Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 32 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 03:53
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
- Italská renesanční lyrika
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1955 ()
Popis : svazek č.89
- Chrysantémy
Nakladatel : SNKLHU
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Popis : svazek č.175
- Pohádka o Alá ddínovi a kouzelné lampě
Nakladatel : SNKLU
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
Popis : svazek č.271
- Die Briefe Beethovens
Rok vydání (číslo vydání) : 1919 ()
Popis : nem.
- Panorama moderner lyrik
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
Popis : nem.
- Tschechische erzahler
Rok vydání (číslo vydání) : 1958 ()
Popis : nem.
- Sieben Wurfel
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
Popis : nem.
- Gargantua und Pantagruel
Rok vydání (číslo vydání) : 1913 ()
Popis : nem.
- EUROPA HEUTE
Rok vydání (číslo vydání) : 1963 ()
Popis : nem.
- GOETHE
Rok vydání (číslo vydání) : 1898 ()
Popis : nem.
- Zum Kulturprogramm
Popis : nem.
- LAOTSE
Rok vydání (číslo vydání) : 1922 ()
Popis : nem.
- Antonius und Cleopatra Titus Andronikus
Popis : nem.
- GEDANKEN VON FRIEDRICH DEM GROSSEN
Rok vydání (číslo vydání) : 1941 ()
Popis : nem.
- BACON GSSANB
Rok vydání (číslo vydání) : 1927 ()
Popis : nem.
- BEGEGNUNGEN
Popis : nem.
- Myšlenie i jazyk
Rok vydání (číslo vydání) : 1957 ()
Popis : rus
- Slovackie raskazy
Rok vydání (číslo vydání) : 1956 ()
Popis : rus
- Musset
Popis : FR
- Bratislava
Nakladatel : Čedok
Rok vydání (číslo vydání) : 1952 ()
- Stará Praha v leptech Jaroslava Skrbka
Nakladatel : Orbis
Rok vydání (číslo vydání) : 1949 ()
- SSSR, 100 otázek a odpovědí
Nakladatel : Novosti
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
- Kijev, kolekce pohlednic
Popis : Soubor pohlednic
- Sborník hlavních dokumentů XVII. sjezdu Komunistické strany Československa
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
- Dopravní podniky HL. M. Prahy, rozvoj v letech: 1971-1975, 1976-1980
Nakladatel : Dopravní podnik HL. M. Praha
- První let člověka do vesmíru
Nakladatel : Moskva
Rok vydání (číslo vydání) : 1961 ()
Popis : Rusky
- Zlobinova metoda, Saratovský systém, Ščokinské hnutí, Leningradský systém, Průmyslová sdružení
Nakladatel : ČÚV SČSP
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
- XXVII. Sjezd KSSS, dokumenty a materiály
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
- Zájezdy do zahraničí 1986
Rok vydání (číslo vydání) : 1986 ()
Popis : Katalog zájezdů družstevní cestovní kanceláře Rekrea
- Nebezpečí v domácnosti
Nakladatel : Česká státní pojišťovna
- Zpráva o devatenácté, 19. všesvazová konference KSSS
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1988 ()
- Vylosovaná čísla Sportky, 20 let sázek
Nakladatel : Sazka
Rok vydání (číslo vydání) : 1976 ()
- Návrh edičního plánu na rok 1962
Nakladatel : Svět Sovětů
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
- Potravinový program SSSR
Rok vydání (číslo vydání) : 1982 ()
Popis : Příloha Hospodářských novin
- Ve jménu socialismu a šťastného života - proti rozvratníkům a samozvancům
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1977 ()
- Průběžná povolání
Nakladatel : Statistický a evidenční vyd.
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
Popis : Tarifní kvalifikační katalog
- Kukta, rychlovarná nádoba, návod k použití
Nakladatel : Ferunion
- Automa 25, šlehačková láhev
Nakladatel : Kovočas
- SSSR
Nakladatel : APN
- Rostov na Donu
Nakladatel : Moskva
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
Popis : Soubor pohlednic
- Moskevský Kreml
Nakladatel : Moskva
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
Popis : Soubor pohlednic
- Základy marxisticko-leninské estetiky
Nakladatel : Nakl. Politické lit.
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
Popis : Rusky
- Zasedání ústředního výboru KSČ
Nakladatel : ÚVKSČ
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
- Komsomol - věrný pomocník strany (K 65. výročí vzniku VLKSM)
Nakladatel : ÚV SČSP
Rok vydání (číslo vydání) : 1983 ()
Popis : Lektorské listy a teze
- Fakta a argumenty 6, Naše palivoenergetická základna
Nakladatel : ÚV KSČ
Rok vydání (číslo vydání) : 1967 ()
- Teze pro školení nově zvolených funkcionářů v základních organizacích ROH na období 1959-1960
Nakladatel : Práce
Rok vydání (číslo vydání) : 1959 ()
- Ústava ČSSR
Nakladatel : SPN
Rok vydání (číslo vydání) : 1960 ()
- Práce 221
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
- Zasedání ústředního výboru KSČ ve dnech 14. a 15. května 1974
Nakladatel : Svoboda
Rok vydání (číslo vydání) : 1974 ()
- Směrnice XIV. Sjezdu KSČ
Nakladatel : Rudé právo
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
Popis : Příloha Rudého práva
- Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti po XIII. Sjezdu KSČ
Nakladatel : Rudé právo
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
Popis : Příloha Rudého práva
- Úloha KSČ v boji za vítězství socialismu
Nakladatel : ÚV KSČ
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
- Historické poslání dělnické třídy a její úloha v současnosti
Nakladatel : ÚV KSČ
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
- Současná etapa třídního zápasu mezi silami socialismu a imperialismu
Nakladatel : ÚV KSČ
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
- Za další všestranný rozvoj naší socialistické společnosti
Popis : Usnesení XIII. Sjezdu KSČ
- ČSSR - socialistický stát pracujících
Nakladatel : ÚV KSČ
Rok vydání (číslo vydání) : 1971 ()
Popis : Příloha Rudého práva
- O výhledech dalšího rozvoje naší socialistické společnosti
Nakladatel : Rudé právo
Rok vydání (číslo vydání) : 1962 ()
- Robinson Crusoe
Nakladatel : Karel Hloušek
Rok vydání (číslo vydání) : 1937 ()
- Pamětní knížka
Nakladatel : Tisková, ediční a propagační služba místního hospodářství
Rok vydání (číslo vydání) : 1973 ()
- Ogoňok - svázaný časopis roč. 1966/67
Rok vydání (číslo vydání) : 1966 ()
- Nedělní kázání Jana Rychlovského 2. díl.
Rok vydání (číslo vydání) : 1818 ()
- Nový zákon
Nakladatel : Kalich
Rok vydání (číslo vydání) : 1970 ()
Popis : Z řečtiny přeložil F.Žilka
- Láska ku Kristu Ježíši
Nakladatel : Rohlíček a Sievers
- Pět japonských novel
Odeon, Praha,
1969,
velmi dobrý stav,
pův. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, 1. vydání,
337 stran,
Beletrie a poezie,
-Pět japonských novel
- Staročeská lyrika
Melantrich, Praha,
1940,
dobrý stav,
orig. brož. s přebalem, ten je na hřbetu lehce odřený, uvolněné listy,
206 stran,
Beletrie a poezie,
-Staročeská lyrika
- Nezvěstný
ERM, Praha,
1994,
velmi dobrý stav,
pův. vazba s přebalem, 2. vydání,
277 stran,
Beletrie a poezie,
-Nezvěstný
- Několik básní od Johna Donna
SNKLU, Praha,
1965,
velmi dobrý stav,
orig. volné listy v pap. přebalu, ochr. folie, 1. vydání,
27 stran,
Beletrie a poezie,
-Několik básní od Johna Donna
- Píseň o snu Olava Aastesona
Svatý kopeček, O. F. Babler, Olomouc,
1937,
velmi dobrý stav,
orig. brož s průsvitným přebalem, ten je zažloutlý, nerozřezané listy, podpis nakladatele, ilustrace-Rudolf Michalík, 400 výtisků, tento je 268.,
24 stran,
Beletrie a poezie,
-Píseň o snu Olava Aastesona
- Výbor ze spisu Vítězslava Hálka
Umělecká beseda, Praha,
1923,
velmi dobrý stav, obálka je zažloutlá, lehce zašpiněná, velmi drobné oděrky v okrajích, listy nažloutlé, místy zašpiněné,
orig. brož,
100 stran,
Beletrie a poezie,
-Výbor ze spisu Vítězslava Hálka
- Listy, jež ho nedošly
nakladatel Jos. R. Vilímek, Praha,
výborný stav!,
orig. vazba,
233 stran,
Beletrie a poezie,
-Listy, jež ho nedošly
- A. Blumauer s sämtliche Gedichte
Berlin,
1806,
velmi dobrý stav,
kart. vazba, slabě zašpiněná, po stranách odřená, listy slabě zažloutlé, nové, vylepšené vydání,
136+142+108+84 stran,
Kartonband, sehr gut erhalten, der Deckel ein bisschen mistig, zu den Seiten abgeschürft, die Seitn wenig vergilbt, neue verbesserte Auflage,
Beletrie a poezie,
-A. Blumauer s sämtliche Gedichte
- Druhých deset básní Jaroslava Vrchlického
SNKLU, Praha,
1962,
velmi dobrý stav, mírně poškozený přebal-zažloutlý, zašpiněný, mírně potrhaný v okrajích (částečně podlepeno matnou lepenkou), nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
72 stran,
Beletrie a poezie,
-Druhých deset básní Jaroslava Vrchlického
- Indický subkontinent
SPN, Praha,
1980,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, náklad 6000 výtisků, četné čb foto v textu,
520 stran,
Cestopisy,
-Indický subkontinent
- Svět tibetského buddhismu
Slovart / Brabapress 93, Praha,
1996,
výborný stav,
orig. lamin. vazba s přebalem, velké množství barevných fotografií,
144 stran,
Cestopisy,
-Svět tibetského buddhismu
- Mladý hlasatel
Melantrich, Praha,
1936,
nepříliš dobrý stav, vazba je odřená-tkanina se místy třepí, zašpiněná a rozpadlá-hřbet chybí, před. část je pouze přiložená, některé str. jsou uvolněné a vložené, potrhané na krajích,
celopl. červená vazba,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
- Mladý hlasatel
- Junácké táboření
Československý junák, svaz skautů a skautek, Praha,
dobrý stav,
orig. sešit, ten je zašpiněný a zažloutlý, na hřbetu mírně odřený, zažloutlé listy, s čb. reprodukcemi,
48 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Junácké táboření
- Der Maulwurf im siebten Himmel
Artia, Praha,
1982,
velmi dobrý stav,
orig. lamino vazba, obsahuje množství barevných vyobrazení, ilustrace Z. Miler, strany nejsou číslovány,
Originallaminiertband, sehr gut erhalten, mit viele farbige Abbildungen, Illustrationen von Z. Miler, Seiten nicht nummuriert,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Der Maulwurf im siebten Himmel
- Svojsíkův závod
1969,
velmi dobrý stav,
orig. sešit, ten je na krajích a na hřbetě lehce odřený, zažloutlé listy,
16 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Svojsíkův závod
- Jaroslav Seifert a Jan Zrzavý
Orbis Pictus, Velké Losiny,
1990,
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno,
volné listy v pap. obalu,
44 stran,
Fotografie/Film,
-Jaroslav Seifert a Jan Zrzavý
- Karel Plicka
Panorama, Praha,
1981,
velmi dobrý stav,
orig. volné listy v pap. přebalu, ten poškozený-v ohybech natržený, mírně ušpiněno, 18 samostatných stránek čb. fotografie /orig.bromografie/, Profily z prací mistrů československé fotografie,
38 stran,
18 original bromographies, very good condition,
Fotografie/Film,
-Karel Plicka
- Album fotografií ČTK převážně z 30. let 20. století
velmi dobrý stav, desky alba zašpiněné, na dolním okraji vyšisované, některé fotografie částečně odlepené, některé místy zažloutlé, pergamenový papír mezi listy pomačkaný, s potrhanými okraji,
album s plátěnými deskami, na stránkách z kartonu nalepeno přes 150 čb lesklých fotografií různých rozměrů, tématicky pestrý výběr, fotografie dokumentárního charakteru (snímky ze sportovních klání, diplomatických návštěv, dopravních nehod a jiných katastrof, z oblasti techniky, filmového průmyslu aj.), též portréty,
mj. fotografie Zřícení domu ve Varšavě, při kterém bylo 30 těžce zraněných a 15 mrtvých Otevření stadionu na Strahově 1935 Ze života rumunských cikánů Největší most světa v San Francisku Shirley Temple na farmě v L. A.,
většina fotografií má přímo pod sebou ručně vepsané popisky, část fotografií ke konci alba obsahuje popisky psané na stroji na volně vložených papírech,
Fotografie/Film,
-Album fotografií ČTK převážně z 30. let 20. století
- Dubrovnik
velmi dobrý stav,
orig. brož. s ozdobnou stužkou, obálka je zašpiněná a odřená, čb. fotografie,
Fotografie/Film,
-Dubrovnik
- Marta Kubišová
není uveden,
velmi dobrý stav, fotografie není rovně ostřihnutá, mírné opotřebení,
orig. fotografie Marty Kubišové s podpisem a věnováním Bohumilovi Dvořákovi, rozměry: výška 24 cm, šířka cca 15 cm,
1 stran,
Fotografie/Film,
-Marta Kubišová
- KOPIE fotografie historického autobusu (OMNIBUS)
celkem dobrý stav, mírně poškrábaná, pomačkaný PH roh, oděrky v okrajích, na autobusu vepsáno DEJVICE,
fotografie na tvrdém podkladu, rozměr 23x14,5 cm,
Fotografie/Film,
-KOPIE fotografie historického autobusu (OMNIBUS)
- Voigtländer
Voigtländer,
rok vydání neuveden-cca 20.-30. léta,
velmi dobrý stav ,
sešit,
72 stran,
Fotografie/Film,
-Voigtländer
- Za nová vítězství-Mode 1911
velmi dobrý stav,
papírová obálka, volně vložené listy s nalepenými čb fotografiemi žen, obálka mírně pomačkaná, nalepené výstřižky lehce pomačkané na okr., orig. čb fotografie, výstřižky z novin,
11 stran,
Fotografie/Film,
-Za nová vítězství-Mode 1911
- F. Svirčević-Osijek
dobrý stav,
čb. fotografie na kartonovém podkladě, kraje jsou lehce odřené,
Fotografie/Film,
-F. Svirčević-Osijek
- Jubilejní výstava zemská Království českého
F. Šimáček, Praha,
1894,
velmi dobrý stav,
pův. polokož. vazba se zlacením, ta je mírně zašpiněná, poškrábaná, na hřbetu odřená a natržená, str. 191 je uvolněná, listy zažloutlé a rozkládací přílohy potrhané, obsahuje 519 vyobrazení a 36 zvláštních příloh,
824 stran,
Historie,
-Jubilejní výstava zemská Království českého
- Karolus Quartus
Univerzita Karlova, Praha,
1984,
výborný stav,
orig. vazba s přebalem, 1. vydání, obsahuje velké množství obrazů v textu a příloh, ,
507 stran,
Historie,
-Karolus Quartus
- Klasické Atény
Tatran, Bratislava,
1970,
výborný stav,
pův. plátěná vazba s přebalem, 335 čtyřbarevných ofsetových reprodukcí, první vydání, text ve slovenském jazyce,
320 stran,
Historie,
-Klasické Atény
- Norimberský proces-2 sv.
Orbis, Praha,
1953,
velmi dobrý stav, přebaly ušpiněné, na okrajích potrhané, zažloutlé,,
orig. celopl. vazby s přebaly, čb. obr. příl.,
946 stran,
Historie,
-Norimberský proces-2 sv.
- Státní archiv v Praze
Archivní správa ministerstva vnitra, Praha,
1958,
velmi dobrý stav, obálka mírně roztřepená při okrajích,
orig. červená brož, na hřbetu žlutý štítek,
400 stran,
Historie,
-Státní archiv v Praze
- Kronika tak řečeného Dalimila
Svoboda, Praha,
1977,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, ta je na krajích odřená a místy lehce natržená, přeložila M. Krčmová, přebásnila H. Vrbová, 6 příloh barev. reprodukcí a další černob. reprodukce, 1. vydání,
240 stran,
Historie,
-Kronika tak řečeného Dalimila
- Pokračovatelé Kosmovi
Svoboda, Praha,
1974,
velmi dobrý stav, přebal v krajích mírně potrhaný a odřený,
orig. celopl. vazba s přebalem, řada čb. vyobrazení, rozkládací příloha rodokmen Přemyslovců , vydání první,
25 stran,
Historie,
-Pokračovatelé Kosmovi
- Bojující Československo 1938-1945
Vladimír Žikeš, Praha,
1945,
velmi dobrý stav,
orig. brož., ta je mírně zažloutlá, v krajích odřená,
230 stran,
Historie,
-Bojující Československo 1938-1945
- Die össterreichissch-ungarissche Monarchie in Mort unad Bild
Staatsbruderei, Wien,
1897,
velmi dobrý stav, mírně od vody,
orig. vazba, četné čb. ilustrace,
730 stran,
Historie,
-Die össterreichissch-ungarissche Monarchie in Mort unad Bild
- Sedmdesát let umělecké besedy 1863-1933
Nákladem vlastním,
1933,
dobrý stav, brož je uvolněná-místy volné listy, které jsou na hranách lehce roztřepené, obálka na okrajích pomačkaná, na hřbetu natržená,
orig. brožovaná vazba, čb. ilustrace,
280 stran,
Historie,
-Sedmdesát let umělecké besedy 1863-1933
- Dvanáctá zpráva prvního českého realného a vyššího gymnasia v Praze za školní rok 1888
Nákladem vlastním, Praha,
1888,
dobrý stav, vazba má poškozený hřbet,
převazba,
94 stran,
Historie,
-Dvanáctá zpráva prvního českého realného a vyššího gymnasia v Praze za školní rok 1888
- Zprávy Českého zemského archivu
Český zemský archiv, Praha,
1946,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zašpiněná a místy lehce potrhaná a polámaná v krajích,
orig. brož,
406 stran,
Historie,
-Zprávy Českého zemského archivu
- Zprávy Českého zemského archivu
Český zemský archiv, Praha,
1939,
velmi dobrý stav,
orig. brož
,
293 stran,
Historie,
-Zprávy Českého zemského archivu
- Slavníkovci ve středověkém písemnictví
Vyšehrad, Praha,
1987,
velmi dobrý stav,
orig. celopl vazba s přebalem ten velmi lehce poškozený, obsahuje 16 stran obr. příloh,
471 stran,
Historie,
-Slavníkovci ve středověkém písemnictví
- Co hájí Sovětský svaz
Vydavatelství cizojazyčné literatury, Moskva,
1945,
velmi dobrý stav, drobné oděrky na hřbetu obálky,
orig. brož,
28 stran,
Historie,
-Co hájí Sovětský svaz
- Hnědá kniha
Karel Borecký, Praha,
1933,
nepříliš dobrý stav, brož. je částečně rozpadlá, obálka zašpiněná a na okrajích potrhaná,
orig. brož., množství čb. fotografií,
364 stran,
Historie,
-Hnědá kniha
- Dějiny zemí Koruny české I.-II.
Paseka, Litomyšl,
1997,
velmi dobrý stav,
orig. lamin. vazby, u sv. I. lehce prasklý hřbet, u sv. II. naražené rohy, čb. fotografie, reprodukce a mapy,
316+329 stran,
Historie,
-Dějiny zemí Koruny české I.-II.
- Maffie
Národ,
1919,
dobrý stav, obálka již uvolněná, natržená, pošpiněná, listy při hor. rohu mírně přehnuté, posl. je poškozen,
sešitové vydání, opatřeno Ex Libris,
39 stran,
Historie,
-Maffie
- Československo-Biografie I., II., III
Státní tiskárna, Praha,
1936,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěné vazby, písmenné ukazatele, psáno česky, německy, francouzsky,
Historie,
-Československo-Biografie I., II., III
- Ročenka Československé republiky
nákladem Tiskového odboru čsl. Národní demokracie,,
1927,
dobrý stav,
orig. vazba, ta je zašpiněná, v horním pravém rohu je tmavý flek, nažloutlé listy, v příloze dobové reklamy,
376 stran,
Historie,
-Ročenka Československé republiky
- Časopis rodopisné společnosti československé v Praze
Rodopisná společnost československá, Praha,
1939,
dobrý stav, desky a hřbet mírně odřené, pošpiněné a vyšisované, listy mírně zvlněné,
orig. vazba, obsahuje např. tyto kapitoly: Bebeš F.: Na okraj atlasu pečetí české šlechty, Davídek V.: Jména křestní, usedlostní, sousedská a rodová na Spálenopoříčsku, Salaba J.: Po stopách národního vědomí české šlechty pobělohorské,
140 stran,
Historie,
-Časopis rodopisné společnosti československé v Praze
- Sborník historického kroužku
1909,
dobrý stav, desky a hřbet mírně odřené, na hřbetu skvrny,
poloplátěná převazba, obsahuje např.: Kovář M.: Praha za vlády Francouzů, Bavorů i Prusů roku 1742-1744, Svoboda G. V.: Kouzla a čáry. Z archivu kolínského, Peřinka F. V.: Klášter Vallis Mariae v Oslavanech,
224 stran,
Historie,
-Sborník historického kroužku
- Sborník historického kroužku
1906,
dobrý stav, desky a hřbet odřené, desky nepatrně zvlněné,
poloplátěná převazba, obsahuje např.: Čeruík J.: Kartuziáni na Moravě, Gross H.: Václav z Rovného, Knetl V.: Urbář kláštera sv. Vavřince pod Mělníkem, Lintner J.: Po bitvě na Bílé hoře, Podlaha A.: Rukopisný sborník Evermonda Jiřího Košetického,
224 stran,
Historie,
-Sborník historického kroužku
- Kronika tak řečeného Dalimila
Svoboda, Praha,
1977,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je jen nepatrně poškozen, obsahuje čb. a barevné vyobrazení,
240 stran,
Historie,
-Kronika tak řečeného Dalimila
- První česká vzájemná pojišťovna
1928,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. zdobená vazba v ochr. kartonovém obalu, uspořádal gen. ředitel Petr Čech, obsahuje řadu obr. příloh a četná vyobrazení v textu,
220 stran,
Historie,
-První česká vzájemná pojišťovna
- Metropolitní chrám sv. Víta
Vyšehrad, Praha,
1945,
velmi dobrý stav,
orig. brož., ta je zašpiněná, na krajích odřená, na hřbetě natržená, obálka oddělená od knihy, rozřezané listy, četné čb. fotografie, v textu je značeno propiskou, soukromý podpis, 1. vydání,
105 stran,
Historie,
-Metropolitní chrám sv. Víta
- Rodokmen
Rodokmen, Praha,
1946,
velmi dobrý stav, obálky mírně vyšisované, nepatrně odřené,
orig. sešity, ročník 1., číslo 1.,2.,3.,4.,
96 stran,
Historie,
-Rodokmen
- Rodokmen . .
Rodokmen, Praha . ,
1948,
velmi dobrý stav, obálky mírně odřené a vyšisované, u sešitu č. 1 obálka ve hřbetu mírně natržená,
orig. sešity, ročník 3., číslo 1.,2.,3.,4. ,
128 stran,
Historie,
-Rodokmen .
- Slavnost položení základního kamene k národnímu divadlu
nákladem dra. Edvarda Grégra, Praha,
1869,
velmi dobrý stav, vazba poškozená sedřením, hřbet mírně natržený, na listech skvrny,
převazba celopl., četné ilustrace + vevázána barevná litografovaná obálka,
112 stran,
Historie,
-Slavnost položení základního kamene k národnímu divadlu
- První pokračovatelé Kosmovi
Melantrich, Praha,
1950,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, na krajích na dvou místech lehce natržený a místy mírně odřený, s několika čb. reprodukcemi,
103 stran,
Historie,
-První pokračovatelé Kosmovi
- Škola Nerudova 1865-1965
SVVŠ Jana Nerudy, Praha,
1965,
velmi dobrý stav,
orig. brož., lehce poškozený hřbet a hrany,
163 stran,
Historie,
-Škola Nerudova 1865-1965
- Österreichs Hort. Geschichts- u.Kulturbilder aus den Habsburgischen Erbländern. . .
Patriotische Volksbuchhandlung, Wien ,
1910,
velmi dobrý stav, vazby mírně odřené, pošpiněné a uvolněné, u druhého svazku částečně uvolněná vazba, jedna složka uvolněná,
orig. celoplátěná vazba, množství černobílých vyobrazení a fotografických obrázků, 32 barevných obrázků, 2. vydání, 2 svazky,
769 stran,
Historie,
-Österreichs Hort. Geschichts- u.Kulturbilder aus den Habsburgischen Erbländern. . .
- Pokaračovatelé Kosmovi
Svoboda, Praha,
1974,
výborný stav, přebal nepatrně odřený,
orig. celoplátěná vazba s přebalem,
249 stran,
Historie,
-Pokaračovatelé Kosmovi
- Victoria
rytina 11 x 13 cm,
Historie,
-Victoria
- Novočeská bibliothéka
nákladem Českého musea, Praha,
1853,
nepříliš dobrý stav,
orig. brož. vazba, zašpiněná, potrhaná, flekaté listy číslo XVI., spisů musejních číslo XLVI.,
146 stran,
Historie,
-Novočeská bibliothéka
- Časopis společnosti přátel starožitností československých v Praze
Společnost přátel starožitností československých,
1929,
velmi dobrý stav, obálky mírně odřené a pošpiněné, obálka u č. 1. ve hřbetu mírně natržená,
orig. brož. vazba, 4 svazky,
216 stran,
Historie,
-Časopis společnosti přátel starožitností československých v Praze
- Poselství důvěry a jistoty
F. Topič, Praha,
1928,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka zašpiněná, dřevoryty Petr Dillinger,
45 stran,
Historie,
-Poselství důvěry a jistoty
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1933/34
Ministerstvo železnic, Praha,
velmi dobrý stav, desky lehce odřené na hranách a mírně ušpiněné, omačkaný pravý horní roh,
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy ,
1213 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1933/34
- Čs. armádní sbor ve Svazu sovětských socialistických republik
Naše vojsko, Praha,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten silně potrhaný, ušpiněný, zažloutlý, na titulním listě věnování: Druhému nejlepšímu sboru k soutěži o výročí úmrtí smrti soudruha V.I.Lenina,
233 stran,
Historie,
-Čs. armádní sbor ve Svazu sovětských socialistických republik
- Česká mládež v boji
Svaz české mládeže,
1945,
dobrý stav, obálka mírně zašpiněná a zažloutlá, listy zažloutlé,
orig. sešit, čb. fotografie,
22 stran,
Historie,
-Česká mládež v boji
- Dějiny Všesvazové komunistické strany (bolševiků)
Nakl. cizojazyčné literatury, Moskva,
1939,
velmi dobrý stav, zašpiněná vazba, nepatrně odřený hřbet, druhá polovina stránek má na okraji hnědou skvrnu, která se směrem dozadu zvětšuje,
celoplátěná převazba,
350 stran,
Historie,
-Dějiny Všesvazové komunistické strany (bolševiků)
- Among Those Present
His Majesty s Stationery Office, London,
1946,
velmi dobrý stav, obálka lehce zašpiněná, v krajích a na hřbetu nepatrně odřená,
orig. sešit, obsahuje množství čb. fotografií a 3 čb. mapky, v angličtině,
95 stran,
1946. His Majesty s Stationery Office. First. Softback. 4.5x9. 95pp. B/w frontispiece. Endpaper maps. B/w photos throughout.
,
Historie,
-Among Those Present
- Sborník příspěvků k dějinám hlavního města Prahy
Obec hlavního města Prahy,
1938,
výborný stav,
polopl. převazby, hřbety některých dílů lehce zašpiněné,
Historie,
-Sborník příspěvků k dějinám hlavního města Prahy
- Rodokmen
Praha,
1947,
výborný stav,
orig. sešity,
128 stran,
Historie,
-Rodokmen
- Rodokmen
Praha,
1948,
obálka 4. čísla v krajích potrhaná, ostatní čísla ve výborném stavu,
orig. sešity,
128 stran,
Historie,
-Rodokmen
- Štít
1957-58,
velmi dobrý stav, lehce odřené desky,
poloplátěná převazba s černým hřbetem,
Historie,
-Štít
- Zpráva o činnosti československé sociálně demokratické strany dělnické v letech 1933-1936
Ústřední výkonný výbor českosl. soc. dem. strany,
1937,
velmi dobrý stav, brož mírně vyšisovaná,
orig. brož,
381 stran,
Historie,
-Zpráva o činnosti československé sociálně demokratické strany dělnické v letech 1933-1936
- Two Years of German Oppression in Czechoslovakia
Czechoslovak Ministry of Foreign Affairs, London,
velmi dobrý stav,
pův. pap. vazba má natržený hřbet na obou krajích a lehce ohnutý roh, exil. lit.,
151 stran,
Historie,
-Two Years of German Oppression in Czechoslovakia
- Zborov 1917-1937
Orbis, Praha,
1937,
velmi dobrý stav,
originální celoplátěná vazba s přebalem (ten uprostřed přehnutý),fotografie od Bohumila Přikryla ,
142 stran,
Historie,
-Zborov 1917-1937
- Zpráva o činnosti československé sociálně demokratické strany dělnické v l. 1927-29
Ústř. výkonný výbor, Praha,
1930,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obsahuje 7 příloh-grafická zobrazení statistik apod.,
231 stran,
Historie,
-Zpráva o činnosti československé sociálně demokratické strany dělnické v l. 1927 - 29
- Bilder deutscher Geschichte
Hamburg-Bahrenfeld,
1936,
velmi dobrý stav,
orig. brož s nalepovanými obrázky a doprovodným textem,
Historie,
-Bilder deutscher Geschichte
- Deutsche Kulturbilder
Cigaretten-Bilderdienst, Hamburg-Bahrenfeld,
1934,
velmi dobrý stav, zašpiněná obálka,
orig. brož s nalepovanými obrázky a doprovodným textem,
Historie,
-Deutsche Kulturbilder
- Učitelský kalendář
Vydavatel Al. Nowak, Brno,
1872,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky,
poloplátěná převazba, seznam učitelů a škol dle okresů v českém a německém jazyce, příloha mapka s umístěním škol na Moravě,
289 stran,
Historie,
-Učitelský kalendář
- Smrt německým okupantům
Hlavní správa výchovy a osvěty,
1945,
velmi dobrý stav,
orig. brož.,
46 stran,
Historie,
-Smrt německým okupantům
- Pariser Damenkleider-Magazin
Karl Erhard, Stuttgart,
1858,
dobrý stav, odřené desky, vazba natržená v závěsu, na stránkách drobné hnědé skvrny,
poloplátěná převazba,
194 stran,
Historie,
-Pariser Damenkleider-Magazin
- Zpráva k III. sjezdu Svazu českých obuvníků v Rakousku
Nákladem vlastním, Praha,
1914,
velmi dobrý stav, obálka je zašpiněná a při okrajích odřená, listy zažloutlé,
orig. brož, 6 příloh,
68 stran,
Historie,
-Zpráva k III. sjezdu Svazu českých obuvníků v Rakousku
- Květnové dny
Naše vojsko, Praha,
1946,
velmi dobrý stav, přebal mírně pomačkaný (zvl. při okrajích a hřbetu), pošpiněný,
orig. brož. vydání s přebalem, obsahuje čb fotografie (J.Harvan, M.Háša, E.Jírů, L.Kanderál, J.Otto, J.Pacovský, L.Sítenský, V.Štětka, K.Wejchart, J.Zeman, J.Zima, B.Mayer, F.Pecha, ČTK, atelier Illek a Paul). Tento titul, tištěný kvalitním hlubotiskem a ,
Historie,
-Květnové dny
- Freiwilliger Sanitäts-Dienst im Kriege
L. W. Seidel Sohn, Wien,
1879,
velmi dobrý stav,
poloplátěná převazba s černým hřbetem, rozkládací přílohy-nákresy nosítek a ambulančních vozů, formuláře, tabulky (mj. přehled zranění, vnitřních onemocnění, polních chirurgických zákroků),
250 stran,
Historie,
-Freiwilliger Sanitäts-Dienst im Kriege
- Revoluční album
Kratochvíl a spol., Praha,
velmi dobrý stav,
orig. nesvázané listy, 36 obrazů v papírovém přebalu,
30 stran,
Historie,
-Revoluční album
- Sedmdesát let umělecké besedy 1863-1933
Umělecká beseda,
1933,
velmi dobrý stav, nerozřezané listy, okraje desek zadní strany lehce pomačkané ,
orig. brož,
274 stran,
Historie,
-Sedmdesát let umělecké besedy 1863-1933
- Smrt německým okupantům
Tisk. oddělení hl. správy výchovy a osvěty při MNO,
1945,
velmi dobrý stav,
orig. brož. vazba, lehounce odřený hřbet 8 čb. fotografií,
46 stran,
Historie,
-Smrt německým okupantům
- Seafarers Ashore
The Sun Engraving Company, London,
velmi dobrý stav, obálka je na přední straně natržená a slepovaná páskou, okraje odřené,
orig. brož, obsahuje řadu čb fotografií,
30 stran,
Historie,
-Seafarers Ashore
- Art For Everybody
Longmans Green Co., London,
1943,
velmi dobrý stav, okraje obálky jsou lehce odřené,
orig. brož, obsahuje řadu čb fotografií v textu,
31 stran,
Historie,
-Art For Everybody
- Bojující Československo 1938-1945
V. Žikeš, Praha,
1945,
velmi dobrý stav,
orig. brož s náhradním přebalem(původní přebal chybí),
237 stran,
Historie,
-Bojující Československo 1938-1945
- Zbraslavská kronika
Svoboda, Praha,
1976,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je v krajích mírně odřený, místy natržený, u názvu je malá trhlinka v obalu, obsahuje čb. fotografie a ilustrace,
598 stran,
Historie,
-Zbraslavská kronika
- Seznam přednášek na Karlově Univerzitě v Praze v letním běhu 1932
nákladem Akademického senátu Karlovy university v ,
1932,
celkově dobrý stav, mírně nažloutlá a skvrnitá obálka, listy jsou též nažloutlé, místy označovaný text,
orig. sešit,
70 stran,
Historie,
-Seznam přednášek na Karlově Univerzitě v Praze v letním běhu 1932
- Seznam přednášek, které se budou konati na Universitě Karlově v Praze v zimním běhu 1935-36
Akademický senát University Karlovy v Praze,
1935,
velmi dobrý stav, mírně odřený hřbet, zažloutlé stránky,
orig. brož,
89 stran,
Historie,
-Seznam přednášek, které se budou konati na Universitě Karlově v Praze v zimním běhu 1935-36
- Dopisy konsistoře podobojí z let 1609-1619
Historický spolek v Praze,
1917-1925,
velmi dobrý stav, nerozřezané stránky,okraje mírně roztřepené,
orig. brože,
672 stran,
Historie,
-Dopisy konsistoře podobojí z let 1609 - 1619
- Pražský sborník vlastivědný 1962
Pražská informační služba -Orbis, Praha,
1962,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky,
orig. brož,6 stran čb. fotografií,
125 stran,
Historie,
-Pražský sborník vlastivědný 1962
- Pražský sborník vlastivědný 1963
Pražská informační služba -Orbis, Praha,
1963,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky,
orig. brožovaná vazba, 8 stran čb. fotografií,
109 stran,
Historie,
-Pražský sborník vlastivědný 1963
- 50 let státního československého reálného gymnasia v Uh. Hradišti v červnu 1934
Přerov,
1934,
velmi dobrý stav, mírně odřené hrany desek, lehce zašpiněná vazba,
celoplátěná vazba frontispice a typogr. úprava ak. malíř Ruda Kubíček, kresby ak. malíře Jiřího Heřmana a 46 snímků,
274 stran,
Historie,
-50 let státního československého reálného gymnasia v Uh. Hradišti v červnu 1934
- LXIII. Knižní aukce k studiu i potěšení
Karel Zink, knihkupec, Praha,
1948,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněná obálka,
orig. brož,
63 stran,
Historie,
-LXIII. Knižní aukce k studiu i potěšení
- Školní schematismus pro Moravu / Schul schematismus für Mähren
Karel Winiker, Brno,
1901,
velm idobrý stav, stránky zažloutlé, v předsádkách popsané tužkou a černým ink. perem, desky mají odřené hrany, jsou zašpiněné ,
orig. celokarton. vazba, na hřbetu přelepená papír. štítkem s názvem knihy,
376 stran,
Historie,
-Školní schematismus pro Moravu / Schul schematismus für Mähren
- Der italienisch-äthiopische Konflikt
1935,
velmi dobrý stav, vyšisovaný hřbet obálky, na dvou stránkách hnědé skvrny,
orig. sešit, čtyři čb fotografické přílohy,
28 stran,
Historie,
-Der italienisch-äthiopische Konflikt
- Veliká vlastenecká válka Sovětského svazu
Naše vojsko, Praha,
1952,
dobrý stav, obálka ve hřbetu natržená, zašpiněná, na okrajích mírně potrhaná, menší skvrnka na přední straně obálky,
orig. brožovaná vazba,
111 stran,
Historie,
-Veliká vlastenecká válka Sovětského svazu
- Kronika 1992
Fortuna Print, Praha,
1993,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně zašpiněná, lehce ohnutý horní roh, listy též velmi mírně nažloutlé,
orig. brož,
144 stran,
Historie,
-Kronika 1992
- Niederösterreichischer Amts-Kalender für das Jahr 1918
K. K. Hof- und Staatsdruckerei, Wien,
1918,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněné desky a odřený hřbet, na přední desce štítek s označením svazku,
poloplátěná vazba, dobové reklamy,
1392 stran,
Historie,
-Niederösterreichischer Amts-Kalender für das Jahr 1918
- Úroda čtyřiceti let Sokolské župy Valašské
Nákladem Sokolské župy Valašské Františka Palackéh,
1933,
dobrý stav, chybí obálka, listy místy uvolněné z vazby, brož rozpadlá na dvě části, lehce ušpiněno,
orig. brožovaná vazba, obsahuje několik obrázků a dobové reklamy
,
127 stran,
Historie,
-Úroda čtyřiceti let Sokolské župy Valašské
- Ročenka československých knihtiskařů VIII.
Spolek faktorů knihtiskáren v Československé repub,
1930,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněné a zažloutlé listy, desky rovněž lehce ušpiněné a odřené, vyšisovaný hřbet,
orig. celoplátěná vazba,
366 stran,
Historie,
-Ročenka československých knihtiskařů VIII.
- Akta všech těch věcí
Nákladem Historického spolku v Praze,
rok neuveden,
dobrý stav, listy místy nerozřezány, na okrajích jsou roztřepené, zažloutlé, obálka rovněž na okrajích mírně potrhaná,
orig. brož,
185 stran,
Historie,
-Akta všech těch věcí
- Dějiny velké vlastenecké války
Naše vojsko, Praha,
1961,
dobrý stav, přebal je velmi otrhaný a pomačkaný, nažloutlý a zašpiněný, vazba velmi lehce zašpiněná, listy nepatrně nažloutlé,
orig. celopl. vazba s přebalem, 61 příloh, 20 map, 1. vydání,
524 stran,
Historie,
-Dějiny velké vlastenecké války
- Idea československého státu
Národní rada čs., Praha,
1936,
velmi dobrý stav, vazba jen velmi nepatrně zašpiněná, nažloutlé listy, ochranná folie je otrhaná, ochranný pap. obal je nažloutlý a mírně zašpiněný,
orig. celopl. vazba,
624 stran,
Historie,
-Idea československého státu
- Jindřich Fügner 1822-1922
Matice Sokola Pražského, Praha,
1922,
velmi dobrý stav,
orig. volné listy v pap. deskách, ty jsou na krajích místy velmi lehce odřené, 14 stran textu + 139 vyobrazení,
Historie,
-Jindřich Fügner 1822-1922
- Dr. Miloslav Tyrš 1832-1932
Knihkupectví a nakl. Čs. obce Sokolské, Praha,
velmi dobrý stav,
orig. volné listy v pap. deskách, ty jsou na krajích místy lehce odřené, 21 stran textu + 114 vyobrazení,
Historie,
-Dr. Miloslav Tyrš 1832-1932
- Slezský čtvrtletník historický Sobótka
Wydawnictvo polskej akademii nauk, Wroclaw,
1992,
velmi dobrý stav,
orig. brož,
358 stran,
Historie,
-Slezský čtvrtletník historický Sobótka
- Všeabsolventský adresář Československé akademie obchodní v Praze
Spolek absolventů Československé akademie obchodní,
1922,
velm idobrý stav, obálka mírně pomačkaná a odřená při okrajích, na hřbetu shora lehce natržená, stránky mírně zašpiněné,
orig. brož,
251 stran,
Historie,
-Všeabsolventský adresář Československé akademie obchodní v Praze
- Slovan
nákladem vlastním,
1851,
velmi dobrý stav, mírně odřené desky, ohnuté rohy, vyšisovaný hřbet, stránky místy s nahnědlými skvrnkami, chybí obsah,
celopl. vazba, z příspěvků: Naše Národní divadlo Pozorovatel politický Rakouské politické zprávy Zahraniční zprávy Domácí zprávy O církevních patronátech Londýnská výstava Humanita německá apod.,
568 stran,
Historie,
-Slovan
- Padesát let Klubu československých turistů 1888-1938
KČT, Praha,
1938,
dobrý stav, okraje knihy ohnuté, některé stránky uvolněné, obálka potrhaná, brož povolená,
orig. brož, okraje lehce pomačkané, obsahuje četná čb. vyobrazení a fotografie,
217 stran,
Historie,
-Padesát let Klubu československých turistů 1888-1938
- K českým hospodářským dějinám 19. a 20. století
Univerzita Karlova, Praha,
1979,
velmi dobrý stav,
orig. brož,
165 stran,
Historie,
-K českým hospodářským dějinám 19. a 20. století
- K dějinám českých politických stran v druhé polovině 19. a začátkem 20. století
Univerzita Karlova, Praha,
1982,
velmi dobrý stav ,
orig. brož,
157 stran,
Historie,
-K dějinám českých politických stran v druhé polovině 19. a začátkem 20. století
- Edvard Beneš
L. Mazáč, Praha,
1937,
velmi dobrý stav,
pův. polokož. vazba, desky jsou zašpiněné, nepatrně odřený hřbet, obsahuje množství čb. fotografií,
353 stran,
Historie,
-Edvard Beneš
- Památník Všesokolského sedmého sletu v Praze 1920
Československá obec sokolská,
1920,
velmi dobrý stav, vazba mírně ušpiněná,
orig.celopl.vazba se zlacením, obrazová příloha 215 stran, 2 mapy,
269 stran,
Historie,
-Památník Všesokolského sedmého sletu v Praze 1920
- President Masaryk
Tiskový odbor Presidia Ministerské rady,
1920,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky, obálka lehce zašpiněná, na okrajích pomačkaná a otrhaná,
orig. brož, 57 čb. fotografií v příloze,
68 stran,
Historie,
-President Masaryk
- Sborník prací věnovaných prof. dru. Gustavu Friedrichovi
nákladem Historického spolku v Praze,
1931,
velmi dobrý stav, obálka při okrajích roztřepená, zašpiněná, stránky nerozřezané, na okr. rovněž roztřepené, místy vypadávají, první stránka s fotografií G. Friedricha je vypadlá z vazby,
orig. brož,
474 stran,
Historie,
-Sborník prací věnovaných prof. dru. Gustavu Friedrichovi
- Akta všech těch věcí 1547
Historický spolek, Praha,
dobrý stav,
orig. brož., hřbet vyšisovaný, obálka v krajích potrhaná,
185 stran,
Historie,
-Akta všech těch věcí 1547
- Akta všech těch věcí 1547
Historický spolek, Praha,
dobrý stav,
orig. brož., hřbet vyšisovaný, obálka v krajích potrhaná,
185 stran,
Historie,
-Akta všech těch věcí 1547
- Ten Years
Czechoslovak National Council of America,
1958,
velmi dobrý stav,
pův. sešit, obálka zašpiněná,
58 stran,
Historie,
-Ten Years
- Dvacáté století-co dalo lidstvu-výsledky práce lidstva XX. věku
Vl. Orel, Praha,
1931,
velmi dobrý stav, nerozřezané stránky, obálka na hranách lehce odřená, listy rovněž,
orig. brož, čb fotomontáže,
594 stran,
Historie,
-Dvacáté století-co dalo lidstvu - výsledky práce lidstva XX. věku
- Paměti presidentna Pavla Krügra
Unie, Praha,
1903,
velmi dobrý stav, mírně odřené hrany,
polokož.převazba,
304 stran,
Historie,
-Paměti presidentna Pavla Krügra
- Minulost našeho státu v dokumentech
Svoboda, Praha,
1971,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je v krajích lehce odřený a na hřbetu natržený, obsahuje desítky čb. a barevných vyobrazení, 1. vydání,
336 stran,
Historie,
-Minulost našeho státu v dokumentech
- Památky, ročník VIII., IX.
Matice Česká, v Praze,
1861,1862, 1863,
velmi dobrý stav, stránky lehce ušpiněny drobnými nahnědlými skvrnkami, titul. titul. str. V. dílu a strana následující je uprostřed podélně přehnutá, titul. str. IV. dílu je více zašpiněná-nahnědlá skvrna, hrany desek jsou více odřené-hřbet také,
polokožená převazba časopis je vydávaný od archaeologického sboru Musea království Českého části: díl IV. - II. odd., sešity 1 - 4, díl V. sešity 1 - 8 v příloze četné čb. obrázky a litografie - např. círk. nářadí gotic. tvarů, Jižní portál chrámu sv. Jiří na Praž. hradě, heraldické znaky,Chrám sv. Jiří v Milevsku, malování na stěně v sále píseckého hradu aj.,
593 stran,
Historie,
- Památky, ročník VIII., IX.
- Na věčné časy
Svět sovětů, Praha,
1959,
velmi dobrý stav, okraje přebalu jsou roztřepené a odřené,
orig. celopl. vazba s přebalem, čb fotografie,
260 stran,
Historie,
-Na věčné časy
- Z pamětí štváče
nákl. časopisu Naše Obrana , Březové Hory,
1905,
dobrý stav, zažloutlé stránky, více zašpiněné, hlavně v předsádkách, desky odřené, ve hřbetu a na titul. straně nalepený bílý štítek,
polopl. převazba,
100 stran,
Historie,
-Z pamětí štváče
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1874,
výborný stav, na okraji jedna drobná trhlinka,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1866,
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, na okraji drobné trhlinky, více oříznuto,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1866,
velmi dobrý stav, na okraji drobné trhlinky,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1877,
výborný stav, více oříznuto,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1868,
výborný stav, více oříznuto (pod titulkem),
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1865,
velmi dobrý stav, na okraji drobné trhlinky, více oříznuto,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1866,
velmi dobrý stav, na okraji drobné trhlinky, drobné žluté skvrny,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Le Moniteur de la Mode
velmi dobrý stav, mírně zašpiněno (především na zadní straně),
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 19,5 x 28 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Le Moniteur de la Mode
- 1. Mai 1860-Beilage zur allgemeinen Musterzeitung
velmi dobrý stav, na okraji malá hnědá skvrna,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 19,5 x 27 cm) z módního katalogu,
Historie,
-1. Mai 1860-Beilage zur allgemeinen Musterzeitung
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1869,
velmi dobrý stav, lehce pomačkáno, vzadu nepatrně zašpiněno,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1868,
výborný stav, více oříznuto (pod titulkem),
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1867,
velmi dobrý stav, vzadu drobné hnědé skrvny, které se propíjejí částečně i na přední stranu,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1874,
výborný stav, nepatrně zašpiněno,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Le Moniteur de la Mode
velmi dobrý stav, mírně zašpiněno, vzadu razítko,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 19,5 x 28 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Le Moniteur de la Mode
- Le Moniteur de la Mode
velmi dobrý stav, na okraji mírně zašpiněno,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 19,5 x 28 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Le Moniteur de la Mode
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1865,
velmi dobrý stav, lehce zašpiněno, především vzadu,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1868,
výborný stav, více oříznuto,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1868,
velmi dobrý stav, drobné hnědé skvrny, více oříznuto,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1867,
velmi dobrý stav, lehce zašpiněno, okraj drobně potrhaný,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1868,
výborný stav, drobná rýha, více oříznuto,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1875,
výborný stav,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Modes de Paris
velmi dobrý stav, zašpiněno (především vzadu), mírně pomačkáno, uprostřed přeloženo,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 13 x 20,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes de Paris
- Modes de Paris
výborný stav, nepatrně zašpiněno,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 13 x 20,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes de Paris
- 1. Januar 1855-Beilage zur allgemeinen Musterzeitung
velmi dobrý stav, na zadní straně očíslováno,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 14,5 x 22 cm) z módního katalogu,
Historie,
-1. Januar 1855-Beilage zur allgemeinen Musterzeitung
- 1. August 1855-Beilage zur allgemeinen Musterzeitung
výborný stav,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 14,5 x 22 cm) z módního katalogu,
Historie,
-1. August 1855-Beilage zur allgemeinen Musterzeitung
- 20 let vojenský útvar Praha
Socialistický svaz mládeže, Praha,
1972,
velmi dobrý stav,
pův. sešit, hřbet lehce odřený,
55 stran,
Historie,
-20 let vojenský útvar Praha
- Starověký Řím
SPN, Praha,
1974,
dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je odřený, na krajích místy mírně natržený a místy lehce pomačkaný, nažloutlé listy, 4. vydání, s několika čb. reprodukcemi,
530 stran,
Historie,
-Starověký Řím
- Armáda a národ
Národní rada Československá v nakl. L. Mazáče, Praha,
1938,
velmi dobrý stav, lehce roztřepené okraje stránek, obálka mírně ušpiněná, na okr. odřená, hřbet zažloutlý, obálka v rozích přelepená průhl. lepicí páskou,
orig. brož, 23 čb fotografií, typografická úpr., vazba a obálka Jaroslav Šváb, kresby akad. malíř V. Fiala,
520 stran,
Historie,
-Armáda a národ
- Persekuce českého studentstva za okupace
Ministerstvo vnitra, Praha,
1945,
dobrý stav, obálka ve hřbetu částečně odlepená, silně zašpiněná (především vzadu), na předsádce drobné žluté skvrny,
orig. brož, čb fotografické přílohy,
155 stran,
Historie,
-Persekuce českého studentstva za okupace
- Vládní prohlášení
Praha,
1953,
dobrý stav, obálka je nažloutlá, s několika tmavšími skvrnami, mírně pomačkaná, zažloutlé listy,
orig. sešit, formát A5,
48 stran,
Historie,
-Vládní prohlášení
- Prameny dějin českých
Nadání Františka Palackého, Praha,
1932,
dobrý stav,
orig. brož., obálka a některé listy v krajích pomačkané a potrhané, nerozřezané listy,
524 stran,
Historie,
-Prameny dějin českých
- Ročenka rozhledů po literatuře a umění
Svaz knihkupcův a nakladatelů Československé republiky v Praze,
1932,
velmi dobrý stav, obálka lehce otrhaná na okrajích, zažloutlá, odřený hřbet,
orig. brož, obálka Jaroslav Šváb, příspěvky mj. Wolker, Hoffmeister, J. Čapek,
182 stran,
Historie,
-Ročenka rozhledů po literatuře a umění
- Historia Universitatis Carolinae Pragensis
Univerzita Karlova, Praha,
1979,
velmi dobrý stav,
orig. brož., hřbet lehce odřený,
110 stran,
Historie,
-Historia Universitatis Carolinae Pragensis
- Věstník Královské české společnosti nauk
Králopvská česká společnost nauk, v komisi Františka Řiwnáče, Praha,
1933,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky,
celopl. převazba, sken obsahu viz další obr. ke knize,
135 stran,
Historie,
-Věstník Královské české společnosti nauk
- Památník Osmého sletu všesokolského v Praze 1926
Československá obec sokolská v Praze,
1926,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé stránky, okraje jsou roztřepené,
orig. sešity v celopl. deskách,
222 stran,
Historie,
-Památník Osmého sletu všesokolského v Praze 1926
- O jednom zrádci národa
nákladem Času v Praze,
dobrý stav, mírně odřená obálka, listy zažloutlé, místy uvolněné,
orig. brož,
21 stran,
Historie,
-O jednom zrádci národa
- JUDr. Jan Podlipný
Spolek pro zbudování pomníku, Praha,
dobrý stav, obálka je nažloutlá, zaprášená, na zadní straně několik stop po ohnutí, listy zažloutlé, skvrnité, při pravém okraji menší skvrna, poslední 2 listy mají též stopy po ohnutí,
orig. sešit, malý formát-cca 10,2x16,3 cm, sestavil Jan Bloudek dle knihy V. Řezníčka a jiných pomůcek,
32 stran,
Historie,
-JUDr. Jan Podlipný
- Památky archaeologické a místopisné
Matice česká,
1855, 1856, 1858,
velmi dobrý tav, listy jsou mírně zažloutlé a ušpiněné drobnými nahnědlými skvrnkami, desky jsou odřené na hranách, litogr. přílohy jsou místy podlepené papír. lepicí páskou, chybí několik příloh !,
2 polopl. převazby, II. a III. díl v jednom svazku, četné litografické obrázky v přílohách, v I. díle: obr. 14-19, tab. 1-4, v II. díle: obr. 1, 3, 5, 4, 7, 9, 10, 12, 11, 13-17, 8 (v tomto pořadí), tab. V-XVI, obr. 3, 2 (Karlštejn), 3 přílohy bez označení, 3 přílohy označené ručně !,
Historie,
-Památky archaeologické a místopisné
- Festschrift zur Feier des fünfzigjährigen Bestandes 1854-1904
Die Schulerlade der k. k. Staatsrealschule, Olmütz,
1904,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích mírně odřená, mírně zašpiněná, desky lehce prohnuté, listy nažloutlé, tit. str. lehce zaprášená,
celopl. zdobená vazba se zlacením, v němčině,
418 stran,
Historie,
-Festschrift zur Feier des fünfzigjährigen Bestandes 1854-1904
- Festschrift der Handels- und Gewerbekammer in Brünn
Im Verlage der Handels- und Gewerbekammer, Brünn,
1909,
dobrý stav, vazba je mírně zašpiněná, s četnými malými drobnými skvrnkami, okraje lehce odřené, listy zažloutlé, místy skvrnité (tit. str. nejvíce), naprasklý spoj u tit. str.,
celopl. zlacená vazba, v němčině, na konci knihy vlepen rozkládací papír s půdorysy budovy,
182 stran,
Historie,
-Festschrift der Handels- und Gewerbekammer in Brünn
- Schriften der historisch-statistischen Section der k. k. m. Sch. Gesellschaft des Acterbaues, der Natur- und Landeskunde
1851-1870,
zachovalý stav, vazby jsou více či méně odřené (převážně hřbety-více sv. 1, 2, Mährische und Schlesische Chroniken, některé rohy), listy nažloutlé, skvrnité, mírně zašpiněné (spíše zaprášené),
polokož. vazby, zlacené nadpisy ve hřbetu, v němčině, psáno švabachem, sv. 1-5 Hefts (sešitů), sv. 2-3 tit., sv. 3, 17-2 tit., sv. (4-6)+(16-19)-1 tit., Mährische und Schlesische Chroniken-3 tit., ostatní po 1 tit. uvnitř vazby (viz další obr. ke knize),
Historie,
-Schriften der historisch-statistischen Section der k. k. m. Sch. Gesellschaft des Acterbaues, der Natur- und Landeskunde
- Pamětní spis
velmi dobrý stav, lehce zažloutlé listy,
orig. sešit-ve hřbetu svázáno textilní tříbarevnou stužkou,
14 stran,
Historie,
-Pamětní spis
- Das Blaubuch der Weltfreimaurerei
Saturn, Wien,
1934,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka je lehce zašpiněná, vazba je prasklá a v přední uvolněná obálka,
174 stran,
sehr gut erhalten, orig. Brosch., Umschlag ist leicht schmutzig, Einband beschädigt,
Historie,
-Das Blaubuch der Weltfreimaurerei
- Vší obce Království Českého
nákl. vlastním,
1893,
velmi dobrý stav, lehce zažloutlá obálka,
obálka-xerox, jinak orig. brož,
298 stran,
Historie,
-Vší obce Království Českého
- Zpráva ústředí křesťanských odborových organisací zaměstnaneckých v Čechách pro sjezd delegátů ve dnech 28. a 29. září 1935
Ústředí křesťanských odborových organisací v Čechách,
1933, 1934,
velmi dobrý stav, lehce zažloutlé stránky, odřeno na hřbetu,
orig. brožovaná vazba,
117 stran,
Historie,
-Zpráva ústředí křesťanských odborových organisací zaměstnaneckých v Čechách pro sjezd delegátů ve dnech 28. a 29. září 1935
- Ze starých letopisů českých
Svoboda, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný a odřený, čb. a bar. reprodukce,
576 stran,
Historie,
-Ze starých letopisů českých
- Die österreichisch-ungarische Monarchie
k.k. Hof- und Staatsdruckerei, Wien,
1887,
velmi dobrý stav,
polokož. vazby, desky jsou odřené, roztřepené rohy, na některých listech jsou místy drobné skvrny, knihy obsahují množství čb. vyobrazení,
616 stran,
sehr gut erhalten, Halblederbände, Deckeln abgeschürft, Kanten bestoßen, Seiten leicht fleckig, mit vielen Abbildungen im Text,
Historie,
-Die österreichisch-ungarische Monarchie
- Zbraslavská kronika
Svoboda, Praha,
1976,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je na krajích a na hřbetě odřený, v horní i dolní části hřbetu lehce natržený, čb a barevné obrázky v textu, 25. opravené vydání,
597 stran,
Historie,
-Zbraslavská kronika
- Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
Moravský zemský výbor, Brno,
1903,
velmi dobrý stav, zažloutlé stránky, mírně odřený hřbet desek,
polopl. převazba,
290 stran,
Historie,
-Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
- Usnesení sněmu markrabství Moravského
Moravský výbor zemský, Brno,
1890,
dobrý stav, brož je rozpadlá na dvě části, obálka je zahnědlá, na okr. potrhaná, oddělena ve hřbetu od listů, hřbet částečně chybí-velmi odřený,
orig. brožovaná vazba,
541 stran,
Historie,
-Usnesení sněmu markrabství Moravského
- Zpráva moravského výboru zemského
Moravský zemský výbor, Brno,
1901,
celkově velmi dobrý stav, zažloutlé stránky, obálka ušpiněná a na přední straně v horní části zřejmě oříznutá,
orig. brož,
239 stran,
Historie,
-Zpráva moravského výboru zemského
- Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
Moravský zemský výbor, Brno,
1904,
velmi dobrý stav,
polopl. převazba,
284 stran,
Historie,
-Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
- Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
Moravský zemský výbor, Brno,
1909,
velmi dobrý stav, lehce zažloutlé stránky,
polopl. převazba,
173 stran,
Historie,
-Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
- Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
Moravský zemský výbor, Brno,
1890,
velmi dobrý stav, obálka zažloutlá, ušpiněná, ve hřbetu natržená,
orig. brož,
166 stran,
Historie,
-Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
- 60 let českého gymnasia v Brně
Výbor pro oslavu šedesátiletí,
1927,
dobrý stav, obálka silně ušpiněná, na okrajích pomačkaná a odřená, skvrny po polití, ohnuté rohy, stránky zažloutlé, rovněž ušpiněné-skvrny po polití, ohnuté rohy,
orig. brož,
147 stran,
Historie,
-60 let českého gymnasia v Brně
- 50 Jahre Internationaler Genfer Verband
Franz Schweiger,
1927,
velmi dobrý stav,
Pův. celopl. vazba se zlatou ražbou a ilustrací na předních deskách, hřbet je na obou stranách naprasklý a vybledlý, množství vyobrazení v textu,
702 stran,
sehr gut erhalten, orig. Leinenband, Deckel und Rücken vergoldet, Deckel leicht schmutzig, Rücken abgeschürft und verblaßt, mit vielen Abb.,
Historie,
-50 Jahre Internationaler Genfer Verband
- Památník osmého sletu všesokolského v Praze 1926
Československá obec sokolská v Praze,
1926,
dobrý stav, desky lehce ušpiněné a odřené, listy zažloutlé a na okr. silně roztřepené,
orig. sešity (4) vložené v celopl. deskách,
Historie,
-Památník osmého sletu všesokolského v Praze 1926
- Karel Dostál-Lutinov
Brněnské tiskárny, tiskařské a vydavatelské společnosti s r. o. v Brně,
1941,
velmi dobrý stav, lehce zažl. stránky,
celopl. sv. modrá převazba, pův. obálka vevázána,
31 stran,
Historie,
-Karel Dostál-Lutinov
- Z minulosti požárního sboru v Crhově
1983,
velmi dobrý stav, lehce ušpiněná a odřená obálka, na prvním listu podpis,
orig. sešit, strojopis,
18 stran,
Historie,
-Z minulosti požárního sboru v Crhově
- 100 let založení dobrovolného požárního sboru Smržice
MNV Smržice,
1980,
velmi dobrý stav, mírně odřený hřbet,
pův. sešit,
16 stran,
Historie,
-100 let založení dobrovolného požárního sboru Smržice
- 100 let Požární ochrany v Dačicích
ZO SPO Dačice,
1982,
velmi dobrý stav, okraje obálky zažloutlé, na obálce a na poslední str. v horní části vpisky perem,
orig. sešit,
43 stran,
Historie,
-100 let Požární ochrany v Dačicích
- 100 let Dobrovolné požární ochrany ve Slušovicích
MNV Slušovice,
1984,
velmi dobrý stav, podpis v horním rohu obálky, mírné opotřebení,
orig. sešit,
18 stran,
Historie,
-100 let Dobrovolné požární ochrany ve Slušovicích
- 100 let Požární ochrany v Miloticích nad Bečvou
ZO SPO Milotice nad Bečvou,
1985,
velmi dobrý stav, mírné opotřebení,
orig. sešit,
35 stran,
Historie,
-100 let Požární ochrany v Miloticích nad Bečvou
- Pohledy do kulturních dějin Slaného a Slánska
Městská spořitelna ve Slaném,
1938,
výborný stav, lehce zažl. obálka,
orig. brož, 21 kreseb perem od Karla Vika,
79 stran,
Historie,
-Pohledy do kulturních dějin Slaného a Slánska
- Litvínovská hraběcí manufaktura na výrobu sukna
Městský úřad v Litvínově,
1995,
velmi dobrý stav,
tvrdší karton svázaný v hřbetu umělým motouzem, jednostranný tisk, 20 listů-dobová vyobrazení z procesu výroby, vel. cca A4 (37,5x27),
48 stran,
Historie,
-Litvínovská hraběcí manufaktura na výrobu sukna
- Die österreichisch-ungarische Monarchie
k.k. Hof- und Staatsdruckerei, Wien,
1886,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba se zlatou ražbou, desky jsou v hranách odřené, naprasklý hřbet, na některých listech jsou místy drobné skvrny, s vyobrazeními v textu i na přílohách,
328 stran,
sehr gut erhalten, orig. Leinenband, vergoldete Deckel und Rücken, Deckel leicht schmutzig und abgeschürft, , Rücken beschädigt, fleckige Seiten, mit Abbildungen im Text und auch im Beilage,
Historie,
-Die österreichisch-ungarische Monarchie
- Abecední rejstříky k rozvržení země království Českého
Chrudim,
dobrý stav,
brož. vazba, ta silně pošk. a uvolněná, desky špinavé a slepované, listy zažloutlé a flekaté, některé uvolněné, přiložena mapa, 2 části: I. Abecední seznam všech okresů v království Českém (s výkazem ke kterému kraji, dvoru soudnímu první instance a ku kterému soudu vyšetřovacímu každý okres přidělen jest, a na které stránce obšírné naznačení tohoto okresu počíná, II. Abecední rejstřík všech míst v království Českém s výkazem okresu, ku kterému každé jednotlivé místo náleží a s výkazem stránky, na které místo najít, ,
Historie,
-Abecední rejstříky k rozvržení země království Českého
- Na pomoc dohodě
nákladem vlastním,
1919,
dobrý stav,
orig. brož., obálka zašpiněná, dolní roh obálky zlomený,
87 stran,
Historie,
-Na pomoc dohodě
- Golgata
Klub Kounicových kolejí, Brno,
1946,
výborný stav, přebal je mírně zažloutlý, na okrajích odřený a jemně natržený,
orig. celopl. vazba v ochr. karton. pouzdře, obálka-akad. malíř Fr. Malý,
145 stran,
Historie,
-Golgata
- Za praporem sokolským
Alois Wiesner, Praha,
1887,
celkem dobrý stav,
orig. brož., hřbet poškozený, obálka zašpiněná, zažloutlá a v krajích potrhaná, obsahuje čb. vyobrazení a reklamní přílohu,
77 stran,
Historie,
-Za praporem sokolským
- Akta všech těch věcí (1547)
Historicý spolek v Praze,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka je v krajích lehce pomačkaná, potrhaná a odřená, mírně zažloutlé listy,
185 stran,
Historie,
-Akta všech těch věcí (1547)
- 17.listopadu 1939-Okupace, archivy mluví
Min. školství a SPN, Praha,
1969,
velmi dobrý stav, menší trhlinka na přední straně obálky, ta je lehce nažloutlá,
orig. sešit,
56 stran,
Historie,
-17.listopadu 1939-Okupace, archivy mluví
- Pláč koruny české
Ed. Grégr, nákl. vlastním, Praha,
1870,
dobýr stav, stránky jsou zažloutlé až zahnědlé, místy s hnědými skvnkami, na okrajích natržené, obálka nepůvodní-mírně pomačkaná,
orig. sešit,
100 stran,
Historie,
-Pláč koruny české
- Hitlers Generalstab kommandiert Adenauers Armee
Ausschuss für Deutsche Einheit, Berlin,
velmi dobrý stav, obálka ušpiněná,
orig. sešit, německy,
32 stran,
Historie,
-Hitlers Generalstab kommandiert Adenauers Armee
- Jahrbuch des Prager Dombau-Vereines 1889
Selbstverlag des Vereines, Prag,
1890,
velmi dobrý stav, vazba je mírně zašpiněná (spíše zaprášená), velmi lehce nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba se zlacením, v němčině, psáno švabachem,
88 stran,
Historie,
-Jahrbuch des Prager Dombau-Vereines 1889
- Rechenschafts-Bericht des Mähr.-Schles. Taubstummen-Institutes in Brünn
Verlag des Taubstummen-Institutes, Brünn,
1897,
dobrý stav, obálka je mírně nažloutlá a zašpiněná, zadní strana zaprášená, lehce nažloutlé listy,
brož-obálka pravděpod. papír s ražbou (stejný styl jako předsádky u knih z konce 19. st.), zlacená ořízka, v němčině, psáno švabachem,
16 stran,
Historie,
-Rechenschafts-Bericht des Mähr.-Schles. Taubstummen-Institutes in Brünn
- XLVII. zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
Zemský výbor v Brně,
1913,
velmi dobrý stav, zažl. stránky,lehce ušpiněná titul. strana,
polopl. převazba,
402 stran,
Historie,
-XLVII. zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
- Jubilejní památník Domu milosrdenství
Vincentinum, Praha,
1940,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích odřená (hlavně okolí rohů), listy velmi lehce nažloutlé,
orig. polopl. vazba, v ochranném karton. obalu,
104 stran,
Historie,
-Jubilejní památník Domu milosrdenství
- Státní závěrečný účet
Nejvyšší účetní kontrolní úřad v Praze,
1929,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je lehce zašpiněná, v krajích zažloutlá a místy lehce natržená,
357 stran,
Historie,
-Státní závěrečný účet
- 1938-Kalendář mladých obránců vlasti
Ministerstvo národní obrany,
1937,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je lehce zašpiněná, s barevnými obrázky a barevnou rozkládací mapkou,
32 stran,
Historie,
-1938-Kalendář mladých obránců vlasti
- Castum Pragense 1
Archeologický ústav ČSAV, Praha,
1988,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka trochu zašpiněná, po stranách male oděrky, v levém dolním rohu asi 1 cm utržený papír, listy jsou po stranách trochu zažloutlé, obsahuje čb. vyobrazení a nákresy, odborná redakce Zdeněk Smetánka, Jan Frolík, návrh obálky a titulního listu Petr Chotěbor, překlad z angličtiny Petr Charvát, náklad 500 kusů,
227 stran,
Historie,
-Castum Pragense 1
- Študijné zvesti
Archeologický ústav Slovenskej akadémie vied, Nitra,
1983,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je lehce zašpiněná, v textu místy podtrháváno červenou propiskou, čb. vyobrazení,
380 stran,
Historie,
-Študijné zvesti
- Listy z dějin brněnského obchodu
Obchodní gremium, Brno,
1928,
velmi dobrý stav, nažloutlé listy,
polokož. převazba, vzadu knihy vevázaná obálka, v ochranném karton. obalu,
206 stran,
Historie,
-Listy z dějin brněnského obchodu
- Operace Československo
Knihovna Rudého práva,
1972,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je lehce zašpiněná, mírně zažloutlé listy, čb. vyobrazení,
154 stran,
Historie,
-Operace Československo
- Das Kaiser-Album Viribus unitis
Mechitaristen-Buchdruckerei, Wien,
1858,
velmi dobrý stav, obálka zašpiněná, ve hřbetu po obou stranách natržená, pomačkané rohy, na stránkách žluté skvrny, hedvábný papír na obr. přílohách místy pomačkaný,
orig. brož, velký formát-kompletní, se všemi přílohami, obsahuje frontispis-oceloryt a 19 tabulí - dřevorytů, verše v patnácti různých jazycích (též v češtině),
244 stran,
Historie,
- Das Kaiser-Album Viribus unitis
- Unfall-Verhütungs-Kalender 1941
Verlag der deutschen Arbeitsfront, Berlin,
dobrý stav, obálka je nažloutlá, zaprášená, zažloutlé listy,
orig. sešit, v němčině,
64 stran,
Historie,
-Unfall-Verhütungs-Kalender 1941
- Slavia-vzájemně pojišťovací banka
Banka Slavie,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá (více v okrajích), menší oděrky ve hřbetu a rezavé skvrnky v okolí kovových spon,
orig. sešit, velký formát (A4),
28 stran,
Historie,
-Slavia-vzájemně pojišťovací banka
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1938-39
Ročenka v ministerstvu železnic, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
převazba, ta je na krajích odřená, tabulky,
1312 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1938-39
- Historia Universitatis Carolinae Pragensis
Universita Karlova, Praha,
1985,
velmi dobrý stav, obálka je velmi lehce zašpiněná, stopy po ohnutí v rozích, drobné oděrky v okrajích,
orig. brož, 1. vydání,
120 stran,
Historie,
-Historia Universitatis Carolinae Pragensis
- Padesát let Klubu československých turistů
Klub českých turistů, Praha,
1938,
velmi dobrý stav, obálka je mírně nažloutlá, skvrnitá, s menšími oděrkami v okrajích, listy nažloutlé, některé uvolněné,
orig. brož,
224 stran,
Historie,
-Padesát let Klubu československých turistů
- Ve jménu demokracie
Českoslovanská akciová tiskárna, Praha,
1922,
dobrý stav, obálka je mírně zažloutlá, s menšími oděrkami v okrajích a ohnutým rohem, popraskaný hřbet, listy zažloutlé, některé uvolněné,
orig. brož,
142 stran,
Historie,
-Ve jménu demokracie
- Johannes Amos Comenius
M. Arthur Novák, Praha,
1928,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, vazba uvolněná, portrét Komenského Václav Hollar, úvod Prof. Zubatý, životopis Komenského Jan Jakubec,
59 stran,
orig. paperback, very good condition, wrapper a bit smeary, at the sides a little disreputable, binding broken, portrait of Komenský is the work of the famous Czech engraver Václav Hollar, the foreword by Professor Zubatý, the life of Komenský has been written by Jan Jakubec,
Historie,
-Johannes Amos Comenius
- Labour party
Cíl, Praha,
1947,
dobrý stav,
orig. brož, obálka zašpiněná, zažloutlá, po stranách odřená a trochu potrhaná, listy zažloutlé a nerozřezané,
36 stran,
Historie,
-Labour party
- Jednota-boj-útok-vítězství
Kulturní odbor Ústř. svazu českosl. studentstva, Praha,
1943,
velmi dobrý stav, lehce nažloutlá obálka i listy,
orig. sešit, formát A5, několik čb fotopříloh,
56 stran,
Historie,
-Jednota-boj-útok-vítězství
- Průvodce sbírkami Národního musea v Praze
Melantrich, Praha,
1932,
celkem dobrý stav, brož je nažloutlá a ušpiněná, na zadní straně obálky se stopou po polití a textem psaným obyč. tužkou, text také na poslední straně, odřený hřbet,
orig. brožovaná vazba, obsahuje čb vyobrazení,
138 stran,
Historie,
-Průvodce sbírkami Národního musea v Praze
- Předsedové ideové zkoušky sokolského dorostu
Sletový výkonný výbor,
1948,
velmi dobrý stav,
orig. sešit,
15 stran,
Historie,
-Předsedové ideové zkoušky sokolského dorostu
- Sletové pokyny pro dorostenky
Sletový výkonný výbor, Praha,
1948,
velmi dobrý stav,
orig. brož,
24 stran,
Historie,
-Sletové pokyny pro dorostenky
- Toone et les marionnettes bruxelloises
1971,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je na hřbetě lehce odřená a nažloutlá, s čb. reprodukcemi,
55 stran,
Historie,
-Toone et les marionnettes bruxelloises
- Tajné dokumenty francouzského generálního štábu
Orbis, Praha,
1941,
velmi dobrý stav, zažloutlé stránky, skvrny v předsádce, hrany desek lehce odřené,
polopl. převazba, čb. dokumentární fotografie v příloze ,
158 stran,
Historie,
-Tajné dokumenty francouzského generálního štábu
- Ústřední dokumenty o konfliktu s Jugoslavií a Řeckem
Orbis, Praha,
1941,
velmi dobrý stav,
polopl. převazba,
256 stran,
Historie,
-Ústřední dokumenty o konfliktu s Jugoslavií a Řeckem
- Klement Gottwald mládeži
Mladá fronta, Praha,
1952,
velmi dobrý stav, lehce ohnuté rohy, téměř odtržená předsádka,
orig. brož,
99 stran,
Historie,
-Klement Gottwald mládeži
- Stati a rozmluvy T. G. Masarykao knihách a o četbě
Ústřední spolek československých knihkupeckých účetních, Praha,
1937,
velmi dobrý stav,
orig. brož s přebalem, ten je lehce zašpiněný a na krajích zažloutlý, na krajích hřbetu mírně odřený,
49 stran,
Historie,
-Stati a rozmluvy T. G. Masarykao knihách a o četbě
- Dokumenty k českým a slovenským dějinám do r. 1781
Vysoká škola polit. a hospod. věd, Praha,
dobrý stav, obálka je mírně pomačkaná, ve hřbetu chybí z obou stran cca 3 cm papíru, listy zažloutlé,
orig. skriptum, psáno strojovým písmem-227 jednostranných listů,
454 stran,
Historie,
-Dokumenty k českým a slovenským dějinám do r. 1781
- Lidové noviny 1988, 1989
Lidové noviny a SNTL, Praha,
1990,
velmi dobrý stav, mírné opotřebení, lehce nažloutlé listy,
orig. brož. vazby, první vydání (knižní),
288+304 stran,
Historie,
-Lidové noviny 1988, 1989
- Snahy o organisaci technicko-hospodářské Práce před a po převratu
Jednota přátel Masarykovy akademie práce, Praha,
1928,
velmi dobrý stav, roztřepené okraje, volné listy,
orig. brož,
147 stran,
Historie,
-Snahy o organisaci technicko-hospodářské Práce před a po převratu
- Kronika tak řečeného Dalimila
Svoboda, Praha,
1977,
výborný stav,
celoplátěná převazba, papírový přebal, několik ilustrací,
242 stran,
Historie,
-Kronika tak řečeného Dalimila
- 17. listopad 1939-Okupace
Ministerstvo školství ČSR / SPN, Praha,
1969,
celkem dobrý stav, obálka je zažloutlá, mírně potrhaná, utržený PH roh, hřbet přelepen lepenkou, zažloutlé listy,
orig. sešit,
62 stran,
Historie,
-17. listopad 1939-Okupace
- President Masaryk
Tiskový odbor presidia ministerské rady,
1920,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, zažloutlá, na krajích hřbetu místy lehce odřená, lehce nažloutlé listy, obsahuje 57 čb. obrazových příloh,
10+57 stran,
Historie,
-President Masaryk
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky na rok 1924
Ministerstvo železnic, Praha ,
1924,
celkově velmi dobrý stav, listy jsou zažloutlé, na zadní straně desek je skvrna po polití tekutinou, na začátku knihy ( u reklam ) je vazba lehce rozvolněná,
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy ,
906 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky na rok 1924
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky na rok 1929
Ministerstvo železnic, Praha ,
1929,
celkově velmi dobrý stav, listy jsou zažloutlé, vazba bez poškození, zadní předsádka mírně natržená ( cca 1 cm ),
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy ,
1136 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky na rok 1929
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky na rok 1927
Ministerstvo železnic, Praha ,
1927,
celkově velmi dobrý stav, desky jsou mírně opotřebené, velmi slabě nažloutlé listy, na začátku knihy je vazba mírně rozvolněná,
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy, příloha ,
1108 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky na rok 1927
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1931-32
Ministerstvo železnic, Praha ,
1931,
celkově velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy, vazba bez poškození, pouze desky jsou mírně opotřebené, zaprášeno,
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy,
1248 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1931-32
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1926
Ministerstvo železnic, Praha ,
1926,
celkově velmi dobrý stav, desky jsou mírně zaprášené s odřenými rohy, lehce nažloutlé listy, vazba bez poškození,
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy,
1040 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1926
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1930-31
Ministerstvo železnic, Praha ,
1930,
celkově velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy, vazba bez poškození, pouze desky jsou mírně opotřebené s drobnými škrábnutími, zaprášeno,
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy ,
1232 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1930-31
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1928
Ministerstvo železnic, Praha ,
1928,
celkově velmi dobrý stav, jen nepatrně ušpiněno, lehce nažloutlé listy, mírně odřená předsádka,
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy ,
1250 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky pro rok 1928
- Epištoly Kutnohorské
nákladem spisovatelovým, Kutná Hora,
1851,
dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je zašpiněná, politá, na krajích odřená, v dolní části hřbetu pošk., listy jsou zašpiněné, nažloutlé a polité, 2. rozmnožené vydání,
96 stran,
Historie,
-Epištoly Kutnohorské
- Vstříc novověku
Jan Vašut,Praha,
1998,
výborný stav,
orig.lamin. vazba, bohatě ilustrovaná kniha,,
160 stran,
Historie,
-Vstříc novověku
- Amerikán
Aug. Geringer, Chicago,
1929,
dobrý stav,
pův. polopl. vazba, ta je zašpiněná, na krajích odřená, v rozích pomačkaná, rozštěpená a zohýbaná, zažloutlé listy, přes sto vyobrazení vážných i žertovných,
360 stran,
Historie,
-Amerikán
- Výstaviště v srdci Evropy
Epocha, Praha ,
1997,
velmi dobrý stav, mírné opotřebení,
orig. laminovaná vazba, barevné fotografie a příloha, vydání první,
72 stran,
Historie,
-Výstaviště v srdci Evropy
- Návrat československých legií kolem světa do vlasti
vydal Památník odboje, Praha,
1921,
velmi dobrý stav, pouze zažloutlé stránky, desky mají lehce odřené okraje, na zadní straně jsou mírně poškrábané s menšími oděrkami, poslední list je lehce ušpiněn,
poloplátěná vazba, obsahuje čb. fotografie, druhé vydání,
126 stran,
Historie,
-Návrat československých legií kolem světa do vlasti
- Jeraldická ročenka 1996
Heraldická společnost, Praha,
1996,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, obsahuje drobná čb. vyobrazení v textu,
96 stran,
Historie,
-Jeraldická ročenka 1996
- Aubussonn et la renaissance de la Tapisserie
Le Point,
1946,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách odřená a potrhaná, listy na okrajích zažloutlé, obsahuje čb. vyobrazení a fotografie, autor není uveden,
47+14 stran,
orig. paperback, very good condition, wrapper a little dirty, at the sides naples and a bit torn, pages at the sides a little yellowed, with black and white pictures and photos, the author doesn t state,
Historie,
-Aubussonn et la renaissance de la Tapisserie
- Staří letopisové čeští od roku 1478 do 1527
J. S. Pospíšil, Praha,
1829,
velmi dobrý stav,
polopl. převazba, desky po stranách jen trochu odřené, listy zažloutlé a zašpiněné, latinský název: Scriptorum Rerum Bohemicarum Tomus III., Annales patrio sermone scripti vulgo Pulkavae et Benessii de Horowic chronicorum continuares anonimi,
524 stran,
Historie,
-Staří letopisové čeští od roku 1478 do 1527
- The coronation of her majesty Queen Elizabeth II
1953,
velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy, desky jsou nepatrně ušpiněné,
orig. červená celoplátěná vazba, zlacené zdobení,
62 stran,
Historie,
-The coronation of her majesty Queen Elizabeth II
- Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild
K.-k. Hof- und Staatsdruckerei, Wien,
1902,
velmi zachovalý stav, vazba je v okrajích odřená, kožené části mírně poškrábané, hřbet vybledlý, drobné oděrky, velmi lehce nažloutlé listy, razítko OKRESNÍ MUZEUM ŠUMPERK,
dobová polokož. převazba s ozdobným zlacením ve hřbetu, v němčině, psáno švabachem, čb doplňující ilustrace v textu,
594+16 stran,
Historie,
-Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild
- 59. krofta
dobrý stav,
polokož. převazba, ta je na krajích odřená, na hřbetě dvakrát přelepená, zažloutlé listy,
184 stran,
Historie,
-59. krofta
- Za zvýšení účinnosti komunistické výchovy na vojenských školách
MNO, Správa vojenského školství, Praha,
1973,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je lehce zašpiněná,
247 stran,
Historie,
-Za zvýšení účinnosti komunistické výchovy na vojenských školách
- Korespondence předsedy rady ministrů SSSR s prezidenty USA a ministerskými předsedy Velké Británie za Velké vlastenecké války 1941-1945
Svoboda, Praha,
1981,
velmi dobrý stav, přebal je v okrajích odřený, mírně potrhaný (podlepeno lepenkou a izolepou), lehce odřená vazba, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 2. vydání,
720 stran,
Historie,
-Korespondence předsedy rady ministrů SSSR s prezidenty USA a ministerskými předsedy Velké Británie za Velké vlastenecké války 1941-1945
- Časové od bitvy Bělohorské až do nynějška
Jar. Pospíši, Praha,
1845,
dobrý stav,
brož, obálka zašpiněná, po stranách odřená, listy úměrně ke stáří knihy zašpiněné,
49 stran,
Historie,
-Časové od bitvy Bělohorské až do nynějška
- Některé pověsti
tisk-František Procházka,
1851,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je na krajích a na hřbetě odřená, lehce zašpiněné listy, první list je uvolněný,
133 stran,
Historie,
-Některé pověsti
- Alma mater carolina pragensis
Univerzita Karlova, Praha,
1988,
výborný stav,
celoplátěná vazba, lesklý papírový přebal, tištěno na křídovém papíře, čb. foto v textu, text současně v ANJ a RJ,
232 stran,
Historie,
-Alma mater carolina pragensis
- Slovenské národní povstání dnešku
Rudé právo,
1974,
velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy, mírně odřená obálka,
orig. brožovaná vazba,
240 stran,
Historie,
-Slovenské národní povstání dnešku
- Slované na Dněstru a Dunaji
Kiev,
1983,
velmi dobrý stav,
pův. vazba, ta je lehce zašpiněná, listy jsou na krajích nažloutlé,
248 stran,
Historie,
-Slované na Dněstru a Dunaji
- Slované v předvečer Kijevské Rusy
Moskva,
1963,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je lehce zašpiněná, na krajích zažloutlá, nažloutlé listy, obsahuje velké množství čb. reprodukcí,
385 stran,
Historie,
-Slované v předvečer Kijevské Rusy
- Sborník středověku
Moskva,
1951,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je zašpiněná, na krajích a na zadní straně zažloutlá, na krajích místy lehce odřená, nažloutlé listy,
314 stran,
Historie,
-Sborník středověku
- Sborník středověku
Moskva,
1958,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je lehce zašpiněná a zažloutlá, na krajích místy lehce odřená, zažloutlé listy na krajích,
169 stran,
Historie,
-Sborník středověku
- Sborník středověku
Moskva,
1958,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je zašpiněná, zažloutlá, listy jsou na krajích nažloutlé,
235 stran,
Historie,
-Sborník středověku
- Sborník středověku
Moskva,
1959,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je lehce zašpiněná, na krajích zažloutlá a místy lehce odřená, nažloutlé listy,
190 stran,
Historie,
-Sborník středověku
- Sborník středověku
Moskva,
1956,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je lehce zašpiněná, na krajích zažloutlá a místy lehce odřená, nažloutlé listy,
459 stran,
Historie,
-Sborník středověku
- Sovětské prameny Kyjevské rusy
Leningrad,
1979,
velmi dobrý stav,
pův. vazba, nažloutlé listy,
262 stran,
Historie,
-Sovětské prameny Kyjevské rusy
- Historické kultury staré Rusy
Moskva,
1948,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je lehce zašpiněná, v horní části hřbetu natržená, zažloutlé listy,
482 stran,
Historie,
-Historické kultury staré Rusy
- Majales
Slavnostní výbor, Praha,
1899,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zaspiněná, místy zažloutlá, na hřbetě potrhaná, zažloutlé listy,
94 stran,
Historie,
-Majales
- Dějiny vojenského umění
Naše vojsko, Praha,
1954,
dobrý stav, papír. přebal je značně potrhaný, lehce vyšisovaný a ušpiněný, zažloutlé listy,
orig. celoplátěná vazba, papír. přebal, překlad kolektiv autorů, první vydání,
348 stran,
Historie,
-Dějiny vojenského umění
- Doba Karla IV. v dějichám národů ČSSR
Panorama, Praha,
1978,
velmi dobrý stav,
volné listy v papírovém přebalu, ten je zašpiněný, u hřbetu lehce pomačkaný, obsahuje 16 stran barevných příloh, 1. vydání,
Historie,
-Doba Karla IV. v dějichám národů ČSSR
- Moyzeion Erotikon
Verlag für Kulturforschung, Wien,
velmi dobrý stav,
polopl. vazba, desky po stranách odřené, rohy naražené, vazba trochu uvolněná, obsahuje desítky čb. vyobrazení a nákresů a několik barevných vyobrazení, appart-K-Z,
387 stran,
Halbleinenband, sehr gut erhalten, der Deckel zu den Seiten abgeschürft, die buch Ecken angeschlagenen, das Band bisschen lose, mit Zehnte schwarzweißen und farbigen Abbildungen und Aufzeichnen, apart - K - Z,
Historie,
- Moyzeion Erotikon
- Historie a vojenství 3
vydává Vojenský historický ústav Praha,
1975,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je na krajích místy mírně odřená,
206 stran,
Historie,
-Historie a vojenství 3
- Otázky vojenské politiky v dějinách KSČ 1921-1961
Naše vojsko, Praha,
1961,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, zažkloutlá, na krajích brože i hřbetu odřená, zažloutlé listy, v knize je značeno červenou propiskou, 1. vydání,
289 stran,
Historie,
-Otázky vojenské politiky v dějinách KSČ 1921-1961
- Historie a vojenství 1-2
vadalo vydavatelství Magnet, Praha,
1972,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je na krajích místy odřená,
363 stran,
Historie,
-Historie a vojenství 1-2
- Historie a vojenství 2
vydavatelství Magnet, Praha,
1969,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je lehce zašpiněná, na krajích hřbetu místy odřená, nažloutlé listy,
200 stran,
Historie,
-Historie a vojenství 2
- Tomáš Garigue Masaryk
Československý legionář, Praha,
1937,
velmi dobrý stav, vazba začlá, mírně ušpiněná, lehce poškozeno,
orig. celopl. vazba, velké množství čb fotografií,
Historie,
-Tomáš Garigue Masaryk
- Bilder av utställda föremal Allmogeavdelningen
Nordisk Rotogravyr, Stockholm,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná a zažloutlá, po stranách trochu odřená, obsahuje desítky čb. vyobrazení a fotografií, rok vydání není uveden, strany nejsou číslovány,
orig. paperback, very good condition, the cower a little soiled and yellowed, at the sides a bit worn, with a many black and white photos, the year of the publication doesn t state, pages aren t numbered,
Historie,
-Bilder av utställda föremal Allmogeavdelningen
- Vlastivědný věstník moravský
Musejní spolek, Brno,
1979,
dobrý stav, brože jsou zašpiněné, zažloutlé, na krajích místy mírně pomačkané, v dolní části hřbetů lehce pošk., nažloutlé listy,
orig. brože, čb. reprodukce, razítko-Ex libris-Francisci Krcnňák, obsah: 1. sv. - články: Karel IV. - Zrod diplomata evropského formátu, Přemysl Otakar II. a bitva na Moravském poli, K počátkům združstevňování zemědělství na Litovelsku, O počátcíh marxistické literární a umělecké kritiky a v Rovnosti a jejím světonázorovém vyhraňování, Středověké mincovní vážky z Oloumouce, Nálež jerské fosilie v archeologickém objektu v Olomouci, 2sv. - články: 30. výročí IX. sjezdu KSČ, K národnímu obrození na Moravě v letech 183-1848, Vliv olmouck volby na politiku těšínských knížat . ,
123+255 stran,
Historie,
- Vlastivědný věstník moravský
- Kramářův soud nad Benešem
Tempo, Praha,
1938,
dobrý stav, obálka zažloutlá, ušpiněná, okraje mírně pomačkané, potrhané, přední obálka skoro odtržená od hřbetu, uvolněné listy, okraje stránek pomačkané, na titulní stránce razítko,
orig. brož, předmluva Jiří Stříbrný,
244 stran,
Historie,
-Kramářův soud nad Benešem
- Májová Praha
Dům politické výchovy MV KSČ, Praha,
1985,
velmi dobrý stav, mírně odřená obálka,
orig. brožovaná vazba, obsahuje čb obrazovou přílohu,
228 stran,
Historie,
-Májová Praha
- Pražská operace Sovětské armády
Obrana lidu-Vojenská tisková služba, Praha,
1975,
velmi dobrý stav, obálka je mírně nažloutlé, nápis na obálce,
orig. listy vložené v obálce, obsahuje též 10 čb fotografií,
32+10 stran,
Historie,
-Pražská operace Sovětské armády
- Mezinárodní kongres slávistických archeologů
Kyjev,
1988,
velmi dobrý stav,
pův. vazba, nažloutlé listy, s několika čb. reprodukcemi,
345 stran,
Historie,
-Mezinárodní kongres slávistických archeologů
- Metodické a metodologické úlohy archeologie
Kiev,
1982,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je zašpiněná a zažloutlá, na krajích hřbetu nepatrně odřená, nažloutlé listy, razítko, s několika čb. reprodukcemi a několika tabulkami,
226 stran,
Historie,
-Metodické a metodologické úlohy archeologie
- Sedm pražských dnů
Academia, Praha,
1990,
velmi dobrý stav,
orig. lamin. vazba, 1. vydání, 126 obr.,
408 stran,
Historie,
-Sedm pražských dnů
- Husitský tábor
tisk-Jihočeské tiskárny, Tábor,
1979,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je u hřbetu zašpiněná, zažloutlá, v rozích lehce odřená, kraje listů jsou nažloutlé,
174 stran,
Historie,
-Husitský tábor
- Vojenský řád husitský Jana Žižky z Kalichu
Naše vojsko, Praha,
1979,
velmi dobrý stav, pouze papír. desky jsou lehce vyšisované a ušpiněné (drobné skvrnky),
listy v papír. deskách, čb. ilustrace,
Historie,
-Vojenský řád husitský Jana Žižky z Kalichu
- Devadesát let Besedy Měšťanské v Praze
1936,
velmi dobrý stav,
orig. brož., ta je v hrajích lehce vyšisovaná, odřená a na hřbetu natržená,
180 stran,
Historie,
-Devadesát let Besedy Měšťanské v Praze
- Srbský sokolský kalendář 1914
Záhřeb,
1914,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, v dolní i horní části hřbetu natržená, zažloutlé nerozřezané listy, obsahuje velké množství čb. reprodukcí, razítko-Sokol pražský,
79 stran,
Historie,
-Srbský sokolský kalendář 1914
- Prvých tisíc branného odboje
vlastním nákladem,
1924,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích a hřbetě místy lehce potrhaná, volné zažloutlé listy,
38 stran,
Historie,
-Prvých tisíc branného odboje
- Slovo k mládeži
Práce, Praha,
1976,
velmi dobrý stav, dosud nerozřezáno,
volná složka,
14 stran,
Historie,
-Slovo k mládeži
- Hrad pražský a královský letohrádek (Belvedere)
Hospodářská správa Pražského hradu, Praha,
dobrý stav,
orig. sešit, ten je zašpiněný a zažloutlý, zažloutlé listy,
14 stran,
Historie,
-Hrad pražský a královský letohrádek (Belvedere)
- Černá kniha o kardinálovi
Ministerstvo informací a osvěty, Praha,
1949,
velmi dobrý stav, obálka odřená, pomačkaná, mírně ušpiněno,
orig. brož, 1.vydání,
Historie,
-Černá kniha o kardinálovi
- Sedm pražských dnů
Academia, Praha,
1990,
výborný stav,
orig. lamin. vazba, čb fotografie,
408 stran,
Historie,
-Sedm pražských dnů
- Středověk
Akademie nauk SSSR, Moskva,
1957,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je zašpiněná, na krajích zažloutlá, na přední straně má několik fleků, nažloutlé listy,
410 stran,
Historie,
-Středověk
- Středověk
Akademie nauk SSSR, Moskva,
1959,
dobrý stav,
pův. vazba, ta je zašpiněná, na krajích zažloutlá a místy lehce odřená, nažloutlé listy,
171 stran,
Historie,
-Středověk
- HG-Zpravodaj klubu historiografie
Klub historiografie zo Svazarmu, Praha,
1985,
velmi dobrý stav, obálky jsou mírně zažloutlé, jen nepatrně zašpiněné,
orig. brože, 3 svazky (3. svazek je dvojčíslo 3-4!),
308 stran,
Historie,
-HG-Zpravodaj klubu historiografie
- Heraldika a genealogie
Česká heraldická a genealogická spol., Praha,
1982,
velmi dobrý stav, obálky jsou lehce nažloutlé, velmi mírně zašpiněné,
orig. sešity, 3 svazky,
216 stran,
Historie,
-Heraldika a genealogie
- Zpravodaj GHSP
Genealogická a heraldická společnost, Praha,
1980,
velmi dobrý stav, obálky jsou mírně zažloutlé, některé listy nerozřezané,
orig. volně ložené listy v pap. obálkách, 2 svazky!,
Historie,
-Zpravodaj GHSP
- HG-Zpravodaj klubu historiografie
1977-1984,
velmi dobrý stav, nažloutlé obálky, mírně potrhané ve hřbetech,
orig. brože a volně ložené listy v pap. obálkách, KONVOLUT!, 6 svazků!, 1 číslo HG, dále Acta Genealogica ac Heraldika-5. řada -červen, září, prosinec a duben roku 1977 a Zpravodaj České heraldické a genealogické společnosti-č. 1 a 2/1981 (dvojčíslo),
Historie,
-HG-Zpravodaj klubu historiografie
- Z půl století
F. Šimáček, Praha,
1916,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zažloutlá, zašpiněná, na krajích a na hřbetě místy odřená, volné zažloutlé listy, poslední dvojlist je nerozřezaný,
202 stran,
Historie,
-Z půl století
- Práce muzea v Kolíně
Regionální muzeum, Kolín,
1996,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zašpiněná, drobné oděrky v okrajích, pomačkané rohy,
orig. brož, náklad 500 ks,
262 stran,
Historie,
-Práce muzea v Kolíně
- Generalissimus míru J.V.Stalin
Mladá fronta, Praha,
1951,
velmi dobrý stav, stránky zažloutlé, mírně ušpiněno, pomačkaná obálka,
orig. brož,
130 stran,
Historie,
-Generalissimus míru J.V.Stalin
- Řeč posl. T. G. Masaryka v debatě o zatímním rozpočtu
Nákladem knihovničky Času , Praha,
1907,
velmi dobrý stav, drobné oděrky v okrajích vazby, nažloutlé listy, razítko,
polopl. převazba, ve hřbetu nalepen štítek, malý formát,
36 stran,
Historie,
-Řeč posl. T. G. Masaryka v debatě o zatímním rozpočtu
- Gothaischer Genealogischer Hofkalender
Justus Perthes, Gotha,
1917,
velmi zachovalý stav, vazba je v okrajích mírně odřená, hřbet zcela prasklý z obou stran-hřbetní část téměř celá oddělená (lze šetrně dodatečně přilepit), lehce nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba se zlacením (kniha vložena v pap. ochranném obalu), v němčině, psáno švabachem, v knize vyobrazena arcivévodkyně Zita a arcivévoda Karl Franz Joseph,
1158 stran,
Historie,
-Gothaischer Genealogischer Hofkalender
- Spisy Jana Amosa Komenského
Česká akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha,
1897,
dobrý stav,
orig. brož, ta je lehce uvolněná, zašpiněná, na krajích zažloutlá a místy mírně potrhaná, nerozřezané zažloutlé listy, první dva listy jsou uvolněné,
196 stran,
Historie,
-Spisy Jana Amosa Komenského
- Korespondence Jana Amose Komenského
Česká akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha,
1898,
dobrý stav,
orig. brož, ta je uvolněná, zašpiněná, na hřbetě a krajích zažloutlá, místy lehce potrhaná, nerozřezané zažloutlé listy, některé listy jsou uvolněné,
373 stran,
Historie,
-Korespondence Jana Amose Komenského
- Korespondence Jana Amose Komenského
Česká akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha,
1902,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích potrhaná, na hřbetě mírně zažloutlá, nerozřezané listy,
347 stran,
Historie,
-Korespondence Jana Amose Komenského
- Stiepels Deutscher Familienkalender
Gebrüder Stiepel Ges.m.b.H., Reichenberg,
dobrý stav, vazba je nažloutlá, více zašpiněná, odřené okraje, prohnuté desky, zažloutlé listy,
orig. polopl. vazba, v němčině, psáno švabachem, obsahuje sudetské dobové reklamy!,
184+přílohy stran,
Historie,
-Stiepels Deutscher Familienkalender
- Sudetendeutsche Lebensbilder
Gebrüder Stiepel Ges.m.b.H., Reichenberg,
1926,
velmi dobrý stav, vazba je mírně zašpiněná, listy nažloutlé, místy mírně zašpiněné,
orig. celopl. vazba, v němčině, psáno švabachem, četná vyobrazení víceméně historických známých osobností s popisem života (např.: G. J. Mendel, J. Kepler, J. Jessenius, P. Brandl, M. B. Braun, . .),
314 stran,
Historie,
-Sudetendeutsche Lebensbilder
- Výběr obrazů z českých dějin doplněných reklamou na boty od Bati
Baťa, Praha,
za 1. republiky, po roce 1918,
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, hrany mírně odřené, drobné škrábance na obálce, u hřbetu natrženo,
orig. sešit, velice zajímavý reklamní tisk, kladoucí důraz na historickou paměť národa, kdy vždy je na jedné stránce uvedena nějaká významná událost z českých dějin, doprovozená ilustrací Zd. Buriana a pod ní je vždy reklama na některé boty od Bati, doplněná obrázky bot z příslušného historického období,
10 stran,
Historie,
-Výběr obrazů z českých dějin doplněných reklamou na boty od Bati
- Výroční zpráva st. reálného gymnasia v Zábřeze
nakl.neuvedeno,
velmi dobrý stav, okraje obálky mírně potrhané, mírně ušpiněno,
orig. sešit,
16 stran,
Historie,
-Výroční zpráva st. reálného gymnasia v Zábřeze
- Mappa Historica
Kartografie, Praha,
1976,
velmi dobrý stav, desky jsou nažloutlé, mírně zašpiněné, popsané v PH rohu, papír též lehce nažloutlý,
orig. listy vložené v pap. deskách, obsahuje čtyři mapy v textu a rozkládací historickou mapu Čech, obsahuje kopie rukopisů dopisu V. Merklase Fr. Palackému, koncept odpovědi Fr. Palackého a poděkování V. Merklase Fr. Palackému,
Historie,
-Mappa Historica
- The youth of new Czechoslovakia
Mladá Fronta, Praha,
1945,
velmi dobrý stav, obálka mírně ušpiněná,
orig. brož, anglicky, čb fotografie,
16 stran,
Historie,
-The youth of new Czechoslovakia
- The youth of the new Czechoslovakia
Mladá fronta, Praha,
1945,
velmi dobrý stav, trochu odřený hřbet, lehce ušpiněné desky,
orig. brož,
18 stran,
Historie,
-The youth of the new Czechoslovakia
- Nechť mluví fakta
vyd. Ministerstvo školství ČSSR v SPN, Praha,
1970,
velmi dobrý stav,
sešit,
62 stran,
Historie,
-Nechť mluví fakta
- Jurende s Vaterländischer Pilger
Im Selbstverlage der Herausgeber, Brünn,
1938,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích odřená, mírně potrhaná, hřbet zašpiněný, popraskaný, listy mírně skvrnité, pomačkaná tit. str. při PH rohu,
polopl. převazba, v němčině, psáno švabachem, četné čb doplňující obr., obsahuje i stať o Brně a Špilberku + xylografie,
448 stran,
Historie,
-Jurende s Vaterländischer Pilger
- Neuer Bothe aus Mähren
Fr. Gastl, Brünn,
1855,
velmi dobrý stav, vazba je mírně zašpiněná, menší oděrky v okrajích, hřbet při spodní části popraskaný, listy nažlout, místy zašpiněné či pomačkané, vpisováno (přehled příjmů a výdajů),
orig. karton. vazba, v němčině, psáno švabachem, četné dobové reklamy,
Historie,
-Neuer Bothe aus Mähren
- Das Verhalten de Tschechen im Weltkrieg
Deutschnationalen Geschaäftstelle, Wien,
1918,
velmi dobrý stav, desky vazby mírně odřené, mírně ušpiněné, drobné žluté skvrny na vazbě, lehce pošk.,
polopl. převazba, protičeská literatura, německy-švabach,
420 stran,
Historie,
-Das Verhalten de Tschechen im Weltkrieg
- Nová mysl
Rudé právo, Praha,
1956,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněná obálka, pomačkaný hřbet, zažloutlé listy,
orig. brož,
320 stran,
Historie,
-Nová mysl
- Závěť Dr. Fr. Lad. Riegra
Družstvo Máje, Praha,
1918,
dobrý stav,
Orig. brož., ta je v krajích mírně omačkaná a otrhaná a vyšisovaná, ohnuté rohy, obálka v přední části z více jak poloviny odtržená, obsahuje portrét Riegra od Maxe Švabinského a další čb. obr.,
Historie,
-Závěť Dr. Fr. Lad. Riegra
- Dějiny Číny
Svoboda, Praha,
1978,
velmi dobrý stav, odřený přebal,
celoplátěná vazba, papírový přebal ,
718 stran,
Historie,
-Dějiny Číny
- Bestseller
velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy,
orig. sešit, formát A4, Karel Hvížďala vyslýchá Pavla Lagnera, Miroslava Pavla, Jaroslava Hutku, Petra Uhla, Martu Kubišovou a tucet dalších,
80 stran,
Historie,
-Bestseller
- Únor
Československý spisovatel, Praha,
1973,
velmi dobrý stav, přebal má menší oděrky v okrajích, lehce zašpiněný, nažloutlá obálka,
orig. brož s přebalem, 3 přílohy, 1. vydání, kresby-J. Brož, typografie-O. Hlavsa,
128+3 stran,
Historie,
-Únor
- Encyklopedia II wojny swiatowej
Wydawnictwo ministrestwa obrony narodnej, Warszawa,
1975,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je trochu odřený, po stranách místy mírně potrhaný, obsahuje desítky barevných vyobrazení, čb. mapek a fotografií,
795 stran,
orig. cloth binding, very good condition, the cover a little worn, at the sides a bit frayed, with tens black and white maps and photos and colour pictures,
Historie,
-Encyklopedia II wojny swiatowej
- Zakládací listina University Karlovy v Praze
O. Placht, Praha,
1931,
velmi dobrý stav, jen lehce nažloutlá obálka,
orig. šitá brož v ochranném karton. obalu (ten zažloutlý, mírně zašpiněný, s oděrkami v okrajích), překlad-G. Friedrich a B. Mendl (český překlad), G. Pirchan (německý překlad), R. Ruelle (francouzský překlad), N. B. Jopson (anglický překlad),
Historie,
-Zakládací listina University Karlovy v Praze
- Herodoti Halicarnassei Historiarum Libri IX.
Sumtibus et typys Caroli Tauchnitii, Lipsiae,
1828,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích mírně odřená, lehce poškrábaná, odřený hřbet, listy nažloutlé, místy skvrnité,
dobová polokož. převazba se zlacením ve hřbetu, v řečtině!,
356+304 stran,
Historie,
-Herodoti Halicarnassei Historiarum Libri IX.
- Odpovídáme na dotazy ze schůzí a besed
ÚV KSČ pro řízení stranické práce v českých zemích,
1969,
velmi dobrý stav,
orig. sešit, ten je u hřbetu nažloutlý, psáno na stroji,
61 stran,
Historie,
-Odpovídáme na dotazy ze schůzí a besed
- Gothaisches genealogisches Taschenbuch auf das Jahr 1849
Justus Perthes, Gotha,
1849,
velmi dobrý stav, vazba mírně ušpiněná, vazba prasklá v závěsu, drobné zažloutlé skvrnky na listech,
orig. celopl. vazba, 5 čb portrétů státníků, v němčině, shrnutí rodokmenů a rodinných vazeb šlechtických rodin v oblasti, psáno švabachem, menší formát,
800 stran,
Original-Leinwandeinband, etwas angeschmutzgt, gebrochen Band, gebrochen Buchbinderei, mit 5 Stahlstich-Porträts,
Historie,
-Gothaisches genealogisches Taschenbuch auf das Jahr 1849
- Persekuce českého studentstva za okupace
Ministerstvo vnitra, Praha,
1945,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zašpiněná, s drobnými oděrkami v okrajích, zcela odlepená od listů, poslední příloha natržená,
orig. brož, formát A4, čb fotopříloha,
158+přílohy stran,
Historie,
-Persekuce českého studentstva za okupace
- Album z ukrajinské historie
Kyjev,
1991,
velmi dobrý stav,
orig. lamino vazba, desky po stranách trochu odřené, obsahuje desítky barevných a čb. vyobrazení,
310 stran,
orig. binding, very good condition, the folder at the sides a bit wornwith tens colour and black and white pictures,
Historie,
-Album z ukrajinské historie
- Z ukrajinské historie
Kyjev,
1991,
velmi dobrý stav,
orig. lamino vazba, obsahuje množství čb a bar. fotografií a reprodukcí,
310 stran,
Historie,
-Z ukrajinské historie
- Akta všech těch věcí
Historický spolek, Praha,
dobrý stav,
orig. brož., ta je v krajích mírně zažloutlá, vyšisovaná a otrhaná, na zadní straně ve dvou místech protržená, listy též mírně zažloutlé, v krajích omačkané a pošk., některé nerozřezané,
185 stran,
Historie,
-Akta všech těch věcí
- Velká kniha o hradech
Knižní klub / Balios, Praha,
1998,
velmi dobrý stav, jen lehce nažloutlé listy v okrajích, ozkládací přílohy v okrajích místy lehce ohnuté,
orig. lamin. vazba, formát větší A4,
64 stran,
Historie,
-Velká kniha o hradech
- Jan Lucemburský
Národní muzeum, Praha,
velmi dobrý stav, obálka je jen lehce nažloulá, ohnuté rohy,
orig. sešit, čb fotografie v textu,
32 stran,
Historie,
-Jan Lucemburský
- Česká žena v dějinách národa
Novina, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je místy velmi lehce odřená, s několika čb. reprodukcemi,
245 stran,
Historie,
-Česká žena v dějinách národa
- Legionářský almanach 1923
nákladem Památníku odboje,
1923,
velm idobrý stav, obálka zašpiněná, na zadní straně částečně v dol. rohu odtržena,
orig. brož,
208 stran,
Legionářská literatura,
-Legionářský almanach 1923
- Umělecký almanach legionářský
Kruh starodružiníků, Praha,
1922,
zachovalý stav, obálka je mírně ušpiněná ( spíše zaprášená ), okraje pomačkané, potrhané (max. cca 1,5 cm), nažloutlé listy, místy ohnuté rohy,
orig. brož, čb obr. v textu,
240 stran,
Legionářská literatura,
-Umělecký almanach legionářský
- Umělecký almanach legionářský
Kruh starodružiníků, Praha,
1922,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích jen lehce odřená (více při spodní straně), obr. nažloutlý, listy nažloutlé, místy lehce skvrnité, prasklý spoj mezi str. 18-19,
polopl. převazba s nalepenou ob. na předních deskách,
240 stran,
Legionářská literatura,
-Umělecký almanach legionářský
- IV. manifestační sjezd Československé obce legionářské
Československá obec legionářská, Praha,
1948,
velmi dobrý stav, obálka je zažloutlá, mírně skvrnitá, ohnuté rohy, hřbet mírně potrhaný, listy zažloutlé, ke konci knihy ohnutý horní roh,
orig. brož, četné čb fotografie,
88+přílohy stran,
Legionářská literatura,
-IV. manifestační sjezd Československé obce legionářské
- Karel Zmrhal
Odbočka Dělnické akademie, Praha,
1934,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, zaprášená, lehce pomačkaná v okrajích, nažloutlé listy,
orig. brož, vydáno k 1. výročí úmrtí K. Zmrhala,
16 stran,
Legionářská literatura,
-Karel Zmrhal
- Družina českosl. legionářů, roč. I
Družina čsl. legionářů , Praha,
1920,
dobrý stav, vazba je více odřená, poškrábaná, popraskaný hřbet (okraje roztřepené, hřbet popsaný), vazba ve hřbetu odlepená od listů, ty nažloutlé,
polopl. převazba, KOMPLETNÍ SVÁZANÝ ROČNÍK!!!,
Legionářská literatura,
-Družina českosl. legionářů, roč. I
- Reliefkarten von den Kriegsschauplätzen
Franckh sche, Stuttgart,
velmi dobrý stav, zčásti roztrženo v ohybu, mírně ušpiněno, odřené na hranách, pošk.,
rozkládací seznam německé flotily,
1 stran,
Militaria,
-Reliefkarten von den Kriegsschauplätzen
- Weltanschauliche Erziehung und geistige Betreuung im Heere
1942,
zachovalý svět, obálka je zašpiněná, pomačkaná v okrajích, mírně odřená, popsaná, listy zažloutlé, zaprášené, mírně skvrnité,
orig. listy a obálka spojené kovovými spoji, v němčině, psáno švabachem,
Militaria,
-Weltanschauliche Erziehung und geistige Betreuung im Heere
- Třetí poselství presidenta Masaryka
Inform.-osvětový odbor československého vojska na Rusi, Vladivostok,
1920,
velmi dobrý stav,
orig. sešit, ten nepatrně poškozený, nerozřezané listy,
16 stran,
Militaria,
-Třetí poselství presidenta Masaryka
- Die k. und k. Streitkräfte auf und vor Kreta
Staatsdruckerei, Wien,
1901,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, desky po stranách trochu odřené, rohy naražené, listy na okrajích nepatrně zažloutlé, některé slabě zašpiněné, titulní strana slabě zaflekatěná, v příloze rozkládací mapa Kréty a výřez okolí Canei, s čb. fotografiemi,
231 stran,
Halblederband, sehr gut erhalten, der Deckel zu den Seiten bisschen abgeschürft, die Buchecken wenig angeschlagenen, Seiten zu Seiten geringfürig gelblich, manche ein bisschen schmutzig, der Titelblatt leicht fleckig, in der Beilage die Tafel mit folgenden beiden Karten: Die Insel Kreta mit den Blockade-Rayons und Die Umgebung von Canea und der Suda-Bai, mit schwarzweißen Fotographien,
Militaria,
-Die k. und k. Streitkräfte auf und vor Kreta
- Jak se připravovala invase
Orbis, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je mírně zašpiněná, v krajích potrhaná, některé listy uvolněné,
187 stran,
Militaria,
-Jak se připravovala invase
- B-17 létající pevnost
Svojtka, Praha,
2001,
výborný stav,
orig. lamino vazba,
96 stran,
Militaria,
-B-17 létající pevnost
- Navy
SEA, Hradec Králové,
1995,
velmi dobrý stav, drobné oděrky v okrajích obálky,
orig. brož, formát A4, psáno strojovým písmem, čb fotopřílohy,
204 stran,
Militaria,
-Navy
- Moderní vojenská technika 3
Naše vojsko, Praha,
1964,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba, ta je mírně zašpiněná, odřená a poškrábaná, obsahuje množství čb fotografií a nákresů,
244 stran,
Militaria,
-Moderní vojenská technika 3
- Merchantmen at war
London,
velmi dobrý stav, ohnuté růžky,
sešit, četné čb. fotografie, v anglickém jazyce!,
141 stran,
Militaria,
-Merchantmen at war
- Velká vlastenecká válka
Naše vojsko, Praha,
1984,
velmi dobrý stav, přebal lehce nažloutlý, s drobnými oděrkami v okrajích,
orig. celopl. vazba s přebalem, 700 fotografií,
392 stran,
Militaria,
-Velká vlastenecká válka
- Pohlednice
velmi dobrý stav, pouze nepatrně odřené rohy,
orig. čb. pohlednice,
Pohlednice,
-Pohlednice
- Nebe a dudy, Himmel und Hölle
Lucernafilm, Praha,
velmi dobrý stav, lehce odřené rohy, tmavá skvrnka v dolní části,
barevná pohlednice, nepopsaná, neprošla poštou,
Pohlednice,
-Nebe a dudy, Himmel und Hölle
- Pohled-Old Shatterhand
uvádí Ústřední půjčovna filmů, Praha,
1965,
výborný stav,
Pohlednice,
-Pohled-Old Shatterhand
- Andrej Hlinka, Florian Tománek-Dr. Al. Kolísek
M. Melichárek, Velehrad,
výborný stav, lehce ušpiněno, nepoužitá,
orig. čb. pohlednice,
Pohlednice,
-Andrej Hlinka, Florian Tománek-Dr. Al. Kolísek
- Pflanzen-Atlas zu Seb. Kneipp s Wasser-Kur
Jos. Kösel schen Buchhandlung, Kempten,
1894,
velmi dobrý stav, vazba je mírně zašpiněná, lehce odřené okraje, zvlněný hřbet, listy nažloutlé, skvrnité, místy zašpiněné,
orig. celopl. vazba se zlacením, v němčině, obsahuje XVI tab. s ilustrací rostliny, k nimž patří vždy 1-stránková textová příloha, Ausgabe II. (Farben-Lichtdruck), 5. Auflage,
Přírodní vědy,
-Pflanzen-Atlas zu Seb. Kneipp s
- Anglicko-český a česko-anglický slovník
Fragment, Havlíčkův Brod,
1996,
velmi dobrý stav, obálka je zašpiněná,
orig. brož s PVC obálkou, malý formát-kapesní slovník!,
480 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Anglicko-český a česko-anglický slovník
- Universální lexikon umění
Grafoprint-Neubert, Knižní klub, Praha,
1996,
velmi dobrý stav,
orig. lamino vazba, ta je lehce odřená, obsahuje množství čb a bar. vyobrazení,
491 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Universální lexikon umění
- Fachwörterbuch: Versicherungswesen / Odborná němčina: Pojišťovnictví
Orbis, Praha,
1944,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zažloutlá a lehce zašpiněná, zažloutlé listy,
131 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Fachwörterbuch: Versicherungswesen / Odborná němčina: Pojišťovnictví
- Ilustrovaná encyklopedie vědy
Perfekt, a. s., Bratislava,
1997,
výborný stav,
pův. lamin. vazba s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný, obsahuje velké množství barevných reprodukcí,
319 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Ilustrovaná encyklopedie vědy
- Encyklopedie vědy
Slovart, Praha,
1996,
výborný stav,
pův. lamin. vazba, ta je nepatrně zašpiněná, obsahuje velké množství barevných reprodukcí,
448 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Encyklopedie vědy
- Velká encyklopedie Země
Fragment, Praha,
1998,
výborný stav,
pův. lamin. vazba, ta je nepatrně zašpiněná, obsahuje velké množství barevných reprodukcí,
300 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Velká encyklopedie Země
- Anglicko-český slovník z oblasti sociální práce
Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, Bratislava pobočka Praha,
1992,
výborný stav,
orig. brož.,
121 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Anglicko-český slovník z oblasti sociální práce
- Olympia 1936
1936,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba, desky zašpiněné, po stranách odřené, rohy naražené, obsahuje tabulky, mapky, čb. i barevné fotografie, v zadní části velká rozkládací mapa, appart,
127 stran,
IOriginalhalbleinenband, zehr gut erhalten, Deckel schmutzig, leicht abgeschürft, Seiten gelblich, mit Tafeln, Karten, Fotografien und eine grosse Zerlegbarkarte, appart,
Sport,
-Olympia 1936
- Zálesákova kořist
Rok vydání : 1994 Poznámka :4 povídky
- Vokno 21
Rok vydání : 1990 Poznámka :A 4
- Vokno 26
Rok vydání : 1992 Poznámka :A 4
- Švanda Dudák roč.26/I.
Rok vydání : 1907 Poznámka :plkž.
- Vokno 17
Rok vydání : 1989 Poznámka :A 4
- Vokno 19
Rok vydání : 1990 Poznámka :A 4
- Arthur Hailey - Hotel
Knižní klub - Praha 1994 - v Knižním klubu 1. vydání - Vázané. Vynikající stav.
- Anthony Britto - Chirurg
ALPRESS - Frýdek-Místek 2000 - 2. vydání - edice Klokan - Brožované. Stav dobrý.
- Peter James - Příšeří
Naše vojsko - Praha 1993 - 1. vydání - edice Svět sv. 40 - Vázané. Vynikající stav.
- Ken McClure - Úskok (Lékařský thriller).
Apsida - Praha 2002 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Peter Benchley - Bílý žralok
Argo - Praha 1996 - 1. vydání - Vázané. Velmi dobrý stav. Vazba lehce ošoupaná.
- Legendy - Nové příběhy ze známých cyklů - editor Robert Silverberg (Stephen King - Temná věž. Terry Goodkind - Meč pravdy. Robert Silverberg - Majipoor. Tad Williams - Trůn z dračích kostí. Ursula K. Le Guinová - Zeměmoří).
BETA - Dobrovský a Ševčík - Praha a Plzeň 1999 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná.
- Daniel Easteman - Devátý Buddha (Válka skončila, ale začíná zlý sen).
BB art - Praha 2003 - 1. vydání - Vázané. Vyniající stav. Obálka lehce ošoupaná.
- Technika a výzbroj Armády České republiky
Nakladatelství (edice): -
Rok vydání: 2006
Ilustrace/foto: foto barevné
Poznámka ke knize: - vazba volné listy stav velmi dobrý
Doplňující údaje: 36 volných listů
- Vzorník knížkových papírů
Nakladatelství (edice): Antalis
Rok vydání: 2006
Ilustrace/foto: foto čb i barevné reprodukce
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná stav velmi dobrý
Doplňující údaje: reklamní vzorník
- Dvaatřicet trumfů
Nakladatelství (edice): Fortuna
Rok vydání: 1970
Ilustrace/foto: foto čb
Poznámka ke knize: - vazba měkká stav dobrý se stopami použití
Doplňující údaje: Vydáno k 2. folk a country festivalu Praha 1970.
- Česká dívka
Nakladatelství (edice): Alois Holub
Rok vydání: 1924
Ilustrace/foto: foto, ilustrace, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba poloplátěná stav přijatelný s výraznějšími stopami použití
Doplňující údaje: 20 svázaných časopisů Česká dívka + přílohy Vzory ženských ručních prací
- Kronika Sametové revoluce
Rok vydání : 1989 Poznámka :sešit
- Rusko-český a česko-ruský elektrotechnický a elektronický slovník
Rok vydání : 1982
- Václav Havel
Rok vydání : 1990
- Vítězslav Nezval
Rok vydání : 1960
- Most ve fotografii
Rok vydání : 1977 Poznámka :A 4, ob.natržena
- Pasionál mistrů Vyšebrodských
Rok vydání : 1937 Poznámka :A 4, 200 ex.
- Slovo o pluku Igorově
Rok vydání : 1945 Poznámka :A 3, il.Svolinský, 400 ex.
- Petroniovo Satirikon
Ludvík Bradáč, Praha,
1925,
velmi dobrý stav,
pův. vazba, desky zažloutlé a mírně zašpiněné, listy otrhané na okrajích a zažloutlé, ,
297 stran,
Antická knihovna,
-Petroniovo Satirikon
- Listy Hetér
Svoboda, Praha,
1970,
velmi dobrý stav, přebal je zažloutlý, mírně zašpiněný, s drobnými oděrkami v okrajích, vybledlý hřbet vazby, nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
232 stran,
Antická knihovna,
-Listy Hetér
- Sto moderních básníků
Československý spisovatel, Praha,
1967,
velmi dobrý stav,
pův. vazba s přebalem (ten je na krajích místy mírně natržený), nažloutlé listy, obsahuje 12 stran příloh,
316 stran,
Beletrie a poezie,
-Sto moderních básníků
- Schillers sämmtliche Werke
Der Tempel, Leipzig,
velmi dobrý stav,
celopl. vazby se zlatou ražbou na hřbetě, desky jsou nepatrně zašpiněné,
sehr gut erhalten, Leinenbände, Deckeln leicht schmtuzig, vergoldete Rücken,
Beletrie a poezie,
-Schillers sämmtliche Werke
- Mary Higgins Clark - Pamatuj na mě.
ALPRESS - Frýdek-Místek 1995 - edice Klokan - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- William Diehl - Primární strach.
BB art - Praha 1998 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Jindřich z Dubinova
J.L. Kober, Praha,
dobrý stav,
pův vazba, desky ušpiněné a odřené, listy zažloutlé a místy se skvrnami, barevné ilustrace,
87 stran,
Beletrie a poezie,
-Jindřich z Dubinova
- Písně Petra Bezruče
Literární kroužek, Chicago,
1911,
dobrý stav,
pův. brož., obálka zažloutlá, skvrnitá, chybí část hřbetu v dol. části (cca 4cm), na okrajích a na hřbetě mírně potrhaná, v dol. části u hřbetu téměř do poloviny odtržená od hřbetu, v horní části natržená u hřbetu, listy zažloutlé a skvrnité, graf. ilustrace Vojtěch Preissig,
112 stran,
Beletrie a poezie,
-Písně Petra Bezruče
- Skaut Junák
Mladá fronta, Praha,
1969, 1970,
velmi dobrý stav,
celoplátěná vazba, svázaný kompletní ročník, obsahuje č. 1-34, několik obálek ilustroval Zdeněk Burian,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Skaut Junák
- Junák
Junák, Praha,
1947-1948,
velmi dobrý stav, obálka je ušpiněná a zažloutlá, listy lehce pokrčené,
orig. sešity s mnoha vyobrazeními,,
601 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Junák
- Pionýr
Mladá Fronta Praha,
1958,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněná obálka,
poloplátěná vazba-svázané orig. sešity, ilustrace Zd. Buriana,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Pionýr
- Junácký zpěvník
Junácká edice, Praha,
1946,
velmi dobrý stav,
orig. sešit, ten na zadní straně nepatrně zašpiněný, 11 písní-texty i notové zápisy,
16 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Junácký zpěvník
- Československá fotografie 1978
Orbis, Praha,
celoplátěná vazba, kompetní ročník XXIX. leden-prosinec 1978,
Fotografie/Film,
-Československá fotografie 1978
- Fotografický obzor
Svaz čsl. klubů fotografů amatérů, Praha,
1933,
velmi dobrý stav,
celopl. vazba,
188 stran,
Fotografie/Film,
-Fotografický obzor
- Fráňa Šrámek - Křižovatky
- Fráňa Šrámek - Křižovatky
- Olga Scheinpflugová - Vycpaný medvěd
- Olga Scheinpflugová
- Karel Poláček - Hlavní přelíčení
- Fr.Sokol-Tůma - Na šachtě - Díl I.-III. (dva svazky)
- Bohumil Hrabal - Taneční hodiny pro starší a pokročilé
- Bohumil Hrabal - Něžný barbar
- Vladimír Páral - Playgirls I-II (Dva svazky).
Dialog - 1994 - 1. vydání - Vázané. Velmi dobrý stav.
- Bohumil Hrabal - Hovory lidí
- Barbara Nesvadbová - Bestiář
MOTTO - Praha 1999 - 1. vydání - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce opotřebovaná. Na předsádce podpis bývalé majitelky.
- Zdena Frýbová - Malinkatý kretén
Šulc a spol. - Praha 2001 - 4. vydání - Vázané. Luxusní stav. Nečteno.
- Jaroslav Hašek - Povídky I-II (Dva svazky).
ČS - Praha 1988 - 1. vydání v tomto souboru - edice Klenotnice 1. a 2. svazek čtenářského souboru nbsp - Vázané. Vynikající stav včetně obálek.
- Agatha Christie - Vražda v Mezopotámii.
Orbis - Praha 1969 - 1. vydání - Obálka Jaroslav Sůra - Brožované. Stav dobrý. Vazba ošoupaná.
- Ruth Rendellová - Smrt má jméno Doon (Případy inspektora Wexforda).
Mht - Praha 1994 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Ruth Rendellová - Smrt zaživa (Romány o zločinu).
Mht - Praha 1994 - Vázané. Vynikající stav.
- Jessica Fletcher Donald Bain - To je vražda, napsala (Vražda v Manhattanu).
OSNA - Ostrava 1995 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Agatha Christie - Dům u kanálu
Knižní klub - Praha 2001 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav.
- Gibelin a Wendlingová - Světla Amalu I - Theo
- Olga Scheinpflugová - Hra na schovávanou
- Olga Scheinpflugová - Pan Grunfeld a strašidla
- České a slovenské hity 20.století
- William Shakespeare - Pět Her (Richard III., Sen svatojánské noci, Večer tříkrálový, Hamlet, Král Lear).
Odeon - Praha 1980 - 1. vydání v tomto souboru a v těchto překladech - 18.000 výtisků - edice Světová knihovna - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená, mírně ošoupaná.
- Wolfgang Tilgner - Elvis Presley
Opus - Bratislava 1990 - 1. vydanie - slovensky - Brožované. Vynikající stav. Vazba lehce ošoupaná.
- Ročenka 1946 Kruhu solistů městkých divadel pražských
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 212
- Česká škola
Vydavatel : V. Neubert, Praha
Rok vydání: 1892
Jazyk: Čeština
Počet stran: 548
- Praktický advokát
w
Vydavatel : Nakladatelství F. Strnadel, Praha
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Ty uvězněný strome .
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 171
- Naše kniha, 1927
Ročník VIII. Chybí číslo 4. Z obsahu: Soupis knih českých i jinojazyčných, zábavných, poučných, odborných i vědeckých, Bibliografie knih, Oznamovatel antikvariátu
Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
- X Všesokoloských sletů v Praze
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
- Komunisté v samosprávě
balý brožovaný sešítek
Vydavatel : Nákladem sekretariátu II. kraje komunistické strany v Československu, Tiskem Svobody v Kladně
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 40
- Chateau de Groslay á Madame Benasson-Marignac O. I. O. á Groslay
Bepin a Riols, Paris,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách odřená, listy zažloutlé, obsahuje desítky čb. fotografií, rok vydání není uveden, strany nejsou číslovány,
orig. paperback, very good condition, wrapper a bit smeary, at the sides disreputable, pages yellowed, with tens black and white photos, the year of publication doesn t state, pages aren t numbering,
Fotografie/Film,
-Chateau de Groslay á Madame Benasson-Marignac O. I. O. á Groslay
- Photograms pf the year 1938
Iliffe sons, London,
1938,
velmi dobrý stav, obálka je v krajích pokrčená, ušpiněná, obyč. listy¨zažloutlé, fotografie ve skvělém stavu,,
orig. brož, obsahuje 64 nejlepších fotografií za rok 1938, anglicky,,
120 stran,
Fotografie/Film,
-Photograms pf the year 1938
- Praha
Nakladatelské družstvo máje, Praha,
převazba, desky mírně odřené na okrajích, čb fotografie a jedna ilustrace, razítko ex libris, popisky k fotografiím v čes. a francouz. jazyce,
44 stran,
Fotografie/Film,
-Praha
- Československá fotografie 1980
Panorama, Praha,
velmi dobrý stav,
pův. sešity, hřbety lehce odřené, okraje mírně pomačkané,
Fotografie/Film,
-Československá fotografie 1980
- Souvenir d Anvers
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka lehce ušpiněná a odřená na okrajích, na zadní straně skvrna, obsahuje 40 čb fotografií,
40 stran,
Fotografie/Film,
-Souvenir d Anvers
- Lourdes et les Pyrénées
Vydaly Magasins de l Alliance Catholique,
velmi dobrý stav,
orig. sešit v pevných deskách, ty lehce ušpiněné, vybledlé a mírně odřené, obsahuje 26 čb fotografií s popisy ve frj a nj,
26 stran,
Fotografie/Film,
-Lourdes et les Pyrénées
- Hnědá kniha o požáru říšškého sněmu a hitlerově teroru
Karel Borecký, Praha,
1933,
výborný stav, zažloutlé stránky,
poloplátěná vazba, množství čb. fotografií,
364 stran,
Historie,
-Hnědá kniha o požáru říšškého sněmu a hitlerově teroru
- V boji za odzbrojení
nákladem Varu , Praha,
1928,
velmi dobrý stav, vazba opatřená Ex Libris a několika razítky, z vnitřní strany mírně vyšisovaná,
převazba polopl. s vevázanou obálkou,
57 stran,
Historie,
-V boji za odzbrojení
- Kronika
1948,
velmi dobrý stav,mírně odřená obálka na okrajích,
brožované vydání,
97 stran,
Historie,
-Kronika
- Mediaevalia Bohemica
Instituto historico Academiae scientiarum Bohemoslovacae,
1969,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka i listy jsou v krajích mírně zažloutlé, psáno strojopisem, čb. vyobrazení ,
233 stran,
sehr gut erhalten, orig. Brosch, Umschlag und Seiten leicht gebräunt, mit Abbildungen im Text,
Historie,
-Mediaevalia Bohemica
- Leninismus
Odeon, Praha,
1937,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, zažloutlá, na hřbetu poškozená, některé listy jsou uvolněné a na krajích poškozené,
159 stran,
Historie,
-Leninismus
- Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky na rok 1922
Ministerstvo železnic, Praha ,
1922,
celkově velmi dobrý stav, desky jsou na hřbetu i na povrchu lehce odřené, lehce nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba, obsahuje pořadník úředníků čsl. státních drah, rozčlenění železničních tratí atd., četné reklamy ,
738 stran,
Historie,
-Ročenka státních a soukromých drah Československé republiky na rok 1922
- 17. listopad 1939-Okupace
Ministerstvo školství ČSR / SPN, Praha ,
1969 ,
celkově velmi dobrý stav, nažloutlé listy, při krajích špatně rozřezané,
orig. sešit ,
56 stran,
Historie,
-17. listopad 1939-Okupace
- Historie a vojenství 4-5
vydává Vojenský historický ústav Praha,
1972,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je na krajích odřená, v knize je značeno červenou propiskou,
228 stran,
Historie,
-Historie a vojenství 4-5
- Mezinárodní kongres slávistických archeologů
Kyjev,
1988,
velmi dobrý stav,
pův. vazba, nažloutlé listy, s několika čb. reprodukcemi,
250 stran,
Historie,
-Mezinárodní kongres slávistických archeologů
- Ze života a práce inženýra Rudolfa Žižky
nákladem THJ, Praha,
1938,
velmi dobrý stav, nažloutlé listy,
orig. brož,
48 stran,
Historie,
-Ze života a práce inženýra Rudolfa Žižky
- Trenčín na starých pohl adniciach
Kruh, Hradec Králové,
1988,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je velmi lehce zašpiněná, v dolním kraji u hřbetu odřená, 30 barevných reprodukcí pohlednic,
Pohlednice,
-Trenčín na starých pohl adniciach
- Marseille
velmi dobrý stav,
orig. sešit, obálka lehce ušpiněná a potrhaná, obsahuje 12 kreslených pohlednic ,
12 stran,
Pohlednice,
-Marseille
- Český jazyk pro střední školy
SPN, Praha,
1997,
dobrý stav, obálka je pomačkaná a odřená, poškrábaná,
orig. brož, 3. vydání,
280 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Český jazyk pro střední školy
- Barbara Gordonová - Tančím tak rychle, jak dokážu.
Práce - Praha 1993 - 2. vydání - Brožované. Stav dobrý. Chybí několik stránek - do str. 8 (včetně). Vazba lehce ošoupaná.
- Liou O - Putování starého chromce
SNKLHU - Praha nbsp 1960 - 2., přepracované a rozšířené vydání - 4.500 výtisků - edice Živá díla minulosti sv. 26 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka chybí. Hřbet vazby mírně vyšisovaný. Uvnitř knihy věnování přelepené bílou samolepkou.
- Oxfordský slovník světových dějin
Academia, Praha,
2005,
velmi dobrý stav, menší oděrky v okrajích vazby, lehce naražené rohy, desky lehce zašpiněné,
orig. lamin. vazba,
680 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Oxfordský slovník světových dějin
- Česko-německý a německo-český slovník na cesty
Systemconsult, Pardubice,
1997,
velmi dobrý stav,
orig. brož,
224 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Česko-německý a německo-český slovník na cesty
- Pravidla ledního hokeje
Olympia, Praha,
1985,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obsahuje drobná vyobrazení v textu,
109 stran,
Sport,
-Pravidla ledního hokeje
- Sborník S.V.U. Mánes 1939-1945
S.V.U. Mánes,
1947,
dobrý stav,
pův. vazba(hřbet chybí) s přebalem, ten je zažloutlý, lehce zašpiněný, na krajích místy mírně natržený a odřený, 6 bar. obr. příloh, typo a obálka s použitím kresby /V.Špála/ V.Tittelbach, il. mj. Lada, Hoffmeister, Toyen /Schovej se, válko/ a další, 3300 výtisků, obsahuje velké množství čb. reprodukcí,
278 stran,
Umění/Architektura,
-Sborník S.V.U. Mánes 1939-1945
- Alfons Mucha
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy,
1980,
výborný stav,
orig. brož, množství čb., barev. reprodukcí, katalog výstavy,
80 stran,
Umění/Architektura,
-Alfons Mucha
- Maďarský realismus
Malíři a sochaři umělecké besedy, Praha,
1949,
výborný stav,
orig. brož, 1.vydání,
20 stran,
Umění/Architektura,
-Maďarský realismus
- Sochařství Francie
Umělecká beseda, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
orig. brož, 1.vydání,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Sochařství Francie
- Die Schulfeste der Bildungsanstalt Jacques-Dalcroze
Eugen Diederichs, Jena,
1912,
velmi dobrý stav,
orig. brož, 1.-8. Tausend,
112 stran,
Umění/Architektura,
-Die Schulfeste der Bildungsanstalt Jacques - Dalcroze
- Současná česká grafika
Svaz českých výtv. umělců, Praha,
1989,
velmi dobrý stav,
orig. brož., abecedně řazení autoři s ukázkami práce se zákl. údaji,
262 stran,
Umění/Architektura,
-Současná česká grafika
- Homage to Marc Chagall
XX siecle, Paris,
výborný stav,
orig. vazba s přebalem, obsahuje množství barev. i čb reprodukcí,
132 stran,
Umění/Architektura,
-Homage to Marc Chagall
- Salvador Dali
1967,
velmi dobrý stav,
41 volných listů v hrubých pap. deskách + 1 velký rozkládací plakát,
41 stran,
Umění/Architektura,
-Salvador Dali
- Galerie
Galerie, Kladno,
1927,
velmi dobrý stav,
orig. zdobená vazba, 85 čb. reprodukcí,
97 stran,
Book of Artistic Pictures,
Sammlung von Kunstbildern in Buchform,
Umění/Architektura,
-Galerie
- Dvojí osud
Odeon, Praha,
1980,
stav dobrý, váz., přebal,
přebal na hřbetu mírně narušený,
332 stran,
Umění/Architektura,
-Dvojí osud
- Karel Škréta 1610-1674
NG, Praha,
1974,
velmi dobrý stav,
orig. plátěná vazba s přebalem, ten je lehce odřený, obsahuje 280 čb a 9 bar. vyobrazení,
300 stran,
Umění/Architektura,
-Karel Škréta 1610-1674
- Homage to Marc Chagall
Tudor Publishing, New York,
výborný stav,
orig. vazba s přebalem, obsahuje velké množství barev. i čb reprodukcí a několik příspěvků o Chagallovi,
131 stran,
Umění/Architektura,
-Homage to Marc Chagall
- Das große Bilderlexikon der Antiquitäten
Verlag der Kunst, Dresden,
1976,
velmi dobrý stav,
pův. vazba s přebalem, množství čb. a barevných fotografií,
494 stran,
ausgezeichnet erhalten, orig. Leineneinband mit Umschlag, mit vielen Fotos,
Umění/Architektura,
-Das große Bilderlexikon der Antiquitäten
- Jan Preisler
Národní galerie,Svaz československých výtvarných umělců,
1964,
velmi dobrý stav,
orig. brož. s reprodukcí na obálce, úvodní studie-Jiří Kotalík, barevné a černobílé reprodukce,
93 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Preisler
- Wasmuths Monatshefte für Baukunst
E. Wasmuth Verlag, Berlin,
1925,
velmi dobrý stav,
polopl. převazba, desky odřené, mírně zašpiněné, slabě zažloutlé stránky, kompletní ročík, množství plánů a vyobrazení,
538 stran,
Halbleinenband, gut erhalten, Deckel abgeschürft, leicht schmutzig, Seiten bisschen gelblich, 538 Seiten Mit zahlreichen Abbildungen, Komplett Jahrgang,
Umění/Architektura,
-Wasmuths Monatshefte für Baukunst
- Jakub Obrovský
Praha,
1914,
dobrý stav,
orig. brož. (má opravovaný hřbet), úvod F. X. Harlas, obsahuje 14 hlubotiskových reprodukcí z toho 4 barevné,
14 stran,
Umění/Architektura,
-Jakub Obrovský
- Václav Hollar
Artia, Praha,
1960,
velmi dobrý stav, obálka ušpiněná, místy zažloutlá,
volné listy v pap. obalu, čb. obr.,
21 stran,
Umění/Architektura,
-Václav Hollar
- Štyrský, Toyen
Středočeská galerie, Praha,
1992,
velmi dobrý stav, obálka je jen lehce zašpiněná, zadní strana mírně skvrnitá (menší žluté skvrnky), obálka ve hřbetu částečně oddělená od listů, v textu podtrháváno,
orig. brož, formát A4, četné čb fotografie a barevné i čb reprodukce,
60 stran,
Umění/Architektura,
-Štyrský, Toyen
- Josip Plečnik-architekt Pražského hradu
Správa Pražského hradu, Praha,
1996,
výborný stav,
orig. červebá celopl. vazba, obsahuje velké množství čb a bar. fotografií a vyobrazení,
653 stran,
Umění/Architektura,
-Josip Plečnik-architekt Pražského hradu
- Ročenka čs. knihtiskařů
Spolek faktorů knihtiskáren, Praha,
velmi dobrý stav,
pův. vazby, četné obr.,
246 stran,
Umění/Architektura,
-Ročenka čs. knihtiskařů
- Senefelder a polygrafie dneška
Polygrafický průmysl-Typografia, Praha,
1971,
výborný stav,
orig. vazba, vydáno ke 200. výročí narození objevitele litografie, Aloise Senefeldera, kartonová etue, přiložen leták k výstavě, barevné reprodukce um. děl-ukázky tisku ,
Umění/Architektura,
- Senefelder a polygrafie dneška
- Jiří Trnka
Československý spisovatel, Praha,
1971,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je v horní části a na hřbetu natržená, čb. ilustrace v textu Jiří Trnka,
42 stran,
Umění/Architektura,
-Jiří Trnka
- Josef Šíma
Národní galerie, Praha,
1968,
velmi dobrý stav,
pův. brož. s přebalem, ten je v krajích mírně nažloutlý, četné čb. obr.,
152 stran,
Umění/Architektura,
-Josef Šíma
- Cestami umění
Melantrich,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je zašpiněný, po stranách trochu odřený a místy mírně potrhaný, listy zažloutlé, obsahuje několik čb. půdorysů,
284 stran,
Umění/Architektura,
-Cestami umění
- Die Galerie
Kast und Ehinger, Wien,
1934,
dobrý stav, desky a hřbet jsou odřené, v knize jsou tužkou vpisované poznámky,
polokož. převazba, četné čb. fotografie,
400 stran,
Umění/Architektura,
-Die Galerie
- Franta Bělský
Richter, Prague and Zwemmer, London,
1992,
velmi dobrý stav, drobné skvrny na přebalu,
orig. vazba s přebalem, obsahuje velké množství čb příloh,
100 stran,
Umění/Architektura,
-Franta Bělský
- Poklady moderního umění ze sbírek Guggenheimovy nadace
Národní galerie v Praze,
1988,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný, 50 barev. reprodukcí, 1. vydání,
77 stran,
Umění/Architektura,
-Poklady moderního umění ze sbírek Guggenheimovy nadace
- Japanese Design
Philadelphia Museum of Art,
1994,
velmi dobrý stav, drobné skvrny na obálce,
orig. brož, velké množství barev. příloh,
236 stran,
orig. Brosch, mit zahlreichen Abbildungen auf Tafeln, sehr gut erhalten, Umchlag leicht fleckig,
Umění/Architektura,
-Japanese Design
- Analogon 1
Československý spisovatel, Praha,
1969,
velmi dobrý stav, okraje jsou mírně odřené, hřbet je lehce podřený, listy jemně zažloutlé,,
orig. brož, 16 stran reprodukcí a 16 stran kuléru,,
110 stran,
Umění/Architektura,
-Analogon 1
- Rembrandt Harmensz van Rijn
Aurora Art Publishers, Leningrad,
1989,
velmi dobrý stav,
orig. vazba s přebalem a kartonem, čb. i barevné reprodukce,
182 stran,
Umění/Architektura,
-Rembrandt Harmensz van Rijn
- Štencova ročenka
Jan Štenc, Praha,
1920,
dobrý stav, obálka je zahnědlá, nepatrně potrhaná na krajích a místy jsou na ní drobné rezavé skvrny,
orig. brož, obsahuje četné přílohy čb. reprodukcí,
204 stran,
Umění/Architektura,
-Štencova ročenka
- Antonín Slavíček
SNKLHU, Praha,
1965,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný a nažloutlý, obsahuje 494 čb. reprodukcí, úvodní studie-J. Kotalík, 1. vydání,
288 stran,
Umění/Architektura,
-Antonín Slavíček
- Osma a Skupina výtvarných umělců 1907-1917
Odeon, Praha,
1992,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, obsahuje 82 barev. a 136 čb. obr. příloh, 1. vydání, obsah: Generace zakladatelů a předchůdců, Společná Stanoviska, Shody a rozpory, Názorové diference, Postavení a názory uměleckého měsíčníku, Stanovisko bratří Čapků a S. K. Neumanna, Spory o kubismus, Teorie architektury a umělecké výroby, Fillova cesta tvořivosti, Závěr, Vzpomínky a svědectví,
373 stran,
Umění/Architektura,
-Osma a Skupina výtvarných umělců 1907-1917
- Poklady moderního umění
Národní galerie, Praha,
1988,
velmi dobrý stav,
orig. celopl.vazba s přebalem, obsahuje 50 příloh barev. reprodukcí,
80 stran,
Umění/Architektura,
-Poklady moderního umění
- Styl, ročník XIV.
Sdružení architektů, Praha,
1928,
velmi dobrý stav,
polopl. černá převazba, vevázaná orig. obálka
četné čb. fotografie a nákresy,
291 stran,
Umění/Architektura,
-Styl, ročník XIV.
- Styl, Ročník VIII.
Společnost architektů, Praha,
1927,
velmi dobrý stav,
polopl. černá převazba, množství čb. fotografií a nákresů, četné reklamy,
200 stran,
Umění/Architektura,
-Styl, Ročník VIII.
- Josef Mařatka
S.V.U. Mánes-Melantrich, Praha,
1942,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, desky zašpiněné, po stranách trochu odřené, obsahuje čb. a barevné reprodukce a fotografie,
34 stran,
Umění/Architektura,
-Josef Mařatka
- Mistr brevíře Jana ze Středy
Melantrich, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
poloplátěná vazba, čb. a barevné reprodukce,
40 stran,
Umění/Architektura,
-Mistr brevíře Jana ze Středy
- Albrecht Altdorfer
S.V.U. Mánes-Melantrich, Praha,
1942,
velmi dobrý stav, nepatrně zašpiněná obálka,
poloplátěná vazba, čb. a barevné reprodukce,
25 stran,
Umění/Architektura,
-Albrecht Altdorfer
- Rudolf Kremlička
S.V.U. Mánes-Melantrich, Praha,
1942,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba, ta je zašpiněná, obsahuje čb. a 1 barevnou reprodukci, upravil F. Muzika,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Rudolf Kremlička
- Německá secese
Národní galerie, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. brož., ta je velmi lehce zašpiněná, množství čb. a barevných fotografií a reprodukcí,
168 stran,
Umění/Architektura,
-Německá secese
- Karel Šlenger
Kruh, Hradec Králové,
1976,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je mírně zažloutlý, zašpiněný, v krajích odřený a u hřbetu natržený, obsahuje 46 reprodukcí, z toho 16 barevných, první vydání,
108 stran,
Umění/Architektura,
-Karel Šlenger
- Van Gogh
Skira, Genéve,
1953,
výborný stav,
pův. vazba s přebalem, ochranný karton,
Umění/Architektura,
-Van Gogh
- Anleitung zur bürgerlichen Baukunst
Im Verlagsgewölbe der deutschen Schulanstalt,
1777,
nepříliš dobrý stav, desky, listy a hřbet odřené a pošpiněné, na listech skvrny, na úvodní stránce razítko knihovny,
orig. kartonová vazba, psáno švabachem, příloha obsahuje 6 ocelorytinových příloh s technickými nákresy,
174 stran,
Umění/Architektura,
-Anleitung zur bürgerlichen Baukunst
- Der französische Impressionismus
Verlag der Kunst, Dresden,
1958,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten na okrajích lehce potrhaný a zažloutlý, četné čb. a barevné fotogr. reprodukce, text v němčině,
75 stran,
Umění/Architektura,
-Der französische Impressionismus
- Salvador Dali . .
Galerie D, Praha,
1967 ,
výborný stav,
39 faksimile zkušebních tisků a desátého výtisku grafických listů ilustrací ke Zpěvům Maldororovým 1934, volné listy v hrubých pap. deskách + 1 velký rozkládací plakát ,
41 . stran,
Umění/Architektura,
-Salvador Dali .
- Štencova ročenka
Jan Štenc, Praha,
1920,
velmi dobrý stav, obálka mírně zašpiněná a odřená,
orig. brož, obsahuje řadu čb. reprodukcí,
204 stran,
Umění/Architektura,
-Štencova ročenka
- Illustration
Page,
výborný stav,
pův. vazba s přebalem,
255 stran,
Umění/Architektura,
-Illustration
- Staré umění na Slovensku
Umělecká beseda,
1938,
velmi dobrý stav,
celoplátěná převazba, ta je mírně zašpiněná, orig. obálka vevázaná, černobílé a 1 barevná reprodukce,
48 stran,
Umění/Architektura,
-Staré umění na Slovensku
- Architektura v českém a slovenském národním dědictví
Osvěta, Praha,
1952,
velmi dobrý stav, přebal odřený, při okraji přehnutý a potrhaný,
orig. brož., obrazové přílohy,
91 stran,
Umění/Architektura,
-Architektura v českém a slovenském národním dědictví
- Umění renesance a baroku
Odeon, Praha,
1970,
výborný stav, nepatrně poškozeno,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, barevné a černobílé reprodukce, kartonové pouzdro,
475 stran,
Umění/Architektura,
-Umění renesance a baroku
- Alfons Mucha 1860-1939
1980,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný a v krajích mírně natržený, četné čb. a barevné fotogr. reprodukce,
147 stran,
Umění/Architektura,
-Alfons Mucha 1860-1939
- Mitteilungen der K. K. Zentralkommission für Denkmalpflege
Kunstverlag, Wien,
1913,
velmi dobrý stav, vazba mírně odřená a uvolněná, dolní část listů mírně zvlněná vlhkem, jeden list mírně natržený,
poloplátěná převazba, řada čb fotografií v textu,
242 stran,
Umění/Architektura,
-Mitteilungen der K. K. Zentralkommission für Denkmalpflege
- Antonín Slavíček
Spolek výtvarných umělců Mánes, Praha,
1930,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je odřená v krajích, mírně zažloutlá, mírně naražené rohy, na titulní straně osobní věnování, mírně zažloutlé listy, obsahuje obrazovou přílohu v zadní části knihy,
153 + obrazová příloha stran,
Umění/Architektura,
-Antonín Slavíček
- LIterární noviny
Evropský literární klub, Praha,
1936,
dobrý stav, desky jsou mírně odřené, na hřbetě štítek, na každém prvním listu odškrtnuto pořadové číslo,
19 orig. sešitů v deskách (z toho 2 dvojčísla: 1/2, 7/8) čb. fotografie, č. 12 J. Zrzavý, č. 17 karikatury-Bidlo,
160 stran,
Umění/Architektura,
-LIterární noviny
- LIterární noviny
Evropský literární klub, Praha,
1935,
dobrý stav, desky jsou mírně odřené, na hřbetě štítek, na každém prvním listu odškrtnuto pořadové číslo,
22 orig. sešitů v deskách, čb. fotografie, č. 1 karikatury-Bidlo, č. 14 Seifert, č. 17 Tittelbach,
176 stran,
Umění/Architektura,
-LIterární noviny
- Památník Národního osvobození
Sbor pro zbudování památníku Nár. osvobození, Prah,
1928,
dobrý stav, obálka je zašpiněná a mírně pomačkaná,
orig. brož, čb. fotografie,
35 stran,
Umění/Architektura,
-Památník Národního osvobození
- Paměť měst
Odeon, Praha,
1975,
výborný stav,
orig. vazba s přebalem, obsahuje velké množství příloh,
410 stran,
Umění/Architektura,
-Paměť měst
- Josef Šíma
Národní galerie, Praha,
1968,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka v okrajích mírně poškozená, četné čb. fotograf. reprodukce,
152 stran,
Umění/Architektura,
-Josef Šíma
- Rudolf Kremlička
SNKLHU, Praha,
1955,
velmi dobrý stav, lehce odřený a potrhaný přebal při okrajích,
orig. celopl. vazba, 152 čb. a 8 bar. reprodukcí,
210 stran,
Umění/Architektura,
-Rudolf Kremlička
- Jan Zrzavý
NG, Praha,
1990,
výborný stav,
orig. brož. vazba, lehce odřená obálka na hřbetu, 100 čb. a 48 bar. vyobrazení,
116 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Zrzavý
- Corrida de Toros
velmi dobrý stav,
orig. rozkládací barevné pohlednice v pap. přebalu, ten je velmi lehce zašpiněný a v hranách mírně odřený,
very good condition, orig. postcards in the wrapper, the wrapper is a bit dirty,
Umění/Architektura,
-Corrida de Toros
- Pompei
Astro, Roma,
velmi dobrý stav,
orig. pohlednice v pap. přebalu, ten je v hranách velmi lehce odřený,
very good condition, orig. postcards ,
Umění/Architektura,
-Pompei
- Rouen
velmi dobrý stav,
orig. brož., 20 čb. pohlednic,
Umění/Architektura,
-Rouen
- Praha Jiřího Švengsbíra
Panorama, Praha,
1984,
velmi dobrý stav,
pův. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, obsahuje 27 čb. a 91 barevných ocelorytin, edice Pragensia, 1. vydání,
218 stran,
Umění/Architektura,
-Praha Jiřího Švengsbíra
- Trachtenpuppen
Artia, Praha,
velmi dobrý stav, obálka je mírně pomačkaná,
orig. sešit,
8 stran,
Umění/Architektura,
-Trachtenpuppen
- Architektura a stavebnictví ČR
Torus-Jan Konicar, Jihlava,
1995,
výborný stav,
orig. lamin. vazba,
199 stran,
Umění/Architektura,
-Architektura a stavebnictví ČR
- Sensibilités Contemporaines
Geneviéve Bénamou,
1985,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka má nepatrně odřené hrany, obsahuje množství čb. vyobrazení,
295 stran,
very good condition, orig. paperback, wrapper is a bit worn, contains many illustrations,
Umění/Architektura,
-Sensibilités Contemporaines
- Jiří Jílek
Galerie Jiřího Jílka, Šumperk,
1993,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten mírně zašpiněný, odřený a nahoře potrhaný, četné čb přílohy,
223 stran,
Umění/Architektura,
-Jiří Jílek
- Josef Liesler
ČFVU, Praha,
nepříliš dobrý stav, folie je otrhaná a popraskaná, obálka zašpiněná, uvolněné listy,
orig. sešit, rozměr 14x15.5 cm,
10 stran,
Umění/Architektura,
-Josef Liesler
- Grafická škola Jaroslava Švába Officina Pragensis
1941,
velmi dobrý stav,
orig. brož. (obálka je lehce zašpiněná), s množtvím čb. a 1 barevnou reprodukcí,
44 stran,
Umění/Architektura,
-Grafická škola Jaroslava Švába Officina Pragensis
- Čtení o velkých stavbách komunismu
Svět sovětů, Praha,
1953,
velmi dobrý stav, přebal je mírně zašpiněný, lehce pomačkaný v okrajích,
orig. poloplátěná vazba s přebalem, 64 stran příloh,
300 stran,
Umění/Architektura,
-Čtení o velkých stavbách komunismu
- Max Švabinský 1873-1962
Národní galerie, Praha,
1973,
dobrý stav, obálka a okraje stránek poškozeny vlhkem, některé stránky slepeny k sobě,
orig. brož,
65+příloha stran,
Umění/Architektura,
-Max Švabinský 1873-1962
- Petr Kvíčala
Arbor Vitae, Praha,
2005,
výborný stav,
orig. brož,
244 stran,
good conditions, original brooch,
famos die Kondition, original die Brosche,
Umění/Architektura,
-Petr Kvíčala
- Rudolf Dzurko
Arbor Vitae, Praha,
2002,
výborný stav,
orig. vazba s přebalem, text česko-německý,
191 stran,
Umění/Architektura,
-Rudolf Dzurko
- Architektonický obzor
Spolek arch. a inž. v král. Českém, Praha,
1908-1910,
dobrý stav, vazba je odřená, ve hřbetu popraskaná a natržená, spodní roh nalomený, listy lehce nažloutlé, místy mírně zašpiněné, část tit. strany VII. roč. je odstřižená a dodatečně podlepená,
černá polokož. převazba, četné čb fotografie, ilustrace, půdorysy a návrhy objektů,
Umění/Architektura,
-Architektonický obzor
- Hollar
Josef Engst, Praha ,
1942,
velmi dobrý stav,
orig.brože, mírně poškozeno, z příloh pouze Drobná grafika od Methoda Kalába,
127 stran,
Umění/Architektura,
-Hollar
- František Muzika
Národní galerie, Praha,
1981,
velmi dobrý stav, obálka je mírně pomačkaná a natržená (převážně v levém horním rohu), nažloutlá a zašpiněná, listy též nažloutlé,
orig. brož, několik čb i barevných reprodukcí, edice Výstavy-svazek 50,
Umění/Architektura,
-František Muzika
- Nové úpěchy sovětského výtvarného umění
Orbis, Praha,
1952,
dobrý stav, přebal je velmi zažloutlý, v krajích pomačkaný a odřený, velmi mírně otrhaný, dodatečně podlepený, vazba ve hřbetu v horní části vybledlá-pravděpodobně skvrna od polití, nažloutlé listy,
orig. poloplátěná vazba s přebalem, 96 stran čb obr. příloh,
300 stran,
Umění/Architektura,
-Nové úpěchy sovětského výtvarného umění
- Cirkus a varieté Františka Tichého
Odeon, Praha,
1967,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, vazba uvolněná, obálka Zdenek Seydl, text a citáty František Dvořák, obsahuje 16 barevných a 42 čb. reprodukcí, 1. vydání,
77 stran,
Umění/Architektura,
-Cirkus a varieté Františka Tichého
- Mikoláš Aleš-Cykly
SNKLHU, Praha,
1957,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný a pošk. v krajích a na hřbetu, obsahuje 39 kreseb v textu, 300 obrazů na přílohách v textu, 188 reprodukcí v obrazové části a 4 barevné přílohy, 1. vydání,
410 stran,
Umění/Architektura,
-Mikoláš Aleš-Cykly
- Cirkus a varieté Františka Tichého
Odeon, Praha,
1967,
velmi dobrý stav, obálka ve hřbetu částečně odlepená,
orig. brož, obálka Zdenek Seydl, text a citáty František Dvořák, obsahuje 16 barevných a 42 čb. reprodukcí,
77 stran,
Umění/Architektura,
-Cirkus a varieté Františka Tichého
- Antonín Procházka
Melantrich, Praha,
1939,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách mírně odřené, obsahuje 29 vyobrazení,
30 stran,
Umění/Architektura,
-Antonín Procházka
- Československý kreslíř
Státní nakladatelství, Praha,
1936-1937,
velmi dobrý stav, vazba mírně odřená, nejvíce je odřená na okrajích a rozích, lehce pomačkaná předsádka, stránky zažl. především po obvodu, ale většina ve velmi dobrém stavu !,
orig. polopl. vazba + typo Sutnar bez obálek, na titul. straně fialové razítka četné čb a méně bar. reprodukcí v textu,
240 stran,
Umění/Architektura,
-Československý kreslíř
- Max Švabinský
Svoboda, Praha,
1948,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba, ta na krajích lehce vyšisovaná, četné čb a 1 barevná reprodukce,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Max Švabinský
- Poklady moderního umění
Národní galerie, Praha,
1988,
výborný stav,
pův. celoplátěná vazba s přebalem, katalog k výstavě, obsahuje 50 barevných vyobrazení, 1. vydání,
80 stran,
Umění/Architektura,
-Poklady moderního umění
- Honoré Daumier
Melantrich, Praha,
1936,
výborný stav,
pův. polopl. vazba, čb. reprodukce,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Honoré Daumier
- Salvador Dalí
Centre Georges Pompidou,
1979,
výborný stav,
pův. vazba, obsahuje množství čb. a barevných reprodukcí,
414 stran,
very good condition, orig. binding, contains many illustrations,
Umění/Architektura,
-Salvador Dalí
- Antické umění
Národní galerie, Praha,
1979,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně zašpiněná (spíše na zadní straně), lehce otrhané okraje, nažloutlé listy,
orig. brož, edice Katalogy-sv. 17,
214 stran,
Umění/Architektura,
-Antické umění
- Americká kultura
Americké velvyslanectví, Praha,
1969,
velmi dobrý stav,
sešit. vydání,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Americká kultura
- Tschechische Kunst der 20er + 30er Jahre
Mathildenhöhe, Darmstadt,
1988-89,
výborný stav,
orig. brož, katalog k výstavě, velké množství barevných reprodukcí, mj. Toyen, Štyrský, Kupka, Filla, Zrzavý, Šíma, Kokoschka,
171 stran,
Umění/Architektura,
-Tschechische Kunst der 20er + 30er Jahre
- Seznam děl výstavy malířů Chodska
S. V. U. Myslbek, Praha,
1939,
velmi dobrý stav ,
orig. brož., ta v krajích lehce vyšisovaná, obsahuje čb. i barevná vyobrazení,
Umění/Architektura,
-Seznam děl výstavy malířů Chodska
- Otto Herbert Hajek, Dráhy barev, plastiky, obrazy
NG, Praha,
1988,
velmi dobrý stav,
lepená brož,
104 stran,
Umění/Architektura,
-Otto Herbert Hajek, Dráhy barev, plastiky, obrazy
- Paměť měst
Odeon, Praha,
1975,
výborný stav, lehce natržený přebal,
orig.celopl.vazba s přebalem, velké množství čb fotografie,
397 stran,
Umění/Architektura,
-Paměť měst
- Veselé kresby Josefa Lady
Vydavatelstvo Družstevní práce, Praha,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně poškozený,
208 stran,
Umění/Architektura,
-Veselé kresby Josefa Lady
- L école de Paris-Francouzské moderní umění
Umělecká beseda, Praha,
1931,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé listy i obálka,
orig. brož, obálka Josef Čapek, 30 stran čb reprudkcí ,
120 stran,
Umění/Architektura,
-L école de Paris-Francouzské moderní umění
- Mistr Theodorik
Melantrich, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, obsahuje 26 reprodukcí, úprava Fr. Muzika,
Umění/Architektura,
-Mistr Theodorik
- Stavba měst v Československu
Svaz architektů Československé republiky, Praha,
1958,
dobrý stav,
orig. brož., hřbet odřený, obálka zašlá,
Umění/Architektura,
-Stavba měst v Československu
- Italská cesta Mikoláše Alše
Melantrich, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
pův. vazba,
Umění/Architektura,
-Italská cesta Mikoláše Alše
- Nábytek z ohýbaného dřeva
OVM, Vsetín,
1989,
velmi dobrý stav, obálka jen velice nepatrně zašpiněná, listy též,
orig. sešit, četné čb fotografie v textu, náklad 1000 výtisků,
64 stran,
Umění/Architektura,
-Nábytek z ohýbaného dřeva
- Francouzské moderní umění-L école de Paris
1931,
celkem dobrý stav ,
orig. brož., obálka zažloutlá, hřbet poškozený, rohy obálky zlomené, prvních několik listů lehce natrženo, čb. reprodukce děl,
91 stran,
Umění/Architektura,
-Francouzské moderní umění-L école de Paris
- Künstler der Sowjetunion
Aurora-Kunstverlag, Dresden,
1987,
výborný stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, čb. reprodukce,
686 stran,
Umění/Architektura,
-Künstler der Sowjetunion
- Jan Štursa
Národní galerie, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. brož s přebalem, ten je jen mírně odřený v krajích, katalog k výstavě, 32 čb příloh,
90 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Štursa
- Französische und Englische Farbstiche des 18. Jahrhunderts
Paul Graupe, Berlin,
velmi dobrý stav,
orig. brož., katalog z aukce, obálka je zašpiněná od prachu, místy zlehka popsaná obyč, tužkou, mírně odřené hrany, u hřbetu natrženo, v dolní části chybí část hřbetu asi 1 cm, čb. vyobrazení,
66 stran,
sehr gut erhalten, orig. Brosch., Umschlag ist leicht schmutzig,
Umění/Architektura,
-Französische und Englische Farbstiche des 18. Jahrhunderts
- Homes a gardens
London,
1929, 1934, 1935,
velmi dobrý stav, vazba mírně ušpiněná,
celopl. vazba, množství čb fotografií,znázorňujících tehdejší architekturu, bytový design apod, dobové reklamy, v AJ, mix čísel z jednotlivých roků,
Umění/Architektura,
-Homes a gardens
- Berliner Systematische Zeichen-Schule
Wilhelm Hermes, Berlin,
velmi dobrý stav,
orig. 30 sešitů v pouzdře s polokož. deskami, v každém sešitě je několik lit. obrázků (na některých jsou místy drobné skvrny), obálky místy na okrajích potrhané případně roztržené ve hřbetě,
sehr gut erhalten, orig. 30 Hefte in der Mappe, litho. ,
Umění/Architektura,
-Berliner Systematische Zeichen-Schule
- Na křižovace umění
Universita J. E. Purkyně, Brno,
1973,
výborný stav, přebal vzadu lehce zašpiněný,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, 35 stran čb fotografických příloh, náklad 600 výtisků, tematicky zaměřeno na oblast divadla, filmu, rozhlasu a literatury,
550 stran,
Umění/Architektura,
-Na křižovace umění
- Rudolfínská kresba
Národní galerie v Praze,
1978,
velmi dobrý stav, lehce ušpiněná obálka,
orig. sešit, 20 čb reprodukcí v příloze, graf. úprava katalogu a plakátu Jaroslav Šváb,
60 stran,
Umění/Architektura,
-Rudolfínská kresba
- Der Kunstschatz
W. Spemann, Berlin/Stuttgart,
dobrý stav, vazba je vybledlá, mírně odřená, ve spodní části hřbetu cca 5 cm natržená (třepí se tkanina), listy lehce nažloutlé, místy ohnutý roh či velmi mírné natržení listu,
celopl. vazba se zlacením, v němčině, psáno švabachem, četné přílohy (čb i barevné),
394 stran,
Umění/Architektura,
-Der Kunstschatz
- Národ sobě
Melantrich, Praha,
1950,
výborný stav, lehce ušpiněný přebal,
orig. celopl. vazba s přebalem, uvedení umělci: M. Aleš, V. Brožík, V. Hynais, A. Liebscher, J. Mřák, J. Mařatka, J. V. Myslbek, B. Schnirch, J. Štursa, J. Tulka, A. Wagner, F. Ženíšek, slovem doprovází A. Matějček a V. V. Štech,
170 stran,
Umění/Architektura,
-Národ sobě
- Thonet-Polstermöbelfabrik
Gebrüder Thonet Aktiengesellschaft, Düsseldorf,
dobrý stav,
orig. brož., obálka je odřená a lehce zašpiněná, s fotografiemi a rozměry,
16 stran,
gut erhalten, orig. Brosch., Umschlag leicht schmutzig und abgeschürft, mit vielen Abb.,
Umění/Architektura,
-Thonet-Polstermöbelfabrik
- Antické umění
Národní galerie v Praze,
1979,
velmi dobrý stav,
orig. brož, 10 barev. a 64 čb fotografií děl v příloze,
134 stran,
Umění/Architektura,
-Antické umění
- Sto let českého umění 1830-1930
SVU Mánes, Praha,
1930,
velmi dobrý stav, několik prvních a posledních listů prokousaných v okraji, nová vrchní obálka ,
komb. brož-svorky a lepení, 24 čb. reprodukcí,
74 stran,
Umění/Architektura,
-Sto let českého umění 1830-1930
- Moravský lid a kraj ve výtvarném umění (1850-1920)
vydal Dům umění města Brna ,
1955,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé,
sešit,
20+24 stran,
Umění/Architektura,
-Moravský lid a kraj ve výtvarném umění (1850-1920)
- Mezinárodní surrealismus
Topičův salon,
1947,
velmi dobrý stav,
orig. sešit, obálka je lehce zašpiněná a v krajích mírně odřená, vydáno k výstavě pořádané od 4. listopadu do 3. prosince 1947, grafická úprava Zdenek Seydl, s několika čb reprodukcemi,
Umění/Architektura,
-Mezinárodní surrealismus
- Výstava Grekovova studia Sovětské armády a československých výtvarných umělců
MInisterstvo národní obrany, Ministerstvo kultury, přípravný výbor Svazu československých výtvarných,
1956,
velmi dobrý stav,
orig. brož,
47 stran,
Umění/Architektura,
-Výstava Grekovova studia Sovětské armády a československých výtvarných umělců
- Původní grafika v krásné knize
S. Č. U. G. Hollar, Praha,
1943,
dobrý stav,
orig. brož., obálka zažloutlá, na hřbetu natržená a v krajích potrhaná, chybí přílohy,
Umění/Architektura,
-Původní grafika v krásné knize
- A. Hudeček
Melantrich, Praha,
1942,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, desky po stranách trochu vyšisované a odřené, množství čb. a jedna bar. reprodukce,
33 stran,
Umění/Architektura,
-A. Hudeček
- M. Jiránek
Melantrich, Praha,
1936,
velmi dobrý stav, zažloutlé okraje převazby,
polplat. převazba, množství čb. a jedna bar. reprodukce,
31 stran,
Umění/Architektura,
-M. Jiránek
- Vojtěch Sedláček
Melantrich, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, desky po stranách slabě odřené, obsahuje 31 čb a 1 barevnou reprodukci, úprava F. Muzika,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Vojtěch Sedláček
- Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
UPM Praha,
1985,
velmi dobrý stav, obálka lehce odřená,
orig. celopl. vazba s přebalem, 123 čb a barevných obr.,
Umění/Architektura,
-Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
- Europäisches Porzellan
Museum des Kunsthandwerks, Leipzig,
dobrý stav, přebal je lehce nažloutlý, mírně otrhaný v okrajích (max. cca 1 cm-podlepeno lepenkou a papírem), zaprášený, vazba lehce nažloutlá,
orig. papír. vazba s přebalem, velké množství čb i barevných fotografií, v němčině,
132 stran,
Umění/Architektura,
-Europäisches Porzellan
- Lietuviu liaudies menas
Grožinés literatúros leidykla Vilnius,
1959,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, v krajích odřený a potrhaný, s mnoha vyobrazeními,
322 stran,
very good condition, orig. cloth binding with wrapper, it s slightly worn and dirty, contains many illustrations,
Umění/Architektura,
-Lietuviu liaudies menas
- Výstava lidového výtvarnictví a fotografie
Umělecko-průmyslové museum, Praha,
1949,
velmi dobrý stav,
orig. brož. vazba, zašpiněná a potrhaná, obsahuje čb. kresby a fotografie,
Umění/Architektura,
-Výstava lidového výtvarnictví a fotografie
- Josef Svoboda
Theatre Institute, Prague,
1971,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je v hranách odřená a nepatrně zašpiněná,
84 stran,
very good condition, orig. paperback, cover is slightly worn and dirty,
Umění/Architektura,
-Josef Svoboda
- André Villers
Francouzský institut v Praze,
1994,
výborný stav,
orig. brož., čb. vyobrazení,
Umění/Architektura,
-André Villers
- Korunovační klenoty českého království
Vydavatelství čs. novinářů, Praha,
velmi dobrý stav,
čb. dvoulist, obsahuje čb. fotografie z výstavy a krátké povídání, rok vydání ani autor není uvedeno, okraje trochu odřené, rohy ohnuté,
2 stran,
Umění/Architektura,
-Korunovační klenoty českého království
- Lidový nábytek východočeský
Průmyslové museum, Chrudim,
velmi dobrý stav,
orig. volné listy v pap. přebalu, ten je v krajích potrhaný a roztržený ve hřbetu, z 10 bar. litogr. vyobrazení chybí č.9, formát 40x55 cm, obrázky cca 25x40 cm, litogr. Farský, obrázky jsou velice zachovalé bez známek opotřebení,
9 stran,
Umění/Architektura,
-Lidový nábytek východočeský
- Das Tischlergewerbe
dobrý stav, desky jsou zažloutlé, potrhané a odřené v okrajích, největší trhlina cca 5 cm, listy místy skvrnité a zašpiněné,
60 stran jednostranných příloh s obr. dobového nábytku (viz další obr. ke knize), v pap. deskách se stužkou ve hřbetu,
Umění/Architektura,
-Das Tischlergewerbe
- MSA-mezinárodní soudobá architektura
Odeon, Praha,
1929,
dobrý stav,
orig. brož., obálka je lehce zašpiněná a v krajích odřená, zadní strana obálky + cca posledních 20 stran se zažloutlou skvrnou od polití, velké množství obrazového doprovodu-fotografií a plánků, mj. Le Corbusier, Gustave Eiffel, Benjamin Backer, A. K. Burov a další,
176 stran,
gut erhalten, orig. Brosch, Umschlag leicht schmutzig, abgeschürft und gebräunt, auf der ca 20 Rückseiten Stockfleck, mit vielen Abbildungen, Fotografien und Pläne von Le Corbusier, Gustave Eiffel, Benjamin Backer, A. K. Burov u.a.,
Umění/Architektura,
-MSA - mezinárodní soudobá architektura
- Zelenka
Umělecko průmyslové muzeum, Praha,
1992,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je u hřbetu nepatrně odřená, obsahuje čb. i barevná vyobrazení,
55 stran,
Umění/Architektura,
-Zelenka
- Bedřich Feuerstein
S. V. U. Mánes, Praha,
1936,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je místy nepatrně zašpiněná, úprava-F. Muzika, příloha-Práce Bedřicha Feuersteina - Architektura, divadlo, obrazy -42 čb. reprodukcí,
119+přílohy stran,
Umění/Architektura,
- Bedřich Feuerstein
- Cyril Bouda
Slovart, Praha,
2001,
výborný stav,
orig. brož., ta je na zadní str. lehce zašpiněná, obsahuje mnoho čb. i barevných reprodukcí, básně Jaroslav Seifert,
270 stran,
Umění/Architektura,
-Cyril Bouda
- Jan Kudláček
Albatros, Praha,
1976,
velmi dobrý stav,
volné listy v papírovém přebalu, ten je v horním kraji nepatrně pomačkaný,
Umění/Architektura,
-Jan Kudláček
- Fernand Léger
VEB Verlag der Kunst, Dresden,
1967,
velmi dobrý stav, vazba je lehce nažloutlá,
orig. vazba, text v němčině, 64 čb i barevných reprodukcí (celostránkových),
96 stran,
Umění/Architektura,
-Fernand Léger
- Typografia
SNTL, Praha,
1983,
výborný stav,
kompletní ročník 1983,čísla:968-979,
Umění/Architektura,
-Typografia
- Typografia čísla:968-979
SNTL, Praha,
1983,
výborný stav,
kompletní ročník 12.čísel 1983,
Umění/Architektura,
-Typografia čísla:968-979
- Typografia čísla:956-967
SNTL, Praha,
1982,
výborný stav,
kompletní ročník 12.čísel 1982,
Umění/Architektura,
-Typografia čísla:956-967
- Typografia čísla:980-991
SNTL, Praha,
1984,
výborný stav,
kompletní ročník 12.čísel 1984,
Umění/Architektura,
-Typografia čísla:980-991
- Typografia čísla:920-931
SNTL, Praha,
1979,
výborný stav,
kompletní ročník 12.čísel 1979,
Umění/Architektura,
-Typografia čísla:920-931
- Ausstellung Deutsche Werkkunst
Staatliches Kunstgewerbemuseum, Wien,
1943,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zažloutlá, lehce nažloutlé listy,
orig. brož, text v němčině, četné čb fotografie,
64 stran,
Umění/Architektura,
-Ausstellung Deutsche Werkkunst
- Musée du Louvre
Sculpture Antique,
1916,
dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, na krajích lehce odřená, zažloutlé listy, zažloutlé folie na ochranu obrázků, čb. reprodukce,
Umění/Architektura,
-Musée du Louvre
- Vojenský projektový ústav
Vojenský projektový ústav, Praha,
velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý,
orig. celopl. vazba s přebalem, náklad 3000 výtisků, velké množství čb i barevných fotografií,
248 stran,
Umění/Architektura,
-Vojenský projektový ústav
- Česká grafika XX. století
SČUG Hollar, Praha ,
1997 ,
výborný stav ,
pův. celoplátěná vazba s přebalem, četné bar. reprodukce, přebal a graf. úprava J. Rathouský, přebal mírně ušpiněn,
326 stran,
Umění/Architektura,
-Česká grafika XX. století
- Univerzální lexikon umění
Grafoprint Neubert-Knižní klub, Praha,
1996,
výborný stav-nová,
lamino vazba ,
492 stran,
Umění/Architektura,
- Univerzální lexikon umění
- Pražské Jezulátko
Vladimír Žikeš, Praha,
1940,
výborný stav, pouze zažloutlé listy a desky knihy, ty jsou také lehce ušpiněné,
orig. poloplátěná vazba, 24 stran obrazové přílohy -fotografie A.Eis, R. Studnička ,
41+24 stran,
Umění/Architektura,
-Pražské Jezulátko
- Staré české umění I-Gotika a renesance
Národní galerie, Praha,
1976,
celkem zachovalý stav, nažloutlý papír, zašpiněný, zpočátku v okrajích malé trhlinky,
orig. sešit, čb doprovodné fotografie,
24 stran,
Umění/Architektura,
-Staré české umění I-Gotika a renesance
- Stavební rádce
Rodina, Praha,
1938-1941,
velmi dobrý stav, místy skvrny na stránkách,
orig. sešity, nekompletní,63 čísel,
Umění/Architektura,
-Stavební rádce
- Život
Výtvarný odbor umělecké besedy, Praha,
1924,
velmi dobrý stav, mírně prohnuté desky, mírně odřené hrany, lehce ušpiněno,
polopl. převazba, v obsahu: Severini, Grosz, Liebknecht, Dostojevskij, Carco, Seurat, Van Gogh, Rousseau,
114 stran,
Umění/Architektura,
-Život
- Emil Gerstel
výborný stav,
orig. brož, lehce poškozeno, ukázka práce architektů, reprodukce místností navržených panem Gerstlem, černobílé fotografické přílohy-fotky interiérů-jídelny, obývací pokoje, pánské pokoje, ložnice, domácí bary, velké množství dobových reklam a mnoho dalšího,
30 stran,
Umění/Architektura,
- Emil Gerstel
- 12 millions et demie
Praha,
1957,
velmi dobrý stav, lehce poškrábaný obal, na jeho pravém dolním rohu viditelný přehyb,
brož. vazba, obsahuje několik čb. fotografií,
44 stran,
Umění/Architektura,
-12 millions et demie
- Šedá cihla 66/1994
Galerie Klatovy/Klenová,
1994,
velmi dobrý stav,
orig. brož, velké množství reprodukcí, fotografií děl, katalog k výstavě,
Umění/Architektura,
-Šedá cihla 66/1994
- The 50th year anniversary exhibition of Alphonse Mucha
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, obsahuje desítky barevných reprodukcí a čb. fotografií, nakladatelství a rok vydání není uvedeno,
271 stran,
orig. paperback, very good condition, wrapper a bit dirty, at the sides disreputable, with tens color reproductions and black and white photos, publishers and the year of publication doesn t state,
Umění/Architektura,
-The 50th year anniversary exhibition of Alphonse Mucha
- Jan Hísek
Divus, Praha,
2001,
výborný stav,
orig. kart. vazba, obsahuje desítky baravných a čb. vyobrazení, dvoujazyčný text-Čj a Aj,
79 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Hísek
- Ariel
Jeruzalém,
1993,
velmi dobrý stav, lehce nažloutlá obálka,
orig. brož, četné doplňující fotografie a přílohy,
136 stran,
Umění/Architektura,
-Ariel
- Ariel
Jeruzalém,
1995,
velmi dobrý stav,
orig. brož,
136 stran,
Umění/Architektura,
-Ariel
- Výtvarná kultura
Panorama, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. brože, ty lehce nažloutlé, na hřbetech mírně odřené, kompletní ročník, obsahují např. články o Janu Slavíčkovi, Karlu Plickovi atd.,
Umění/Architektura,
-Výtvarná kultura
- Výtvarná kultura
Panorama, Praha,
1981,
velmi dobrý stav,
orig. brože, ty lehce nažloutlé, kompletní ročník, obsahují např. pohledy do ateliérů Kamila Lhotáka, Karla Zemana atd.,
Umění/Architektura,
-Výtvarná kultura
- Meissen
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá,
orig. brož, v němčině, obsahuje čb fotografie,
28 stran,
Umění/Architektura,
-Meissen
- Československý kreslíř
Státní nakladatelství, Praha,
1933-34,
velmi dobrý stav, mírně odřené desky hl. na rozích, místy skvrny, místy podtrháno tužkou,
polopl. vazba, bar. přílohy : Jos. Mánes: Studie hlavy, J. Navrátil: Procesí, Stát. čsl. reálka: Akvarelová studie z přírody ,
160 + 78 stran,
Umění/Architektura,
-Československý kreslíř
- Umění
Jan Štenc, Praha,
1918,
velmi dobrý stav,
celopl. převazba, desky slabě zašpiněn, po stranách trochu odřené, rohy naražené, hřbet trochu vyšisovaný, pův. obálka vevázána, obsahuje orig. čb. přílohy, jejíchž autory jsou Max Švabinský-orig. dřevoryt, Josef Manes, F. M. Brokov, Karel Purkyně, Jan ŠtursaJroslav Benda a další, Fr. Kysela-barevná příloha,
288 stran,
Umění/Architektura,
- Umění
- Slonovina XI.-XIX. století
Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha,
1975,
velmi dobrý stav, mírně zažloutlá obálka i listy,
orig. brož,
Umění/Architektura,
-Slonovina XI.-XIX. století
- Václav Hollar
Artia, Praha,
1961,
velmi dobrý stav, obálka je zažloutlá, lehce pomačkaná v okrajích, skvrnitá, listy též nažloutlé,
volně ložené listy v pap. obálce,
42 stran,
Umění/Architektura,
-Václav Hollar
- Michelangelo
Iminsel-Verlag,
1955,
velmi dobrý stav, vazba je nažloutlá, drobné oděrky v okrajích, listy též mírně nažloutlé,
orig. papír. vazba, v němčině, 24 barevných obrázků fresek v Sixtýnské kapli,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Michelangelo
- Adolf Kosárek
Melantrich a. s., Praha,
1939,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, desky slabě zašúpiněné a zažloutlé, po stranách trochu odřené, obsahuje 28 čb obr. reprodukcí, upravil Fr. Muzika,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Adolf Kosárek
- Slovník světového malířství
Odeon, Artia, Praha,
1991,
velmi dobrý stav, pouze lamino.přebal je lehce ušpiněný a poškrábaný, má mírně pomačkané rohy,
orig. kartonová vazba, lamino.přebal, překlad kolektiv autorů, první vydání,
800 stran,
Umění/Architektura,
-Slovník světového malířství
- Čermák pasířství
velmi dobrý stav, desky jsou lehce pomačkané v okrajích,
orig. dvojlisty s ukázkami svítidel, v pap. obálce,
Umění/Architektura,
-Čermák pasířství
- Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2003
Výtvarné centrum Chagall, Ostrava,
2003,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách jen nepatrně odřený, obsahuje desítky čb. vyobrazení a fotografií, edice Prameny a dokumenty, 1. vydání, náklad 3000 výtisků,
363 stran,
Umění/Architektura,
-Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2003
- Dílo a osobnost
Odeon, Praha,
1973-1974,
velmi dobrý stav,
orrig. brože, obálky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, dva svazky, I. díl obsahuje 16 reprodukcí a čb. vyobrazení v textu, II. díl obsahuje 15 reprodukcí (1 chybí) a čb. vyobrazení v textu,
Umění/Architektura,
-Dílo a osobnost
- Tvrdohlaví
Silver Screen s. r. o.,
1999,
výborný stav,
orig. karton vazba s přebalem, ten je lehce odřený, množství čb a bar. fotografií a bar. a čb reprodukcí,
219 stran,
Umění/Architektura,
-Tvrdohlaví
- Ludvík Kuba
1943,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba, ta je lehce zašpiněná, s 35 čb. reprodukcemi,
38 stran,
Umění/Architektura,
-Ludvík Kuba
- Michlangelo
Evropský literární klub, Praha,
1941,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách mírně odřený, obsahuje čb. reprodukce,
258 stran,
Umění/Architektura,
-Michlangelo
- Libor Fára 1925-1988
Association culture et communication pour LA NUIT CULTURELLE NANCY,
velmi dobrý stav,
sešit + 12 volných listů čb reprodukcí v orig. papírových deskách, ty jsou lehce zašpiněné, text v češtině a francouzštině, čb fotografie v textu,
Umění/Architektura,
-Libor Fára 1925-1988
- Lexikon moderního maliarstva
Tatran, Bratislava,
1968,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný, na hřbetě nažloutlý, 1. vydání, obsahuje 352 barevných a 46 černobílých reprodukcí,
410 stran,
Umění/Architektura,
-Lexikon moderního maliarstva
- Alfons Mucha-soubor užité grafiky
Naše vojsko, Praha,
1980,
velmi dobrý stav, celá brož je nepatrně nažloutlá,
orig. brož, fotografie Petr Kříž,
81 stran,
Umění/Architektura,
-Alfons Mucha-soubor užité grafiky
- Künstler über Künstlere
Neues Deutschland, Berlin,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. papírové desky, desky po stranách trochu odřené, obálka P. Kurze, obsahuje 27 veselých barevných vyobrazení,
orig. papiere Umschlag, die zu den Seiten bisschen abgeschürft ist, die Umschlag von P. Kurze,
Umění/Architektura,
-Künstler über Künstlere
- Jan Hísek
DIVUS,
2001,
výborný stav,
orig. karton. vazba, množství čb a bar. reprodukcí, text v Čj a Aj, věnování a podpis autora,
79 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Hísek
- In Memoriam Petra Dillingera
Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha,
1954,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka po stranách slabě odřená, listy na okrajích trochu zažloutlé a něrozřezané, strany nejsou číslovány, obsahuje čb. a barevná vyobrazení,
Umění/Architektura,
-In Memoriam Petra Dillingera
- Exhibition of European Art from the Collection of the National Gallery in Prague III
Japan,
1983,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách trochu odřený, obsahuje desítky reprodukcí, strany nejsou číslovány, text v japonštině,
orig. cloth binding with a durst jacket, very good condition, tje cover at the sides a little worn, with many reproduction, pages aren t numbered, the text in Japanese,
Umění/Architektura,
-Exhibition of European Art from the Collection of the National Gallery in Prague III
- Exhibition of European Art from the Collection of the National Gallery in Prague
Japan,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je po stranách trochu odřený, obsahuje desítky reprodukcí, strany nejsou číslovány, text v japonštině,
orig. cloth binding with a durst jacket, very good condition, tje cover at the sides a little worn, with many reproduction, pages aren t numbered, the text in Japanese,
Umění/Architektura,
-Exhibition of European Art from the Collection of the National Gallery in Prague
- Umělecká díla Karolina
UK / Muzeum hl. m. Prahy, Praha,
1996,
velmi dobrý stav,
orig. brož,
50 stran,
Umění/Architektura,
-Umělecká díla Karolina
- Max Švabinský
Národní galerie, Praha,
1973,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, lehce skvrnitá, oděrky v okrajích,
orig. brož, velké množství reprodukcí, jedná se o KATALOG K VÝSTAVĚ-Kroměříž, květen-září 1973, Jízdárna pražského hradu, listopad 1973 - únor 1974,
Umění/Architektura,
- Max Švabinský
- Německé malířství 17. století
Národní galerie, Praha,
1989,
velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, mírně zašpiněný, drobné oděrky v okrajích,
orig. brož s přebalem, několik stran příloh, jedná se o KATALOG VÝSTAVY v Praze, Šternberský palác, únor-duben 1989,
Umění/Architektura,
-Německé malířství 17. století
- Poklady moderního umění ze sbírek Guggenheimovy nadace
Národní galerie, Praha,
1988,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
80 stran,
Umění/Architektura,
-Poklady moderního umění ze sbírek Guggenheimovy nadace
- Jan Kristofori
Fortuna, Praha,
2000,
výborný stav,
pův. lamin. vazba s přebalem, 1. vydání, obsahuje velké množství barevných reprodukcí,
224 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Kristofori
- Umění Maxu Švabinskému k sedmdesátinám
Jan Štenc,
1943,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je zašpiněná, zažloutlá, desky jsou oddělené od knihy, s čb. reprodukcemi,
135 stran,
Umění/Architektura,
-Umění Maxu Švabinskému k sedmdesátinám
- Poklady Kypru
Národní galerie, Praha,
1970,
velmi dobrý stav, obálka je zažloutlá, listy též nažloutlé,
orig. sešit,
38+přílohy stran,
Umění/Architektura,
-Poklady Kypru
- Letraset Graphic Arts System
Letraset, Londýn,
velmi dobrý stav, nepatrně nažloutlé listy, papír. obálka je mírně ušpiněná a poškrábaná (především na zadní straně),
orig. kroužková vazba, typografie, brož je v angličtině,
258 stran,
Umění/Architektura,
-Letraset Graphic Arts System
- Jan Žižka z Trocnova-demokratické a bojové tradice našeho lidu
Národní muzeum, Praha,
1975,
velmi dobrý stav,
orig. brož. s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný a odřený, čb. fotografie v textu,
94 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Žižka z Trocnova-demokratické a bojové tradice našeho lidu
- Prostor Zlín
vyd. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně ,
2002,
velmi dobrý stav,
lepená brož,
80 stran,
Umění/Architektura,
-Prostor Zlín
- Miroslav Jiránek-Obrazy Paintings
Artfoto, Praha,
2007,
výborný stav,
orig. leporelo s reprodukcemi, rozměry cca 9,5x14 cm,
Umění/Architektura,
-Miroslav Jiránek-Obrazy Paintings
- Salvador Dali
Galerie D, Praha,
1967,
celkem dobrý stav, obálka je zažloutlá, popsaná propiskou, zcela utržená spodní chlopeň i horní chlopeň, listy nažloutlé, místy lehce zašpiněné, POZOR NEKOMPLETNÍ!-chybí 4 listy!!!,
36 volných listů s reprodukcemi (pův. 40 listů)-faksimile zkušebních tisků a 10. výtisku grafických listů ilustrací ke Zpěvům Maldororovým 1934, vložen plakát lákající k výstavě-Jan Kudláček, výstavu připravil M. Kodejš,,
Umění/Architektura,
-Salvador Dali
- Umění kreslířské 1
dobrý stav, obálka je zažloutlá, lehce zašpiněná, skvrna od polití, potrhaná záložka (částečně podlepeno matnou lepenkou), listy zažloutlé, lehce potrhané v okrajích (více list č.6-podlepen matnou lepenkou),
12 listů, v pap. obálce,
Umění/Architektura,
-Umění kreslířské 1
- Umění kreslířské 2
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně pomačkaná v okrajích, listy zažloutlé, některé lehce otrhané, u 1 listu ohnutý horní roh,
12 listů, v pap. obálce,
Umění/Architektura,
-Umění kreslířské 2
- Chinoiserie und Japonerie
velmi dobrý stav,
orig. sešit, několik čb příloh, v němčině!,
30 stran,
Umění/Architektura,
-Chinoiserie und Japonerie
- Antiquitäten und Gemälde
Rudolph Lepke s Kunst- Auction- Haus, Berlin,
1928,
velmi dobrý stav, obálka je nažloutlá, mírně zašpiněná, nažloutlé listy,
orig. brož, v němčině!, čb ukázky věcí (obrazy, busty, svícny, . ) v nabídce,
68 stran,
Umění/Architektura,
-Antiquitäten und Gemälde
- Madona
Dům J. U. V., Praha,
1935,
velmi dobrý stav, nažloutlá obálka, mírně zaprášená, hřbet mírně potrhaný, nažloutlé listy,
orig. brož, čb přílohy,
28+přílohy stran,
Umění/Architektura,
-Madona
- Umění na Slovensku
Melantrich, Praha,
dobrý stav, obálka je zašpiněná, mírně otrhaná v okrajích, sešit není kompletní (str. 33-40),
orig. brož, čb fotopřílohy, 1 barevná příloha,
Umění/Architektura,
-Umění na Slovensku
- Ročenka Štencova grafického kabinetu 1919
rok vydání neuveden, cca 20.-30. léta 20. stol.,
dobrý stav, prasklá vazba,
šitá brož, lepená obálka, čb. reprodukce ,
136 stran,
Umění/Architektura,
-Ročenka Štencova grafického kabinetu 1919
- 52 Hultsfreds-Hus
velmi dobrý stav, obálka nažloutlá, velmi lehce pomačkaná v okrajích,
orig. brož, formát A4 podélně, popisky pravděpodobně v dánštině (či jíné podobné severské řeči), vždy barevný nákres (pohled) budovy v exteriéru, pod ním půdorysy příslušných podlaží,
96 stran,
Umění/Architektura,
-52 Hultsfreds-Hus
- Universální lexikon umění
Grafoprint-Neubert, Praha,
1996,
výborný stav,
pův. lamin. vazba, obsahuje velké množství čb. i barevných reprodukcí,
488 stran,
Umění/Architektura,
-Universální lexikon umění
- Staré umění na Slovensku
Umělecká beseda,
1938,
dobrý stav,
orig. brož v průhledném přebalu, ten je zažloutlý, na krajích místy natržený, nazadní straně v horní části velký kus chybí, nažloutlé listy, s celostránkovými čb. a jednou barevnou reprodukcí,
Umění/Architektura,
-Staré umění na Slovensku
- Panorama Královské Prahy
Jos. R. Vilímek, Praha,
velmi dobrý stav,
rozkládací barevný obraz Prahy(na 6 listech formátu A3), zapasován do celopl. vazby, ta má místy na krajích šedivé flíčky, na krajích hřbetu a krajích vazby je mírně odřená, obraz je lehce zašpiněný, v přehybech mírně pošk.,
Umění/Architektura,
-Panorama Královské Prahy
- Bude vojna-bude
J. Oho, Praha,
1902,
dobrý stav,
pův. celopl. vázaná vazba, ta je zašpiněná, na přední straně má tři fleky, zažloutlé listy, se sedmi kresbami a veršovaným textem,
Umění/Architektura,
-Bude vojna-bude
- Průvodce-historické muzeum
Národní muzeum, Praha,
1999,
velmi dobrý stav, obálka je lehce nažloutlá, velmi mírně ohnuté rohy,
orig. brož, barevné fotografie,
106 stran,
Umění/Architektura,
-Průvodce-historické muzeum
- Festschrift zum zehnjährigen Bestehen des Ibero-amerikanischen Instituts
Otto Harrassowitz, Leipzig,
1940,
velmi dobrý stav, obálka je v okrajích mírně odřená, listy nažloutlé,
orig. brož, v němčině, v příloze čb celostr. přílohy s příslušným popisem,
30+přílohy stran,
Umění/Architektura,
-Festschrift zum zehnjährigen Bestehen des Ibero-amerikanischen Instituts
- Weihnachten 1917 (Ölgemälde u. Aquarelle moderner Künstler aus Wiener Privatbesitz)
Albert Kende, Wien,
velmi dobrý stav, obálka je jen lehce zašpiněná, nažloutlé listy,
orig. brož, v němčině, čb reprodukce v přílohové části,
22+přílohy stran,
Umění/Architektura,
-Weihnachten 1917 (Ölgemälde u. Aquarelle moderner Künstler aus Wiener Privatbesitz)
- Ölgemälde, Aquarelle und Handzeichnungen älteren und modernen Künstler aus dem Nachlasse Sr. Exzellenz Baron Béla Orczy
Albert Kende, Wien,
dobrý stav, obálka je zažloutlá, mírně zašpiněná, pomačkané okraje, spodní část hřbetu cca 6 cm natržená, zažloutlé listy,
orig. brož, formát A4, v němčině, četné čb reprodukce v přílohové části,
36+přílohy stran,
Umění/Architektura,
-Ölgemälde, Aquarelle und Handzeichnungen älteren und modernen Künstler aus dem Nachlasse Sr. Exzellenz Baron Béla Orczy
- Max Švabinský 1873-1962
Ministerstvo kultury ČSR,
1973,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je lehce zašpiněná, na hřbetě mírně odřená, 118. příloha je vystřižená!, velké množství čb. a několik barevných reprodukcí,
65 + 122 příloh stran,
Umění/Architektura,
-Max Švabinský 1873-1962
- Jiří Švengsbír
Škodaexport, Praha,
1987,
velmi dobrý stav,
soubor barevných tisků na volných listech v pap. deskách,
Umění/Architektura,
-Jiří Švengsbír
- Antické sochařství
Spolek výtvarných umělců MANES, Praha,
1911,
velmi dobrý stav, lehce odřené okraje vazby, nažloutlé listy,
polopl. převazba, několik čb celostránkových příloh, několik čb fotografií v textu,
50+přílohy stran,
Umění/Architektura,
-Antické sochařství
- Jan Zrzavý 1890-1977
Národní galerie, Praha,
1990,
velmi dobrý stav,
orig. brož, velké množství čb i barevných reprodukcí v přílohové části, katalog k výstavě ve Valdštejnské jízdárně 4.XII.1990-3.III.1991,
50 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Zrzavý 1890-1977
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry 14 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 29 cm, obsah: Burňák šedý, Burňák malý, Faeton, Kormoran, Terej bílý, Fregatka, Pelikán, Albatros, Anhinga, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 30 x 20 cm, obsah: Pštros africký, Nandu, Kasuar, Kivi, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 30 cm, obsah: Burňák šedý, Racek stříbřitý, Racek bouřní, Chaluha obecná, Racek tříprstý, Racek chechtavý, Rybák malý, Rybák severní, Rybák obecný, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 14 x 20 cm, rozměry pasparty 22 x 38 cm, obsah: Husa divoká, Husa berneška, Husa sněžná, Labuť krotká, Čírka obecná, Kachna divoká, Hvízdák, Ostralka, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 30 cm, obsah: Hrdlička chechtavá, doupňák, hřivnáč, Holub stěhovavý, Angl. voláč, Holub skalní, Korunáč, Hrdlička divoká, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 12,5 x 19 cm, rozměry pasparty 20 x 30 cm, ptactvo nepopsáno-dravci a drobní pěvci, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo - ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 14 x 21 cm, rozměry pasparty 22 x 28 cm, obsah: Kajka-samec a samice, Morčák veliký, Kachna lední, Husa liščí, Morčák bílý, Kachna chocholatá, Kachna hnědá, Hohol, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo - ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
velmi dobrý stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 29 cm, obsah: Ptáplice severní, Roháč veliký, Papuchalk severní, Tučňák zakrslý, Tučňák obrovský, Alkoun malý, potápka, Alkoun úzkozobý, Alka malá, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 14 x 21,5 cm, rozměry pasparty 22 x 28 cm, obsah: kondor americký, sup mrchožrout, sup bělohlavý, orlosup bradatý, kondor královský, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 30 cm, obsah: vodouš šedý, jespák bojovný, vodouš rudonohý, tenkozobec opáčný, jespák malý, jespák křivozobý, jespák obecný, jespák islandský, jespák písečný, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 30 cm, obsah: Husa divoká, Husa berneška, Husa sněžná, Labuť krotká, Čírtka obecná, Kachna divoká, Hvízdák, Ostralka, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 30 cm, obsah: Burňák šedý, Racek stříbřitý, Racek bouřní, Chaluha obecná, Racek tříprstý, Racek chechtavý, Rybák malý, Rybák severní, Rybák obecný, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 14 x 21 cm, rozměry pasparty 22 x 28 cm, obsah: Burňák malý, Burňák šedý, Faeton, Terej bílý, Kormoran, Fregatka, Pelikán, Albatros, Anhinga, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 14 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 29 cm, obsah: Bažant argus-slípka a kohout, Krocan, Perlička, Kur domácí-slípka a kohout, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
Umění/Architektura,
- Ptactvo - ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 12,5 x 19 cm, rozměry pasparty 20 x 30 cm, ptactvo nepopsáno, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 29 cm, obsah: Ptáplice severní, roháč veliký, papuchalk severní, tučňák zakrslý, alkoun malý, tučňák obrovský, potápka, alkoun úzkozobý, alka malá, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 13,5 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 30 cm, obsah: Plameňák růžový, Čáp bílý, Kolpík obecný, Volavka bílá, Jeřáb nádherný, Bukač veliký, Volavka popelavá, Marabu, Ibis posvátný, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 14 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 29 cm, obsah: Drop malý, Jeřáb, Chřástal vodní, Chřástal malý, Slípka zelenonohá, Chřástal kropenatý, Lyska černá, Chřástal polní, Drop velký, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 14 x 21 cm, rozměry pasparty 20 x 29 cm, obsah: Rákosník bahní, Rehek zahradní, Sykavka, Rehek domácí, Velechvost nádherný, Střízlík, Zlatohlácek, Sedmihlásek, Pěnice slavíková, Pěnice černohlavá, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
výborný stav,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 12,5 x 19 cm, rozměry pasparty 22 x 28 cm, ptactvo nepopsáno, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
-Ptactvo-ilustrace z knihy
- Jiří Anderle
Slovart, Praha,
2000,
výborný stav,
orig. brož, ta je na zadní straně nepatrně zašpiněná, obsahuje velké množství barevných reprodukcí,
285 stran,
Umění/Architektura,
-Jiří Anderle
- Josef Mžyk
APS Bechyně,
1996,
velmi dobrý, mírně zašpiněné desky,
brož, barevné reprodukce,
Umění/Architektura,
-Josef Mžyk
- Business Equipment and supply catalog
1969,
velmi dobrý stav, obálka mírně odřená,
orig. katalog nábytku, psacích strojů,
Umění/Architektura,
-Business Equipment and supply catalog
- Život
Výtvarný odbor Umělecké besedy v Praze ,
1921,
velmi dobrý stav, mírně ušpiněné, lehce povolená vazba,
převazba, dřevoryty P. Kotíka, B. Rykla, V. Sedláčka, A. Slavíčka,
104 stran,
Umění/Architektura,
-Život
- Praha v díle Vincence Morstadta
Muzeum hl. m. Prahy,
1987,
velmi dobrý stav,
orig. brož s přebalem,
Umění/Architektura,
-Praha v díle Vincence Morstadta
- Emil Filla
Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
orig. sešit vydání, obálka po stranách trochu zažloutlá, strany nejsou číslovány, katalog k výstavě ve velkém sále S. V: U. Mánes,
Umění/Architektura,
-Emil Filla
- František Tichý
Praha,
1956,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, obsahuje několik čb. vyobrazení,
9 stran,
Umění/Architektura,
-František Tichý
- Vladimír Vašíček
Oblastní galerie výtvarného umění v Gottwaldově,
1969,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněná obálka,
sešit, vydáno k výstavě v Domě umění v Gottwaldově září-říjen 1969, obsahuje čb. reprodukce,
22 stran,
Umění/Architektura,
-Vladimír Vašíček
- Aukční dům Greisenm
Aukční dům Greisen, Praha,
2007,
výborný stav,
orig. brož, katalog k výstavě,
136 stran,
Umění/Architektura,
-Aukční dům Greisenm
- Jan Zrzavý
Národní galerie, Praha,
1990,
téměř výborný stav,
orig. brož, četné čb barevné reprodukce, katalog k výstavě ve Valdštejnské jízdárně 4.XII.1990-3.III.1991,
Umění/Architektura,
-Jan Zrzavý
- Estnische Graphik
Eesti NSV Kunst, Tallinn,
1963,
velmi dobrý stav,
pův. kožená vazba, čb a barev. reprodukce,
226 stran,
Orig. leder Band, der leicht beschädig Rücken,
Umění/Architektura,
-Estnische Graphik
- Fünf Kunstblätter
velmi dobrý stav, obálka je zažloutlá, lehce zašpiněná, menší oděrky v okrajích, ty lehce pomačkané,
5 orig. celostránkových ilustrací, v pap. obálce, popisek v němčině,
Umění/Architektura,
-Fünf Kunstblätter
- Jan Kristofori
Victoria Publishing, Praha,
1995,
výborný stav,
orig. lamin. vazba s přebalem, velké množství barevných reprodukcí,
156 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Kristofori
- Die Kunst-Monatshefte für Freie und Angewandte Kunst
F. Bruckmann, München,
1923,
velmi dobrý stav,
polopl. převazba, desky trochu odřené a mírně poškozené, listy na okrajích trochu zažloutlé, obsahuje desítky čb. vyobrazení a fotografií, strany nejsou číslovány,
Halbleinenband, sehr gut erhalten, der Deckel zu den Seiten ein bisschen abgeschurft und beschädigt, die Sewiten zu den Seiten vergilbt, mit Zehnte schwarzweißen Abbildungen und Fotographien,
Umění/Architektura,
-Die Kunst-Monatshefte für Freie und Angewandte Kunst
- Hundertwasser Architektur
Taschen, Köln,
1997,
velmi dobrý stav, nažloutlé listy,
orig. matná lamin. vazba se zlacením, v němčině, velké množství barevných fotografií,
320 stran,
Umění/Architektura,
-Hundertwasser Architektur
- Hundertwasser Erfriedereich
Verlag Galerie Welz, Salzburg,
1972,
dobrý stav, vazba je ve spodní části hřbetu prasklá (cca 3 cm), nažloutlé listy,
orig. lamin. vazba, malý formát, barevné reprodukce,
30+přílohy stran,
Umění/Architektura,
-Hundertwasser Erfriedereich
- Jihočeská pozdní gotika
Alšova jihočeská galerie, Hluboká,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách trochu odřená, listy na okrajích nepatrně zažloutlé, obsahuje desítky čb. a barevných vyobrazení, rok vydání není uveden,
365 stran,
Umění/Architektura,
-Jihočeská pozdní gotika
- Současná česká grafika
Svaz českých výtv. umělců, Praha,
1989,
velmi dobrý stav, přebal je jen lehce nažloutlý, mírně zašpiněný,
orig. brož s přebalem, formát A4,
262 stran,
Umění/Architektura,
-Současná česká grafika
- Karel Čapek
Československý spisovatel, Praha,
1971,
velmi dobrý stav,
svazek volných listů v papírovém přebalu, ten je lehce zašpiněný, místy mírně nažloutlý, s ilustracemi,
12 stran,
Umění/Architektura,
-Karel Čapek
- Le Baroque en Boheme
Galeries Nationales du Grand Palais, Paris,
1981,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka po stranách trochu odřená, obsahuje deítky barevných reprodukcí,
240 stran,
orig. paperback, very good condition, the cove at the sides a bit worn, with tens colour paintings,
Umění/Architektura,
-Le Baroque en Boheme
- Umění v IPB, Art in IPB
IPB, Praha,
1998,
výborný stav,
orig. celokož. vazba vochranném koženém obale, obsahuje desítky čb. a barevných fotografií a reprodukcí,
305 stran,
orig. leather binding, great condition, with colour and black and white pictures and photos,
Umění/Architektura,
-Umění v IPB, Art in IPB
- Dekorativní písmo
Minsk,
1987,
výborný stav,
pův. lamino vazba, desky nepatrně poškrábané, listy velmi lehce zažloutlé, vyobrazení různých typů písem,
287 stran,
Umění/Architektura,
-Dekorativní písmo
- Dějiny světa v obrazech
Knižní klub, Praha,
1995,
výborný stav,
pův. lamin. vazba, ta je v dolní části hřbetu nepatrně odřená, 1. vydání, obsahuje velké množství barevných reprodukcí,
480 stran,
Umění/Architektura,
-Dějiny světa v obrazech
- Sto slavných světových malířů
Rebo production, Dobřejovice,
2007,
výborný stav,
orig. lamino vazba s přebalem, obsahuje desítky barevných reprodukcí a fotografií,
207 stran,
Umění/Architektura,
-Sto slavných světových malířů
- Resurgam
dobrý stav,
orig. brož, ta je na zadní straně zašpiněná a jsou zde vpisky propiskou, na hřbetě odřená, obsahuje velké množství čb. reprodukcí, obsah: Středověk-Katedrály, Přechod k renaissanci: Inigo Jones, Největší anglický architekt: Christopher Wren, Hrdina a dobyvatel se vrací z války, Osmnácté století, Devatenácté a dvacáté století,
84 stran,
Umění/Architektura,
-Resurgam
- Universální lexikon umění
Grafoprint-Neubert, Praha,
1996,
velmi dobrý stav,
pův. lamin. vazba, obsahuje velké množství čb. i barevných reprodukcí,
488 stran,
Umění/Architektura,
-Universální lexikon umění
- Moravské kroje
Rodina-centrum, Praha,
velmi dobrý stav,
soubor 14 barevných listů v papírovém přebalu, ten je lehce zašpiněný, na hřbetě mírně odřený a v dolní části lehce natržený,
14 stran,
Umění/Architektura,
-Moravské kroje
- Starověké řecko
- V.Zelinka - Starověkem(Pásmo dohadů a skutečnosti)
- Morus - Světové dějiny sexuality 1 - 3
- Karel Patočka - Kouzla se zvířaty
- Ilustrované dějiny světa - 13 - Zrod kapitalismu
- Karel Kuča - České, moravské a slezské zvonice
- Major Frederick Myatt M. C. - Pistole a revolvery (Ilustrovaný průvodce).
Svojtka Co. - Praha 2004 - Dotisk 1. vydání - Brožované. Luxusní stav.
- Xavier Herbert - Rajské peklo
- Fráňa Šrámek - Léto(hra o třech dějstvích)
- Atlanti drží nebe - Výběr z tvorby sovětských písničkářů(Okudžava, Vysockij a další)
- Lubomír Dorůžka - Panoráma populární hudby 1918/1978 aneb Nevšední písničkáři všedních dní
- Marie Poledňáková - Jak dostat tatínka do polepšovny
- František Pilař - Dýmka strýce Bonifáce
- Agatha Christie - Nemesis
Vyšehrad - Praha 1982 - 1. vydání - Brožované. Velmi dobrý stav.
- Agatha Christie - Nekonečná noc
Vyšehrad - Praha 1978 - 1. vydání - Brožované. Stav dobrý. Vazba lehce ošoupaná.
- Agatha Christie - Karibské tajemství
Vyšehrad - Praha 1972 - 1. vydání - Brožované. Mírně opotřebované.
- Van Dine - Vyvraždění rodiny Greenů
- Bohumil Havlasa - V družině dobrodruha krále
- Ian Rankin - Hra na schovávanou
BB art - Praha 2001 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Bohumil Hrabal - Můj svět
- Bohumil Hrabal - Ostře sledované vlaky
- Bohumil Hrabal - Kluby poezie
- Josef Škvorecký - Lvíče
Ivo Železný - Praha 1996 - 2. vydání - Spisy Josefa Škvoreckého sv. 5 - Obálka Ondřej Šmerda - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Bohumil Hrabal - Harlekýnovy milióny
- Bohumil Hrabal - Chcete vidět Zlatou Prahu?
- Rosalind Milesová - Návrat do ráje - Prokleté dědictví.
Egem - Praha 1993 - Vázané. Vynikající stav.
- Rosalind Milesová - Návrat do ráje
Egem - Praha 1993 - Vázané. Vynikající stav.
- Leonard Foglia, David Richards - V parku tváří k zemi.
BB art - Praha 2000 - 1. vydání - Vázané. Velmi dobrý stav. Přebaleno igelitem. Na hřbetu vazby malá samolepka. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- Alice Blanchardová - Oko tornáda.
Knižní klub - Praha 2005 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav. Obálka chybí.
- Dětská bible
Nakladatelství (edice): Orbis pictus
Rok vydání: 1991
Ilustrace/foto: Musatová Nora
Počet číslovaných stran: 223
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná
Doplňující údaje: Starý zákon
- Nejlepší pokrmy z woku a pánve
Nakladatelství (edice): Slovart
Rok vydání: 2007
Ilustrace/foto: foto barevné
Počet číslovaných stran: 384
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná
- Jak na práce doma a na chatě 2
Nakladatelství (edice): Práce
Rok vydání: 1981
Ilustrace/foto: nákresy
Počet číslovaných stran: 415
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: 2.díl
- 3D Rychlé stroje
Nakladatelství (edice): Computer Press
Rok vydání: 2004
Ilustrace/foto: foto bar.
Počet číslovaných stran: 26
Poznámka ke knize: - vazba omyvatelná
Doplňující údaje: 3D brýle uvnitř
- Objevy techniky 8
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VI.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 6
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 6
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VI.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 4
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 5
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VI.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 3
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 2
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 11
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 12
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VI.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 10
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 11
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VI.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 9
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 10
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VI.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 8
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 9
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1946
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VI.ročník - Populární technický měsíčník
- Objevy techniky 7
Nakladatelství (edice): Masarykova akademie práce
Rok vydání: 1947
Ilustrace/foto: foto čb, nákresy
Poznámka ke knize: - vazba měkká
Doplňující údaje: VII.ročník - Populární technický měsíčník
- Radí vám lékař
Nakladatelství (edice): Mladá fronta
Rok vydání: 1977
Počet číslovaných stran: 171
Poznámka ke knize: potrhaná obálka - vazba plátěná
Doplňující údaje: 105 hesel základního poučení
- Jaaponská lyrika
Charvest 2000 Minsk ( rusky )
- WITCH-Nezbytník každé čarodějky č.2
Rok vydání : 2005
- WITCH-Nezbytník každé čarodějky č.3
Rok vydání : 2005
- WITCH-Nezbytník každé čarodějky č.4
Rok vydání : 2005
- Tschechoslowakische Illustratinkunst
Rok vydání : 1955
- Všeobecné testy 2007
Rok vydání : 2006
- Max Švabinský 1958
Rok vydání : 1958 Poznámka :katalog
- Rudolf Kremlička
Rok vydání : 1955 Poznámka :A 4+, bez přeb.
- Umění fransouzského středověku
Rok vydání : 1979 Poznámka :katalog výstavy
- Vlastimil Beneš
Rok vydání : 1968 Poznámka :katolog, s podpisem
- Výbor obrazů Karla Škréty
Rok vydání : 1911 Poznámka :A6
- Zahrady Pražského hradu a zámecké zahrady v Čechách a na Moravě
Rok vydání : 1997 Poznámka :katalog
- Tramp
Číslo 1.-8.,
1970,
velmi dobrý stav, obálky mírně odřené a pošpiněné,
7 orig. sešitů, kompletní,
184 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Tramp
- Širým světem
Československá grafická unie, Praha,
1933-34,
velmi dobrý stav, obálky mírně odřené a nepatrně pošpiněné,
10 orig. sešitů, některé ilustrace-Zd. Burian,
588 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Širým světem
- Junák
Junák, Praha,
1946,
vynikající stav,
polopl. převazba s černým hřbetem, včetně obálek, množství ilustrací a fotografií v textu,
711 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Junák
- Kalendář malého čtenáře na školní rok 1941-42
Jos. R. Vilímek, Praha,
dobrý stav,
pův. papírová vazba (ta je zašpiněná, ve hřbetu a v krajích odřená, zápisník je zčásti vyplněný), obsahuje četná vyobrazení,
169 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Kalendář malého čtenáře na školní rok 1941-42
- Pionýr
Mladá fronta, Praha,
1962,
dobrý stav, obálky jsou nažloutlé, lehce zašpiněné a v krajích mírně pomačkané, obálky většiny čísel jsou ze spodní části natržené, některé i z horní, listy zažloutlé, sešit č. 1 nemá kovové spony-jednotlivé listy lze od sebe oddělit,
orig. sešity, 2 ilustrace-Z. Burian,
264 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Pionýr
- Podivuhodné příhody Robinsonövy na pustém ostrově (dle zpracování Gräbnerova)
Vincentinum, Praha,
1928,
velmi dobrý stav,
orig.polopl.převazba s nalepenou orig.obálkou, odřené okraje a rohy, zašpiněná,
161 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Podivuhodné příhody Robinsonövy na pustém ostrově (dle zpracování Gräbnerova)
- Kulíkův veselý kalendář na rok 1935
Karel Kulík, Praha,
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, lehce odřený a potrhaný hřbet a okraje obálky,
orig.sešit, barevné i čb ilustrace,
80 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Kulíkův veselý kalendář na rok 1935
- Černý Jack-POUZE PŘEDNÍ ČÁST PŘEBALU!
velmi dobrý stav, přebal má stopy po přehnutí, je mírně ušpiněný, na okrajích mírně odřený a potrhaný, pouze přední část přebalu,
orig. přední část přebalu i s přední záložkou-ilustrace Zd. Burian,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Černý Jack - POUZE PŘEDNÍ ČÁST PŘEBALU!
- Landkarten mit Reisewegen zu Karl May s Erzählungen
Karl May Verlag, Dresden,
dobrý stav, mapky místy v ohybech roztržené po celé délce ohybu (rozděleno na dvě samostatné části), nezasahuje do textu, mírně ušpiněno, rohy pomačkané, místy natržené,
orig. rozkládací soubor barevných mapek-Ost Sibirien, Süd China, Palästina, Jerusalem, Mexico um 1866, Australien, Argentinien um 1870, Südost Asien um 1879,
1 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Landkarten mit Reisewegen zu Karl May s Erzählungen
- Junácká stezka
Junácká edice, Praha,
1969,
velmi dobrý stav, silně zašpiněná obálka a některé stránky, vyplněno propiskou ,
orig. sešit,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Junácká stezka
- Poslední náčelník floridských Indiánů
Václav Kraus, Tábor,
rok vydání neuveden,
dobrý stav,
pův. polopl. vazba, desky jsou značně zašpiněné a odřené cca 4 cm naprasklý hřbet, listy jsou v krajích zažloutlé, místy s drobnými skvrnami, barevné lito. obrázky,
128 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Poslední náčelník floridských Indiánů
- Stupně zdatnosti chlapeckého kmene pro vlčata a junáky
Junák, ústředí skautské výchovy v Praze,
1969,
dobrý stav,
orig. sešit, ten je zažloutlý, na krajích místy natržený, zažloutlé a uvolněné listy, v textu je značeno tužkou,
15 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Stupně zdatnosti chlapeckého kmene pro vlčata a junáky
- Revue napětí a humoru
Konfrontace, Curych,
1978,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta je mírně odřená,
160 stran,
Exil,
-Revue napětí a humoru
- Nürnberg
dobrý stav, desky jsou mírně zašpiněné, na zadní straně skvrny, jednotlivé fotografie přilepené do řetězce lepicí pásku,
rozkládací leporelo 14 fotografíí na tvrdém kartonu v deskách,
14 stran,
Fotografie/Film,
-Nürnberg
- Květnová revoluce
Melantrich, Praha,
velmi dobrý stav, obálka na hřbetu a okrajích lehce poškozená, ušpiněno,
pův. sešit, čb. a barevné fotografie,
Fotografie/Film,
-Květnová revoluce
- Fotografie stavby mostu v Praze
1931,
velmi dobrý stav, fotografie jsou po okrajích mírně odřené, lehce zašpiněné,
orig. čb fotografie, rozměr 12,1x17 cm,
Fotografie/Film,
-Fotografie stavby mostu v Praze
- Tanečnice ve fotografii
Česká grafická unie, Praha,
1944,
dobrý stav,
orig. brož. vazba, desky zašpiněné, na zadní straně nažloutlé, odřený a potrhaný hřbet cca 60 fotografií,
Fotografie/Film,
-Tanečnice ve fotografii
- Sto let české fotografie
Umělecko-průmyslové museum obchodní a živnostens,
1939,
velmi dobrý stav,
orig. brož., hřbet odřený, rohy obálky pomačkané, vazba uvolněná, obsahuje čb. i barevnou fotografii, obálka z části odpelená od knihy,
174 stran,
Fotografie/Film,
-Sto let české fotografie
- Photographische AGFA Artikel
B. Goldwein, Prag,
velmi dobrý stav, na obálce drobné žluté skvrny, část okraje jedné stránky odtržená (není zasažen text), dvě stránky lehce zašpiněné,
orig. sešit, katalog zboží s cenami,
16 stran,
Fotografie/Film,
-Photographische AGFA Artikel
- Fotografie Františka Drtikola-akt muže a ženy
Bromografia Poděbrady,
výborný stav,
orig. fotografie 8,6 x 13,4 cm,
very good condition, ca. 1930 s, unused, size. 8,6 x 13,4 cm,
Fotografie/Film,
-Fotografie Františka Drtikola-akt muže a ženy
- Karel Klíč
Politika, Praha,
1941,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba, odřená na okrajích a hlavně v rozích, zašpiněná, desky mírně zprohýbané, obsahuje čb. i barevná vyobrazení,
52 stran,
Fotografie/Film,
-Karel Klíč
- Praha ve fotografii Karla Plicky
Česká grafická unie, Praha,
1940,
velmi dobrý stav, přebal je zažloutlý, mírně zaprášený, v okrajích odřený, vazba v okr. též mírně odřená, zažloutlé listy, na tit. str. vpisováno (podpis předchoz. majitele z roku 1945),
orig. celopl. vazba s přebalem,
Fotografie/Film,
-Praha ve fotografii Karla Plicky
- Album fotografií a obrázků Shirley Temple
velmi dobrý stav, desky alba mírně odřené, fotografie místy lehce zažloutlé, mírně ušpiněno,
orig. domácí album dětské herečky Shirley Temple, oceněné již v 6ti letech při udělování Oscarů, v dospělosti působila jako velvyslankyně USA v Ghaně a Československu, 48 fotografií-pohlednic (1 kolorovaná),
22 stran,
Fotografie/Film,
-Album fotografií a obrázků Shirley Temple
- Československá fotografie 1971-72
Moravská galerie, Brno,
1973-74,
velmi dobrý stav,
orig. brož s přebalem, ten je na zadní straně zažloutlý, lehce zašpiněný, na krajích místy mírně odřený, obsahuje 124 čb. fotografií, několika jazyčný úvod-čeština, slovenština, ruština, francoužtina, němčina, angličtina,
32 + přílohy stran,
Fotografie/Film,
-Československá fotografie 1971 - 72
- Struggle, Combattre, Kämpfen
Terrail Photo,
velmi dobrý stav,
orig. brož, obálka po stranách trochu odřená, obsahuje desítky fotografií, rok vydání není uveden,
62 stran,
orig. paperback, very good condition, the cover at the sides a little worn, with many photos, the year of the publication doesn t state,
Fotografie/Film,
-Struggle, Combattre, Kämpfen
- Akt Photo International
Verlag Photo Technik International GmbH, München,
1988,
velmi dobrý stav, nažloutlá obálka, jen drobné oděrky v okrajích, nažloutlé listy,
orig. brož, formát A4,
106 stran,
Fotografie/Film,
-Akt Photo International
- Nás vychoval Stalin
Svět Sovětů, Praha,
1952,
velmi dobrý stav, přebal je trochu odřený v krajích, okraje některých stránek jsou zašpiněné,
orig. celopl. vazba s přebalem,
254 stran,
Historie,
-Nás vychoval Stalin
- Knihy smolné
Kruh, Hradec Králové,
1969,
velmi dobrý stav,
orig. celoplátěná vazba s přebalem, ten je lehce zašpiněný a na krajích odřený, 1. vydání,
173 stran,
Historie,
-Knihy smolné
- On The Atlantic Front
výborný stav,
výborný stav, původní plakát 48x72 cm z válečných let britské provenience, vzácně se vyskytující plakát ve výborném stavu,
excellent condition, original poster 48x72 cm, from years of war of British provenance, very rare exemplar,
Historie,
-On The Atlantic Front
- Obrazový zpravodaj z bojiště
Česká grafická Unie, Praha,
1904,
dobrý stav,
poloplátěná vazba, ta je značně zašpiněná, odřená, na hřbetu natržená, okraje listu jsou roztřepené, některé potrhané, obsahuje množství čb. fotografií, obrázků a dobových reklam,
Historie,
-Obrazový zpravodaj z bojiště
- Ročenka na rok 1929
Městská spořitelna v Jilemnici,
1928,
velmi dobrý stav, mírné opotřebení,
obálka k ročence Městské spořitelny v Jilemnici,
1 stran,
Historie,
-Ročenka na rok 1929
- Heraldická minucí 1987-88
ZK ROH Tesla Strašnice, Praha,
1988,
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno,
orig.brož, čb ilustrace erbů,
77 stran,
Historie,
-Heraldická minucí 1987-88
- Almanach zemědělské školy v Lanškrouně
vydáno Střední zemědělskou technickou školou v Lan,
1970,
velmi dobrý stav, obálka lehce zašpiněná, odřený hřbet,
orig. brož,
105 stran,
Historie,
-Almanach zemědělské školy v Lanškrouně
- Jak lidé měřili čas
Panorama, Praha,
velmi dobrý stav,
barevný obrazový soubor 15 listů v třídílném přebalu ,
Historie,
-Jak lidé měřili čas
- Le Moniteur de la Mode
velmi dobrý stav, mírně zašpiněný okraj a zadní strana, na dolním okraji malá trhlinka,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 19,5 x 28 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Le Moniteur de la Mode
- Modes Vraies
Museé des Familles, Paris,
1867,
velmi dobrý stav, drobné hnědé skvrny,
ručně kolorováno, SAMOSTATNÝ LIST (cca 18 x 26,5 cm) z módního katalogu,
Historie,
-Modes Vraies
- Kunsthistorisches museum Wien
Kunsthistorisches museum, Wien,
1931,
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, lehce odřené hrany,
orig. brož, velké množství čb fotografií, v NJ,
168 stran,
Historie,
-Kunsthistorisches museum Wien
- Dotaz německých poslanců o chování se českého národa za války
Lidová knihtiskárna, Praha,
1918,
velmi dobrý stav,
orig. brož. obálky jsou v krajích vybledlé, hřbety mírně poškozené,
Historie,
-Dotaz německých poslanců o chování se českého národa za války
- Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
Moravský zemský výbor, Brno,
1905,
velmi dobrý stav, zažloutlé stránky,
polopl. převazba,
314 stran,
Historie,
-Zpráva o činnosti Moravského výboru zemského
- Le moniteur de la mode
Imprimerie de L.Martinet, Paris,
1861,
velmi dobrý stav, vazba mírně odřená, lehce ušpiněno, vazba lehce poškozená-naprasklý spoj,
celopl. vazba, francouzsky, 44 ocelorytin (43 ručně malovaných), 2 rozkládací černobílé, obsahuje čísla: leden 1-3, únor 1-3, březen 1-3, duben 1-3, květen 1-2, červen 1-3, červenec 1-3, srpen 1-3, červen 1-3, červen 1-3, červenec 1-3, srpen 1-3, září 1-3, říjen 1-3, listopad 1-3, prosinec 1-3,
original reilure de toile, un peu diminué, en francais, la planch d acier-44, 2 illustrations plian - en couleurs et blanc et noir ,
Historie,
- Le moniteur de la mode
- Jahrbuch des Prager Dombau-Vereines 1886
Selbstverlag des Vereines, Prag,
1887,
velmi dobrý stav, vazba je jen mírně odřená v okrajích, hřbet vybledlý, na zadní straně pravděpod. skvrna od polití (nepříliš patrná), mírně povolená vazba za zadní předsádkou,
celopl. dobová vazba se zlacením na deskách a zlacenou ořízkou, v němčině, psáno švabachem,
82 stran,
Historie,
-Jahrbuch des Prager Dombau-Vereines 1886
- Lot w nieskończonosć
Wydawnictwo ministerstwa obrony narodowej, Warszawa,
1959,
velmi dobrý stav,
orig. brož. s přebalem, ten je odřený,hlavně kolem hřbetu a rohů, na okrajích potrhaný, kousky chybí na zad. str., na některých listech jsou skvrny od polití, na patitulu věnování, čb fotografie,
377 stran,
very good condition, orig. paperback with wrapper (it s a bit worn), contains many photos,
Historie,
-Lot w nieskończonosć
- Korespondence předsedy rady ministrů SSSR a prezidenty USA a ministerskými předsedy Velké Británie za velké vlastenecké války 1941-1945
Svoboda, Präha,
1981,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, ten je na hřbetu mírně zažloutlý, v krajích odřený,
717 stran,
Historie,
-Korespondence předsedy rady ministrů SSSR a prezidenty USA a ministerskými předsedy Velké Británie za velké vlastenecké války 1941-1945
- T. G. Masaryk
Českoslovemský legionář, Praha,
1937,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s ochr. kart. obalem, obsahuje čb. fotografie,
Historie,
-T. G. Masaryk
- Husitský Tábor
Albis International,
výborný stav,
pův. celopl. vazba s obalem, 800 výtisků,
707 stran,
Historie,
-Husitský Tábor
- Osudové Čechů po bitvě Bělohorské Slovo osudné Řeč Jana Vašatého Na památku Karla Havlíčka Borovského a slavnosti Kutnohorské Pantheon Pamětní list vydaný k oslavě dvacetiletého trvání Sokola v Brandýse nad Labem Květy-sešit lednový (1879)
1864-1888,
dobrý stav,
polopl. převazba, desky jsou lehce zašpiněné a v hranách mírně odřené, zažloutlé listy s drobnými skvrnami, některé tituly s ilustracemi,
106,48,44,42,8,63,126 stran,
Historie,
-Osudové Čechů po bitvě Bělohorské Slovo osudné Řeč Jana Vašatého Na památku Karla Havlíčka Borovského a slavnosti Kutnohorské Pantheon Pamětní list vydaný k oslavě dvacetiletého trvání Sokola v Brandýse nad Labem Květy-sešit lednový (1879)
- Kalendář mladých obránců vlasti
VOK, Praha,
1938,
velmi dobrý stav,
orig. brož, příloha-mapka, obsahuje čb. i bar. reprodukce,
32 stran,
Historie,
-Kalendář mladých obránců vlasti
- The story od the coronation
The Amalgamated press LTD, London,
1937,
dobrý stav,
polopl. převazba, ta je zašpiněná, na krajích hřbetu a v rozích odřená, s 330 ilustracemi a 6 uměleckými přílohami,
382 stran,
Historie,
-The story od the coronation
- Herondovy Mimiamby
Alois Wiesner, Praha,
1900,
dobrý stav,
karton. vazba, ta je na krajích odřená, desky jsou prohnuté, vpisky pastelkou,
140 stran,
Historie,
-Herondovy Mimiamby
- Kalendář mladých obránců vlasti 1938
Ministerstvo národní obrany, Praha ,
cca 1937,
celkově dobrý stav, mírně nažloutlé listy, místy s menšími skvrnkami, lehce zašpiněná a odřená obálka,
orig. sešit, obsahuje barevná vyobrazení,
32 stran,
Historie,
-Kalendář mladých obránců vlasti 1938
- Hradecký rukopis
Bohuslav Havránek, Praha,
1969,
velmi dobrý stav,
orig. kož. vazba (v ní pův. xerox originálního rukopisu) se zlacením ve hřbetu + brož (popis Hradeckého rukopisu, poznámky, text v češtině, angličtině, francouzštině, němčině a ruštině), to vše v celopl. ochranném obalu,
Historie,
-Hradecký rukopis
- Archeologické vykopávky v roce 1970
Moskva,
1971,
dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je zašpiněná a na krajích a na hřbetě silně zažloutlá, zažloutlé listy na krajích, s několika čb. reprodukcemi,
470 stran,
Historie,
-Archeologické vykopávky v roce 1970
- Rudá armáda
Svaz přátel SSSR,
velmi dobrý stav, nažloutlá obálka i listy,
orig. brož, četné fotografie,
Historie,
-Rudá armáda
- Malá pevnost Terezín
Mír, Praha,
1950,
dobrý stav,
orig. polopl. vazba s přebalem, kt. je zažloutlý a na okrajích mírně potrhaný, obsahuje desítky čb. fotografií,
174 stran,
Historie,
-Malá pevnost Terezín
- Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild
Verlag der k.-k. Hof- und Staatsdruckerei, Wien,
1897,
velmi dobrý stav, vazba je v okrajích odřená, při vnějším okraji z obou stran pravděpodobně politá vodou-světlejší mapa (na předních deskách zabarvena), listy nažloutlé, místy lehce zašpiněné,
orig. celopl. vazba s ozdobným zlacením, v němčině, psáno švabachem, velké množství čb ilustrací, obsahuje např.: literatura a divadla, obrazové umění, prehistorie a historie, folkloristika, . ,
730 stran,
Historie,
-Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild
- Z půl století vzpomínky Adolfa Srba
F. Šimáček, Praha,
1916,
velmi dobrý stav! celkově mírně zažloutlé listy, přední strana slabě natrhlá a ušpiněná, některé listy nahoře nerozřízlé,
brož,
201 stran,
Historie,
-Z půl století vzpomínky Adolfa Srba
- Nás vychoval Stalin
Svět Sovětů, Praha,
1954,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, ta je lehce zašpiněná, lehce nažloutlé kraje listů, 2. vydání. vepsané věnování,
265 stran,
Historie,
-Nás vychoval Stalin
- Historie pomníku Frant. Palackého v Praze
vydal Stanislav Sucharda,
velmi dobrý stav,
převazba, ta je na krajích hřbetu místy nepatrně odřená, s čb. reprodukcemi,
31 stran,
Historie,
-Historie pomníku Frant. Palackého v Praze
- Mezi Stortingem a Downing street
Orbis, Praha,
1943,
velmi dobrý stav, lehce pošk.,
polopl. převazba, vevázána orig. obálka, propaganda z 2. sv. války!,
148 stran,
Historie,
-Mezi Stortingem a Downing street
- 150000 slov
Index, Köln,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zašpiněná, menší oděrky v okrajích, jen lehce nažloutlé listy,
orig. brož,
296 stran,
Historie,
-150000 slov
- Moskva Praha, Praha Moskva
Orbis, Praha,
1943,
nepříliš dobrý stav,
orig. brož, obálka po stranách jen trochu odřená, vazba rozpadlá, obsahuje množství čb. fotografií a vyobrazení,
100 stran,
orig. paperback, bad condition, the cover at the sides a bit worn ,the binding broken, with black and white pictures and photos,
Historie,
-Moskva Praha, Praha Moskva
- Dějiny vojenského umění- sborník materiálů díl I.
Naše vojsko, Praha,
1954,
velmi dobrý stav, lehce potrhaný přebal,
orig. celopl. vazba s přebalem, překlad Václav Melichar a Michal Spišiak, čb. nákresy,
492 stran,
Militaria,
-Dějiny vojenského umění- sborník materiálů díl I.
- Dějiny vojenské umění- sborník materiálů díl II.
Naše vojsko, Praha,
1954,
velmi dobrý stav, lehce potrhaný přebal,
orig. celopl. vazba s přebalem, překlad Jan Winkelhöfer, Václav Čejchan, Emil Pražák, několik mapek v příloze,
335 stran,
Militaria,
-Dějiny vojenské umění- sborník materiálů díl II.
- Dopisnice. Počtovaja kartočka.
výborný stav, na zadní straně lehce zažloutlá,
orig. nepoužitá pohlednice-zinkografie, legie,
Pohlednice,
-Dopisnice. Počtovaja kartočka.
- Vinnetou-rudý gentleman
ÚPF, Praha ,
1965,
velmi dobrý stav, pohlednice je mírně prohnutá,
orig. nepoužitá pohlednice, na fotografii K. Dorová a P. Brice,
1 stran,
Pohlednice,
-Vinnetou-rudý gentleman
- Vinnetou-rudý gentleman
ÚPF, Praha ,
1965,
velmi dobrý stav, pohlednice je mírně prohnutá,
orig. nepoužitá pohlednice, na fotografii Pierre Brice a Lex Barker,
1 stran,
Pohlednice,
-Vinnetou-rudý gentleman
- Hans Cimbura / Jan Cimbura
Lucernafilm, Praha,
velmi zachovalá, nažloutlá, drobné oděrky v okrajích, vnitřní strana lehce zašpiněná,
pohlednice lákající na film Jan Cimbura do Kino Jirouch Újezd n. L.,
Pohlednice,
-Hans Cimbura / Jan Cimbura
- Joséphine Baker
velmi zachovalá, nepatrně odřené rohy, nepopsaná,
orig. pohlednice, . Au Revoir. Joséphine Baker natištěno,
Pohlednice,
-Joséphine Baker
- Pohled-Vinnetou-Rudý gentleman
uvádí Ústřední půjčovna filmů, Praha,
1965,
dobrý stav,
na přední straně stopy po lepence, nazadní straně lehce zašpiněný, v horních rozích stopy po lepidle,
Pohlednice,
-Pohled-Vinnetou - Rudý gentleman
- Pohled-Old Shatterhand
uvádí Ústřední půjčovna filmů, Praha,
1965,
výborný stav,
Pohlednice,
-Pohled-Old Shatterhand
- Českoslovanská matice rolnická
Michael Emanuel Holakovský, Chrudim,
1894,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, desky jsou v hranách mírně odřené, lehce zažloutlé listy, 5 titulů v 1 svazku,
116,112,108,158 stran,
Přírodní vědy,
-Českoslovanská matice rolnická
- Českoslovanská matice rolnická
Michael Emanuel Holakovský, Chrudim,
1892,
velmi dobrý stav,
polokož. převazba, 3 tituly v svazku, desky jsou v krajích odřené, zažloutlé listy,
108,183,166 stran,
Přírodní vědy,
-Českoslovanská matice rolnická
- Krankenausweise der österreichisch-böhmischen Ordenprovinz der Barmherzigen Brüder
1900,
velmi dobrý stav, vazba ušpiněna, fleky po polití i po různých jiných znečištěních, listy lehce zažloutlé,,
orig. polopl. vazba, německy, polsky i česky,
Přírodní vědy,
-Krankenausweise der österreichisch-böhmischen Ordenprovinz der Barmherzigen Brüder
- Český včelař
Zemského ústředí včelařských spolků pro Čechy, Praha,
1932,
velmi dobrý stav, hrany a rohy převazby odřené, zažl. listy,
polopl. převazba, se 147 obrázky,
494 stran,
Přírodní vědy,
-Český včelař
- Rodinná encyklopedie medicíny a zdraví
Rebo Production, Čestlice,
1999,
velmi dobrý stav, jen drobné oděrky v okrajích vazby,
orig. matná lamin. vazba,
1000 stran,
Přírodní vědy,
-Rodinná encyklopedie medicíny a zdraví
- Tajemství přírody
Blesk, Ostrava,
1993,
výborný stav,
pův. lamin. vazba, ta je nepatrně zašpiněná, obsahuje velké množství barevných reprodukcí,
359 stran,
Přírodní vědy,
-Tajemství přírody
- Chov prasat / Pig breeding
Ústav zemědělských a potravinářských informací, Praha,
1993,
velmi dobrý stav,
orig. brož,
254 stran,
Přírodní vědy,
-Chov prasat / Pig breeding
- Ottův obchodní slovník
J. Otto, Praha,
velmi dobrý stav,
orig. polokož. vazba, obsahuje desítky čb. vyobrazení v textu a tabulek, redakce Josef Pazourek, rok vydání není uveden,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Ottův obchodní slovník
- Učební texty agenturního novinářství
Československá tisková kancelář, Praha,
1964,
velmi dobrý stav,
6 broží slepeno plátěným hřbetem, ty jsou lehce zašpiněné, zažloutlé listy, psáno na stroji,
41+43+43+49+84 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Učební texty agenturního novinářství
- Německo-český a česko-německý slovník hospodářský
Fraus, Plzeň,
1997-1998,
velmi dobrý stav, vazby jsou zašpiněné (spíše zašpiněné, pravděpodobně lze šetrně vyčistit), jen drobné oděrky v okrajích,
orig. matné lamin. vazby,
824+776 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Německo-český a česko-německý slovník hospodářský
- Velká ilustrovaná rodinná encyklopedie
Ikar, Praha,
1996,
výborný stav,
pův. lamin. vazba s přebalem, 1. vydání, obsahuje velké množství barevných reprodukcí,
456 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Velká ilustrovaná rodinná encyklopedie
- Ilustrovaný slovník-Automobily
Alfa, Bratislava,
1979,
velmi dobrý stav,
pův. celopl. vazba, vyšisovaný hřbet, 1. vydání, se 150 nákresy,
502 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Ilustrovaný slovník-Automobily
- Německo-český slovník základní slovní zásoby
Interkontaktservis, Praha,
1992,
velmi dobrý stav, mírně zašpiněná vazba,
orig. lamin. vazba, 1. vydání,
280 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Německo-český slovník základní slovní zásoby
- Tschechisch-deutsches Wörterbuch / Česko-německý slovník
Tiskárna ministrstva vnitra, Praha,
1940,
dobrý stav,
orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách odřená, zadní strana obálky chybí, listy na okrajích zažloutlé,
306 stran,
orig. Brosch, gut erhalte, die Umschlag mistig, zu den Seiten abgeschürft, die Hintereseite fählt, die Seiten zu den Seiten vergilbt,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Tschechisch-deutsches Wörterbuch / Česko - německý slovník
- Taschenwörterbuch Griechisch-deutsch-böhmisches
I. L. Kober, Praha,
1881,
velmi dobrý stav, odřené okraje desek ,
poloplátěná převazba, karton desky,
770 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Taschenwörterbuch Griechisch-deutsch-böhmisches
- Fachwörterbuch der Postsparkasse / Odborný slovník Poštovní spořitelny
Jednota zaměstnanců Pošt. spořitelny, Praha,
1940,
velmi dobrý stav, obálky mají jen drobné oděry v okrajích, pomačkané rohy, na zadní str. 2. sv. trhlinka, nažloutlé listy, vpisováno,
orig. brože,
224+168 stran,
Slovníky/Encyklopedie/Učebnice,
-Fachwörterbuch der Postsparkasse / Odborný slovník Poštovní spořitelny
- Alfons Mucha
Panorama, Praha,
1980,
velmi dobrý stav,
orig. bílé desky (lehce zašpiněné) s vloženými 15ti barevnými reprodukcemi Muchových pláten,
14 stran,
Umění/Architektura,
-Alfons Mucha
- Michelangelo
ELK, Praha,
1941,
velmi dobrý stav,
pův. polopl. vazba s přebalem, ten je v krajích lehce odřený, místy natržený a podlepený, množství čb reprodukcí a fotografií,
258 stran,
Umění/Architektura,
-Michelangelo
- Josef Čapek a kniha
Galerie československého spisovatele,
1950,
velmi dobrý stav,
orig. brož., čb. obr., chybí přílohy,
Umění/Architektura,
-Josef Čapek a kniha
- Aranžování výkladních skříní
Nákladem vlastním,
velmi dobrý stav,
orig. kroužková vazba, obálka je lehce zašpiněná, zažloutlá a má mírně odřené hrany, listy zažloutlé, některé trochu zašpiněné, obálka a úprava Josef Henrych, obsahuje četná čb. vyobrazení,
very good condition, orig. binding, wrapper is a bit dirty, yellowed and a little disreputable, pages yellowed, some are smeary, wrapper and form Josef Henrych, designs and works of Atelier Henrych, bw. illustrations,
sehr gut erhalten, Umschlag ist leicht schmutzig, gelblich ung über Seiten abgeschürft, Seiten gelblich und bisschen schmutzig, Konzepte und Werke des Henrychs Ateliers, Umschlag Jos. Henrych, Abbildungen,
Umění/Architektura,
-Aranžování výkladních skříní
- Volné směry
S.V.U. Mánes, Praha,
1926,
velmi dobrý stav, desky s odřenými rohy, žlutá skvrna na titulní straně,
celokart. převazba, obsahuje množství čb. vyobrazení, příloha Jan Štursa,
272 stran,
Umění/Architektura,
-Volné směry
- Benátské sklo v československých sbírkách
Uměleckoprům. muzeum, Praha,
velmi dobrý stav, obálka je mírně zašpiněná,,
orig. brož, čb i barevné fotografie,
68 stran,
Umění/Architektura,
-Benátské sklo v československých sbírkách
- Jan Preisler 1872-1918
NG, Praha,
1964,
velmi dobrý stav,
orig. brož, ta lehce zažloutlá a zašpiněná, 375 vyobrazení na křídovém papíře, z toho 6 barevných,
94 stran,
Umění/Architektura,
-Jan Preisler 1872-1918
- Feidias
S. V. U. Mánes-Svoboda, Praha,
1947,
velmi dobrý stav,
orig. poloplátěná vazba, desky po stranách slabě odřené, obsahuje čb. fotografie,
33 stran,
Umění/Architektura,
-Feidias
- Staré evropské umění
Národní Galerie, Praha,
1988,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, 326 čb. obr., 1. vydání,
216 stran,
Umění/Architektura,
-Staré evropské umění
- Staré české umění
Národní Galerie, Praha,
1988,
výborný stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, čb. reprodukce,
240 stran,
Umění/Architektura,
-Staré české umění
- Frühe Italienische Tafelbilder
Insel,
1957,
velmi dobrý stav,
pův. pap. vazba, desky jsou lehce zažloutlé a odřené, barevné reprodukce,
43 stran,
sehr gut erhalten, orig. Pappband, Rücken leicht gebräunt, mit vielen Abbildungen,
Umění/Architektura,
-Frühe Italienische Tafelbilder
- Alfons Mucha
Národní galerie, Praha,
1980,
velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, mírně potrhaný v okrajích, drobné oděrky, nažloutlá vazba,
orig. celopl. vazba s přebalem, edice Katalogy-sv. 21,
152+přílohy stran,
Umění/Architektura,
-Alfons Mucha
- Grafika Ermitáže
1961,
velmi dobrý stav, přebal mírně odřený a ušpiněný,
orig. celopl. vazba s přebalem, rusky-azbuka, čb reprodukce,
Umění/Architektura,
-Grafika Ermitáže
- Severočeské umění 14.-18. století
Krajské středisko st. pam. péče, Ústí n. Labem,
1988,
velmi dobrý stav, nažloutlé listy,
orig. sešit s přebalem,
32 stran,
Umění/Architektura,
-Severočeské umění 14.-18. století
- 31 čb reprodukcí starých obrazů Prahy
orig. volné listy + seznam obrazů v papírových deskách, ty jsou lehce zašpiněné,
Umění/Architektura,
-31 čb reprodukcí starých obrazů Prahy
- Ptactvo-ilustrace z knihy
velmi dobrý stav, mírně zažloutlé,
orig. litografická ilustrace, pravděpodobně vyjmutá z přírodopisné publikace a zapaspartována, zataveno ve folii, rozměry obrázku 14 x 22 cm, rozměry pasparty 25 x 33,5 cm, obsah: Elster-Pica pica, Dohle-Lycus monedula, Corvus cornix, Saatfrähe - Corvus frugilefus, popisky latinsky a německy, z důvodu skenování přes folii může být obrázek trochu zkreslen ,
1 stran,
Umění/Architektura,
- Ptactvo - ilustrace z knihy
- Die Kunst-Monatshefte für Freie und Angewandte Kunst
F. Bruckmann, München,
1924,
velmi dobrý stav,
polopl. převazba, desky po stranách trochu odřené, listy slabě zažloutlé, obsahuje desítky čb. vyobrazení a fotografií,
Halbleinenband, sehr gut erhalten, der Deckel zu den Seiten ein bisschen abgeschurft, die Sewiten zu den Seiten vergilbt, mit Zehnte schwarzweißen Abbildungen und Fotographien,
Umění/Architektura,
-Die Kunst-Monatshefte für Freie und Angewandte Kunst
- České umění 20. století
Alšova jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou,
1986-1987,
velmi dobrý stav,
orig. brož. s přebalem, ten je především na hřbetu mírně zažloutlý a zašpiněný, v krajích lehce pošk., obsahuje velké množství čb. a bar. vyobrazení,
454 stran,
Umění/Architektura,
-České umění 20. století
- Stručný průvodce sbírkou jihočeského umění gotického v Čes. Budějovicích
České Budějovice,
1938,
velmi dobrý stav,
orig. sešit. vydání, obálka slabě zažloutlá, po stranách mírně odřená, listy slabě zažloutlé,
16 stran,
Umění/Architektura,
-Stručný průvodce sbírkou jihočeského umění gotického v Čes. Budějovicích
- Staré české umění
Národní galerie, Praha,
velmi dobrý stav, nalomený PD roh obálky,
soubor 12 reprodukcí v obálce, edice Umění-sv. 12,
Umění/Architektura,
-Staré české umění
- Lexikon moderného maliarstva
Tatran, Bratislava,
1968,
velmi dobrý stav, přebal je nažloutlý, lehce zašpiněný, drobné oděrky v okrajích, při spodní hraně chybí malá část, nažloutlá vazba i listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, ve slovenštině, 352 barevných a 46 čb reprodukcí,
412 stran,
Umění/Architektura,
-Lexikon moderného maliarstva
- 1048 1082 1086 1085 1099 1085 1072 1041 1072 1083 1082 1072 1085 1072 1093 / Ikony na Balkáně
1089 1086 1092 1080 1103 1080 1041 1077 1083 1075 pa 1076 ,
1967,
dobrý stav, velmi poškozený přebal-více potrhaný (alespoň částečně podlepen do funkčního stavu), nažloutlá vazba i listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, velké množství barevných i čb reprodukcí ikon, text azbukou!,
108+přílohy stran,
Umění/Architektura,
- 1048 1082 1086 1085 1099 1085 1072 1041 1072 1083 1082 1072 1085 1072 1093 / Ikony na Balkáně
- Hosté z planety lidí - Antologie vědeckofantastických povídek
- Vesmírní diplomaté - Antologie vědeckofantastických povídek
- Otakar Štěrba - Země číslo osm
- Kir Bulyčov - Agent kosmické flotily
- Jevgenij Guljakovskij - Dlouhé svítání na Enně
- Setkání pro rok X - Fantastika 87
- Horst Müller - Signály z Měsíce
- Walter Jon Williams - Hardware
- David Gerrold - Pod očima boha
- Piers Anthony - Záblesk paměti
- Dave Duncan - Kouzelné okno - Muži a slova I.
- Robert Ervin Howard - Conan - Hodina draka
- Robert A.Heinlein - Měsíc je drsná milenka
- Roger Zelazny - Pán světla
- Navštivte planetu Zemi! (Výběr ze sci-fi povídek světových autorů)
- Pierre Boulle - Dokonalý robot
- Kurt Vonnegut, Jr. - Sirény z Titanu
- Jaroslav Jiran - Válečný tanec Nairi
- F.Pohl - C.M.Kornbluth - Obchodníci s vesmírem
- Skleněné město - Výbor ze sci-fi povídek socialistických zemí
- Eva Kuťáková - Moudrost věků(Lexikon latinských výroků,přísloví a rčení)
- Petr Wagner - Česko ruský a rusko český technický slovník(dva svazky)
- Filozofický slovník (A-N + O-Z . 2.díly)
- Česko-německý technický slovník
- Francouzsko-český, česko-francouzský kapesní slovník ( . nejen na cesty).
LINGEA - Brno 2006 - 1. vydání - Brožované. Luxusní stav. Nečteno.
- František Tesař - Co ve slovníku nenajdete(anglicky, česky, německy). Jazyková příručka pro pracovníky železnic.
- Vladimír Lapka - Česko-německý a německo-český slovník ekonomických pojmů
- Ivana Šmejdová - Malý slovník krkonošských názvů
- Eva Kuťáková, Václav Marek, Jana Zachová - Moudrost věků (Lexikon latinských výroků, přísloví a rčení).
Svoboda - Praha 1988 - 1. vydání - Obálka Jan Solpera - Vázané. Velmi dobrý stav včetně obálky. Prasklá a opravená vazba.
- A. Kotov - Alechinův šachový odkaz - díl I. (Zahájení. Kombinace. Útok na krále.).
Státní tělovýchovné nakladatelství - Praha 1956 - 1. vydání - 5.300 výtisků - Vázané. Stav dobrý. Vazba opotřebovaná a politá.
- Ladislav Alster - Šachy hra královská
Práce - Praha 1987 - 1. vydání - 32.000 výtisků - edice Delfín - Vázané. Vynikající stav.
- Boris Isaakovič Turov - Perly šachové tvorby
Olympia - Praha 1983 - 1. vydání - 17.000 výtisků - Brožované. Velmi dobrý stav. Vazba mírně poškozená. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- Evžen Gonsior - Nestejnobarevní střelci ve střední hře
PLISKA - Frýdek-Místek 1993 - 1. vydání - 2.000 výtisků - Brožované. Velmi dobrý stav.
- Alexander Volčok Josef Přibyl - Učebnice střední hry
Akademie J. A. Komenského - Praha 1992 - podpis (Josef Přibyl) - Brožované. Vynikající stav.
- Jaroslav Hrabě - Izolovaný pěšec
PLISKA - Frýdek-Místek 1990 - 1. vydání - 4.000 výtisků - Brožované. Vynikající stav.
- Josef Machalíček - Oběť v šachové partii
PLISKA - Frýdek-Místek 1992 - 1. vydání - 2.000 výtisků - Brožované. Vynikající stav.
- Game Encyclopaedia of Chess Openings 45/(98) - Queen s Gambit D 35 I.
House Moravian Chess - Olomouc 1996 - Brožované. Vynikající stav.
- Luděk Pachman - Šachové koncovky v praxi.
PLISKA - Frýdek-Místek 1990 - 1. vydání - 10.000 výtisků - Brožované. Velmi dobrý stav.
- Erich Maria Remarque - Nebe nezná vyvolených
Svoboda - Praha 1992 - 3. vydání - Brožované. Vynikající stav.
- Johannes Mario Simmel - Láska je jen slovo
Práce - Praha 1991 - 2. vydání - Brožované. Velmi dobrý stav.
- Alexandr Sergejevič Puškin - Tři karty
Odeon - Praha 1975 - v Odeonu 1. vydání souboru - 8.000 výtisků - edice Světová knihovna - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka opotřebovaná.
- Alain-René le Sage - Kulhavý ďábel
- Edgar Allan Poe - Jáma a kyvadlo
Odeon - Praha 1978 - 2. vydání v Odeonu - KČ sv. 413 - Obálka Jan Solpera - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená. Nečteno.
- Umberto Eco - Jméno růže
SIMON AND SIMON PUBLISHERS - Český klub - Praha 2006 - 1. vydání v České klubu, dotisk 3. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Zločin a trest
Lidové nakladatelství - Praha 1988 - 16. vydání - 18.000 výtisků - edice Trojka, velká řada sv. 49 - Ilustrovala Eva Bednářová - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Edgar Allan Poe - Jáma a kyvadlo a jiné povídky
Odeon - Praha 1988 - 4. vydání v Odeonu - 30.000 výtisků - Ilustroval Adolf Born - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Alexandr Sergejevič Puškin - Eugen Oněgin
Lidové nakladatelství - Praha 1975 - 12. vydání - 40.000 výtisků - Ilustrovala Eva Bednářová - edice Trojka sv. 15 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce potrhaná, podlepená.
- Victor Hugo - Ubožáci I-II (Dva svazky).
SNDK - Praha 1961 - 1. vydání v SNDK - 20.000 výtisků - Ilustroval Karel Souček - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálky mírně opotřebované, potrhané a podlepené.
- Franz Kafka - Povídky
Odeon - Praha 1990 - 3. vydání - Ilustroval Jiří Anderle - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná. Nečteno.
- Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Bratři Karamazovovi I-II (Dva svazky).
Odeon - Praha 1980 - 8. vydání - 18.000 výtisků - KČ sv. 461 - Vázané. Vynikající stav. Obálky mírně ošoupané.