Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 3 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 28.04.2010 04:27
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




- CD Mistři romantizmu


- CD Ave Maria


- CD Ave Verum - Popular Choral Music


- CD Maria Callas - The Collection


- Nejedlý Zděněk : - - T.G.Masaryk - -
Praha Svoboda 1946, 12°, 52 str., OBrož..

- KONIAREK JÁN (1878-1952) SLOVENSKÝ SOCHAŘ, STUDOVAL PO EVROPĚ, KDE JE UMÍSTĚNO I HODNĚ JEHO DĚL, ŽIL V TRNAVĚ
Poznámka - PODPIS VE VACULÍKOVĚ MONOGRAFII (1944)


- HANIČINEC PETR (1930-2007) HEREC, PROŠEL NĚKOLIKA DIVADLY: ZAČÍNAL V RODNÝCH PARDUBICÍCH, PAK V DIVADLECH E.F.BURIANA, S.K.NEUMANNA A NA VINOHRADECH, VE FILMU, TV, DABINGU
Poznámka - DOPIS S OMLUVOU (1969), PŘILOŽENO FOTO


- HAMŠÍK DUŠAN (1930-1985 SEBEVRAŽDOU) NOVINÁŘ A PUBLICISTA
Poznámka - RUČNĚ PSANÝ DOPIS S PODPISEM


- LES
3, 4, 5, 6, 7 a 8 číslo časopisu les, vycházejícího v letech 1969 a 1970 pod hlavičkou České Tábornické Unie v Hradci Králové. Potom byl zakázán. Cenu nabídněte.
Vydavatel : ČTU Hradec Králové

- HALAS FRANTIŠEK (1901-1949) BÁSNÍK, ESEJISTA A PŘEKLADATEL
Poznámka - PODPIS V BROŽUŘE DĚLNICE


- HÁLOVÁ-JAHODOVÁ CECÍLIE (1899 - 1978) PUBLICISTKA PŘEEDEVŠÍM O BRNĚ
Poznámka - PODPIS NALEPENÝ NA KARTIČCE


- Milde L. : - - Památník manifestace pokrokového tábora 5. - 7.července 1935 v Praze - -
Praha Volné myšlenky 1935, 8°, 74 str., OBrož..

- - - Odpovědi ministra Beneše - -
Praha Čin 1926, 12°, 37 str., OBrož..

- HAKEN EDUARD (1910-1996) OPERNÍ PĚVEC, MANŽEL MARIE GLÁZROVÉ
Poznámka - PODPIS NA ČÁSTI PROGRAMU S FOTEM


- - - Dopis Františka Palackého městské radě táborské o podobě Jana Žižky - -
Tábor 1938, 4°, 15 str., OBrož..

- Tak dobrá je to hra
Podtitul : Fotbal v české poezii
Nakladatel : Větrné mlýny
ISBN : 80-85161-88-5
EAN : 9788085161885
Formát : 44 stran, 21 x 23cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004 (1. vydání)


Anotace : Antologie věnovaná fotbalu v české poezii. Zařazeny jsou básně těchto autorů: Viktor Dyk / Jiří Haussmann / František Němec / Josef Hiršal / Jiří Kolář / Jan Hanč / Ivan Blatný / Ivan Diviš / Zdeněk Rotrekl / Miroslav Holub / Miloslav Bureš / Václav Rozehnal / Tomáš Přidal / Martin Reiner / Tomáš Kafka / Gabriel Pleska / Karel Škrabal.

- HAIS-TÝNECKÝ JOSEF (1885-1964) BÁSNÍK, DRAMATIK A AUTOR KNIH PRO DĚTI
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- GRUSS JOSEF (1908-1971) HEREC PŘEDEVŠÍM ND V PRAZE
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- GUTH-JARKOVSKÝ JIŘÍ STANISLAV (vl. jm. JIŘÍ GUTH, 1861-1943) PEDAGOG, PUBLICISTA A SPISOVATEL, ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN MOV
Poznámka - FOTO LANGHANS S PODPISEM, STOPY PO ODTRŽENÍ Z ALBA


- CD Il mio catalogo


- GRAF STEFFI (1969) VYNIKAJÍCÍ NĚMECKÁ TENISTKA, MANŽELKA A. AGASSIHO
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- CD Rezek P. - Kdysi dávno chtěl jsem...


- CD Hála K. - Dívka toulavá


- CD The Best of Metropolitan Jazz Band


- CD Jarda Hypochondr - Šenkýřka na chodbě


- Zdena Frýbová - Mafie po listopadu aneb Ryba páchne od hlavy.
ŠULC a spol. - Praha 1992 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav.

- Libor Vykoupil - Ecce Homo (Z rozhlasových fejetonů).
Julius Zirkus - Brno 2004 - 1. vydání - Vázané. Luxusní stav. Nečteno.

- Prvních tisíc branného odboje
K desítiletí vzniku České družiny na Rusi a setniny Na Zdar ve Francii. Vydal Kruh Starodružiníků. OBrož. Praha, nákladem vlastním, 1924, 38 S., 8°. obálka mírně potrhána. Jinak v pěkném stavu.

- Kavka František : - - Přehled československých dějin do předhusitské doby - -
Praha Rudé právo 1955, 8°, 108 str., OBrož..

- Slípka H.J. : - - Ohnivá křídla - -
Praha Orbis 1945, 8°, 50 str. + obrazová příloha, OBrož..

- GOEBBELS JOSEPH (1897-1945 SEBEVRAŽDOU) NĚMECKÝ NACISTICKÝ POLITIK A IDEOLOG, OD 1933 MINISTR NÁRODNÍ OSVĚTY A PROPAGANDY, JEDFEN Z NEJBLIŽŠÍCH HITLEROVÝCH SPOLUPRACOVNÍKŮ, VÁLEČNÝ ZLOČINEC
Poznámka - FOTOGRAFIE S PODPISEM NA VELKÉM FORMÁTU BYLA PŮVODNĚ ROZTRŽENA, ALE PEČLIVĚ SLEPENA. AUTENTICITU DOSVĚDČUJE RUČNĚ PSANÝ DOPIS, KDE AUTOR PÍŠE O TOM, ŽE SI NECHAL GOEBBELSE OSOBNĚ PODEPSAT A TAKTO JEJ DARUJE ADRESÁTCE


- Poštovní knížka, 1889
Velectěným příznivcům ve vší úctě věnuje Frant. Jelínek, listonoš v Turnově. Z obsahu: Naše přání, Něco z dějin pošty, kreslené i psané anekdoty, Nejdůležitější ustanovení poštovní Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1888 Jazyk: Čeština Počet stran: 23

- GALUŠKA ZDENĚK (1913 - 1999) SPISOVATEL A LIDOVÝ VYPRAVĚČ
Poznámka - VLASTNORUČNĚ PSANÉ PŘÁNÍ


- GLAZAROVÁ JARMILA (1901-1977) SPISOVATELKA
Poznámka - PODPIS NALEPENÝ NA KARTIČCE


- FUTURISTA FERENC (vl. jm. František Fiala, 1891-1947) OSOBITÝ HEREC, ZPĚVÁK A REŽISÉR, BRATR EMANA FIALY. VYSTUDOVAL SOCHAŘSTVÍ NA UPŠ, PAK NA MNOHA PRAŽSKÝCH SCÉNÁCH I JAKO AUTOR, PŘEDSTAVITEL FIGUREK V NĚMÉM I ZVUKOVÉM FILMU
Poznámka - PODPIS NA PROGRAMU JEHO ZÁJEZDOVÉHO PŘEDSTAVENÍ


- Němeček Jan : - - Opera Národního divadla v období Karla Kovařovice 1900-1920. II.díl 1912-1920 - -
Praha DU 1969, 4°, 331 str., OBrož..

- FRIEDRICH JOSEF (1885-1929) MALÍŘ A ILUSTRÁTOR V MNICHOVĚ A PRAZE, 18 LET V ARGENTINĚ JAKO ILUSTRÁTOR
Poznámka - RUČNĚ PSANÝ DOPIS O TOM, ŽE NECHÁVÁ TŘI OBRÁZKY V TOPIČOVĚ SALONU


- CD Music from Benedictine Abbey


- CD Zelenka,Martinů,Thuri - Czech Sonata


- Vlaštovička pestrá knížka pro děti
Maruška a mláďata a jiné Rok :1985

- FOERSTER-LAUTEREROVÁ BERTA (1896-1936) VYNIKAJÍCÍ OPERNÍ PĚVKYNĚ, MANŽELKA J. B. FOERSTERA
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- FRAENKL, PHDr. PAVEL (1904-?) LITERÁRNÍ HISTORIK, DIVADELNÍ REFERENT )
Poznámka - RUKOPIS BÁSNĚ


- CD Bobr a Motýl - Vyznání


- CD Country duety


- G. P. Robinson - Kanibal Coryton (7 let mezi lidojedy na Borneu).
Orbis - Praha 1931 - edice V Evropě a za oceánem sv. 3 - Brožované. Stav dobrý. Obálka potrhaná. Rozjetá vazba, uvnitř opravená izolepou.

- Josef Škvorecký - Ze života české společnosti
Naše vojsko - Praha 1994 - 1. vydání - Ilustroval J. Brychta - Vázané. Vynikající stav. Na předsádkách malé stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- Milan Kundera - Nesmrtelnost
Atlantis - Brno 1993 - 1. vydání - Vázané. velmi dobrý stav. Obálka lehce ošoupaná. Na hřbetu obálky samolepka. Na záložkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- Ota Pavel - Výstup na Eiger
Olympia - Praha 1989 - 1. vydání v tomto souboru - Ilustroval A. Born - Vázané. Vynikající stav. Na záložkách a předsádkách malé stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- Karel Pecka - Úniky
MF - Praha 1966 - edice Mladé cesty sv.20 - 1.vydání - 4 000 výtisků - Vázané v plátně. Velmi dobrý stav.

- Ota Pavel - Pohár od Pánaboha
Olympia - Praha 1971 - 1. vydání - 10.000 výtisků - Obálka A. Born - Vázané. Stav dobrý. Obálka opotřebovaná. Na hřbetu obálky malá samolepka. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- FOERSTER JOSEF BOHUSLAV (1859-1951) HUDEBNÍ SKLADATEL, PEDAGOG A SPISOVATEL, SYN HUDEBNÍKA JOSEFA, MANŽEL PĚVKYNĚ LAUTEREROVÉ A STRÝC PĚVKYNĚ NORDENOVÉ
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- FLORIÁN MICHAEL (1911 - 1984) MALÍŘ, GRAFIK A ILUSTRÁTOR
Poznámka - VĚNOVÁNÍ NA KARTIČCE


- FLOS FRANTIŠEK (1864-1961) SPISOVATEL KNIH PRO MLÁDEŽ
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- FISCHEROVÁ-KVĚCHOVÁ MARIE (1894-1984) ILUSTRÁTORKA DĚTSKÝCH KNIH A POHLEDNIC
Poznámka - PODPIS NA VLASTNÍ POHLEDNICI


- Kobrův atlas ptactva
Vydal I. L. Kober, Praha 1922. Původní celoplátěná vazba s ilustrací na obálce, 50 barevných tabulí se 322 vyobrazeními. Desky lehce odřené a potrhané ve hřbetu, mírně uvolněný hřbet, jedna ze složek je téměř vytržena z vazby. Dobrý stav.

- FISCHER JAN TOMÁŠ (1912-1957) SOCHAŘ A MEDAILÉR, ŽÁK ŠPANIELŮV
Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS O SVÉ TVORBĚ S PODPISEM (1954)


- CD Swis Recital


- CD Exultate Deo


- CD Albioni,Handel,Bach - Adagio, Ave Maria


- CD Vater unser


- CD Cantemus


- CD Franck-Debussy-Martinů


- - - Kalendář mladých obránců vlasti 1938 - -
Praha Ministerstvo národní obrany 1938, 12°, 32 str., OBrož..

- Cukr Václav : - - S trikolorou Francie na letounu. Deník československého stíhače z bitvy o Francii 1940 - -
Praha Orbis 1946, 8°, 53 str., OBrož..

- Dušan Šindelář
NČVU, Praha, 1958 240 stran, 40 vyobrazení v textu, 41 vyobrazení na přílohách, původní vazba, střední formát 1. vydání Stav : obálka poškozena, jinak dobrý stav.

- Mámivá noc


- Vasilij Jan - Čingischán. Bátú vnuk Čingischánův. K poslednímu moři. (3 svazky)
Svět sovětů - Praha 1957 - Čingischán - 3. vydání - 10.400 výtisků - Ilustroval Zdeněk Mlčoch - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka opotřebovaná. Bátú vnuk Čingischánův - 3. vydání - 10.400 výtisků - Ilustroval Zdeněk Mlčoch - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka opotřebovaná. K poslednímu moři - 1. vydání - 10.400 výtisků - Ilustroval Zdeněk Mlčoch - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka opotřebovaná.

- FIALA EMAN (1899-1970) HEREC, SKLADATEL, HUDEBNÍK, BRATR F. FUTURISTY
Poznámka - PODPIS JEHO A ČLENŮ KVARTETA LIŠÁCI, NA RUBU FOTA PODPIS DIRIGENTA RENÉ KUBÍNSKÉHO


- FELLINI FEDERICO (1920-1993) MASINA GIULIETTA (1921-1994) FENOMENÁLNÍ ITALSKÝ REŽISÉR A JEHO MANŽELKA, VYNIKAJÍCÍ HEREČKA
Poznámka - PODPISY NA KARTIČCE S NALEPENOU NATIŠTĚNOU FOTOGRAFIÍ


- Ztracený deník sovětské školačky Niny Lugovské
Rok vydání : 2004

- Zpráva o stavu romských komunit v České republice 2004
Rok vydání : 2005 Poznámka :brož.

- Závěrečný dokument vídeňské následné schůzky KBSE 80
Rok vydání : 1989

- Zapomenuté hlasy
Rok vydání : 1986 Poznámka :A4

- Zahraniční tisk o Solženicynovi
Rok vydání : 1972

- Za obnovu státu Čechů a Slováků
Rok vydání : 1992 Poznámka :enc. příručka

- Z tajných archivů
Rok vydání : 1930 Poznámka :hřbet utržen, přiložen

- Poštovní knížka, 1867
V nejhlubší úctě věnuje c. k. listonoš František Kolísko v Turnově. Z obsahu: Novoroční přání listonoše, vtipné básničky a prupovídky Vydavatel : A. Richter, Praha Rok vydání: 1866 Jazyk: Čeština Počet stran: 24

- XII.sjezd Komunistické strany Československa
Rok vydání : 1962

- Vznik Československa 1918
Rok vydání : 1994

- Vyhnání Čechů z pohraničí
Rok vydání : 1996

- Vojenské dějiny Českoslovnska IV
Rok vydání : 1988 Poznámka :A4

- Vojenské dějiny Československa V
Rok vydání : 1989 Poznámka :A4

- Vojenské dějiny Československa
Rok vydání : 1985 Poznámka :5 svazků

- Vladimír Iljič Lenin: album fotografií a dokumentů
Rok vydání : 1980 Poznámka :A++

- Velké ženy české
Rok vydání : 1997

- V boj
Rok vydání : 1993 Poznámka :6 sv.

- Ústava Spojených Států
Rok vydání : 1995 Poznámka :A6

- Tři roky v Říši
Rok vydání : 1942

- Tábor v husitském revolučním hnutí II.
Rok vydání : 1955 Poznámka :app. 2, díl

- Tisíc let česko-německých vztahů
Rok vydání : 1991 Poznámka :brož.,nová

- Šedesát let československé samosprávy
Rok vydání : 1926 Poznámka :A 4, orig.vazba, mnoho foto

- Svět v roce 1996
Rok vydání : 1996 Poznámka :A4

- Stalinský plán přetvoření přírody
Rok vydání : 1951

- Stanovy KSČ
Rok vydání : 1963 Poznámka :A 7

- Spory o dějiny I.,II.
Rok vydání : 1999

- Spor a mysl českých dějin
Rok vydání : 2006 Poznámka :nová

- Souvislosti 03/2005
Rok vydání : 2005

- Soudní perzekuce politické povahy v Československu 1948-1989
Rok vydání : 1993 Poznámka :nová, sv.12

- Současné Japonsko
Rok vydání : 1968

- Sněmy české od léta 1526 až po naši dobu
Rok vydání : 1910 Poznámka :brož., A4

- Smlouva o Ústavě pro Evropu
Rok vydání : 2005

- Slovanstvo obraz jeho minulosti a přítomnosti
Rok vydání : 1912 Poznámka :brož.

- Slovanské historické studie 24
Rok vydání : 1998 Poznámka :brož., nová

- Schalcht bei Kolin
Rok vydání : 1941 Poznámka :brož.

- Sedm pražských dnů 21.-27.srpen 1968
Rok vydání : 1990

- Securitas imperii
Rok vydání : 1998 Poznámka :brož.

- Přežili jsme tsunami
Rok vydání : 2005 Poznámka :brož

- FAUCHER LOUIS-EUGENE 1874-1964) FRANCOUZSKÝ GENERÁL, OD 1919 NÁČELNÍK FRANC. VOJENSKÉ MISE V ČSR, ČS. ARMÁDNÍ GENERÁL, ZA VÁLKY U VOJENSKÉ JEDNOTKY VE FRANCII, PAK V KT, OD 1949 PŘEDSEDA SPOLEČNOSTI FRANC.-ČS. PŘÁTELSTVÍ
Poznámka - FRANCOUZSKÝ TEXT NA LÍSTKU S HLAVIČKOU A PODPISEM (1928)


- První volby
Rok vydání : 1946 Poznámka :brožovaná, pokyny

- První vláda osvobozené Československé republiky
Rok vydání : 1945 Poznámka :A4

- První vláda osvobozené české republiky
Rok vydání : 1945

- Protokol VII. sjezdu komunistické strany Československa
Rok vydání : 1936 Poznámka :váz.

- Proč nejsem komunistou
Rok vydání : 1990

- Proces s protisovětským pravičácko-trockistickým blokem
Rok vydání : 1951 Poznámka :brož.

- President dr.E.Beneš na Mělníce
Rok vydání : 1945 Poznámka :brož.

- President republiky Dr.Edvard Beneš československému studentstvu roku 1938
Rok vydání : 1938

- Průvodce Museem Památníku Osvobození v Praze
OBrož. Praha, Sbor pro zbudování Památníku národního osvobození a pomníku Jana Žižky z Trocnova na vrchu Žižkově, 1936, 32 S., 8°. Velmi pěkný stav.

- Prameny k dějinám Pardubického kraje 2
Rok vydání : 2005 Poznámka :A 4

- Prameny zla,1 věda a kultura
Rok vydání : 1992 Poznámka :brož

- Práce ruské,ukr.,bělorus.,emigrace vyd. v ČSR
Rok vydání : 1996 Poznámka :brož,díl I. sv.3

- Praha a únor 1948
Rok vydání : 1973

- Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti po XIII. sjezdu KSČ
Rok vydání : 1972

- Poslední dopisy
Rok vydání : 1946

- Poslední hurá
Rok vydání : 1992

- Poslanecká sněmovna ve IV. volebním období
Rok vydání : 1935

- Polsko a Československo v roce 1968
Rok vydání : 2006 Poznámka :podpisy autorů

- Poklady státního ústředního archivu v Praze
Rok vydání : 2001

- Němeček Jan : - - Opera Národního divadla v období Karla Kovařovice 1900-1920. I.díl 1900-1912 - -
Praha DU 1968, 4°, 262 str., OBrož..

- Pala František : - - Opera Národního divadla v období Otakara Ostrčila. III.díl. Od Smetanova cyklu 1924 - -
Praha DU 1965, 4°, 296 str., OBrož..

- Pala František : - - Opera Národního divadla v období Otakara Ostrčila. IV. Od divadelní sezony 1927/28- do Dvořákova cyklu 1929 - -
Praha DU 1970, 4°, 180 str., OBrož..

- Píseň o Nibelunzích
Rok vydání : 1941

- Pán prezident republiky vzal sa svojho úradu
Rok vydání : 1935

- Padesát let bojů za marxisticko-leninský a internacionální charakter
Rok vydání : 1970

- Obraz druhého v historické perspektivě
Rok vydání : 1995

- O procesech arehabilitacích
Rok vydání : 1990 Poznámka :brožovaná, 2 svazky

- O historickém materialismu
Rok vydání : 1926

- Němci v přední Asii
Rok vydání : 1911 Poznámka :A6,

- Naučný slovník aktualit 1938
Rok vydání : 1938 Poznámka :A 4

- Naše globální sousedství
Rok vydání : 1995 Poznámka :brožovaná

- Nástin kritické analýzy společenských věd, zejména v ČSAV
Rok vydání : 1971

- Narozeniny Republiky
Rok vydání : 1998

- Národ se ubránil
Rok vydání : 1995

- Mylí pane Prezidente
Rok vydání : 1992

- Mezinárodní dokumenty o lidských právech a humanitárních otázkách
Rok vydání : 1989

- Maďaři, poláci, česi a slováci: Setkání pod komunizmem


- V prvních dnech svobody
OBrož. Praha, Emil Šolc, nedat., cca 30 S., 8° s čb. fotografiemi v textu. Mírné oslí uši. Jinak v pěkném stavu.

- Listy Husovy
Rok vydání : 1901 Poznámka :převazba

- Lia Revue Slave
Rok vydání : 1906 Poznámka :brož.

- Lemkové. Tradice a kultura
Rok vydání : 2003 Poznámka :A4

- Kronika Smaetové revoluce II.
Rok vydání : 1990 Poznámka :A4

- Kronika 1992
Rok vydání : 1993 Poznámka :A4

- Královny a kněžny české
Rok vydání : 1996 Poznámka :nová

- Komu sluší omluva
Rok vydání : 1992

- Knihy dalekých obzorů
Rok vydání : 1929 Poznámka :3 sv.

- Klement Gottwald ve fotografii
Rok vydání : 1950 Poznámka :A 4

- Klement Gottwald 1896-1953
Rok vydání : 1954 Poznámka :A 4, bez přeb.

- - - Na pomoc dohodě. Tajná činnost několika českých vlastenců za války (dle líčení br.Ludvíka Očenáška - -
Praha 1919, 8°, 86 str., OBrož..

- Bidlo J. : - - Poláci a Československá republika (Styky v minulosti a přítomnosti) - -
Praha Cizinecký úřad 1919, 8°, 15 str., OBrož..

- Kadlec Karel : - - Jihoslované a Československá republika - -
Praha Cizinecký úřad 1919, 8°, 11 str., OBrož..

- Marcyová Mary E. : - - Prosté výklady o hodnotě, mzdě a zisku (Kapitál a práce) - -
Praha 1922, 8°, 16 str., OBrož..

- Kolisko Hugo T. : - - Stručný dějepis národa Českého - -
Praha Kolisko 1931, 12°, 46 str., OBrož..

- ELSTNER F. A. (1902 - 1974) CESTOVATEL A SPISOVATEL
Poznámka - LIST Z KNIHY S VĚNOVÁNÍM


- EVERT-LLOYD CHRIS (1954) FENOMENÁLNÍ AMERICKÁ TENISTKA, VÍTĚZKA 18 GRAND SLAMŮ
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- EFFA KAREL (VL.JM. EFFENBERGER 1922-93) PŘEDSTAVITEL DROBNÝCH VÝRAZNÝCH ROLÍ V DIVADLE I FILMU, AUTOR A INTERPRET TRAMPSKÝCH PÍSNÍ
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- EISNER PAVEL (1889-1958) LITERÁRNÍ VĚDEC, LINGVISTA, PUBLICISTA A HLAVNĚ PŘEKLADATEL ŽIDOVSKÉHO PŮVODU, OVLÁDAL 12 JAZYKŮ
Poznámka - PODPIS NA TORZU DOPISU


- CD Festive Concert in Rudolfinum


- CD Czech Calssics


- CD Concertino


- CD Prague Castle Trumpeters


- CD Beskydy Nocturne


- CD Prague Panorama


- CD Classics


- CD Ave Maria from Vyšší Brod Monastery


- CD Swis Recital 2006


- PLAKÁT
- - ČESKOSLOVENSKÁ STRANA NÁRODNĚ SOCIALISTICKÁ - Pro venkovský lid, jistotu a klid - - Ofset, nedatováno (1946). Rozměr 42x60,5 cm.

- DVOŘÁK KAREL (1893-1950)SOCHAŘ, PROFESOR A LEKTOR UPŠ SCHEINPFLUGOVÁ OLGA (1902-1968) HEREČKA A SPISOVATELKA
Poznámka - SPOLEČNÉ PODPISY NA RUBU POHLEDNICE S DVOŘÁKOVOU BUSTOU KARLA ČAPKA V MALÝCH SVATOŇOVICÍCH (1946)


- DUBČEK ALEXANDER (1921-1992 AUTONEHODA) SLOVENSKÝ POLITIK A STÁTNÍK, 1968-9 1. TAJEMNÍK UV KSČ, PO 1989 PŘEDSEDA FEDERÁL. SHROMÁŽDĚNÍ
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1969)


- DRTINA PROKOP (1900-1980) PRÁVNÍK A POLITIK, BENEŠŮV TAJEMNÍK, ZA VÁLKY V EXILU, PAK MINISTR SPRAVEDLNOSTI
Poznámka - PODPIS VE VLASTNÍ KNIZE: A NYNÍ PROMLUVÍ PAVEL SVATÝ


- PLAKÁT
- - ČESKOSLOVENSKÁ STRANA NÁRODNĚ SOCIALISTICKÁ - Pracujeme - nekřičíme, stavíme a neboříme - - Ofset, nedatováno, vydal Melantrich. Rozměr 46,5x63 cm.

- PLAKÁT
- - ČESKOSLOVENSKÁ STRANA NÁRODNĚ SOCIALISTICKÁ - Chceme aby občan žil bez nouze a také beze strachu! - - Ofset, nedatováno, vydal Melantrich. Rozměr 46x63 cm.

- Zpěvy nové Francie
Vydavatel : Václav Petr, Praha Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 65

- Krofta Kamil : - - Čechy za Přemyslovců - -
Praha Vilímek b.d., 44 str., OBrož..

- Škába Josef : - - Dra.Aloisa Rašína život a smrt - -
Praha 1923, 8°, 15 str., OBrož..

- Neubauer Zdenek : - - Pojem státního území - studie státovědná - -
Praha - Brno Orbis 1933, 8°, 102 str., Cpl..

- CD Great Miniatures


- CD La musica boema II.


- CD La musica boema I.


- CD Bělohoubek K. - Portrait


- Kritická příloha Revolver Revue č. 29
Nakladatel : Společnost pro Revolver Revue
Formát : 157 stran, 23,5x16,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2004


- Krkonoše. Partie z horské silnice presidenta Osvoboditele.
Prošlá poštou.
1946



- Krkonoše. Benecko v Krkonoších 830m n.m.
Prošlá poštou.
1937



- DOSTALOVÁ LEOPOLDA (1879-1972) HEREČKA, SESTRA KARLA D., MANŽELKA SOCHAŘE K. DVOŘÁKA, ŽAČKA H. KVAPILOVÉ V LETECH 1901-1959 S DROBNÝMI PŘESTÁVKAMI ČLENKA ND, PAK V DIVADLE ZA BRANOU
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- DRDA JAN (1915-1970) PROZAIK, DRAMATIK A NOVINÁŘ, AUTOR OBLÍBENÝCH POHÁDEK
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- DRTINA FRANTIŠEK (1861-1925) FILOZOV A PEDAGOG, POSLANEC ŘÍŠSKÉ RADY, OTEC PROKOPA DRTINY
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- Básně Boleslava Jablonského
Jaroslav Pospíšil, Praha, 1872, velmi dobrý stav, pův. celopl. vazba, hřbet poškozený, na některých listech jsou drobné flíčky, rohy desek ohnuté, 446 stran, Beletrie a poezie, - Básně Boleslava Jablonského

- MENŠÍK VLADIMÍR (1929-1988) PO JAMU ČLENEM HERECKÉHO SOUBORU NA BARRANDOVĚ, HOSTOVAL NA PRAŽSKÝCH SCÉNÁCH, V TV KONFERENCIÉR .
Poznámka - PODPIS NA LÍSTKU


- CD Poklady US Country


- CD Evergreens


- CD Ptáci našich vod


- CD Pozdrav orchestru


- CD České nešpory


- DOHNAL JIŘÍ (1905-1984) HEREC A REŽISÉR
Poznámka - PODPIS NA LISTU Z PAMÁTNÍKU


- DOLEŽAL MIROSLAV (1919 - ?) HEREC ND
Poznámka - VLSTNORUČNÍ DOPIS


- Anglický studijní slovník
cko-český / česko-anglický
EAN : 8595125302020


Anotace : Je slovníkem určeným všem, kdo se cizí jazyk učí nebo s jeho učením začínají. V porovnání s velkým slovníkem je obsahově menší především co do počtu hesel, jejich významů, idiomů a odbornějších spojení, přesto však svým rozsahem 70 000 hesel a komplexností zpracování předčí mnohé stávající středně velké knižní slovníky. Po stránce uživatelských funkcí poskytuje studijní slovník prakticky vše, co velký slovník, včetně fulltextového hledání a ozvučení výslovnosti hesel. Do jeho obsahu však nebyl zahrnut slovník zkratek, výkladový slovník WordNet a slovník Roget s Thesaurus. Studijní slovník bude výborným pomocníkem všem studentům i těm uživatelům, kteří cizí jazyk používají na běžné středně pokročilé úrovni.

- Německý studijní slovník
ko-český / česko-německý
EAN : 8595125302051


Anotace : Moderní německo-český a česko-německý slovník zpracovaný podle nového německého pravopisu. Obsahuje aktuální, ověřenou slovní zásobu přelomu tisíciletí. Vyniká snadným ovládáním, přehledným zobrazením hesel, rychlým vyhledáváním a jednoduchou spoluprací s dalšími programy. Možnost spouštění přímo z CD.

- Německý velký slovník
ko-český / česko-německý


Anotace : Nejobsáhlejší současný německo-český a česko-německý slovník zpracovaný podle nového pravopisu s rozsáhlou a ověřenou odbornou slovní zásobou z oblasti ekonomiky, práva, technických a přírodních věd. Vyniká snadným ovládáním, přehledným zobrazením hesel, rychlým vyhledáváním a jednoduchou spoluprací s dalšími programy. Obsahuje 190 000 hesel, 250 000 významů, 400 000 překladů, 5 000 idiomů, 200 tématickýh skupin, výslovnost 50 000 hesel namluvených rodilým mluvčím.

- Baraka č.10
Podtitul : Časopis pro nový věk
Nakladatel : Roiva
Formát : 82 stran, 29x20,5cm, česky, sešitová vazba
Rok vydání :2000


Anotace : Z OBSAHU: Lidská pouť Satiše Kurama / Douglas Rushkoff: Nechte děti surfovat / Vlastimil Marek: Čajová kultura v Čechách / Eva Havlicová: O umění čaje / Karol H. Hardingová: Nejstarší tanec / Darja Kawasumiová: Historie čadó, Čajový obřad

- Francouzské malířství v galeriích Sovětského svazu
Sovetskij chudožnik - 1966 - česky - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně ošoupaná.

- Jan Kříž, Vlastimil Tetiva, David Majer - Michael Rittstein - vlhkou stopou
Gallery - Praha 2007 - 1. vydání - Vázané. Luxusní stav. Nerozbaleno - zafóliováno.

- BEYVL JOSEF (1906-1978) JAKO HEREC PROŠEL MNOHÝMI DIVADELNÍMI SPOLEČNOSTMI, 1951-78 V MDP
Poznámka - VĚNOVÁNÍ NA KARTIČCE


- BRODSKÝ VLASTIMIL (1920-2002) ZAČÍNAL U E.F.BURIANA, OD 1948 DO 1990 NA VINOHRADECH, VELMI ÚSPĚŠNÝ VE FILMU
Poznámka - FOTO S PODPISEM (1970)


- CUPÁK EDUARD (1932-1996) PO JAMU NA PRAŽSKÝCH SCÉNÁCH, MNOHO ROLÍ VE FILMU, ROZHLASE A TV, DABING
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1990)


- FABIÁNOVÁ VLASTA (1912-1991) PO KONZERVATOŘI V BRNĚ, OD 1941 DO 1977 nd, FILM, DOCENTKA DAMU
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- GAJEROVÁ NELLY (1908-1995) PO KONZERVATOŘI ZPÍVALA V OPEŘE, PAK VE VELKÉ OPERETĚ A PŘEDEVŠÍM JAKO VELKÁ HVĚZDA KARLÍNSKÉHO DIVADLA
Poznámka - POHLEDNICE S PODPISEM NELLY


- HANUS FRANTIŠEK (1916-1991) PO KONZERVATOŘI NA RŮZNÝCH PRAŽSKÝCCH I OBLASTNÍCH SCÉNÁCH, ÚSPĚCH VE FILMU, 1952-84 NA VINOHRADECH
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- HOLUB MILOSLAV (1915-1999) PO KONZERVATOŘI NA OBLASTNÍCH SCÉNÁCH, OD 1949 ČLEN ČINOHRY (1953-56 ŘEDITEL) OSTRAVSKÉHO DIVADLA, FILM
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1990)


- KOPECKÝ MILOŠ (1922-1996) VYUČENÝ KOŽEŠNÍK, ZAVÁLKY V KONCENTRÁKU, PAK V ŘADĚ PRAŽSKÝCH DIVADEL, OD 1965 NA VINOHRADECH. FILM, TV
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- MATIEGKA JINDŘICH (1862-1941) LÉKAŘ, PROFESOR ANTROPOLOGIE NA UK, JEJÍ REKTOR, AKADEMIK, AUTOR ŘADY ODBORNÝCH PRACÍ
Poznámka - FOTO S PODPISEM NA RUBU


- NEDĚLA MILAN (1934-1997) PO AMU NA OBLASTI, OD 6o. LET V PRAŽSKÝCH DIVADLECH, ČASTO TV
Poznámka - VELKOFORMÁTOVÉ FOTO S VĚNOVÁNÍM


- NĚMEČEK JIŘÍ (1923-1996) ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN DIVADLA S.K.NEUMANNA, 1968-83 V DIVADLE E.F.B., LATERNĚ MAGICE, FILMOVÉ ROLE
Poznámka - KARTIČKA S VĚNOVÁNÍM


- PLESKOT JIŘÍ (1922-1997) PO STUDIÍCH NA FF UK NA AVANTGARDNÍCH SCÉNÁCH, 1951-91 NA VINOHRADECH, FILM, TV
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1990)


- PODSKALSKÝ ZDENĚK (1923-1993) REŽISÉR A SCÉNÁRISTA, PO STUDIÍCH JAKO FILMOVÝ A TELEVIZNÍ REŽISÉR KOMEDIÁLNÍHO ŽÁNRU, NATOČIL I NĚKOLIK VELMI ÚSPĚŠNÝCH EVERGREENŮ (BÍLÁ PANÍ)
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- ROMANČÍK ELO (EMANUEL, 1922) SLOVENSKKÝ HERECC, ZAČÍNAL V ARMÁDNÍM DIVADLE, OD 1956 SND, FILM, TV
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- SEQUENS JIŘÍ (1922-2008) PO STUDIÍCH V MOSKVĚ A PAŘÍŽI NATÁČEL REŽIMNÍ FILMY, PRO TV VELMI ÚSPĚŠNOU ŘADU HŘÍŠNÍ LIDÉ , V 70. LETECH KONJUNKTURÁLNÍ SERIÁL 30 PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA
Poznámka - PODPIS NA LÍSTKU (1986)


- SKLENČKA OTA (1919-1993) MANŽEL NINY POPELÍKOVÉ, PO MNOHA RŮZNÝCH ANGAŽMÁ ZAKOTVIL 1961-74 V MDP, 1975-88 ND, PAK VINOHRADY, FILM, TV
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- Secesní fotoalbum plné snímků
Secesní fotoalbum s mnoha starými fotografiemi (tzv. kabinetkami) různých formátů. Staré fotoalbum s kováním - bohužel chybí část zámečku (lze jednoduše nahradit). Dekorativní desky - secesní dobové kování, chybí hřbet (vše viz foto). Velmi slušný stav!

- HOMANN Johann Baptista (1664-1724)
- - Tabula rGeneralis Marchionatus Moraviae in sex circulos divisae quos Mandato Caesareo accurate emensus hac mappa delineatos exhibet Ioh.Christoph.Müller S.C.M. Capitan Editore Ioh.Bapt.Homanno - - dobově kolorovaný mědiryt, vydáno v Norimberku (1720), rozměr 58x49 cm / 64,3x53 cm. Mapu zdobí 2 alegoirické nekolorované výjevy. Roubík II.1518.

- HONDIUS Henricus (1573-1650)
- - Marchionatus Moraviae Auct.I.Comenio - - dobově kolorovaný mědiryt, vydáno v Amsterdamu roku 1636. Rozměr 54x38,8 cm / 57x47,6 cm. Mapu zdobí kolorovaná peregra, nad níž drží dva amoretí znak s moravskou orlicí. Na rubu latinský text - - Bohemiae vicina est Moravia - - . Restaurováno. Roubík II.1346

- BLAEU Guljelmus (1571-1638)
- - BOHE-MIA - - dobově kolorovaný mědiryt, vydáno v Amsterdamu kolem roku 1635, rozměr 54,5x41cm / 59x48,5 cm. Na rubu latinský text - - Bohemiae regnum montibus - - .

- PROUT Samuel (1783-1852)
Staroměstské náměstí v Praze. Kolorovaná litografie (1840) 40x27,5 cm / 41,5x29 cm.

- LOTTER Conrad Tobias (1717-1777)
- - Mappa Geographica regnum Bohemiae cum adiunctis ducatu Silesiae et marchionatibus Moraviae et Lusatiae repraesentans - - vydáno v Augsburku kolem roku 1740. Dobově kolorovaný mědiryt, rozměr 57,5x49,2 cm / 60,5x51 cm. Mapu zdobí nekolorovaná alegorická zdobná parerga se znaky českých zemí. Roubík I.1083.

- HOMANN Iohann Baptista (1664-1724) : - - Prospect, Grundris und Gegend der Polnischen vesten Reichs und Handels-Stadt Dantzig und ihrem Werder - -
- dobově kolorovaný mědiryt, vydaný v Norimberku kolem r.1720, rozměr 57x48,2 cm / 62,5x53,5 cm. Plán města Dantzig a jeho okolí, pod ním ve zdobném rámečku nekolorovaná veduta města Dantzig. Fauser 2899.

- LOTTER Tobuias Conrad (1717-1777) : - - AMERICA MERIDIONALIS Concinata juxta Observationes Dnn Acad: Regalis Scientiarum et nonnullorum aliorum, et juxta annotationes recentissimas - -
- dobově kolorovaný mědiryt, vydáno v Augsburku roku 1772, rozměr 57,6x45,2 cm / 62x49,8 cm. v levém dolním rohu nekolorovaná zdobná parerga, pod ní mílovník.

- HOMANN Iohann Baptista (1664-1724) : - - Totius AMERICAE Septentrionalis et Meridionalis Novissima epraesentatio quam ex fingulis recentium Geographorum Tabulis collecta luci publicae accommodavit..
- dobově kolorovaný mědiryt, vydáno v Norimberku kol. roku 1720, rozměr 56,8x48,2 cm / 58,5x51 cm. Mapu zdobí dvě nekolorované zdobné parergy v levé části listu.

- HOMANN Jean Baptista (1664-1724) : - - Archiducatus Austriae Inferioris. In omnes suas Quadrantes Ditiones divisi Nova et exacta Tabula é conatibus - -
- dobově kolorovaný mědiryt, vydáno v Norimberku (1720), rozměr 56,6x48 cm / 60x51,1 cm. V pravém dolním rohu zdobná, nekolorovaná parerga a mílovník.

- Marshall generál : Vítězství v Evropě a v Tichomoří
Praha, Družstevní práce, 1946, 199 s., Ovaz

- Ludwig Emil : Duch a čin. Rozmluvy s Masarykem
Praha, Družstevní práce, 1937, 235 s., Vaz.

- Marný Tomáš : Vojáci a politika
Londýn, 1943, 23 s., Obrož

- Lenotre G. : Život v Paříži za revoluce
Praha, Pražská akc. tiskárna, 1940, 223 s., Ppl.vaz

- Schmidt-Ewald Walter : - - Die Gothaer Perthes. Ein Deutsches Buchhämdler=Geschlecht - -
Gotha Justus Pethres 1935, 4°, 44 S., 7 Abbildungen im Text, 8 Tafeln, 6 Stammtafeln und einer Ahnentafel, OLwd.

- Klíma Arnošt : Čechy v období temna
Praha, SPN, 1961, 263 s., Ovaz

- Kočí Josef : České národní obrození
Praha , Svoboda, 1978, 457 s., Ovaz

- Kanner Heinrich : Císařská katastrofální politika. Kus současných dějin
Praha, Čin, 1923, 448 s., Obrož

- Kalista Zdeněk : Stručné dějiny československé
Praha, Václav Petr, 1947, 307 s., Ppl.vaz

- - - Československá fotografie - -
Ročník XIX. č.1-12. Praha Orbis 1968, 4°, OBrož. sešity.

- Obrtel František : - - Z dílen družstevní svépomoci - -
Praha 1926, 8°, 324 str., dedikace autora, OBrož..

- Gaber August : - - Die Liquer - Fabrikation - -
Leipzig A.Hartleben´s Verlag 1875, 16°, XII 368 S., 12 Abbildungen, OPap.

- Jeníček V.V. : Národní buditel Fr. Novotný z Luže historik a linguista český 1768-1826
Košumberk, Hradní muzeum, 1936, 55 s., Obrož - REZERVOVANO

- Hejret Jan : Proces se srbskými Velezrádci v Záhřebě. Jeho význam a pozadí. Otisk z Pokrokové Revue
roč.V. č.7., Obrož

- - - Československá fotografie - -
Ročník XXI. č.1-12. Praha Orbis 1970, 4°, OBrož. sešity.

- Fischer Henry William : Vilém II. a zákulisí dvora berlínského
Praha, Vilímek, 447 s., Ovaz.

- - - Československá fotografie - -
Ročník XXII. č.1-12. Praha Orbis 1971, 4°, OBrož. sešity.

- Hawkins Desmond : Invase. Soubor reportáží válečných zpravodajů BBC?
Praha, Janda, 1947, 297 s., Ovaz

- Filla Emil : O svobodě
Praha, Pohořelý, 1947, 440 s., Vaz.

- Brooknerová Anita : - - Antoine Watteau - -
Praha Odeon 1969, 4°, nestránkováno, obrazová příloha, OCpl. vaz. s OOb..

- - - Československá fotografie - -
Ročník XVIII. č.1-12. Praha Orbis 1967, 4°, OBrož. sešity.

- Vandervelde Emil : - - Schaffendes Palästina. Der jüdische Aufbau heute und morgen Von einem Sozialisten - -
Dresden Reissner 1930, 8°, 235 S., mit vielen Abbildungen im Text, OLwd.

- Doležal Jaromír : T.G.Masaryk
Praha, Orbis, 1938, 296 s., Obrož.

- Bělohlav Josef : Krupobití v Čechách
Praha, Bělohlav, 1906, 80 s., 2 mapy, Obrož

- Dobíáš Kazimir : Příručka národního hospodářství pro obchodní akademie?
Praha, Janáček, 1924, 244 s., Obrož

- Franck Rudolf : - - Moderne Therapie in innerer Medizin und Allgemeinpraxis - -
Berlin Vogel 1938, 8°, 776 S., OLwd.

- Sborník ku poctě Františka Krejčího. Práce a vzpomínky jeho žáků a přátel
Praha, Čin, 1929, 361 s., nerozřezáno, Obrož.

- Památník třicetileté činnosti bývalého amerického klubu DAM v Praze (1865-1895)
Praha, 1896, 159 s., Brož.

- Kelley Douglas : Muži kolem Hitlera
Praha, Aventinum, 1948, 232 s., Ovaz.

- - - Kulturní adresář ČSR - -
Praha Zeibrdlich 1943, 8°, 586 str., Ovaz..

- Váross Marián : - - Riepin - -
Bratislava Tvar 1950, 8°, 132 str., OCpl. vazba s OOb..

- Poche Emanuel : - - František Kysela - -
Praha NČVU 1956, 4°, 34 str., OCpl. vazba s OOb..

- Dr. Karel Kramář - První min. předseda ČSR
OBrož.Praha, Společnost Karla Kramáře, 1938, číslovaný tisk, č. 288., s fotografickou přílohou. Velmi pěkný stav.

- Mácovy divadelní příručky - Interiery-II. díl
Nakladatelská, polpl. vazba. Praha, Pepa Máca, 79 S., Quer. 4° s nádhernými přílohami v textu. Velmi pěkný stav.

- Památník na oslavu stých narozenin F. Palackého
OBrož. Praha, Matice česká, 1898, 726 S., 8°. Brož. rozpadlá na několik částí. Složky nerozřezány. Původní obálka částečně odtržena a natržena. Část titulního listu odstříhnuta. Jinak nepoškozeno. Slušný stav.

- Hearnshaw F.J.C. : - - Vývoj politických ideí - -
Praha Borový 1938, 8°, 137 str., OBrož..

- Kettner P., Jedlička I.M. : - - Proč zemřel Jan Masaryk? - -
Praha Horizont 1990, 8°, 187 str., OBrož..

- - - Národ v písni. Tisíc národních písní vybral, upravil a zharmonizoval Jan Seidel - -
Praha Mazáč 1940, 4°, 419 str., OPpl..

- JAHODA JOSEF (1872-1946) UČITEL A NOVINÁŘ, PAK HOSPODAŘIL NA SVÉM STATKU A PSAL LIDOVÉ ROMÁNY I POEZII
Poznámka - RUKOU PSANÝ KL (1938)


- Krawczuk Aleksander : - - Kleopatra - -
Praha Orbis 1973, 4°, 163 str. + obrazová příloha, OCpl. s Oob..

- Š,ilauer Vladimír : - - Novočeská skladba - -
Praha Mikuta 1947, 8°, 472 str., OBrož..

- - - Slovník české frazeologie a idiomatiky. Přirovnání - -
Praha Academia 1983, 8°, 492 str., OCpl..

- Bečka J.V. : - - Slovník synonym a frazeologismů - -
Praha Novinář 1982, 8°, 463 str., Ovaz..

- Vestdijk S. : - - El Greco Malíř absolutna - -
Praha Symposion 1940, 8°, 407 str., řada vyobraze ní v textu, OBrož..

- Čeleda Jaroslav : - - Josef Mysliveček. Tvůrce pražského nářečí hudebního rokoka tereziánského - -
Praha Svoboda 1946, 8°, 285 str., OBrož..

- - - Sbírka českého sochařství - -
Praha 1961, 4°, 98 str. + obrazová příloha, OBrož..

- Kantorek Josef : - - T.G.Masaryk jako náboženská osobnost - -
Praha Jeronym 1920, 12°, 35 str., OBrož..

- Odložilík Otakar : - - T.G.Masaryk Nástin života a díla - -
Chicago 1950, 8°, 56 str., OBrož..

- Hagev v. W.Victor : - - Říše Inků. - -
Praha Orbis 1963, 4°, 168 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Skutil Josef : - - Naše pravlast je střední Evropa. Československý vznik a původ s hlediska naší státnosti - - - -
Blansko Jelínek 1946, 8°, 61 str. + obrazová příloha, OBrož..

- Burckhardt Jacob : - - Úvahy o světových dějinách - -
Praha Melantrich 1971, 8°, 236 str., OCpl. s OOb..

- Pospíšil Miloslav : - - Veliké srdce Ema Destinová - -
Praha Supraphon 1980, 8°, 269 str. + obrazová příloha, OCpl. s OOb..

- Heidrich D.O. : - - Přehled dějin švédské literatury - -
Praha Vilímek b.d. 79 str., OBrož..

- Běhounek F. : - - Atomový věk - -
Praha Mladá fronta 1956, 127 str., řada vyobrazení v textu, OCpl. s OOb..

- Büscher Gustav : - - Pevná voda, kapalný vzduch. Úsilí Carla von Linda o nízké teploty - -
Praha Orbis 1945, 8°, 160 str., OBrož..

- Loriš Jon : - - Quido Mánes - -
Praha Štenc 1937, 8°, 144 str., řada vyobrazení v textu, Ovaz. s OOb..

- LEXA FRANTIŠEK (1876-1960) PROFESOR UK, AKADEMIK, ZAKLADATEL EGYPTOLOGICKÉHO ÚSTAVU, AUTOR ŘADY ODBORNÝCH PRACÍ O EGYPTSKÉ LITERATUŘE A REÁLIÍCH
Poznámka - TORZO DOPISU S PODPISEM


- Trier
1936, dobrý stav, papír zašpiněný, okraje potrhané, měřítko: 1:300.000, po obvodu mapy: magnetické deklinace, politické rozdělení SRN, klíč značek . , Antická knihovna, -Trier