Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 24 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 03:32
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




- Zdeněk Šmíd - Nejlepší holka našeho života aneb Miss Porta
Olympia - Praha1998 - 2.revidované vydání - Ilustrace A.Born - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka.

- Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák - Divadlo Járy Cimrmana
Melantrich - Praha 1988 - edice Humor do kapsy sv.28 - 2.vydání - Vázané v plátně. Vynikající stav. Uvnitř knihy fotografie a knihovní razítka. Obálka natržená a zalepená. Na hřbetě má malý štítek.

- Vladimír Thiele - Werich z blízka
Lors - Hronov 1994 - edice Úsměvy sv.1 - 1.vydání - Vázané. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na záložkách obálky stopy po izolepě.

- Malcolm Bradbury - Jíst lidi je neslušné
Svoboda - Praha1992 - 1.vydání - Obálka A.Born - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.

- Eva Kröschövá - Dobové tance 16. až 19. století
SPN - Prha 1981 - edice Odborná literatura pro veřejnost - 1.vydání - 5 000 výtisků - Kresby N.Dudová, M.Velická - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a na předsádkách stopy po izolepě.

- Jiří Černý - Hvězdy tehdejších hitparád
Panton - Praha1989 - 1.vydání - Vázané v plátně. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy četná fotodokumentace a na záložkách kousky izolepy. Na hřbetě obálky malý štítek.

- Československá vlastivěda díl I - Příroda sv.1 - Geologie, Fyzický zeměpis
Orbis - Praha1968 - 18 000 výtisků - 16 stran barevných příloh, 8 listů ofsetových map -Vázané. nbsp Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítko. Na předsádkách a záložkách obálky drobné stopy po izolepě. Obálka ve velmi dobrém stavu. Na horní hraně hřbetu odřená.

- Československá vlastivěda díl II - Dějiny sv.1 - Od osídlení Čs. území do r.1781
Orbis - Praha1963 - 20 stran barevných příloh, 32 stran map - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách a záložkách obálky stopy po izolepě. Obálka natržená a podlepená. Na hřbetě obálky číslo nesouvisející s knihou.

- Československá vlastivěda díl IX - Umění sv.3 - Hudba
Horizont - Praha 1971 - 11 stran barevných příloh, četné černobílé fotografie - 20 000 výtisků - Vázané. Velmi dobrý nbsp stav. Uvnitř knihy knihovní razítka, Na předsádkách a zálozkách stopy po izolepě. Obálka na několika místech natržená a podlepená. Na zadní straně malý kousek obálky chybí.

- Jiří Kuthan - Počátky a rozmach gotické architektury v Čechách
Academia - Praha1983 - 1.vydání - 8 000 výtisků - Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy naprasklá vazba, knihovní razítka a na předsádkách malé kousky izolepy. Na hřbetě obálky malý štítek.

- Radko Kejzlar - Dějiny norské literatury 1914 - 1970
Československá akademie věd - Praha1974 - 1.vydání - 2 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy. Obálka zachovalá. Na hřbetě malý štítek a kousek svrchní vrstvy obálky stržený.

- Karol Sidon - Sen o mně
ČS - Praha 1970 - edice Život kolem nás - nbsp malá řada sv.42 - 1.vydání - 7 000 výtisků - Podpis autora - Vázané v plátně se stříbrným slepotiskem. Uvnitř knihy jeden volný list, knihovní razítka a stopy po izolepě. Obálka ošoupaná, nepatrně natržená a podlepená, na hřbetě malý kousek obálky nbsp chybí.

- Karol Sidon - Sen o mém otci
ČS - Praha 1968 - Život kolem nás - Malá řada sv.31 - 1.vydání - 4 000 výtisků - Podpis autora a věnování - Vázané v plátně. Uvnitř knihy knihovní razítka. Obálka chybí.

- František Nepil - Jak se dělá chalupa
Středočeské nakladatelství a knihkupectví - Praha1984 - 2.upravené vydání - Ilustrace V.Renčín - Podpis autora - Vázané. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy malá vodní skvrna a knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.

- Jiří Suchý - Trocha poezie
ČS - Praha1989 - Klub přátel poezie - 1.vydání - Ilustrace S.Duda - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.

- Jiří Suchý - Písničky
ČS - Praha1969 - 1.vydání - 22 000 výtisků - Ilustrace J.Šalamoun - Vázané. Dobrý stav. Uvnitř knihy prasklá vazba, knihovní razítka a stopy po izolepě. Chybí obálka.

- Vítěslav Nezval - Básník v množném čísle
ČS - Praha1986 - Zlatý fond poezie - nbsp 1.vydání - 12 000 výtisků - Ilustrace V.Suchánek - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy dokumentární fotografie a knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.

- Bohumil Svozil - Česká básnická moderna (poezie z konce 19.století)
ČS - Praha1987 - Klub přátel poezie - 1.vydání - 10 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy ilustrace a knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.

- Duhové mosty (výbor ze světové poezie XIX.století)
Albatros - Praha1973 - 1.vydání - 16 000 výtisků - Vázané. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy ilustrace a knihovní razítka. Obálka lehce natržená a podlepená. Na záložkách kousky izolepy a na hřbetě malý štítek.

- Jiří Žáček - Okurková sezóna
Práce - Praha 1981 - 1.vydání - 8 000 výtisků - Ilustrace A.Born - nbsp Brožované. Dobrý stav. nbsp Několik listů volných. Uvnitř knihy knihovní razítka a na předsádkách stopy po izolepě. Na hřbetě vazby malý štítek.

- Jaroslav Fryčer - Básníci Pařížské bohémy - 1830 - 1848
Odeon - Praha1984 - 1.vydání - 6 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Ilustrované mnoha autory. Uvnitř knihy knihovní razítka. Obálka na hřbetě v horní části ošoupaná.

- Jiří Suchý - Kolik očí má den (hrst básní)
Melantrich - Praha1987 - 1.vydání - 20 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.

- Bertold Brecht - Výhradně proto
Naše vojsko - Praha1962 -1.vydání - 3 000 výtisků - Ilustrace A.Hoffmeister - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.

- R.F.Willetts - Moderní Anglická poezie
MF - Praha1964 - 1.vydání - 3 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy. chybí obálka.

- Edgar Allan Poe - Havran - šestnáct českých překladů
Odeon - Praha1985 - edice Český překlad sv.14 - 2.vydání - 11 000 výtisků - nbsp Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Na předsádce malá stopa po izolepě. Na záložkách kosky izolepy, na hřbetě malý štítek.

- Jiří Žáček - Autostop (výbor z veršů)
MF - Praha1988 - edice Alfa - 1.vydáví - 6 000 výtisků - Ilustrace M.Prachatická-Kolíbalová - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.

- Kurt Vonnegut Jr. - Vítejte v opičárně
Mustang - Plzeň - edice Beletrie - sv.12 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Na záložkách obálky kousky izolepy.

- Kurt Vonnegut - Časotřesení
Agro - Praha 1998 - 1.vydání - edice AAA - sv.26 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovnická razítka.

- Kurt Vonnegut - Groteska aneb už nikdy sam!
MF - Praha 1981 - 1.vydání - edice Proud sv.4 - Vázané. Velmi dobrý stav. Uvnitřknihy knihovní razítka. Obálka mírně ošoupaná. Na hřbetě malý štítek.

- Marion Zimmer Bradley - Darkover - Královna bouře 3
Knižní klub - Praha 1997 - 1.vydání - Vázané. Velmi dobrý nbsp stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.

- Marion Zimmer Bradley - Darkover - Dvojníci 4
Knižní klub - Praha 1997 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.

- Marion Zimmer Bradley - Darkover - Dědici Hammerfellu 5
Knižní klub - Praha1998 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Unitř knihy knihovní razítka.

- Arkadij a Boris Strgačtí - Město zaslíbených
Baronet -Praha1998 - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.

- William S. Burroughs - Teplouš, Dopisy o Yage
X-Egem - Prha 1991 - 2.publikace v edici časopisu Reflex - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka akousky izolepy. Na hřbetě malý štítek.

- Michail Bulgakov - Život pana Moliéra
LN - Praha 1979 - 1. vydání - 20.000 výtisků - Ilustrovala D. Bromová - Vázané. Vynikající stav. Na hřbetu obálky malá samolepka. Na záložkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- F.M. Dostojevskij - Věčný manžel
Lidové nakladatelství - Praha1971 - 2.vydání v LN - 6 000 výtisků - Vázané v plátně s grafickým potiskem. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a stopy po izolepě. Obálka na záložkách poškozená izolepou, v rozích odřená. Na hřbetě malý štítek.

- F.M.Dostojevskij - Hráč
Vyšehrad - Praha1971 - 1.vydání ve Vyšehradu. - Vázané v plátně s barveným slepotiskem. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a stopy po izolepě. Obálka lehce opotřebená, na hřbetě s číslem.

- F.M.Dostojevskij - Věčný manžel
LN - Praha1985 - 1.souborné vydání - Ilustrace E.Bednářová . Vázané v plátně. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka Obálka nepatrně odřená a záložkami přilepená izolepou ke kniźe. Na hřbetě malý štítek.

- F.M.Dostojevskij - Výrostek
MF - Praha1974 - edice Máj sv. 225 - 2.vydání - Ilustrace K.Teissig - nbsp Vázané v plátně, zlacené. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a stopy po nbsp izolepě. Obálka opotřebovaná, s malým štítkem na hřbetě a s kousky izolepy na záložkách.

- F.M.Dostojevskij - Neobyčejné příhody
Odeon - Praha 1984 - 1.vydání v tomto uspořádání - 8 500 výtisků - Vázané v plátně s barveným slepotiskem. Velmi dobrý stav včetně obálky. Na ořízce skvrna. nbsp Uvnitř knihy knihovní razítka. Záložky s kousky izolepy.

- William Saroyan - Odvážný mladý muž na létající hrazdě
ČS - Praha1958 - 1.vydání - Vázané v plátně s barevným slepotiskem - edice Žatva překladová řada sv.2 - Vázané. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a stopy po izolepě. Obálka chybí.

- William Saroyan - Léto na krásném bílém koni
Práce - Praha1981 - edice Kamarád - 1.vydání - Ilustrace J. Vančura - Brožované. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka.

- William Saroyan - Dobrodružství Wesleye Jacksona
Volvox globator - Praha 1993 - edice Na cestě sv.1 - 1.vydání ve VG - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.

- Zdeněk Sejček - Mladý Chittussi
Východočeské nakladatelství - Praha 1965 - 1. vydání - 3.100 výtisků - edice Výtvarné umění východních Čech, sv. 2 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka mírně opotřebovaná, hřbet obálky v dolní části popsaný. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- Peter C. Swann - Umění Číny, Koreje a Japonska
Odeon - Praha1970 - edice Světové umění sv.42 - 1.vydání - 5 000 výtisků - Vázané v plátně. Zlaceno. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy černobílé i barevné fotografie a nbsp knihovní razítka. Na předsádkách stopy po izolepě. Obálka ošoupaná, na titulní straně číslo nesouvisející s knihou.

- Reynold Higgins - Minojské a Mykénské umění
Odeon - Praha1973 - edice Světové umění sv.48 - 1.vydání - 5 000 výtisků - Vázané v plátně se zlaceným slepotiskem. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy černobílé a barevné fotografie a knihovní razítka. Na předsádkách a založkách stopy po izolepě. Na hřbetě obálky malý štítek.

- Jindřich Marco - O Grafice - Kniha pro sběratele a milovníky umění
MF - Praha1981 - 1.vydání - 30 000 výtisků - Vázané v plátně s barevným slepotiskem. Uvnitř knihy četná obrazová a fotografická dokumentace. nbsp Velmi dobrý stav včetně obálky. Na předsádkách stopy po izolepě. Na hřbetě obálky malý štítek.

- Marie Benešová - Česká architektura v proměnách dvou století 1780 - 1980
SPN nbsp Praha1984 - 1.vydání - 8 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy četné černobílé fotografie, plánky a nákresy budov, také knihovní razítka. Na záložkách obálky malé kousky izolepy. Na hřbetě obálky malý štítek. Obálka lehce natržená a podlepená.

- Tamara Talbotová Riceová - Staré umění Střední Asie
Odeon - Praha1973 - edice Světové umění sv.50 - 1.vydání - 5 000 výtisků - Vázané. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy 252 fotografií z toho 47 barevných a knihovní razítka. Na předsádkách a záložkách obálky stopy po izolepě. Obálka lehce natržená a podlepená. Na hřbetě obálky malý štítek.

- Adolf Hoffmeister - Sto let České karikatury
SNKLHU - Praha 1955 - edice České dějiny sv.12 - Vázané v plátně. Vynikající stav. Uvnitř knihy 973 reprodukcí černobílých i barevných a knihovní razítka. Na předsádkách drobné stopy po izolepě. Chybí obálka.

- Josep Palau i Fabre - Picasso v Katalánsku
Odeon - Praha1981 - edice Světové umění sv.74 - 1.vydání - 5 000 výtisků nbsp Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy 264 černobílých a 122 barevných reprodukcí, také knihovní razítka. Na záložkách obálky malé kousky izolepy. Na hřbetě malý štítek.

- J.M.Boháč - Adolf Zábranský - Umělecké profily
Odeon - Praha1985 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy četné černobílé i barevné reprodukce, knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy, na hřbetě obálky malý štítek.

- Lubor Hájek - Čínské umění - O národní výtvarné tradici
SNKLHU - Praha1954 - 1.vydání - 4 400 výtisků - Vázané v plátně. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy četné černobílé a několik barevných fotografií. nbsp Lehce prasklá vazba, knihovní razítka, na předsádkách kousky izolepy a stopy po ní. Chybí obálka.

- A. I. Pokryškin - Křídla v boji
Naše vojsko - Praha 1990 - edice Máj sv.544 - 1.vydání - Ilustrace O.Pošmurný - Vázané v plátně. Dobrý stav. Prasklá vazba. Uvnitř knihy dokumentární fofografie, knihovní razítka. Obálka nepatrně opotřebená. Na záložkách kousky izolepy.

- František Fajtl - Podruhé doma
Naše vojsko - Praha 1984 - 1. vydání - Obálka P. Hrach - edice Paměti, sv. 75 - Vázané. Stav dobrý. Obálka opotřebovaná, na hřbetu obálky malá samolepka. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- František Fajtl (Podle vzpomínek Františka Peřiny) - Generál nebe.
Naše vojsko - Praha 1992 - 1. vydání - edice Fakta a svědectví, sv. 115 - Brožované. Stav dobrý. Na předsádkách stopy po izolepě. Několik uvolněných stránek. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- František Fajtl - Sestřelen
Naše vojsko - Praha 1969 - 3. vydání, přepracované - edice Máj, sv. 131 - Vázané. Stav dobrý. Obálka potrhaná a opotřebovaná, na hřbetu malá samolepka - Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Stránky ušmudlané - očteno. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- Vladimír Korner - Post Bellum 1866
Votobia - Olomouc 1997 - 1.vydání - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.

- Filip Jánský - Zkouška důvěry (Soubor leteckých povídek ze západní i východní franty(
Práce - Praha 1985 - 1.vydání - edice Kamarád - Ilustrace M. Váša - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovnická razítka a izolepa.

- Filip Jánský - Nebeští jezdci
MF - Praha 1990 - 4.vydání - edice Třináct - sv.191 - Ilustrace B. Rose - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Na hřbetu obálky štítek a na záložkách kousky izolepy.

- Jaroslav Hrbek - Arnhem 1944
Naše vojsko - Praha1992 - edice Malé dějiny válek sv.1 - 1.vydání - Ilustrace V.Martínek - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy fotodokumentace, mapy, tabulky a knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.

- Nigel Hamilton - Monty
Baronet - Praha1998 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.

- John Durnford-Slater,DSO (Paměti velitele britského bojového komanda z II.světové války)
IŽ - Praha 1998 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Kus zadní záložky obálky utržený.

- Manuel F.van Eyck - Zemřeli jsme pro Anglii
Naše vojsko - Praha 1993 - 1.vydání - Dokumentární fotografie pořízené nbsp autorem - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Záložky obálky přilepené izolepou k vazbě.

- Salvador Dalí - Tajný život Salvadora Dalího
NLN - Praha 1994 - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy kresby a černobílé fotografie a nbsp knihovnická razítka. Na vnitřní straně vazby nbsp kousky izolepy.

- Pavel Kosatík - Člověk má dělat to, na co má sílu - Život Olgy Havlové
MF - Praha1997 - 1.vydání -edice Osudy sv.14 - nbsp Fotodokumentace - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.

- Marie Šulcová - Kruh mého času (Jedna epizoda v životě Karla Čapka)
Melantrich - Praha 1980 - 2.přepracované vydání - Vázané. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovnická razítka a stopy po izolepě. Obálka mírně ošoupaná na přední straně stopa po štítku. Na záložkách kousky izolepy.

- Marie Šulcová - Čapci
Melantrich - Praha 1985 - 1.vydání - Vázané. Velmi dobrý nbsp stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Na záložkách obálky kousky izolepy.

- Tim Carroll - Woody Allen a jeho ženy
Jota - Brno 1994 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy černobílé fotografie a knihovnická razítka. Na záložkách kousky izolepy.

- Marcia Lewisová - Intimní portrét tří tenorů - Plácido Domingo, Luciano Pavarotti, José Carreras
Knižní klub - Praha 1998 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy fotodokumentace a knihovní razítka.

- Horníček, Hurník, Preclík - Trojhlas
Melantrich - Praha 1986 - 1.vydání - 30 000 výtisků - Vázané v plátně. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy nepatrně prasklá vazba a knihovní razítka. Na záložkách a předsádce nbsp kousky izolepy.

- Pierre Chevrier - Saint Exupéry
Vyšehrad - Praha 1986 - 1.vydání - nbsp Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy fotografie. Na předsádkách kousky izolepy.

- Jiří Janoušek - Rozhovory s Janem Werichem
MF - Praha1986 - edice Kapka pro každého sv.196 - 2.rozšířené vydání - nbsp Vázané v plátně. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy fotografie a knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy. Na hřbetě obálky malý štítek.

- J.Bairdová, G. Giuliano - John Lennon - můj bratr
Český filmový ústav - Praha1992 - Dotisk 12 000 výtisků - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy fotografie a knihovní razítka. nbsp Na předsádkách kousky izolepy.

- R.Highfield, P.Carter - Soukromy život Alberta Einsteina
LN - Praha1994 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy fotografie a knihovní razítka.

- J.M.Janatka - Neznámý Julius Verne (Jeho skutečný život, osobnost a dílo)
MF - Praha 1959 - 1.vydání - 10 250 výtisků nbsp Vázané. Velmi dobrý stav . Uvnitř knihy četné fotografie a kresby, dále knihovní razítka. Na předsádkách stopa po izoplepě a kousky izolepy. Vazba v rozích značně odřená, hřbet knihy nese vodní stopy.

- Záhady staletí
Rok :1980

- Řecká dramata
MF 1976

- Tajemství papyrů
Svoboda - Praha 1972 - Antická knihovna - neprodejná členská prémie - 1. vydání. Vázané - luxusní stav.

- Tři detektivové a Buffalo Bill
Orbis 1991

- Jubilejní výstava Joži Úprky v Praze 1931 - 1932
Myslbek 1932

- Nejkrásnější divy světa I.
Balios 2001

- Poslední cesta TGM
Orbis 1947

- Svědectví 89/90
Melantrich 1990,řídí P.Tigrid,

- Galantní poezie
ČS 1970

- Sto moderních básníků
ČS 1967

- Trvalé bydliště Praha
ČS 1986

- Zpěvy staré Číny
Odeon 1967,přebásnil Mathesius, Il. Sklenář Zd.

- Švýcarsko
Kadel 1991

- Itálie
Berlitz 1998 ( kapesní průvodce )

- Orlické hory
Olympia 1988

- Fotbalové poháry
STN 1966

- 250 let technických škol v Praze
ČSAV 1956

- Historie a vojenství 2/2000
Hist.ústav armády ČR 2000

- Historie a vojenství 3/2000
Hist.ústav armády ČR 2000

- Horoskopy
Cena: 8,00 Kč . . .

- Pavel Eisner - Sonety kněžně
Jaroslav Podroužek - Praha 1945 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.

- Louis Aragon - Elsa
ČS - Praha 1961 - 2. vydání - 15.600 výtisků - Obálka Zd. Seydl - KPP Výběrová řada sv. 3 - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně potrhaná a podlepená.

- Synové slávy-oběti iluzí
Svoboda, Praha , 1977, velmi dobrý stav, mírně odřený přebal, slabě nažloutlý hřbet knihy, orig. celoplátěná vazba, přebal, obsahuje mapu, překlad Jan Burian a Bohumila Mouchová, vydání první , 346 stran, Antická knihovna, -Synové slávy-oběti iluzí

- Svět ezopských bajek
Svoboda, Praha, 1976, velmi dobrý stav, lehce ušpiněné desky, na přebalu drobné oděrky - na povrchu a v krajích, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. souborné vydání, 596 stran, Antická knihovna, - Svět ezopských bajek

- Listy Héter
Svoboda, Praha, 1970, velmi dobrý stav, drobná trhlina na zadní straně přebalu (podlepeno lepenkou), velmi lehce nažloutlé listy, orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání, 232 stran, Antická knihovna, -Listy Héter

- Kniha hubiček
Šolc a Šimáček, Praha, 1934, velmi dobrý stav, plátěná převazba, ta lehce zašpiněná a v rozích odřená, 263 stran, Beletrie a poezie, -Kniha hubiček

- Výbor ze spisů Vítězslava Hálka
Umělecká Beseda, 1923, velmi dobrý stav, orig. brož., obálka je v krajích a rozích lehce pomačkaná, kreslil Otakar Mrkvička, 96 stran, Beletrie a poezie, -Výbor ze spisů Vítězslava Hálka

- Příručka česko-ruské konversace
Nakladatel :Svět sovětů Rok vydání :1957 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky

- Římská lyrika
Nakladatel :SNKLHU Rok vydání :1957 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :obálka chybí -520 str., částečně podtrháno tužkou. Z obsahu: Nápisy a epigramy, Mladořímská moderna, Básnická družina Maecenatova, Messalova, Klasicismus flavijské doby, Nápisy císařské doby .

- Pod panskou parukou
Borský a Šulc, Praha, dobrý stav, vazba má několik menších skvrnek od polití, listy i obálka jsou zažloutlé, skvrnité, zašpiněné, mírně zaprášené, ob. podlepená lepenkou, celopl. vazba, zlacení ve hřbetu, několik ilustrací (čb i barevné), 192 stran, Beletrie a poezie, -Pod panskou parukou

- Citlivé duše
Odeon, Praha, 1986, velmi dobrý stav, orig. polopl. vazba s přebalem, v ochranné folii(ta je lehce zašpiněná), 1. vydání, 668 stran, Beletrie a poezie, -Citlivé duše

- Ottova encyklopedie Česká republika 5sv.
5 dílů encyklopedie v originál krabici, na kterém je avízován i CD-ROM, ten ale v naší nabídce chybí. Knihy nepoužité. Rok :200?

- Vesmírní diplomaté
výběr československých scifi povídek Rok :1990

- Ryby a jiní mořští živočichové
Rok :2000

- Láska v písních z celého světa
Družstevní práce, Praha, 1940, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený, na okraji hřbetu trochu natržený, uspořádal pomocí překladatelů J. Seiferts titulní kresbou na obálce Václava Maška, 342 stran, Beletrie a poezie, -Láska v písních z celého světa

- ABC mladých techniků a přírodovědců
ÚV ČSM v Mladé Frontě,Praha, 1966, dobrý stav, hrany listů jsou mírně potrhané, stránky zašpiněné, č. 4 okus zvířetem (text nepoškozen), č. 1 a 2 lehce poškozené hlodavcem, 12 orig. sešitů, ročník 11, 360 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, -ABC mladých techniků a přírodovědců

- Jarmila Blažková - Žena věčná inspirace umění (Žena ve výtvarném umění od doby kamenné až po Picassa).
Symposion - Praha (?) - 2. sv. výtvarných monografií ARS - Vázané. Vynikající stav. Obálka potrhaná.

- Historie českého skautingu slovem a obrazem
Šebek-Pospíšil, Mladá Boleslav, 1990, velmi dobrý stav, orig. sešit v pap. deskách, 1. vydání, 32 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, -Historie českého skautingu slovem a obrazem

- Karel Hájek
Ústřední dům osvěty hl.m.Prahy, výborný stav, orig.brož, 11 čb fotografií, text Vladimír Rýpar, 12 stran, Fotografie/Film, -Karel Hájek

- Praha
výborný stav, lehce zašpiněno, orig. brož svázaná provázkem, fotografie s popisky v češtině, francouzštině, ruštině, angličtině a němčině, mj. Karlův most, Národní divadlo, Prašná brána, Hradčany, Fotografie/Film, -Praha

- Národopisná výstava českoslovanská v Praze 1895
Rok vydání : 1895 Poznámka :A 4, orig.vazba, uvolněná

- Naše město Plzeň
Rok vydání : 1995 Poznámka :nová

- Časopis pro moderní filologii
Čtyři čísla. Současnost a minulost jazyka, jeho formy, tvary a gramatika. Plus články o význačných filologických osobnostech. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 400

- Časopis vlateneckého spolku musejního v Olomouci
Tématy jsou muzejní exponáty, historie apod. Vydavatel : Vlastenecký spolek musejní, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 165

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština Počet stran: 174

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 180

- Dějiny spásy
W Vydavatel : Česká katolická charita Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 75

- Antonín Zápotocký
Celostránkové čb fotografie doprovázené textem. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1954 Jazyk: Čeština Počet stran: 323

- Dikobraz 1958 (roč. XIV)
Vydavatel : Rudé právo, Praha Rok vydání: 1958 Jazyk: Čeština

- Časopis pro moderní filologii
redakci vede josef janko, spoluredaktoři Miloš Wiengart, Vilém Mathesius, P.M.Haškovec Vydavatel : s podporou Minist.školství a Národní osvěty a 4eské akademie Klub moderních filologů v Praze Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština Počet stran: 360

- Časopis pro moderní filologii
Současná a minulá forma, gramatika a tvary jazyka. Odborné články. Vydavatel : Československá akademie věd, Praha Rok vydání: 1954 Jazyk: Čeština Počet stran: 250

- Literární noviny 1940
Vydavatel : Evropský lit. klub Jazyk: Čeština

- Lehkoatletická pravidla pro mezinárodní závody a obecná pravidla pro olympijské soutěže
Vydavatel : Česká atletická unie, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 136

- Acta 3-4/87
Ročník 1. Z obsahu: Česká tvorba v kontextu současné literatury, Spisy Jana Patočky - Diskusní tribuna, Nové knihy a časopisy, Edice Petlice 1973-1987 Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

- Památník sboru M. Jana Husa církve československé ve Svinově
Doprovázeno obraz. materiály. Vydavatel : Sbor Mistra Jana Husa, Svinov Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 45

- Jiří Dimitrov před lipským soudem
Vydavatel : Rovnost, Praha Rok vydání: 1951 Jazyk: Čeština Počet stran: 218

- Jak se dělá báseň
Uspořádal Jan Zábrana. Vydavatel : Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1970 Jazyk: Čeština Počet stran: 129

- 100 přísloví nikoho neumoří
Barták, Jiránek, Renčín, Pálka, Slíva Rok :1987

- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání. Vydavatel : J.V. Sládek, Praha Rok vydání: 1890 Jazyk: Čeština Počet stran: 432

- Goethův sborník
Obálka-Sutnar Vydavatel : Státní nakl. v Praze Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština

- Freonový duch
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč) Jazyk: Čeština

- Čtyřicet let česoslovenského státního reálného gymnásia Josefa Klvani v Kyjově 1898 - 1938
Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština

- Láska a válka
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština Počet stran: 376

- Lidé, věci, dobrodružství 5
Vydavatel : Praha, Státní nakladatelství dětské knihy Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 386

- Časopis pro moderní filologii
Forma, gramatika, tvary současného i minulého jazyka. Vydavatel : Československá akademie věd, Praha Rok vydání: 1956 Jazyk: Čeština Počet stran: 320

- Korespondence a zápisky Boženy Němcové
Nedatováno. Vydavatel : J. Otto, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 403

- Nové obzory 25-26
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 78

- Československá kinematografie
w Vydavatel : Československá společnost pro vědeckou kinematografii Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština

- Jízdní řád 1999/00
Jazyk: Čeština

- Divadlo
12 čísel. Témata : herci, divadelní kultura, hry, role, div. kronika, divadlo v zahraničí (samozřejmě je tam hlavně preferován zářivý vzor SSSR, jak jinak doplněno fotografiemi. Vydavatel : Ministerstvo školství, věd a umění, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 1154

- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština Počet stran: 607

- Hej Rup
Vydavatel : Mladá fronta, Praha Rok vydání: 1962 Jazyk: Čeština Počet stran: 149

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa, 1911
Ročník XXI. Vydavatel : Česká akademie, Praha Rok vydání: 1911 Jazyk: Čeština Počet stran: 243

- Bibliografický katalog 1922 Bibliografický katalog 1923
Bibl. katalog 1922, s. 138. Bibl. katalog 1923, s. 109. Vydavatel : Československý ústav bibliografický, Praha Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština

- Český časopis filologický
Pět čísel (jedno dvojčíslo). Komplet. Z obsahu : Intonace pražské mluvy, K fonologii norštiny, O eurytmii starší latinské prosy Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 252

- Osidlování
Ročník II., č. 15. Vydavatel : Osidlovací úřad Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština

- Časopis pro moderní filologii
Čísla 1 až 4. Současný a minulý jazyk, jeho gramatika, forma, rozbor. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 400

- Památník sedmdesátého pátého výročí reálky
w Vydavatel : Sdružení abiturientů reálky Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 80

- Národopisný věstník českoslovanský, 1930
Z obsahu: Československá lidová keramika, Z cechovního života, Účes starých Slovanů, Lidové obyčeje hospodářské, Ethnographica ze židov. hrobů v Praze VIII. aj. Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 431

- Anekdoty s panem Hlustvisihákem
knihovnička Anedkoty sv. 10, Lidové nakl. Rok :1971

- Anekdoty 13. O lordech
Rok :1976

- Josef Kainar - Moje blues
ČS - Praha 1966 - 1. vydání - 14.000 výtisků - Obálka J. Týfa - KPP Výběrová řada sv. 42 - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně opotřebovaná.

- Slovesná věda
Vydavatel : Literárně historická společnost československá, Praha Rok vydání: 1952 Jazyk: Čeština

- Krátký návod, jak konat soukromě svatou hodinu
W Jazyk: Čeština Počet stran: 66

- Karel Dvořák
Prameny, sbírka dobrého umění - svazek 60 Vydavatel : S. V. U. Mánes - Svoboda, Praha Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština

- Literární rozhledy, 1927-28
Ročník XII. Z obsahu: Francouzský romantismus, K šedesátým narozeninám prof. Dra F. X. Šaldy, Co měsíc dal, Co se chystá, Časopisy o knihách aj. Vydavatel : Svaz knihkupcův a nakladatelů čes. rep., Praha Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 315

- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština

- Historica II
Vydavatel : Československá akademie věd Rok vydání: 1960 Jazyk: Francouzština Počet stran: 374

- Cyril, 1 - 4
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 188

- Cyrill,1 - 7
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1914 Jazyk: Čeština

- l Eglise catholique en Europe de l Est
uk Vydavatel : l Aide a l Eglise en Detresse Rok vydání: 1990 Jazyk: Francouzština Počet stran: 144

- Nové obzory 18-19-20
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 82

- Zakletý hrad
Nakl. údaje neuvedeny. Jedná se o edici Zlatého kolovratu. Vydavatel : (s.n.), (s.l.) Jazyk: Čeština Počet stran: 15

- Svědectví 82
ročník XXI Vydavatel : Catherine Press Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 234

- Časopis turistů
Vydavatel : Klub čs. turistů, Praha Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština

- Fotografia 1975
časopis Fotografia Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština

- Aktuální otázky vojenské vědy
Sborník prací vojenské akademie Klementa Gottwalda Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1956 Jazyk: Čeština Počet stran: 16

- Pražský sborník historický XX
Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 225

- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1893 Jazyk: Čeština Počet stran: 260

- Švanda Dudák
24 čísel, četné ilustrace. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 394

- Úrazová pojišťovna dělnická pro Království české v Praze
Vydavatel : Český volební sbor pro úraz. pojišťovnu dělnickou, Praha Rok vydání: 1896 Jazyk: Čeština Počet stran: 25

- Hosté z planety lidí
Vydavatel : Blok Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 248

- Třetí čítanka a mluvnice pro obecné školy
Svazek obsahuje tři cenné rozložitelné barevné mapové přílohy. Mapa Císařství rakouského, mapa Království českého a mapa Markrabtsví moravského a vévodtsví slezského. Vpisky tužkou na předsádkách Vydavatel : V Praze, v c. k. školním kněhoskladu v Konvitské ulici Rok vydání: 1872 Jazyk: Čeština Počet stran: 118

- Korespondence B. Bolzana s F. Exnerem
Vydavatel : Královská česká společnost nauk, Praha Rok vydání: 1935 Jazyk: Němčina Počet stran: 138

- Dvanáct poutí světem
Vyprávění o českých osudech v širém světě. Příklady autorů: J. Drda, J. Havlíček, S. Jandík, J. John, F. Kubka, A. J. Urban, J. Weis. Vydavatel : Nakladatel ČIN, Praha Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština Počet stran: 244

- Adolf Prokůpek
Vydavatel : Český odbor rady zemědělské, Praha Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 86

- Modlitby a písně
W Jazyk: Čeština Počet stran: 352

- Švanda Dudák
52 čísel, 318 ilustrací. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1902 Jazyk: Čeština Počet stran: 464

- Cestovný poriadok 1990 - 1991
Vydavatel : NADAS, Praha Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 447

- Naše kniha, 1936
Ročník XVII. Z obsahu: Literární zprávy z domova a ciziny, Poznámky o anglických a francouzských novinkách, Hlasy doby, Dobré knižní novinky, Neubertova bibliografie Vydavatel : A. Neubert, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 188

- Paedagogium, 1879-80
Ročník I. (143 s.) a II. (580 s.). Z obsahu: O pěstování jazyka, O čítankách na reálce, O kráse slohu, O paměti zděděné, Slovo o broušení jazyka českého, Rousseau a jeho zásady vychovatelské + recenze spisů aj. Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha Rok vydání: 1879 Jazyk: Čeština

- Jubilejní Cyrilometodějský kalendář na r. 2000
W Vydavatel : Katolický týdeník Rok vydání: 1999 Jazyk: Čeština Počet stran: 196

- Dobrodružství paní Anežky
edice světovíé četby svazek 362 Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 267

- Melodie
časopis s hudební tematikou, 1. - 12. číslo Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština

- 5.bienále užité grafiky Brno 1972
Katalog zpracoval kolektiv redakce. Úvod napsal PhDr. Jiří Hlušička. Barevné i černobílé reprodukce zajímavých grafických prací z celého světa tradičního evropského bienále. Vydavatel : Moravská galerie v Brně Rok vydání: 1972 Jazyk: Čeština Počet stran: 328

- Dělnická osvěta
Č.1, 4, 5 - 6, 7 - 8, 9 - 10. Vydavatel : Dělnická akademie Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština

- Časopis pro moderní filologii, 1939-40
Číslo 1. věnováno univ. profesorovi Jos. Jankovi k jeho sedmdesátinám. Z obsahu: České příjmení Janko a jména podobná, Charakteristické rysy lidové mluvy českého Poještědí, Ukázka, jak lze v učebnici učit výslovnosti a pravopisu jazyka na základě fonologickém, O osobnost kronikáře Dalimila aj. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 612

- Naše kniha 1938
Ročník XIX z obsahu: Jsme dlužni československé literatuře Literární zprávy z domova a z ciziny Hlasy doby Podzimní ediční programy. (kniha obsahuje přílohu) Vydavatel : Nakladtelství A. Neuberta Jazyk: Čeština Počet stran: 192

- Pharmindex - kompendium 2001
W Vydavatel : MediMedia Information, Praha Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 1802

- Studentský časopis
Vydavatel : Kruh přátel střední školy, Praha Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 324

- Cyklista
Č. 4 (1894). Z obsahu : profil Vojtěcha Roppa, úvahy (např. na téma Jaké budou letos naše závody?), klubové zprávy, dobové reklamy. Vydavatel : Orgán České ústřední jednoty velocipedistů Rok vydání: 1894 Jazyk: Čeština Počet stran: 52

- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština

- Knihovna
Vydavatel : Svaz českých knihovníků, Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 193

- Jízdní řád 1997-1998
Jazyk: Čeština

- Rusko - kitajskij slovar
Vydavatel : Izdatelstvo Ruskyj jazyk, Moskva Rok vydání: 1977 Jazyk: Ruština Počet stran: 216

- Divadlo, 1957
12 čísel. Z obsahu: Úvodníky, Stati, Dokumenty, Představení, hry a role, Divadlo v zahraničí, Co jsme četli, Poznámky, Verše a citáty, Kresby, Tribuna čtenářů, Tisk o divadle, Divadelní hry v přílohách Divadla. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 1048

- Světlo a teplo pro váš dům
Rok :1993

- Veletucet
Barták, Holý, Hrubý, Jiránek, Matuška, Nepraš, Renčín, Slíva Rok :1988

- Studentská revue
Vydavatel neuveden, rok vyd. není zcela jasný, asi 1913. Témata : studenti, učitelé, školy, školní vztahy mezi profesory a studenty Jazyk: Čeština Počet stran: 320

- Československý časopis historický
Ročník XXIII. 6 čísel. Z obsahu např. : Mýtus křížových výprav v buržoazní historiografii Guinejská demokratická strana v boji proti francouzskému kolonialismu Zadlužení zemědělství v českých zemích v letech 1918 - 1930 aj. Vydavatel : Československá akademie věd, Praha Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština Počet stran: 944

- V. slet všesokolský 1907
Vydavatel : Josef Schneidet Rok vydání: 1907 Jazyk: Čeština Počet stran: 332

- Dr. Kramář
redigoval Vladimír Sís, Obsahuje 16 příloh (čb. fotografie) Vydavatel : Nakl. A. Pokorný, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 306

- Květy
Vydavatel : Vladimír Čech Rok vydání: 1880 Jazyk: Čeština Počet stran: 764

- La Poésie dAnna de Noailles
Vydavatel : Imprimerie jobard, Dijon Rok vydání: 1931 Jazyk: Francouzština Počet stran: 146

- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání. Vydavatel : J.V. Sládek, Praha Rok vydání: 1879 Jazyk: Čeština Počet stran: 576

- Kritický měsíčník
Vydavatel není uveden. Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 464

- Jubilejní 10. ročenka spolku československých zahradníků ve Francii
s 25 fotografiemi Vydavatel : Nakladatelství t¨zahradnické literatury (Josef Vaněk), Chrudim Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština Počet stran: 140

- Květy
Ročník II., první pololetí. Vydavatel : Vladimír Čech Rok vydání: 1880 Jazyk: Čeština Počet stran: 764

- Úcta k životu
W Vydavatel : Zvon, české katolické nakladatelství, Praha Rok vydání: 1991 Jazyk: Čeština Počet stran: 199

- Výtvarná kultura
Ročník 1983, 6 čísel Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština

- Lví silou
Vydavatel : Nakladatelské družstvo máje Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 172

- Noviny a časopisy
Bibliografický katalog ČSSR- České knihy 1965, zvláštní sešit 6 - září 1965. Vydavatel : Státní knihovna ČSSR - Národní knihovna, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 193

- Ausstellung Grossmähren
+ obr. příloha Vydavatel : Tschechoslowakische Akademie der Wissenschaften, Prag Rok vydání: 1964 Jazyk: Němčina Počet stran: 57

- Sborník
Z obsahu : Život a dílo Antonína Marka Machourka v literatuře, Přerovské hřbitovy aj. Vydavatel : Státní okresní archiv, Přerov Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 205

- Sociologický časopis
z obsahu: O pravdách a Pravdě Sociologické faktory stimulace práce Vývoj, současný stav a úkoly společenských věd ČSSR Vydavatel : Academia Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 672

- Král. české zemské a národní divadlo v Praze
Velké množství fotografií. Vydavatel : Grafický uměl. ústav V. Neubert, Praha Rok vydání: 1912 Jazyk: Čeština

- Slovník odborného názvosloví ze spojových oborů
Vydavatel : Nakladatelství dopravy a spojů, Praha Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 330

- Šaldův zápisník IX.
Obálka vevázána uvnitř. Opatřeno jmenným rejstříkem pro ročníky I. - IX. Vydavatel : Melantrich Otto Girgal, Praha Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština Počet stran: 295

- Vlámská lyrika
Svět. četba, sv. 306. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 225

- Korea today - Juche 90
w Rok vydání: 2001 Jazyk: Angličtina Počet stran: 44

- Oslava papírové pyramidy
Vydavatel : Josef Pelcl, Praha Rok vydání: 1903 Jazyk: Čeština Počet stran: 20

- Jarlibro 1978
Rok vydání: 1978 Jazyk: Esperanto Počet stran: 376

- Divadlo
Čtyři čísla sedmého ročníku (č. 1, 6, 7 a 10). Vydavatel : Ministerstvo kultury a Svaz čsl. spisovatelů Rok vydání: 1956 Jazyk: Čeština

- Proměny 18/3 1981
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 95

- Obzor
24 čísel. Obsah převážně literární. Vydavatel : Knihtiskárna rajhradských benediktinů Rok vydání: 1892 Jazyk: Čeština Počet stran: 364

- Čtyřicet let Matice školské v Olomouci
Vydavatel : Matice školská, Olomouc Rok vydání: 1913 Jazyk: Čeština Počet stran: 81

- Literární noviny 1940
Ročník XIII. Redaktor Dr. Jar. Jan Pavlík Vydavatel : Evropský liter. klub Praha Jazyk: Čeština

- Básník a země
Vydavatel : Vytiskly písmem Didot Grafické závody v Novém Bydžově Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 74

- Paedagogium
Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha Rok vydání: 1887 Jazyk: Čeština Počet stran: 554

- Časopis pro moderní filologii
Čísla jedna až čtyři. Témata : jazyk, jeho gramatika, vývoj, minulost, současnost. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 400

- Encyklopedie Umění pravěku a starověku Umění středověku Umění renesance a baroku Umění nové doby
Všechny knihy jsou doprovázeny četnými obrazovými materiály a vložené do ochranných kartonů. Jsou též vybaveny rejstříkem (osobní, místní a názvů kultur). Edice Larousse: Umění a lidstvo. I. díl - 436 s., 729 čb a 32 bar. reprodukcí II. díl - 470 s., 1046 čb a 36 bar. reprodukcí III. díl - 475 s., 1166 čb a 45 bar. reprodukcí IV. díl - 470 s., 1172 čb a 50 bar. reprodukcí. Poslední díl vyšel v r. 1974. Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1967 Jazyk: Čeština Počet stran: 436

- The new merriam-webster pocket dictionary
Vydavatel : Pocket books, New York Rok vydání: 1966 Jazyk: Angličtina Počet stran: 628

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 188

- Mexico 1968
Vydavatel : Olympia, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 208

- Československý časopis historický
Z obsahu : K charakteristice středověké kolonizace v Čechách Hartlib a anglická revoluce 17. století Kremnica v druhej polovici 15. storočia a v 16. storočí Delbosova politická cesta do Prahy Připojení Zakarpatské Ukrajiny k Československu Vydavatel : Československá akademie věd, Praha Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 945

- Česká mysl
Články, zprávy, sociologie, psychologie, filozofie, literatura. Vydavatel : Jan Laichter, Praha Rok vydání: 1902 Jazyk: Čeština Počet stran: 474

- Věstník České akademie věd a umění
Obsah : články a zprávy, stanovy, řády Vydavatel : Česká akademie věd a umění Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 85

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha Rok vydání: 1894 Jazyk: Čeština Počet stran: 132

- Od jara do zimy
Doprovázené obrázky. Neuvedeny nakl. údaje. Vydavatel : (s.n.), (s.l.) Jazyk: Čeština

- Cyril, 1 - 6
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština

- Rusko - český železniční slovník
37 tisíc hesel. Vydavatel : Dopravní nakladatelství Rok vydání: 1956 Jazyk: Čeština Počet stran: 479

- Dikobraz
Komplet. Vydavatel : Rudé právo, Praha Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština

- Accepted by God
w Vydavatel : Thomas Nelson Rok vydání: 1994 Jazyk: Angličtina Počet stran: 32

- Divoký lovec aneb: Rodenšteinovo tažení z hradu Šnelertského
nedatováno Vydavatel : Rypplův tisk a sklad v Jihlavě Jazyk: Čeština Počet stran: 30

- Havlíček
Vydavatel : Volné myšlenky československé, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština

- Zákony o zdravotnictví
Vydavatel : F.L.Popelka, Praha Rok vydání: 1889 Jazyk: Čeština Počet stran: 36

- Česká mysl
Filozofie různých národů, kulturní otázky, zprávy, poznámky. Vydavatel : Dědictví Komenského, Praha Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 283

- Studie č. 122-123
Z obsahu: Ratzinger - Spor o mravnost, Kratochvil - Kulturní památky, Dvořák a Amerika, Havel - Řeč před soudem, Smrt Ladislava Pohrobka aj. Vydavatel : Křesťanská akademie, Řím Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština

- anglicko - český slovník paletizace a kontejnerizace
w Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština Počet stran: 181

- Armáda a řízení
Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 295

- Jan Gajdoš
Památce jedné z obětí německé kultury. Doplněné fotografiemi. Vydavatel : Čs. obec sokolská Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 127

- Světová literatura (ročník 1964)
čísla 2, 3,4,5,6(2x) Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština

- Jízdní řád 1998/99
Jazyk: Čeština

- Jako ty ovečky
Doprovázené ilustracemi. Nedatované. Vydavatel : Zora, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 45

- III. slet všesokolský pořádaný Českou obcí sokolskou ve dnech 29.června-1.července 1895 u příležitosti národopisné výstavy lidu československého v Praze
Vydavatel : Praha, Česká obec sokolská Jazyk: Čeština Počet stran: 107

- Karolinum statek národní
Vydavatel : Universita Karlova v Praze Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 200

- Plamen (ročník 1959)
1. a 2. měsíc-->zbytek chybí !cena je uvedena jen za jeden kus! Vydavatel : Svaz čes. spisovatelů Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština

- Listy č.1, ročník XVII.
Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 95

- Padesát let ústředního spolku 1877-1927
W Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 142

- Kamenité cesty Gruzie
Světová četba sv. 189. Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění v Praze Rok vydání: 1958 Jazyk: Čeština Počet stran: 332

- Magazín fotografie 1994
Magazín fotografie 1994 komplet - v deskách Rok vydání: 1994 Jazyk: Čeština

- Švanda Dudák
52 čísel. Černobílé ilustrace, dobové vtipy. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1904 Jazyk: Čeština Počet stran: 232

- Modlitby rukou
Obálka podle návrhu Toyen. Vydavatel : Plzákovo nakladatelství Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 382

- Česká revue
Nejspíše z roku 1901. Vycházelo péčí Klubu Národní strany svobodomyslné. Z obsahu: Články a studie, Rozhledy - Přehled politický národohospodářský a sociální, školský, přírodovědecký, literární, divadelní a hudební, umělecký, různé, z cizích revuí, Knihopis. Vydavatel : Edvard Beaufort, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 768

- Pravidla českého pravopisu
Jediné ministerstvem školství a národní osvěty schválené vydání. Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 152

- Všesokolské slety
Vydavatel : Nakl. a knihkupectví československé obce Sokolské v Praze Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština Počet stran: 32

- Třicátá výroční zpráva Obchodní akademie v Praze - Karlíně za školní rok 1938 - 1939
Vydavatel : Obchodní akademie, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 158

- Itinerarios descriptivos
Vydavatel : Gráficas Reunidas, Madrid Jazyk: Španělština Počet stran: 365

- Na poli a v lese
Celostránkové obrázky a ke každému je napsáno čtyřverší. Jazyk: Čeština Počet stran: 10

- Zlatoroh
Ilustroval O. Janeček. Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština Počet stran: 86

- Plzeňsko 1924 I-V
v každém časopise vloženy fotografie obs. články např: Cvačka J.: Vo Kozinovi ha Lomikarovi, Raušar Fr.: Zaklínání a zaříkání na Blovicku, Schiebl Jar.: Z plzeňských poutí, Strnad J.: Obležení a dobytí Plzně hr. Arnoštem Mansfeldem r. 1618, Zdeněk Jaroslav: Hudební vývoj Plzně 19. století, ad. Vydavatel : Nákladem kroužku přátel starožitností Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština

- Sborník Čsl. akademie zemědělské
Témata samozřejmě zemědělská : brambory, pěstování, přemýšlení nad výběrem vhodných odrůd Vydavatel : Čsl. akademie zemědělská, Praha Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština

- Československá fotografie
12 čísel vyvázaných ve deskách. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština

- Anekdoty z ateliérů
Vydavatel : Lidové nakladatelství Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 94

- Proměny 24/1 1987
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 224

- Časopis pro moderní filologii
Rozbory jazyka. Odborné články. Tématika a la spisovatelé, směry v literatuře, úvahy . Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 344

- Plzeň v obrazech
Fotografická publikace obsahující čb. přílohové fotky s komentáři. Vydavatel : Západočeské nakladatelství, Plzeň Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 184

- Almanach absolventů Obchodní akademie v Hradci Králové
od roku 1898 do roku 1933 Vydavatel : Oliva, spolek absolventů obchodní akademie, Hrade Králové Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 169

- Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku VI.
Opatřeno jmenným a místním rejstříkem, přehledy erbů a rodokmenů, text doprovázen množstvím dokumentujících fotografií. Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 724

- Havlíček
Antiklerikální list. Vydavatel : Volná myšlenka československá, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 173

- Zlatoroh
Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 86

- Časopis pro moderní filologii
Forma, gramatika, tvary jazyka současného i minulého. Čtyři sešity. Vydavatel : Československá akademie věd, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 256

- Bránili svou zem
Výbor ze sovětské válečné poesie. Vydavatel : Mladá Fronta, Praha Rok vydání: 1945 Jazyk: Čeština Počet stran: 143

- Lužickosrbský věstník
Dva ročníky 1946 a 1947 jsou vložené do ochranného obalu. Vydavatel : Společnost přátel Lužice Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

- Odjezdy autobusů a vlaků
Jazyk: Čeština

- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání. Vydavatel : J.V. Sládek, Praha Rok vydání: 1877 Jazyk: Čeština Počet stran: 576

- Naardenské hnutí
Vydavatel : Londýn Rok vydání: 1970 Jazyk: Čeština Počet stran: 49

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 173

- Kniha Tobit
Kresby J. Konůpka. Vydavatel : M. R. Junová, Tasov Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 43

- Leoš Janáček a soudobá hudba
Vydavatel : Knižnice hudebních rozhledů, Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 430

- Smetana
Doprovázeno reprodukcemi zajímavých dobových materiálů. Vydavatel : Biblioscandia, Oslo Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 180

- Sovetskij sojuz
Rok vydání: 1963 Jazyk: Ruština

- Topičův sborník : Literární a umělecký
Témata nejrůznějšího obsahu, např. o historických postavách, literární příspěvky, drobné zajímavosti ze světa, básničky, doplněno ilustracemi Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 568

- Nová česká revue,1904
Ročník I. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1904 Jazyk: Slovenština Počet stran: 472

- Technický magazín 1964
Vydavatel : Československá společnost pro šíření politických a vědeckých znalostí v SNTL, Praha Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 766

- Sborník Národního musea v Praze 3-4/1957
Jaroslav Kolár: K datování a historii textu českého Grobiana, Pravoslav Kneidl: Havlíčkova knihovna. Vydavatel : Národní museum, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština

- Korea today
w Rok vydání: 1990 Jazyk: Angličtina Počet stran: 46

- Kamus Bahasa Indonesia-Rusia
Vydavatel : Bahasa asign dan nasional Rok vydání: 1961 Jazyk: Ruština

- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1897 Jazyk: Čeština Počet stran: 260

- Knihy Jozuova, Soudců, Rut
jeruzalémské Bible, Svatá Bible vydaná jeruzalémskou biblickou školou, IV. svazek, appart Vydavatel : Československá provincie řádu bratří kazatelů Rok vydání: 1994 Jazyk: Čeština

- Moderní vojenská technika
Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 241

- Studie č. 116-117
Z obsahu: Dva dopisy otce kardinála Tomáška, Hudba u J. A. Komenského, Šalda a česká kultura, Spunar o českém středověku aj. Vydavatel : Křesťanská akademie, Řím Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština

- Český časopis filologický
Témata odborná : jazyk, stav jazyka, rozbor, gramatika, fonologie. Čísla 1 až 6. Vydavatel : Jednota český filologů, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 252

- Edvard Beneš
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 228

- Majakovskij dětem
Ilustroval A. Pachomov. Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 86

- Český časopis filologický
Č. 1 (1942), č. 2 (1942), č. 3 (1943), č. 6 (1943). Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha Rok vydání: 1943 Jazyk: Čeština

- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština Počet stran: 607

- Wroclaw 1945 - 1955
Nedatováno, nečíslováno. V sešitku jsou fotografie válkou zničené Wroclawi a její obnovování. Vydavatel : Miejski Komitet Obchodu Dziesieciolecia Wyzwolenia Wroclawia Jazyk: Čeština

- Ochrana památek
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština Počet stran: 157

- Růže ran
Světová četba, sv. 203. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 125

- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání. Vydavatel : Svatopluk Čech, Servác B. Heller Rok vydání: 1875 Jazyk: Čeština Počet stran: 638

- Podepsána mladá generace
Vydavatel : ÚV ČSM, Praha Rok vydání: 1967 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

- Poslouchejte s námi I+II
Nakladatel :Gramofonové závody Rok vydání :1958 Stav knihy :běžné opotřebení Vazba :vázaná Stav obálky :obálka chybí -Čtení o symfonických a komorních skladbách, nahraných na československých gramofonových deskách, celkem 1350 stran, rezavé skvrny na vazbě

- Památník československé tělesné výchovy a sportu
Doprovázeno obrazovými materiály. Vydavatel : Josef Zatloukal, Bratislava Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 290

- Kotvice / Der Anker
Vydavatel : C.k. dvorní knihtiskárna Synův Bohumila Haase, Praha Rok vydání: 1859 Jazyk: Čeština Počet stran: 14

- Lumír
Redaktor J.V. Sládek. Básně, romány, črty, fejetony, překlady Vydavatel : Náklad vlastní Rok vydání: 1879 Jazyk: Čeština Počet stran: 576

- Máj 1905
Ročník III. 52 čísel. Z obsahu: verše, romány, novely, povídky a črty, vzpomínky, cestopisy, články poučné a studie, fejetony, literatura, divadlo, osobní zprávy, ze života a veřejnosti, ohlasy z dáli, výtvarné umění, vyobrazení. Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje, Praha Rok vydání: 1905 Jazyk: Čeština Počet stran: 827

- Škutiniády
Ročník I., číslo 3. Vydavatel : Konfrontace, Curych Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština Počet stran: 148

- Skandál v divadle snů
Vydavatel : Mladá Fronta Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 222

- Russkie pisateli v Moskve
Vydavatel : Moskva Rok vydání: 1973 Jazyk: Ruština Počet stran: 832

- Průzkum postojů české veřejnosti ke knize a jejímu šíření
Vydavatel : Ústav pro výzkum kultury, Praha Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština Počet stran: 173

- Guinnessova kniha rekordů
Vydavatel : Olympia Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 285

- II: výroční zpráva Tel. jedn. Sokol v Skalici, za rok 1937
Vydavatel : Tel. jedn. Sokol Skalice Rok vydání: 1937 Jazyk: Slovenština Počet stran: 24

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 300

- Paleček
450 vyobrazení. Ročník třetí. 1874 / 1875. Vydavatel : J. Otto, Praha Rok vydání: 1874 Jazyk: Čeština Počet stran: 384

- Zlatá kniha
Doprovázeno obraz. materiály. Vydavatel : České národní divadlo, Brno Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 145

- Malá encyklopedie olympijských her
Vydavatel : Olympia, Praha Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 616

- Hudson Hawk
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč) Jazyk: Čeština

- 100 let Městského muzea v Čelákovicích
Archeologie, památky, historie Čelákovic a Městského muzea. Vydavatel : Městské muzeum v Čelákovicích Rok vydání: 2004 Jazyk: Čeština Počet stran: 588

- Květen 1945
Jedná se o originální fotografie (album 10 fotografií o formátu 70x100 cm). Autoři fotografií a názvy fotek : 1. Jaroslav Pacovský : Praha 5. května 2. Sláva Štochl : Na barikádě 3. Václav Chochola : Přijeli 4. Karel Ludwig : Spojka 5. František Ondrášek : Prašnou branou 6. Tibor Honty : Pohřeb rudoarmejce 7. Fratišek Illek : Bohatýr 8. Miroslav Hák : Václavské náměstí 9. Jiří Jeníček : Boj skončil a 10. Tibor Honty : Ivan. Úvod napsal Jiří Taufer, výběr fotografií sestavil Josef Prošek. Vyšlo k 15. výročí osvobození ČSR. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština

- Bibliografický katalog ČSSR - České knihy 1964 /II
Vydavatel : Národní knihovna v Praze Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 624

- Rusko - Německý slovník
Rok vydání: 1951 Jazyk: Ruština Počet stran: 498

- Jurka, syn velitele
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč) Jazyk: Čeština

- Vyšší národ
Obsahuje články: Umění a alkohol, J. Čapek Nemocné postavy románů Dostojevského, J. Ev. Jirásek Protialkoholní výstavka na Moravě, L. Havlásek Naše zákony a záchrana alkoholiků, B. Konařík Alkohol a sociální péče, L. Sonnek Sjezd abstinentí mládeže ve Znojmě a další. Vydavatel : Nákladem československého abstinentního svazu, Praha Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština

- Pláč kultury v ČSR
Sborník dokumentů. Vydavatel : soukromý tisk, Praha Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 75

- Dějiny všesvazové komunistické strany (bolševiků)
Vydavatel : Svoboda Rok vydání: 1949 Jazyk: Čeština Počet stran: 364

- Časopis Národního muzea, 1965
Ročník CXXXIV., jednotlivé sešity, nesvázáno. Z obsahu: Tři staročeské milostné skladbičky, Tři památky pražského malířského bratrstva, Dvě husitské veršované skladby, Postavení dvou halštatských seker z Plátěnic aj. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 240

- Regiment zdraví/Regimen Sanitatis Salernitanum
Vydavatel : Avicenum, Praha Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština Počet stran: 239

- Skandál v Divadle snů
sestavil V. Kantor Vydavatel : Mladá fronta Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 222

- Kalendář pro čas a věčnost
Vydavatel : Karel Winiker Rok vydání: 1851 Jazyk: Čeština Počet stran: 127

- Výroční zpráva Hlaholu pražského za ročník sedmdesátý pátý
Vydavatel : Pěvácký spolek Hlahol, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 155

- Magnetická pole
Přiložená mikrodeska. Vydavatel : Klub přátel poezie Československý spisovatel, Praha Rok vydání: 1967 Jazyk: Čeština Počet stran: 154

- Hystoria o těžkých protiwenstwích Cýrkwe české
Z podtitulu: hned od počátku jejího na Wíru křestianskou obrácení, v Léta Páně 894, až do Léta 1632, za panowání Ferdinanda druhého. S připojením hystorie o Persekuci Waldenských Roku 1655 stalé. Převazba polokožená s ezlaceným nápisem na hřbetě. V ochranném kartonovém obalu. 8° Vydavatel : Jan Samuel Landolt, V Hiřberku Rok vydání: 1864 Jazyk: Čeština Počet stran: 70

- Padesát let české reálky karlínské
Vydavatel : Slavnostní výbor, Praha Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 122

- Dějiny všesvazkové komunistické strany
Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1945 Jazyk: Čeština Počet stran: 343

- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání. Vydavatel : J.V. Sládek, Praha Rok vydání: 1883 Jazyk: Čeština Počet stran: 576

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština Počet stran: 190

- Za praporem sokolským
Doprovázeno obraz. materiály. Vydavatel : Alois Wiesner, Praha Rok vydání: 1887 Jazyk: Čeština Počet stran: 77

- Americe tváří v tvář
Vydavatel : Státní nakladatelství politické literatury Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština Počet stran: 624

- Slovník ruských spisovatelů
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1972 Jazyk: Čeština Počet stran: 315

- Veselá násobilka 1 x 1
Kresby Károly Reich. Vydavatel : Corvina, Budapešt Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština

- Troeger
Jazyk: Čeština

- Kniha ke čtenj
w Vydavatel : František Gastl, Brno Rok vydání: 1843 Jazyk: Čeština Počet stran: 229

- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání. Vydavatel : J.V. Sládek, Praha Rok vydání: 1888 Jazyk: Čeština Počet stran: 432

- Mladost - radost
Vydavatel : Adventní nakl., Brno Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 103

- Veselý kroužek
Nedatováno Vydavatel : Nakl. Šolc a Šimáček, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 126

- Petroniovo Satirikon
Vydavatel : L. Bradáč, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 299

- Náchodsko
Doprovázeno četnými obrazovými materiály (ilustrace, mapky, reprodukce, fotografie). Obraz. index. Z obsahu např.: Perspektiva náchodského průmyslu, O správě a hospodářství města v rozmachu, Lázeňství našeho kraje, Nové Město nad Metují fotograficky, Hudební život na Náchodě ve 20.století aj. Vydavatel : Spořitelna městská, Náchod Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 335

- Evangelium sv. Matouše
Vydavatel : Václav Pour, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 123

- Evangelium sv. Jana
Podle posledního vydání Kralického z roku 1613. Vydavatel : Americká biblická společnost, New York Jazyk: Čeština Počet stran: 64

- Švanda dudák
S 318 ilustracemi. Ročník XXI. Komplet 52 čísel. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1902 Jazyk: Čeština Počet stran: 464

- Výtvarná kultura
ročník 1981 Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština

- Souhrnná hlášení prezidia pražského místodržitelství o protistátní, protirakouské a protiválečné činnosti v Čechách 1915 - 1918
Velký formát. Hlášení jsou v němčině. Sem tam česká. Vydavatel : Československá akademie věd, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 435

- Časopis turistů
Vydavatel : Klub čs. turistů, Praha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 192

- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština

- Revue napětí a humoru
Vydavatel : Konfrontation SA Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

- Statistický zpravodaj 1947
ročník 10komplet v sešitech Vydavatel : Státní úřad statistický, Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 486

- Proměny 24/4 1987
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

- Strojírna
5 čísel (č. 2, 5, 6, 10 a 11) z 1919/1920. Vydavatel : A. Kopřiva, Praha Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština

- Československý státník Klement Gottwald
Vydavatel : Svět v obrazech, vydavatelství Ministerstva informací, Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština

- Klaurenowy powídky
přeložil Fr. Boh. Tomsa, švabach Rok vydání: 1827 Jazyk: Čeština Počet stran: 222

- Poštovní knížka, 1895
Svým velectěným příznivcům v nejhlubší úctě věnuje Josef Soukup. Z obsahu: K novému roku, kreslené i psané anekdoty, Africký cestovatel, Rekomando - sprostředkovatelem sňatku, Nejdůležitější ustanovení poštovní Vydavatel : A. Neubert, Jilemnice Jazyk: Čeština Počet stran: 31

- Sborník Československé akademie zemědělské, 1929
Z obsahu: Vitaminy a světlo, Třídění věd zemědělských, O vzrůstu exotických porostů v našich lesích, Stárnutí semen jehličnanů aj. Vydavatel : Československá akademie zemědělská, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 502

- Telegram
Telegram s obálkou s ilustracemi od Marie Fischerové-Kvěchové. Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština

- Encyklopedie tělesné kultury
Vydavatel : Sportovní a turistické nakl., Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 1100

- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština

- Výtvarná kultura 1984 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách. Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 90

- příroda a lidé země
Jazyk: Čeština

- Ze sbírek krajského muzea východních Čech, Pardubice
s fotografiemi Vydavatel : Krajské muzeum východních Čech Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 72

- Stráž
Čísel deset. Obsah : historická témata i aktuální problémy tohoto kraje. Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština

- Sociologický časopis, 1979
Ročník 15., jednotlivá čísla, nesvázáno. Z obsahu: Ekonomika a sociologie, Vznik a vývoj rodiny a její funkce v socialistické společnosti, Psychologické perspektivy výzkumu dělnické třídy, Kultura a rozvoj společenského vědomí aj. Vydavatel : Academia Jazyk: Čeština Počet stran: 672

- Památník sboru dobrovolných hasičů v Litomyšli
Vydavatel : Sbor dobrovolných hasičů, Litomyšl Rok vydání: 1912 Jazyk: Čeština Počet stran: 40

- Dobrý den, město
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč) Jazyk: Čeština

- Česká revue
Dvanáct čísel od října 1918 do září 1919. Politický měsíčník. Vydavatel : Národní strana svobodomyslná Rok vydání: 1919 Jazyk: Čeština Počet stran: 624

- České divadlo v Olomouci
Doprovázeno obraz. materiály. Vydavatel : Družstvo českého divadla, Olomouc Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 30

- Kavárna Union
Vydavatel : Nakl. Čsl. výtvarných umělců, Praha Rok vydání: 1958 Jazyk: Čeština Počet stran: 126

- Zpěv indické duše
Vydavatel : Symposion, Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 82

- Srimad-BHäbavatan
Rok :1992

- Fotografie (ročník 1992)
Celý ročník 1992 časopisu Fotografie Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština

- Kapesná atlas chráněných a ohrožených..
živočichů Rok :1979

- Myslivecký rok
s použitím knihy Voitalie Biankiho Lesní noviny uspořádala Alena Vlčková Rok :1989

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština Počet stran: 189

- Sokolské jaro
č. 5 (1940) až č. 10 (1940), č. 2 (1935), č. 1 (1939) až 2 (1939), dále pak časopisy Starý známý (1936 - 1938), to vše vyvázané v jednom svazku. Vydavatel : Česká obec sokolská, Praha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština

- Světová literatura (ročník 1977)
čísla 1,2,3(2x),5,6 Rok vydání: 1977 Jazyk: Čeština

- Český časopis filologický
Rozbory jazyka současného i minulého. Odborné články Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha Rok vydání: 1943 Jazyk: Čeština Počet stran: 244

- Naše zahraničí
Z obsahu: J. A. Klimeš: Padesát let práce, bojů a utrpení, Karel Folber: Německá republika proti československým příslušníkům, Tomáš Čapek ml.: Slováci v Americe, Z hospodárskeho života juhoslavianskych Slovákov Vydavatel : Národní rada československá, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 191

- Čtení na léto
Červen 1989, č. 3. Texty českých i slovenských spisovatelů. Vydavatel : LISTY Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 300

- Začínáme se zvířaty
Kniha pro začínající chovatele hlodavců, ptáků, bezobratlých, rybiček apod. Vydavatel : Státní zemědělské nakladatelství, Praha Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 293

- Leto v záhradě
Četné ilustrativní kresby a fotografie. Užitečné rady a návody. Vydavatel : Artia, Praha Príroda, Bratislava Rok vydání: 1985 Jazyk: Slovenština Počet stran: 254

- Výroční zpráva Zemského Ústředí včelařských spolků pro Čechy za rok 1941
Vydavatel : Zemské Ústředí včelařsckých spolků pro Čechy Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 123

- Jízdní řád 1996/97
Jazyk: Čeština

- Rozmluvy 6/1986
Vydavatel : Rozmluvy, Londýn Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 200

- Bibliografie českých vydání K.Marxe a B.Engelse
Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 124

- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 256

- Cyklista
Ročník 1894 : č. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 14 a 21. Navíc je tu č. 10 z r. 1892. V sešitcích se nachází dobová reklama, informace z techniky (např. popis pouzder na řetězy), klubové zprávy či profily významných velocipedistů. Vydavatel : Orgán České ústřední jednoty velocipedistů Rok vydání: 1894 Jazyk: Čeština

- Technický magazín 1965
Vydavatel : Československá společnost pro šíření politických a vědeckých znalostí v SNTL, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština

- 4 filmové povídky
Vydavatel : Mladá fronta Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština Počet stran: 247

- Malý čtenář
Ročník 46 Vydavatel : Nakl. Jos. R. Vilímek v Praze Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 316

- Východ slunce
Sborník ke třiceti letům nakladatelství Albatros a Mladé letá, kniha je v češtině i slovenštině se spoustou ilustrací. 1.vydání Vydavatel : Albartos, Praha Rok vydání: 1980 Jazyk: Čeština

- Sborník Československé akademie zemědělské, 1934
Z obsahu: Dějiny chovu vepřového dobytka na Hané, Salašnictví v zemi Moravskoslezské, Pětiletý hnojařský a srovnávací odrůdový pokus s velkoplodými jahodníky, Další studie o vztazích mezi dojivostí, produkcí absolutního tuku a tučností mléka aj. Vydavatel : Československá akademie zemědělská, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 368

- Cyrill, 1 - 9
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1910 Jazyk: Čeština

- Dcera slunce
Sibiřské pohádky vypravuje Michaela Tvrdíková. Vydavatel : Albatros, Praha Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 200

- Světová literatura 1959 I.-VI.
Šest knih(časopisů) každá po 255 stránkách. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 255

- Urbánkův věstník bibliografický, 1883
Ročník IV. Z obsahu: Stanovení dat životopisných, Vydané knihy a časopisy české a slovenské, Adressní kniha Prahy, Besídka dospělé mládeže aj. Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha Rok vydání: 1883 Jazyk: Čeština Počet stran: 322

- Čítanka pro III. a IV. ročník vyšších odborných škol
Vydavatel : Státní pedagogické nakladatelství, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 277

- Náměty k rozjímání
W, I. -III. díl Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština

- Ethnographica
V němčině, obsahuje fotografie, obrázky Vydavatel : Moravské muzeum Brno Rok vydání: 1964 Jazyk: Němčina Počet stran: 320

- Česká revue
Nejspíše z roku 1900. Vycházelo péčí Klubu Národní strany svobodomyslné. Z obsahu: Články a studie, Básně a povídky, Rozhledy - Politika, Národní hospodářství, Dějiny a kulturní dějiny, Školství, Vědy přírodní a technické, Astronomie, Literatura, Divadlo, Umění, Hudba Z cizích revuí, Směs. Vydavatel : Edvard Beaufort, Praha Jazyk: Čeština

- Pozdrav z Kladna
Cizojazyčný komentář (německy - anglicky a francouzsky). Vydavatel : Městský úřad Kladno Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 71

- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 234

- Turistika a horolezectví
Vydavatel : Státní výbor pro tělesnou výchovu a sport Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 191

- Švanda Dudák
Čísel 24. Doplněno četnými ilustracemi. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 384

- Národopisný věstník českoslovanský, 1916
Ročník XI., číslo 1 Vydavatel : společnost národopisného musea českoslovanského Rok vydání: 1916 Jazyk: Čeština

- Naše kniha
Nabídky bibliofilií, prodej, poptávka upoutávky na nové knihy. Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 195

- Časopis Českého museum
Uvnitř je vevázaná příloha Wýtah z aučtů českého museum týkagjcjch se přjgmů a wydánj. Pokladnice na wydáwanj knih českých roku 1834. Vydavatel : České museum, Praha Rok vydání: 1835 Jazyk: Čeština Počet stran: 467

- Perníková chaloupka
dětské leporelo Jazyk: Čeština

- Divadlo, 1957
Z obsahu: Úvodníky, Stati, Dokumenty, Představení, hry a role, Divadlo v zahraničí, Co jsme četli, Poznámky, Verše a cutáty, Kresby, Tribuna čtenářů, Tisk o divadle, Přehled premiér, Divadelní hry v přílohách Divadla. Vydavatel : Ministerstvo školství a kultury, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 892

- Náš domov
Obsah : životopisy, poučné články, povídky, básně, nejrůznější obrázky. Deset čísel. Vydavatel : Občanská tiskárna, Brno Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 245

- Věstník, 1931
Ročník XL. Z obsahu: Oslava stých narozenin Josefa Hlávky, Bilance České akademie věd a umění za r. 1930, Zprávy o činnosti schůzí třídních a komisí, Řády, Vypsání soutěží aj. Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 164

- Poštovní knížka, 1908
Veleváženým příznivcům v úctě veškeré věnováno. Z obsahu: Nový rok 1908, anekdoty kreslené i psané, Listonoš v úzkostech, Nejdůležitější ustanovení poštovní Vydavatel : Josef Glos, Semily Rok vydání: 1908 Jazyk: Čeština Počet stran: 32

- Kamenického toulky památkami Prahy
obsahuje několik vyobrazení Vydavatel : Kamenický, tiskl grafický závod firmy Josef Glos, Semily Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština Počet stran: 40

- Pedagogické rozhledy 1922
Ročník XXXII. z obsahu: Lippert Em.: Školství ve Švédsku Režný Jan: Osobnost vychovatelova Beneš V.: Škola a výchova v demokratickém státě Dědina V.: Fysikální zeměpis Čech a západní Moravy. Vydavatel : Dědictví Komenského, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 396

- Lumír
Redaktor J.V. Sládek. Básně, povídky, črty, fejetony Vydavatel : Náklad vlastní Rok vydání: 1878 Jazyk: Čeština Počet stran: 576

- Dr. V.Vacek primátor hlavního města Prahy
Autogram s fotografií Dr. V. Vacka Jazyk: Čeština

- Proměny 18/1 1981
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

- Proměny 20/4 1983
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 94

- Knihovna sv. 11
Vydavatel : SPN Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština Počet stran: 522

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 237

- Vortrags Album fur den angehenden Violinvirtuosen
w Vydavatel : Carlsruhe, C. G. Schmieder Jazyk: Němčina

- Šaldův zápisník IV.
Vydavatel : Otto Girgal, Praha Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština Počet stran: 432

- Věstník, 1920
Ročník XXVIII. - XXIX. Z obsahu: Přehled pokroků fysiky, Studenti z českých zemí na vysokých školách v cizině, Zprávy o činnosti schůzí třídních aj. Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 60 Jazyk: Čeština Počet stran: 182

- český jinoch
roč. 10 Vydavatel : V. Kotrba Rok vydání: 1905 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

- Český časopis filologický
Čísla : č. 6 (1943), č. 5 (1943), č.4 (1943), č. 3 (1943), č. 1 (1942) a č. 2 (1942). Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština

- Sovetskij Sojuz
Rok vydání: 1962 Jazyk: Ruština

- Florianowy nowelly a Galatea, selánka podle Cerwantesa
Geliko, nowella afrikánská, Kamir, nowella amerikánská a Galatéa, nowella Selánka Vydavatel : Pismem a nákladem Františka Kastránka Rok vydání: 1829 Jazyk: Čeština Počet stran: 205

- Mariánské motivy v českém umění slovesném a výtvarném
Vydavatel : Knihtiskárna Františka Navrátila, Baťov Rok vydání: 1943 Jazyk: Čeština Počet stran: 43

- Volná myšlenka, 1906-07
Ročník II., jednotlivé sešity, nesvázáno. Z obsahu: Spiritismus a poznání, Kletba negace, Protest civilisované Evropy v případu Marie Spiridonovny, Dvě jubilea vpádu jezovitů do Čech aj. Vydavatel : Karel Pelant, Praha Rok vydání: 1906 Jazyk: Čeština Počet stran: 192

- Třicet pět let výtvarného umění a architektury v jižních Čechách
Kniha obsahuje bohatý obrazový materiál z výtvarného umění a architektury jižních Čech. Vydavatel : Alšova jihočeská galerie, České Budějovice Rok vydání: 1980 Jazyk: Čeština Počet stran: 280

- Lovecký dekameron
Vyzdobeno dřevoryty. Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština Počet stran: 259

- Výtvarná kultura 1980 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách. Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha Rok vydání: 1980 Jazyk: Čeština Počet stran: 90

- Vzpřimte se a zdvihněte hlavy
W Vydavatel : Duch a život Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 31

- Cyril, 1 - 4
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština

- Krátký úvod jak konat soukromě svatou hodinu
W Jazyk: Čeština Počet stran: 66

- Spolupráce výtvarníka s architektem
Nedatováno. Vydavatel : DÍLO, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 119

- M. G. Manizer
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha Rok vydání: 1953 Jazyk: Čeština Počet stran: 173

- Naše kniha
Obsah : knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení. 11 čísel (z toho jedno dvojčíslo). Vydavatel : A. Neubert, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština

- Dobrodružství paní Anežky
sv. 362 Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 268

- Česká revue
Obsah : písemnictví, ideje, mezinárodní vztahy, historie, národní hospodářství Vydavatel : Družstvo České revue, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 252

- Svědek výmluvný
K 100. výročí narození připravil Václav Kejř. Vydavatel : Ústředn církevní nakladatelství, Praha Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 154

- Hlídka literární
Vydavatel : Papežská knihtiskárna benediktínů rajhradských Rok vydání: 1895 Jazyk: Čeština Počet stran: 476

- Slovník spisovatelů národů SSSR
Rok vydání: 1966 Jazyk: Čeština Počet stran: 549

- Katalog I. mezinárodní výstavy časopisů
Vydavatel : A. L. Pavlík, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 304

- Naše kniha 1923
časopisy - ročník III. (12 čísel), IV. (12 čísel) Vydavatel : Zemědělské knihkupectví Rok vydání: 1923 Jazyk: Čeština Počet stran: 216

- Proměny 19/1 1982
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

- Květy
Vydavatel : Vladimír Čech Rok vydání: 1901 Jazyk: Čeština Počet stran: 812

- Výtvarná kultura 1982 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách. Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština Počet stran: 90

- Výročná zpráva T.J. Sokol v Skalici za rok 1936
Rok vydání: 1937 Jazyk: Slovenština Počet stran: 32

- Švanda Dudák
Ročník VI. se 221 obrázky. 24 čísel. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1887 Jazyk: Čeština Počet stran: 192

- Portugalsko - ruský slovník
Rok vydání: 1950 Jazyk: Čeština Počet stran: 860

- Pět večerů s Eliškou
Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 353

- Máj 1903
Ročník I. čísla 26 - 52. Z obsahu: básně, romány, novely, povídky, dram. práce a črty, vzpomínky, causerie, aforismy, cestopisy, články poučné a studie, literatura, divadlo, osobní zprávy, úmrtí, jubilea, české obce a jejich kulturní život, výtvarné umění, památky, autografy, výzdoba. Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje, Praha Rok vydání: 1903 Jazyk: Čeština

- Dopisy Mileny Jesenské
Uspořádala Alena Wagnerová. Kniha je rozdělena na různá období, podložena fotografiemi, rejstříkem a také informacemi o tom, kde jsou dotyčné dopisy uloženy. Vydavatel : Prostor, Praha Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština Počet stran: 271

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha Rok vydání: 1914 Jazyk: Čeština Počet stran: 238

- Símě hořčičné
Vydavatel : Slovanské gymnasium, Olomouc Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 250

- Havlíček
Vydavatel : Volná myšlenka, Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština

- Slovník antické kultury
Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 713

- Kutná Hora v české kultuře
Soubor proslovů přednesených při otevření výstavy v Praze a v Kutné Hoře Vydavatel : Kutná Hora Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština Počet stran: 88

- Peugeot 405
Doprovázeno obraz. materiály. Vydavatel : KOPP nakl., České Budějovice Rok vydání: 2001 Jazyk: Čeština Počet stran: 285

- Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezku
Tento svazek zahrnuje převážnou část dneěních západních Čech a část Čech středních.Tvoří je větší část Západočeského kraje, území od Berounska k jižnímu okraji Prahy a Sedlčansko je v kraji Středočeském.Bohaté bar. obrazové přílohy na křídovém papíře. Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 522

- Národopisný věstník českoslovanský
Dvě dvojčísla. Z obsahu: příspěvky o lidových stavbách pod Tatrami typy vesnických sídel v Čechách Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština

- Ujszovetsegi szentiras
w Vydavatel : Szent stsvan tarsulat Jazyk: Maďarština Počet stran: 554

- Mezinárodní klasifikace nemocí
Vydavatel : Avicenum, Praha Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 562

- Národopisný věstník českoslovanský
čísla dvě až 10 (dvojčísla), chybí první číslo. Vydavatel : Společnost Národopisného musea českoslovanského Rok vydání: 1908 Jazyk: Čeština

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština Počet stran: 193

- Cesty rozvoje a vzájemné vztahy ruského a československého umění
Vydavatel : Academia, Praha Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 288

- Kratkij Rusko-Švedskij slovar
Vydavatel : Moskva Rok vydání: 1948 Jazyk: Ruština Počet stran: 400

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1908 Jazyk: Čeština Počet stran: 226

- Dunaj
Vydavatel : Školský spolek Komenský, Vídeň Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 76

- Fotografie (ročník 1995)
Celý ročník 1995 magazínu Fotografie Vydavatel : Ringier ČR Rok vydání: 1995 Jazyk: Čeština

- Země
Obsah : verše, krásná próza, články. Např. od K. Tomana, Rudolfa Medka Vydavatel : Stanislav Minařík, Praha Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština Počet stran: 164

- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština Počet stran: 607

- Plánovité broušení a preparování
mnoho černobílých obrázků Vydavatel : Drendel Zweiling Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 75

- 13 repertoární sborník Jednoaktovky světových klasiků
Vydavatel : Ústřední dům Československé armády, Praha Rok vydání: 1955 Jazyk: Čeština Počet stran: 213

- Nová úprava daně z obratu
w Vydavatel : Právnické knihkupectví a nakladatelství V. Linhart, Praha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 324

- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština Počet stran: 1078

- 1000 divů přírody
Readers Digest Výběr Rok :2002

- Náš Majakovskij
Obrazová příloha. Vydavatel : Svět sovětů, Praha Rok vydání: 1951 Jazyk: Čeština Počet stran: 317

- Máj, 1903
Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje, Praha Rok vydání: 1903 Jazyk: Čeština Počet stran: 802

- Listy Jana Nerudy Terezii Marii Macháčkové
Uvnitř jsou vložené rukopisy listů Jana Nerudy Marii Macháčkové. Vydavatel : S.V.U. Mánes Rok vydání: 1907 Jazyk: Čeština

- Literární pozůstalost Hany Kvapilové
Vydavatel : F.Šimáček Praha Rok vydání: 1907 Jazyk: Čeština Počet stran: 371

- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1899 Jazyk: Čeština Počet stran: 258

- Proměny 26/2 1989
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 196

- Učebnice vojenského řidiče
Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1970 Jazyk: Čeština Počet stran: 328

- Karel Šott, réžisér Národního divadla v Olomouci, ve svých typických rolích
Soubor fotografií. Nedatováno. Vydavatel : Nár. divadlo Olomouc Jazyk: Čeština

- Tichý dvojhlas
Vydavatel : Dita, Praha Rok vydání: 1992 Jazyk: Čeština Počet stran: 79

- Věstník pražského odboru klubu čs. turistů
5 čísel. Vydavatel : Pražský odbor Klubu čs. turistů, Praha Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština

- Anthropologie
Vydavatel : Anthropologický ústav Karlovy university Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 354

- Dějiny ruské sovětské literatury I. - II.
I. díl : léta 1917 - 1929, s. 529. II. díl : 1929 - 1941, s. 443. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština

- Časopis pro moderní filologii 1954
ročník 36. sešit 1-4, z obsahu: Dobrovský a němečtí básníci Infinitiv v angličtině Rabelaisova díla Barbussovo hnutí Jihoafričtí autoři Boj o kulturu v Albánii aj. Vydavatel : Nakladatelství Československé akademie věd Rok vydání: 1954 Jazyk: Čeština

- Sborník systémové změny
Vydavatel : Index, Köln Rok vydání: 1972 Jazyk: Čeština Počet stran: 271

- Proměny 25/2 1988
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

- Věstník bibliografický, 1872
ročník IV., 12 čísel svázáno Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha Rok vydání: 1872 Jazyk: Čeština Počet stran: 276

- Sborník městského historického musea císaře a krále Františka a Josefa I.
Z obsahu : neolitické a mohylové památky v Historickém museu v Plzni, Cucullia Schrk. a její výskyt v záp. Čechách . Vydavatel : Městské historické museum, Plzeň Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 117

- Cestovný poriadok 1996-1997
Jazyk: Slovenština

- Glorgia in excelsis
W Vydavatel : Česká katolická charita Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 64

- Nová česká poesie
Obálku a vazbu navrhl Libor Fára. Vydavatel : Československý spisovatel Rok vydání: 1955 Jazyk: Čeština Počet stran: 492

- Krok ze tmy
Vydavatel : Triton Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 178

- Poplatkové zákony
w Vydavatel : Právnické knihkupectví a nakladatelství V. Linhart, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 856

- Na Berlín!
Doprovázeno ilustracemi. Vydavatel : Naše vojsko, Praha Rok vydání: 1949 Jazyk: Čeština Počet stran: 260

- Mládež a dvouletka
Vydavatel : Svaz české mládeže Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 51

- Františkovy lázně
Kniha se skládá z dvou knih. V první je pár stran textu, v druhé jsou vložené nakreslené obrázky Jana Spáčila. Vydavatel : Krajské nakladatelství, Karlovy Vary Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština

- Rudolf Kremlička
160 obr. v čb obraz. příloze zvlášť číslované. Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění Rok vydání: 1955 Jazyk: Čeština Počet stran: 210

- Časopis pro dějiny venkova
Čísla 1-4 Vydavatel : Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština

- Zprávy Jednoty klasických filologů
Vydavatel : Jednota klasických filologů, Praha Rok vydání: 1968 Jazyk: Čeština Počet stran: 179

- Národopisný věstník českoslovanský
Doplněno fotografiemi, notovými záznamy, kresbami Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 304

- Hovory o knihách
Čísel čtrnáct. Novinky ve světě literatury, ukázky z děl. Vydavatel : Melantrich, Praha Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština

- Konstitucija na cechoslovaskata republika
Vydavatel : Orbis-Praha Rok vydání: 1952 Jazyk: Ruština Počet stran: 107

- Zpěvy staré Číny
Vydavatel : Praha, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 187

- Vesmírní diplomaté
Vydavatel : Blok, Brno Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 208

- Červený princ
edice zlatý kolovrat sv.3 Jazyk: Čeština Počet stran: 16

- Teď už budeme lidé
Vydavatel : Československý spisovatel Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 272

- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 234

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 220

- Předchůdci
Vydavatel : Symposion - Praha Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 218

- Pramen, ročník II.
Ročník II Ročník II., číslo 1 Vydavatel : Karel Beníško, Plzeň Jazyk: Čeština Počet stran: 559

- Cesty do Svaté země
Vydavatel : ELK, Praha Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 252

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa, 1903
Vydavatel : Česká akademie, Praha Rok vydání: 1903 Jazyk: Čeština Počet stran: 204

- Gorily v mlze
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč) Jazyk: Čeština

- Symposion o problémech Pleistocénu
Vydavatel : Moravské muzeum v Brně Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 350

- Machar na Moravě
Vydavatel : Nákladem vlastním v Uherském Hradišti Rok vydání: 1912 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

- Z říše pohádek o zeleném ptáku
Nedatováno. Vydavatel : Nakl. družstvo Máje, česká akciová společnost, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 24

- Čtrnáctideník čs. státního filmu KINO
Komplet 26 čísel. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1949 Jazyk: Čeština Počet stran: 407

- Nové obzory 23-24
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 78

- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 130

- Věda a technika mládeži 1956
Čtrnáctideník pro polytechnickou výchovu mládeže. Vydavatel : ÚV ČSM A Slovenský ÚV ČSM v Mladé frontě Rok vydání: 1956 Jazyk: Čeština Počet stran: 832

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha Rok vydání: 1910 Jazyk: Čeština Počet stran: 257

- Časopis pro moderní filologii 1957
Ročník 39. Z obsahu: příspěvky věnované památce prof. V. Bubna, články, úvahy, bibliografie, vyobrazení. Philologica - cizojazyčná příloha časopisu. Vydavatel : ČSAV, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština

- La Petite Illustration
svázáno několik čísel dohromady Badin Ch. Tetus pallade, le muletier (a další) Rok vydání: 1929 Jazyk: Francouzština Počet stran: 250

- Časopis pro moderní filologii 1948
ročník 32. sešit 1-4, příloha Philologika, redaktor J. Kopal, z obsahu: Šestý mezinárodní sjezd v Paříži K ustálení bibliografických značek Dostojevski Emil Smetánka Robert Louis Stevenson aj. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština

- Literární rozhledy
Články od J.S. Machara, Seiferta, Bitmara a dalších. Obsah : nové knihy, recenze, články o literárních osobnostech, co by mělo vyjít, literární zprávy všeho druhu Vydavatel : Svaz knihkupců a nakladatelů Československé republiky, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 291

- Svatý Ciril v české poezii moderní
Vydavatel : arcibiskupská kniha v Olomouci Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 37

- Česká škola
Ročník IX. Č.1 (1886, prosinec) - č. 34 (1887, prosinec). Vydavatel : V. Neubert, Praha Rok vydání: 1887 Jazyk: Čeština Počet stran: 560

- Poznání,které vede k věčnému životu
W Vydavatel : Watchtower Society Rok vydání: 1995 Jazyk: Čeština Počet stran: 191

- Studijní nadání v Království českém / Studien - Stiftungen im Königreiche Böhmen
Česko - německý soupis listin, které věnují peníze pro studijní účely chudých dětí. Vydavatel : C.k. místodržitelství pro Čechy, Praha Rok vydání: 1896 Jazyk: Čeština Počet stran: 346

- Soupis vědecké a kritické činnosti Arne Nováka
Opatřeno jmenným rejstříkem. Vydavatel : Pražský linguistický spolek, Praha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 163

- Demka-Obchodní a výrobní družstvo mistrů klempířských v republice československé
w, katalog s plechy, železem, hromosvodními součástky aj. Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 32

- Ochrana památek
Vydavatel : Klub za starou Praha Rok vydání: 1958 Jazyk: Čeština Počet stran: 47

- Pedagogické rozhledy, 1929
Ročník XXXIX. Z obsahu: Písemná domácí cvičení v praksi školní, Dramatisace v občanské a mravní výchově, Mateřské školy vídeňské, Vrozený cit barevný u dětí aj. Vydavatel : Dědictví Komenského, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 556

- Památník Rašínova státního čsl. gymnasia v Hradci Králové
Doprovázeno obraz. materiály. Vydavatel : Slavnostní výbor, Hradec Králové Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 251

- Nové obzory 21-22
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 58

- Slet Sokolské župy středočeské 1924
Noty hudbu složil K. Pospíšil Jazyk: Čeština

- Divadelní a loutkařské reflektory
Vydavatel : Elektra, národní podnik Jazyk: Čeština

- Veliký Meaulnes
Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 215

- Olympijské hry 1976
Vydavatel : Olympia, Praha Rok vydání: 1977 Jazyk: Čeština Počet stran: 336

- Lázně Poděbrady
Leporelo čb. fotografií z Lázní Poděbrady obsahuje 16 fotografií nedatováno cca. 20léta 20.stol. Vydavatel : Nákladem české grafické akc. společnosti Jazyk: Čeština

- Padesát let gymnázia ve Vysokém Mýtě
Stati z dějin ústavu, vzpomínky. Seznamy žáků a profesorů. Statistika. Čísl. zvlášť. Vydavatel : Spolek přátel střední školy ve Vysokém Mýtě Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština

- Studentská revue
Články od Edv. Beneše, F. Drtiny a další. Profesoři, studenti, školy, vztahy, problémy, novinky Rok vydání: 1912 Jazyk: Čeština Počet stran: 284

- Knižka zápisná ode sboru, jenž sluje z lásky bližniho we faře swatohaštalské s připojeným krátkým wýtahem ustanoweni a prawidel, nejwyšim dworským dekretem od 6. října 1803, dwornim čislem 17083, přijatých a potwrzených.
Vydavatel : Tisk Bedřicha Rohlička Rok vydání: 1853 Jazyk: Čeština Počet stran: 30

- Povídky ze zahrádky mládí
Soubor povídek např: Lehkověrnost a zlomyslnost, dvě škodlivé vady(V. Lužická), Na svobodě a v okovech(F.J. Andrlík), Bez rodičů(F.J. Andrlík), Vydavatel : Nakladatel A. Hynek, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 295

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1923 Jazyk: Čeština Počet stran: 217

- Hry XXIV. olympiády
S mnoha fotografiemi, nečíslované stránky Vydavatel : Praha, Olympia Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština

- Archiv pro lexikografii a dialektologii
Vydavatel : Česká akademie věd a umění Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 221

- Přástky
Vydavatel : Ústřední jednota hospodářských družstev, Praha Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština Počet stran: 176

- Zpěvy lásky
Součástí knížky poezie od mnoha velikánů naší literatury. Březina, Heyduk, Hálek, Vrchlický Vydavatel : Kropáč a Kucharský, Praha Rok vydání: 1943 Jazyk: Čeština Počet stran: 94

- XVIII. Olympijské hry
Doprovázeno převážně čb fotografiemi. Jako příloha čestná listina vítězů olympijských her a tabulkou bodování prvních 25 zemí. Nečíslováno. Vydavatel : Sportovní a turistické nakladatelství, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština

- Knoflíkáři
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč) Jazyk: Čeština

- Fotografie (ročník 1997)
komplet 1-12 Vydavatel : Economia, Praha Rok vydání: 1997 Jazyk: Čeština

- Časopis pro moderní filologii 1935
ročník XXII. čísla 1-4. redaktor J. Janko, z obsahu: Kretschmerův výklad germánského posouvání Nerudův vztah k Hainovi Ruskofrancouzské literární styky aj. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1935 Jazyk: Čeština

- Generální katalog hudebnin
Vydavatel : n. p. Kniha Rok vydání: 1960 Jazyk: Čeština Počet stran: 439

- Ve službě umění
Jazyk: Čeština Počet stran: 214

- Česká škola
Ročník VII. Č.1 (1884, prosinec) - č. 34 (1885). Vydavatel : V. Neubert, Praha Rok vydání: 1885 Jazyk: Čeština Počet stran: 564

- Sto let belgického umění
Vydavatel : S.V.U. Mánes Rok vydání: 1949 Jazyk: Čeština Počet stran: 20

- Ústy domova
Z Edice Mladého Československa, 1. svazek. Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština Počet stran: 57

- Zprávy českého zemského archivu
Jako příloha dvorský dekret ze dne 27. července 1782 v němčině, knihy z doby 15. - 16. století a jejich výzdoba a popis Vydavatel : Český zemský fond, Praha Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 406

- Stará Praha v nové kráse
Nečíslovaná obrazová příloha tvoří polovinu knihy - přesně 98 fotografií. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština Počet stran: 51

- Výroční zpráva Hlaholu pražského za ročník šedesátý druhý
Vydavatel : Zpěvácký spolek Hlahol, Praha Rok vydání: 1923 Jazyk: Čeština Počet stran: 47

- Osvěta
Ročník III., díl I. a II. vevázaný v jednom. Z obsahu např. Polsko před sto lety O nesmrtelnosti Pokroky v nauce o světle, Jan Matejko a jeho Bathory Vydavatel : Václav Vlček, Rok vydání: 1873 Jazyk: Čeština Počet stran: 954

- Jednotný katolicky spebnik
w Vydavatel : Spolok sv. Vojtecha Rok vydání: 1971 Jazyk: Slovenština Počet stran: 527

- Skutečnost a sen
Vydavatel : Odeon Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 240

- Český insertní katalog časopisecký
Vydavatel : R.Svoboda, Praha Rok vydání: 1914 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

- Dějiny českého divadla II
133 čb a 21 barevných obrázků. Nejrozsáhlejší pojednání o dějinách českého divadla Vydavatel : Academia, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 429

- Sborník archivu ministerstva vnitra republiky československé
Vydavatel : Ministerstvo vnitra republiky českoslovanské, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 185

- Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku III.
Opatřeno jmenným a místním rejstříkem, přehledy erbů a rodokmenů, text doprovázen množstvím dokumentujících fotografií. Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština

- Hledání a jistota
Vydavatel : Jan Pohořelý, Praha Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 49

- Švanda Dudák
24 čísel s barevnými ilustracemi. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 384

- Věstník České akademie věd a umění
Devět čísel svázaných v jeden svazek. Z obsahu např. zprávy o činnosti tříd, články a la Oslava stých narozenin Josefa Hlávky, řády Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 164

- Poštovní knížka, 1907
Veleváženým příznivcům v úctě veškeré věnováno. Z obsahu: Nový rok 1907, kreslené i psané anekdoty, Nejdůležitější ustanovení poštovní aj. Vydavatel : Josef Glos, Semily Rok vydání: 1907 Jazyk: Čeština Počet stran: 32

- Kritický měsíčník
Čísla jedna až sedm (dvojčísla, jedno dokonce trojčíslo). Vydavatel : Syndikát českých spisovatelů, Praha Rok vydání: 1945 Jazyk: Čeština Počet stran: 264

- Příručka mladých švišťů
Vydavatel : EGMONT, Praha Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština Počet stran: 157

- 8.bienále užité grafiky Brno 1978
Katalog zpracoval kolektiv redakce. Úvod napsal PhDr. Jiří Hlušička. Barevné i černobílé reprodukce zajímavých grafických prací z celého světa tradičního evropského bienále. Vydavatel : Moravská galerie v Brně Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 392

- Stránská skála I.
w Vydavatel : Moravské muzeum, Brno Rok vydání: 1972 Jazyk: Němčina Počet stran: 220

- Slavnostní promoce Leoše Janáčka
Doplněné místy fotografiemi. Vydavatel : O. Pazdírek, Brno Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 23

- Rytířské srdce mající
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 258

- Nové obzory 5
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština Počet stran: 60

- Máj 1902 - 1903
Ročník I. číslo 1 - 25. Z obsahu: básně, romány, novely, povídky, dram. práce a črty, vzpomínky, causerie, aforismy, cestopisy, články poučné a studie, literatura, divadlo, osobní zprávy, úmrtí, jubilea, české obce a jejich kulturní život, výtvarné umění, památky, autografy, výzdoba. Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje, Praha Rok vydání: 1903 Jazyk: Čeština Počet stran: 375

- Oblastní jízdní řád
Vydavatel : NADAS, Praha Rok vydání: 1990 Jazyk: Čeština Počet stran: 157

- Národopisný věstník českoslovanský
Z obsahu: Osídlení Pelhřimovska do válek husitských Několik slov o tak řeč. apokryfu List s nebe poslaný Zahrajem si na Hélice Vydavatel : Společnost národopisného muzea českoslovanského, Praha Rok vydání: 1917 Jazyk: Čeština Počet stran: 448

- Sborník Lady, 1906
Vydavatel : Karel Vačlena, Mladá Boleslav Rok vydání: 1906 Jazyk: Čeština Počet stran: 768

- Československý statistický věstník, 1930
Ročník XI. Příloha: Statistická bibliografie (159 s.). Z obsahu: Masaryk a statistika, Příspěvek ke statistice zaměstnanosti u nás, Vyhlídky naší produkce masa a tuků z hovězího a vepřového dobytka, Zprávy, Literatura ad. Vydavatel : Státní úřad statistický, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 720

- Český časopis filologický
Čísla jedna až šest. Rozbor jazyka, odborné články. Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha Rok vydání: 1943 Jazyk: Čeština Počet stran: 244

- Proměny 21/3 1984
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

- Československý časopis historický
6 čísel. Z obsahu např. : Čsl. národní socialisté v mnichovské krizi Bílá hora a moravská feudální společnost Ražba mince v Čechách v druhé polovině 16. století Dvacet pět let církevních zákonů v Československu Krize feudalismu 17. století aj. Vydavatel : Československá akademie věd, Praha Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 934

- Mezinárodní vlakové spoje ČSD 1985-1986
Vydavatel : Nakladateltví dopravy a spojů, Praha Jazyk: Čeština

- Květy
Ročník třetí, druhé pololetí. Vydavatel : Vladimír Čech Rok vydání: 1881 Jazyk: Čeština Počet stran: 768

- Krásná zem
Vydavatel : Klub českých turistů, Mor. Ostrava Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština

- Výtvarná kultura 1981 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách. Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha Rok vydání: 1981 Jazyk: Čeština Počet stran: 90

- Divadelní literatura
Vydavatel : Divadelní nakl., knihkupectví a zastupitelství Fr. Švejda, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 200

- Věstník pražského odboru klubu čs. turistů
Čísla 3, 4, 5 a 6. Vydavatel : Pražský odbor Klubu čs. turistů, Praha Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština

- Setkání pro rok X
Vydavatel : Lidové nakladatelství Rok vydání: 1987 Jazyk: Čeština Počet stran: 168

- Kůže v kultuře člověka
W Vydavatel : Oblastní galerie výtvarného umění, Gottwaldov Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 100

- Paedagogium, 1881
Ročník III. Z obsahu: Vychovatelství a psychologie, Vyučovatelství, Methodika vyučování, Dějiny vychovatelství, Básně, Spisy posouzené. Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha Rok vydání: 1881 Jazyk: Čeština Počet stran: 572

- Fotografie (ročník 1994)
Celý ročník 1994 magazínu Fotografie Vydavatel : Ringier ČR Rok vydání: 1994 Jazyk: Čeština

- Leoš Janáček a soudobá hudba
Každá kapitola má rusko - německý překlad. Vydavatel : Knižnice hudebních rozhledů, Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 430

- Homérské hymny, Válka žab a myší
Světová četba sv. 199. Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění v Praze Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 164

- Fotografie (ročník 1996)
komplet 1-12 Vydavatel : Economia, Praha Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština

- Malý průvodce ediční činností 1953 1962
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění Rok vydání: 1962 Jazyk: Čeština Počet stran: 109

- Scarabeus 2000
Vydavatel : Univerzita Karlova, Praha Rok vydání: 2000 Jazyk: Čeština Počet stran: 269

- Časopis Národního muzea, 1963
Ročník CXXXII. Z obsahu: Archeologický výzkum na tvrzi Tleskách u Jesenice, Bohemikální rukopisy gdaňské knihovny, Česká žákovská píseň ze Sborníku Václava ze Semechova aj. Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 240

- Památník všesokolského sedmého sletu v Praze 1920
Velká obrazová příloha (CCXVI) stran plus plán slavnostního cvičiště na Letné. Vydavatel : Československá obec sokolská, Praha Rok vydání: 1923 Jazyk: Čeština Počet stran: 268

- Jindřich Mošna
Soubor fotografií J. Mošny v rolích. Vydavatel : Česká grafická unie, Praha Rok vydání: 1904 Jazyk: Čeština

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha Rok vydání: 1899 Jazyk: Čeština Počet stran: 170

- Česká osvěta
Ročník XXX. (1933 - 1934). 10 čísel. Jako příloha : Film a diapositiv v osvětové práci a ve škole, ročník XI. (1933 - 1934). Obsah : převážně výchova, knihy, filmy, rozhlas (kultura obecně). Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 383

- Škutiniády
Vydavatel : Konfrontace, Curych Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština Počet stran: 148

- Památník otevření sboru CČS v Dlouhé Třebové
Vydavatel : Místní rada starších CČS, Dlouhá Třebová Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 23

- Hlídka literární
Chybí č. 11 a 12. Vydavatel : Papežská knihtiskárna benediktínů rajhradských Rok vydání: 1895 Jazyk: Čeština Počet stran: 360

- Zákon o právu volebním pro radu říšskou
Nečíslováno. Vydavatel : Náklad vlastní Jazyk: Čeština

- Naše kniha
Sedm čísel (z toho jedno dvojčíslo) č.1 až 9, ve svazečku chybí č. 2, 10, 11 a 12. Obsah : knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení. Vydavatel : A. Neubert, Praha Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština

- Časopis pro moderní filologii 1969
Ročník 51. Jednotlivé časopisy - 4 čísla. Z obsahu: Ibsenův Peer Gynt - problém literární a divadelní. Technika Flaubertova románu Madame Bovary. Ideální svět J. J. Rousseaua a Knuta Hamsuna aj. Vydavatel : ČSAV, Praha Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština Počet stran: 256

- Words and songs of reconciliation and praise
w Vydavatel : Graz/Austria Rok vydání: 1997 Jazyk: Němčina Počet stran: 166

- Památková péče 1945-1970
Sborník statí o úkolech a výsledcích státní památkové péče v letech 1945-1970 v oblasti dnešní České socialistické republiky a příspěvky zahraničních představitelů památkové péče. Vydavatel : Státní ústav památkové péče a ochrany přírody, Praha Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština Počet stran: 314

- Naše kniha, 1929
Ročník X. Z obsahu: Literátem snadno a rychle, Jubileum francouzského básníka, Vzpomínka na mrtvého, Bibliografie knih vydaných v měsíci prosinci 1928 aj. Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 451

- Národopisný věstník českoslovanský
Vydavatel : Společnost Národopisného musea českoslovanského Rok vydání: 1907 Jazyk: Čeština Počet stran: 312

- Almanach jindy a nyní
Vydavatel : Praha, Zdeněk Nožička Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 60

- Sociologický časopis 1 - 6
Ročník 10 Vydavatel : Academia Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština

- Národopisný věstník českoslovanský
Č. 1 až 10 (některá dvojčísla), Vydavatel : Společnost národopisného muzea českoslovanského, Praha Rok vydání: 1912 Jazyk: Čeština

- Česká kultura
Neúplné. Čísla 1 až 12, chybí č. 9. Redigovali Z. Nejedlý, R. Svobodová a F.X. Šalda. Vydavatel : Fr. Řivnáč, Praha Rok vydání: 1913 Jazyk: Čeština Počet stran: 381

- Časopis Vlasteneckého spolku musejního v Olomouci
Ročník XXXVI., č. 1 - 4. Vydavatel : Vlastenecký spolek musejní, Olomouc Rok vydání: 1925 Jazyk: Čeština Počet stran: 165

- XIII Bienále užité grafiky Brno 1988
Katalog zpracoval kolektiv redakce. Úvod napsal PhDr. Jiří Hlušička. Barevné i černobílé reprodukce zajímavých grafických prací z celého světa tradičního evropského bienále. Vydavatel : Moravská galerie, Brno Rok vydání: 1988 Jazyk: Čeština Počet stran: 336

- Jeseníky
Černobílé fotografie O. Lenharta s komentářem Jaromíra Tomečka Vydavatel : Krajské nakladatelství v Ostravě Rok vydání: 1964 Jazyk: Čeština Počet stran: 196

- Seznam vybraných spisů, uměleckých děl a hudebnin
Vydavatel : Spolek českých knihkupců a nakladatelů, Praha Rok vydání: 1908 Jazyk: Čeština Počet stran: 152

- Jízdní řád 92/93
Jazyk: Čeština

- Variace
Vydavatel : Český fonoklub Jonáš, Praha Rok vydání: 1977 Jazyk: Čeština

- Založení Národního divadla 1868
Vydavatel : Slavnostní výbor pro jubileum Národního divadla, Praha Rok vydání: 1918 Jazyk: Čeština Počet stran: 132

- Naše kniha
Komplet 12 čísel (dvoje dvojčísla). Z obsahu : přehled novinek řazený do tématických kategorií, nabídky na výkup starých knih, umění a kritika, zvýšená orientace na Německo. Vydavatel : A. Neubert, Praha Rok vydání: 1942 Jazyk: Čeština Počet stran: 172

- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání. Vydavatel : J.V. Sládek, Servác B. Heller, Praha Rok vydání: 1873 Jazyk: Čeština Počet stran: 628

- Fotografie (ročník 1998)
komplet 1-12 Vydavatel : Economia, Praha Rok vydání: 1998 Jazyk: Čeština

- Knihovna
Vydavatel : státní pedagogické nakladatelství Rok vydání: 1962 Jazyk: Čeština Počet stran: 369

- Naše věda
Z obsahu : Morfologický vývoj Pobečví, Dokumenty ke studiu mezinárodního práva, Theorie státního hospodářství Vydavatel : Tiskárna Globus, Brno Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština Počet stran: 240

- Sborník Filozofickej fakulty
Vydavatel : Slovenské pedagogické nakladate?stvo Bratislava Rok vydání: 1958 Jazyk: Slovenština Počet stran: 154

- Povídky, které vyprávíme všichni
Kniha obsahuje tyto povídky : od J. Muchy Rozchod, od A. Malrauxe Bouři v Šanghaji, od Arnulfa Överlanda Strážce svého bratra, od por. Herberta Bujak cvokaří, od H. Marsmana Otcovský dům. Nedatováno. Vydavatel : Hodder and Stoughton Ltd., London Jazyk: Čeština Počet stran: 63

- Poštovní knížka, 1869
V nejhlubší úctě věnuje Frant. Kolísko v Turnově. Z obsahu: Přání k novému roku, Paběrky - vtipy Vydavatel : A. Richter, Praha Rok vydání: 1868 Jazyk: Čeština Počet stran: 24

- Naše kniha
Obsah : literární zprávy z domova a z ciziny, knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení. 10 čísel (z toho dvě dvojčísla). Vydavatel : A. Neubert, Praha Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština

- Mistycy i cudotwórcy tybetu
Jazyk: Polština Počet stran: 339

- Karel Dvořák
27 stran celostr. čb vyobrazením. Seznam vyobrazení. Vydavatel : S.V.U. Mánes - Svoboda, Praha Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 27

- Rozmluvy 5/1985
Vydavatel : Rozmluvy, Londýn Rok vydání: 1985 Jazyk: Čeština Počet stran: 222

- Vyšší národ
Obsahuje články: Do boje proti alkoholu, B. Pátková Co podporuje boj protialkoholní?, M. Matoušek Důslednost v abstinenci, J. T. Kleiner Soutěž na bezalkoholní nápoj, J. Kazil Venkov a alkoholní otázka, Rubeš V. a další. Vydavatel : Nákladem československého abstinentního svazu, Praha Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština

- Nová fotografie
Svázaný časopis Nová fotografie ročník 1952 Rok vydání: 1952 Jazyk: Čeština Počet stran: 144

- Evangelium prožívané dnes
W Jazyk: Čeština Počet stran: 65

- Tvář
Vydavatel : Krajské nakladatelství, Brno Rok vydání: 1963 Jazyk: Čeština Počet stran: 140

- Věstník, 1933
Ročník XLII. Z obsahu: články a zprávy o udělování cen, odměn, stipendií, o činnosti České akademie, její stanovy a řády ad. Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 91

- Červánky 1911
z obsahu: články: Pověra vražednictví lidstva Záchranci víry Učení o autoritách Náměsíčnictví Proti alkoholismu Marx a Darwin feuilleton: Kněží a umění Z básní Petra Bezruče Na rozcestí básně: Bezruč: Kovkop Machar: L.N. Tolstoj dopisy: Z Nedášova u Brumova Ze Zaltníku Z Volšan Z Uhlířských Janovic různé zprávy: Kázání pro děti K aféře pátera Holého Msta až za hrob Jak se to dělá Přísaha člověka bez vyznání rady pro domácnost: Nesmazatelný inkoust Tasemnice koní Aby nás včely nebodaly Proti nespavosti Vydavatel : Rovnost, komanditní knihtiskařská společnost August Šmerek a spol, Brno Rok vydání: 1911 Jazyk: Čeština Počet stran: 604

- Fotografie (ročník 1999)
komplet 1-12 Vydavatel : Economia, Praha Rok vydání: 1999 Jazyk: Čeština

- Milostný listář
Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 238

- Poutníček Jaroslava Vojny
w Vydavatel : Karel Voleský v Praze Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 143

- Ján Pavol II. Vykupitel člověka
Vydavatel : Rim, Slovenský ústav Rok vydání: 1980 Jazyk: Slovenština Počet stran: 89

- Karolus Quartus
Sborník vědeckých prací o době, osobnosti a díle českého krále a římského císaře Karla IV. k uctění památky svého zakladatele vydala Univerzita Karlova. Obsahuje velké množství čb. a barevných příloh Vydavatel : Univerzita Karlova, Praha Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 510

- Hovory o knihách
Vydavatel : Melantrich Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština

- Katalog krátkých filmů
Vydavatel : Filmový ústav, Praha Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 198

- Památník pěvecko-hudebního spolku Moravan
W,13 obrazových příloh Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština Počet stran: 151

- Folkový kolotoč I - III
Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština

- Lví silou
Ilustrace Květoslava Bubeníka. Doplněné množstvím čb fotografií. Vydavatel : Nakl. družstvo Máje Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 166

- Výtvarná kultura
ročník 1979 Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Rok vydání: 1979 Jazyk: Čeština

- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného Rok vydání: 1937 Jazyk: Čeština Počet stran: 607

- Národopisný věstník českoslovanský
Čtyři sešity. Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 431

- Tvořivá škola
1925 - 1926. Jako příloha Pokusy žactva o zkoumání přírody, dopr. obrazovým materiálem. Vydavatel : R. Promberger, Olomouc Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

- Lyrické dopisy do Čech
Vydavatel : Klub přátel poezie Rok vydání: 1980 Jazyk: Čeština Počet stran: 204

- Praktická mluvnice jazyka českého pro měšť. školy
Obsah pojednává o větě, o druzích slov Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 141

- Česká mysl
Vydavatel : Jan Laichter, Praha Rok vydání: 1905 Jazyk: Čeština Počet stran: 474

- Přehled ruské literatury
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština Počet stran: 292

- Zpěvy země sovětů
Vydavatel : nakladatelství Svoboda Rok vydání: 1945 Jazyk: Čeština Počet stran: 125

- Noviny a časopisy v českých krajích 1963-1965
Vydavatel : Státní knihovna ČSSR Rok vydání: 1965 Jazyk: Čeština Počet stran: 196

- Třicet pět let výtvarného umění a architektury v jižních Čechách
Pamětní almanach vydaný u příležitosti stejnosmenné výstavy, na počest 35. výročí osvoboyení Československa Sovětskou armádou Vydavatel : Alšova jihočeská galerie, České Budějovice Rok vydání: 1980 Jazyk: Čeština Počet stran: 300

- Časopis pro moderní filologii a literatury 1915
Ročník 4. Části slavistická, germanistická a romanistická. Z obsahu: Studie o poměru Jaroslava Vrchlického k M. Lenauovi. Rýmovaný německý překlad tzv. kroniky Dalimilovy a poměr jeho k české předloze. Novější práce o francouzském románě aj. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1915 Jazyk: Čeština Počet stran: 480

- Kritika, 1924
Z obsahu: Hudební kritika v nehudební revui, Chraňte českou poesii, Demokratisaci trestního práva, Futurimus na rozcestí, Okleštěný Shakespeare aj. Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 383

- Rozpravy České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha Rok vydání: 1897 Jazyk: Čeština Počet stran: 415

- Sociologický časopis
z obsahu: Postoje k problému ženy a rodiny Rodina-pospolitost volné chvíle? Poznámky k analýze struktury světové socialistické soustavy Vydavatel : Academia Rok vydání: 1972 Jazyk: Čeština Počet stran: 673

- Slovanský přehled
Šest čísel. Obsah články např. od nechvalně známého V. Krále, jinak o Z. Nejedlém, jihoslovanská otázka v habsburské monarchii, Karel IV. - slovanský program jeho politiky, apod Vydavatel : Nakladatelství Českosl. akademie věd, Praha Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 528

- Výtvarná kultura 1983 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách. Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 90

- Lidé, věci, dobrodružství 3
Vydavatel : SNDK Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 365

- Na veselé struně
Dřevoryty Zdeňka Mézla. Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha Rok vydání: 1971 Jazyk: Čeština Počet stran: 74

- Země
Obsah : verše, krásná próza, články, ilustrace. Vydavatel : Stanislav Minařík, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 187

- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 179

- Cestopis Bedřicha z Donína
Vydavatel : Melantrich Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 222

- Klement Gottwald v roce 1929
Vydavatel : Svoboda, Praha Rok vydání: 1950 Jazyk: Čeština Počet stran: 140

- Československá fotografie 1975
časopis Československá fotografie 1975 komplet - v deskách Rok vydání: 1975 Jazyk: Čeština

- Světová literatura (ročník 1976)
čísla 2,3,4,5,6(2x) Rok vydání: 1976 Jazyk: Čeština

- Proměny 23/4 1986
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

- Věčné Čechy
Vydavatel : Toužimský a Moravec, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština Počet stran: 121

- Ochrana památek
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 134

- 75 let Rubeše
Nedatováno. Vydavatel : (s,n.), (s.l.) Jazyk: Čeština Počet stran: 36

- Seznam česko-ruských výrazů z oboru naftových motorů 1+2
Vydavatel : ČKD praha Rok vydání: 1968 Jazyk: Čeština Počet stran: 445

- Výbor básní Valeria Catulla
Vydavatel : Alois Hynek Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 59

- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha Rok vydání: 1934 Jazyk: Čeština Počet stran: 620

- Lidé, věci, dobrodružství
Doprovázené obraz. materiály. Vydavatel : SNDK, Praha Rok vydání: 1962 Jazyk: Čeština Počet stran: 395

- Hudební a divadelní věstník
Domácí i světové zprávy z hudební a divadelní oblasti. Zprávy o smrti význačných lidí, nebo o nové literatuře. Vydavatel : Em. Starý, Praha Rok vydání: 1877 Jazyk: Čeština Počet stran: 290

- Warszawa 1945-1970
Vydavatel : Sport i turystyka, Warszawa Rok vydání: 1970 Jazyk: Polština Počet stran: 253

- Z ptačí perspektivy
Vydavatel : A. Reinwart, Praha Rok vydání: 1885 Jazyk: Čeština Počet stran: 76

- Věstník, 1950
Ročník LIX. Z obsahu: Bohemika v budapeštských archivech a jejich význam pro české dějiny, Sen Komenského o založení akademie věd v Praze, Slovanská bohoslužba v Čechách, Bilance, Výroční zpráva, Správní komise aj. Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1950 Jazyk: Čeština Počet stran: 151

- Nové obzory 14-15
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 82

- Krásná zem
Vydavatel : Klub českých turistů, Mor. Ostrava Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština

- Průvodce duší Bohu zasvěcených
w Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 107

- Služební pragmatika
Zákon ze dne 25. ledna 1914, č. 15 ř. z., o služebním poměru státních úředníků a státních zřízenců. Příloha: Zákon ze dne 24. června 1926, č. 103 Sb. z. a n., o úpravě platových a některých služebních poměrů státních zaměstnanců. Prováděcí predpisy ke služební pragmatice (zák. č. 15/1914 ř. z.). Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 371

- Vyšší národ
3 ročníky. Obsahuje články: Opravdová mravnost předpokládá abstinentism, J. Barták Bosý filosof, S. Čech Ako je to s tým odalkoholizováním Slovenska, A. Devečka Z rodiny alkoholikovy, V. Jech Jak jsem se stal abstinentem, T. G. Masaryk a další. Vydavatel : Nákladem československého abstinentního svazu, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština

- Sborník Čsl. akademie zemědělské
Česko - anglicko - ruský text. Vydavatel : Čsl. akademie zemědělská, Praha Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 398

- Druhá čítanka a mluvnice pro katolické školy v císařství Rakouském
Vydavatel : C.k. školní kněhosklad, Praha Rok vydání: 1863 Jazyk: Čeština Počet stran: 318

- Programme of the 11th Sokol Festival in Prague 1948
Vydavatel : Hlavní město Praha a Československá obec sokolská, Praha Rok vydání: 1948 Jazyk: Angličtina Počet stran: 20

- Československá fotografie 1957
časopis Československá fotografie r. 1957 Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština

- Prázdniny pro psa
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč) Jazyk: Čeština

- Na cestě s ním
w Vydavatel : MCM Olomouc Jazyk: Čeština Počet stran: 192

- Areopagus
w Vydavatel : Trinity Rok vydání: 1989 Jazyk: Angličtina Počet stran: 56

- Květy
Vydavatel : Vladimír Čech Rok vydání: 1880 Jazyk: Čeština Počet stran: 764

- Sjezd Svazu českých spisovatelů
Vydavatel : Svoboda Rok vydání: 1972 Jazyk: Čeština Počet stran: 131

- Česká revue ,1923
Ročník XVI. Vydavatel : Pražská akciová tiskárna Jazyk: Čeština Počet stran: 476

- Žena v mužských šatech
Intimní knihovna sv.9 Vydavatel : Nakladatel Rudolf Storch, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 72

- Lumír
35 čísel s literárním zaměřením. Vydavatel : Svatopluk Čech, Servác B. Heller Rok vydání: 1876 Jazyk: Čeština Počet stran: 624

- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1898 Jazyk: Čeština Počet stran: 260

- Pohádka o AláAddínovi a kouzelné lampě
sv.271 Vydavatel : SNKLHU Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 156

- Studentská revue
Zprávy ze škol, vztahy mezi studenty a profesory, informace, články Vydavatel : Grossman a Svoboda, Praha Rok vydání: 1910 Jazyk: Čeština Počet stran: 320

- Lumír
Redaktor J.V. Sládek Básně, povídky, črty, fejetony Vydavatel : Náklad vlastní Rok vydání: 1880 Jazyk: Čeština Počet stran: 576

- Sborník zkušeností a informací nové scény kouzel
Cyklostylovaný sborník návodů s obrázky pro mládež, jak kouzlit a provádět triky. Vydavatel : Osvětová beseda Rok vydání: 1957 Jazyk: Čeština

- Voj. Sedláček
20 bar. a 64 čb reprodukcí. Vydavatel : Nakl. Kruh, Hradec Králové Rok vydání: 1972 Jazyk: Čeština Počet stran: 125

- Českolipsko v krásné literatuře
Vydavatel : Okresní knihovna a okresní vlastivědné muzeum, Česká Lípa Jazyk: Čeština Počet stran: 29

- Hlídka
Obsah : náboženství, filozofie, estetika, posudky Vydavatel : Občanská tiskárna, Brno Rok vydání: 1919 Jazyk: Čeština Počet stran: 736

- Tramp roč. 1969
chybí pouze červnové číslo, jinak kompletní Vydavatel : Česká tábornická unie, Ostrava Rok vydání: 1969 Jazyk: Čeština

- Naše kniha, 1930
ročník XI., 30 čísel Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 467

- Věstník České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 164

- Květy, roč. XXI.
Pořadatel: Svatopluk Čech, Dr. Servác Různé literární žánry, překlady.. Vydavatel : Vladimír Čech Rok vydání: 1899 Jazyk: Čeština Počet stran: 801

- Desatero přikázání v sebevýchově
W přepis na stroji Jazyk: Čeština Počet stran: 105

- Almanach slovanské zemědělské výstavy v Praze
57 stran textu, ostatek reklamy. Vydavatel : Výstavní výbor Slovanské zemědělské výstavy Rok vydání: 1948 Jazyk: Čeština Počet stran: 57

- Komunisté v samosprávě
Vydavatel : ¨Nákladem sekretarátu II. kraje komunistické strany, Kladno Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 38

- Rozmluvy 3/1984
Vydavatel : Rozmluvy, Londýn Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 187

- Marie po poli kráčela
Podpis vydavatele. Vydavatel : O.F. Babler, Olomouc Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 35

- Port Gdynia
obsahuje fotografie, plány Vydavatel : Instytut Wydawiczny Państwowej Szkoly Morskej, Gdyni Rok vydání: 1936 Jazyk: Polština Počet stran: 57

- Filozoficko/Literární revue
Obsah je zaplněn tématy jako např: O protiřímském zaujetí, Poznámky o statečnosti (od Vaculíka, Gruši) apod. Vydavatel : Rozmluvy, Londýn Rok vydání: 1984 Jazyk: Čeština Počet stran: 209

- Stráž
Ročník II. Časopis zabývající se především oblastí Plzeňska, západních Čech a zároveň reflektující soudobou literaturu, umění i jiná aktuální temata. Vydavatel : Vzdělávací sbor pro Plzeň a okolí, Plzeň Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština

- Časopis pro moderní filologii a literatury 1921
Ročník 7. Z obsahu: I. Část slavistická - Jak překládala Božena Němcová slovanské pohádky do němčiny aj. II. Část germanistická - Studien zu Oscar Wildes Geidchten aj. III. Část romanistická - Francouzská drama o dívčí válce aj. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 316

- Sociologický časopis, 1973
Ročník 9., jednotlivé sešity, nesvázáno. Z obsahu: Problém volného času a rozvoje lidských schopností v moderní době, Některé aspekty zneužití informační technologie v ideologii a politice soudobého antikomunismu, K aktuálním úkolům filosofie a sociologie v ČSSR, Možnosti využití poznatků sociologie a psychologie při výběru a hodnocení kádrových rezerv aj. Vydavatel : Academia Rok vydání: 1973 Jazyk: Čeština Počet stran: 672

- Jízdní řád 1993/94
Jazyk: Čeština

- Dílo
Kresby, fotografie a jiná umělecká díla s aktuální i minulou tématikou. Deset čísel (mezi nimi pár dvojčísel). Rozbor jednotlivých autorů. Vyšlo mezi lety 1945 - 1946 na kvalitním papíře. Vydavatel : Jednota umělců výtvarných, Praha Rok vydání: 1946 Jazyk: Čeština Počet stran: 295

- Prodaná nevěsta
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč) Vydavatel : Ústřední půjčovna filmů Jazyk: Čeština

- Časopis pro moderní filologii
Čísla 1 až čtyři. Témata : český slovník etymologický, nové směry v liter. vědě, zvukový rozbor přívlastku a doplňku Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1933 Jazyk: Čeština Počet stran: 344

- Antika a česká kultura
W Vydavatel : Academia Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 574

- Jízdní řád 1992-1993
Jazyk: Čeština

- Universitas Carolina 1955 (Vol. 1, Philosophica No. 2, XIV.)
Vydavatel : Universita Karlova Rok vydání: 1955 Jazyk: Čeština Počet stran: 114

- Poznání, které vede k věčnému životu
W Vydavatel : Watch tower bible and tract society of Pennsylvania Rok vydání: 1995 Jazyk: Čeština Počet stran: 191

- Kosmas Volume 5 Number 1
z obsahu: Journey to Prague 1948 (H. Gordon Skilling), Review Essay (Z. E. Fishmann), John Dee and Edward Kelley (I. Sviták) Vydavatel : SVU, Califormie Rok vydání: 1986 Jazyk: Čeština Počet stran: 182

- Štáflovy perokresby Hrady
w Vydavatel : Závod tiskařský a vydavatelský Rok vydání: 1912 Jazyk: Čeština

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha Rok vydání: 1904 Jazyk: Čeština Počet stran: 190

- Výbor z řecké poesie
Vydavatel : Jan Laichter, Praha Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština Počet stran: 160

- Bidlova čítanka
Vydavatel : SNKLHU Rok vydání: 1959 Jazyk: Čeština Počet stran: 502

- V roce 1969 zemřeli
Vydavatel : Universitní knihovna, Brno Rok vydání: 1970 Jazyk: Čeština Počet stran: 61

- Ej, lásko, lásko
kresby Bohumil Čížek, z 60 číslovaných výtisků č. 46 Vydavatel : Josef Hladký Rok vydání: 1941 Jazyk: Čeština

- Kostely
Vydavatel : Cyrilometodějské knihkupectví, Praha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 72

- Sokol, 1895
Ročník 21. Z obsahu: Články povšechné, technické, Besídka sokolská, Věstník České Obce Sokolské, Věstník Moravsko-Slezské Obce Sokolské, Věstník župní a spolkový, Zprávy slovanské, Zprávy jinonárodní, Z Ameriky, Literatura, Básně, Úmrtí, Různé zprávy, Vyobrazení, Věstník slavnostní. Vydavatel : Sokol, Praha Rok vydání: 1895 Jazyk: Čeština Počet stran: 400

- Hudba a národ
Vydavatel : Vydánor edakcí Víclava Mikoty k akci kulturní rady Český hudební máj, nákladem svazu českých knihkupců a nakladatelů, rpaha Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 228

- Máj
Mezi redaktory toho časopisu patřili např. J. Vrchlický, VIlém Mrštík a další, což samo vypovídá o jeho kvalitě. Obsah : divadlo, literatura, společenský život, básně, umění Vydavatel : Nakladatelské Družstvo Máje, Praha Rok vydání: 1903 Jazyk: Čeština Počet stran: 801

- Kapesní atlas ryb
93 vyobrazení (lito?) na 12 tabulkách s latinskými a českými názvy Vydavatel : Emil Šolc, Telč Jazyk: Čeština

- Očima generace
Rok vydání: 1967 Jazyk: Čeština Počet stran: 299

- Remedia - compendium
W Vydavatel : Panax, Praha Rok vydání: 1996 Jazyk: Čeština Počet stran: 614

- Dražba na planetě Gij
Vydavatel : Lidové nakladatelství Rok vydání: 1983 Jazyk: Čeština Počet stran: 128

- Bibliografie české historie za léta 1915 - 1919
Obsah se dělí na část všeobecnou (vědy, celková díla, dějiny jednotlivých poměrů) a část speciální (různá staletí). Vydavatel : Klub historický, Praha Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 250

- Švanda dudák
Doprovázené četnými bar. i čb ilustracemi. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština

- Ochrana památek
Vydavatel : Orbis, Praha Rok vydání: 1961 Jazyk: Čeština Počet stran: 63

- Esperanto snadno a důkladně za 20 hodin
Vydavatel : Nakladatelství Zahrada domácí a školní, Chrudim Rok vydání: 1940 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

- Proměny 26/1 1989
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 17

- Časopis pro moderní filologii
Odborné články na téma jazyk : minulost, současnost, rozbory, gramatika Čísla jedna až čtyři. Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha Rok vydání: 1936 Jazyk: Čeština Počet stran: 400

- Naše kniha
Obsah : literární zprávy z domova a z ciziny, knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení. Deset čísel (dvoje dvojčísla). Vydavatel : A. Neubert, Praha Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština

- Naše kniha, 1928
Ročník IX. Z obsahu: Němcové Babička slovensky, Výstavy knih, knihoven, a tisku čsl., bibliografie knih vydaných v jednotlivých měsících aj. Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha Rok vydání: 1928 Jazyk: Čeština Počet stran: 231

- Česká revue ,1922
Ročník XV. Vydavatel : Pražská akciová tiskárna Rok vydání: 1922 Jazyk: Čeština Počet stran: 460

- 21 detektivů
ilustrace Sekal (+fotomontáže) Vydavatel : Odeon, Praha Rok vydání: 1967 Jazyk: Čeština Počet stran: 421

- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština

- Rozhledy literární, 1886
Ročník I. Z obsahu: Nejpalčivější literární otázka česká, Dialektologie moravská, Z pamětí krevních písařů, Dějiny literatury Srbů lužických aj. Vydavatel : Robert Růžička, Praha Rok vydání: 1886 Jazyk: Čeština Počet stran: 376

- Služební pragmatika
Zákon ze dne 25. ledna 1914, č. 15 ř. z., o služebním poměru státních úředníků a státních zřízenců. Příloha: Zákon ze dne 24. června 1926, č. 103 Sb. z. a n., o úpravě platových a některých služebních poměrů státních zaměstnanců. Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha Rok vydání: 1926 Jazyk: Čeština Počet stran: 478

- Stavba bytů ve dvouletce
Vydavatel : Ministerstvo informací Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 100

- Národopisný věstník českoslovanský
Obsah : články, drobné příspěvky národopisné, posudky. Převážně české články, sem tam polský či německý příspěvek. Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha Rok vydání: 1929 Jazyk: Čeština Počet stran: 301

- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha Rok vydání: 1909 Jazyk: Čeština Počet stran: 196

- Manifest lásky
W Jazyk: Čeština Počet stran: 104

- Studentský časopis
Obsah : verše, próza, humor, studentské výtvarnictví, divadlo, hudba, film, otázky a názory Jako příloha středoškolský sport. Vydavatel : Fr. Borový, Praha Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština Počet stran: 284

- Masaryk ve fotografii
Slovem uvádí Karel Čapek, fotografie od Karla Čapka, Jano Šrámka, Otta Dítě, Josef Hrůza, Karla Plicky apod. Vydavatel : Orbis - Čin, Praha Rok vydání: 1931 Jazyk: Čeština Počet stran: 96

- Zpráva měšťanské školy dívčí v Kralupech n. Vlt.
Doplněné sedmi obrázky. Nedatováno (cca 1932). Vydavatel : Měšťanská dívčí škola, Kralupy n. Vlt. Jazyk: Čeština Počet stran: 39

- Krásná zem
Vydavatel : Klub čs. turistů, Praha Rok vydání: 1938 Jazyk: Čeština Počet stran: 84

- Česká revue
Vyšlo kolem r. 1900. Vydavatel : Klub Národní strany svobodomyslné Jazyk: Čeština Počet stran: 768

- Náš domov
Dokumentární fotografie i ilustrace, často histor. a vlastenecká témata. 12 čísel. Vydavatel : Občanská tiskárna, Brno Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 287

- Knížka o Šrámkovi
Vydavatel : Fr. Borový, Praha Rok vydání: 1927 Jazyk: Čeština Počet stran: 162

- Nové obzory 27-28
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland Rok vydání: 1989 Jazyk: Čeština Počet stran: 60

- KINO I - II
I. díl - I. pololetí, II. díl - II. pololetí. Vydavatel : Čs. filmového nakl., Praha Rok vydání: 1947 Jazyk: Čeština Počet stran: 1038

- Parsifal Fantasie
w Vydavatel : Edition Schott Jazyk: Němčina

- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1895 Jazyk: Čeština Počet stran: 260

- Padesát let gymnasia v Čáslavi
obsahuje mapku, fotografie Vydavatel : nákladem Spolku pro podporování nemajetných studujících v Čáslavi Rok vydání: 1930 Jazyk: Čeština Počet stran: 152

- Společná cvičení k zájezdu Československé Obce Sokolské do Plzně 1929
Jazyk: Čeština Počet stran: 40

- Jindřich Mošna
Vydavatel : Česká gragická unie, Praha Rok vydání: 1904 Jazyk: Čeština

- Fotografie (ročník 1993)
Celý ročník 1993 časopisu Fotografie Vydavatel : Panorama, Praha Rok vydání: 1993 Jazyk: Čeština

- Pictura Hungarica
Vydavatel : Magyar Helikon Rok vydání: 1971 Jazyk: Maďarština

- O uměleckém mistrovství
Nakladatel :SNKLHU Rok vydání :1953 Stav knihy :velmi dobrý stav Vazba :vázaná Stav obálky :běžné opotřebení obálky -sovětské stati Kára-Šetlík,139s.

- Naše kniha
Obsah : knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení, zvýšená orientace na německý trh. Devět čísel (dvě dvojčísla), z kompletu chybí č. 10. Vydavatel : A. Neubert, Praha Rok vydání: 1939 Jazyk: Čeština

- Sociologický časopis, 1978
Ročník 14, jednotlivé sešity, nesvázáno. Z obsahu: Únor - historický mezník vývoje našich národů, K některým aktuálním otázkám dalšího rozvoje naší sociologie, K problematice metodologie plánování sociálního rozvoje, Liberalismus, jeho zdroje a proměny aj. Vydavatel : Academia Rok vydání: 1978 Jazyk: Čeština Počet stran: 672

- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti. Vydavatel : F. Topič, Praha Rok vydání: 1889 Jazyk: Čeština Počet stran: 260

- Všeobecné základy soukromého pojišťování
Vydavatel : Spolek čsl. pojistných tecniků, Praha Rok vydání: 1924 Jazyk: Čeština Počet stran: 271