Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 24 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 03:32
Návrat na portál Knihynainternetu.cz
- Zdeněk Šmíd - Nejlepší holka našeho života aneb Miss Porta
Olympia - Praha1998 - 2.revidované vydání - Ilustrace A.Born - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka.
- Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák - Divadlo Járy Cimrmana
Melantrich - Praha 1988 - edice Humor do kapsy sv.28 - 2.vydání - Vázané v plátně. Vynikající stav. Uvnitř knihy fotografie a knihovní razítka. Obálka natržená a zalepená. Na hřbetě má malý štítek.
- Vladimír Thiele - Werich z blízka
Lors - Hronov 1994 - edice Úsměvy sv.1 - 1.vydání - Vázané. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na záložkách obálky stopy po izolepě.
- Malcolm Bradbury - Jíst lidi je neslušné
Svoboda - Praha1992 - 1.vydání - Obálka A.Born - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.
- Eva Kröschövá - Dobové tance 16. až 19. století
SPN - Prha 1981 - edice Odborná literatura pro veřejnost - 1.vydání - 5 000 výtisků - Kresby N.Dudová, M.Velická - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a na předsádkách stopy po izolepě.
- Jiří Černý - Hvězdy tehdejších hitparád
Panton - Praha1989 - 1.vydání - Vázané v plátně. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy četná fotodokumentace a na záložkách kousky izolepy. Na hřbetě obálky malý štítek.
- Československá vlastivěda díl I - Příroda sv.1 - Geologie, Fyzický zeměpis
Orbis - Praha1968 - 18 000 výtisků - 16 stran barevných příloh, 8 listů ofsetových map -Vázané. nbsp Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítko. Na předsádkách a záložkách obálky drobné stopy po izolepě. Obálka ve velmi dobrém stavu. Na horní hraně hřbetu odřená.
- Československá vlastivěda díl II - Dějiny sv.1 - Od osídlení Čs. území do r.1781
Orbis - Praha1963 - 20 stran barevných příloh, 32 stran map - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách a záložkách obálky stopy po izolepě. Obálka natržená a podlepená. Na hřbetě obálky číslo nesouvisející s knihou.
- Československá vlastivěda díl IX - Umění sv.3 - Hudba
Horizont - Praha 1971 - 11 stran barevných příloh, četné černobílé fotografie - 20 000 výtisků - Vázané. Velmi dobrý nbsp stav. Uvnitř knihy knihovní razítka, Na předsádkách a zálozkách stopy po izolepě. Obálka na několika místech natržená a podlepená. Na zadní straně malý kousek obálky chybí.
- Jiří Kuthan - Počátky a rozmach gotické architektury v Čechách
Academia - Praha1983 - 1.vydání - 8 000 výtisků - Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy naprasklá vazba, knihovní razítka a na předsádkách malé kousky izolepy. Na hřbetě obálky malý štítek.
- Radko Kejzlar - Dějiny norské literatury 1914 - 1970
Československá akademie věd - Praha1974 - 1.vydání - 2 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy. Obálka zachovalá. Na hřbetě malý štítek a kousek svrchní vrstvy obálky stržený.
- Karol Sidon - Sen o mně
ČS - Praha 1970 - edice Život kolem nás - nbsp malá řada sv.42 - 1.vydání - 7 000 výtisků - Podpis autora - Vázané v plátně se stříbrným slepotiskem. Uvnitř knihy jeden volný list, knihovní razítka a stopy po izolepě. Obálka ošoupaná, nepatrně natržená a podlepená, na hřbetě malý kousek obálky nbsp chybí.
- Karol Sidon - Sen o mém otci
ČS - Praha 1968 - Život kolem nás - Malá řada sv.31 - 1.vydání - 4 000 výtisků - Podpis autora a věnování - Vázané v plátně. Uvnitř knihy knihovní razítka. Obálka chybí.
- František Nepil - Jak se dělá chalupa
Středočeské nakladatelství a knihkupectví - Praha1984 - 2.upravené vydání - Ilustrace V.Renčín - Podpis autora - Vázané. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy malá vodní skvrna a knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.
- Jiří Suchý - Trocha poezie
ČS - Praha1989 - Klub přátel poezie - 1.vydání - Ilustrace S.Duda - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.
- Jiří Suchý - Písničky
ČS - Praha1969 - 1.vydání - 22 000 výtisků - Ilustrace J.Šalamoun - Vázané. Dobrý stav. Uvnitř knihy prasklá vazba, knihovní razítka a stopy po izolepě. Chybí obálka.
- Vítěslav Nezval - Básník v množném čísle
ČS - Praha1986 - Zlatý fond poezie - nbsp 1.vydání - 12 000 výtisků - Ilustrace V.Suchánek - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy dokumentární fotografie a knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.
- Bohumil Svozil - Česká básnická moderna (poezie z konce 19.století)
ČS - Praha1987 - Klub přátel poezie - 1.vydání - 10 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy ilustrace a knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.
- Duhové mosty (výbor ze světové poezie XIX.století)
Albatros - Praha1973 - 1.vydání - 16 000 výtisků - Vázané. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy ilustrace a knihovní razítka. Obálka lehce natržená a podlepená. Na záložkách kousky izolepy a na hřbetě malý štítek.
- Jiří Žáček - Okurková sezóna
Práce - Praha 1981 - 1.vydání - 8 000 výtisků - Ilustrace A.Born - nbsp Brožované. Dobrý stav. nbsp Několik listů volných. Uvnitř knihy knihovní razítka a na předsádkách stopy po izolepě. Na hřbetě vazby malý štítek.
- Jaroslav Fryčer - Básníci Pařížské bohémy - 1830 - 1848
Odeon - Praha1984 - 1.vydání - 6 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Ilustrované mnoha autory. Uvnitř knihy knihovní razítka. Obálka na hřbetě v horní části ošoupaná.
- Jiří Suchý - Kolik očí má den (hrst básní)
Melantrich - Praha1987 - 1.vydání - 20 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.
- Bertold Brecht - Výhradně proto
Naše vojsko - Praha1962 -1.vydání - 3 000 výtisků - Ilustrace A.Hoffmeister - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.
- R.F.Willetts - Moderní Anglická poezie
MF - Praha1964 - 1.vydání - 3 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy. chybí obálka.
- Edgar Allan Poe - Havran - šestnáct českých překladů
Odeon - Praha1985 - edice Český překlad sv.14 - 2.vydání - 11 000 výtisků - nbsp Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Na předsádce malá stopa po izolepě. Na záložkách kosky izolepy, na hřbetě malý štítek.
- Jiří Žáček - Autostop (výbor z veršů)
MF - Praha1988 - edice Alfa - 1.vydáví - 6 000 výtisků - Ilustrace M.Prachatická-Kolíbalová - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy.
- Kurt Vonnegut Jr. - Vítejte v opičárně
Mustang - Plzeň - edice Beletrie - sv.12 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Na záložkách obálky kousky izolepy.
- Kurt Vonnegut - Časotřesení
Agro - Praha 1998 - 1.vydání - edice AAA - sv.26 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovnická razítka.
- Kurt Vonnegut - Groteska aneb už nikdy sam!
MF - Praha 1981 - 1.vydání - edice Proud sv.4 - Vázané. Velmi dobrý stav. Uvnitřknihy knihovní razítka. Obálka mírně ošoupaná. Na hřbetě malý štítek.
- Marion Zimmer Bradley - Darkover - Královna bouře 3
Knižní klub - Praha 1997 - 1.vydání - Vázané. Velmi dobrý nbsp stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.
- Marion Zimmer Bradley - Darkover - Dvojníci 4
Knižní klub - Praha 1997 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.
- Marion Zimmer Bradley - Darkover - Dědici Hammerfellu 5
Knižní klub - Praha1998 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Unitř knihy knihovní razítka.
- Arkadij a Boris Strgačtí - Město zaslíbených
Baronet -Praha1998 - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.
- William S. Burroughs - Teplouš, Dopisy o Yage
X-Egem - Prha 1991 - 2.publikace v edici časopisu Reflex - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka akousky izolepy. Na hřbetě malý štítek.
- Michail Bulgakov - Život pana Moliéra
LN - Praha 1979 - 1. vydání - 20.000 výtisků - Ilustrovala D. Bromová - Vázané. Vynikající stav. Na hřbetu obálky malá samolepka. Na záložkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- F.M. Dostojevskij - Věčný manžel
Lidové nakladatelství - Praha1971 - 2.vydání v LN - 6 000 výtisků - Vázané v plátně s grafickým potiskem. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a stopy po izolepě. Obálka na záložkách poškozená izolepou, v rozích odřená. Na hřbetě malý štítek.
- F.M.Dostojevskij - Hráč
Vyšehrad - Praha1971 - 1.vydání ve Vyšehradu. - Vázané v plátně s barveným slepotiskem. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a stopy po izolepě. Obálka lehce opotřebená, na hřbetě s číslem.
- F.M.Dostojevskij - Věčný manžel
LN - Praha1985 - 1.souborné vydání - Ilustrace E.Bednářová . Vázané v plátně. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka Obálka nepatrně odřená a záložkami přilepená izolepou ke kniźe. Na hřbetě malý štítek.
- F.M.Dostojevskij - Výrostek
MF - Praha1974 - edice Máj sv. 225 - 2.vydání - Ilustrace K.Teissig - nbsp Vázané v plátně, zlacené. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a stopy po nbsp izolepě. Obálka opotřebovaná, s malým štítkem na hřbetě a s kousky izolepy na záložkách.
- F.M.Dostojevskij - Neobyčejné příhody
Odeon - Praha 1984 - 1.vydání v tomto uspořádání - 8 500 výtisků - Vázané v plátně s barveným slepotiskem. Velmi dobrý stav včetně obálky. Na ořízce skvrna. nbsp Uvnitř knihy knihovní razítka. Záložky s kousky izolepy.
- William Saroyan - Odvážný mladý muž na létající hrazdě
ČS - Praha1958 - 1.vydání - Vázané v plátně s barevným slepotiskem - edice Žatva překladová řada sv.2 - Vázané. Dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka a stopy po izolepě. Obálka chybí.
- William Saroyan - Léto na krásném bílém koni
Práce - Praha1981 - edice Kamarád - 1.vydání - Ilustrace J. Vančura - Brožované. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovní razítka.
- William Saroyan - Dobrodružství Wesleye Jacksona
Volvox globator - Praha 1993 - edice Na cestě sv.1 - 1.vydání ve VG - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.
- Zdeněk Sejček - Mladý Chittussi
Východočeské nakladatelství - Praha 1965 - 1. vydání - 3.100 výtisků - edice Výtvarné umění východních Čech, sv. 2 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka mírně opotřebovaná, hřbet obálky v dolní části popsaný. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- Peter C. Swann - Umění Číny, Koreje a Japonska
Odeon - Praha1970 - edice Světové umění sv.42 - 1.vydání - 5 000 výtisků - Vázané v plátně. Zlaceno. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy černobílé i barevné fotografie a nbsp knihovní razítka. Na předsádkách stopy po izolepě. Obálka ošoupaná, na titulní straně číslo nesouvisející s knihou.
- Reynold Higgins - Minojské a Mykénské umění
Odeon - Praha1973 - edice Světové umění sv.48 - 1.vydání - 5 000 výtisků - Vázané v plátně se zlaceným slepotiskem. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy černobílé a barevné fotografie a knihovní razítka. Na předsádkách a založkách stopy po izolepě. Na hřbetě obálky malý štítek.
- Jindřich Marco - O Grafice - Kniha pro sběratele a milovníky umění
MF - Praha1981 - 1.vydání - 30 000 výtisků - Vázané v plátně s barevným slepotiskem. Uvnitř knihy četná obrazová a fotografická dokumentace. nbsp Velmi dobrý stav včetně obálky. Na předsádkách stopy po izolepě. Na hřbetě obálky malý štítek.
- Marie Benešová - Česká architektura v proměnách dvou století 1780 - 1980
SPN nbsp Praha1984 - 1.vydání - 8 000 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy četné černobílé fotografie, plánky a nákresy budov, také knihovní razítka. Na záložkách obálky malé kousky izolepy. Na hřbetě obálky malý štítek. Obálka lehce natržená a podlepená.
- Tamara Talbotová Riceová - Staré umění Střední Asie
Odeon - Praha1973 - edice Světové umění sv.50 - 1.vydání - 5 000 výtisků - Vázané. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy 252 fotografií z toho 47 barevných a knihovní razítka. Na předsádkách a záložkách obálky stopy po izolepě. Obálka lehce natržená a podlepená. Na hřbetě obálky malý štítek.
- Adolf Hoffmeister - Sto let České karikatury
SNKLHU - Praha 1955 - edice České dějiny sv.12 - Vázané v plátně. Vynikající stav. Uvnitř knihy 973 reprodukcí černobílých i barevných a knihovní razítka. Na předsádkách drobné stopy po izolepě. Chybí obálka.
- Josep Palau i Fabre - Picasso v Katalánsku
Odeon - Praha1981 - edice Světové umění sv.74 - 1.vydání - 5 000 výtisků nbsp Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy 264 černobílých a 122 barevných reprodukcí, také knihovní razítka. Na záložkách obálky malé kousky izolepy. Na hřbetě malý štítek.
- J.M.Boháč - Adolf Zábranský - Umělecké profily
Odeon - Praha1985 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy četné černobílé i barevné reprodukce, knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy, na hřbetě obálky malý štítek.
- Lubor Hájek - Čínské umění - O národní výtvarné tradici
SNKLHU - Praha1954 - 1.vydání - 4 400 výtisků - Vázané v plátně. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy četné černobílé a několik barevných fotografií. nbsp Lehce prasklá vazba, knihovní razítka, na předsádkách kousky izolepy a stopy po ní. Chybí obálka.
- A. I. Pokryškin - Křídla v boji
Naše vojsko - Praha 1990 - edice Máj sv.544 - 1.vydání - Ilustrace O.Pošmurný - Vázané v plátně. Dobrý stav. Prasklá vazba. Uvnitř knihy dokumentární fofografie, knihovní razítka. Obálka nepatrně opotřebená. Na záložkách kousky izolepy.
- František Fajtl - Podruhé doma
Naše vojsko - Praha 1984 - 1. vydání - Obálka P. Hrach - edice Paměti, sv. 75 - Vázané. Stav dobrý. Obálka opotřebovaná, na hřbetu obálky malá samolepka. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- František Fajtl (Podle vzpomínek Františka Peřiny) - Generál nebe.
Naše vojsko - Praha 1992 - 1. vydání - edice Fakta a svědectví, sv. 115 - Brožované. Stav dobrý. Na předsádkách stopy po izolepě. Několik uvolněných stránek. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- František Fajtl - Sestřelen
Naše vojsko - Praha 1969 - 3. vydání, přepracované - edice Máj, sv. 131 - Vázané. Stav dobrý. Obálka potrhaná a opotřebovaná, na hřbetu malá samolepka - Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Stránky ušmudlané - očteno. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.
- Vladimír Korner - Post Bellum 1866
Votobia - Olomouc 1997 - 1.vydání - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.
- Filip Jánský - Zkouška důvěry (Soubor leteckých povídek ze západní i východní franty(
Práce - Praha 1985 - 1.vydání - edice Kamarád - Ilustrace M. Váša - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovnická razítka a izolepa.
- Filip Jánský - Nebeští jezdci
MF - Praha 1990 - 4.vydání - edice Třináct - sv.191 - Ilustrace B. Rose - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Na hřbetu obálky štítek a na záložkách kousky izolepy.
- Jaroslav Hrbek - Arnhem 1944
Naše vojsko - Praha1992 - edice Malé dějiny válek sv.1 - 1.vydání - Ilustrace V.Martínek - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy fotodokumentace, mapy, tabulky a knihovní razítka. Na předsádkách kousky izolepy.
- Nigel Hamilton - Monty
Baronet - Praha1998 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.
- John Durnford-Slater,DSO (Paměti velitele britského bojového komanda z II.světové války)
IŽ - Praha 1998 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Kus zadní záložky obálky utržený.
- Manuel F.van Eyck - Zemřeli jsme pro Anglii
Naše vojsko - Praha 1993 - 1.vydání - Dokumentární fotografie pořízené nbsp autorem - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Záložky obálky přilepené izolepou k vazbě.
- Salvador Dalí - Tajný život Salvadora Dalího
NLN - Praha 1994 - Vázané. Vynikající stav. Uvnitř knihy kresby a černobílé fotografie a nbsp knihovnická razítka. Na vnitřní straně vazby nbsp kousky izolepy.
- Pavel Kosatík - Člověk má dělat to, na co má sílu - Život Olgy Havlové
MF - Praha1997 - 1.vydání -edice Osudy sv.14 - nbsp Fotodokumentace - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovní razítka.
- Marie Šulcová - Kruh mého času (Jedna epizoda v životě Karla Čapka)
Melantrich - Praha 1980 - 2.přepracované vydání - Vázané. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy knihovnická razítka a stopy po izolepě. Obálka mírně ošoupaná na přední straně stopa po štítku. Na záložkách kousky izolepy.
- Marie Šulcová - Čapci
Melantrich - Praha 1985 - 1.vydání - Vázané. Velmi dobrý nbsp stav včetně obálky. Uvnitř knihy knihovnická razítka. Na záložkách obálky kousky izolepy.
- Tim Carroll - Woody Allen a jeho ženy
Jota - Brno 1994 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy černobílé fotografie a knihovnická razítka. Na záložkách kousky izolepy.
- Marcia Lewisová - Intimní portrét tří tenorů - Plácido Domingo, Luciano Pavarotti, José Carreras
Knižní klub - Praha 1998 - 1.vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy fotodokumentace a knihovní razítka.
- Horníček, Hurník, Preclík - Trojhlas
Melantrich - Praha 1986 - 1.vydání - 30 000 výtisků - Vázané v plátně. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy nepatrně prasklá vazba a knihovní razítka. Na záložkách a předsádce nbsp kousky izolepy.
- Pierre Chevrier - Saint Exupéry
Vyšehrad - Praha 1986 - 1.vydání - nbsp Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy fotografie. Na předsádkách kousky izolepy.
- Jiří Janoušek - Rozhovory s Janem Werichem
MF - Praha1986 - edice Kapka pro každého sv.196 - 2.rozšířené vydání - nbsp Vázané v plátně. Velmi dobrý stav včetně obálky. Uvnitř knihy fotografie a knihovní razítka. Na záložkách kousky izolepy. Na hřbetě obálky malý štítek.
- J.Bairdová, G. Giuliano - John Lennon - můj bratr
Český filmový ústav - Praha1992 - Dotisk 12 000 výtisků - Brožované. Velmi dobrý stav. Uvnitř knihy fotografie a knihovní razítka. nbsp Na předsádkách kousky izolepy.
- R.Highfield, P.Carter - Soukromy život Alberta Einsteina
LN - Praha1994 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Uvnitř knihy fotografie a knihovní razítka.
- J.M.Janatka - Neznámý Julius Verne (Jeho skutečný život, osobnost a dílo)
MF - Praha 1959 - 1.vydání - 10 250 výtisků nbsp Vázané. Velmi dobrý stav . Uvnitř knihy četné fotografie a kresby, dále knihovní razítka. Na předsádkách stopa po izoplepě a kousky izolepy. Vazba v rozích značně odřená, hřbet knihy nese vodní stopy.
- Záhady staletí
Rok :1980
- Řecká dramata
MF 1976
- Tajemství papyrů
Svoboda - Praha 1972 - Antická knihovna - neprodejná členská prémie - 1. vydání. Vázané - luxusní stav.
- Tři detektivové a Buffalo Bill
Orbis 1991
- Jubilejní výstava Joži Úprky v Praze 1931 - 1932
Myslbek 1932
- Nejkrásnější divy světa I.
Balios 2001
- Poslední cesta TGM
Orbis 1947
- Svědectví 89/90
Melantrich 1990,řídí P.Tigrid,
- Galantní poezie
ČS 1970
- Sto moderních básníků
ČS 1967
- Trvalé bydliště Praha
ČS 1986
- Zpěvy staré Číny
Odeon 1967,přebásnil Mathesius, Il. Sklenář Zd.
- Švýcarsko
Kadel 1991
- Itálie
Berlitz 1998 ( kapesní průvodce )
- Orlické hory
Olympia 1988
- Fotbalové poháry
STN 1966
- 250 let technických škol v Praze
ČSAV 1956
- Historie a vojenství 2/2000
Hist.ústav armády ČR 2000
- Historie a vojenství 3/2000
Hist.ústav armády ČR 2000
- Horoskopy
Cena: 8,00 Kč
. .
.
- Pavel Eisner - Sonety kněžně
Jaroslav Podroužek - Praha 1945 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.
- Louis Aragon - Elsa
ČS - Praha 1961 - 2. vydání - 15.600 výtisků - Obálka Zd. Seydl - KPP Výběrová řada sv. 3 - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně potrhaná a podlepená.
- Synové slávy-oběti iluzí
Svoboda, Praha ,
1977,
velmi dobrý stav, mírně odřený přebal, slabě nažloutlý hřbet knihy,
orig. celoplátěná vazba, přebal, obsahuje mapu, překlad Jan Burian a Bohumila Mouchová, vydání první ,
346 stran,
Antická knihovna,
-Synové slávy-oběti iluzí
- Svět ezopských bajek
Svoboda, Praha,
1976,
velmi dobrý stav, lehce ušpiněné desky, na přebalu drobné oděrky - na povrchu a v krajích,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. souborné vydání,
596 stran,
Antická knihovna,
- Svět ezopských bajek
- Listy Héter
Svoboda, Praha,
1970,
velmi dobrý stav, drobná trhlina na zadní straně přebalu (podlepeno lepenkou), velmi lehce nažloutlé listy,
orig. celopl. vazba s přebalem, 1. vydání,
232 stran,
Antická knihovna,
-Listy Héter
- Kniha hubiček
Šolc a Šimáček, Praha,
1934,
velmi dobrý stav,
plátěná převazba, ta lehce zašpiněná a v rozích odřená,
263 stran,
Beletrie a poezie,
-Kniha hubiček
- Výbor ze spisů Vítězslava Hálka
Umělecká Beseda,
1923,
velmi dobrý stav,
orig. brož., obálka je v krajích a rozích lehce pomačkaná, kreslil Otakar Mrkvička,
96 stran,
Beletrie a poezie,
-Výbor ze spisů Vítězslava Hálka
- Příručka česko-ruské konversace
Nakladatel :Svět sovětů
Rok vydání :1957
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
- Římská lyrika
Nakladatel :SNKLHU
Rok vydání :1957
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :obálka chybí
-520 str., částečně podtrháno tužkou. Z obsahu: Nápisy a epigramy, Mladořímská moderna, Básnická družina Maecenatova, Messalova, Klasicismus flavijské doby, Nápisy císařské doby .
- Pod panskou parukou
Borský a Šulc, Praha,
dobrý stav, vazba má několik menších skvrnek od polití, listy i obálka jsou zažloutlé, skvrnité, zašpiněné, mírně zaprášené, ob. podlepená lepenkou,
celopl. vazba, zlacení ve hřbetu, několik ilustrací (čb i barevné),
192 stran,
Beletrie a poezie,
-Pod panskou parukou
- Citlivé duše
Odeon, Praha,
1986,
velmi dobrý stav,
orig. polopl. vazba s přebalem, v ochranné folii(ta je lehce zašpiněná), 1. vydání,
668 stran,
Beletrie a poezie,
-Citlivé duše
- Ottova encyklopedie Česká republika 5sv.
5 dílů encyklopedie v originál krabici, na kterém je avízován i CD-ROM, ten ale v naší nabídce chybí. Knihy nepoužité. Rok :200?
- Vesmírní diplomaté
výběr československých scifi povídek Rok :1990
- Ryby a jiní mořští živočichové
Rok :2000
- Láska v písních z celého světa
Družstevní práce, Praha,
1940,
velmi dobrý stav,
orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený, na okraji hřbetu trochu natržený, uspořádal pomocí překladatelů J. Seiferts titulní kresbou na obálce Václava Maška,
342 stran,
Beletrie a poezie,
-Láska v písních z celého světa
- ABC mladých techniků a přírodovědců
ÚV ČSM v Mladé Frontě,Praha,
1966,
dobrý stav, hrany listů jsou mírně potrhané, stránky zašpiněné, č. 4 okus zvířetem (text nepoškozen), č. 1 a 2 lehce poškozené hlodavcem,
12 orig. sešitů, ročník 11,
360 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-ABC mladých techniků a přírodovědců
- Jarmila Blažková - Žena věčná inspirace umění (Žena ve výtvarném umění od doby kamenné až po Picassa).
Symposion - Praha (?) - 2. sv. výtvarných monografií ARS - Vázané. Vynikající stav. Obálka potrhaná.
- Historie českého skautingu slovem a obrazem
Šebek-Pospíšil, Mladá Boleslav,
1990,
velmi dobrý stav,
orig. sešit v pap. deskách, 1. vydání,
32 stran,
Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem,
-Historie českého skautingu slovem a obrazem
- Karel Hájek
Ústřední dům osvěty hl.m.Prahy,
výborný stav,
orig.brož, 11 čb fotografií, text Vladimír Rýpar,
12 stran,
Fotografie/Film,
-Karel Hájek
- Praha
výborný stav, lehce zašpiněno,
orig. brož svázaná provázkem, fotografie s popisky v češtině, francouzštině, ruštině, angličtině a němčině, mj. Karlův most, Národní divadlo, Prašná brána, Hradčany,
Fotografie/Film,
-Praha
- Národopisná výstava českoslovanská v Praze 1895
Rok vydání : 1895 Poznámka :A 4, orig.vazba, uvolněná
- Naše město Plzeň
Rok vydání : 1995 Poznámka :nová
- Časopis pro moderní filologii
Čtyři čísla. Současnost a minulost jazyka, jeho formy, tvary a gramatika. Plus články o význačných filologických osobnostech.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
- Časopis vlateneckého spolku musejního v Olomouci
Tématy jsou muzejní exponáty, historie apod.
Vydavatel : Vlastenecký spolek musejní, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 165
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění
Rok vydání: 1932
Jazyk: Čeština
Počet stran: 174
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
Počet stran: 180
- Dějiny spásy
W
Vydavatel : Česká katolická charita
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 75
- Antonín Zápotocký
Celostránkové čb fotografie doprovázené textem.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1954
Jazyk: Čeština
Počet stran: 323
- Dikobraz 1958 (roč. XIV)
Vydavatel : Rudé právo, Praha
Rok vydání: 1958
Jazyk: Čeština
- Časopis pro moderní filologii
redakci vede josef janko, spoluredaktoři Miloš Wiengart, Vilém Mathesius, P.M.Haškovec
Vydavatel : s podporou Minist.školství a Národní osvěty a 4eské akademie Klub moderních filologů v Praze
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 360
- Časopis pro moderní filologii
Současná a minulá forma, gramatika a tvary jazyka. Odborné články.
Vydavatel : Československá akademie věd, Praha
Rok vydání: 1954
Jazyk: Čeština
Počet stran: 250
- Literární noviny 1940
Vydavatel : Evropský lit. klub
Jazyk: Čeština
- Lehkoatletická pravidla pro mezinárodní závody a obecná pravidla pro olympijské soutěže
Vydavatel : Česká atletická unie, Praha
Rok vydání: 1944
Jazyk: Čeština
Počet stran: 136
- Acta 3-4/87
Ročník 1. Z obsahu: Česká tvorba v kontextu současné literatury, Spisy Jana Patočky - Diskusní tribuna, Nové knihy a časopisy, Edice Petlice 1973-1987
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Památník sboru M. Jana Husa církve československé ve Svinově
Doprovázeno obraz. materiály.
Vydavatel : Sbor Mistra Jana Husa, Svinov
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 45
- Jiří Dimitrov před lipským soudem
Vydavatel : Rovnost, Praha
Rok vydání: 1951
Jazyk: Čeština
Počet stran: 218
- Jak se dělá báseň
Uspořádal Jan Zábrana.
Vydavatel : Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1970
Jazyk: Čeština
Počet stran: 129
- 100 přísloví nikoho neumoří
Barták, Jiránek, Renčín, Pálka, Slíva Rok :1987
- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání.
Vydavatel : J.V. Sládek, Praha
Rok vydání: 1890
Jazyk: Čeština
Počet stran: 432
- Goethův sborník
Obálka-Sutnar
Vydavatel : Státní nakl. v Praze
Rok vydání: 1932
Jazyk: Čeština
- Freonový duch
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč)
Jazyk: Čeština
- Čtyřicet let česoslovenského státního reálného gymnásia Josefa Klvani v Kyjově 1898 - 1938
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
- Láska a válka
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1971
Jazyk: Čeština
Počet stran: 376
- Lidé, věci, dobrodružství 5
Vydavatel : Praha, Státní nakladatelství dětské knihy
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 386
- Časopis pro moderní filologii
Forma, gramatika, tvary současného i minulého jazyka.
Vydavatel : Československá akademie věd, Praha
Rok vydání: 1956
Jazyk: Čeština
Počet stran: 320
- Korespondence a zápisky Boženy Němcové
Nedatováno.
Vydavatel : J. Otto, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 403
- Nové obzory 25-26
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 78
- Československá kinematografie
w
Vydavatel : Československá společnost pro vědeckou kinematografii
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
- Jízdní řád 1999/00
Jazyk: Čeština
- Divadlo
12 čísel. Témata : herci, divadelní kultura, hry, role, div. kronika, divadlo v zahraničí (samozřejmě je tam hlavně preferován zářivý vzor SSSR, jak jinak doplněno fotografiemi.
Vydavatel : Ministerstvo školství, věd a umění, Praha
Rok vydání: 1953
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1154
- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného
Rok vydání: 1937
Jazyk: Čeština
Počet stran: 607
- Hej Rup
Vydavatel : Mladá fronta, Praha
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 149
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa, 1911
Ročník XXI.
Vydavatel : Česká akademie, Praha
Rok vydání: 1911
Jazyk: Čeština
Počet stran: 243
- Bibliografický katalog 1922 Bibliografický katalog 1923
Bibl. katalog 1922, s. 138. Bibl. katalog 1923, s. 109.
Vydavatel : Československý ústav bibliografický, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
- Český časopis filologický
Pět čísel (jedno dvojčíslo). Komplet. Z obsahu : Intonace pražské mluvy , K fonologii norštiny , O eurytmii starší latinské prosy
Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha
Rok vydání: 1944
Jazyk: Čeština
Počet stran: 252
- Osidlování
Ročník II., č. 15.
Vydavatel : Osidlovací úřad
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
- Časopis pro moderní filologii
Čísla 1 až 4. Současný a minulý jazyk, jeho gramatika, forma, rozbor.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
- Památník sedmdesátého pátého výročí reálky
w
Vydavatel : Sdružení abiturientů reálky
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 80
- Národopisný věstník českoslovanský, 1930
Z obsahu: Československá lidová keramika, Z cechovního života, Účes starých Slovanů, Lidové obyčeje hospodářské, Ethnographica ze židov. hrobů v Praze VIII. aj.
Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 431
- Anekdoty s panem Hlustvisihákem
knihovnička Anedkoty sv. 10, Lidové nakl. Rok :1971
- Anekdoty 13. O lordech
Rok :1976
- Josef Kainar - Moje blues
ČS - Praha 1966 - 1. vydání - 14.000 výtisků - Obálka J. Týfa - KPP Výběrová řada sv. 42 - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně opotřebovaná.
- Slovesná věda
Vydavatel : Literárně historická společnost československá, Praha
Rok vydání: 1952
Jazyk: Čeština
- Krátký návod, jak konat soukromě svatou hodinu
W
Jazyk: Čeština
Počet stran: 66
- Karel Dvořák
Prameny, sbírka dobrého umění - svazek 60
Vydavatel : S. V. U. Mánes - Svoboda, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
- Literární rozhledy, 1927-28
Ročník XII. Z obsahu: Francouzský romantismus, K šedesátým narozeninám prof. Dra F. X. Šaldy, Co měsíc dal, Co se chystá, Časopisy o knihách aj.
Vydavatel : Svaz knihkupcův a nakladatelů čes. rep., Praha
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 315
- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1932
Jazyk: Čeština
- Historica II
Vydavatel : Československá akademie věd
Rok vydání: 1960
Jazyk: Francouzština
Počet stran: 374
- Cyril, 1 - 4
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 188
- Cyrill,1 - 7
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1914
Jazyk: Čeština
- l Eglise catholique en Europe de l Est
uk
Vydavatel : l Aide a l Eglise en Detresse
Rok vydání: 1990
Jazyk: Francouzština
Počet stran: 144
- Nové obzory 18-19-20
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 82
- Zakletý hrad
Nakl. údaje neuvedeny. Jedná se o edici Zlatého kolovratu.
Vydavatel : (s.n.), (s.l.)
Jazyk: Čeština
Počet stran: 15
- Svědectví 82
ročník XXI
Vydavatel : Catherine Press
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 234
- Časopis turistů
Vydavatel : Klub čs. turistů, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
- Fotografia 1975
časopis Fotografia
Vydavatel : Odeon
Rok vydání: 1975
Jazyk: Čeština
- Aktuální otázky vojenské vědy
Sborník prací vojenské akademie Klementa Gottwalda
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1956
Jazyk: Čeština
Počet stran: 16
- Pražský sborník historický XX
Vydavatel : Panorama, Praha
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 225
- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1893
Jazyk: Čeština
Počet stran: 260
- Švanda Dudák
24 čísel, četné ilustrace.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 394
- Úrazová pojišťovna dělnická pro Království české v Praze
Vydavatel : Český volební sbor pro úraz. pojišťovnu dělnickou, Praha
Rok vydání: 1896
Jazyk: Čeština
Počet stran: 25
- Hosté z planety lidí
Vydavatel : Blok
Rok vydání: 1990
Jazyk: Čeština
Počet stran: 248
- Třetí čítanka a mluvnice pro obecné školy
Svazek obsahuje tři cenné rozložitelné barevné mapové přílohy. Mapa Císařství rakouského, mapa Království českého a mapa Markrabtsví moravského a vévodtsví slezského. Vpisky tužkou na předsádkách
Vydavatel : V Praze, v c. k. školním kněhoskladu v Konvitské ulici
Rok vydání: 1872
Jazyk: Čeština
Počet stran: 118
- Korespondence B. Bolzana s F. Exnerem
Vydavatel : Královská česká společnost nauk, Praha
Rok vydání: 1935
Jazyk: Němčina
Počet stran: 138
- Dvanáct poutí světem
Vyprávění o českých osudech v širém světě. Příklady autorů: J. Drda, J. Havlíček, S. Jandík, J. John, F. Kubka, A. J. Urban, J. Weis.
Vydavatel : Nakladatel ČIN, Praha
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 244
- Adolf Prokůpek
Vydavatel : Český odbor rady zemědělské, Praha
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 86
- Modlitby a písně
W
Jazyk: Čeština
Počet stran: 352
- Švanda Dudák
52 čísel, 318 ilustrací.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1902
Jazyk: Čeština
Počet stran: 464
- Cestovný poriadok 1990 - 1991
Vydavatel : NADAS, Praha
Rok vydání: 1990
Jazyk: Čeština
Počet stran: 447
- Naše kniha, 1936
Ročník XVII. Z obsahu: Literární zprávy z domova a ciziny, Poznámky o anglických a francouzských novinkách, Hlasy doby, Dobré knižní novinky, Neubertova bibliografie
Vydavatel : A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 188
- Paedagogium, 1879-80
Ročník I. (143 s.) a II. (580 s.). Z obsahu: O pěstování jazyka, O čítankách na reálce, O kráse slohu, O paměti zděděné, Slovo o broušení jazyka českého, Rousseau a jeho zásady vychovatelské + recenze spisů aj.
Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha
Rok vydání: 1879
Jazyk: Čeština
- Jubilejní Cyrilometodějský kalendář na r. 2000
W
Vydavatel : Katolický týdeník
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
Počet stran: 196
- Dobrodružství paní Anežky
edice světovíé četby svazek 362
Vydavatel : Odeon
Rok vydání: 1966
Jazyk: Čeština
Počet stran: 267
- Melodie
časopis s hudební tematikou, 1. - 12. číslo
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
- 5.bienále užité grafiky Brno 1972
Katalog zpracoval kolektiv redakce. Úvod napsal PhDr. Jiří Hlušička. Barevné i černobílé reprodukce zajímavých grafických prací z celého světa tradičního evropského bienále.
Vydavatel : Moravská galerie v Brně
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 328
- Dělnická osvěta
Č.1, 4, 5 - 6, 7 - 8, 9 - 10.
Vydavatel : Dělnická akademie
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
- Časopis pro moderní filologii, 1939-40
Číslo 1. věnováno univ. profesorovi Jos. Jankovi k jeho sedmdesátinám. Z obsahu: České příjmení Janko a jména podobná, Charakteristické rysy lidové mluvy českého Poještědí, Ukázka, jak lze v učebnici učit výslovnosti a pravopisu jazyka na základě fonologickém, O osobnost kronikáře Dalimila aj.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
Počet stran: 612
- Naše kniha 1938
Ročník XIX z obsahu: Jsme dlužni československé literatuře Literární zprávy z domova a z ciziny Hlasy doby Podzimní ediční programy. (kniha obsahuje přílohu)
Vydavatel : Nakladtelství A. Neuberta
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
- Pharmindex - kompendium 2001
W
Vydavatel : MediMedia Information, Praha
Rok vydání: 2001
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1802
- Studentský časopis
Vydavatel : Kruh přátel střední školy, Praha
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 324
- Cyklista
Č. 4 (1894). Z obsahu : profil Vojtěcha Roppa, úvahy (např. na téma Jaké budou letos naše závody? ), klubové zprávy, dobové reklamy.
Vydavatel : Orgán České ústřední jednoty velocipedistů
Rok vydání: 1894
Jazyk: Čeština
Počet stran: 52
- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
- Knihovna
Vydavatel : Svaz českých knihovníků, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 193
- Jízdní řád 1997-1998
Jazyk: Čeština
- Rusko - kitajskij slovar
Vydavatel : Izdatelstvo Ruskyj jazyk, Moskva
Rok vydání: 1977
Jazyk: Ruština
Počet stran: 216
- Divadlo, 1957
12 čísel. Z obsahu: Úvodníky, Stati, Dokumenty, Představení, hry a role, Divadlo v zahraničí, Co jsme četli, Poznámky, Verše a citáty, Kresby, Tribuna čtenářů, Tisk o divadle, Divadelní hry v přílohách Divadla.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1048
- Světlo a teplo pro váš dům
Rok :1993
- Veletucet
Barták, Holý, Hrubý, Jiránek, Matuška, Nepraš, Renčín, Slíva Rok :1988
- Studentská revue
Vydavatel neuveden, rok vyd. není zcela jasný, asi 1913. Témata : studenti, učitelé, školy, školní vztahy mezi profesory a studenty
Jazyk: Čeština
Počet stran: 320
- Československý časopis historický
Ročník XXIII. 6 čísel. Z obsahu např. : Mýtus křížových výprav v buržoazní historiografii Guinejská demokratická strana v boji proti francouzskému kolonialismu Zadlužení zemědělství v českých zemích v letech 1918 - 1930 aj.
Vydavatel : Československá akademie věd, Praha
Rok vydání: 1975
Jazyk: Čeština
Počet stran: 944
- V. slet všesokolský 1907
Vydavatel : Josef Schneidet
Rok vydání: 1907
Jazyk: Čeština
Počet stran: 332
- Dr. Kramář
redigoval Vladimír Sís, Obsahuje 16 příloh (čb. fotografie)
Vydavatel : Nakl. A. Pokorný, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 306
- Květy
Vydavatel : Vladimír Čech
Rok vydání: 1880
Jazyk: Čeština
Počet stran: 764
- La Poésie dAnna de Noailles
Vydavatel : Imprimerie jobard, Dijon
Rok vydání: 1931
Jazyk: Francouzština
Počet stran: 146
- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání.
Vydavatel : J.V. Sládek, Praha
Rok vydání: 1879
Jazyk: Čeština
Počet stran: 576
- Kritický měsíčník
Vydavatel není uveden.
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 464
- Jubilejní 10. ročenka spolku československých zahradníků ve Francii
s 25 fotografiemi
Vydavatel : Nakladatelství t¨zahradnické literatury (Josef Vaněk), Chrudim
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 140
- Květy
Ročník II., první pololetí.
Vydavatel : Vladimír Čech
Rok vydání: 1880
Jazyk: Čeština
Počet stran: 764
- Úcta k životu
W
Vydavatel : Zvon, české katolické nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1991
Jazyk: Čeština
Počet stran: 199
- Výtvarná kultura
Ročník 1983, 6 čísel
Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
- Lví silou
Vydavatel : Nakladatelské družstvo máje
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 172
- Noviny a časopisy
Bibliografický katalog ČSSR- České knihy 1965, zvláštní sešit 6 - září 1965.
Vydavatel : Státní knihovna ČSSR - Národní knihovna, Praha
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
Počet stran: 193
- Ausstellung Grossmähren
+ obr. příloha
Vydavatel : Tschechoslowakische Akademie der Wissenschaften, Prag
Rok vydání: 1964
Jazyk: Němčina
Počet stran: 57
- Sborník
Z obsahu : Život a dílo Antonína Marka Machourka v literatuře, Přerovské hřbitovy aj.
Vydavatel : Státní okresní archiv, Přerov
Rok vydání: 1998
Jazyk: Čeština
Počet stran: 205
- Sociologický časopis
z obsahu: O pravdách a Pravdě Sociologické faktory stimulace práce Vývoj, současný stav a úkoly společenských věd ČSSR
Vydavatel : Academia
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
Počet stran: 672
- Král. české zemské a národní divadlo v Praze
Velké množství fotografií.
Vydavatel : Grafický uměl. ústav V. Neubert, Praha
Rok vydání: 1912
Jazyk: Čeština
- Slovník odborného názvosloví ze spojových oborů
Vydavatel : Nakladatelství dopravy a spojů, Praha
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 330
- Šaldův zápisník IX.
Obálka vevázána uvnitř. Opatřeno jmenným rejstříkem pro ročníky I. - IX.
Vydavatel : Melantrich Otto Girgal, Praha
Rok vydání: 1937
Jazyk: Čeština
Počet stran: 295
- Vlámská lyrika
Svět. četba, sv. 306.
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 225
- Korea today - Juche 90
w
Rok vydání: 2001
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 44
- Oslava papírové pyramidy
Vydavatel : Josef Pelcl, Praha
Rok vydání: 1903
Jazyk: Čeština
Počet stran: 20
- Jarlibro 1978
Rok vydání: 1978
Jazyk: Esperanto
Počet stran: 376
- Divadlo
Čtyři čísla sedmého ročníku (č. 1, 6, 7 a 10).
Vydavatel : Ministerstvo kultury a Svaz čsl. spisovatelů
Rok vydání: 1956
Jazyk: Čeština
- Proměny 18/3 1981
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 95
- Obzor
24 čísel. Obsah převážně literární.
Vydavatel : Knihtiskárna rajhradských benediktinů
Rok vydání: 1892
Jazyk: Čeština
Počet stran: 364
- Čtyřicet let Matice školské v Olomouci
Vydavatel : Matice školská, Olomouc
Rok vydání: 1913
Jazyk: Čeština
Počet stran: 81
- Literární noviny 1940
Ročník XIII. Redaktor Dr. Jar. Jan Pavlík
Vydavatel : Evropský liter. klub Praha
Jazyk: Čeština
- Básník a země
Vydavatel : Vytiskly písmem Didot Grafické závody v Novém Bydžově
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 74
- Paedagogium
Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha
Rok vydání: 1887
Jazyk: Čeština
Počet stran: 554
- Časopis pro moderní filologii
Čísla jedna až čtyři. Témata : jazyk, jeho gramatika, vývoj, minulost, současnost.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
- Encyklopedie Umění pravěku a starověku Umění středověku Umění renesance a baroku Umění nové doby
Všechny knihy jsou doprovázeny četnými obrazovými materiály a vložené do ochranných kartonů. Jsou též vybaveny rejstříkem (osobní, místní a názvů kultur). Edice Larousse: Umění a lidstvo. I. díl - 436 s., 729 čb a 32 bar. reprodukcí II. díl - 470 s., 1046 čb a 36 bar. reprodukcí III. díl - 475 s., 1166 čb a 45 bar. reprodukcí IV. díl - 470 s., 1172 čb a 50 bar. reprodukcí. Poslední díl vyšel v r. 1974.
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 436
- The new merriam-webster pocket dictionary
Vydavatel : Pocket books, New York
Rok vydání: 1966
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 628
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 188
- Mexico 1968
Vydavatel : Olympia, Praha
Rok vydání: 1969
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
- Československý časopis historický
Z obsahu : K charakteristice středověké kolonizace v Čechách Hartlib a anglická revoluce 17. století Kremnica v druhej polovici 15. storočia a v 16. storočí Delbosova politická cesta do Prahy Připojení Zakarpatské Ukrajiny k Československu
Vydavatel : Československá akademie věd, Praha
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 945
- Česká mysl
Články, zprávy, sociologie, psychologie, filozofie, literatura.
Vydavatel : Jan Laichter, Praha
Rok vydání: 1902
Jazyk: Čeština
Počet stran: 474
- Věstník České akademie věd a umění
Obsah : články a zprávy, stanovy, řády
Vydavatel : Česká akademie věd a umění
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 85
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha
Rok vydání: 1894
Jazyk: Čeština
Počet stran: 132
- Od jara do zimy
Doprovázené obrázky. Neuvedeny nakl. údaje.
Vydavatel : (s.n.), (s.l.)
Jazyk: Čeština
- Cyril, 1 - 6
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
- Rusko - český železniční slovník
37 tisíc hesel.
Vydavatel : Dopravní nakladatelství
Rok vydání: 1956
Jazyk: Čeština
Počet stran: 479
- Dikobraz
Komplet.
Vydavatel : Rudé právo, Praha
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
- Accepted by God
w
Vydavatel : Thomas Nelson
Rok vydání: 1994
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 32
- Divoký lovec aneb: Rodenšteinovo tažení z hradu Šnelertského
nedatováno
Vydavatel : Rypplův tisk a sklad v Jihlavě
Jazyk: Čeština
Počet stran: 30
- Havlíček
Vydavatel : Volné myšlenky československé, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
- Zákony o zdravotnictví
Vydavatel : F.L.Popelka, Praha
Rok vydání: 1889
Jazyk: Čeština
Počet stran: 36
- Česká mysl
Filozofie různých národů, kulturní otázky, zprávy, poznámky.
Vydavatel : Dědictví Komenského, Praha
Rok vydání: 1921
Jazyk: Čeština
Počet stran: 283
- Studie č. 122-123
Z obsahu: Ratzinger - Spor o mravnost, Kratochvil - Kulturní památky, Dvořák a Amerika, Havel - Řeč před soudem, Smrt Ladislava Pohrobka aj.
Vydavatel : Křesťanská akademie, Řím
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
- anglicko - český slovník paletizace a kontejnerizace
w
Rok vydání: 1971
Jazyk: Čeština
Počet stran: 181
- Armáda a řízení
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
Počet stran: 295
- Jan Gajdoš
Památce jedné z obětí německé kultury. Doplněné fotografiemi.
Vydavatel : Čs. obec sokolská
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 127
- Světová literatura (ročník 1964)
čísla 2, 3,4,5,6(2x)
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
- Jízdní řád 1998/99
Jazyk: Čeština
- Jako ty ovečky
Doprovázené ilustracemi. Nedatované.
Vydavatel : Zora, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 45
- III. slet všesokolský pořádaný Českou obcí sokolskou ve dnech 29.června-1.července 1895 u příležitosti národopisné výstavy lidu československého v Praze
Vydavatel : Praha, Česká obec sokolská
Jazyk: Čeština
Počet stran: 107
- Karolinum statek národní
Vydavatel : Universita Karlova v Praze
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 200
- Plamen (ročník 1959)
1. a 2. měsíc-->zbytek chybí !cena je uvedena jen za jeden kus!
Vydavatel : Svaz čes. spisovatelů
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
- Listy č.1, ročník XVII.
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 95
- Padesát let ústředního spolku 1877-1927
W
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 142
- Kamenité cesty Gruzie
Světová četba sv. 189.
Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění v Praze
Rok vydání: 1958
Jazyk: Čeština
Počet stran: 332
- Magazín fotografie 1994
Magazín fotografie 1994 komplet - v deskách
Rok vydání: 1994
Jazyk: Čeština
- Švanda Dudák
52 čísel. Černobílé ilustrace, dobové vtipy.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1904
Jazyk: Čeština
Počet stran: 232
- Modlitby rukou
Obálka podle návrhu Toyen.
Vydavatel : Plzákovo nakladatelství
Rok vydání: 1942
Jazyk: Čeština
Počet stran: 382
- Česká revue
Nejspíše z roku 1901. Vycházelo péčí Klubu Národní strany svobodomyslné. Z obsahu: Články a studie, Rozhledy - Přehled politický národohospodářský a sociální, školský, přírodovědecký, literární, divadelní a hudební, umělecký, různé, z cizích revuí, Knihopis.
Vydavatel : Edvard Beaufort, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 768
- Pravidla českého pravopisu
Jediné ministerstvem školství a národní osvěty schválené vydání.
Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152
- Všesokolské slety
Vydavatel : Nakl. a knihkupectví československé obce Sokolské v Praze
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 32
- Třicátá výroční zpráva Obchodní akademie v Praze - Karlíně za školní rok 1938 - 1939
Vydavatel : Obchodní akademie, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
Počet stran: 158
- Itinerarios descriptivos
Vydavatel : Gráficas Reunidas, Madrid
Jazyk: Španělština
Počet stran: 365
- Na poli a v lese
Celostránkové obrázky a ke každému je napsáno čtyřverší.
Jazyk: Čeština
Počet stran: 10
- Zlatoroh
Ilustroval O. Janeček.
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1973
Jazyk: Čeština
Počet stran: 86
- Plzeňsko 1924 I-V
v každém časopise vloženy fotografie obs. články např: Cvačka J.: Vo Kozinovi ha Lomikarovi, Raušar Fr.: Zaklínání a zaříkání na Blovicku, Schiebl Jar.: Z plzeňských poutí, Strnad J.: Obležení a dobytí Plzně hr. Arnoštem Mansfeldem r. 1618, Zdeněk Jaroslav: Hudební vývoj Plzně 19. století, ad.
Vydavatel : Nákladem kroužku přátel starožitností
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
- Sborník Čsl. akademie zemědělské
Témata samozřejmě zemědělská : brambory, pěstování, přemýšlení nad výběrem vhodných odrůd
Vydavatel : Čsl. akademie zemědělská, Praha
Rok vydání: 1937
Jazyk: Čeština
- Československá fotografie
12 čísel vyvázaných ve deskách.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1971
Jazyk: Čeština
- Anekdoty z ateliérů
Vydavatel : Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 94
- Proměny 24/1 1987
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 224
- Časopis pro moderní filologii
Rozbory jazyka. Odborné články. Tématika a la spisovatelé, směry v literatuře, úvahy .
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 344
- Plzeň v obrazech
Fotografická publikace obsahující čb. přílohové fotky s komentáři.
Vydavatel : Západočeské nakladatelství, Plzeň
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
Počet stran: 184
- Almanach absolventů Obchodní akademie v Hradci Králové
od roku 1898 do roku 1933
Vydavatel : Oliva, spolek absolventů obchodní akademie, Hrade Králové
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 169
- Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku VI.
Opatřeno jmenným a místním rejstříkem, přehledy erbů a rodokmenů, text doprovázen množstvím dokumentujících fotografií.
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 724
- Havlíček
Antiklerikální list.
Vydavatel : Volná myšlenka československá, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 173
- Zlatoroh
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 86
- Časopis pro moderní filologii
Forma, gramatika, tvary jazyka současného i minulého. Čtyři sešity.
Vydavatel : Československá akademie věd, Praha
Rok vydání: 1953
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
- Bránili svou zem
Výbor ze sovětské válečné poesie.
Vydavatel : Mladá Fronta, Praha
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 143
- Lužickosrbský věstník
Dva ročníky 1946 a 1947 jsou vložené do ochranného obalu.
Vydavatel : Společnost přátel Lužice
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Odjezdy autobusů a vlaků
Jazyk: Čeština
- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání.
Vydavatel : J.V. Sládek, Praha
Rok vydání: 1877
Jazyk: Čeština
Počet stran: 576
- Naardenské hnutí
Vydavatel : Londýn
Rok vydání: 1970
Jazyk: Čeština
Počet stran: 49
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 173
- Kniha Tobit
Kresby J. Konůpka.
Vydavatel : M. R. Junová, Tasov
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 43
- Leoš Janáček a soudobá hudba
Vydavatel : Knižnice hudebních rozhledů, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 430
- Smetana
Doprovázeno reprodukcemi zajímavých dobových materiálů.
Vydavatel : Biblioscandia, Oslo
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 180
- Sovetskij sojuz
Rok vydání: 1963
Jazyk: Ruština
- Topičův sborník : Literární a umělecký
Témata nejrůznějšího obsahu, např. o historických postavách, literární příspěvky, drobné zajímavosti ze světa, básničky, doplněno ilustracemi
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
Počet stran: 568
- Nová česká revue,1904
Ročník I.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1904
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 472
- Technický magazín 1964
Vydavatel : Československá společnost pro šíření politických a vědeckých znalostí v SNTL, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 766
- Sborník Národního musea v Praze 3-4/1957
Jaroslav Kolár: K datování a historii textu českého Grobiana, Pravoslav Kneidl: Havlíčkova knihovna.
Vydavatel : Národní museum, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
- Korea today
w
Rok vydání: 1990
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 46
- Kamus Bahasa Indonesia-Rusia
Vydavatel : Bahasa asign dan nasional
Rok vydání: 1961
Jazyk: Ruština
- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1897
Jazyk: Čeština
Počet stran: 260
- Knihy Jozuova, Soudců, Rut
jeruzalémské Bible, Svatá Bible vydaná jeruzalémskou biblickou školou, IV. svazek, appart
Vydavatel : Československá provincie řádu bratří kazatelů
Rok vydání: 1994
Jazyk: Čeština
- Moderní vojenská technika
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 241
- Studie č. 116-117
Z obsahu: Dva dopisy otce kardinála Tomáška, Hudba u J. A. Komenského, Šalda a česká kultura, Spunar o českém středověku aj.
Vydavatel : Křesťanská akademie, Řím
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
- Český časopis filologický
Témata odborná : jazyk, stav jazyka, rozbor, gramatika, fonologie. Čísla 1 až 6.
Vydavatel : Jednota český filologů, Praha
Rok vydání: 1944
Jazyk: Čeština
Počet stran: 252
- Edvard Beneš
Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 228
- Majakovskij dětem
Ilustroval A. Pachomov.
Vydavatel : SNDK, Praha
Rok vydání: 1953
Jazyk: Čeština
Počet stran: 86
- Český časopis filologický
Č. 1 (1942), č. 2 (1942), č. 3 (1943), č. 6 (1943).
Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 607
- Wroclaw 1945 - 1955
Nedatováno, nečíslováno. V sešitku jsou fotografie válkou zničené Wroclawi a její obnovování.
Vydavatel : Miejski Komitet Obchodu Dziesieciolecia Wyzwolenia Wroclawia
Jazyk: Čeština
- Ochrana památek
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 157
- Růže ran
Světová četba, sv. 203.
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
Počet stran: 125
- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání.
Vydavatel : Svatopluk Čech, Servác B. Heller
Rok vydání: 1875
Jazyk: Čeština
Počet stran: 638
- Podepsána mladá generace
Vydavatel : ÚV ČSM, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Poslouchejte s námi I+II
Nakladatel :Gramofonové závody
Rok vydání :1958
Stav knihy :běžné opotřebení
Vazba :vázaná
Stav obálky :obálka chybí
-Čtení o symfonických a komorních skladbách, nahraných na československých gramofonových deskách, celkem 1350 stran, rezavé skvrny na vazbě
- Památník československé tělesné výchovy a sportu
Doprovázeno obrazovými materiály.
Vydavatel : Josef Zatloukal, Bratislava
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 290
- Kotvice / Der Anker
Vydavatel : C.k. dvorní knihtiskárna Synův Bohumila Haase, Praha
Rok vydání: 1859
Jazyk: Čeština
Počet stran: 14
- Lumír
Redaktor J.V. Sládek. Básně, romány, črty, fejetony, překlady
Vydavatel : Náklad vlastní
Rok vydání: 1879
Jazyk: Čeština
Počet stran: 576
- Máj 1905
Ročník III. 52 čísel. Z obsahu: verše, romány, novely, povídky a črty, vzpomínky, cestopisy, články poučné a studie, fejetony, literatura, divadlo, osobní zprávy, ze života a veřejnosti, ohlasy z dáli, výtvarné umění, vyobrazení.
Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje, Praha
Rok vydání: 1905
Jazyk: Čeština
Počet stran: 827
- Škutiniády
Ročník I., číslo 3.
Vydavatel : Konfrontace, Curych
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
Počet stran: 148
- Skandál v divadle snů
Vydavatel : Mladá Fronta
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 222
- Russkie pisateli v Moskve
Vydavatel : Moskva
Rok vydání: 1973
Jazyk: Ruština
Počet stran: 832
- Průzkum postojů české veřejnosti ke knize a jejímu šíření
Vydavatel : Ústav pro výzkum kultury, Praha
Rok vydání: 1975
Jazyk: Čeština
Počet stran: 173
- Guinnessova kniha rekordů
Vydavatel : Olympia
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 285
- II: výroční zpráva Tel. jedn. Sokol v Skalici, za rok 1937
Vydavatel : Tel. jedn. Sokol Skalice
Rok vydání: 1937
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 24
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
- Paleček
450 vyobrazení. Ročník třetí. 1874 / 1875.
Vydavatel : J. Otto, Praha
Rok vydání: 1874
Jazyk: Čeština
Počet stran: 384
- Zlatá kniha
Doprovázeno obraz. materiály.
Vydavatel : České národní divadlo, Brno
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 145
- Malá encyklopedie olympijských her
Vydavatel : Olympia, Praha
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 616
- Hudson Hawk
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč)
Jazyk: Čeština
- 100 let Městského muzea v Čelákovicích
Archeologie, památky, historie Čelákovic a Městského muzea.
Vydavatel : Městské muzeum v Čelákovicích
Rok vydání: 2004
Jazyk: Čeština
Počet stran: 588
- Květen 1945
Jedná se o originální fotografie (album 10 fotografií o formátu 70x100 cm). Autoři fotografií a názvy fotek : 1. Jaroslav Pacovský : Praha 5. května 2. Sláva Štochl : Na barikádě 3. Václav Chochola : Přijeli 4. Karel Ludwig : Spojka 5. František Ondrášek : Prašnou branou 6. Tibor Honty : Pohřeb rudoarmejce 7. Fratišek Illek : Bohatýr 8. Miroslav Hák : Václavské náměstí 9. Jiří Jeníček : Boj skončil a 10. Tibor Honty : Ivan. Úvod napsal Jiří Taufer, výběr fotografií sestavil Josef Prošek. Vyšlo k 15. výročí osvobození ČSR.
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
- Bibliografický katalog ČSSR - České knihy 1964 /II
Vydavatel : Národní knihovna v Praze
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 624
- Rusko - Německý slovník
Rok vydání: 1951
Jazyk: Ruština
Počet stran: 498
- Jurka, syn velitele
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč)
Jazyk: Čeština
- Vyšší národ
Obsahuje články: Umění a alkohol, J. Čapek Nemocné postavy románů Dostojevského, J. Ev. Jirásek Protialkoholní výstavka na Moravě, L. Havlásek Naše zákony a záchrana alkoholiků, B. Konařík Alkohol a sociální péče, L. Sonnek Sjezd abstinentí mládeže ve Znojmě a další.
Vydavatel : Nákladem československého abstinentního svazu, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
- Pláč kultury v ČSR
Sborník dokumentů.
Vydavatel : soukromý tisk, Praha
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 75
- Dějiny všesvazové komunistické strany (bolševiků)
Vydavatel : Svoboda
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 364
- Časopis Národního muzea, 1965
Ročník CXXXIV., jednotlivé sešity, nesvázáno. Z obsahu: Tři staročeské milostné skladbičky, Tři památky pražského malířského bratrstva, Dvě husitské veršované skladby, Postavení dvou halštatských seker z Plátěnic aj.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
- Regiment zdraví/Regimen Sanitatis Salernitanum
Vydavatel : Avicenum, Praha
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 239
- Skandál v Divadle snů
sestavil V. Kantor
Vydavatel : Mladá fronta
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 222
- Kalendář pro čas a věčnost
Vydavatel : Karel Winiker
Rok vydání: 1851
Jazyk: Čeština
Počet stran: 127
- Výroční zpráva Hlaholu pražského za ročník sedmdesátý pátý
Vydavatel : Pěvácký spolek Hlahol, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 155
- Magnetická pole
Přiložená mikrodeska.
Vydavatel : Klub přátel poezie Československý spisovatel, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 154
- Hystoria o těžkých protiwenstwích Cýrkwe české
Z podtitulu: hned od počátku jejího na Wíru křestianskou obrácení, v Léta Páně 894, až do Léta 1632, za panowání Ferdinanda druhého. S připojením hystorie o Persekuci Waldenských Roku 1655 stalé. Převazba polokožená s ezlaceným nápisem na hřbetě. V ochranném kartonovém obalu. 8°
Vydavatel : Jan Samuel Landolt, V Hiřberku
Rok vydání: 1864
Jazyk: Čeština
Počet stran: 70
- Padesát let české reálky karlínské
Vydavatel : Slavnostní výbor, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 122
- Dějiny všesvazkové komunistické strany
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 343
- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání.
Vydavatel : J.V. Sládek, Praha
Rok vydání: 1883
Jazyk: Čeština
Počet stran: 576
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 190
- Za praporem sokolským
Doprovázeno obraz. materiály.
Vydavatel : Alois Wiesner, Praha
Rok vydání: 1887
Jazyk: Čeština
Počet stran: 77
- Americe tváří v tvář
Vydavatel : Státní nakladatelství politické literatury
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 624
- Slovník ruských spisovatelů
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 315
- Veselá násobilka 1 x 1
Kresby Károly Reich.
Vydavatel : Corvina, Budapešt
Rok vydání: 1973
Jazyk: Čeština
- Troeger
Jazyk: Čeština
- Kniha ke čtenj
w
Vydavatel : František Gastl, Brno
Rok vydání: 1843
Jazyk: Čeština
Počet stran: 229
- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání.
Vydavatel : J.V. Sládek, Praha
Rok vydání: 1888
Jazyk: Čeština
Počet stran: 432
- Mladost - radost
Vydavatel : Adventní nakl., Brno
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 103
- Veselý kroužek
Nedatováno
Vydavatel : Nakl. Šolc a Šimáček, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 126
- Petroniovo Satirikon
Vydavatel : L. Bradáč, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 299
- Náchodsko
Doprovázeno četnými obrazovými materiály (ilustrace, mapky, reprodukce, fotografie). Obraz. index. Z obsahu např.: Perspektiva náchodského průmyslu, O správě a hospodářství města v rozmachu, Lázeňství našeho kraje, Nové Město nad Metují fotograficky, Hudební život na Náchodě ve 20.století aj.
Vydavatel : Spořitelna městská, Náchod
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 335
- Evangelium sv. Matouše
Vydavatel : Václav Pour, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
Počet stran: 123
- Evangelium sv. Jana
Podle posledního vydání Kralického z roku 1613.
Vydavatel : Americká biblická společnost, New York
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
- Švanda dudák
S 318 ilustracemi. Ročník XXI. Komplet 52 čísel.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1902
Jazyk: Čeština
Počet stran: 464
- Výtvarná kultura
ročník 1981
Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
- Souhrnná hlášení prezidia pražského místodržitelství o protistátní, protirakouské a protiválečné činnosti v Čechách 1915 - 1918
Velký formát. Hlášení jsou v němčině. Sem tam česká.
Vydavatel : Československá akademie věd, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
Počet stran: 435
- Časopis turistů
Vydavatel : Klub čs. turistů, Praha
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
- Revue napětí a humoru
Vydavatel : Konfrontation SA
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
- Statistický zpravodaj 1947
ročník 10komplet v sešitech
Vydavatel : Státní úřad statistický, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 486
- Proměny 24/4 1987
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
- Strojírna
5 čísel (č. 2, 5, 6, 10 a 11) z 1919/1920.
Vydavatel : A. Kopřiva, Praha
Rok vydání: 1920
Jazyk: Čeština
- Československý státník Klement Gottwald
Vydavatel : Svět v obrazech, vydavatelství Ministerstva informací, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
- Klaurenowy powídky
přeložil Fr. Boh. Tomsa, švabach
Rok vydání: 1827
Jazyk: Čeština
Počet stran: 222
- Poštovní knížka, 1895
Svým velectěným příznivcům v nejhlubší úctě věnuje Josef Soukup. Z obsahu: K novému roku, kreslené i psané anekdoty, Africký cestovatel, Rekomando - sprostředkovatelem sňatku, Nejdůležitější ustanovení poštovní
Vydavatel : A. Neubert, Jilemnice
Jazyk: Čeština
Počet stran: 31
- Sborník Československé akademie zemědělské, 1929
Z obsahu: Vitaminy a světlo, Třídění věd zemědělských, O vzrůstu exotických porostů v našich lesích, Stárnutí semen jehličnanů aj.
Vydavatel : Československá akademie zemědělská, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 502
- Telegram
Telegram s obálkou s ilustracemi od Marie Fischerové-Kvěchové.
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
- Encyklopedie tělesné kultury
Vydavatel : Sportovní a turistické nakl., Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1100
- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
- Výtvarná kultura 1984 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách.
Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 90
- příroda a lidé země
Jazyk: Čeština
- Ze sbírek krajského muzea východních Čech, Pardubice
s fotografiemi
Vydavatel : Krajské muzeum východních Čech
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 72
- Stráž
Čísel deset. Obsah : historická témata i aktuální problémy tohoto kraje.
Rok vydání: 1920
Jazyk: Čeština
- Sociologický časopis, 1979
Ročník 15., jednotlivá čísla, nesvázáno. Z obsahu: Ekonomika a sociologie, Vznik a vývoj rodiny a její funkce v socialistické společnosti, Psychologické perspektivy výzkumu dělnické třídy, Kultura a rozvoj společenského vědomí aj.
Vydavatel : Academia
Jazyk: Čeština
Počet stran: 672
- Památník sboru dobrovolných hasičů v Litomyšli
Vydavatel : Sbor dobrovolných hasičů, Litomyšl
Rok vydání: 1912
Jazyk: Čeština
Počet stran: 40
- Dobrý den, město
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč)
Jazyk: Čeština
- Česká revue
Dvanáct čísel od října 1918 do září 1919. Politický měsíčník.
Vydavatel : Národní strana svobodomyslná
Rok vydání: 1919
Jazyk: Čeština
Počet stran: 624
- České divadlo v Olomouci
Doprovázeno obraz. materiály.
Vydavatel : Družstvo českého divadla, Olomouc
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 30
- Kavárna Union
Vydavatel : Nakl. Čsl. výtvarných umělců, Praha
Rok vydání: 1958
Jazyk: Čeština
Počet stran: 126
- Zpěv indické duše
Vydavatel : Symposion, Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 82
- Srimad-BHäbavatan
Rok :1992
- Fotografie (ročník 1992)
Celý ročník 1992 časopisu Fotografie
Vydavatel : Panorama, Praha
Rok vydání: 1992
Jazyk: Čeština
- Kapesná atlas chráněných a ohrožených..
živočichů Rok :1979
- Myslivecký rok
s použitím knihy Voitalie Biankiho Lesní noviny uspořádala Alena Vlčková Rok :1989
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 189
- Sokolské jaro
č. 5 (1940) až č. 10 (1940), č. 2 (1935), č. 1 (1939) až 2 (1939), dále pak časopisy Starý známý (1936 - 1938), to vše vyvázané v jednom svazku.
Vydavatel : Česká obec sokolská, Praha
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
- Světová literatura (ročník 1977)
čísla 1,2,3(2x),5,6
Rok vydání: 1977
Jazyk: Čeština
- Český časopis filologický
Rozbory jazyka současného i minulého. Odborné články
Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 244
- Naše zahraničí
Z obsahu: J. A. Klimeš: Padesát let práce, bojů a utrpení, Karel Folber: Německá republika proti československým příslušníkům, Tomáš Čapek ml.: Slováci v Americe, Z hospodárskeho života juhoslavianskych Slovákov
Vydavatel : Národní rada československá, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 191
- Čtení na léto
Červen 1989, č. 3. Texty českých i slovenských spisovatelů.
Vydavatel : LISTY
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
- Začínáme se zvířaty
Kniha pro začínající chovatele hlodavců, ptáků, bezobratlých, rybiček apod.
Vydavatel : Státní zemědělské nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1990
Jazyk: Čeština
Počet stran: 293
- Leto v záhradě
Četné ilustrativní kresby a fotografie. Užitečné rady a návody.
Vydavatel : Artia, Praha Príroda, Bratislava
Rok vydání: 1985
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 254
- Výroční zpráva Zemského Ústředí včelařských spolků pro Čechy za rok 1941
Vydavatel : Zemské Ústředí včelařsckých spolků pro Čechy
Rok vydání: 1942
Jazyk: Čeština
Počet stran: 123
- Jízdní řád 1996/97
Jazyk: Čeština
- Rozmluvy 6/1986
Vydavatel : Rozmluvy, Londýn
Rok vydání: 1986
Jazyk: Čeština
Počet stran: 200
- Bibliografie českých vydání K.Marxe a B.Engelse
Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 124
- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
- Cyklista
Ročník 1894 : č. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 14 a 21. Navíc je tu č. 10 z r. 1892. V sešitcích se nachází dobová reklama, informace z techniky (např. popis pouzder na řetězy), klubové zprávy či profily významných velocipedistů.
Vydavatel : Orgán České ústřední jednoty velocipedistů
Rok vydání: 1894
Jazyk: Čeština
- Technický magazín 1965
Vydavatel : Československá společnost pro šíření politických a vědeckých znalostí v SNTL, Praha
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
- 4 filmové povídky
Vydavatel : Mladá fronta
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 247
- Malý čtenář
Ročník 46
Vydavatel : Nakl. Jos. R. Vilímek v Praze
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 316
- Východ slunce
Sborník ke třiceti letům nakladatelství Albatros a Mladé letá, kniha je v češtině i slovenštině se spoustou ilustrací. 1.vydání
Vydavatel : Albartos, Praha
Rok vydání: 1980
Jazyk: Čeština
- Sborník Československé akademie zemědělské, 1934
Z obsahu: Dějiny chovu vepřového dobytka na Hané, Salašnictví v zemi Moravskoslezské, Pětiletý hnojařský a srovnávací odrůdový pokus s velkoplodými jahodníky, Další studie o vztazích mezi dojivostí, produkcí absolutního tuku a tučností mléka aj.
Vydavatel : Československá akademie zemědělská, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 368
- Cyrill, 1 - 9
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1910
Jazyk: Čeština
- Dcera slunce
Sibiřské pohádky vypravuje Michaela Tvrdíková.
Vydavatel : Albatros, Praha
Rok vydání: 1976
Jazyk: Čeština
Počet stran: 200
- Světová literatura 1959 I.-VI.
Šest knih(časopisů) každá po 255 stránkách.
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
Počet stran: 255
- Urbánkův věstník bibliografický, 1883
Ročník IV. Z obsahu: Stanovení dat životopisných, Vydané knihy a časopisy české a slovenské, Adressní kniha Prahy, Besídka dospělé mládeže aj.
Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha
Rok vydání: 1883
Jazyk: Čeština
Počet stran: 322
- Čítanka pro III. a IV. ročník vyšších odborných škol
Vydavatel : Státní pedagogické nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1953
Jazyk: Čeština
Počet stran: 277
- Náměty k rozjímání
W, I. -III. díl
Rok vydání: 1969
Jazyk: Čeština
- Ethnographica
V němčině, obsahuje fotografie, obrázky
Vydavatel : Moravské muzeum Brno
Rok vydání: 1964
Jazyk: Němčina
Počet stran: 320
- Česká revue
Nejspíše z roku 1900. Vycházelo péčí Klubu Národní strany svobodomyslné. Z obsahu: Články a studie, Básně a povídky, Rozhledy - Politika, Národní hospodářství, Dějiny a kulturní dějiny, Školství, Vědy přírodní a technické, Astronomie, Literatura, Divadlo, Umění, Hudba Z cizích revuí, Směs.
Vydavatel : Edvard Beaufort, Praha
Jazyk: Čeština
- Pozdrav z Kladna
Cizojazyčný komentář (německy - anglicky a francouzsky).
Vydavatel : Městský úřad Kladno
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 71
- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 234
- Turistika a horolezectví
Vydavatel : Státní výbor pro tělesnou výchovu a sport
Rok vydání: 1953
Jazyk: Čeština
Počet stran: 191
- Švanda Dudák
Čísel 24. Doplněno četnými ilustracemi.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 384
- Národopisný věstník českoslovanský, 1916
Ročník XI., číslo 1
Vydavatel : společnost národopisného musea českoslovanského
Rok vydání: 1916
Jazyk: Čeština
- Naše kniha
Nabídky bibliofilií, prodej, poptávka upoutávky na nové knihy.
Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 195
- Časopis Českého museum
Uvnitř je vevázaná příloha Wýtah z aučtů českého museum týkagjcjch se přjgmů a wydánj. Pokladnice na wydáwanj knih českých roku 1834.
Vydavatel : České museum, Praha
Rok vydání: 1835
Jazyk: Čeština
Počet stran: 467
- Perníková chaloupka
dětské leporelo
Jazyk: Čeština
- Divadlo, 1957
Z obsahu: Úvodníky, Stati, Dokumenty, Představení, hry a role, Divadlo v zahraničí, Co jsme četli, Poznámky, Verše a cutáty, Kresby, Tribuna čtenářů, Tisk o divadle, Přehled premiér, Divadelní hry v přílohách Divadla.
Vydavatel : Ministerstvo školství a kultury, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
Počet stran: 892
- Náš domov
Obsah : životopisy, poučné články, povídky, básně, nejrůznější obrázky. Deset čísel.
Vydavatel : Občanská tiskárna, Brno
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 245
- Věstník, 1931
Ročník XL. Z obsahu: Oslava stých narozenin Josefa Hlávky, Bilance České akademie věd a umění za r. 1930, Zprávy o činnosti schůzí třídních a komisí, Řády, Vypsání soutěží aj.
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
- Poštovní knížka, 1908
Veleváženým příznivcům v úctě veškeré věnováno. Z obsahu: Nový rok 1908, anekdoty kreslené i psané, Listonoš v úzkostech, Nejdůležitější ustanovení poštovní
Vydavatel : Josef Glos, Semily
Rok vydání: 1908
Jazyk: Čeština
Počet stran: 32
- Kamenického toulky památkami Prahy
obsahuje několik vyobrazení
Vydavatel : Kamenický, tiskl grafický závod firmy Josef Glos, Semily
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 40
- Pedagogické rozhledy 1922
Ročník XXXII. z obsahu: Lippert Em.: Školství ve Švédsku Režný Jan: Osobnost vychovatelova Beneš V.: Škola a výchova v demokratickém státě Dědina V.: Fysikální zeměpis Čech a západní Moravy.
Vydavatel : Dědictví Komenského, Praha
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
Počet stran: 396
- Lumír
Redaktor J.V. Sládek. Básně, povídky, črty, fejetony
Vydavatel : Náklad vlastní
Rok vydání: 1878
Jazyk: Čeština
Počet stran: 576
- Dr. V.Vacek primátor hlavního města Prahy
Autogram s fotografií Dr. V. Vacka
Jazyk: Čeština
- Proměny 18/1 1981
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Proměny 20/4 1983
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 94
- Knihovna sv. 11
Vydavatel : SPN
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
Počet stran: 522
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 237
- Vortrags Album fur den angehenden Violinvirtuosen
w
Vydavatel : Carlsruhe, C. G. Schmieder
Jazyk: Němčina
- Šaldův zápisník IV.
Vydavatel : Otto Girgal, Praha
Rok vydání: 1932
Jazyk: Čeština
Počet stran: 432
- Věstník, 1920
Ročník XXVIII. - XXIX. Z obsahu: Přehled pokroků fysiky, Studenti z českých zemí na vysokých školách v cizině, Zprávy o činnosti schůzí třídních aj.
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 60
Jazyk: Čeština
Počet stran: 182
- český jinoch
roč. 10
Vydavatel : V. Kotrba
Rok vydání: 1905
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
- Český časopis filologický
Čísla : č. 6 (1943), č. 5 (1943), č.4 (1943), č. 3 (1943), č. 1 (1942) a č. 2 (1942).
Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha
Rok vydání: 1944
Jazyk: Čeština
- Sovetskij Sojuz
Rok vydání: 1962
Jazyk: Ruština
- Florianowy nowelly a Galatea, selánka podle Cerwantesa
Geliko, nowella afrikánská, Kamir, nowella amerikánská a Galatéa, nowella Selánka
Vydavatel : Pismem a nákladem Františka Kastránka
Rok vydání: 1829
Jazyk: Čeština
Počet stran: 205
- Mariánské motivy v českém umění slovesném a výtvarném
Vydavatel : Knihtiskárna Františka Navrátila, Baťov
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 43
- Volná myšlenka, 1906-07
Ročník II., jednotlivé sešity, nesvázáno. Z obsahu: Spiritismus a poznání, Kletba negace, Protest civilisované Evropy v případu Marie Spiridonovny, Dvě jubilea vpádu jezovitů do Čech aj.
Vydavatel : Karel Pelant, Praha
Rok vydání: 1906
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
- Třicet pět let výtvarného umění a architektury v jižních Čechách
Kniha obsahuje bohatý obrazový materiál z výtvarného umění a architektury jižních Čech.
Vydavatel : Alšova jihočeská galerie, České Budějovice
Rok vydání: 1980
Jazyk: Čeština
Počet stran: 280
- Lovecký dekameron
Vyzdobeno dřevoryty.
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
Počet stran: 259
- Výtvarná kultura 1980 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách.
Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha
Rok vydání: 1980
Jazyk: Čeština
Počet stran: 90
- Vzpřimte se a zdvihněte hlavy
W
Vydavatel : Duch a život
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 31
- Cyril, 1 - 4
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
- Krátký úvod jak konat soukromě svatou hodinu
W
Jazyk: Čeština
Počet stran: 66
- Spolupráce výtvarníka s architektem
Nedatováno.
Vydavatel : DÍLO, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 119
- M. G. Manizer
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha
Rok vydání: 1953
Jazyk: Čeština
Počet stran: 173
- Naše kniha
Obsah : knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení. 11 čísel (z toho jedno dvojčíslo).
Vydavatel : A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
- Dobrodružství paní Anežky
sv. 362
Vydavatel : Odeon
Rok vydání: 1966
Jazyk: Čeština
Počet stran: 268
- Česká revue
Obsah : písemnictví, ideje, mezinárodní vztahy, historie, národní hospodářství
Vydavatel : Družstvo České revue, Praha
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 252
- Svědek výmluvný
K 100. výročí narození připravil Václav Kejř.
Vydavatel : Ústředn církevní nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 154
- Hlídka literární
Vydavatel : Papežská knihtiskárna benediktínů rajhradských
Rok vydání: 1895
Jazyk: Čeština
Počet stran: 476
- Slovník spisovatelů národů SSSR
Rok vydání: 1966
Jazyk: Čeština
Počet stran: 549
- Katalog I. mezinárodní výstavy časopisů
Vydavatel : A. L. Pavlík, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 304
- Naše kniha 1923
časopisy - ročník III. (12 čísel), IV. (12 čísel)
Vydavatel : Zemědělské knihkupectví
Rok vydání: 1923
Jazyk: Čeština
Počet stran: 216
- Proměny 19/1 1982
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Květy
Vydavatel : Vladimír Čech
Rok vydání: 1901
Jazyk: Čeština
Počet stran: 812
- Výtvarná kultura 1982 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách.
Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 90
- Výročná zpráva T.J. Sokol v Skalici za rok 1936
Rok vydání: 1937
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 32
- Švanda Dudák
Ročník VI. se 221 obrázky. 24 čísel.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1887
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
- Portugalsko - ruský slovník
Rok vydání: 1950
Jazyk: Čeština
Počet stran: 860
- Pět večerů s Eliškou
Vydavatel : SNDK, Praha
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 353
- Máj 1903
Ročník I. čísla 26 - 52. Z obsahu: básně, romány, novely, povídky, dram. práce a črty, vzpomínky, causerie, aforismy, cestopisy, články poučné a studie, literatura, divadlo, osobní zprávy, úmrtí, jubilea, české obce a jejich kulturní život, výtvarné umění, památky, autografy, výzdoba.
Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje, Praha
Rok vydání: 1903
Jazyk: Čeština
- Dopisy Mileny Jesenské
Uspořádala Alena Wagnerová. Kniha je rozdělena na různá období, podložena fotografiemi, rejstříkem a také informacemi o tom, kde jsou dotyčné dopisy uloženy.
Vydavatel : Prostor, Praha
Rok vydání: 1998
Jazyk: Čeština
Počet stran: 271
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha
Rok vydání: 1914
Jazyk: Čeština
Počet stran: 238
- Símě hořčičné
Vydavatel : Slovanské gymnasium, Olomouc
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 250
- Havlíček
Vydavatel : Volná myšlenka, Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
- Slovník antické kultury
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
Počet stran: 713
- Kutná Hora v české kultuře
Soubor proslovů přednesených při otevření výstavy v Praze a v Kutné Hoře
Vydavatel : Kutná Hora
Rok vydání: 1937
Jazyk: Čeština
Počet stran: 88
- Peugeot 405
Doprovázeno obraz. materiály.
Vydavatel : KOPP nakl., České Budějovice
Rok vydání: 2001
Jazyk: Čeština
Počet stran: 285
- Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezku
Tento svazek zahrnuje převážnou část dneěních západních Čech a část Čech středních.Tvoří je větší část Západočeského kraje, území od Berounska k jižnímu okraji Prahy a Sedlčansko je v kraji Středočeském.Bohaté bar. obrazové přílohy na křídovém papíře.
Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 522
- Národopisný věstník českoslovanský
Dvě dvojčísla. Z obsahu: příspěvky o lidových stavbách pod Tatrami typy vesnických sídel v Čechách
Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
- Ujszovetsegi szentiras
w
Vydavatel : Szent stsvan tarsulat
Jazyk: Maďarština
Počet stran: 554
- Mezinárodní klasifikace nemocí
Vydavatel : Avicenum, Praha
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 562
- Národopisný věstník českoslovanský
čísla dvě až 10 (dvojčísla), chybí první číslo.
Vydavatel : Společnost Národopisného musea českoslovanského
Rok vydání: 1908
Jazyk: Čeština
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 193
- Cesty rozvoje a vzájemné vztahy ruského a československého umění
Vydavatel : Academia, Praha
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
Počet stran: 288
- Kratkij Rusko-Švedskij slovar
Vydavatel : Moskva
Rok vydání: 1948
Jazyk: Ruština
Počet stran: 400
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1908
Jazyk: Čeština
Počet stran: 226
- Dunaj
Vydavatel : Školský spolek Komenský, Vídeň
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 76
- Fotografie (ročník 1995)
Celý ročník 1995 magazínu Fotografie
Vydavatel : Ringier ČR
Rok vydání: 1995
Jazyk: Čeština
- Země
Obsah : verše, krásná próza, články. Např. od K. Tomana, Rudolfa Medka
Vydavatel : Stanislav Minařík, Praha
Rok vydání: 1920
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 607
- Plánovité broušení a preparování
mnoho černobílých obrázků
Vydavatel : Drendel Zweiling
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 75
- 13 repertoární sborník Jednoaktovky světových klasiků
Vydavatel : Ústřední dům Československé armády, Praha
Rok vydání: 1955
Jazyk: Čeština
Počet stran: 213
- Nová úprava daně z obratu
w
Vydavatel : Právnické knihkupectví a nakladatelství V. Linhart, Praha
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 324
- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1078
- 1000 divů přírody
Readers Digest Výběr Rok :2002
- Náš Majakovskij
Obrazová příloha.
Vydavatel : Svět sovětů, Praha
Rok vydání: 1951
Jazyk: Čeština
Počet stran: 317
- Máj, 1903
Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje, Praha
Rok vydání: 1903
Jazyk: Čeština
Počet stran: 802
- Listy Jana Nerudy Terezii Marii Macháčkové
Uvnitř jsou vložené rukopisy listů Jana Nerudy Marii Macháčkové.
Vydavatel : S.V.U. Mánes
Rok vydání: 1907
Jazyk: Čeština
- Literární pozůstalost Hany Kvapilové
Vydavatel : F.Šimáček Praha
Rok vydání: 1907
Jazyk: Čeština
Počet stran: 371
- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1899
Jazyk: Čeština
Počet stran: 258
- Proměny 26/2 1989
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 196
- Učebnice vojenského řidiče
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1970
Jazyk: Čeština
Počet stran: 328
- Karel Šott, réžisér Národního divadla v Olomouci, ve svých typických rolích
Soubor fotografií. Nedatováno.
Vydavatel : Nár. divadlo Olomouc
Jazyk: Čeština
- Tichý dvojhlas
Vydavatel : Dita, Praha
Rok vydání: 1992
Jazyk: Čeština
Počet stran: 79
- Věstník pražského odboru klubu čs. turistů
5 čísel.
Vydavatel : Pražský odbor Klubu čs. turistů, Praha
Rok vydání: 1932
Jazyk: Čeština
- Anthropologie
Vydavatel : Anthropologický ústav Karlovy university
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 354
- Dějiny ruské sovětské literatury I. - II.
I. díl : léta 1917 - 1929, s. 529. II. díl : 1929 - 1941, s. 443.
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
- Časopis pro moderní filologii 1954
ročník 36. sešit 1-4, z obsahu: Dobrovský a němečtí básníci Infinitiv v angličtině Rabelaisova díla Barbussovo hnutí Jihoafričtí autoři Boj o kulturu v Albánii aj.
Vydavatel : Nakladatelství Československé akademie věd
Rok vydání: 1954
Jazyk: Čeština
- Sborník systémové změny
Vydavatel : Index, Köln
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 271
- Proměny 25/2 1988
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
- Věstník bibliografický, 1872
ročník IV., 12 čísel svázáno
Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha
Rok vydání: 1872
Jazyk: Čeština
Počet stran: 276
- Sborník městského historického musea císaře a krále Františka a Josefa I.
Z obsahu : neolitické a mohylové památky v Historickém museu v Plzni, Cucullia Schrk. a její výskyt v záp. Čechách .
Vydavatel : Městské historické museum, Plzeň
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 117
- Cestovný poriadok 1996-1997
Jazyk: Slovenština
- Glorgia in excelsis
W
Vydavatel : Česká katolická charita
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
Počet stran: 64
- Nová česká poesie
Obálku a vazbu navrhl Libor Fára.
Vydavatel : Československý spisovatel
Rok vydání: 1955
Jazyk: Čeština
Počet stran: 492
- Krok ze tmy
Vydavatel : Triton
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 178
- Poplatkové zákony
w
Vydavatel : Právnické knihkupectví a nakladatelství V. Linhart, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 856
- Na Berlín!
Doprovázeno ilustracemi.
Vydavatel : Naše vojsko, Praha
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 260
- Mládež a dvouletka
Vydavatel : Svaz české mládeže
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 51
- Františkovy lázně
Kniha se skládá z dvou knih. V první je pár stran textu, v druhé jsou vložené nakreslené obrázky Jana Spáčila.
Vydavatel : Krajské nakladatelství, Karlovy Vary
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
- Rudolf Kremlička
160 obr. v čb obraz. příloze zvlášť číslované.
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
Rok vydání: 1955
Jazyk: Čeština
Počet stran: 210
- Časopis pro dějiny venkova
Čísla 1-4
Vydavatel : Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské v Praze
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
- Zprávy Jednoty klasických filologů
Vydavatel : Jednota klasických filologů, Praha
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 179
- Národopisný věstník českoslovanský
Doplněno fotografiemi, notovými záznamy, kresbami
Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 304
- Hovory o knihách
Čísel čtrnáct. Novinky ve světě literatury, ukázky z děl.
Vydavatel : Melantrich, Praha
Rok vydání: 1937
Jazyk: Čeština
- Konstitucija na cechoslovaskata republika
Vydavatel : Orbis-Praha
Rok vydání: 1952
Jazyk: Ruština
Počet stran: 107
- Zpěvy staré Číny
Vydavatel : Praha, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
Rok vydání: 1961
Jazyk: Čeština
Počet stran: 187
- Vesmírní diplomaté
Vydavatel : Blok, Brno
Rok vydání: 1990
Jazyk: Čeština
Počet stran: 208
- Červený princ
edice zlatý kolovrat sv.3
Jazyk: Čeština
Počet stran: 16
- Teď už budeme lidé
Vydavatel : Československý spisovatel
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 272
- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 234
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 220
- Předchůdci
Vydavatel : Symposion - Praha
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 218
- Pramen, ročník II.
Ročník II Ročník II., číslo 1
Vydavatel : Karel Beníško, Plzeň
Jazyk: Čeština
Počet stran: 559
- Cesty do Svaté země
Vydavatel : ELK, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 252
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa, 1903
Vydavatel : Česká akademie, Praha
Rok vydání: 1903
Jazyk: Čeština
Počet stran: 204
- Gorily v mlze
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč)
Jazyk: Čeština
- Symposion o problémech Pleistocénu
Vydavatel : Moravské muzeum v Brně
Rok vydání: 1961
Jazyk: Čeština
Počet stran: 350
- Machar na Moravě
Vydavatel : Nákladem vlastním v Uherském Hradišti
Rok vydání: 1912
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
- Z říše pohádek o zeleném ptáku
Nedatováno.
Vydavatel : Nakl. družstvo Máje, česká akciová společnost, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 24
- Čtrnáctideník čs. státního filmu KINO
Komplet 26 čísel.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 407
- Nové obzory 23-24
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 78
- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 130
- Věda a technika mládeži 1956
Čtrnáctideník pro polytechnickou výchovu mládeže.
Vydavatel : ÚV ČSM A Slovenský ÚV ČSM v Mladé frontě
Rok vydání: 1956
Jazyk: Čeština
Počet stran: 832
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha
Rok vydání: 1910
Jazyk: Čeština
Počet stran: 257
- Časopis pro moderní filologii 1957
Ročník 39. Z obsahu: příspěvky věnované památce prof. V. Bubna, články, úvahy, bibliografie, vyobrazení. Philologica - cizojazyčná příloha časopisu.
Vydavatel : ČSAV, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
- La Petite Illustration
svázáno několik čísel dohromady Badin Ch. Tetus pallade, le muletier (a další)
Rok vydání: 1929
Jazyk: Francouzština
Počet stran: 250
- Časopis pro moderní filologii 1948
ročník 32. sešit 1-4, příloha Philologika, redaktor J. Kopal, z obsahu: Šestý mezinárodní sjezd v Paříži K ustálení bibliografických značek Dostojevski Emil Smetánka Robert Louis Stevenson aj.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
- Literární rozhledy
Články od J.S. Machara, Seiferta, Bitmara a dalších. Obsah : nové knihy, recenze, články o literárních osobnostech, co by mělo vyjít, literární zprávy všeho druhu
Vydavatel : Svaz knihkupců a nakladatelů Československé republiky, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 291
- Svatý Ciril v české poezii moderní
Vydavatel : arcibiskupská kniha v Olomouci
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 37
- Česká škola
Ročník IX. Č.1 (1886, prosinec) - č. 34 (1887, prosinec).
Vydavatel : V. Neubert, Praha
Rok vydání: 1887
Jazyk: Čeština
Počet stran: 560
- Poznání,které vede k věčnému životu
W
Vydavatel : Watchtower Society
Rok vydání: 1995
Jazyk: Čeština
Počet stran: 191
- Studijní nadání v Království českém / Studien - Stiftungen im Königreiche Böhmen
Česko - německý soupis listin, které věnují peníze pro studijní účely chudých dětí.
Vydavatel : C.k. místodržitelství pro Čechy, Praha
Rok vydání: 1896
Jazyk: Čeština
Počet stran: 346
- Soupis vědecké a kritické činnosti Arne Nováka
Opatřeno jmenným rejstříkem.
Vydavatel : Pražský linguistický spolek, Praha
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 163
- Demka-Obchodní a výrobní družstvo mistrů klempířských v republice československé
w, katalog s plechy, železem, hromosvodními součástky aj.
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 32
- Ochrana památek
Vydavatel : Klub za starou Praha
Rok vydání: 1958
Jazyk: Čeština
Počet stran: 47
- Pedagogické rozhledy, 1929
Ročník XXXIX. Z obsahu: Písemná domácí cvičení v praksi školní, Dramatisace v občanské a mravní výchově, Mateřské školy vídeňské, Vrozený cit barevný u dětí aj.
Vydavatel : Dědictví Komenského, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 556
- Památník Rašínova státního čsl. gymnasia v Hradci Králové
Doprovázeno obraz. materiály.
Vydavatel : Slavnostní výbor, Hradec Králové
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 251
- Nové obzory 21-22
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 58
- Slet Sokolské župy středočeské 1924
Noty hudbu složil K. Pospíšil
Jazyk: Čeština
- Divadelní a loutkařské reflektory
Vydavatel : Elektra, národní podnik
Jazyk: Čeština
- Veliký Meaulnes
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 215
- Olympijské hry 1976
Vydavatel : Olympia, Praha
Rok vydání: 1977
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
- Lázně Poděbrady
Leporelo čb. fotografií z Lázní Poděbrady obsahuje 16 fotografií nedatováno cca. 20léta 20.stol.
Vydavatel : Nákladem české grafické akc. společnosti
Jazyk: Čeština
- Padesát let gymnázia ve Vysokém Mýtě
Stati z dějin ústavu, vzpomínky. Seznamy žáků a profesorů. Statistika. Čísl. zvlášť.
Vydavatel : Spolek přátel střední školy ve Vysokém Mýtě
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
- Studentská revue
Články od Edv. Beneše, F. Drtiny a další. Profesoři, studenti, školy, vztahy, problémy, novinky
Rok vydání: 1912
Jazyk: Čeština
Počet stran: 284
- Knižka zápisná ode sboru, jenž sluje z lásky bližniho we faře swatohaštalské s připojeným krátkým wýtahem ustanoweni a prawidel, nejwyšim dworským dekretem od 6. října 1803, dwornim čislem 17083, přijatých a potwrzených.
Vydavatel : Tisk Bedřicha Rohlička
Rok vydání: 1853
Jazyk: Čeština
Počet stran: 30
- Povídky ze zahrádky mládí
Soubor povídek např: Lehkověrnost a zlomyslnost, dvě škodlivé vady(V. Lužická), Na svobodě a v okovech(F.J. Andrlík), Bez rodičů(F.J. Andrlík),
Vydavatel : Nakladatel A. Hynek, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 295
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1923
Jazyk: Čeština
Počet stran: 217
- Hry XXIV. olympiády
S mnoha fotografiemi, nečíslované stránky
Vydavatel : Praha, Olympia
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
- Archiv pro lexikografii a dialektologii
Vydavatel : Česká akademie věd a umění
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 221
- Přástky
Vydavatel : Ústřední jednota hospodářských družstev, Praha
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
Počet stran: 176
- Zpěvy lásky
Součástí knížky poezie od mnoha velikánů naší literatury. Březina, Heyduk, Hálek, Vrchlický
Vydavatel : Kropáč a Kucharský, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 94
- XVIII. Olympijské hry
Doprovázeno převážně čb fotografiemi. Jako příloha čestná listina vítězů olympijských her a tabulkou bodování prvních 25 zemí. Nečíslováno.
Vydavatel : Sportovní a turistické nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
- Knoflíkáři
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč)
Jazyk: Čeština
- Fotografie (ročník 1997)
komplet 1-12
Vydavatel : Economia, Praha
Rok vydání: 1997
Jazyk: Čeština
- Časopis pro moderní filologii 1935
ročník XXII. čísla 1-4. redaktor J. Janko, z obsahu: Kretschmerův výklad germánského posouvání Nerudův vztah k Hainovi Ruskofrancouzské literární styky aj.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1935
Jazyk: Čeština
- Generální katalog hudebnin
Vydavatel : n. p. Kniha
Rok vydání: 1960
Jazyk: Čeština
Počet stran: 439
- Ve službě umění
Jazyk: Čeština
Počet stran: 214
- Česká škola
Ročník VII. Č.1 (1884, prosinec) - č. 34 (1885).
Vydavatel : V. Neubert, Praha
Rok vydání: 1885
Jazyk: Čeština
Počet stran: 564
- Sto let belgického umění
Vydavatel : S.V.U. Mánes
Rok vydání: 1949
Jazyk: Čeština
Počet stran: 20
- Ústy domova
Z Edice Mladého Československa, 1. svazek.
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 57
- Zprávy českého zemského archivu
Jako příloha dvorský dekret ze dne 27. července 1782 v němčině, knihy z doby 15. - 16. století a jejich výzdoba a popis
Vydavatel : Český zemský fond, Praha
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 406
- Stará Praha v nové kráse
Nečíslovaná obrazová příloha tvoří polovinu knihy - přesně 98 fotografií.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
Počet stran: 51
- Výroční zpráva Hlaholu pražského za ročník šedesátý druhý
Vydavatel : Zpěvácký spolek Hlahol, Praha
Rok vydání: 1923
Jazyk: Čeština
Počet stran: 47
- Osvěta
Ročník III., díl I. a II. vevázaný v jednom. Z obsahu např. Polsko před sto lety O nesmrtelnosti Pokroky v nauce o světle, Jan Matejko a jeho Bathory
Vydavatel : Václav Vlček,
Rok vydání: 1873
Jazyk: Čeština
Počet stran: 954
- Jednotný katolicky spebnik
w
Vydavatel : Spolok sv. Vojtecha
Rok vydání: 1971
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 527
- Skutečnost a sen
Vydavatel : Odeon
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
- Český insertní katalog časopisecký
Vydavatel : R.Svoboda, Praha
Rok vydání: 1914
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
- Dějiny českého divadla II
133 čb a 21 barevných obrázků. Nejrozsáhlejší pojednání o dějinách českého divadla
Vydavatel : Academia, Praha
Rok vydání: 1969
Jazyk: Čeština
Počet stran: 429
- Sborník archivu ministerstva vnitra republiky československé
Vydavatel : Ministerstvo vnitra republiky českoslovanské, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 185
- Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku III.
Opatřeno jmenným a místním rejstříkem, přehledy erbů a rodokmenů, text doprovázen množstvím dokumentujících fotografií.
Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
- Hledání a jistota
Vydavatel : Jan Pohořelý, Praha
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 49
- Švanda Dudák
24 čísel s barevnými ilustracemi.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 384
- Věstník České akademie věd a umění
Devět čísel svázaných v jeden svazek. Z obsahu např. zprávy o činnosti tříd, články a la Oslava stých narozenin Josefa Hlávky , řády
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
- Poštovní knížka, 1907
Veleváženým příznivcům v úctě veškeré věnováno. Z obsahu: Nový rok 1907, kreslené i psané anekdoty, Nejdůležitější ustanovení poštovní aj.
Vydavatel : Josef Glos, Semily
Rok vydání: 1907
Jazyk: Čeština
Počet stran: 32
- Kritický měsíčník
Čísla jedna až sedm (dvojčísla, jedno dokonce trojčíslo).
Vydavatel : Syndikát českých spisovatelů, Praha
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 264
- Příručka mladých švišťů
Vydavatel : EGMONT, Praha
Rok vydání: 1993
Jazyk: Čeština
Počet stran: 157
- 8.bienále užité grafiky Brno 1978
Katalog zpracoval kolektiv redakce. Úvod napsal PhDr. Jiří Hlušička. Barevné i černobílé reprodukce zajímavých grafických prací z celého světa tradičního evropského bienále.
Vydavatel : Moravská galerie v Brně
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 392
- Stránská skála I.
w
Vydavatel : Moravské muzeum, Brno
Rok vydání: 1972
Jazyk: Němčina
Počet stran: 220
- Slavnostní promoce Leoše Janáčka
Doplněné místy fotografiemi.
Vydavatel : O. Pazdírek, Brno
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 23
- Rytířské srdce mající
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 258
- Nové obzory 5
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
Počet stran: 60
- Máj 1902 - 1903
Ročník I. číslo 1 - 25. Z obsahu: básně, romány, novely, povídky, dram. práce a črty, vzpomínky, causerie, aforismy, cestopisy, články poučné a studie, literatura, divadlo, osobní zprávy, úmrtí, jubilea, české obce a jejich kulturní život, výtvarné umění, památky, autografy, výzdoba.
Vydavatel : Nakladatelské družstvo Máje, Praha
Rok vydání: 1903
Jazyk: Čeština
Počet stran: 375
- Oblastní jízdní řád
Vydavatel : NADAS, Praha
Rok vydání: 1990
Jazyk: Čeština
Počet stran: 157
- Národopisný věstník českoslovanský
Z obsahu: Osídlení Pelhřimovska do válek husitských Několik slov o tak řeč. apokryfu List s nebe poslaný Zahrajem si na Hélice
Vydavatel : Společnost národopisného muzea českoslovanského, Praha
Rok vydání: 1917
Jazyk: Čeština
Počet stran: 448
- Sborník Lady, 1906
Vydavatel : Karel Vačlena, Mladá Boleslav
Rok vydání: 1906
Jazyk: Čeština
Počet stran: 768
- Československý statistický věstník, 1930
Ročník XI. Příloha: Statistická bibliografie (159 s.). Z obsahu: Masaryk a statistika, Příspěvek ke statistice zaměstnanosti u nás, Vyhlídky naší produkce masa a tuků z hovězího a vepřového dobytka, Zprávy, Literatura ad.
Vydavatel : Státní úřad statistický, Praha
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 720
- Český časopis filologický
Čísla jedna až šest. Rozbor jazyka, odborné články.
Vydavatel : Jednota českých filologů, Praha
Rok vydání: 1943
Jazyk: Čeština
Počet stran: 244
- Proměny 21/3 1984
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Československý časopis historický
6 čísel. Z obsahu např. : Čsl. národní socialisté v mnichovské krizi Bílá hora a moravská feudální společnost Ražba mince v Čechách v druhé polovině 16. století Dvacet pět let církevních zákonů v Československu Krize feudalismu 17. století aj.
Vydavatel : Československá akademie věd, Praha
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
Počet stran: 934
- Mezinárodní vlakové spoje ČSD 1985-1986
Vydavatel : Nakladateltví dopravy a spojů, Praha
Jazyk: Čeština
- Květy
Ročník třetí, druhé pololetí.
Vydavatel : Vladimír Čech
Rok vydání: 1881
Jazyk: Čeština
Počet stran: 768
- Krásná zem
Vydavatel : Klub českých turistů, Mor. Ostrava
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
- Výtvarná kultura 1981 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách.
Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha
Rok vydání: 1981
Jazyk: Čeština
Počet stran: 90
- Divadelní literatura
Vydavatel : Divadelní nakl., knihkupectví a zastupitelství Fr. Švejda, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 200
- Věstník pražského odboru klubu čs. turistů
Čísla 3, 4, 5 a 6.
Vydavatel : Pražský odbor Klubu čs. turistů, Praha
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
- Setkání pro rok X
Vydavatel : Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1987
Jazyk: Čeština
Počet stran: 168
- Kůže v kultuře člověka
W
Vydavatel : Oblastní galerie výtvarného umění, Gottwaldov
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
Počet stran: 100
- Paedagogium, 1881
Ročník III. Z obsahu: Vychovatelství a psychologie, Vyučovatelství, Methodika vyučování, Dějiny vychovatelství, Básně, Spisy posouzené.
Vydavatel : Fr. A. Urbánek, Praha
Rok vydání: 1881
Jazyk: Čeština
Počet stran: 572
- Fotografie (ročník 1994)
Celý ročník 1994 magazínu Fotografie
Vydavatel : Ringier ČR
Rok vydání: 1994
Jazyk: Čeština
- Leoš Janáček a soudobá hudba
Každá kapitola má rusko - německý překlad.
Vydavatel : Knižnice hudebních rozhledů, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 430
- Homérské hymny, Válka žab a myší
Světová četba sv. 199.
Vydavatel : Státní nakl. krásné literatury, hudby a umění v Praze
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
- Fotografie (ročník 1996)
komplet 1-12
Vydavatel : Economia, Praha
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
- Malý průvodce ediční činností 1953 1962
Vydavatel : Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 109
- Scarabeus 2000
Vydavatel : Univerzita Karlova, Praha
Rok vydání: 2000
Jazyk: Čeština
Počet stran: 269
- Časopis Národního muzea, 1963
Ročník CXXXII. Z obsahu: Archeologický výzkum na tvrzi Tleskách u Jesenice, Bohemikální rukopisy gdaňské knihovny, Česká žákovská píseň ze Sborníku Václava ze Semechova aj.
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
- Památník všesokolského sedmého sletu v Praze 1920
Velká obrazová příloha (CCXVI) stran plus plán slavnostního cvičiště na Letné.
Vydavatel : Československá obec sokolská, Praha
Rok vydání: 1923
Jazyk: Čeština
Počet stran: 268
- Jindřich Mošna
Soubor fotografií J. Mošny v rolích.
Vydavatel : Česká grafická unie, Praha
Rok vydání: 1904
Jazyk: Čeština
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha
Rok vydání: 1899
Jazyk: Čeština
Počet stran: 170
- Česká osvěta
Ročník XXX. (1933 - 1934). 10 čísel. Jako příloha : Film a diapositiv v osvětové práci a ve škole, ročník XI. (1933 - 1934). Obsah : převážně výchova, knihy, filmy, rozhlas (kultura obecně).
Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 383
- Škutiniády
Vydavatel : Konfrontace, Curych
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
Počet stran: 148
- Památník otevření sboru CČS v Dlouhé Třebové
Vydavatel : Místní rada starších CČS, Dlouhá Třebová
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 23
- Hlídka literární
Chybí č. 11 a 12.
Vydavatel : Papežská knihtiskárna benediktínů rajhradských
Rok vydání: 1895
Jazyk: Čeština
Počet stran: 360
- Zákon o právu volebním pro radu říšskou
Nečíslováno.
Vydavatel : Náklad vlastní
Jazyk: Čeština
- Naše kniha
Sedm čísel (z toho jedno dvojčíslo) č.1 až 9, ve svazečku chybí č. 2, 10, 11 a 12. Obsah : knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení.
Vydavatel : A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
- Časopis pro moderní filologii 1969
Ročník 51. Jednotlivé časopisy - 4 čísla. Z obsahu: Ibsenův Peer Gynt - problém literární a divadelní. Technika Flaubertova románu Madame Bovary. Ideální svět J. J. Rousseaua a Knuta Hamsuna aj.
Vydavatel : ČSAV, Praha
Rok vydání: 1969
Jazyk: Čeština
Počet stran: 256
- Words and songs of reconciliation and praise
w
Vydavatel : Graz/Austria
Rok vydání: 1997
Jazyk: Němčina
Počet stran: 166
- Památková péče 1945-1970
Sborník statí o úkolech a výsledcích státní památkové péče v letech 1945-1970 v oblasti dnešní České socialistické republiky a příspěvky zahraničních představitelů památkové péče.
Vydavatel : Státní ústav památkové péče a ochrany přírody, Praha
Rok vydání: 1973
Jazyk: Čeština
Počet stran: 314
- Naše kniha, 1929
Ročník X. Z obsahu: Literátem snadno a rychle, Jubileum francouzského básníka, Vzpomínka na mrtvého, Bibliografie knih vydaných v měsíci prosinci 1928 aj.
Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 451
- Národopisný věstník českoslovanský
Vydavatel : Společnost Národopisného musea českoslovanského
Rok vydání: 1907
Jazyk: Čeština
Počet stran: 312
- Almanach jindy a nyní
Vydavatel : Praha, Zdeněk Nožička
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 60
- Sociologický časopis 1 - 6
Ročník 10
Vydavatel : Academia
Rok vydání: 1974
Jazyk: Čeština
- Národopisný věstník českoslovanský
Č. 1 až 10 (některá dvojčísla),
Vydavatel : Společnost národopisného muzea českoslovanského, Praha
Rok vydání: 1912
Jazyk: Čeština
- Česká kultura
Neúplné. Čísla 1 až 12, chybí č. 9. Redigovali Z. Nejedlý, R. Svobodová a F.X. Šalda.
Vydavatel : Fr. Řivnáč, Praha
Rok vydání: 1913
Jazyk: Čeština
Počet stran: 381
- Časopis Vlasteneckého spolku musejního v Olomouci
Ročník XXXVI., č. 1 - 4.
Vydavatel : Vlastenecký spolek musejní, Olomouc
Rok vydání: 1925
Jazyk: Čeština
Počet stran: 165
- XIII Bienále užité grafiky Brno 1988
Katalog zpracoval kolektiv redakce. Úvod napsal PhDr. Jiří Hlušička. Barevné i černobílé reprodukce zajímavých grafických prací z celého světa tradičního evropského bienále.
Vydavatel : Moravská galerie, Brno
Rok vydání: 1988
Jazyk: Čeština
Počet stran: 336
- Jeseníky
Černobílé fotografie O. Lenharta s komentářem Jaromíra Tomečka
Vydavatel : Krajské nakladatelství v Ostravě
Rok vydání: 1964
Jazyk: Čeština
Počet stran: 196
- Seznam vybraných spisů, uměleckých děl a hudebnin
Vydavatel : Spolek českých knihkupců a nakladatelů, Praha
Rok vydání: 1908
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152
- Jízdní řád 92/93
Jazyk: Čeština
- Variace
Vydavatel : Český fonoklub Jonáš, Praha
Rok vydání: 1977
Jazyk: Čeština
- Založení Národního divadla 1868
Vydavatel : Slavnostní výbor pro jubileum Národního divadla, Praha
Rok vydání: 1918
Jazyk: Čeština
Počet stran: 132
- Naše kniha
Komplet 12 čísel (dvoje dvojčísla). Z obsahu : přehled novinek řazený do tématických kategorií, nabídky na výkup starých knih, umění a kritika, zvýšená orientace na Německo.
Vydavatel : A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1942
Jazyk: Čeština
Počet stran: 172
- Lumír
Obsah převážně literárního zaměření. Básně, povídky původní i přeložené, články či pojednání.
Vydavatel : J.V. Sládek, Servác B. Heller, Praha
Rok vydání: 1873
Jazyk: Čeština
Počet stran: 628
- Fotografie (ročník 1998)
komplet 1-12
Vydavatel : Economia, Praha
Rok vydání: 1998
Jazyk: Čeština
- Knihovna
Vydavatel : státní pedagogické nakladatelství
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 369
- Naše věda
Z obsahu : Morfologický vývoj Pobečví , Dokumenty ke studiu mezinárodního práva , Theorie státního hospodářství
Vydavatel : Tiskárna Globus, Brno
Rok vydání: 1932
Jazyk: Čeština
Počet stran: 240
- Sborník Filozofickej fakulty
Vydavatel : Slovenské pedagogické nakladate?stvo Bratislava
Rok vydání: 1958
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 154
- Povídky, které vyprávíme všichni
Kniha obsahuje tyto povídky : od J. Muchy Rozchod, od A. Malrauxe Bouři v Šanghaji, od Arnulfa Överlanda Strážce svého bratra, od por. Herberta Bujak cvokaří, od H. Marsmana Otcovský dům. Nedatováno.
Vydavatel : Hodder and Stoughton Ltd., London
Jazyk: Čeština
Počet stran: 63
- Poštovní knížka, 1869
V nejhlubší úctě věnuje Frant. Kolísko v Turnově. Z obsahu: Přání k novému roku, Paběrky - vtipy
Vydavatel : A. Richter, Praha
Rok vydání: 1868
Jazyk: Čeština
Počet stran: 24
- Naše kniha
Obsah : literární zprávy z domova a z ciziny, knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení. 10 čísel (z toho dvě dvojčísla).
Vydavatel : A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
- Mistycy i cudotwórcy tybetu
Jazyk: Polština
Počet stran: 339
- Karel Dvořák
27 stran celostr. čb vyobrazením. Seznam vyobrazení.
Vydavatel : S.V.U. Mánes - Svoboda, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 27
- Rozmluvy 5/1985
Vydavatel : Rozmluvy, Londýn
Rok vydání: 1985
Jazyk: Čeština
Počet stran: 222
- Vyšší národ
Obsahuje články: Do boje proti alkoholu, B. Pátková Co podporuje boj protialkoholní?, M. Matoušek Důslednost v abstinenci, J. T. Kleiner Soutěž na bezalkoholní nápoj, J. Kazil Venkov a alkoholní otázka, Rubeš V. a další.
Vydavatel : Nákladem československého abstinentního svazu, Praha
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
- Nová fotografie
Svázaný časopis Nová fotografie ročník 1952
Rok vydání: 1952
Jazyk: Čeština
Počet stran: 144
- Evangelium prožívané dnes
W
Jazyk: Čeština
Počet stran: 65
- Tvář
Vydavatel : Krajské nakladatelství, Brno
Rok vydání: 1963
Jazyk: Čeština
Počet stran: 140
- Věstník, 1933
Ročník XLII. Z obsahu: články a zprávy o udělování cen, odměn, stipendií, o činnosti České akademie, její stanovy a řády ad.
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 91
- Červánky 1911
z obsahu: články: Pověra vražednictví lidstva Záchranci víry Učení o autoritách Náměsíčnictví Proti alkoholismu Marx a Darwin feuilleton: Kněží a umění Z básní Petra Bezruče Na rozcestí básně: Bezruč: Kovkop Machar: L.N. Tolstoj dopisy: Z Nedášova u Brumova Ze Zaltníku Z Volšan Z Uhlířských Janovic různé zprávy: Kázání pro děti K aféře pátera Holého Msta až za hrob Jak se to dělá Přísaha člověka bez vyznání rady pro domácnost: Nesmazatelný inkoust Tasemnice koní Aby nás včely nebodaly Proti nespavosti
Vydavatel : Rovnost, komanditní knihtiskařská společnost August Šmerek a spol, Brno
Rok vydání: 1911
Jazyk: Čeština
Počet stran: 604
- Fotografie (ročník 1999)
komplet 1-12
Vydavatel : Economia, Praha
Rok vydání: 1999
Jazyk: Čeština
- Milostný listář
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1986
Jazyk: Čeština
Počet stran: 238
- Poutníček Jaroslava Vojny
w
Vydavatel : Karel Voleský v Praze
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 143
- Ján Pavol II. Vykupitel člověka
Vydavatel : Rim, Slovenský ústav
Rok vydání: 1980
Jazyk: Slovenština
Počet stran: 89
- Karolus Quartus
Sborník vědeckých prací o době, osobnosti a díle českého krále a římského císaře Karla IV. k uctění památky svého zakladatele vydala Univerzita Karlova. Obsahuje velké množství čb. a barevných příloh
Vydavatel : Univerzita Karlova, Praha
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 510
- Hovory o knihách
Vydavatel : Melantrich
Rok vydání: 1937
Jazyk: Čeština
- Katalog krátkých filmů
Vydavatel : Filmový ústav, Praha
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
Počet stran: 198
- Památník pěvecko-hudebního spolku Moravan
W,13 obrazových příloh
Rok vydání: 1932
Jazyk: Čeština
Počet stran: 151
- Folkový kolotoč I - III
Rok vydání: 1982
Jazyk: Čeština
- Lví silou
Ilustrace Květoslava Bubeníka. Doplněné množstvím čb fotografií.
Vydavatel : Nakl. družstvo Máje
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 166
- Výtvarná kultura
ročník 1979
Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců
Rok vydání: 1979
Jazyk: Čeština
- Komenského slovník naučný
Vydavatel : Nakladatelství a vydavatelství Komenského slovníku naučného
Rok vydání: 1937
Jazyk: Čeština
Počet stran: 607
- Národopisný věstník českoslovanský
Čtyři sešity.
Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 431
- Tvořivá škola
1925 - 1926. Jako příloha Pokusy žactva o zkoumání přírody , dopr. obrazovým materiálem.
Vydavatel : R. Promberger, Olomouc
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
- Lyrické dopisy do Čech
Vydavatel : Klub přátel poezie
Rok vydání: 1980
Jazyk: Čeština
Počet stran: 204
- Praktická mluvnice jazyka českého pro měšť. školy
Obsah pojednává o větě, o druzích slov
Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 141
- Česká mysl
Vydavatel : Jan Laichter, Praha
Rok vydání: 1905
Jazyk: Čeština
Počet stran: 474
- Přehled ruské literatury
Vydavatel : Lidové nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1976
Jazyk: Čeština
Počet stran: 292
- Zpěvy země sovětů
Vydavatel : nakladatelství Svoboda
Rok vydání: 1945
Jazyk: Čeština
Počet stran: 125
- Noviny a časopisy v českých krajích 1963-1965
Vydavatel : Státní knihovna ČSSR
Rok vydání: 1965
Jazyk: Čeština
Počet stran: 196
- Třicet pět let výtvarného umění a architektury v jižních Čechách
Pamětní almanach vydaný u příležitosti stejnosmenné výstavy, na počest 35. výročí osvoboyení Československa Sovětskou armádou
Vydavatel : Alšova jihočeská galerie, České Budějovice
Rok vydání: 1980
Jazyk: Čeština
Počet stran: 300
- Časopis pro moderní filologii a literatury 1915
Ročník 4. Části slavistická, germanistická a romanistická. Z obsahu: Studie o poměru Jaroslava Vrchlického k M. Lenauovi. Rýmovaný německý překlad tzv. kroniky Dalimilovy a poměr jeho k české předloze. Novější práce o francouzském románě aj.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1915
Jazyk: Čeština
Počet stran: 480
- Kritika, 1924
Z obsahu: Hudební kritika v nehudební revui, Chraňte českou poesii, Demokratisaci trestního práva, Futurimus na rozcestí, Okleštěný Shakespeare aj.
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 383
- Rozpravy České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, Praha
Rok vydání: 1897
Jazyk: Čeština
Počet stran: 415
- Sociologický časopis
z obsahu: Postoje k problému ženy a rodiny Rodina-pospolitost volné chvíle? Poznámky k analýze struktury světové socialistické soustavy
Vydavatel : Academia
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 673
- Slovanský přehled
Šest čísel. Obsah články např. od nechvalně známého V. Krále, jinak o Z. Nejedlém, jihoslovanská otázka v habsburské monarchii, Karel IV. - slovanský program jeho politiky, apod
Vydavatel : Nakladatelství Českosl. akademie věd, Praha
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 528
- Výtvarná kultura 1983 I.-VI.
Šest dílů, každý po 90 stranách.
Vydavatel : Svaz českých výtvarných umělců Panorama, Praha
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 90
- Lidé, věci, dobrodružství 3
Vydavatel : SNDK
Rok vydání: 1961
Jazyk: Čeština
Počet stran: 365
- Na veselé struně
Dřevoryty Zdeňka Mézla.
Vydavatel : Nakl. Svoboda, Praha
Rok vydání: 1971
Jazyk: Čeština
Počet stran: 74
- Země
Obsah : verše, krásná próza, články, ilustrace.
Vydavatel : Stanislav Minařík, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 187
- Almanach České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 179
- Cestopis Bedřicha z Donína
Vydavatel : Melantrich
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 222
- Klement Gottwald v roce 1929
Vydavatel : Svoboda, Praha
Rok vydání: 1950
Jazyk: Čeština
Počet stran: 140
- Československá fotografie 1975
časopis Československá fotografie 1975 komplet - v deskách
Rok vydání: 1975
Jazyk: Čeština
- Světová literatura (ročník 1976)
čísla 2,3,4,5,6(2x)
Rok vydání: 1976
Jazyk: Čeština
- Proměny 23/4 1986
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1986
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
- Věčné Čechy
Vydavatel : Toužimský a Moravec, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
Počet stran: 121
- Ochrana památek
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
Počet stran: 134
- 75 let Rubeše
Nedatováno.
Vydavatel : (s,n.), (s.l.)
Jazyk: Čeština
Počet stran: 36
- Seznam česko-ruských výrazů z oboru naftových motorů 1+2
Vydavatel : ČKD praha
Rok vydání: 1968
Jazyk: Čeština
Počet stran: 445
- Výbor básní Valeria Catulla
Vydavatel : Alois Hynek Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 59
- Právo československé, sborník zákmonodárství a judikatury
Vydavatel : Čin, Praha
Rok vydání: 1934
Jazyk: Čeština
Počet stran: 620
- Lidé, věci, dobrodružství
Doprovázené obraz. materiály.
Vydavatel : SNDK, Praha
Rok vydání: 1962
Jazyk: Čeština
Počet stran: 395
- Hudební a divadelní věstník
Domácí i světové zprávy z hudební a divadelní oblasti. Zprávy o smrti význačných lidí, nebo o nové literatuře.
Vydavatel : Em. Starý, Praha
Rok vydání: 1877
Jazyk: Čeština
Počet stran: 290
- Warszawa 1945-1970
Vydavatel : Sport i turystyka, Warszawa
Rok vydání: 1970
Jazyk: Polština
Počet stran: 253
- Z ptačí perspektivy
Vydavatel : A. Reinwart, Praha
Rok vydání: 1885
Jazyk: Čeština
Počet stran: 76
- Věstník, 1950
Ročník LIX. Z obsahu: Bohemika v budapeštských archivech a jejich význam pro české dějiny, Sen Komenského o založení akademie věd v Praze, Slovanská bohoslužba v Čechách, Bilance, Výroční zpráva, Správní komise aj.
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1950
Jazyk: Čeština
Počet stran: 151
- Nové obzory 14-15
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland
Rok vydání: 1986
Jazyk: Čeština
Počet stran: 82
- Krásná zem
Vydavatel : Klub českých turistů, Mor. Ostrava
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
- Průvodce duší Bohu zasvěcených
w
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 107
- Služební pragmatika
Zákon ze dne 25. ledna 1914, č. 15 ř. z., o služebním poměru státních úředníků a státních zřízenců. Příloha: Zákon ze dne 24. června 1926, č. 103 Sb. z. a n., o úpravě platových a některých služebních poměrů státních zaměstnanců. Prováděcí predpisy ke služební pragmatice (zák. č. 15/1914 ř. z.).
Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 371
- Vyšší národ
3 ročníky. Obsahuje články: Opravdová mravnost předpokládá abstinentism, J. Barták Bosý filosof, S. Čech Ako je to s tým odalkoholizováním Slovenska, A. Devečka Z rodiny alkoholikovy, V. Jech Jak jsem se stal abstinentem, T. G. Masaryk a další.
Vydavatel : Nákladem československého abstinentního svazu, Praha
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
- Sborník Čsl. akademie zemědělské
Česko - anglicko - ruský text.
Vydavatel : Čsl. akademie zemědělská, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 398
- Druhá čítanka a mluvnice pro katolické školy v císařství Rakouském
Vydavatel : C.k. školní kněhosklad, Praha
Rok vydání: 1863
Jazyk: Čeština
Počet stran: 318
- Programme of the 11th Sokol Festival in Prague 1948
Vydavatel : Hlavní město Praha a Československá obec sokolská, Praha
Rok vydání: 1948
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 20
- Československá fotografie 1957
časopis Československá fotografie r. 1957
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
- Prázdniny pro psa
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč)
Jazyk: Čeština
- Na cestě s ním
w
Vydavatel : MCM Olomouc
Jazyk: Čeština
Počet stran: 192
- Areopagus
w
Vydavatel : Trinity
Rok vydání: 1989
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 56
- Květy
Vydavatel : Vladimír Čech
Rok vydání: 1880
Jazyk: Čeština
Počet stran: 764
- Sjezd Svazu českých spisovatelů
Vydavatel : Svoboda
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 131
- Česká revue ,1923
Ročník XVI.
Vydavatel : Pražská akciová tiskárna
Jazyk: Čeština
Počet stran: 476
- Žena v mužských šatech
Intimní knihovna sv.9
Vydavatel : Nakladatel Rudolf Storch, Praha
Jazyk: Čeština
Počet stran: 72
- Lumír
35 čísel s literárním zaměřením.
Vydavatel : Svatopluk Čech, Servác B. Heller
Rok vydání: 1876
Jazyk: Čeština
Počet stran: 624
- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1898
Jazyk: Čeština
Počet stran: 260
- Pohádka o AláAddínovi a kouzelné lampě
sv.271
Vydavatel : SNKLHU
Rok vydání: 1961
Jazyk: Čeština
Počet stran: 156
- Studentská revue
Zprávy ze škol, vztahy mezi studenty a profesory, informace, články
Vydavatel : Grossman a Svoboda, Praha
Rok vydání: 1910
Jazyk: Čeština
Počet stran: 320
- Lumír
Redaktor J.V. Sládek Básně, povídky, črty, fejetony
Vydavatel : Náklad vlastní
Rok vydání: 1880
Jazyk: Čeština
Počet stran: 576
- Sborník zkušeností a informací nové scény kouzel
Cyklostylovaný sborník návodů s obrázky pro mládež, jak kouzlit a provádět triky.
Vydavatel : Osvětová beseda
Rok vydání: 1957
Jazyk: Čeština
- Voj. Sedláček
20 bar. a 64 čb reprodukcí.
Vydavatel : Nakl. Kruh, Hradec Králové
Rok vydání: 1972
Jazyk: Čeština
Počet stran: 125
- Českolipsko v krásné literatuře
Vydavatel : Okresní knihovna a okresní vlastivědné muzeum, Česká Lípa
Jazyk: Čeština
Počet stran: 29
- Hlídka
Obsah : náboženství, filozofie, estetika, posudky
Vydavatel : Občanská tiskárna, Brno
Rok vydání: 1919
Jazyk: Čeština
Počet stran: 736
- Tramp roč. 1969
chybí pouze červnové číslo, jinak kompletní
Vydavatel : Česká tábornická unie, Ostrava
Rok vydání: 1969
Jazyk: Čeština
- Naše kniha, 1930
ročník XI., 30 čísel
Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 467
- Věstník České akademie věd a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 164
- Květy, roč. XXI.
Pořadatel: Svatopluk Čech, Dr. Servác Různé literární žánry, překlady..
Vydavatel : Vladimír Čech
Rok vydání: 1899
Jazyk: Čeština
Počet stran: 801
- Desatero přikázání v sebevýchově
W přepis na stroji
Jazyk: Čeština
Počet stran: 105
- Almanach slovanské zemědělské výstavy v Praze
57 stran textu, ostatek reklamy.
Vydavatel : Výstavní výbor Slovanské zemědělské výstavy
Rok vydání: 1948
Jazyk: Čeština
Počet stran: 57
- Komunisté v samosprávě
Vydavatel : ¨Nákladem sekretarátu II. kraje komunistické strany, Kladno
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 38
- Rozmluvy 3/1984
Vydavatel : Rozmluvy, Londýn
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 187
- Marie po poli kráčela
Podpis vydavatele.
Vydavatel : O.F. Babler, Olomouc
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 35
- Port Gdynia
obsahuje fotografie, plány
Vydavatel : Instytut Wydawiczny Państwowej Szkoly Morskej, Gdyni
Rok vydání: 1936
Jazyk: Polština
Počet stran: 57
- Filozoficko/Literární revue
Obsah je zaplněn tématy jako např: O protiřímském zaujetí, Poznámky o statečnosti (od Vaculíka, Gruši) apod.
Vydavatel : Rozmluvy, Londýn
Rok vydání: 1984
Jazyk: Čeština
Počet stran: 209
- Stráž
Ročník II. Časopis zabývající se především oblastí Plzeňska, západních Čech a zároveň reflektující soudobou literaturu, umění i jiná aktuální temata.
Vydavatel : Vzdělávací sbor pro Plzeň a okolí, Plzeň
Rok vydání: 1920
Jazyk: Čeština
- Časopis pro moderní filologii a literatury 1921
Ročník 7. Z obsahu: I. Část slavistická - Jak překládala Božena Němcová slovanské pohádky do němčiny aj. II. Část germanistická - Studien zu Oscar Wildes Geidchten aj. III. Část romanistická - Francouzská drama o dívčí válce aj.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1921
Jazyk: Čeština
Počet stran: 316
- Sociologický časopis, 1973
Ročník 9., jednotlivé sešity, nesvázáno. Z obsahu: Problém volného času a rozvoje lidských schopností v moderní době, Některé aspekty zneužití informační technologie v ideologii a politice soudobého antikomunismu, K aktuálním úkolům filosofie a sociologie v ČSSR, Možnosti využití poznatků sociologie a psychologie při výběru a hodnocení kádrových rezerv aj.
Vydavatel : Academia
Rok vydání: 1973
Jazyk: Čeština
Počet stran: 672
- Jízdní řád 1993/94
Jazyk: Čeština
- Dílo
Kresby, fotografie a jiná umělecká díla s aktuální i minulou tématikou. Deset čísel (mezi nimi pár dvojčísel). Rozbor jednotlivých autorů. Vyšlo mezi lety 1945 - 1946 na kvalitním papíře.
Vydavatel : Jednota umělců výtvarných, Praha
Rok vydání: 1946
Jazyk: Čeština
Počet stran: 295
- Prodaná nevěsta
Možnost poslání pouze v tubusu (příplatek cca 30Kč)
Vydavatel : Ústřední půjčovna filmů
Jazyk: Čeština
- Časopis pro moderní filologii
Čísla 1 až čtyři. Témata : český slovník etymologický, nové směry v liter. vědě, zvukový rozbor přívlastku a doplňku
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1933
Jazyk: Čeština
Počet stran: 344
- Antika a česká kultura
W
Vydavatel : Academia
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 574
- Jízdní řád 1992-1993
Jazyk: Čeština
- Universitas Carolina 1955 (Vol. 1, Philosophica No. 2, XIV.)
Vydavatel : Universita Karlova
Rok vydání: 1955
Jazyk: Čeština
Počet stran: 114
- Poznání, které vede k věčnému životu
W
Vydavatel : Watch tower bible and tract society of Pennsylvania
Rok vydání: 1995
Jazyk: Čeština
Počet stran: 191
- Kosmas Volume 5 Number 1
z obsahu: Journey to Prague 1948 (H. Gordon Skilling), Review Essay (Z. E. Fishmann), John Dee and Edward Kelley (I. Sviták)
Vydavatel : SVU, Califormie
Rok vydání: 1986
Jazyk: Čeština
Počet stran: 182
- Štáflovy perokresby Hrady
w
Vydavatel : Závod tiskařský a vydavatelský
Rok vydání: 1912
Jazyk: Čeština
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie věd a umění, Praha
Rok vydání: 1904
Jazyk: Čeština
Počet stran: 190
- Výbor z řecké poesie
Vydavatel : Jan Laichter, Praha
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
Počet stran: 160
- Bidlova čítanka
Vydavatel : SNKLHU
Rok vydání: 1959
Jazyk: Čeština
Počet stran: 502
- V roce 1969 zemřeli
Vydavatel : Universitní knihovna, Brno
Rok vydání: 1970
Jazyk: Čeština
Počet stran: 61
- Ej, lásko, lásko
kresby Bohumil Čížek, z 60 číslovaných výtisků č. 46
Vydavatel : Josef Hladký
Rok vydání: 1941
Jazyk: Čeština
- Kostely
Vydavatel : Cyrilometodějské knihkupectví, Praha
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 72
- Sokol, 1895
Ročník 21. Z obsahu: Články povšechné, technické, Besídka sokolská, Věstník České Obce Sokolské, Věstník Moravsko-Slezské Obce Sokolské, Věstník župní a spolkový, Zprávy slovanské, Zprávy jinonárodní, Z Ameriky, Literatura, Básně, Úmrtí, Různé zprávy, Vyobrazení, Věstník slavnostní.
Vydavatel : Sokol, Praha
Rok vydání: 1895
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
- Hudba a národ
Vydavatel : Vydánor edakcí Víclava Mikoty k akci kulturní rady Český hudební máj, nákladem svazu českých knihkupců a nakladatelů, rpaha
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 228
- Máj
Mezi redaktory toho časopisu patřili např. J. Vrchlický, VIlém Mrštík a další, což samo vypovídá o jeho kvalitě. Obsah : divadlo, literatura, společenský život, básně, umění
Vydavatel : Nakladatelské Družstvo Máje, Praha
Rok vydání: 1903
Jazyk: Čeština
Počet stran: 801
- Kapesní atlas ryb
93 vyobrazení (lito?) na 12 tabulkách s latinskými a českými názvy
Vydavatel : Emil Šolc, Telč
Jazyk: Čeština
- Očima generace
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 299
- Remedia - compendium
W
Vydavatel : Panax, Praha
Rok vydání: 1996
Jazyk: Čeština
Počet stran: 614
- Dražba na planetě Gij
Vydavatel : Lidové nakladatelství
Rok vydání: 1983
Jazyk: Čeština
Počet stran: 128
- Bibliografie české historie za léta 1915 - 1919
Obsah se dělí na část všeobecnou (vědy, celková díla, dějiny jednotlivých poměrů) a část speciální (různá staletí).
Vydavatel : Klub historický, Praha
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
Počet stran: 250
- Švanda dudák
Doprovázené četnými bar. i čb ilustracemi.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
- Ochrana památek
Vydavatel : Orbis, Praha
Rok vydání: 1961
Jazyk: Čeština
Počet stran: 63
- Esperanto snadno a důkladně za 20 hodin
Vydavatel : Nakladatelství Zahrada domácí a školní, Chrudim
Rok vydání: 1940
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Proměny 26/1 1989
Vydavatel : Československá společnost pro vědu a umění, New York
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 17
- Časopis pro moderní filologii
Odborné články na téma jazyk : minulost, současnost, rozbory, gramatika Čísla jedna až čtyři.
Vydavatel : Klub moderních filologů, Praha
Rok vydání: 1936
Jazyk: Čeština
Počet stran: 400
- Naše kniha
Obsah : literární zprávy z domova a z ciziny, knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení. Deset čísel (dvoje dvojčísla).
Vydavatel : A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
- Naše kniha, 1928
Ročník IX. Z obsahu: Němcové Babička slovensky, Výstavy knih, knihoven, a tisku čsl., bibliografie knih vydaných v jednotlivých měsících aj.
Vydavatel : Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1928
Jazyk: Čeština
Počet stran: 231
- Česká revue ,1922
Ročník XV.
Vydavatel : Pražská akciová tiskárna
Rok vydání: 1922
Jazyk: Čeština
Počet stran: 460
- 21 detektivů
ilustrace Sekal (+fotomontáže)
Vydavatel : Odeon, Praha
Rok vydání: 1967
Jazyk: Čeština
Počet stran: 421
- Cyril, 1 - 5
Vydavatel : Obecná jednota cyrilská
Rok vydání: 1920
Jazyk: Čeština
- Rozhledy literární, 1886
Ročník I. Z obsahu: Nejpalčivější literární otázka česká, Dialektologie moravská, Z pamětí krevních písařů, Dějiny literatury Srbů lužických aj.
Vydavatel : Robert Růžička, Praha
Rok vydání: 1886
Jazyk: Čeština
Počet stran: 376
- Služební pragmatika
Zákon ze dne 25. ledna 1914, č. 15 ř. z., o služebním poměru státních úředníků a státních zřízenců. Příloha: Zákon ze dne 24. června 1926, č. 103 Sb. z. a n., o úpravě platových a některých služebních poměrů státních zaměstnanců.
Vydavatel : Státní nakladatelství, Praha
Rok vydání: 1926
Jazyk: Čeština
Počet stran: 478
- Stavba bytů ve dvouletce
Vydavatel : Ministerstvo informací
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 100
- Národopisný věstník českoslovanský
Obsah : články, drobné příspěvky národopisné, posudky. Převážně české články, sem tam polský či německý příspěvek.
Vydavatel : Národopisná společnost českoslovanská, Praha
Rok vydání: 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 301
- Almanach České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění
Vydavatel : Česká akademie, Praha
Rok vydání: 1909
Jazyk: Čeština
Počet stran: 196
- Manifest lásky
W
Jazyk: Čeština
Počet stran: 104
- Studentský časopis
Obsah : verše, próza, humor, studentské výtvarnictví, divadlo, hudba, film, otázky a názory Jako příloha středoškolský sport.
Vydavatel : Fr. Borový, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 284
- Masaryk ve fotografii
Slovem uvádí Karel Čapek, fotografie od Karla Čapka, Jano Šrámka, Otta Dítě, Josef Hrůza, Karla Plicky apod.
Vydavatel : Orbis - Čin, Praha
Rok vydání: 1931
Jazyk: Čeština
Počet stran: 96
- Zpráva měšťanské školy dívčí v Kralupech n. Vlt.
Doplněné sedmi obrázky. Nedatováno (cca 1932).
Vydavatel : Měšťanská dívčí škola, Kralupy n. Vlt.
Jazyk: Čeština
Počet stran: 39
- Krásná zem
Vydavatel : Klub čs. turistů, Praha
Rok vydání: 1938
Jazyk: Čeština
Počet stran: 84
- Česká revue
Vyšlo kolem r. 1900.
Vydavatel : Klub Národní strany svobodomyslné
Jazyk: Čeština
Počet stran: 768
- Náš domov
Dokumentární fotografie i ilustrace, často histor. a vlastenecká témata. 12 čísel.
Vydavatel : Občanská tiskárna, Brno
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 287
- Knížka o Šrámkovi
Vydavatel : Fr. Borový, Praha
Rok vydání: 1927
Jazyk: Čeština
Počet stran: 162
- Nové obzory 27-28
Vydavatel : redakční kruh za vedení Mikuláše Lobkowicze, Switzerland
Rok vydání: 1989
Jazyk: Čeština
Počet stran: 60
- KINO I - II
I. díl - I. pololetí, II. díl - II. pololetí.
Vydavatel : Čs. filmového nakl., Praha
Rok vydání: 1947
Jazyk: Čeština
Počet stran: 1038
- Parsifal Fantasie
w
Vydavatel : Edition Schott
Jazyk: Němčina
- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1895
Jazyk: Čeština
Počet stran: 260
- Padesát let gymnasia v Čáslavi
obsahuje mapku, fotografie
Vydavatel : nákladem Spolku pro podporování nemajetných studujících v Čáslavi
Rok vydání: 1930
Jazyk: Čeština
Počet stran: 152
- Společná cvičení k zájezdu Československé Obce Sokolské do Plzně 1929
Jazyk: Čeština
Počet stran: 40
- Jindřich Mošna
Vydavatel : Česká gragická unie, Praha
Rok vydání: 1904
Jazyk: Čeština
- Fotografie (ročník 1993)
Celý ročník 1993 časopisu Fotografie
Vydavatel : Panorama, Praha
Rok vydání: 1993
Jazyk: Čeština
- Pictura Hungarica
Vydavatel : Magyar Helikon
Rok vydání: 1971
Jazyk: Maďarština
- O uměleckém mistrovství
Nakladatel :SNKLHU
Rok vydání :1953
Stav knihy :velmi dobrý stav
Vazba :vázaná
Stav obálky :běžné opotřebení obálky
-sovětské stati Kára-Šetlík,139s.
- Naše kniha
Obsah : knižní novinky, nabídka starých tisků, přehled novinek dle čtenářského určení, zvýšená orientace na německý trh. Devět čísel (dvě dvojčísla), z kompletu chybí č. 10.
Vydavatel : A. Neubert, Praha
Rok vydání: 1939
Jazyk: Čeština
- Sociologický časopis, 1978
Ročník 14, jednotlivé sešity, nesvázáno. Z obsahu: Únor - historický mezník vývoje našich národů, K některým aktuálním otázkám dalšího rozvoje naší sociologie, K problematice metodologie plánování sociálního rozvoje, Liberalismus, jeho zdroje a proměny aj.
Vydavatel : Academia
Rok vydání: 1978
Jazyk: Čeština
Počet stran: 672
- Švanda Dudák
První pololetí. Básně, epigramy, humoresky, satiry, drobnosti.
Vydavatel : F. Topič, Praha
Rok vydání: 1889
Jazyk: Čeština
Počet stran: 260
- Všeobecné základy soukromého pojišťování
Vydavatel : Spolek čsl. pojistných tecniků, Praha
Rok vydání: 1924
Jazyk: Čeština
Počet stran: 271