Vše o asijské kuchyni |
| Svojtka 2006 - Památník Lepařova Gymnasia v Jičíně Rok vydání : 1933 Poznámka :A4, převazba - Tajemství papyrů Svoboda - Praha 1972 - Antická knihovna - neprodejná členská prémie - 1. vydání. Vázané - luxusní stav. - Claudianus - Únos Proserpiny Svoboda - Praha 1975 - neprodejná členská prémie - 1. vydání. Vázané - luxusní stav. - František Branislav - Večer u studny ČS - Praha 1963 - 3. vydání - 13.000 výtisků - Obálka Zd. Seydl, frontispis F. Peterka - KPP Výběrová řada sv. 14 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná. - Petronius - Satirikon Svoboda - Praha 1971 - Antická knihovna - sv. 9 - 7. vydání (1. ve Svobodě). Vázané - dobrý stav - obálka opotřebovaná a potrhaná. - Stolovníci z čítanek RaJ 1979 - Vaříme v pávi WOK - návod na použití,nejlepší recepty Smart TV 2001 - Vaříme zdravě, chutně a hospodárně Avicenum 1983 - Vaření bez tuků REBO 1999 - Kitsch-Lexicon von A bis Z Rok vydání : 1972 Poznámka :německy - Anna Achmatovová - Milostný deník ČS - Praha 1963 - 1. vydání - 12.000 výtisků - Obálka Zd. Seydl, frontispis F. Peterka - KPP Výběrová řada sv. 15 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená. - Jiří Brabec, Miroslav Červenka, Mojmír Grygar, Věra Karfíková, Jiří Opelík, Zdeněk Pešat - Jak číst poezii ČS - Praha 1963 - 1. vydání - 15.000 výtisků - Obálka Zd. Seydl, frontispis F. Peterka - KPP Výběrová řada sv. 17 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná. - Sto receptů na zeleninová jídla Saturn 2000 - Sto receptů z ryb a plodů moře Saturn 1996 - Za sluncem - Povídky z Austrálie,Indie a Jižní Afriky SNPL 1962 - Zahrada lásky (staročeský dekameron) Elk 1948 - Tisíc a jedna noc díl 3 Odeon 1974 - Tisíc a jedna noc 2 Odeon 1973 - Tam a zpátky 1914-1918 NV 1964,15 próz o první svět.válce - Tam a zpátky-15 próz o první světové válce NV 1964,Cendrarss B.,Götz F.,Pirandello L.,Aldington R. a jiní - Statečná srdce SNDK 1957,výbor z prózy franc.klasiků 19.a 20.stol. - Svět je krásné místo Albatros 1974 (Výbor z americké lit. 20.stol.) - Světová literatura 10,ročenka zahraničních literatur 1956-1965 Odeon 1966 Praha - Pravila Šahrazád SNKLHU 1955 - Památník reálného gymn. v Chrudimi 1863-1948 Rok vydání : 1948 - Pokání a jiné filmové povídky LN 1990 - Příběhy tisíce a jedné noci MF 1971 - Podivuhodné příběhy ze staré Prahy Odeon 1971 - Pět řeckých novel Odeon 1972 - Pět katalánských novel Odeon 1988 - Padesát historek ze života Jaroslava Haška Boučková 1923 Praha, pův.brož, Knihovna aktualit a kuriozit sv. 6 - Nová setkání - několik českých próz Odeon 1966 - Muži a válka - povídky z 2.svět.války NV 1966 - Národ legiím Vydáno nákl. Odboru Národ Legiím 1920-1921, brož - J.Doležal,front. T.G.M. od J.Procházky,výborný stav - Mámivá noc Odeon 1970 - Milostná povídka historická ČS 1984 - Milostný kruh ELK 1941 - Matka holubů Melantrich 1975 - Ivan Vykočil a jiné povídky MF 1971 - Kytice z luhů slovanských i cizích Opava - Matice opavská 1893, převazba, il. Hynais V.,St.A.Nikolič, E.K.Liška mnoho dalších - Desatero přikázání DP 1947 - Dobrodružství prostopášnic aneb Kratochvilná skládání ze svaté Rusi-mátušky LN 1973,il.Váša M. - Sbírkový katalog: Museum Kampa br>ISBN : 978-80-254-3773-5 Formát: 598 stran Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Publikace mapuje a představuje výběr nejlepších uměleckých děl z jedné z nejvýznamnějších soukromých sbírek českého umění a umění střední Evropy. Od padesátých let 20. století až do současnosti ji vytvářeli Jan a Meda Mládkovi. Sbírka obsahuje také jednu z nejdůležitějších a nejucelenějších kolekcí Františka Kupky. Spolu s Kupkou zde najdete i kubistické a neoklasicistní sochy Otto Gutfreunda. - Sbírkový katalog: Museum Kampa br>ISBN : 978-80-254-3773-5 Formát: 598 stran Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Publikace mapuje a představuje výběr nejlepších uměleckých děl z jedné z nejvýznamnějších soukromých sbírek českého umění a umění střední Evropy. Od padesátých let 20. století až do současnosti ji vytvářeli Jan a Meda Mládkovi. Sbírka obsahuje také jednu z nejdůležitějších a nejucelenějších kolekcí Františka Kupky. Spolu s Kupkou zde najdete i kubistické a neoklasicistní sochy Otto Gutfreunda. - Svět a divadlo 2009/3 Nakladatel : Svět a divadlo Formát : 176 stran, 14,5x20cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa. - Svět a divadlo 2009/3 Nakladatel : Svět a divadlo Formát : 176 stran, 14,5x20cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa. - 100 nejslavnějších vědců v dějinách Podtitul : Nejvýznamnější osobnosti vědy od starověkého Řecka po současnost Nakladatel : Jota ISBN : 978-80-7217-658-8 EAN : 9788072176588 Originál :The 100 Most Influential Scientists Překlad : Čižmárová, Libuše Formát : 300 stran, 22x15cm, česky, vázaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Kniha je součástí souboru průvodců Encyklopedie Britanniky a poskytuje náhled do života a díla vědců od starověkého Řecka po současnost. Předkládá základní a zásadní informace o stovce vybraných filozofů a badatelů všech dob počínaje kosmologem Thaletem z Milétu (asi 624 až 546 př. Kr.) a konče sirem Timem Berners-Leem (*1955 ), který je považován za zakladatele soustavy propojených hypertextových dokumentů zvané World Wide Web. Je psána jasným, přesným a čtivým jazykem a informuje čtenáře o životopisných datech vědců, historickém a vědeckém kontextu doby, o jejich základních dílech a významu těchto děl pro budoucnost. Kniha je určena pro čtenáře každého věku, kteří chtějí získat nebo si zopakovat základní informace z historie světové vědy. Předmluvu napsal John Gribbin, autor mnoha desítek populárně vědeckých knih. - 100 nejslavnějších vědců v dějinách Podtitul : Nejvýznamnější osobnosti vědy od starověkého Řecka po současnost Nakladatel : Jota ISBN : 978-80-7217-658-8 EAN : 9788072176588 Originál :The 100 Most Influential Scientists Překlad : Čižmárová, Libuše Formát : 300 stran, 22x15cm, česky, vázaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Kniha je součástí souboru průvodců Encyklopedie Britanniky a poskytuje náhled do života a díla vědců od starověkého Řecka po současnost. Předkládá základní a zásadní informace o stovce vybraných filozofů a badatelů všech dob počínaje kosmologem Thaletem z Milétu (asi 624 až 546 př. Kr.) a konče sirem Timem Berners-Leem (*1955 ), který je považován za zakladatele soustavy propojených hypertextových dokumentů zvané World Wide Web. Je psána jasným, přesným a čtivým jazykem a informuje čtenáře o životopisných datech vědců, historickém a vědeckém kontextu doby, o jejich základních dílech a významu těchto děl pro budoucnost. Kniha je určena pro čtenáře každého věku, kteří chtějí získat nebo si zopakovat základní informace z historie světové vědy. Předmluvu napsal John Gribbin, autor mnoha desítek populárně vědeckých knih. - Iluminace 1/2009 Nakladatel : Národní filmový archiv Formát : 176 stran, 24x16cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu. - Iluminace 1/2009 Nakladatel : Národní filmový archiv Formát : 176 stran, 24x16cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu. - Žertovné kartičky III technika: litografie (oboustranná) rozměr: 106 : 162 mm rok vydání: před rokem 1900 stav: drobné skvrny, jinak dobrý stav - Žertovné kartičky II technika: litografie (oboustranná) rozměr: 106 : 162 mm rok vydání: před rokem 1900 stav: drobné skvrny, jinak dobrý stav - Žertovné kartičky I technika: litografie (oboustranná) rozměr: 106 : 162 mm rok vydání: před rokem 1900 stav: drobné skvrny, jinak dobrý stav - Reklama Alpa technika: litografie rozměr: 150 : 71 mm rok vydání: kol. r. 1940 stav: výborný - Reklama Stock Brandy technika: ofset rozměr: 141 : 79 mm rok vydání: kol. r. 1940 stav: výborný - Reklama Mělnické zámecké technika: ofset rozměr: 147 : 72 mm rok vydání: kol. r. 1940 stav: výborný - Novoroční přání 1896 Technika: xylografie nbsp Vydáno: 1896 Kvalita: velmi dobrá - Oldřich Blecha - Plzeňské písničky obálka: A. Němejc nakladatel: Teodor Mareš, Plzeň rok vydání: 1942 počet stran: 56 rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp stav: pěkně zachovalé - Svět ezopských bajek Svoboda, Praha, 1976, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný a v krajích lehce odřený a pošk., 1. souborné vydání, 594 stran, Antická knihovna, -Svět ezopských bajek - K 350. výročí bitvy u Jankova 1645 - 1995 Nakladatel : Muzeum okresu Benešov Rok vydání (číslo vydání) : 1995 () Popis : Sborník vlastivědných prací z Podblanicka - Miroslav Horníček - Klaunovy rozpravy - Miroslav Horníček - Javorové listy - Plamen (ročník 1982) pouze dubnový Vydavatel : Svaz čes. spisovatelů Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština - Jaroslav Foglar - Nováček Bubáček píše deník - Jana Janusová - Masilú (Příběh z pravěku). Amosium servis - Ostrava 1993 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav. - Miroslav Horníček - Jak hledat slunce - Miroslav Horníček, Pavel Kopp - Chvilky s Itálií - Miroslav Horníček - Julius a Albert - . . Enšpiglovo čtveráctví Nakladatelství : Alois Hynek Počet stran : 88 stran - . . Wolfsburg-Die Volkswagenstadt Vydání : 5. vydání Rok vydání : 1966 Nakladatelství : Die schönen Bücher Počet stran : 76 stran - Prchavé illuse a věčné pravdy J. Otto, Praha, 1902-03, velmi dobrý stav, pův. ilustrovaná vazba, ta je místy lehce odřená, nažloutlé listy, 174 stran, Beletrie a poezie, -Prchavé illuse a věčné pravdy - Dílo Karla Hynka Máchy II. Fr. Borový, Praha, 1949, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený, ve spodní části zadní strany cca 2 cm utržený, hřbet trochu vyšisovaný, appart, 405 stran, Beletrie a poezie, -Dílo Karla Hynka Máchy II. - Zrcadla lásky Blok, Brno, 1982, velmi dobrý stav, orig. karton. vazba s přebalem, ilustrace Vladimír Tesař, 212 stran, Beletrie a poezie, -Zrcadla lásky - Carlo Emilio Gadda - Seznání bolesti Mladá fronta - Praha 1969 - 1. vydání - 8.000 výtisků - Obálka V. Sivko - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně opotřebovaná. - Devět balad Otto F. Blabler, 1933, velmi dobrý stav, brož, listy nerozřezané, překlad Otto F. Blabler, pův. rytiny Albert Schamoni, podpis překladatele, 41 stran, Beletrie a poezie, -Devět balad - Růže ran Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1959, velmi dobrý stav, lehce zašpiněné předsádky, nažloutlý přebal, orig. brož s přebalem, 132 stran, Beletrie a poezie, -Růže ran - Dick Francis - Start bez cíle Olympia - Praha 1982 - Převazba. Velmi dobrý stav. - Vůdce duše do nebeské vlasti čili:Poznání srdce člověka přebývá-li v něm Bůh anebo Ďábel Nakladatel : B.Stýblo Rok vydání (číslo vydání) : 1851 () - Výbor básní Ant. Aškerce J. Otto, Praha, 1923, velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy,, celopl. celočervená převazba, přeložil Jaroslav Vrchlický, 80 stran, Beletrie a poezie, -Výbor básní Ant. Aškerce - Básně Bohdana Jelínka J. Otto, Praha, 1926, velmi dobrý stav!, celopl. převazba,2. vydání, 72 stran, Beletrie a poezie, -Básně Bohdana Jelínka - Dick Francis - Souboj v letu Olympia - Praha 1994 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav. - Dick Francis - Návrat diplomata Olympia - Praha 1993 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav. - Grapheion 2008/21 Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství Formát : 120 stran, 29,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Mezinárodní revue o současné grafice, umění knihy, tisku a papíru. - Grapheion 2008/21 Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství Formát : 120 stran, 29,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Mezinárodní revue o současné grafice, umění knihy, tisku a papíru. - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava BN : 978-80-87264-01-0 Formát: 240 stran Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Almanach ke 160. výročí univerzity s obsáhlým obrazovým materiálem (téměř 900 fotografií!). Nově s charakteristikami, historií a perspektivami všech fakult, vysokoškolských ústavů a kateder. Souběžný plnohodnotný anglický překlad. - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava BN : 978-80-87264-01-0 Formát: 240 stran Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Almanach ke 160. výročí univerzity s obsáhlým obrazovým materiálem (téměř 900 fotografií!). Nově s charakteristikami, historií a perspektivami všech fakult, vysokoškolských ústavů a kateder. Souběžný plnohodnotný anglický překlad. - Slovník antické kultury Svoboda 1974 - Tajemství papyrů Svoboda 1973 - Pěvci lásky Svoboda 1973 - Homérští hrdinové ve vzpomínkách věků Svoboda 1977 - Petronius - Satyrikon Odeon - Praha 1970 - Antická knihovna - 5. vydání - v Odeonu 1. úplné. Vázané dobrý stav - obálka opotřebovaná. - Čtení z antiky Svoboda 1969 - Publius Ovidius Naso - Kalendář. Žalozpěvy. Listy z Pontu. Odeon - Praha 1966 - 1. vydání v Odeonu - 16.000 výtisků - edice Knihovna Klasiků, Spisy P. Ovidia Nasona, sv. 3 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce ošoupaná. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek. - Antická próza - O cizích osudech Odeon 1972 - Antická inspirace ČS 1984, Antika v kresbách Svolinského a verších čes. Básníků - Reportér 3/39 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1968 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 3/42 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1968 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 4/02 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 4/09 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 4/16 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 4/19 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Konopiště (celkový pohled) Neprošlá poštou. - Konopiště. Zámek Konopiště (od jihu) Neprošlá poštou. Praha 1929 Foto-fon - Stanovy, jednací a podpůrný řád ústředí československých poštovních a telegrafních zřízenců v Praze Usnesení valného sjezdu. Praha 1924 Nákladem vlastním 8°,30s.,brož. - CD Bloch E. - Violin Works - CD Na tenkú strunečku - Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle - další příběh Sherlocka Holmese v podání O. Brouska. - Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle - další příběh Sherlocka Holmese v podání O. Brouska. - Bandy. Hockey na ledě. Pravidla hry jak byla přejata od klubů v Davos, St. Moritz a klubů českých. Knihovna sportu a her, č. 4. Překlad J. G. A. Grussa. Původní brož, zlehka zašpiněná, 9 stran. Pěkný stav! - Paví očko Přeložila Olga Mašková, ilustroval Vladimír Rocman. Vydal Svět Sovětů, [1967]. 1. vydání., edice Pírka Ptáka Ohniváka. Původní brož, 33 stran. Velmi dobrý stav. - Lékařský schematismus Seznam členů Ústřední jednoty československých lékařů a seznam všech českých a slovenských lékařů v Československé republice a všech lékařů na Slovensku a Podkarpatské Rusi. Vydala Ústřední jednota čs. lékařů, Praha 1931. Původní brož, 591 stran. Obálka nepatrně natržená ve hřbetu, velmi dobrý stav. - Uhlí technický a hospodářský měsíčník uhelného průmyslu 10, svazek VIII, v Praze říjen 1958, mírně potrhaný. - Vinohradnícka príručka - slovensky Rolnicke vydavatelstvo Oráč, Bratislava 1952, 304 stran, pevná vazba s obálkou, obálka lehce potrhaná, jinak dobrý stav. - Písně moje písně Výběr ze slovenské lidové poezie. Ilustrace Ludovít Fulla. Praha 1986 Odeon 8°,174s.,váz. - Reportér 3/16 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1968 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 3/28 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1968 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 3/29 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1968 Svaz čs. novinářů 4°, 32s.,sešit - Zbraslav (pohled přes řeku s parníkem) Neprošlá poštou. Foto-Fon - CD Vičar J. - Přeludya - Ondřejník foto Kaple sv. Antoníčka na Ondřejníku, nepoužitá, velmi dobrý stav - Ondřejník foto Hotel Solarka na Ondřejníku, popsaná bez známky, dobrý stav - Orlické Hory foto Orlické Hory, nepoužitá, velmi dobrý stav - Orlické Hory foto Orlické Hory, nepoužitá, velmi dobrý stav - Orlické Hory foto Orlické Hory, známka a razítko, velmi dobrý stav - Kytice milostné lyriky Od Kollára k Máchovi. Uspořádal Emil Felix. Nakl. Emil Kosnar, Plzeň, 1940. Nádherná obálka J. Tetínka! Původní brož, nepatrně natržená (viz obr.), nerozřezáno, 113 stran. Dobrý stav. - Brus jazyka českého Nakl. Theodor Mourek, Praha, 1877. Dobová poloplátěná převazba se zlacením, 198 stran. Velmi dobrý stav. - Znojemská rotunda ve světle vědeckého poznání Sborník přespěvků z vědecká konference, Znojmo 23. - 25. 9. 1996. Vydalo Jihomoravské muzeum, Znojmo 1997. Původní brož, 176 stran. Pěkný stav. - Iatro-vědy Měsíčník Ciba, říjen 1938, číslo 9. Původní sešit s obálkou, průběžné stránkování, cca 35 stran s množstvím fotografií. Dobrý stav. - Karlovy Vary. Celkový pohled. S textem, ale neprošlá poštou. 1949 - Melodie 1977 Ročník 15. Velmi dobrý stav. Praha 1977 Orbis 4°,12sešitů - Melodie 1976 Ročník 14. Velmi dobrý stav. Praha 1976 Orbis 4°,12sešitů - Melodie 1975 Ročník 13. Velmi dobrý stav. Praha 1975 Orbis 4°,12sešitů - Melodie 1974 Ročník 12. Velmi dobrý stav. Praha 1974 Orbis 4°,12sešitů - HORČIČKA JIŘÍ (1927-2007) 1948 NASTOUPIL DO JEDINÉHO CELOŽIVOTNÍHO ZAMĚSTNÁNÍ A STAL SE NEJVÝZNAMNĚJŠÍM REŽISÉREM ČS. ROZHLASU Poznámka - STROJOPISNÉ BLAHOPŘÁNÍ J. TOMEČKOVI S PODPISEM JEHO I MANŽELKY (1986) - ULLMANN JOSEF (1870-1922) STUDOVAL U PIRNERA A MAŘÁKA, KRAJINÁŘ Poznámka - KVITANCE S PODPISEM (1905) - Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta - komplet partitura Ostrčil 1932, dva svazky - velký formát- 40x32cm, úvod Z.Nejedlý, v úv.1.dílu věnování bez souvislosti s titulem, luxusní stav! - J.F.Šumavský: Deutsch - böhmisches Wörterbuch I.+II. Prag 1844-46, orig.plkž.vazba - u 2.dílu na hraně částečně prasklá, jinak stav velmi dobrý! - EDDA. Bohatýrské písně ELK 1942, překlad Emil Walter, ilustr. Antonín Strnadel. Plpl.vazba s obálkou. - POHL JOSEF (1918-1988) AUTOR POVÍDEK Z PŘÍRODY, KNIH A SCÉNÁŘŮ PRO DĚTI (TROJICE FILMŮ S TOMÁŠEM HOLÝM) Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS NA VLASTNÍM HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE S BLAHOPŘÁNÍM J. TOMEČKOVI (1986) - SOBOTKA PRIMUS (1841-1925) ETNOGRAF, SPISOVATEL A ŘEDITEL KANCELÁŘE OTTOVA SLOVNÍKU NAUČNÉHO. PŘEKLADATEL Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE REDAKCE OTTOVA SLOVNÍKU, KDE REAGUJE NA VÝTKU ADRESÁTOVU, ŽE UPRAVILI JEHO TEXT PRO SLOVNÍK (1900) - CACH VOJTĚCH (1914-1980) NOVINÁŘ, ROMANOPISEC A DRAMATIKK, ČERPAJÍCÍ SVÉ DÍLO Z DĚLNICKÉHO HNUTÍ Poznámka - DVOUSTRÁNKOVÝ RUKOPISNÝ DOPIS J. TOMEČKOVI O TOM, JAK SLEDUJE TY PŘEMETY V POLITICE POSLEDNÍCH DNÍ (1968) - GOETZ FRANTIŠEK (1894-1974) KRITIK, 1927-44 DRAMATURG ND, POZDĚJI ŠÉF ČINOHRY, PROFESOR AMU, DAMU A FF UK Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS S HLAVIČKOU DRAMATURG ND O TOM, ŽE PŘIJDE NA HODINU JINDY - ŠIMŮNEK KAREL (1869-1942) ILUSTRÁTOR, NAVRHOVAL KOSTÝMY PRO ND, VYTVOŘIL NA 130 PLAKÁTŮ Poznámka - KVITANCE (1906) S PODPISEM - Bohumil Hrabal uvádí . MF 1967, 1.vydání, clpl.vazba s obálkou - lehce ušpiněna - MALÍŘOVÁ HELENA (1877-1940) NOVINÁŘKA, SPISOVATELKA A PŘEKLADATELKA, SESTRA r. NASKOVÉ, MANŽELKA I. OLBRACHTA. Poznámka - JEDNOSTRÁNKOVÝ RUKOPIS BÁSNĚ - PUJMAN PETR (1929-1989) SPISOVATEL A PŘEKLADATEL, PROFESOR KONZERVATOŘE A REŽISÉR OPERY ND, SYN SPISOVATTELKY MARIE P. Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS S HLAVIČKOU SVAZU SPISOVATELŮ O TOMEČKOVĚ POBYTU V BUDAPEŠTI (1969) - Praha 1:20 000 Kapesní plán Nakladatel : Žaket ISBN : 978-80-7233-308-0 EAN : 9788072333080 Formát : 88 stran, 15x10cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (2. vydání) Anotace : Plán Prahy v kapesním vydání v měřítku 1:20 000. Brožovaná kniha formátu A6 zobrazuje oblast centrální Prahy bez okrajových oblastí na 58 mapových stranách a je doplněna schématem MHD, průjezdní mapkou města a mapkou správních obvodů. Textová část obsahuje důležité adresy a kontakty městské správy a rejstřík ulic s indexy. - Praha 1:20 000 Kapesní plán Nakladatel : Žaket ISBN : 978-80-7233-308-0 EAN : 9788072333080 Formát : 88 stran, 15x10cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (2. vydání) Anotace : Plán Prahy v kapesním vydání v měřítku 1:20 000. Brožovaná kniha formátu A6 zobrazuje oblast centrální Prahy bez okrajových oblastí na 58 mapových stranách a je doplněna schématem MHD, průjezdní mapkou města a mapkou správních obvodů. Textová část obsahuje důležité adresy a kontakty městské správy a rejstřík ulic s indexy. - Šumava západ - cykloturistcká mapa 1:65 000 Nakladatel : Žaket ISBN : 978-80-7233-321-9 EAN : 9788072333219 Formát : 0 stran, 22x10cm, česky, neurčeno vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : (Klatovsko, Železnorudsko, Povydří, Pláně) Turistická mapa z nové ediční řady v měřítku 1:65 000 se značenými cyklistickými trasami, vytištěná na vodovzdorném neroztrhnutelném syntetickém papíru. Rozsáhlé zobrazené území díky oboustrannému tisku, souřadnicová síť WGS84 pro navigaci GPS, pravoúhlá síť po 2 km. - Šumava západ - cykloturistcká mapa 1:65 000 Nakladatel : Žaket ISBN : 978-80-7233-321-9 EAN : 9788072333219 Formát : 0 stran, 22x10cm, česky, neurčeno vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : (Klatovsko, Železnorudsko, Povydří, Pláně) Turistická mapa z nové ediční řady v měřítku 1:65 000 se značenými cyklistickými trasami, vytištěná na vodovzdorném neroztrhnutelném syntetickém papíru. Rozsáhlé zobrazené území díky oboustrannému tisku, souřadnicová síť WGS84 pro navigaci GPS, pravoúhlá síť po 2 km. - Když se mnou nejsi ty Podtitul : 111 německých básní z Prahy Nakladatel : Nakl. Franze Kafky ISBN : 978-80-86911-21-2 EAN : 9788086911212 Originál :Wenn du nicht bei mir bist Překlad : Kučera, Miloš Formát : 152 stran, 20x19cm, česky a německy, vázaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Výbor poezie zpřístupňuje poprvé v ucelené podobě v česko-německém vydání autory okruhu pražské německy psané literatury. V antologii jsou v reprezentativním výběru zastoupeni jak vrcholní představitelé soudobé německé lyriky (R. M. Rilke, Franz Werfel, V. Hadwiger, R. Fuchs), tak autoři, kteří byli dosud českému čtenáři známi spíše jako prozaici (Max Brod, Ludwig Winder), a autoři neprávem zapomenutí. Sbírka je doplněna profily autorů. - Když se mnou nejsi ty Podtitul : 111 německých básní z Prahy Nakladatel : Nakl. Franze Kafky ISBN : 978-80-86911-21-2 EAN : 9788086911212 Originál :Wenn du nicht bei mir bist Překlad : Kučera, Miloš Formát : 152 stran, 20x19cm, česky a německy, vázaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Výbor poezie zpřístupňuje poprvé v ucelené podobě v česko-německém vydání autory okruhu pražské německy psané literatury. V antologii jsou v reprezentativním výběru zastoupeni jak vrcholní představitelé soudobé německé lyriky (R. M. Rilke, Franz Werfel, V. Hadwiger, R. Fuchs), tak autoři, kteří byli dosud českému čtenáři známi spíše jako prozaici (Max Brod, Ludwig Winder), a autoři neprávem zapomenutí. Sbírka je doplněna profily autorů. - ROZEHNAL BEDŘICH (1902-1984) FUNKCIONALISTICKÝ ARCHITEKT ((NAPŘ. DĚTSKÁ NEMOCNICE), PROFESOR Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS NA VLASTNÍM HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE S PŘÁNÍM J. TOMEČKOVI (1979) - Kniha tisíce a jedné noci, 8 svazků Komplet 8 svazků. Podle kalkatského vydání Macnaghtenova z let 1839-1842 se zřením k tisku bulackému z r. 1279 h. Z arabštiny přeložil Felix Tauer. Praha, 1958. Původní celoplátěné vazby se zlacením a zdobením na přední straně desek, originální papírové přebaly. Velmi dobrý stav. - Adolf Hoffmeister, katalog Visages. Illustrations. Collages. Francouzsky. Původní brož, 26 stran s množstvím obrazového materiálu. Přiložen je Katalog souborné výstavy v Brně 1962 (česky, 15 stran). Obálka mírně pomačkaná, dobrý stav. - Archív města Plzně. Inventář. Listiny 1293 - 1879 Sestavil Miloslav Bělohlávek. Vydal TEPS, Praha 1976. Původní brož, 257 stran. Velmi dobrý stav. - Rotšildovy zápisky Pestré zápisky rozumného Rotšilda o všelikých časovostech. Sebrala a tiskem uchovala Nová česká myšlénka v Králově Poli na Moravě. Vydal J. Kočíř, tištěno ve Frenštátě pod Radhoštěm, bohužel nedatováno. 7. svazek Praktické knihovny. Slušný stav, obálka potrhaný a pomačkaná na okrajích, kniha byla zřejmě polita (světlé skvrny na okrajích listů - nezasahují do textu). - Veliká vlastenecká válka SSSR Názorné pomůcky ke stranickému školení. 36 volně vložených ilustrací zezadu komentovaných, sloužící ke školení straníků. Obálka lehce odřená a zašpiněná (viz obr.). Dobrý stav! - Pekařské stroje a pece Dodatek ke knize Pekařství, přiručka pro učňovské školy. Vydala Ústřední rada družstev, Praha 1957. Celoplátěná vazba se zlacením na přední straně desek, 111 stran textu a 92 dva výkresy (samostatná příloha). Dobrý stav, přední strana desek nepatrně zašpiněná. - Adrsbach. Skalní strážník. Prošlá poštou. 1938 Foto-Fon - CD Vivaldi A. - Vivaldi in Bohemia - ŠTAUBERTOVÁ EDITA (1940) ZPĚVAČKA ZE 60. LET, ZNÁMÁ SVÝMI ZLATÝMI STŘEVÍČKY Poznámka - FOTO S PODPISEM - VEJYCH RUDOLF (1882-1939) MALÍŘ ŽÁNRŮ, KRAJIN A ZÁTIŠÍ, SOUPUTNÍK ŠVABINSKÉHO Poznámka - KVITANCE S PODPISEM - NOVÁK PAVEL (1944-2009) ZPĚVÁK A SKLADATEL, AUTOR MEMOÁRŮ, PŘEDČASNĚ ZESNULÝ NA RAKOVINU Poznámka - FOTO S PODPISEM - SPÁČIL JINDŘICH (1899-1978) PROZAIK A KULTURNÍ PRACOVNÍK, AUTOR KNIH O HISTORII KROMĚŘÍŽSKA A PRO DĚTI Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS J. TOMEČKOVI O DĚDICTVÍ PO EBNER-ESCHENBACHOVÉ, ŽE MUSEL PŘEDČASNĚ ODJET ZE SPISOVATELSKÉHO SJEZDU A ŽE TEN NOVÝ VÍTR V NĚM SNAD NEZANECHÁ NÁSLEDKŮ 1967) - MACHAR JOSEF SVATOPLUK (1864 - 1942) SPISOVATEL A NOVINÁŘ Poznámka - KNIHA: MORAVA (DŘEVORYT R. S. DOMESOVÁ) nebo FOTO S PODPISEM 200 KČ - Norwegisch-Deutsch Universal Wörtebuch Berlin ( 1940 ) Langenscheids Buchhandlung - Malá československá encyklopedie . . 6 sv. Academia 1984 - 1987, komplet - Pohlednice-foto Drtikol velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, Pohlednice, -Pohlednice-foto Drtikol - Art Antiques 7-8/2009 Nakladatel : Ambit Media Formát : 124 stran, 28x22cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Z obsahu tohoto čísla: Aleš Veselý v Litomyšli/ Rozhovor DRNH/ Bienále v Benátkách - Art Antiques 7-8/2009 Nakladatel : Ambit Media Formát : 124 stran, 28x22cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání :2009 (1. vydání) Anotace : Z obsahu tohoto čísla: Aleš Veselý v Litomyšli/ Rozhovor DRNH/ Bienále v Benátkách - Květen 1945 velmi dobrý stav, pohlednice mají místy velmi mírně pomačkané okraje, 16 ks pohlednic (některé ukázky viz Další obr. ke knize), jedná se o Památkové pohlednice Svazu přátel SSSR v Československu, Pohlednice, -Květen 1945 - Hollar 01 Čtvrtletní sborník grafické práce. Řídil Jan Rambousek. Celokožená vazba, bez příloh. Praha 1923/24 Hollar 4°,205+IV.s.,váz. - Hollar 14/1 Ročník 14.,č.1. Bez orig.příloh. Praha 1938 Hollar 4°,47s.,brož. - Hollar 18/1 Ročník 18.,č.1. Praha 1942 Hollar 4°,32s.,brož. - Hollar 22/3 Ročník 22.,č.3. Bez příloh. Praha 1950 Hollar 4°,brož. - Hollar 27 Sborník grafického umění. S přílohami! C.Bouda - 5x litografie (1x sign.), dřevoryty J.Mahelka, J.Vodrážka - 4 litografie (1x sign.), Max Švabinský - 2 sign.litografie. Praha 1955 Hollar 4°,184s.,4sešity - Hollar 28/3 Ročník 28.,č.3. Bez přílohy. Praha 1956 Hollar 4°,brož. - Hollar 29/4 Ročník 29.,č.4. Bez originální přílohy. Praha 1957 Hollar 4°,brož. - Hollar 32/2 Ročník 32.,č.2. Bez příloh. Praha 1961 Hollar 4°,brož. - Hollar 34 Sborník grafického umění. Ved.red.Fr.Dvořák. Bez přebalu, na tit.straně razítko podnikové knihovny. Praha 1964 NČVU 4°,120s.,váz. - Jak lidé měřili čas Barevné reprodukce starožitných hodin s popisy a dalším textem. Praha,nedat.,Panorama 8°,15listů v pap.přebalu - Exposition Internationale de Photographie, International Exhibition of Photography Toronto, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka po stranách trochu odřená, listy na okrajích mírně zažloutlé, obsahuje 500 čb. fotografií, rok vydání není uveden, strany nejsou číslovány, orig. paperback, very good condition, the cover at the sides a little worn, pages at the sides a bit yellowed, with 500 black and white photos, pages aren t numbered, the year of the poublication doesn t state, Fotografie/Film, -Exposition Internationale de Photographie, International Exhibition of Photography - Pleteme pánské pulovery Příručka malých mód číslo 8 - Pleteme a šijeme dětem Příručka časopisu žena a móda číslo 11 - Bechyňsko - soubor turistických map - Českobudějovicko - soubor turistických map - Posázaví - soubor turistických map - Žďárské vrchy - soubor turistických map - Okolí Svratky - soubor turistických map - Mělnicko Slánsko - soubor turistických map - Rudní dolování v Příbrami-Plnění vozíků zásobami ze sypu velmi zachovalá, lehce zažloutlá, nepatrně zaprášená, velmi lehce odřené rohy, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Plnění vozíků zásobami ze sypu - Rudní dolování v Příbrami-Strojní dobývání na zůstavku velmi zachovalá, lehce zažloutlá, mírně odřené rohy, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Strojní dobývání na zůstavku - Rudní dolování v Příbrami-Těžení rubaniny z hloubení velmi zachovalá, mírně nažloutlá, lehce odřené rohy, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Těžení rubaniny z hloubení - Literární listy 01/16 Kulturně politický týdeník. 13.6.1968. Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Literární listy 01/17 Kulturně politický týdeník. 20.6.1968. Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Reportér 4/10 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 4/03 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 3/47 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1968 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 4/01 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Pohlednice velmi dobrý stav, pohlednice s ilustrací Marie Fischerové-Kvěchové, Pohlednice, -Pohlednice - Pohlednice velmi dobrý stav, lehce nažloutlá, pohlednice s ilustrací Marie Fischerové-Kvěchové, Pohlednice, -Pohlednice - Pohlednice velmi dobrý stav, pohlednice s ilustrací Marie Fischerové-Kvěchové, Pohlednice, -Pohlednice - Pohlednice velmi dobrý stav, pouze nepatrně ošoupané rohy, čb. pohlednice, Pohlednice, -Pohlednice - Indiánův nugget Toužimský a Moravec, Praha, 1940, velmi dobrý stav, obálka v okrajích mírně potrhaná (u čísla 36 natržená obálka), okraje lehce roztřepené po rozřezání, lehce zašlé , volná brož , lepená obálka-sešity, il. Z. Burian, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, -Indiánův nugget - Tomáš Špidlík: Klíč k neznámému Křesťanská akademie Řím 1969. O.brož. - Pohlednice velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, S.M.Sch. Salda , Pohlednice, -Pohlednice - Literární listy 01/23 Kulturně politický týdeník. 1.8.1968. Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Literární listy 01/24 Kulturně politický týdeník. 8.8.1968. Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Literární listy 01/25 Kulturně politický týdeník. 15.8.1968. Po zákazu Literárních novin vycházely Literární listy a po jejich zákazu vycházely Listy až do zákazu v dubnu 1969. Totot je poslední číslo Literárních listů. Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Žatec. Náměstí. Neprošlá poštou. 1929 - Žďár nad Sázavou. Město Žďár. Prošlá poštou. Na rubu stopy po nalepení a vodní mapa. 1936 - Žebrák a Točník. Pozdrav z hradů Žebráka a Točníka. Dlouhá adresa, prošlá poštou, známka stržena, přitom mírně přehnuto. 1899 - Srdečné blahopřání k vánocům a k Novému roku velmi dobrý stav, pohlednice je pouze lehce zažloutlá a na zadní straně má drobné skvrny, pohlednice je prošlá poštou-text, známka a razítko s nečitelným datem, orig. pohlednice prošlá poštou, ilustrace M. Fischerová-Kvěchová, 1 stran, Pohlednice, -Srdečné blahopřání k vánocům a k Novému roku - Pohlednice Lucernafilm, velmi dobrý stav, pohlednice je pouze nepatrně nažloutlá, pohlednice je nepopsaná, obrázek-J.Š. Baar: Jan Cimbura, 1 stran, Pohlednice, -Pohlednice - Jaro, léto, podzim, zima v zahradě Artia, Praha, 1982, výborný stav, pův. vazby vč, přebalů, 4. svazky, 1000 stran, Přírodní vědy, -Jaro, léto, podzim, zima v zahradě - Stréček Matěj Křópal z Břochovan velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, lehce pošk., orig. pohlednice, Pohlednice, -Stréček Matěj Křópal z Břochovan - Václav Šindler-Jozéf Melhoba velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, lehce odřené hrany, orig. pohlednice s podpisem, Pohlednice, -Václav Šindler-Jozéf Melhoba - Vinnetou-rudý gentleman Ústřední půjčovna filmů, Praha, výborný stav, orig. pohlednice, Pohlednice, -Vinnetou-rudý gentleman - Toni Preisinger Martin Herpich, München, výborný stav, orig. pohlednice, Pohlednice, -Toni Preisinger - Mariánské lázně dobrý stav, soubor 12 pohledů v papírovém přebalu, ten je v dolním kraji nažloutlý, na krajích místy natržený, Pohlednice, -Mariánské lázně - Rudní dolování v Příbrami-Strojní dobývání ve výstupkách velmi zachovalá, lehce zažloutlá, odřené rohy, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Strojní dobývání ve výstupkách - Rudní dolování v Příbrami-Výdřeva chodby velmi zachovalá, lehce zažloutlá, drobné oděrky v okrajích, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Výdřeva chodby - Rudní dolování v Příbrami-Vybudování chodby betonovými tvárnicemi velmi zachovalá, lehce zažloutlá, nepatrně odřené okraje, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Vybudování chodby betonovými tvárnicemi - Pohlednice Babička velmi dobrý stav, pohlednice je nažloutlá a na zadní straně lehce skvrnitá, Pohlednice, -Pohlednice - Ruská láska Vydavatel : Ludvík Bradáč, Praha Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 44 - Pohlednice, čb. fotografie Drtikol Co, 1921, velmi dobrý stav, rohy lehce roztřepené, podel hran menší oděrky, jinak povrch mírně zašpiněný, neprošlá poštou, popsaná, Pohlednice, -Pohlednice, čb. fotografie - Černobílá pohlednice Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, mírně zažloutlá, lehce roztř. rohy, čb. pohlednice, neprošla poštou, nepopsaná, chlapec a holčička v sedící pozici, Pohlednice, -Černobílá pohlednice - Vlasta Matulová velmi zachovalá, fotografie v 1 místě mírně poškrábaná (znatelnější než ostatní drobounké oděrky), Pohlednice, -Vlasta Matulová - Wien-Teil der alten Hofburg vom Volksgarten orig. pohlednice, velmi zachovalá, s drobnou skvrnou, vepsaný český text, známka s razítkem, datováno nejspíš 8. 6. 1915, Pohlednice, -Wien-Teil der alten Hofburg vom Volksgarten - Čtyřlístek 186 Velmi dobrý stav. Praha 1991 Čtyřlístek 8°,34s.,brož. - Čtyřlístek 183 Velmi dobrý stav. Praha 1991 Čtyřlístek 8°,34s.,brož. - Černobílá pohlednice Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, lehce zašpiněný povrch, lehce odřené rohy, čb. pohlednice, neprošla poštou, nepopsaná, holčička, Pohlednice, -Černobílá pohlednice - Černobílá pohlednice Foto Sudek, Praha, dobrý stav, zašpiněný povrch, rohy zaoblené odřením, levý horní roh lehce vykousnutý, fotka s několik odřeninami, čb. pohlednice, neprošla poštou, nepopsaná, chlapec a holčička, Pohlednice, -Černobílá pohlednice - Slapská přehrada - soubor turistických map - Slaný v království Českém (1) Prošlá poštou. Slaný 1915 F.Kubeš - Slaný v království Českém (2) Prošlá poštou v roce 1924. Slaný 1918 F.Kubeš - Sloup v Čechách. Sommerfrische Bürgstein. Prošlá poštou. Česká Lípa 1916 F.Scheufler - Týnec nad Sázavou. Týnice nad Sázavou. Prošlá poštou, známka sejmuta. Velmi dobrý stav. - Úpice. Náměstí. Prošlá poštou. PH růžek mírně přehnutý. 1928 - Vodňany. Náměstí Svobody (s auty). Prošlá poštou. Sadská 1934 Bromografia - Vysoké Mýto (celkový pohled) Prošlá poštou. Nahoře mírně natrženo, slepeno. 1922 - Vysoké Mýto (náměstí, kostel) Prošlá poštou. Velmi dobrý stav. Vysoké Mýto 1908 J.Novák - Vysoké Mýto. Náměstí. Prošlá poštou. Velmi dobrý stav. Vysoké Mýto 1908 J.Novák - Černobílá pohlednice Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, mírně prohnutá, zašedlá, rohy lehce roztřepené, asi v 1/3 pravé hrany známka nalomení, čb. pohlednice-chlapec a holčička v sedící pozici, nepopsaná, neprošla poštou, Pohlednice, -Černobílá pohlednice - Vinnetou-rudý gentleman ÚPF, Praha , 1965, velmi dobrý stav, pohlednice je mírně prohnutá, na přední straně několik nepatrných čmárnutí, orig. pohlednice neprošlá poštou, na fotografii Pierre Brice a Lex Barker, 1 stran, Pohlednice, -Vinnetou-rudý gentleman - Freiwaldau-Gräfenberg Viktor Rasch, Frelwaldau, velmi dobrý stav, odřená obálka, roztřepené rohy a okraje obálky, 10 čb. skládaných pohlednic (Bahnhof, Freiwaldau-Ringplatz, Gräfenberg aj.) s celopap. obálkou, malý formát 7,5 x 9,5 cm, německy, 10 stran, Pohlednice, -Freiwaldau - Gräfenberg - Stréček Matěj Křópal z Břochovan velmi dobrý stav, lehce pošk., orig. pohlednice, Pohlednice, -Stréček Matěj Křópal z Břochovan - Orlická přehrada - soubor turistických map - Bratru Janu Žižkovi z Kalichu, zprávci lidu táborského v naději boží Sedmík 1936, dvjlist - dodatek k dílu - Řád vojenský Jana Žižky, úvod a úprava znění listu Bartoš F.M., obr.doprovod lino A.Moravce ( signováno) podpis nakladatele na tit.listu - Seznam stanic a zastávek Vydavatel : Nakladatelství dopravy a spojů Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 185 - Pozdrav z Bratislavy velmi dobrý stav, svrchní část přání natržená a mírně pomačkaná, nepatrně ušpiněno, orig. 3D rozkládací přání, NEJEDNÁ SE O KUBAŠTU (podobný styl), 1 stran, original pop up greeting card, very good condition-the upper part of the card is slightly rented, slightly bended, slightly soiled, Pohlednice, -Pozdrav z Bratislavy - Listy 02/14 Kulturně politický týdeník. 10.4.1969. Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Listy 02/15 Kulturně politický týdeník. 17.4.1969. Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Listy 02/16 Kulturně politický týdeník. 24.4.1969. Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Nejnovější sokolský zpěvník Hofmann M. (1920) Velvary pův.brož s ob., výborný stav - Tanztheater Today - Thirty Years of German Dance History Kallmeyer, Goethe Institut ( 1990 ) angl.text - Šusta Josef: Karel IV. - Za císařskou korunou Laichter 1948, o.brož. - nerozřezáno. České dějiny II/4 - Vinnetou-Rudý gentleman Ústřední půjčovna filmů, Praha, velmi dobrý stav, mírně ušpiněné, mírně odřené hrany, soubor 11 orig. pohlednic, Pohlednice, -Vinnetou-Rudý gentleman - S M.S. Maria Theresia F. Schöler, velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, orig. pohlednice, Pohlednice, -S M.S. - M.Fišerová-Kvěchová Koppe-Belman, Praha, velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, orig. pohlednice, popsána, zbytek razítka, bez známky, Pohlednice, -M.Fišerová - Kvěchová - PF 1974 výborný stav, orig. přání, Pohlednice, -PF 1974 - Ivo Knoflíček velmi dobrý stav, orig. fotografie s podpisem, Pohlednice, -Ivo Knoflíček - Jaroslava Vrchlického Zpěvy husitské 1415-1915 J. Otto, Praha, 1915, velmi dobrý stav, orig. brož. vazba, desky zašpiněné, některé listy uvolněné, umělecky upravil Adolf Kašpar, obsahuje řadu vyobrazení, v textu místy poznámky tužkou, 95 stran, Beletrie a poezie, -Jaroslava Vrchlického Zpěvy husitské 1415-1915 - Krkonoše. Kozí hřbety. Ziegenrücken. Neprošlá poštou. Razítko - - Labská bouda - - . Jablonec n.J. R.Slavík - Krkonoše. Labská bouda s Kotlem. Prošlá poštou, známka sejmuta, na rubu mírné vodní mapy. Dvůr Králové n.L. 1922 J.Matěna - Krkonoše. Špindlerův mlýn (086) Neprošlá poštou. Praha 1931 Foto-Fon - Krkonoše. Špindlerův mlýn s Medvědína. Neprošlá poštou. Razítko - - Labská bouda - - . Praha 1928 foto A.Chytil - Pohlednice z Terstu velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, Pohlednice, -Pohlednice z Terstu - Černobílá pohlednice Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, mírně zašpiněný povrch, rohy lehce odřené, pravý horní roh nalomený, zažloutlá, čb. pohlednice, nepopsaná, neprošla poštou, chlapec a holčička, Pohlednice, -Černobílá pohlednice - Souvenir de Ostende velmi dobrý stav, obálka s poškozenými okraji, okraje roztřepené a zažloutlé, 10 rozkádacích fotografických pohledů, francouzsky, pohlednice ve velmi dobrém stavu, nepopsané, 10 stran, Pohlednice, -Souvenir de Ostende - Historický obzor 17 Časopis pro výuku dějepisu a popularizaci historie. Kompletní ročník. Praha 2006 A.Skřivan 4°,288s.,6sešitů - Historický obzor 18 Časopis pro výuku dějepisu a popularizaci historie. Kompletní ročník. Praha 2007 A.Skřivan 4°,286s.,6sešitů - Historický obzor 19 Časopis pro výuku dějepisu a popularizaci historie. Kompletní ročník. Praha 2008 A.Skřivan 4°,288s.,6sešitů - Návrat presidenta Masaryka do vlasti Titulní list a obálka V.H.Brunner. Praha 1920 S.Minařík 8°,276s.,brož. - Rok šedesátý osmý v usneseních a dokumentech ÚV KSČ Významný studijní materiál k dané době. Praha 1969 Svoboda 8°,453s.,brož. - Hokejové mužstvo Velké Británie-European Champions 1938 Foto-Neckář, velmi zachovalá, lehce zaprášená, mírně prohnutá, vyfoceni a podepsáni hokejisté A. Ridley, J. Chappell, J. Kelly, Dailley, Davey, J. Forster, B. Wyman, Archer, Willson, Stinchombe, Pohlednice, -Hokejové mužstvo Velké Británie-European Champions 1938 - Hokejové mužstvo Press Photo Service, Praha, velmi zachovalá, menší oděrky v okrajích, lehce prohnutá, Pohlednice, -Hokejové mužstvo - Hana Vítová Ströminger, Praha, velmi zachovalá, lehce zažloutlá, Pohlednice, -Hana Vítová - Slávka Procházková foto Karel Hájek, velmi zachovalá, lehce nažloutlá, velmi lehce zašpiněná, na zadní straně vepsané věnování + podpis S. Procházkové, 1938, Pohlednice, -Slávka Procházková - Listy 02/17 Kulturně politický týdeník. 30.4.1969. Po zákazu Literárních novin vycházely Literární listy a po jejich zákazu vycházely Listy až do zákazu v dubnu 1969. Toto je poslední číslo. Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Listy 02/18 Kulturně politický týdeník. 7.5.1969. Po zákazu Literárních novin vycházely Literární listy a po jejich zákazu vycházely Listy až do zákazu v dubnu 1969. Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Listy 02/19 Kulturně politický týdeník. 15.5.1969. Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů fol.,noviny - Frant. Dlouhý: Brouci 20 chromolito tabulí, Vydal Kober, Praha. Plpl.vazba - velmi slušný stav! - Effenberger Vratislav: Realita a poesie MF 1969, edice Ypsilon, o.brož., velmi dobrý stav. - Vancl Karel: František Kaván SKN 1962, 2.doplněné a rozšířené vydání, clpl.vazba s obálkou - Reportér 4/15 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Reportér 4/6 Týdeník pro politiku a kulturu. Praha 1969 Svaz čs. novinářů 4°,32s.,sešit - Jazz 20 Bulletin současné hudby. Obálka a grafická úprava Joska Skalník. Praha 1977 Jazzová sekce 4°,36s.,brož. - Jazz 23 Bulletin současné hudby. Obálka a grafická úprava Joska Skalník. Praha 1978 Jazzová sekce 4°,74s.,brož. - Jazz 26 Bulletin současné hudby. Obálka a grafická úprava Joseka Skalník. Praha 1980 Jazzová sekce 4°,78s.,brož. - Mukařovský jan: Kapitoly z české poetiky I.+II. Svoboda 1948, 1.díl - Obecné věci básnictví, 2.díl - K vývoji české poesie a prózy. Plpl.vazba s obálkou. - Josef Svátek: Tajnosti pražské I.+II. Topič, Praha b.d., ilustrace V.Černý, krásná polokožená žebrová vazba. - Krkonoše. Obří důl se Sněžkou. Neprošlá poštou. Razítko - - Labská bouda - - . Praha 1930 Foto-Fon - Krkonoše. Obří důl. Riesengrund. Neprošlá poštou. Praha 1931 Foto-Fon - Krkonoše. Schneekoppe über dem Sonnengroben. Deutscher Kulturverband in der Č.S.R. Neprošlá poštou. Velká Úpa H.Bönsch - Černobílá pohlednice Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, lehce roztřepené rohy, podél celé horní hrany známka nalomení, zašedlá, jedna skvrna asi od lepidla uprostř. na pravé str., čb. pohlednice-2 děti chlapec a holčička, neprošla poštou, nepopsaná, Pohlednice, -Černobílá pohlednice - Mým snem jsi prošla Mladá fronta, Praha, 1969, velmi dobrý stav, celoplátěné desky, šitá vazba, 156 stran, Beletrie a poezie, -Mým snem jsi prošla - Kladiva Jaroslav: E.F.Burian Jazzpetit č.14, Praha 1982. O.brož. - Pelhřimov (9 okének) Prošlá poštou. PH a PD růžek poškozen. Pelhřimov (1908) H.H.Hrbek - Písek (náměstí) Prošlá poštou. Praha 1951 Orbis - Plzeň. Radnice s císařským domem. Prošlá poštou. 1923 - Postoloprty. Postelberg. Neue Egerbrücke. Prošlá poštou. PD růžek přehnutý. 1911 K.Fritsche - Prachovské skály (čtyři okénka) Neprošlá poštou. Turnov, nákladem turist.a všeob.poptavárny - Praha. Hostivař. Celkový pohled. Prošlá poštou. Kr.Vinohrady 1910 K.Zuna - Praha. Kyje. Aloisov. Neprošlá poštou. - Fantastické povídky Ilustrace Jiří Šalamoun. Jemné horory klasických autorů. Praha 1968 Svoboda 8°,153s.,váz. - Z říše vědy a práce 1898 Šimáček - Praha 1898, VI.ročník, plpl.dob.vazba. REZERVACE! - Umění a řemesla (čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla) kompletní ročník (4 čísla) 1985, 1984, 1983, 1982, 1981, 1980, 1979, 1978. Cena za ročník. - Macek Josef: Kurs národního hospodářství I.-V. - komplet O.brož., 5 dílů - komplet - Jan Procházka: Ať žije republika SNDK 1965, clpl.vazba s obálkou, ilustrace JIŘÍ TRNKA - Šmok Ján: Za tajomstvami fotografie Osveta 1975, clpl.vazba s obálkou, PODPIS AUTORA s vročením 12.III.1977 - Dějiny KSČ v obrazech Orbis 1961, clpl.vazba s obálkou, tištěno hlubotiskem! cca 32x24cm, typografie! Na úv.listu věnování.. - Matzner - Poledňák - Wasserberger a kol.: Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby - komplet 4 svazky - kompletní vydání, velmi slušný stav - Geist Bohumil: Sociologický slovník VP 1992, lam.vazba, výborný stav - National Geographic 1970 Kompletní ročník - 12 čísel - bez map - National Geographic 1963 Kompletní ročník - 12 čísel - bez map - National Geographic 1968 Kompletní ročník - 12 čísel - bez map - Richterová Julie: Středověké kachle MHMP 1982, o.brož.-27x23 cm, foto. Perfektní stav. - Šimáčkův čtyřlístek - 1910 O.clpl.vazba, 1.ročník (!), přepychový stav. V nabídce též 2. a 3. ročník v tomtéž stavu! - Larousse - Umění a lidstvo - 4 díly - komplet Odeon 1967 - 1974, clpl.vazba s obálkou a ochranným pouzdrem. Umění pravěku a starověku - Umění středověku - Umění renesance a baroku - Umění nové doby. - Ezop Václava Hollara Ve vydání M.Novotného s reprodukcemi Hollarových rytin, pořízených podle exemplářů uložených v - Bruno Taut: Die neue Wohnung. Die Frau als Schöpferin Lpz., Klinkhardt Biermenn 1924, plpl.vazba, 65 obr., 2.vyd. - MYSLIVOST - Ferdinand v.Raesfeld: Das deutsche Weidwerk. Ein Lehr- und Handbuch der Jagd Berlin, Paul Parrey 1931, clpl.vazba, 707 stran, 4.vydání, výborný stav! - Hlavsa Oldřich - Sedláček František: Typografická písma latinková SNZL 1957, clpl.vazba bez obálky. - T.W.Adorno - J.Habermas - L.v.Friedeburg: Dialektika a sociologie Svoboda 1967, ed.Sociologická knižnice, o.brož. Výbor z prací představitelů tzv.frankfurtské školy. - Čtyřlístek 187 Velmi dobrý stav. Praha 1991 Čtyřlístek 8°,34s.,brož. - Čtyřlístek 189 Velmi dobrý stav. Praha 1991 Čtyřlístek 8°,34s.,brož. - Čtyřlístek 197 Velmi dobrý stav, nevyplněná křížovka. Praha 1992 Čtyřlístek 8°,38s.,brož. - Naše Kroměříž - uspořádal Ludvík Páleníček Praha 1948. Původní dřevoryty KAREL ŠTĚCH (frontispice orig. signován), plpl.vazba s obálkou - natrženo. cca 35x25 cm - Brouk Bohuslav: Lidé a věci Petr 1947, clpl.vazba s obálkou - velmi dobrý stav! 1.vydání, obálka Bláha - Příruční slovník jazyka českého I.-IX. - komplet Praha 1935 . 1957, dosud nejobsáhlejší slovník českého jazyka (cca 250000 hesel), clpl.vazba, velmi dobrý stav. - Jindřich Štyrský: Život J.A.Rimbauda ČS 1972, clpl.vazba s obálkou. - Mašínová L.: Násobilce v malé chvilce E.Fastr 1936, plpl.vazba, ilustr.KAREL SVOLINSKÝ - Marcel Aymé: Co vyprávěla kočka na jabloňové větvi Melantrich 1939, ilustrace FRANTIŠEK TICHÝ. Vazba na hranách hřbetu lehce natržena. - II.vatikánský koncil - příprava a průběh Křesťanská akademie Řím 1966. O.brož - Tomáš Kempenský: Následování Krista Křesťanská akademie Řím 1982. O.brož. - Tomáš Špidlík: Prameny světla Křesťanská akademie Řím 1972. O.brož. - S.Terezie od Ježíše: Vlastní životopis Křesťanská akademie Řím 1983. O. brož. - MUDr.Jan Prokop: O sebevraždě Bursík a Kohout 1940, orig.brož. - úv.strana se skvrnkami. - Witch/ 100 čarodějných způsobů, jak objevit svůj styl Rok vydání : 2003 - Brno foto Brno, Evang. kostel, nepoužiá, zachovalá, rozlepuje se - Pravopis český. Böhmische Rechtschreibung Polokožená vazba, 72 str. Praha, S. Storch, 1862. Německy a česky. Odřené rohy, spodní část hřbetu chybí. V ohybu první předsádky dole je svazek zcela uvolněn, drží jen v části horní. Uvnitř dobrý stav. - Český informel. Antonín Tomalík (2 svazky) 2 svazky v originálním papírovém pouzdře. Antonín Tomalík: Výbor z díla 1957 - 1968 a Český informel: Průkopníci abstrakce z let 1957-1964. Vydala Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s ministerstvem kultury ČR - katalogy ke stejnojmenným výstavám. Vydáno v Praze, 1991. Pouzdro lehce pomačkané na okrajích a nepatrně zašpiněné. Uvnitř velmi pěkný stav. - Studia Comeniana et Historica, č. 17, roč. VII. Časopis Muzea J. A. Komenského pro komeniologii, historii 16. a 17. století a regionální dějepis moravsko-slovenského pomezí. Číslo 17, ročník VII. 1977. Études et Articles. Referáty a diskusní příspěvky z 5. uherskobrodského kolokvia. - Volba papeže Popis a vyobrazení obyčejů a slavností při uprázdnění a znovuobsazení papežské stolice. Nakl. Emil Šolc, Praha, 1913. Původní brož, ve hřbetu rozpadlá na tři složky, obálka zašpiněná (viz obr.), 60 stran. Velmi slušný stav. - Žamberk foto Žamberk, náměstí, Nakl. Alois Krátký, známka a razítko, velmi dobrý stav - Brno, Palackého třída foto Brno, Palackého třída, 1919, známka a razítko, zachovalá, ušpiněná - Český Krumlov foto Český Krumlov, známka a razítko, velmi dobrý stav, ušpiněná - Olomouc Olomouc, známka a razítko, zachovalá, ušpiněná - Písek foto Královské město Písek, Nakl. J. Hofman, známka a razítko, velmi dobrý stav - Unhošť foto Unhošť, Masarykovo náměstí, Nakl. F. Veselý, známka a razítko, velmi dobrý stav - Marbulínek ve škole Autor a rok vydání není znám. 12 stran. Původní leporelo-mírně zašpiněné. Pěkný stav. - Nejmilejší moje knížka Původní poloplátěná vazba, ta otlačená a zašpiněná. Uvolněná a potrhané listy (vše viz obr.) Vydal Alois Hynek, Praha. 36 stran s více než 100 vyobrazeními. Nedobrý stav. - Komedia, ročník 1. + konvolut filmových časopisů Komedia - ročník 1., čísla 1 - 8, říjen 1925 - březen/duben 1926 + Filmový věstník, ročník II., číslo 1. + Filmový Kurýr, leden, únor 1922 + Filmový svět, číslo 3-7, leden, únor 1922 + Kalendář Poledního listu na rok 1933. Poloplátěná vazba, ve hřbetu natržená, na vazbě obálka Komedia (vše viz obr.), rozměr 23 x 30,5 cm. Dobrý stav! - Čtvrtky Loutkář v Chocni, 1932, dobrý stav, volné zažloutlé listy v papíroém přebalu, který má po straně plátěné vázání, přebal je zašpiněný, 300 číslovaných výtisků, tento je 178. (na japanu), 110 stran, Beletrie a poezie, -Čtvrtky - Karolinum statek národní Rok vydání : 1935 - Slovník cizích slov pro nové tisíciletí Dialog 2003 - Zlínsko Rok vydání : 1995 Poznámka :nová - Zámek v Nelahozevsi Rok vydání : 1984 Poznámka :A 4 - Zbraslav Rok vydání : 1977 - William Shakepseare a jihlavská divadelní tradice Rok vydání : 1964 - Vodní dílo Stanovice Rok vydání : 1979 Poznámka :brož. - Vodní dílo Karolinka Rok vydání : 1977 Poznámka :brož. - Vodní dílo Nová říše ( voda pro Telč, Třešť a Jihlavu ) Rok vydání : 1982 Poznámka :brož. - Vodní dílo Horka Rok vydání : 1977 Poznámka :brož. - Voda pro Hronov a Náchod Rok vydání : 1983 Poznámka :brož. - Vlašim Rok vydání : 1975 - Vlastivědný sborník okresu Svitavy Rok vydání : 1981 - Vlastivědný atlas okresu Benešov Rok vydání : 1988 - Vlastivědný sborník Rok vydání : 1935 Poznámka :konvalut - Vítězslav Novák a Kamenice nad Lipou Rok vydání : 1970 Poznámka :volné obrázky - Vimperk, město pod Boubínem Rok vydání : 1979 - Velká cestovní kniha Česká republika Rok vydání : 2001 Poznámka :A4 - Valašské muzeum Rok vydání : 1975 - Technická práce na Ostravsku Rok vydání : 1936 Poznámka :A 4, velké množství foto, brož. - Šumperk město a jeho obyvatelé Rok vydání : 1996 Poznámka :nová - Šumavský kalendář 1995 Rok vydání : 1994 - Sušiké sirkařství Rok vydání : 1989 - Šumavské povídky Rok vydání : 2001 - Stráž nad Nežárkou Rok vydání : 2002 - Sto čtyřicet let papírny v Lochovicích Rok vydání : 1965 - Statistický lexikon obcí České republiky 1992 Rok vydání : 1994 - Stilzel, skřet šumavský Rok vydání : 1977 - Příručka Československé republiky Rok vydání : 1937 - Přečerpávající vodní elektrárna Dlouhé Stráně v Jeseníkách Rok vydání : 1997 Poznámka :A4 - Pozdrav z Kladna Rok vydání : 2002 - Pověsti o založení Litomyšle Rok vydání : 1998 Poznámka :brož., A6 - Svět v obrazech I., II. Rok vydání : 1979 Poznámka :2 sv. A 4, tm.modré plátno - Svět v obrazech I.,II. Rok vydání : 1978 Poznámka :2 sc A 4, sváz., sv.modré plátno - Svět v obrazech I.,II. Rok vydání : 1984 Poznámka :2 sv. A 4, červené plátno - George Thomson - Aischylos a Athény (O původu umění ve starověkém Řecku). Rovnost - Praha 1952 - 1. vydání - 5.400 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Obálka chybí. - Witch-1OO čarodějnických způsobů, jak zacházet s tajemstvím Rok vydání : 2002 - Listy Hetér - Poštovní knížka, 1893 Velectěným příznivcům ve vší úctě věnuje František Jelínek, listonoš. Z obsahu:Anekdoty a aforismy, Schránka na psaní, Vyznání lásky u telegrafní mřížky, Telgrafní písně, Nejdůležitější ustanovení poštovní Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 37 - The Sensuous Woman Rok vydání : 1971 Poznámka :PB - Claudianus - Únos Proserpiny - Illustrirter Führer durch Dalmatien A. Hartleben s Verlag, Wien, Leipzig, Pest, 1899, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky po stranách jen nepatrně odřené, listy na okrajích trochu zažloutlé, 4. vydání, obsahuje 69 vyobrazení a 6 map, 148 stran, Originalleinenband, sehr gut erhalten, der Deckel zu den Seiten ein bisschen abgeschurft, vierte gänzlich umgearbeitete Auflage, mit 69 Abbildungen und 6 Karten, Handbuch für Touristen und Geschäfts-Reisende, A. Hartleben s Illustrirter Führer Nr. 12, Dieses Werk ist für die Städte Zara, Sebenico, Spalato, Ragusa und Cattaro, sowie für das übrige Dalmatien und Seine Inseln, die Albanesische Küste, Theile der Hercegovina und Montenegros und die ionischen Inseln der neueste einzige Fremdenführer, Cestopisy, -Illustrirter Führer durch Dalmatien - Tajemství papyrů - Artemidóros - Snář Svoboda - Praha 1974 - 1. vydání - 45.000 výtisků - edice Antická knihovna sv. 26 - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně potrhaná a podlepená. - Le Tre Venézie Milano, 1920, nepříliš dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky zašpiněné, po stranách trochu odřené, rohy naražené, vazba uvolněná, listy zažloutlé, některé trochu zašpiněné, obsahuje barevné mapky, 560 stran, orig. cloth binding, rather bad condition, folder dirty, at the sides a bit napless, band a blittle broken, pages yellowed, some a bit dirty, with colour maps, Cestopisy, -Le Tre Venézie - Tajemství papyrů Svoboda - Praha 1973 - 1. vydání - 29.600 výtisků - Prémie Antické knihovny - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná. - Pausaniás - Cesta po Řecku I. - II. Svoboda - Praha 1973 - 1. vydání - 27.750 výtisků - edice Antická knihovna sv.20 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka mírně opotřebovaná. Na hřbetu obálky malá samolepka. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř několik knihovních razítek - I. díl. - Claudianus - Únos Proserpiny Svoboda - Praha 1975 - 1. vydání - 30.000 výtisků - Prémie Antické knihovny - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce opotřebovaná a ve hřbetu vyšisovaná. - Gaius Iulius Caesar - Válečné paměti Svoboda - Praha 1972 - 1. souborné vydání - 29.600 výtisků - edice Antická knihovna sv. 16 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená. - Arriános - Tažení Alexandra Velikého Svoboda - Praha 1972 - 1. vydání - 29.600 výtisků - edice Antická knihovna sv. 14 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce opotřebovaná. - Poštovní knížka, 1871 V nejhlubší úctě věnuje c. k. listonoš František Kolísko v Turnově. Z obsahu: Archeologické přání k novému roku 1871, Anekdoty Vydavatel : Jos. Bertl, Praha Rok vydání: 1870 Jazyk: Čeština Počet stran: 24 - Word power dictionary Rok vydání : 2000 - Velký francouzsko-český slovník Rok vydání : 1992 - Ukrajinsko-český slovník Rok vydání : 1994 Poznámka :nový, 2 svazky - Učebnice pro Čechy Rok vydání : 1997 Poznámka :brožovaná - Učebnice angličtiny pro vojenské školy Rok vydání : 1961 - Total Japanese Rok vydání : 1994 Poznámka :A4 - The Giant All-colour Dictionary Rok vydání : 1990 Poznámka :A 4+ - The concise oxford dictionary Rok vydání : 1982 Poznámka :výkladový - Španělsko český slovník Rok vydání : 1978 - The colllins dictionary and Thesaurus in one volume Rok vydání : 1987 Poznámka :výkladový - Školní mluvnice němčiny Rok vydání : 1995 Poznámka :A 6, brož. - Standaard klein woordenboek Rok vydání : 1998 Poznámka :brož. - Student´s dictionary Rok vydání : 1995 - Slovník cizích slov Rok vydání : 1981 - Slovník spisovné češtiny Rok vydání : 1978 Poznámka :A4 - Slovensko-anglický slovník Rok vydání : 1991 - Slovník amerikanismů Rok vydání : 1985 - Ruština pro pokročilé Rok vydání : 1997 |