, Praha, 2006. Text česky a anglicky, původní vazba s krásnou ochrannou papírovou krabicí (viz obr.), 27,5 x 35 cm, 235 stran. Velmi pěkný stav.

- časopis Architekt, ročník XLIV, 1946
Měsíčník pro architekturu a urbanismus, vydává Spolek Československých inženýrů, Praha. Čísla 1 - 6, vevázáno v poloplátěné vazbě se zlacením na hřbetu, bez původních obálek, celkem 103 stran. Pěkný stav!

- časopis Architekt, ročník XLV, 1947
Měsíčník pro architekturu a urbanismus, vydává Spolek Československých inženýrů, Praha. Obsah ročníku vevázán do poloplátěných desek se zlacením na hřbetu, bez původních obálek, celkem 196 stran. Pěkný stav!

- časopis Architekt, ročník XLVI, 1948
Měsíčník pro architekturu a urbanismus, vydává Spolek Československých inženýrů, Praha. Obsah ročníku vevázán do poloplátěných desek se zlacením na hřbetu, bez původních obálek, celkem 196 stran. Pěkný stav!

- časopis Architekt, ročník XLVII, 1949
Měsíčník pro architekturu a urbanismus, vydává Spolek Československých inženýrů, Praha. Obsah ročníku vevázán do poloplátěných desek se zlacením na hřbetu, bez původních obálek, celkem 199 stran. Pěkný stav!

- Jednatelská zpráva výboru sboru pro
zřízení českého Národního divadla v Praze, podaná ve valné hromadě sboru den 30. října 1890 o 10. hod. dopol. v místnostech Měšťanské besedy pražské. Vydal sbor pro zřízení Národního divadla, Praha 1890. Původní brož, 15 stran, obálka lehce zašpiněná. Dobrý stav.

- Jednatelská zpráva výboru sboru pro
zřízení českého Národního divadla v Praze, podaná ve valné hromadě sboru den 30. října 1881 o 10. hod. dopol. v místnostech Měšťanské besedy pražské. Vydal sbor pro zřízení Národního divadla, Praha 1881. Původní brož, 50 stran, obálka lehce zašpiněná a pomačkaná v rozích. Dobrý stav.

- Jednatelská zpráva výboru sboru pro
zřízení českého Národního divadla v Praze, podaná ve valné hromadě sboru den 30. října 1881 o 10. hod. dopol. v místnostech Měšťanské besedy pražské. Vydal sbor pro zřízení Národního divadla, Praha 1881. Původní brož, 50 stran, obálka lehce zašpiněná a nepatrně potrhaná na okrajích a ve hřbetu. Dobrý stav.

- Špinavý advokát Času
Tisková pře redaktora a vydavatele Staroslovana JUDra. Aloise Kusáka proti vydavateli a zodpovědnému redaktoru Času Ladislavu Konteovi pro přečin proti bezpečnosti cti spáchaný tiskem. Nákladem A. Kusáka. Původní brož, 80 stran, některé strany však zřejmě chybí! Hřbet je lepený, obálka mírně zašpiněná, jinak dobrý stav.

- Proti sofismatům
Sborník odpovědí na nejnovější protirukopisové kampaně. Andrlík, Mareš, Matouše, Třeska contra Holinka, Šebánek, Trávníček a Bartoš. Vydala Československá sppolečnost rukopisná, Praha 1937. Původní brož, 102 stran. Obálka mírně zašpiněná a nepatrně pomačkaná, lehce potrhaný hřbet. Dobrý stav.

- Staročeský všeobecný kalendář
Čili počítání dnů v roce u starých Čechů (1829). Vydal Bursík a Kohout, Praha 1899. Původní brož, 20 stran. Obálka mírně zašpiněná a pomačkaná, zadní strana natržená ve hřbetu. Knižní blok se rozpadá na dvě části. Velmi slušný stav!

- Staročeský snář aneb Výklad snů
1934. Původní brož, 40 stran. Velmi pěkný stav!

- Brno, okolí a Moravský kras
Průvodce, informace a pokyny. Vydal Orbis pro Čedok, Praha 1950 v edici Sbírka oblastních průvodců Kam - Kdy - Jak, sv. 4. Původní brož s přebalem, 67 stran s velkým množstvím obrazového materiálu + mapa. Přebal lehce zašpiněný, dobrý stav.

- Jižní Čechy
Průvodce, informace a pokyny. Vydalo vydavatelství n. p. Čedok, Praha 1952 v edici Sbírka oblastních průvodců Kam - Kdy - Jak. Původní brož s přebalem, 93 stran s velkým množstvím obrazového materiálu. Obálka lehce odřená, dobrý stav.

- Krkonoše v létě i v zimě
S mapkou přírodních reservací. Vydalo vydavatelství národního podniku Čedok, Praha 1953 v edici Sbírka oblastních průvodců Kam - Kdy - Jak. Původní brož, 96 stran. Obálka mírně odřená a natržená ve hřbetu. Dobrý stav.

- Na Hrubý Jeseník s přehlednou mapou
Průvodce, informace a pokyny pro léto i zimu. Vydal Orbis pro Čedok, Praha 1950 ve Sbírce oblastních průvodců Kam - Kdy - Jak, sv. 2. Původní brož, 49 stran s množstvím obrazového materiálu + mapa. Zadní strana obálky odlepena od hřbetu, dobrý stav.

- Elegantní tanečník
Výbor různých tanců kolových i figurálních a královniček. Sestavil Karel Bochovský. Vydal Jindřich Lorenz, Třebíč, 1899. Brož s ilustrovanou obálkou, 48 stran. Obálka mírně zašpiněná, knižní blok rozpadlý na dvě části, uvolněný hřbet. Dobrý stav.

- Výtah pro všechny pracující hlubinných
uhelných dolů z bezpečnostního předpisu Ústředního baňského úřadu ze dne 15. prosince 1961. Výtah uspořádalo a vysvětlivkami opatřilo ministerstvo paliv a energetiky. 119 stran, celoplátěná vazba. Desky mírně zašpiněné, dobrý stav.

- Česká touha cestovatelská
Cestopisy, deníky a listy ze 17.století. Velmi dobrý stav.
Praha 1989 Odeon
8°,493s.,váz.


- Olga Scheinpflugová - Babiola


- Olga Scheinpflugová - Sestry


- Mariánské lázně (náměstí)
Prošlá poštou.
Praha 1952 Orbis



- Bratislava


- secesní fotoalbum
Secesní fotoalbum A4 na staré fotografie, tzn. kabinetky. Semišová vazba s reliéfem růže na přední straně. Přezka zachována, 20 stran. Velmi dobrý stav.

- DOCUMENTOS DE ARQUITECTURA, 50
DOCUMENTOS DE ARQUITECTURA, 50. Arquitectura Espanola 1992 - 2001. Spanish Architecture. Anton Capitel * Josef M. Montaner * Victor Perez Escolano. ISSN:02149249. OBrož. COLEGIO OFICIAL ARQUITECTOS, 78, S.,4° s četnýmibarevnými fotografimei a půdorysnými nákresy v textu. Španělsky a anglicky. Zcela nový exermplář. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

- DOCUMENTOS DE ARQUITECTURA, 51
Carrascal, Fernando * Jose Ma Fdez. De la Puente. Monography of Spanich Architects. ISSN: 02149249. OBrož. COLEGIO OFICIAL ARQUITECTOS, 64, S.,4° s četnými fotografimei a půdorysnými nákresy v textu. Španělsky a anglicky. Zcela nový exermplář. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

- Hluboká nad Vlt. a okolí
vydal Spolek prookrašlování a ochranu domoviny v Hluboké nad Vltavou, 116 stran, brož. vydání, hřbet dole mírně natržený, dobrý stav.

- Národnostní poměry
Jedná se o separát z bohužel nezjištěné knihy. Obsahuje oddíly Národnostní poměry na Duchcovsku (Fr. Veselý), Národnostní poměry v okresu teplickém (Fr. Skřivan), Národnostní poměry v okresu litoměříckém (J. Šubrt). Separát má cca 100 stran (strany 130 - 227 z původní knihy), bez desek nebo obálky. Poslednímu listu chybí horní roh, listy jsou mírně pomačkané na okrajích, posledních pár lisů nepatrně potrhaných. Velmi slušný stav.

- Episstoly a ewangelia
V Litomyšli, u Wáclawa Turečka, 1812. Luxusní původní kožená vazba, s vlisem, nádherná textilní předsádka, kniha zřejmě určena jako dárek, protože je proti ostatním církevním tiskům z tého doby velmi dekorativně vyzdobena, nečíslováno - cca 360 stran. V knize je několik desítek dřevorytů, z nichž asi polovina je krásně dobově kolorována. Formát: 9 x 10 cm. Kartonové pouzdro! Velmi dobrý stav!

- Řeči, epištoly a ewangelia
Řeči, epištoly a ewangelia na wšech neděle a swátky přes celý rok, i umučení našeho Spasitele, též spojený obsah ewangelií. W Praze, 1841. Dobová slepá převazba, listy mírně zažloutlé, ale text dobře čitelný (viz obr.), 238 stran. Formát: 11 x 17 cm. Dobrý stav!

- Štorchův nejúplnější egyptsko-perský a
chaldejský obrázkový snář. Plátěná vazba, 196 str. s obr. a obr. přílohy. Praha-Karlín, Rudolf Storch, 4. vyd. Ber hřbetu, hřbet zcela rozpadlý, listy dole v rohu jsou ohmatané, často natržené.

- Orientační kniha Velké Prahy a Modřan.
Plátěná vazba, 440 textových str. a 69 příloh barevných map (první rozkládací je trochu opotřebená). Praha, Masarykův četnický a vzdělávací fond, 1948. Na konci je kniha téměř uvolněná ze hřbetu, desky mají skvrny, jinak uvnitř velmi dobrý stav.

- Civitates montanarum in re publica Bohemoslovenica
VI. scientiae rerum montanarum Pribram, soubor grafických listů horních měst v Československu, velmi dobrý stav.

- Zprávy Geografického ústavu ČSAV, r. IX., č. 4
Brno 1974. Původní sešit s obálkou, 24 stran. Německý text! Dobrý stav.

- Zprávy Geografického ústavu ČSAV, r. VI., č. 2.
Brno 1969. Původní sešit s obálkou, 24 stran. Velmi dobrý stav.

- Zprávy Geografického ústavu ČSAV, r. VI., č. 5.
Brno 1969. Původní sešit s obálkou, 24 stran. Velmi dobrý stav.

- Zprávy Geografického ústavu ČSAV, r. XV., č. 4-5
Brno 1978. Původní sešit s obálkou, 31 stran. Dobrý stav. Český, německý a ruský text.

- Zprávy Geografického ústavu ČSAV, r. 1968., č. 2
Brno 1968. Původní sešit s obálkou, 31 stran. Dobrý stav.

- Hornické Příbramsko
Soubor reprodukčních grafických listů - dřevorytů, velmi dobrý stav.

- Hornické Příbramsko
Soubor reprodukčních grafických listů - dřevorytů, velmi dobrý stav.

- Hry loutkáře - konvolut
Konvolut obsahuje hry ze soutěže Loutkáře 1926: Princezna Nafta, Třístétřinácté dobrodružství detektiva Nosa, Na dně mořském, Fištron, Kašpárkův návrat, Kašpárek vždy ví si rady, Nocleh v lese, Car poustevník, Nesmrtelný Kašpárek, Kašpárek filmaří + hry Knihovny českých loutkářů, číslo 224 - 226, tj. Don Šajn, Don Quijote a Kejklíř Matičky boží (1930) + hru Pan Johanes od A. Jiráska (s předmluvou, proslovem a doslovem). Vevázáno do poloplátěných desek, celkem cca 330 stran. Desky mírně zašpiněné (viz foto), v zadní části mají listy na horním okraji svkrnku, ta je i na zadní straně desek. Dobrý stav.

- Jannis Kounellis
25. únor - 16. květen 1993, Belveder, Pražský hrad. February 25 to May 16, 1993, Belvedere, Prague Castle ISBN: 390131900X. OBrož., Galerie Christine König, Prag / Wien, 1993, 75 S., 4°. Obrazová příloha, vícejazyčný doprovodný text. Zcela nová kniha. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

- Emanuel Poche a Josef Janáček - Prahou krok za krokem
ilustrace: Cyril Bouda
nakladatel: Orbis, Praha
rok vydání: 1963
počet stran: 344
stav: velmi dobrý, původní vazba
s obálkou + plán


- CD Ištvan M. - Chamber Music


- CD Rybář J. - Chamber Music


- CD Matoušek L. - Chamber Music


- KomiksFest!revue 04/2009
Nakladatel : Labyrint
Formát : 100 stran, 28,5x20cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Robert Crumb, legenda nezávislého komiksu je hlavním hostem již čtvrtého čísla KomiksFEST! revue. To je věnováno především nezávislé americké tvorbě a kromě profilových textů obsahuje samostatné komiksové povídky (Gilbert Shelton, Karl Kerschl, Lance Hansen a Anders Nilsen). U nás zatím málo známou oblast portugalského a mexického komiksu otevírají José Carlos Fernandes a Patricio Betteo s příběhy na pomezí (sur)reality. Domácí scénu zastupují Karel Jerie, Petr Šprachta a v rubrice skicář také Tomáš Kučerovský.

- CD Slavický M. - Orchestral Works


- Josef Svátek - Praha a Řím (2 svazky)
ilustrace: Stanislav Hudeček
nakladatel: F. Topič, Praha
rok vydání: 1913 - 14
počet stran: 1. sv. 586 + 2. sv. 640
stav: původní vazba, pěkně zachovalé


- CD Czechs in Vienna


- CD Schmelzer, Biber, Vejvanovský


- CD Renesanční hudba v Čechách


- CD Czech Masters of the 18th Century


- CD Music of Charles University I+II


- CD Music of Charles University II.


- CD Music of Charles University I.


- J. L. Fischer - Hovory a zpovědi ,obálka: Karel Čapek (linoryt)
obálka: Karel Čapek (linoryt)
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1922
počet stran: 78
stav: původní brož, obáka podlepená a nalomená

- Slovenko vo fotografii Karola Plicku
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Matica slovenská
rok vydání: 1949
počet stran: 224
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepena, jinak velmi dobrý stav!


- CD Zelenka J.D. - Trio Sonatas 1-6


- CD Zelenka J.D. -Trio Sonatas IV-VI


- CD Zelenka J.D. -Trio Sonatas I-III


- Rud. I. Malý - Sláva dne,obálka: J. Čapek
obálka: J. Čapek
nakladatel: Edice FORUM, sv. 1
rok vydání: 1925
počet stran: 123
stav: původní brož, obálka podlepena, jinak
výborně zachováno


- CD Vranický A. - Concertante Quartets 4-6


- Karel Václav Rais - Špačci
ilustrace: Adolf Kašpar
nakladatel: Českoslov. graf. Unie, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 96
stav: výborný, luxusní celopergamenová
vazba, ochranné pouzdro



- CD Tůma F.I. - Stabat Mater


- CD Vranický A. - Six Concertante Quartets


- CD Smetana B. - Piano Music


- CD Smetana B. - Skizzen, Réves


- Jiří Suchý - Motýl
ilustrace: Zdeněk Seydl
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1965
počet stran: 144
stav: původní vazba s obálkou, první vydání


- CD Rejcha A. - Chamber Music


- CD Rejcha A. - Wind QuintetsOp.100


- CD Schmelzer Johann Heinrich


- CD Michna A. - Missa,Cantiones,Requiem


- CD Mozart,Beethoven - Prague Symphony


- CD Mysliveček J. - Six Sonatas


- CD de Machaut G. - Chansons


- CD Martinů B. - Czech Rhapsody


- Osmnáctá roční zpráa státního československého reálného gymnasia v Turnově za školní rok 1933 -34
Rok vydání : 1934

- Slezsko
Rok vydání : 1992 Poznámka :A 4

- Tábor-zprávy památkové péče
Rok vydání : 1950 Poznámka :A4

- Valašskokloboucko-práce a umění lidu


- Psychedelie - trilogie o halucinogenech
KMa 2000

- Cyrillomethodiana
Nakladatel : Euroslavica
ISBN : 80-85494-56-6
EAN : 9788085494563
Formát : 145 stran, 22,5x15cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Sborník k uctění památky Mons. prof. ThDr. Vojtěcha Tkadlčíka.

- Röhring Tarot - Semdesát osm karet a kniha
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-48-2
EAN : 9788086099484
Originál :Carl-W.Röhring Tarot: Das spiel der Inspiration und Fantasie
Překlad : Judith Peschlová
Formát : 174 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001


Anotace : Známý německý umělec Carl-W. Röhring na těchto jedinečných Tarotových kartách vytvořil fascinující kosmos magicko-mystických obrazů, syntézu minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Jeho transcendentální nazírání umocňuje sílu rozměrných karet, které vás zavedou do světa inspirace a představivosti, kde vám nabídnou radu při řešení problémů či vedení na cestě životem. Plnohodnotná příručka Francescy Marzano-Fritz poskytuje jedinečný výklad jednotlivých karet, který vám otevře dveře do světa meditativní zkušenosti s Tarotem.

- Upřímná vyprávění poutníka svému duchovnímu otci
Nakladatel : Refugium Velehrad-Roma
Edice :Studie
ISBN : 978-80-86715-89-6
EAN : 9788086045658
Formát : 280 stran, 20 x 14cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2007 (2. vydání)


Anotace : Nejrozšířenější duchovní svědectví východního člověka je pro své moudré doprovázení na cestě duchovního života také zrcadlem tolika našich vlastních problémů. V této poutavé četbě je můžeme snadno objevit. Jedná se o druhé vydání tohoto oblíbeného titulu.

- Buddhismus V.
Nakladatel : CAD Press
ISBN : 80-85349-44-2
EAN : 9788085349443
Formát : 167 stran, 19,5 x 14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :1995


Anotace : Sborník článků.
Dr.D.Burns: BUDDHISTICKÁ MEDITACE A HLUBINNÁ PSYCHOLOGIE / R.Abraham: ORFISMUS - STAROVĚKÉ KOŘENY ZELENÉHO BUDDHISMU / Padmasiri de Silva: BUDDHISTICKÁ ENVIRONMENTÁLNÍ ETIKA / Thubten Chodron: KARMA - FUNGOVANIE PRÍČINY A NÁSLEDKU / Mistr Hsing-yun: TŘI BUDDHISTICKÉ SÚTRY / J.Černega: ÚVOD DO SRDEČNÍ SÚTRY / SÚTRA SRDCE DOKONALÉ MOUDROSTI / DIAMANTOVÁ SÚTRA

- Tarot - Zrcadlo duše (kniha + karty)
Nakladatel : Synergie
ISBN : 80-86099-58-X
EAN : 9788086099583
Formát : 1 stran, 19x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Thothův Tarot Aleistera Crowleyho na svých obrazech pojímá široké spektrum symbolů. Nastiňuje souvislosti mezi astrologií, numerologií a symbolikou nejrůznějších duchovních směrů. Tento dárkový komplet, vhodný pro začátečníky i pokročilé, obsahuje vše, co potřebujete k práci s Tarotem Aleistera Crowleyho.

- Bahá´u´lláhovy Desky
Podtitul : zjevené po Kitáb-i-Aqdas
Nakladatel : Bahá´í nakladatelství
ISBN : 80-85478-21-8
EAN : 9788085478211
Originál :Tablets of Bahá´u´lláh revealed after the Kitáb-i-Aqdas
Překlad : kolektiv překladatelů
Formát : 240 stran, 20x13cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2001 (1. vydání)


Anotace : Soubor nejduležitějších Bahá u lláhových dopisů či Desek, které byly napsány v období 70. - 90. let 19. století, po sepsání nejduležitější Knihy Bahá í víry - tj. Nejsvětější Knihy - Kitáb-i-Aqdas. Výbor obsahuje mj. Bahá u lláhuv dopis celému křesťanstvu, ve kterém mu oznamuje návrat Krista. Dále zde čtenář nalezne dopisy adresované celému lidstvu, vysvětlující nezbytné zásady pro budování mírové světové civilizace, zásady pro odstranění národnostních a rasových předsudku a cestu k obnovení ztraceného kontaktu člověka se Stvořitelem. Tyto dopisy, psané v prostředí vězeňské cely, představují jeden z největších klenotu, které kdy byly darovány lidstvu pro jeho duchovní a sociální povznesení.

- Tarot Moudrost východu
Nakladatel : Synergie
Formát : 78 stran, 19x12,5cm, česky, lístková vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Soubor 78 karet a podrobného návodu na jejich výklad.

- Rozhovory s mons. Escrivou de Balaguer
Nakladatel : Cesta
ISBN : 80-7295-028-2
EAN : 9788072950287
Originál :Conversaciones con Monseńor Escrivá de Balaguer
Překlad : Petr Čermák
Formát : 160 stran, 20,5x12,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Kniha obsahuje rozhovory zakladatele Opus Dei s novináři, kteří se ho ptají na současný stav katolictví, přítomnost kněze mezi lidmi, na křesťanský pohled na světské záležitosti, problémy, které staví společnost před ženu a rodinu. Velmi zajímavé a důležité jsou otázky zaměřené na univerzitu a na kriteria apoštolátu.

- Bene scripsisti
Podtitul : Filosofie od středověku k novověku
Nakladatel : Filosofia
ISBN : 80-7007-158-3
EAN : 9788070071588
Formát : 340 stran, 20,5x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2002


Anotace : Sborník Bene scripsisti je věnován profesoru Filosofické fakulty University Karlovy Stanislavu Sousedíkovi (*1931), přednímu znalci filosofie starověku a raného novověku k jeho životnímu jubileu. Sborník zahrnuje třináct studií k dějinám evropské a české filosofie středověku a raného novověku. Přílohy obsahují autobiografickou skicu Stanislava Sousedíka a biobliografii jeho díla.

- Tibetská kniha mrtvých. Bardo thödol
Podtitul : Vysvobození v bardu skrze naslouchání
Nakladatel : Argo
ISBN : 978-80-257-0062-4
EAN : 9788025700624
Formát : 142 stran, 23x17cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2006 (1. vydání)


Anotace : Kniha mrtvých je základním dílem tibetského buddhismu. Její vznik se datuje do 8. stol. po Kristu, kdy byla patrně poprvé zapsána, avšak v následujících zhruba šesti staletích patřila k tajným, zakopaným knihám, které nepronikly na veřejnost. O její rozšíření se zasloužil až ve 14. století asketa Karmalingpa, jenž ji údajně objevil na hoře Gampodar a předal svým následovníkům. Tato kniha přináší poučení zemřelému na jeho cestě do zásvětí v mezistavu , který následuje po fyzické smrti. Tibetská kniha mrtvých vychází u nás již po šesté a poprvé ji doprovází tibetský originál.