Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 18 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 03:17
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




- Publius Ovidius Naso - O lásce a milování
Svoboda - Praha 1969 - Antická knihovna - sv. 2. Vázané - velmi dobrý stav - obálka na přední straně mírně poškozená.

- Za právo a stát - sborník dokladů o československé společné vůli k svobodě 1948 - 1918
SN 1928

- Velké záhady minulosti
Readers Digest 1995

- V dobách starověkého Řecka od r.970 do r.277 př.n.l.
Svojtka a Vašut 1997

- Tvůrcové dějin
Mazáč Praha 1934, čtyři tisíciletí svět.dějin v obrazech dob a osobností, 5 sv.

- Světové dějiny I.
Fortuna1992

- Starověký Řím - čítanka k dějinám starověku
SPN 1974

- Svědectví 89/90
Melantrich 1990

- Staročeská Alexandreida
ELK 1949

- Sedm pražských dnů 21.-27.srpen 1968
Academia 1990 Praha

- Renesance a reformace od roku 1500 do roku 1592
Vašut 1999 ( Dějiny světa )

- Poslední cesta TGM
Orbis 1947, s obálkou, výborný stav

- Příspěvky kdějinám Univerzity Karlovy
Karolinum 1991,Tomus XXXI., fasc.1

- Paměti komorníka císaře Františka Josefa I. - císař v nedbalkách
Petrklíč 1993

- Nacestě k absolutismu od roku 1592 do roku 1690
Vašut 1999 ( Dějiny světa )

- Lidová kultura
Orbis 1968, Čs.vlastivěda III.,

- Lví silou - pocta a dík Sokolstvu
Nakl. Družstvo Máje 1948,pův.vazba, přílohy - hlubotisk

- Královny a kněžny české
X-Egem 1996

- Krajské stř.st.pam.péče a ochr.přírody 1958-78
KNV Ostrava 1978

- Kdy, kde,proč a jakse to stalo
Readers Digest 1997

- Kde domov můj ?
EKK 1992, 72 let Československa v obrazech a dokumentech - pamětní tisk z výstavy v paláci U Hybernů

- Ilustrovaná historie dvacátého století
Rebo 1999

- Karel IV.vlastní životopis
Odeon 1978, překlad Jakub Pavel

- Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Odeon 1981-88, 7 sv.

- Hrady,zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku IV.) západní Čechy
Svoboda 1985

- Dvětové dějiny II. Dějiny lidských civilizací od poloviny 17.století po současnost
Fortuna 1993

- Dějepis pro 7.roč.ZŠ
SPN 1987

- Dni žalu - památník o sklonu života,o nemoci,smrti a pohřbu presidenta Osvoboditele T.G.Masaryka
Čin,Orbis 1938

- Českosl.vlastivěda - Dějiny I.-II.
Orbis 1963, 2svazky

- Celost.výstava archivních dokumentů
MV 1958

- ČAS v roce 2002
ČAS 2003 Praha,ročenka české archivní společnosti

- Čas v roce 2004 - ročenka České archiovní společnosti
ČSAS 2005 Praha

- Čas v roce 2005 - ročenka České archiovní společnosti
ČSAS 2006 Praha

- Archivy ČSR
NV 1974

- Vodácká a rybářská mapa Vltavy


- Ročenka svazu českých fotografů 1970
SČF 1970

- Kulatý svět - Z počátků momentky
VN MON (1995 )

- Proměny české dokumentární fotografie
GKS Cheb, Galerie 4, grafická úprava Illková J.,

- Kropp V.
Orbis 1964, pro Mezinárodní organizaci novinářů, I.vyd.

- Karel Hynek Mácha - Jasná noc mne vzhůru vábí .
ČS - Praha 1961 - 1. vydání - 20.000 výtisků - Fotografie E. Fukové - kresby V. Fuka - KPP 1. sv., základní řada - vydání bez mikrodesky - Vázané. Vynikající stav. Obal lehce potrhaný a podlepený.

- Josef Hora - Kniha domova
Fr. Borový - Praha 1946 - Dílo sv. IV - 4 400 výtisků - Vázané v plátně. Vynikající stav. Papírová obálka lehce opotřebená a podlepená. Uvnitř knihy Ex libris Bohumila Svozila.

- Heinrich Heine - Písně a lamentace
ČS - Praha 1966 - 1. vydání v ČS - 28.000 výtisků - KPP 1. sv. 6. ročníku, základní řada - vydání bez mikrodesky - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.

- Arthue Rimbaud - Já je někdo jiný
ČS - Praha 1962 - 1. vydání - 22.400 výtisků - KPP 3. sv. 2. ročníku, základní řada - vydání bez mikrodesky - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně potrhaná a podlepená. V ochranném pouzdru.

- Sergej Jesenin - Lyrika
ČS - Praha 1964 - 1. vydání - 26.600 výtisků - kresby a obrazy Marc Chagall - KPP 5. sv. 4. ročníku, základní řada - vydání bez mikrodesky - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená.

- Jaroslav Seifert - Ještě jednou jaro
ČS - Praha 1961 - 1. vydání - 20.000 výtisků - Obálka Z. Seydl - KPP 2. sv., základní řada - vydání bez mikrodesky - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. V ochranném pouzdru.

- Lucius Annaeus Seneca - Výbor z listů Luciliovi
Svoboda - Praha 1969 - Antická knihovna - sv. 4 - 1. vydání. Vázané - velmi dobrý stav - chybí obálka.

- Lucius Annaeus Seneca - Výbor z listů Luciliovi
Svoboda - Praha 1969 - Antická knihovna - sv. 4 - 1. vydání. Vázané - luxusní stav

- Oldřich Mikulášek - Svlékání hadů
ČS - Praha 1963 - 1. vydání - 24.300 výtisků - Ilustroval A. Paderlík - KPP 4.sv. 3. ročníku, základní řada - vydání bez mikrodesky - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. V ochranném pouzdru.

- Výroky slavných
Blesk 1992 Ostrava

- Prostor 11
Prostor 1990, poznámky,diskuse,stati a úvahy,myšlenkové proudy XX.stol.,náš rozhoovr

- Polemiky Ferdinanda Peroutky
ČS 1995

- PROSTOR revue
Prostor 2004

- Filozofický slovník
Svoboda 1981

- Bhagavadgíta
Odeon 1976, Živá díla minulosti

- Výběr světových operních předeher (W.A.Mozart-Figarova svatba, L van Beethoven-Leonora III., C.M.von Weber-Oberon, R.Wagner-Lohengrin, A.P.Borodin-Kníže Igor)
Gramofonový klub - členská prémie 1963 - LP DV 5955 - rychlost 33 - Vynikající stav.

- Komu sluší omluva
225 stran

- Výber světových operetních předeher (W.A.Mozart-Cosi fan tutte, Ch.W.Gluck-Ifigenie v Aulidě, G.Rossini-Tancred, M.I.Glinka Ivan Susanin, R.Wagner
Gramofonový klub - 1964 - LP - DV 6057 - rychlost 33 - Obal nepatrně ošoupaný - gramofonová deska v luxusním stavu.

- Rodokaps - Třikrát Western 2/96
Železný 1995

- Robinson Crusoe
Knapp 1920, pův.vazba

- Rodokaps - Čtyřikrát s koltem u pasu
Železný 1996

- Krištofa Šmída vybrané povídky pro mládež
Kober 1894,pův.vazba,špatný stav

- Šerif se žení
Mf 1970, edice 13, povídky z amerického západu

- M. Aleš - Špalíček národních písní a říkadel
Odeon - Praha 1985 - 8. vydání, v Odeonu 2. - 40.000 výtisků - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.

- 20 let Žižkovského divadla
Milpo Media 1997

- Založení ND 1968
Výbor pro jubileum ND v Praze 1918

- Smích a písně Montmartru
ČS 1982

- Písně Wabiho Daňka od A do Ž
Rímský - Hitbox

- Nár.divadlo a jeho předchůdci
Academia 1988,slovník umělců divadel

- Kde domov můj
Čin 1940 Praha,památník věnovaný naší vlasti a hymně národa českého

- Divadelní žatva 1949
Umění lidu 1950 - sborník dokumentů

- Dramatické umění 88
SČDU 1988

- Československá vlastivěda IX. Hudba
Horizont 1971 Praha

- Divadelní žatva 1948
Umění lidu 1948 -sborník dokumentů

- České umění dramatické - činohra
Šolc a Šimáček Praha 1941

- To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana
Exact Service ( 1995 )

- ABC rodinné výchovy 1. Dítě předškolního věku
SPN 1983

- Šumava a pošumaví - Oblastní turistický průvodce
č. 5, Sportovní a turistické nakladatelství Praha 1959

- 5. Příručka mladých svišťů
Egmont 1995

- 365 pohádek
Junior 1996

- 1.příručka mladých svišťů
Egmont 1995 (W.Disney)

- Zlatá kniha historických příběhů II.
Albatros 1977

- Zlatovláska a tři medvědi
A.D. Praha 1999 ( prostorové leporelo )

- Zlatá kniha historických příběhů
Albatros 1975

- Zajíček Ušáček a jeho přátelé
Fortuna Print 1991,il.Cloke R.

- Zajíc Ušáček a jeho rodina
Fortuna Print 1992

- Východ slunce
Albatros 1980

- Walt Disney - Veselé vánoce
Egmont 1990

- Velká cesta kolem světa - 1,etapa z Paříže do Dakaru
Tatran 1992

- Veselé vánoce s myšákem Mickeym a jeho přáteli
Egmont 1991

- Tao Tao - medvídek panda
Svoboda 1992

- Sněhurka a jiné pohádky
Fortuna Print 1992

- Slavné světové pohádky
Martis 1991

- Rozum do kapsy
Albatros 1986

- První encyklopedie pro kluky a holky
Svojtka 2000

- Pocahontas
Egmont 1995 (W.Disney)

- Kouzelný svět pohádek ( Kouzelné fazolky,Jeníček a Mařenka, Tajemství smutných hor)
Martis 1991

- Medvídek Tom
Fortuna Print ( 1995 )

- MEMO Junior encyklopedie
Orbis pictus 1990

- Má nejkrásnější knížka o zvířátkách
Junior 1993

- Mé nejkrásnější pohádky
Fortuna Print 1991

- Ošklivé káčátko
A.D. Praha 1999 ( prostorové leporelo )

- Kouzelný prsten - ruská lid.pohádka
Artia 1972

- Knížka strýčka Jedličky
Albatros 1981

- Čtyřlístek - Zaváté stopy
Panorama 1980 č. 89

- Encyklopedie otázek a odpovědí - 1000 odpovědí na 1000 otázek, které by měly děti znát
S a M 2001

- Čtyřlístek - Černý den
Panorama 1987 č. 149

- Památce Vladislava Vančury
DP 1945, foto Vl.Vančury T.Honty, báseň a závěrečná poznámka Jar,Seifert

- Xenofón - O Kýrově vychování
Svoboda - Praha 1970 - Antická knihovna - sv. 5 - 1. vydání. Vázané - luxusní stav.

- 141 soudniček
Odeon 1968

- Variace na zločiny
Magnet 1990

- Zločin v hodinovém pokoji a další kriminální příběhy
Signál 2007

- Tři detektivové a Buffalo Bill
Orbis 1969

- Hlas mého vraha a další kriminální příběhy
Signál 1995

- Nejlepší detektivní povídky roku
Pražská vyd.spol. 2004

- Druhý tucet hvězd detektivního žánru
BB art (1995)

- Hitchcock a Queen - krimi povídky
LN 1992

- Xenofón - O kýrově vychování
Svoboda - Praha 1970 - Antická knihovna - sv. 5 - 1. vydání. Vázané - velmi dobrý stav - obálka mírně opotřebovaná.

- Houslové koncerty 20. století (J.Suk-Fantazie g-moll, A.Berg-Koncert pro housle a orchestr)
Gramofonový klub - 1965 - LP - DV 6163 - rychlost 33 - Obal lehce ošoupaný - gramofonová deska v luxusním stavu.

- Mistr Jan Hus v životě a památkách lidu českého
Český Čtenář 1923, pův.brož s obíálkou

- Historisch - biographisches Universum ( Eine Bilder - Chronik von denkwürdigenEreiglnssen und berühmten Menschen
Scheible 1841- 1843 Stuttgart, 3 Bde.in 1 Bd., 144 getönt.Stahlstichtaf.,ohne Buchrücken,

- Goethes Werke in sechzehn Bänden
Knaur Bln u. Lpz.OHldr.

- Die wahre Kochkunst oder neuestes,geprüstes und vollständiges Pesther Kochbuch
J.Eggenberger 1829 Pesth,vierte verbesserte Aufl.,476 S.+ Inhalt

- Cezanne
Phaidon-Verlag,Wien, 126 Reproduktionen

- Bhagavad-Gítá der gesang des erhabenen
Jugendverlag A. Saal 1920, Hamburg

- Briefe von Theodor Billroth
Hannover u. Leipzig 1896, OLwd., 2.Afl., 600 S.

- Bäder - Almanach, Mitteilunge der Bäder,Luftkurorte und Heilanstalten
Mosse 1925 Berlin,363 S.

- Le Sourire
Paris 1932 - 1934, konvolut eroticko-humoristických časopisů,neúplné

- Les Merveilles de L Italie
Fattorusso Florence, Printed in Italy, avec 2939 Illustrations,369 str.

- Space Wars - Fact and Fiction
Treasure Press 1983, Printed in CZ

- Leaves from the Journal of Our Life in the Highlands from 1848 to 1861
Smith,Elder and Co. 1868

- František Hrubín - Můj zpěv
ČS - Praha 1969 - 1. vydání - Ilustroval Fr. Tichý - Básnické dílo Františka Hrubína V. - Vázané. Vynikající stav. Obálka ve hřbetu vyšisovaná, se stopami po vodě. Ochranné pouzdro mírně opotřebované.

- Francis Jammes - Okna do nebe
Melantrich - Praha 1936 - edice Poesie sv. 16 - Brožované. Velmi dobrý stav. Obálka chybí.

- 10 let hudby Praha _ Jasná Páka !
DB 1992 CZ . . ( 1 CD )

- Whales and Dolphins
Eso Vision ( 1990 ) Vienna - Nature Recordings

- Slavné filmové melodie
Alfa Delta 1996 CZ . ( 1 CD )

- Soundczech 6
Report media 2004 CZ . ( 1 CD ) Sto zvířat, Laura a její tygři, J.A.R., Coccote minute, King Size, Albion a jiní

- Rock It ! 2004
Report 2004 CZ . . ( 1 CD )

- Rock It ! 2004
Report 2004 . . 1 CD

- Marijáš
Report 2004 . . 1 CD

- František Hrubín - Lásky
ČS - Praha 1969 - 2. vydání (v díle 1.) - Obálka a pouzdro L. Weisbergrová - edice Próza a dramata Františka Hrubína sv. III - Vázané. Vynikající stav. Obálka ve hřbetu vyšisovaná, mírně opotřebovaná. Ochranné pouzdro.

- Lou Reed Live
BMG Music 1975 . ( 1 CD )

- Kopir Rozsywal Bestar
Indies Records 1999 CZ . ( 1 CD )

- Let There Be Singles ( The Imports ) - Alternative Tentacles Records
England 1996 . . 2 CD

- Chill Out Systém Mixed by Significant Brother
Media 2001

- Julmusic med Boras Vokal Ensemble
BVE Records 1996

- Jiří Suchý - Klokočí (Písničky 1954 - 1963).
ČS - Praha 1964 - 1. vydání - 23.000 výtisků - Obálka Zd. Seydl - KPP výběrová řada sv. 24 - Vázané. Vynikající stav. Obálka potrhaná.

- První ročenka Ludvíka Bradáče - knihaře
1916 Praha,původní brož

- Ročenka Klubu umělců k Nerudovu roku 1941
Klub umělců 1940,kresba J.Obrovského,majitelem byl I.Olbracht,pod.v titáži

- První překlad Bezručových básní
Nováček 1927 Praha,vydáno na památku III.bibliofilského večera dne 29.10.1927 na ručním papíře,úpravaKaláb M.

- Nové skládanie o velikém pobitie Tatárov
edice Veraikon, sv. 5, red. Dr. Ant. Dolenského, il. Zd. Kratochvíl, tisk Vojt. Preissig

- Dětské písně z celého světa
Vyd. R. Kmoch Praha 1941, ed. Klub 777 bibliofilů, vybral Jar. Podroužek, typo Toyen, čísl. výt.

- Pěvci lásky
Svoboda - Praha 1973 - Antická knihovna - sv. 18 - 3. vydání (1. ve Svobodě). Vázané - luxusní stav.

- Jarmila Urbánková - Zpívající pták (Verše z let 1957 - 1962).
ČS - Praha 1964 - 1. vydání - 5.500 výtisků - Obálka Zd. Seydl, frontispis H. Květová - KPP Výběrová řada sv. 23 - Vázané. Vynikající stav včetně obálky.

- Lúkiános - Šlehy a úsměvy
Svoboda - Praha 1969 - Antická knihovna - sv. 3 - 1. vydání. Vázané - velmi dobrý stav - obálka na přední straně mírně natržená.

- Tajemství papyrů
Svoboda - Praha 1972 - Antická knihovna - neprodejná členská prémie - 1. vydání. Vázané - velmi dobrý stav - obálka na hranách mírně odřená.

- Tajemství papyrů
Svoboda - Praha 1972 - Antická knihovna - neprodejná členská prémie - 1. vydání. Vázané - velmi dobrý stav.

- Řečtí filosofové a mystici
Obsahuje stati: Vl. Groh: Počátky řecké filosofie, Fr. Novotný: Sokrates. Platon, K. Svoboda: Aristoteles, Ot. Jiráni: Filosofie v období hellenistickém a Vl. Hoppe: Plotinos a mystikové. Vydala Společnost přátel antické kultury, Praha 1947 v řadě Přednášky a rozpravy SPAK. Původní brož, 174 stran. Hřbet uvolněný, dobrý stav.

- Vaříme ve fritovacím hrnci
Cena: 8,00 Kč . . .

Vše o asijské kuchyni

Svojtka 2006

- Památník Lepařova Gymnasia v Jičíně
Rok vydání : 1933 Poznámka :A4, převazba

- Tajemství papyrů
Svoboda - Praha 1972 - Antická knihovna - neprodejná členská prémie - 1. vydání. Vázané - luxusní stav.

- Claudianus - Únos Proserpiny
Svoboda - Praha 1975 - neprodejná členská prémie - 1. vydání. Vázané - luxusní stav.

- František Branislav - Večer u studny
ČS - Praha 1963 - 3. vydání - 13.000 výtisků - Obálka Zd. Seydl, frontispis F. Peterka - KPP Výběrová řada sv. 14 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná.

- Petronius - Satirikon
Svoboda - Praha 1971 - Antická knihovna - sv. 9 - 7. vydání (1. ve Svobodě). Vázané - dobrý stav - obálka opotřebovaná a potrhaná.

- Stolovníci z čítanek
RaJ 1979

- Vaříme v pávi WOK - návod na použití,nejlepší recepty
Smart TV 2001

- Vaříme zdravě, chutně a hospodárně
Avicenum 1983

- Vaření bez tuků
REBO 1999

- Kitsch-Lexicon von A bis Z
Rok vydání : 1972 Poznámka :německy

- Anna Achmatovová - Milostný deník
ČS - Praha 1963 - 1. vydání - 12.000 výtisků - Obálka Zd. Seydl, frontispis F. Peterka - KPP Výběrová řada sv. 15 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená.

- Jiří Brabec, Miroslav Červenka, Mojmír Grygar, Věra Karfíková, Jiří Opelík, Zdeněk Pešat - Jak číst poezii
ČS - Praha 1963 - 1. vydání - 15.000 výtisků - Obálka Zd. Seydl, frontispis F. Peterka - KPP Výběrová řada sv. 17 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná.

- Sto receptů na zeleninová jídla
Saturn 2000

- Sto receptů z ryb a plodů moře
Saturn 1996

- Za sluncem - Povídky z Austrálie,Indie a Jižní Afriky
SNPL 1962

- Zahrada lásky (staročeský dekameron)
Elk 1948

- Tisíc a jedna noc díl 3
Odeon 1974

- Tisíc a jedna noc 2
Odeon 1973

- Tam a zpátky 1914-1918
NV 1964,15 próz o první svět.válce

- Tam a zpátky-15 próz o první světové válce
NV 1964,Cendrarss B.,Götz F.,Pirandello L.,Aldington R. a jiní

- Statečná srdce
SNDK 1957,výbor z prózy franc.klasiků 19.a 20.stol.

- Svět je krásné místo
Albatros 1974 (Výbor z americké lit. 20.stol.)

- Světová literatura 10,ročenka zahraničních literatur 1956-1965
Odeon 1966 Praha

- Pravila Šahrazád
SNKLHU 1955

- Památník reálného gymn. v Chrudimi 1863-1948
Rok vydání : 1948

- Pokání a jiné filmové povídky
LN 1990

- Příběhy tisíce a jedné noci
MF 1971

- Podivuhodné příběhy ze staré Prahy
Odeon 1971

- Pět řeckých novel
Odeon 1972

- Pět katalánských novel
Odeon 1988

- Padesát historek ze života Jaroslava Haška
Boučková 1923 Praha, pův.brož, Knihovna aktualit a kuriozit sv. 6

- Nová setkání - několik českých próz
Odeon 1966

- Muži a válka - povídky z 2.svět.války
NV 1966

- Národ legiím
Vydáno nákl. Odboru Národ Legiím 1920-1921, brož - J.Doležal,front. T.G.M. od J.Procházky,výborný stav

- Mámivá noc
Odeon 1970

- Milostná povídka historická
ČS 1984

- Milostný kruh
ELK 1941

- Matka holubů
Melantrich 1975

- Ivan Vykočil a jiné povídky
MF 1971

- Kytice z luhů slovanských i cizích
Opava - Matice opavská 1893, převazba, il. Hynais V.,St.A.Nikolič, E.K.Liška mnoho dalších

- Desatero přikázání
DP 1947

- Dobrodružství prostopášnic aneb Kratochvilná skládání ze svaté Rusi-mátušky
LN 1973,il.Váša M.

- Sbírkový katalog: Museum Kampa
br>ISBN : 978-80-254-3773-5
Formát: 598 stran
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Publikace mapuje a představuje výběr nejlepších uměleckých děl z jedné z nejvýznamnějších soukromých sbírek českého umění a umění střední Evropy. Od padesátých let 20. století až do současnosti ji vytvářeli Jan a Meda Mládkovi. Sbírka obsahuje také jednu z nejdůležitějších a nejucelenějších kolekcí Františka Kupky. Spolu s Kupkou zde najdete i kubistické a neoklasicistní sochy Otto Gutfreunda.

- Sbírkový katalog: Museum Kampa
br>ISBN : 978-80-254-3773-5
Formát: 598 stran
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Publikace mapuje a představuje výběr nejlepších uměleckých děl z jedné z nejvýznamnějších soukromých sbírek českého umění a umění střední Evropy. Od padesátých let 20. století až do současnosti ji vytvářeli Jan a Meda Mládkovi. Sbírka obsahuje také jednu z nejdůležitějších a nejucelenějších kolekcí Františka Kupky. Spolu s Kupkou zde najdete i kubistické a neoklasicistní sochy Otto Gutfreunda.

- Svět a divadlo 2009/3
Nakladatel : Svět a divadlo
Formát : 176 stran, 14,5x20cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.

- Svět a divadlo 2009/3
Nakladatel : Svět a divadlo
Formát : 176 stran, 14,5x20cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Časopis o světě divadla a divadle světa.

- 100 nejslavnějších vědců v dějinách
Podtitul : Nejvýznamnější osobnosti vědy od starověkého Řecka po současnost
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-658-8
EAN : 9788072176588
Originál :The 100 Most Influential Scientists
Překlad : Čižmárová, Libuše
Formát : 300 stran, 22x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Kniha je součástí souboru průvodců Encyklopedie Britanniky a poskytuje náhled do života a díla vědců od starověkého Řecka po současnost. Předkládá základní a zásadní informace o stovce vybraných filozofů a badatelů všech dob počínaje kosmologem Thaletem z Milétu (asi 624 až 546 př. Kr.) a konče sirem Timem Berners-Leem (*1955 ), který je považován za zakladatele soustavy propojených hypertextových dokumentů zvané World Wide Web. Je psána jasným, přesným a čtivým jazykem a informuje čtenáře o životopisných datech vědců, historickém a vědeckém kontextu doby, o jejich základních dílech a významu těchto děl pro budoucnost. Kniha je určena pro čtenáře každého věku, kteří chtějí získat nebo si zopakovat základní informace z historie světové vědy. Předmluvu napsal John Gribbin, autor mnoha desítek populárně vědeckých knih.

- 100 nejslavnějších vědců v dějinách
Podtitul : Nejvýznamnější osobnosti vědy od starověkého Řecka po současnost
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-658-8
EAN : 9788072176588
Originál :The 100 Most Influential Scientists
Překlad : Čižmárová, Libuše
Formát : 300 stran, 22x15cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Kniha je součástí souboru průvodců Encyklopedie Britanniky a poskytuje náhled do života a díla vědců od starověkého Řecka po současnost. Předkládá základní a zásadní informace o stovce vybraných filozofů a badatelů všech dob počínaje kosmologem Thaletem z Milétu (asi 624 až 546 př. Kr.) a konče sirem Timem Berners-Leem (*1955 ), který je považován za zakladatele soustavy propojených hypertextových dokumentů zvané World Wide Web. Je psána jasným, přesným a čtivým jazykem a informuje čtenáře o životopisných datech vědců, historickém a vědeckém kontextu doby, o jejich základních dílech a významu těchto děl pro budoucnost. Kniha je určena pro čtenáře každého věku, kteří chtějí získat nebo si zopakovat základní informace z historie světové vědy. Předmluvu napsal John Gribbin, autor mnoha desítek populárně vědeckých knih.

- Iluminace 1/2009
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát : 176 stran, 24x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu.

- Iluminace 1/2009
Nakladatel : Národní filmový archiv
Formát : 176 stran, 24x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Časopis pro teorii, historii a estetiku filmu.

- Žertovné kartičky III
technika: litografie (oboustranná)
rozměr: 106 : 162 mm
rok vydání: před rokem 1900
stav: drobné skvrny, jinak dobrý stav


- Žertovné kartičky II
technika: litografie (oboustranná)
rozměr: 106 : 162 mm
rok vydání: před rokem 1900
stav: drobné skvrny, jinak dobrý stav

- Žertovné kartičky I
technika: litografie (oboustranná)
rozměr: 106 : 162 mm
rok vydání: před rokem 1900
stav: drobné skvrny, jinak dobrý stav

- Reklama Alpa
technika: litografie
rozměr: 150 : 71 mm
rok vydání: kol. r. 1940
stav: výborný


- Reklama Stock Brandy
technika: ofset
rozměr: 141 : 79 mm
rok vydání: kol. r. 1940
stav: výborný

- Reklama Mělnické zámecké
technika: ofset
rozměr: 147 : 72 mm
rok vydání: kol. r. 1940
stav: výborný

- Novoroční přání 1896
Technika: xylografie nbsp
Vydáno: 1896
Kvalita: velmi dobrá


- Oldřich Blecha - Plzeňské písničky
obálka: A. Němejc
nakladatel: Teodor Mareš, Plzeň
rok vydání: 1942
počet stran: 56
rozměr sešitu: 310 : 230 mm nbsp
stav: pěkně zachovalé


- Svět ezopských bajek
Svoboda, Praha, 1976, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, ten je nepatrně zašpiněný a v krajích lehce odřený a pošk., 1. souborné vydání, 594 stran, Antická knihovna, -Svět ezopských bajek

- K 350. výročí bitvy u Jankova 1645 - 1995
Nakladatel : Muzeum okresu Benešov Rok vydání (číslo vydání) : 1995 () Popis : Sborník vlastivědných prací z Podblanicka

- Miroslav Horníček - Klaunovy rozpravy


- Miroslav Horníček - Javorové listy


- Plamen (ročník 1982)
pouze dubnový Vydavatel : Svaz čes. spisovatelů Rok vydání: 1982 Jazyk: Čeština

- Jaroslav Foglar - Nováček Bubáček píše deník


- Jana Janusová - Masilú (Příběh z pravěku).
Amosium servis - Ostrava 1993 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav.

- Miroslav Horníček - Jak hledat slunce


- Miroslav Horníček, Pavel Kopp - Chvilky s Itálií


- Miroslav Horníček - Julius a Albert


- . . Enšpiglovo čtveráctví
Nakladatelství : Alois Hynek Počet stran : 88 stran

- . . Wolfsburg-Die Volkswagenstadt
Vydání : 5. vydání Rok vydání : 1966 Nakladatelství : Die schönen Bücher Počet stran : 76 stran

- Prchavé illuse a věčné pravdy
J. Otto, Praha, 1902-03, velmi dobrý stav, pův. ilustrovaná vazba, ta je místy lehce odřená, nažloutlé listy, 174 stran, Beletrie a poezie, -Prchavé illuse a věčné pravdy

- Dílo Karla Hynka Máchy II.
Fr. Borový, Praha, 1949, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba s přebalem, kt. je slabě zašpiněný, po stranách trochu odřený, ve spodní části zadní strany cca 2 cm utržený, hřbet trochu vyšisovaný, appart, 405 stran, Beletrie a poezie, -Dílo Karla Hynka Máchy II.

- Zrcadla lásky
Blok, Brno, 1982, velmi dobrý stav, orig. karton. vazba s přebalem, ilustrace Vladimír Tesař, 212 stran, Beletrie a poezie, -Zrcadla lásky

- Carlo Emilio Gadda - Seznání bolesti
Mladá fronta - Praha 1969 - 1. vydání - 8.000 výtisků - Obálka V. Sivko - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně opotřebovaná.

- Devět balad
Otto F. Blabler, 1933, velmi dobrý stav, brož, listy nerozřezané, překlad Otto F. Blabler, pův. rytiny Albert Schamoni, podpis překladatele, 41 stran, Beletrie a poezie, -Devět balad

- Růže ran
Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, 1959, velmi dobrý stav, lehce zašpiněné předsádky, nažloutlý přebal, orig. brož s přebalem, 132 stran, Beletrie a poezie, -Růže ran

- Dick Francis - Start bez cíle
Olympia - Praha 1982 - Převazba. Velmi dobrý stav.

- Vůdce duše do nebeské vlasti čili:Poznání srdce člověka přebývá-li v něm Bůh anebo Ďábel
Nakladatel : B.Stýblo Rok vydání (číslo vydání) : 1851 ()

- Výbor básní Ant. Aškerce
J. Otto, Praha, 1923, velmi dobrý stav, lehce nažloutlé listy,, celopl. celočervená převazba, přeložil Jaroslav Vrchlický, 80 stran, Beletrie a poezie, -Výbor básní Ant. Aškerce

- Básně Bohdana Jelínka
J. Otto, Praha, 1926, velmi dobrý stav!, celopl. převazba,2. vydání, 72 stran, Beletrie a poezie, -Básně Bohdana Jelínka

- Dick Francis - Souboj v letu
Olympia - Praha 1994 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav.

- Dick Francis - Návrat diplomata
Olympia - Praha 1993 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav.

- Grapheion 2008/21
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát : 120 stran, 29,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Mezinárodní revue o současné grafice, umění knihy, tisku a papíru.

- Grapheion 2008/21
Nakladatel : Středoevropská galerie a nakladatelství
Formát : 120 stran, 29,5x20,5cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Mezinárodní revue o současné grafice, umění knihy, tisku a papíru.

- Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
BN : 978-80-87264-01-0
Formát: 240 stran
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Almanach ke 160. výročí univerzity s obsáhlým obrazovým materiálem (téměř 900 fotografií!). Nově s charakteristikami, historií a perspektivami všech fakult, vysokoškolských ústavů a kateder. Souběžný plnohodnotný anglický překlad.

- Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
BN : 978-80-87264-01-0
Formát: 240 stran
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Almanach ke 160. výročí univerzity s obsáhlým obrazovým materiálem (téměř 900 fotografií!). Nově s charakteristikami, historií a perspektivami všech fakult, vysokoškolských ústavů a kateder. Souběžný plnohodnotný anglický překlad.

- Slovník antické kultury
Svoboda 1974

- Tajemství papyrů
Svoboda 1973

- Pěvci lásky
Svoboda 1973

- Homérští hrdinové ve vzpomínkách věků
Svoboda 1977

- Petronius - Satyrikon
Odeon - Praha 1970 - Antická knihovna - 5. vydání - v Odeonu 1. úplné. Vázané dobrý stav - obálka opotřebovaná.

- Čtení z antiky
Svoboda 1969

- Publius Ovidius Naso - Kalendář. Žalozpěvy. Listy z Pontu.
Odeon - Praha 1966 - 1. vydání v Odeonu - 16.000 výtisků - edice Knihovna Klasiků, Spisy P. Ovidia Nasona, sv. 3 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce ošoupaná. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř knihy několik knihovních razítek.

- Antická próza - O cizích osudech
Odeon 1972

- Antická inspirace
ČS 1984, Antika v kresbách Svolinského a verších čes. Básníků

- Reportér 3/39
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1968 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 3/42
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1968 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 4/02
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 4/09
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 4/16
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 4/19
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Konopiště (celkový pohled)
Neprošlá poštou.




- Konopiště. Zámek Konopiště (od jihu)
Neprošlá poštou.
Praha 1929 Foto-fon



- Stanovy, jednací a podpůrný řád ústředí československých poštovních a telegrafních zřízenců v Praze
Usnesení valného sjezdu.
Praha 1924 Nákladem vlastním
8°,30s.,brož.


- CD Bloch E. - Violin Works


- CD Na tenkú strunečku


- Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle
- další příběh Sherlocka Holmese v podání O. Brouska.

- Sherlock Holmes - Sir Arthur Conan Doyle
- další příběh Sherlocka Holmese v podání O. Brouska.

- Bandy. Hockey na ledě.
Pravidla hry jak byla přejata od klubů v Davos, St. Moritz a klubů českých. Knihovna sportu a her, č. 4. Překlad J. G. A. Grussa. Původní brož, zlehka zašpiněná, 9 stran. Pěkný stav!

- Paví očko
Přeložila Olga Mašková, ilustroval Vladimír Rocman. Vydal Svět Sovětů, [1967]. 1. vydání., edice Pírka Ptáka Ohniváka. Původní brož, 33 stran. Velmi dobrý stav.

- Lékařský schematismus
Seznam členů Ústřední jednoty československých lékařů a seznam všech českých a slovenských lékařů v Československé republice a všech lékařů na Slovensku a Podkarpatské Rusi. Vydala Ústřední jednota čs. lékařů, Praha 1931. Původní brož, 591 stran. Obálka nepatrně natržená ve hřbetu, velmi dobrý stav.

- Uhlí
technický a hospodářský měsíčník uhelného průmyslu 10, svazek VIII, v Praze říjen 1958, mírně potrhaný.

- Vinohradnícka príručka - slovensky
Rolnicke vydavatelstvo Oráč, Bratislava 1952, 304 stran, pevná vazba s obálkou, obálka lehce potrhaná, jinak dobrý stav.

- Písně moje písně
Výběr ze slovenské lidové poezie. Ilustrace Ludovít Fulla.
Praha 1986 Odeon
8°,174s.,váz.


- Reportér 3/16
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1968 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 3/28
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1968 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 3/29
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1968 Svaz čs. novinářů
4°, 32s.,sešit


- Zbraslav (pohled přes řeku s parníkem)
Neprošlá poštou.
Foto-Fon



- CD Vičar J. - Přeludya


- Ondřejník
foto Kaple sv. Antoníčka na Ondřejníku, nepoužitá, velmi dobrý stav

- Ondřejník
foto Hotel Solarka na Ondřejníku, popsaná bez známky, dobrý stav

- Orlické Hory
foto Orlické Hory, nepoužitá, velmi dobrý stav

- Orlické Hory
foto Orlické Hory, nepoužitá, velmi dobrý stav

- Orlické Hory
foto Orlické Hory, známka a razítko, velmi dobrý stav

- Kytice milostné lyriky
Od Kollára k Máchovi. Uspořádal Emil Felix. Nakl. Emil Kosnar, Plzeň, 1940. Nádherná obálka J. Tetínka! Původní brož, nepatrně natržená (viz obr.), nerozřezáno, 113 stran. Dobrý stav.

- Brus jazyka českého
Nakl. Theodor Mourek, Praha, 1877. Dobová poloplátěná převazba se zlacením, 198 stran. Velmi dobrý stav.

- Znojemská rotunda ve světle vědeckého poznání
Sborník přespěvků z vědecká konference, Znojmo 23. - 25. 9. 1996. Vydalo Jihomoravské muzeum, Znojmo 1997. Původní brož, 176 stran. Pěkný stav.

- Iatro-vědy
Měsíčník Ciba, říjen 1938, číslo 9. Původní sešit s obálkou, průběžné stránkování, cca 35 stran s množstvím fotografií. Dobrý stav.

- Karlovy Vary. Celkový pohled.
S textem, ale neprošlá poštou.
1949



- Melodie 1977
Ročník 15. Velmi dobrý stav.
Praha 1977 Orbis
4°,12sešitů


- Melodie 1976
Ročník 14. Velmi dobrý stav.
Praha 1976 Orbis
4°,12sešitů


- Melodie 1975
Ročník 13. Velmi dobrý stav.
Praha 1975 Orbis
4°,12sešitů


- Melodie 1974
Ročník 12. Velmi dobrý stav.
Praha 1974 Orbis
4°,12sešitů


- HORČIČKA JIŘÍ (1927-2007) 1948 NASTOUPIL DO JEDINÉHO CELOŽIVOTNÍHO ZAMĚSTNÁNÍ A STAL SE NEJVÝZNAMNĚJŠÍM REŽISÉREM ČS. ROZHLASU
Poznámka - STROJOPISNÉ BLAHOPŘÁNÍ J. TOMEČKOVI S PODPISEM JEHO I MANŽELKY (1986)


- ULLMANN JOSEF (1870-1922) STUDOVAL U PIRNERA A MAŘÁKA, KRAJINÁŘ
Poznámka - KVITANCE S PODPISEM (1905)


- Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta - komplet partitura
Ostrčil 1932, dva svazky - velký formát- 40x32cm, úvod Z.Nejedlý, v úv.1.dílu věnování bez souvislosti s titulem, luxusní stav!

- J.F.Šumavský: Deutsch - böhmisches Wörterbuch I.+II.
Prag 1844-46, orig.plkž.vazba - u 2.dílu na hraně částečně prasklá, jinak stav velmi dobrý!

- EDDA. Bohatýrské písně
ELK 1942, překlad Emil Walter, ilustr. Antonín Strnadel. Plpl.vazba s obálkou.

- POHL JOSEF (1918-1988) AUTOR POVÍDEK Z PŘÍRODY, KNIH A SCÉNÁŘŮ PRO DĚTI (TROJICE FILMŮ S TOMÁŠEM HOLÝM)
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS NA VLASTNÍM HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE S BLAHOPŘÁNÍM J. TOMEČKOVI (1986)


- SOBOTKA PRIMUS (1841-1925) ETNOGRAF, SPISOVATEL A ŘEDITEL KANCELÁŘE OTTOVA SLOVNÍKU NAUČNÉHO. PŘEKLADATEL
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE REDAKCE OTTOVA SLOVNÍKU, KDE REAGUJE NA VÝTKU ADRESÁTOVU, ŽE UPRAVILI JEHO TEXT PRO SLOVNÍK (1900)


- CACH VOJTĚCH (1914-1980) NOVINÁŘ, ROMANOPISEC A DRAMATIKK, ČERPAJÍCÍ SVÉ DÍLO Z DĚLNICKÉHO HNUTÍ
Poznámka - DVOUSTRÁNKOVÝ RUKOPISNÝ DOPIS J. TOMEČKOVI O TOM, JAK SLEDUJE TY PŘEMETY V POLITICE POSLEDNÍCH DNÍ (1968)


- GOETZ FRANTIŠEK (1894-1974) KRITIK, 1927-44 DRAMATURG ND, POZDĚJI ŠÉF ČINOHRY, PROFESOR AMU, DAMU A FF UK
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS S HLAVIČKOU DRAMATURG ND O TOM, ŽE PŘIJDE NA HODINU JINDY


- ŠIMŮNEK KAREL (1869-1942) ILUSTRÁTOR, NAVRHOVAL KOSTÝMY PRO ND, VYTVOŘIL NA 130 PLAKÁTŮ
Poznámka - KVITANCE (1906) S PODPISEM


- Bohumil Hrabal uvádí .
MF 1967, 1.vydání, clpl.vazba s obálkou - lehce ušpiněna

- MALÍŘOVÁ HELENA (1877-1940) NOVINÁŘKA, SPISOVATELKA A PŘEKLADATELKA, SESTRA r. NASKOVÉ, MANŽELKA I. OLBRACHTA.
Poznámka - JEDNOSTRÁNKOVÝ RUKOPIS BÁSNĚ


- PUJMAN PETR (1929-1989) SPISOVATEL A PŘEKLADATEL, PROFESOR KONZERVATOŘE A REŽISÉR OPERY ND, SYN SPISOVATTELKY MARIE P.
Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS S HLAVIČKOU SVAZU SPISOVATELŮ O TOMEČKOVĚ POBYTU V BUDAPEŠTI (1969)


- Praha 1:20 000 Kapesní plán
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-308-0
EAN : 9788072333080
Formát : 88 stran, 15x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (2. vydání)


Anotace : Plán Prahy v kapesním vydání v měřítku 1:20 000. Brožovaná kniha formátu A6 zobrazuje oblast centrální Prahy bez okrajových oblastí na 58 mapových stranách a je doplněna schématem MHD, průjezdní mapkou města a mapkou správních obvodů. Textová část obsahuje důležité adresy a kontakty městské správy a rejstřík ulic s indexy.

- Praha 1:20 000 Kapesní plán
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-308-0
EAN : 9788072333080
Formát : 88 stran, 15x10cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (2. vydání)


Anotace : Plán Prahy v kapesním vydání v měřítku 1:20 000. Brožovaná kniha formátu A6 zobrazuje oblast centrální Prahy bez okrajových oblastí na 58 mapových stranách a je doplněna schématem MHD, průjezdní mapkou města a mapkou správních obvodů. Textová část obsahuje důležité adresy a kontakty městské správy a rejstřík ulic s indexy.

- Šumava západ - cykloturistcká mapa 1:65 000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-321-9
EAN : 9788072333219
Formát : 0 stran, 22x10cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : (Klatovsko, Železnorudsko, Povydří, Pláně) Turistická mapa z nové ediční řady v měřítku 1:65 000 se značenými cyklistickými trasami, vytištěná na vodovzdorném neroztrhnutelném syntetickém papíru. Rozsáhlé zobrazené území díky oboustrannému tisku, souřadnicová síť WGS84 pro navigaci GPS, pravoúhlá síť po 2 km.

- Šumava západ - cykloturistcká mapa 1:65 000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-321-9
EAN : 9788072333219
Formát : 0 stran, 22x10cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : (Klatovsko, Železnorudsko, Povydří, Pláně) Turistická mapa z nové ediční řady v měřítku 1:65 000 se značenými cyklistickými trasami, vytištěná na vodovzdorném neroztrhnutelném syntetickém papíru. Rozsáhlé zobrazené území díky oboustrannému tisku, souřadnicová síť WGS84 pro navigaci GPS, pravoúhlá síť po 2 km.

- Když se mnou nejsi ty
Podtitul : 111 německých básní z Prahy
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
ISBN : 978-80-86911-21-2
EAN : 9788086911212
Originál :Wenn du nicht bei mir bist
Překlad : Kučera, Miloš
Formát : 152 stran, 20x19cm, česky a německy, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Výbor poezie zpřístupňuje poprvé v ucelené podobě v česko-německém vydání autory okruhu pražské německy psané literatury. V antologii jsou v reprezentativním výběru zastoupeni jak vrcholní představitelé soudobé německé lyriky (R. M. Rilke, Franz Werfel, V. Hadwiger, R. Fuchs), tak autoři, kteří byli dosud českému čtenáři známi spíše jako prozaici (Max Brod, Ludwig Winder), a autoři neprávem zapomenutí. Sbírka je doplněna profily autorů.

- Když se mnou nejsi ty
Podtitul : 111 německých básní z Prahy
Nakladatel : Nakl. Franze Kafky
ISBN : 978-80-86911-21-2
EAN : 9788086911212
Originál :Wenn du nicht bei mir bist
Překlad : Kučera, Miloš
Formát : 152 stran, 20x19cm, česky a německy, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Výbor poezie zpřístupňuje poprvé v ucelené podobě v česko-německém vydání autory okruhu pražské německy psané literatury. V antologii jsou v reprezentativním výběru zastoupeni jak vrcholní představitelé soudobé německé lyriky (R. M. Rilke, Franz Werfel, V. Hadwiger, R. Fuchs), tak autoři, kteří byli dosud českému čtenáři známi spíše jako prozaici (Max Brod, Ludwig Winder), a autoři neprávem zapomenutí. Sbírka je doplněna profily autorů.

- ROZEHNAL BEDŘICH (1902-1984) FUNKCIONALISTICKÝ ARCHITEKT ((NAPŘ. DĚTSKÁ NEMOCNICE), PROFESOR
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS NA VLASTNÍM HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE S PŘÁNÍM J. TOMEČKOVI (1979)


- Kniha tisíce a jedné noci, 8 svazků
Komplet 8 svazků. Podle kalkatského vydání Macnaghtenova z let 1839-1842 se zřením k tisku bulackému z r. 1279 h. Z arabštiny přeložil Felix Tauer. Praha, 1958. Původní celoplátěné vazby se zlacením a zdobením na přední straně desek, originální papírové přebaly. Velmi dobrý stav.

- Adolf Hoffmeister, katalog
Visages. Illustrations. Collages. Francouzsky. Původní brož, 26 stran s množstvím obrazového materiálu. Přiložen je Katalog souborné výstavy v Brně 1962 (česky, 15 stran). Obálka mírně pomačkaná, dobrý stav.

- Archív města Plzně. Inventář. Listiny 1293 - 1879
Sestavil Miloslav Bělohlávek. Vydal TEPS, Praha 1976. Původní brož, 257 stran. Velmi dobrý stav.

- Rotšildovy zápisky
Pestré zápisky rozumného Rotšilda o všelikých časovostech. Sebrala a tiskem uchovala Nová česká myšlénka v Králově Poli na Moravě. Vydal J. Kočíř, tištěno ve Frenštátě pod Radhoštěm, bohužel nedatováno. 7. svazek Praktické knihovny. Slušný stav, obálka potrhaný a pomačkaná na okrajích, kniha byla zřejmě polita (světlé skvrny na okrajích listů - nezasahují do textu).

- Veliká vlastenecká válka SSSR
Názorné pomůcky ke stranickému školení. 36 volně vložených ilustrací zezadu komentovaných, sloužící ke školení straníků. Obálka lehce odřená a zašpiněná (viz obr.). Dobrý stav!

- Pekařské stroje a pece
Dodatek ke knize Pekařství, přiručka pro učňovské školy. Vydala Ústřední rada družstev, Praha 1957. Celoplátěná vazba se zlacením na přední straně desek, 111 stran textu a 92 dva výkresy (samostatná příloha). Dobrý stav, přední strana desek nepatrně zašpiněná.

- Adrsbach. Skalní strážník.
Prošlá poštou.
1938 Foto-Fon



- CD Vivaldi A. - Vivaldi in Bohemia


- ŠTAUBERTOVÁ EDITA (1940) ZPĚVAČKA ZE 60. LET, ZNÁMÁ SVÝMI ZLATÝMI STŘEVÍČKY
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- VEJYCH RUDOLF (1882-1939) MALÍŘ ŽÁNRŮ, KRAJIN A ZÁTIŠÍ, SOUPUTNÍK ŠVABINSKÉHO
Poznámka - KVITANCE S PODPISEM


- NOVÁK PAVEL (1944-2009) ZPĚVÁK A SKLADATEL, AUTOR MEMOÁRŮ, PŘEDČASNĚ ZESNULÝ NA RAKOVINU
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- SPÁČIL JINDŘICH (1899-1978) PROZAIK A KULTURNÍ PRACOVNÍK, AUTOR KNIH O HISTORII KROMĚŘÍŽSKA A PRO DĚTI
Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS J. TOMEČKOVI O DĚDICTVÍ PO EBNER-ESCHENBACHOVÉ, ŽE MUSEL PŘEDČASNĚ ODJET ZE SPISOVATELSKÉHO SJEZDU A ŽE TEN NOVÝ VÍTR V NĚM SNAD NEZANECHÁ NÁSLEDKŮ 1967)


- MACHAR JOSEF SVATOPLUK (1864 - 1942) SPISOVATEL A NOVINÁŘ
Poznámka - KNIHA: MORAVA (DŘEVORYT R. S. DOMESOVÁ) nebo FOTO S PODPISEM 200 KČ


- Norwegisch-Deutsch Universal Wörtebuch
Berlin ( 1940 ) Langenscheids Buchhandlung

- Malá československá encyklopedie . . 6 sv.
Academia 1984 - 1987, komplet

- Pohlednice-foto Drtikol
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, Pohlednice, -Pohlednice-foto Drtikol

- Art Antiques 7-8/2009
Nakladatel : Ambit Media
Formát : 124 stran, 28x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Z obsahu tohoto čísla: Aleš Veselý v Litomyšli/ Rozhovor DRNH/ Bienále v Benátkách

- Art Antiques 7-8/2009
Nakladatel : Ambit Media
Formát : 124 stran, 28x22cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Z obsahu tohoto čísla: Aleš Veselý v Litomyšli/ Rozhovor DRNH/ Bienále v Benátkách

- Květen 1945
velmi dobrý stav, pohlednice mají místy velmi mírně pomačkané okraje, 16 ks pohlednic (některé ukázky viz Další obr. ke knize), jedná se o Památkové pohlednice Svazu přátel SSSR v Československu, Pohlednice, -Květen 1945

- Hollar 01
Čtvrtletní sborník grafické práce. Řídil Jan Rambousek. Celokožená vazba, bez příloh.
Praha 1923/24 Hollar
4°,205+IV.s.,váz.


- Hollar 14/1
Ročník 14.,č.1. Bez orig.příloh.
Praha 1938 Hollar
4°,47s.,brož.


- Hollar 18/1
Ročník 18.,č.1.
Praha 1942 Hollar
4°,32s.,brož.


- Hollar 22/3
Ročník 22.,č.3. Bez příloh.
Praha 1950 Hollar
4°,brož.


- Hollar 27
Sborník grafického umění. S přílohami! C.Bouda - 5x litografie (1x sign.), dřevoryty J.Mahelka, J.Vodrážka - 4 litografie (1x sign.), Max Švabinský - 2 sign.litografie.
Praha 1955 Hollar
4°,184s.,4sešity


- Hollar 28/3
Ročník 28.,č.3. Bez přílohy.
Praha 1956 Hollar
4°,brož.


- Hollar 29/4
Ročník 29.,č.4. Bez originální přílohy.
Praha 1957 Hollar
4°,brož.


- Hollar 32/2
Ročník 32.,č.2. Bez příloh.
Praha 1961 Hollar
4°,brož.


- Hollar 34
Sborník grafického umění. Ved.red.Fr.Dvořák. Bez přebalu, na tit.straně razítko podnikové knihovny.
Praha 1964 NČVU
4°,120s.,váz.


- Jak lidé měřili čas
Barevné reprodukce starožitných hodin s popisy a dalším textem.
Praha,nedat.,Panorama
8°,15listů v pap.přebalu


- Exposition Internationale de Photographie, International Exhibition of Photography
Toronto, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka po stranách trochu odřená, listy na okrajích mírně zažloutlé, obsahuje 500 čb. fotografií, rok vydání není uveden, strany nejsou číslovány, orig. paperback, very good condition, the cover at the sides a little worn, pages at the sides a bit yellowed, with 500 black and white photos, pages aren t numbered, the year of the poublication doesn t state, Fotografie/Film, -Exposition Internationale de Photographie, International Exhibition of Photography

- Pleteme pánské pulovery
Příručka malých mód číslo 8

- Pleteme a šijeme dětem
Příručka časopisu žena a móda číslo 11

- Bechyňsko - soubor turistických map


- Českobudějovicko - soubor turistických map


- Posázaví - soubor turistických map


- Žďárské vrchy - soubor turistických map


- Okolí Svratky - soubor turistických map


- Mělnicko Slánsko - soubor turistických map


- Rudní dolování v Příbrami-Plnění vozíků zásobami ze sypu
velmi zachovalá, lehce zažloutlá, nepatrně zaprášená, velmi lehce odřené rohy, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Plnění vozíků zásobami ze sypu

- Rudní dolování v Příbrami-Strojní dobývání na zůstavku
velmi zachovalá, lehce zažloutlá, mírně odřené rohy, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Strojní dobývání na zůstavku

- Rudní dolování v Příbrami-Těžení rubaniny z hloubení
velmi zachovalá, mírně nažloutlá, lehce odřené rohy, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Těžení rubaniny z hloubení

- Literární listy 01/16
Kulturně politický týdeník. 13.6.1968.
Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Literární listy 01/17
Kulturně politický týdeník. 20.6.1968.
Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Reportér 4/10
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 4/03
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 3/47
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1968 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 4/01
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Pohlednice
velmi dobrý stav, pohlednice s ilustrací Marie Fischerové-Kvěchové, Pohlednice, -Pohlednice

- Pohlednice
velmi dobrý stav, lehce nažloutlá, pohlednice s ilustrací Marie Fischerové-Kvěchové, Pohlednice, -Pohlednice

- Pohlednice
velmi dobrý stav, pohlednice s ilustrací Marie Fischerové-Kvěchové, Pohlednice, -Pohlednice

- Pohlednice
velmi dobrý stav, pouze nepatrně ošoupané rohy, čb. pohlednice, Pohlednice, -Pohlednice

- Indiánův nugget
Toužimský a Moravec, Praha, 1940, velmi dobrý stav, obálka v okrajích mírně potrhaná (u čísla 36 natržená obálka), okraje lehce roztřepené po rozřezání, lehce zašlé , volná brož , lepená obálka-sešity, il. Z. Burian, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, -Indiánův nugget

- Tomáš Špidlík: Klíč k neznámému
Křesťanská akademie Řím 1969. O.brož.

- Pohlednice
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, S.M.Sch. Salda , Pohlednice, -Pohlednice

- Literární listy 01/23
Kulturně politický týdeník. 1.8.1968.
Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Literární listy 01/24
Kulturně politický týdeník. 8.8.1968.
Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Literární listy 01/25
Kulturně politický týdeník. 15.8.1968. Po zákazu Literárních novin vycházely Literární listy a po jejich zákazu vycházely Listy až do zákazu v dubnu 1969. Totot je poslední číslo Literárních listů.
Praha 1968 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Žatec. Náměstí.
Neprošlá poštou.
1929



- Žďár nad Sázavou. Město Žďár.
Prošlá poštou. Na rubu stopy po nalepení a vodní mapa.
1936



- Žebrák a Točník. Pozdrav z hradů Žebráka a Točníka.
Dlouhá adresa, prošlá poštou, známka stržena, přitom mírně přehnuto.
1899



- Srdečné blahopřání k vánocům a k Novému roku
velmi dobrý stav, pohlednice je pouze lehce zažloutlá a na zadní straně má drobné skvrny, pohlednice je prošlá poštou-text, známka a razítko s nečitelným datem, orig. pohlednice prošlá poštou, ilustrace M. Fischerová-Kvěchová, 1 stran, Pohlednice, -Srdečné blahopřání k vánocům a k Novému roku

- Pohlednice
Lucernafilm, velmi dobrý stav, pohlednice je pouze nepatrně nažloutlá, pohlednice je nepopsaná, obrázek-J.Š. Baar: Jan Cimbura, 1 stran, Pohlednice, -Pohlednice

- Jaro, léto, podzim, zima v zahradě
Artia, Praha, 1982, výborný stav, pův. vazby vč, přebalů, 4. svazky, 1000 stran, Přírodní vědy, -Jaro, léto, podzim, zima v zahradě

- Stréček Matěj Křópal z Břochovan
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, lehce pošk., orig. pohlednice, Pohlednice, -Stréček Matěj Křópal z Břochovan

- Václav Šindler-Jozéf Melhoba
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, lehce odřené hrany, orig. pohlednice s podpisem, Pohlednice, -Václav Šindler-Jozéf Melhoba

- Vinnetou-rudý gentleman
Ústřední půjčovna filmů, Praha, výborný stav, orig. pohlednice, Pohlednice, -Vinnetou-rudý gentleman

- Toni Preisinger
Martin Herpich, München, výborný stav, orig. pohlednice, Pohlednice, -Toni Preisinger

- Mariánské lázně
dobrý stav, soubor 12 pohledů v papírovém přebalu, ten je v dolním kraji nažloutlý, na krajích místy natržený, Pohlednice, -Mariánské lázně

- Rudní dolování v Příbrami-Strojní dobývání ve výstupkách
velmi zachovalá, lehce zažloutlá, odřené rohy, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Strojní dobývání ve výstupkách

- Rudní dolování v Příbrami-Výdřeva chodby
velmi zachovalá, lehce zažloutlá, drobné oděrky v okrajích, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Výdřeva chodby

- Rudní dolování v Příbrami-Vybudování chodby betonovými tvárnicemi
velmi zachovalá, lehce zažloutlá, nepatrně odřené okraje, bez textu!, Pohlednice, -Rudní dolování v Příbrami-Vybudování chodby betonovými tvárnicemi

- Pohlednice Babička
velmi dobrý stav, pohlednice je nažloutlá a na zadní straně lehce skvrnitá, Pohlednice, -Pohlednice

- Ruská láska
Vydavatel : Ludvík Bradáč, Praha Rok vydání: 1921 Jazyk: Čeština Počet stran: 44

- Pohlednice, čb. fotografie
Drtikol Co, 1921, velmi dobrý stav, rohy lehce roztřepené, podel hran menší oděrky, jinak povrch mírně zašpiněný, neprošlá poštou, popsaná, Pohlednice, -Pohlednice, čb. fotografie

- Černobílá pohlednice
Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, mírně zažloutlá, lehce roztř. rohy, čb. pohlednice, neprošla poštou, nepopsaná, chlapec a holčička v sedící pozici, Pohlednice, -Černobílá pohlednice

- Vlasta Matulová
velmi zachovalá, fotografie v 1 místě mírně poškrábaná (znatelnější než ostatní drobounké oděrky), Pohlednice, -Vlasta Matulová

- Wien-Teil der alten Hofburg vom Volksgarten
orig. pohlednice, velmi zachovalá, s drobnou skvrnou, vepsaný český text, známka s razítkem, datováno nejspíš 8. 6. 1915, Pohlednice, -Wien-Teil der alten Hofburg vom Volksgarten

- Čtyřlístek 186
Velmi dobrý stav.
Praha 1991 Čtyřlístek
8°,34s.,brož.


- Čtyřlístek 183
Velmi dobrý stav.
Praha 1991 Čtyřlístek
8°,34s.,brož.


- Černobílá pohlednice
Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, lehce zašpiněný povrch, lehce odřené rohy, čb. pohlednice, neprošla poštou, nepopsaná, holčička, Pohlednice, -Černobílá pohlednice

- Černobílá pohlednice
Foto Sudek, Praha, dobrý stav, zašpiněný povrch, rohy zaoblené odřením, levý horní roh lehce vykousnutý, fotka s několik odřeninami, čb. pohlednice, neprošla poštou, nepopsaná, chlapec a holčička, Pohlednice, -Černobílá pohlednice

- Slapská přehrada - soubor turistických map


- Slaný v království Českém (1)
Prošlá poštou.
Slaný 1915 F.Kubeš



- Slaný v království Českém (2)
Prošlá poštou v roce 1924.
Slaný 1918 F.Kubeš



- Sloup v Čechách. Sommerfrische Bürgstein.
Prošlá poštou.
Česká Lípa 1916 F.Scheufler



- Týnec nad Sázavou. Týnice nad Sázavou.
Prošlá poštou, známka sejmuta. Velmi dobrý stav.




- Úpice. Náměstí.
Prošlá poštou. PH růžek mírně přehnutý.
1928



- Vodňany. Náměstí Svobody (s auty).
Prošlá poštou.
Sadská 1934 Bromografia



- Vysoké Mýto (celkový pohled)
Prošlá poštou. Nahoře mírně natrženo, slepeno.
1922



- Vysoké Mýto (náměstí, kostel)
Prošlá poštou. Velmi dobrý stav.
Vysoké Mýto 1908 J.Novák



- Vysoké Mýto. Náměstí.
Prošlá poštou. Velmi dobrý stav.
Vysoké Mýto 1908 J.Novák



- Černobílá pohlednice
Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, mírně prohnutá, zašedlá, rohy lehce roztřepené, asi v 1/3 pravé hrany známka nalomení, čb. pohlednice-chlapec a holčička v sedící pozici, nepopsaná, neprošla poštou, Pohlednice, -Černobílá pohlednice

- Vinnetou-rudý gentleman
ÚPF, Praha , 1965, velmi dobrý stav, pohlednice je mírně prohnutá, na přední straně několik nepatrných čmárnutí, orig. pohlednice neprošlá poštou, na fotografii Pierre Brice a Lex Barker, 1 stran, Pohlednice, -Vinnetou-rudý gentleman

- Freiwaldau-Gräfenberg
Viktor Rasch, Frelwaldau, velmi dobrý stav, odřená obálka, roztřepené rohy a okraje obálky, 10 čb. skládaných pohlednic (Bahnhof, Freiwaldau-Ringplatz, Gräfenberg aj.) s celopap. obálkou, malý formát 7,5 x 9,5 cm, německy, 10 stran, Pohlednice, -Freiwaldau - Gräfenberg

- Stréček Matěj Křópal z Břochovan
velmi dobrý stav, lehce pošk., orig. pohlednice, Pohlednice, -Stréček Matěj Křópal z Břochovan

- Orlická přehrada - soubor turistických map


- Bratru Janu Žižkovi z Kalichu, zprávci lidu táborského v naději boží
Sedmík 1936, dvjlist - dodatek k dílu - Řád vojenský Jana Žižky, úvod a úprava znění listu Bartoš F.M., obr.doprovod lino A.Moravce ( signováno) podpis nakladatele na tit.listu

- Seznam stanic a zastávek
Vydavatel : Nakladatelství dopravy a spojů Rok vydání: 1974 Jazyk: Čeština Počet stran: 185

- Pozdrav z Bratislavy
velmi dobrý stav, svrchní část přání natržená a mírně pomačkaná, nepatrně ušpiněno, orig. 3D rozkládací přání, NEJEDNÁ SE O KUBAŠTU (podobný styl), 1 stran, original pop up greeting card, very good condition-the upper part of the card is slightly rented, slightly bended, slightly soiled, Pohlednice, -Pozdrav z Bratislavy

- Listy 02/14
Kulturně politický týdeník. 10.4.1969.
Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Listy 02/15
Kulturně politický týdeník. 17.4.1969.
Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Listy 02/16
Kulturně politický týdeník. 24.4.1969.
Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Nejnovější sokolský zpěvník
Hofmann M. (1920) Velvary pův.brož s ob., výborný stav

- Tanztheater Today - Thirty Years of German Dance History
Kallmeyer, Goethe Institut ( 1990 ) angl.text

- Šusta Josef: Karel IV. - Za císařskou korunou
Laichter 1948, o.brož. - nerozřezáno. České dějiny II/4

- Vinnetou-Rudý gentleman
Ústřední půjčovna filmů, Praha, velmi dobrý stav, mírně ušpiněné, mírně odřené hrany, soubor 11 orig. pohlednic, Pohlednice, -Vinnetou-Rudý gentleman

- S M.S. Maria Theresia
F. Schöler, velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, orig. pohlednice, Pohlednice, -S M.S.

- M.Fišerová-Kvěchová
Koppe-Belman, Praha, velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, orig. pohlednice, popsána, zbytek razítka, bez známky, Pohlednice, -M.Fišerová - Kvěchová

- PF 1974
výborný stav, orig. přání, Pohlednice, -PF 1974

- Ivo Knoflíček
velmi dobrý stav, orig. fotografie s podpisem, Pohlednice, -Ivo Knoflíček

- Jaroslava Vrchlického Zpěvy husitské 1415-1915
J. Otto, Praha, 1915, velmi dobrý stav, orig. brož. vazba, desky zašpiněné, některé listy uvolněné, umělecky upravil Adolf Kašpar, obsahuje řadu vyobrazení, v textu místy poznámky tužkou, 95 stran, Beletrie a poezie, -Jaroslava Vrchlického Zpěvy husitské 1415-1915

- Krkonoše. Kozí hřbety. Ziegenrücken.
Neprošlá poštou. Razítko - - Labská bouda - - .
Jablonec n.J. R.Slavík



- Krkonoše. Labská bouda s Kotlem.
Prošlá poštou, známka sejmuta, na rubu mírné vodní mapy.
Dvůr Králové n.L. 1922 J.Matěna



- Krkonoše. Špindlerův mlýn (086)
Neprošlá poštou.
Praha 1931 Foto-Fon



- Krkonoše. Špindlerův mlýn s Medvědína.
Neprošlá poštou. Razítko - - Labská bouda - - .
Praha 1928 foto A.Chytil



- Pohlednice z Terstu
velmi dobrý stav, mírně ušpiněno, Pohlednice, -Pohlednice z Terstu

- Černobílá pohlednice
Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, mírně zašpiněný povrch, rohy lehce odřené, pravý horní roh nalomený, zažloutlá, čb. pohlednice, nepopsaná, neprošla poštou, chlapec a holčička, Pohlednice, -Černobílá pohlednice

- Souvenir de Ostende
velmi dobrý stav, obálka s poškozenými okraji, okraje roztřepené a zažloutlé, 10 rozkádacích fotografických pohledů, francouzsky, pohlednice ve velmi dobrém stavu, nepopsané, 10 stran, Pohlednice, -Souvenir de Ostende

- Historický obzor 17
Časopis pro výuku dějepisu a popularizaci historie. Kompletní ročník.
Praha 2006 A.Skřivan
4°,288s.,6sešitů


- Historický obzor 18
Časopis pro výuku dějepisu a popularizaci historie. Kompletní ročník.
Praha 2007 A.Skřivan
4°,286s.,6sešitů


- Historický obzor 19
Časopis pro výuku dějepisu a popularizaci historie. Kompletní ročník.
Praha 2008 A.Skřivan
4°,288s.,6sešitů


- Návrat presidenta Masaryka do vlasti
Titulní list a obálka V.H.Brunner.
Praha 1920 S.Minařík
8°,276s.,brož.


- Rok šedesátý osmý v usneseních a dokumentech ÚV KSČ
Významný studijní materiál k dané době.
Praha 1969 Svoboda
8°,453s.,brož.


- Hokejové mužstvo Velké Británie-European Champions 1938
Foto-Neckář, velmi zachovalá, lehce zaprášená, mírně prohnutá, vyfoceni a podepsáni hokejisté A. Ridley, J. Chappell, J. Kelly, Dailley, Davey, J. Forster, B. Wyman, Archer, Willson, Stinchombe, Pohlednice, -Hokejové mužstvo Velké Británie-European Champions 1938

- Hokejové mužstvo
Press Photo Service, Praha, velmi zachovalá, menší oděrky v okrajích, lehce prohnutá, Pohlednice, -Hokejové mužstvo

- Hana Vítová
Ströminger, Praha, velmi zachovalá, lehce zažloutlá, Pohlednice, -Hana Vítová

- Slávka Procházková
foto Karel Hájek, velmi zachovalá, lehce nažloutlá, velmi lehce zašpiněná, na zadní straně vepsané věnování + podpis S. Procházkové, 1938, Pohlednice, -Slávka Procházková

- Listy 02/17
Kulturně politický týdeník. 30.4.1969. Po zákazu Literárních novin vycházely Literární listy a po jejich zákazu vycházely Listy až do zákazu v dubnu 1969. Toto je poslední číslo.
Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Listy 02/18
Kulturně politický týdeník. 7.5.1969. Po zákazu Literárních novin vycházely Literární listy a po jejich zákazu vycházely Listy až do zákazu v dubnu 1969.
Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Listy 02/19
Kulturně politický týdeník. 15.5.1969.
Praha 1969 Svaz čs.spisovatelů
fol.,noviny


- Frant. Dlouhý: Brouci
20 chromolito tabulí, Vydal Kober, Praha. Plpl.vazba - velmi slušný stav!

- Effenberger Vratislav: Realita a poesie
MF 1969, edice Ypsilon, o.brož., velmi dobrý stav.

- Vancl Karel: František Kaván
SKN 1962, 2.doplněné a rozšířené vydání, clpl.vazba s obálkou

- Reportér 4/15
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Reportér 4/6
Týdeník pro politiku a kulturu.
Praha 1969 Svaz čs. novinářů
4°,32s.,sešit


- Jazz 20
Bulletin současné hudby. Obálka a grafická úprava Joska Skalník.
Praha 1977 Jazzová sekce
4°,36s.,brož.


- Jazz 23
Bulletin současné hudby. Obálka a grafická úprava Joska Skalník.
Praha 1978 Jazzová sekce
4°,74s.,brož.


- Jazz 26
Bulletin současné hudby. Obálka a grafická úprava Joseka Skalník.
Praha 1980 Jazzová sekce
4°,78s.,brož.


- Mukařovský jan: Kapitoly z české poetiky I.+II.
Svoboda 1948, 1.díl - Obecné věci básnictví, 2.díl - K vývoji české poesie a prózy. Plpl.vazba s obálkou.

- Josef Svátek: Tajnosti pražské I.+II.
Topič, Praha b.d., ilustrace V.Černý, krásná polokožená žebrová vazba.

- Krkonoše. Obří důl se Sněžkou.
Neprošlá poštou. Razítko - - Labská bouda - - .
Praha 1930 Foto-Fon



- Krkonoše. Obří důl. Riesengrund.
Neprošlá poštou.
Praha 1931 Foto-Fon



- Krkonoše. Schneekoppe über dem Sonnengroben.
Deutscher Kulturverband in der Č.S.R. Neprošlá poštou.
Velká Úpa H.Bönsch



- Černobílá pohlednice
Foto Sudek, Praha, velmi dobrý stav, lehce roztřepené rohy, podél celé horní hrany známka nalomení, zašedlá, jedna skvrna asi od lepidla uprostř. na pravé str., čb. pohlednice-2 děti chlapec a holčička, neprošla poštou, nepopsaná, Pohlednice, -Černobílá pohlednice

- Mým snem jsi prošla
Mladá fronta, Praha, 1969, velmi dobrý stav, celoplátěné desky, šitá vazba, 156 stran, Beletrie a poezie, -Mým snem jsi prošla

- Kladiva Jaroslav: E.F.Burian
Jazzpetit č.14, Praha 1982. O.brož.

- Pelhřimov (9 okének)
Prošlá poštou. PH a PD růžek poškozen.
Pelhřimov (1908) H.H.Hrbek



- Písek (náměstí)
Prošlá poštou.
Praha 1951 Orbis



- Plzeň. Radnice s císařským domem.
Prošlá poštou.
1923



- Postoloprty. Postelberg. Neue Egerbrücke.
Prošlá poštou. PD růžek přehnutý.
1911 K.Fritsche



- Prachovské skály (čtyři okénka)
Neprošlá poštou.
Turnov, nákladem turist.a všeob.poptavárny



- Praha. Hostivař. Celkový pohled.
Prošlá poštou.
Kr.Vinohrady 1910 K.Zuna



- Praha. Kyje. Aloisov.
Neprošlá poštou.




- Fantastické povídky
Ilustrace Jiří Šalamoun. Jemné horory klasických autorů.
Praha 1968 Svoboda
8°,153s.,váz.


- Z říše vědy a práce 1898
Šimáček - Praha 1898, VI.ročník, plpl.dob.vazba. REZERVACE!

- Umění a řemesla (čtvrtletník pro otázky lidové umělecké výroby a uměleckého řemesla)
kompletní ročník (4 čísla) 1985, 1984, 1983, 1982, 1981, 1980, 1979, 1978. Cena za ročník.

- Macek Josef: Kurs národního hospodářství I.-V. - komplet
O.brož., 5 dílů - komplet

- Jan Procházka: Ať žije republika
SNDK 1965, clpl.vazba s obálkou, ilustrace JIŘÍ TRNKA

- Šmok Ján: Za tajomstvami fotografie
Osveta 1975, clpl.vazba s obálkou, PODPIS AUTORA s vročením 12.III.1977

- Dějiny KSČ v obrazech
Orbis 1961, clpl.vazba s obálkou, tištěno hlubotiskem! cca 32x24cm, typografie! Na úv.listu věnování..

- Matzner - Poledňák - Wasserberger a kol.: Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby - komplet
4 svazky - kompletní vydání, velmi slušný stav

- Geist Bohumil: Sociologický slovník
VP 1992, lam.vazba, výborný stav

- National Geographic 1970
Kompletní ročník - 12 čísel - bez map

- National Geographic 1963
Kompletní ročník - 12 čísel - bez map

- National Geographic 1968
Kompletní ročník - 12 čísel - bez map

- Richterová Julie: Středověké kachle
MHMP 1982, o.brož.-27x23 cm, foto. Perfektní stav.

- Šimáčkův čtyřlístek - 1910
O.clpl.vazba, 1.ročník (!), přepychový stav. V nabídce též 2. a 3. ročník v tomtéž stavu!

- Larousse - Umění a lidstvo - 4 díly - komplet
Odeon 1967 - 1974, clpl.vazba s obálkou a ochranným pouzdrem. Umění pravěku a starověku - Umění středověku - Umění renesance a baroku - Umění nové doby.

- Ezop Václava Hollara
Ve vydání M.Novotného s reprodukcemi Hollarových rytin, pořízených podle exemplářů uložených v

- Bruno Taut: Die neue Wohnung. Die Frau als Schöpferin
Lpz., Klinkhardt Biermenn 1924, plpl.vazba, 65 obr., 2.vyd.

- MYSLIVOST - Ferdinand v.Raesfeld: Das deutsche Weidwerk. Ein Lehr- und Handbuch der Jagd
Berlin, Paul Parrey 1931, clpl.vazba, 707 stran, 4.vydání, výborný stav!

- Hlavsa Oldřich - Sedláček František: Typografická písma latinková
SNZL 1957, clpl.vazba bez obálky.

- T.W.Adorno - J.Habermas - L.v.Friedeburg: Dialektika a sociologie
Svoboda 1967, ed.Sociologická knižnice, o.brož. Výbor z prací představitelů tzv.frankfurtské školy.

- Čtyřlístek 187
Velmi dobrý stav.
Praha 1991 Čtyřlístek
8°,34s.,brož.


- Čtyřlístek 189
Velmi dobrý stav.
Praha 1991 Čtyřlístek
8°,34s.,brož.


- Čtyřlístek 197
Velmi dobrý stav, nevyplněná křížovka.
Praha 1992 Čtyřlístek
8°,38s.,brož.


- Naše Kroměříž - uspořádal Ludvík Páleníček
Praha 1948. Původní dřevoryty KAREL ŠTĚCH (frontispice orig. signován), plpl.vazba s obálkou - natrženo. cca 35x25 cm

- Brouk Bohuslav: Lidé a věci
Petr 1947, clpl.vazba s obálkou - velmi dobrý stav! 1.vydání, obálka Bláha

- Příruční slovník jazyka českého I.-IX. - komplet
Praha 1935 . 1957, dosud nejobsáhlejší slovník českého jazyka (cca 250000 hesel), clpl.vazba, velmi dobrý stav.

- Jindřich Štyrský: Život J.A.Rimbauda
ČS 1972, clpl.vazba s obálkou.

- Mašínová L.: Násobilce v malé chvilce
E.Fastr 1936, plpl.vazba, ilustr.KAREL SVOLINSKÝ

- Marcel Aymé: Co vyprávěla kočka na jabloňové větvi
Melantrich 1939, ilustrace FRANTIŠEK TICHÝ. Vazba na hranách hřbetu lehce natržena.

- II.vatikánský koncil - příprava a průběh
Křesťanská akademie Řím 1966. O.brož

- Tomáš Kempenský: Následování Krista
Křesťanská akademie Řím 1982. O.brož.

- Tomáš Špidlík: Prameny světla
Křesťanská akademie Řím 1972. O.brož.

- S.Terezie od Ježíše: Vlastní životopis
Křesťanská akademie Řím 1983. O. brož.

- MUDr.Jan Prokop: O sebevraždě
Bursík a Kohout 1940, orig.brož. - úv.strana se skvrnkami.

- Witch/ 100 čarodějných způsobů, jak objevit svůj styl
Rok vydání : 2003

- Brno
foto Brno, Evang. kostel, nepoužiá, zachovalá, rozlepuje se

- Pravopis český. Böhmische Rechtschreibung
Polokožená vazba, 72 str. Praha, S. Storch, 1862. Německy a česky. Odřené rohy, spodní část hřbetu chybí. V ohybu první předsádky dole je svazek zcela uvolněn, drží jen v části horní. Uvnitř dobrý stav.

- Český informel. Antonín Tomalík (2 svazky)
2 svazky v originálním papírovém pouzdře. Antonín Tomalík: Výbor z díla 1957 - 1968 a Český informel: Průkopníci abstrakce z let 1957-1964. Vydala Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s ministerstvem kultury ČR - katalogy ke stejnojmenným výstavám. Vydáno v Praze, 1991. Pouzdro lehce pomačkané na okrajích a nepatrně zašpiněné. Uvnitř velmi pěkný stav.

- Studia Comeniana et Historica, č. 17, roč. VII.
Časopis Muzea J. A. Komenského pro komeniologii, historii 16. a 17. století a regionální dějepis moravsko-slovenského pomezí. Číslo 17, ročník VII. 1977. Études et Articles. Referáty a diskusní příspěvky z 5. uherskobrodského kolokvia.

- Volba papeže
Popis a vyobrazení obyčejů a slavností při uprázdnění a znovuobsazení papežské stolice. Nakl. Emil Šolc, Praha, 1913. Původní brož, ve hřbetu rozpadlá na tři složky, obálka zašpiněná (viz obr.), 60 stran. Velmi slušný stav.

- Žamberk
foto Žamberk, náměstí, Nakl. Alois Krátký, známka a razítko, velmi dobrý stav

- Brno, Palackého třída
foto Brno, Palackého třída, 1919, známka a razítko, zachovalá, ušpiněná

- Český Krumlov
foto Český Krumlov, známka a razítko, velmi dobrý stav, ušpiněná

- Olomouc
Olomouc, známka a razítko, zachovalá, ušpiněná

- Písek
foto Královské město Písek, Nakl. J. Hofman, známka a razítko, velmi dobrý stav

- Unhošť
foto Unhošť, Masarykovo náměstí, Nakl. F. Veselý, známka a razítko, velmi dobrý stav

- Marbulínek ve škole
Autor a rok vydání není znám. 12 stran. Původní leporelo-mírně zašpiněné. Pěkný stav.

- Nejmilejší moje knížka
Původní poloplátěná vazba, ta otlačená a zašpiněná. Uvolněná a potrhané listy (vše viz obr.) Vydal Alois Hynek, Praha. 36 stran s více než 100 vyobrazeními. Nedobrý stav.

- Komedia, ročník 1. + konvolut filmových časopisů
Komedia - ročník 1., čísla 1 - 8, říjen 1925 - březen/duben 1926 + Filmový věstník, ročník II., číslo 1. + Filmový Kurýr, leden, únor 1922 + Filmový svět, číslo 3-7, leden, únor 1922 + Kalendář Poledního listu na rok 1933. Poloplátěná vazba, ve hřbetu natržená, na vazbě obálka Komedia (vše viz obr.), rozměr 23 x 30,5 cm. Dobrý stav!

- Čtvrtky
Loutkář v Chocni, 1932, dobrý stav, volné zažloutlé listy v papíroém přebalu, který má po straně plátěné vázání, přebal je zašpiněný, 300 číslovaných výtisků, tento je 178. (na japanu), 110 stran, Beletrie a poezie, -Čtvrtky

- Karolinum statek národní
Rok vydání : 1935

- Slovník cizích slov pro nové tisíciletí
Dialog 2003

- Zlínsko
Rok vydání : 1995 Poznámka :nová

- Zámek v Nelahozevsi
Rok vydání : 1984 Poznámka :A 4

- Zbraslav
Rok vydání : 1977

- William Shakepseare a jihlavská divadelní tradice
Rok vydání : 1964

- Vodní dílo Stanovice
Rok vydání : 1979 Poznámka :brož.

- Vodní dílo Karolinka
Rok vydání : 1977 Poznámka :brož.

- Vodní dílo Nová říše ( voda pro Telč, Třešť a Jihlavu )
Rok vydání : 1982 Poznámka :brož.

- Vodní dílo Horka
Rok vydání : 1977 Poznámka :brož.

- Voda pro Hronov a Náchod
Rok vydání : 1983 Poznámka :brož.

- Vlašim
Rok vydání : 1975

- Vlastivědný sborník okresu Svitavy
Rok vydání : 1981

- Vlastivědný atlas okresu Benešov
Rok vydání : 1988

- Vlastivědný sborník
Rok vydání : 1935 Poznámka :konvalut

- Vítězslav Novák a Kamenice nad Lipou
Rok vydání : 1970 Poznámka :volné obrázky

- Vimperk, město pod Boubínem
Rok vydání : 1979

- Velká cestovní kniha Česká republika
Rok vydání : 2001 Poznámka :A4

- Valašské muzeum
Rok vydání : 1975

- Technická práce na Ostravsku
Rok vydání : 1936 Poznámka :A 4, velké množství foto, brož.

- Šumperk město a jeho obyvatelé
Rok vydání : 1996 Poznámka :nová

- Šumavský kalendář 1995
Rok vydání : 1994

- Sušiké sirkařství
Rok vydání : 1989

- Šumavské povídky
Rok vydání : 2001

- Stráž nad Nežárkou
Rok vydání : 2002

- Sto čtyřicet let papírny v Lochovicích
Rok vydání : 1965

- Statistický lexikon obcí České republiky 1992
Rok vydání : 1994

- Stilzel, skřet šumavský
Rok vydání : 1977

- Příručka Československé republiky
Rok vydání : 1937

- Přečerpávající vodní elektrárna Dlouhé Stráně v Jeseníkách
Rok vydání : 1997 Poznámka :A4

- Pozdrav z Kladna
Rok vydání : 2002

- Pověsti o založení Litomyšle
Rok vydání : 1998 Poznámka :brož., A6

- Svět v obrazech I., II.
Rok vydání : 1979 Poznámka :2 sv. A 4, tm.modré plátno

- Svět v obrazech I.,II.
Rok vydání : 1978 Poznámka :2 sc A 4, sváz., sv.modré plátno

- Svět v obrazech I.,II.
Rok vydání : 1984 Poznámka :2 sv. A 4, červené plátno

- George Thomson - Aischylos a Athény (O původu umění ve starověkém Řecku).
Rovnost - Praha 1952 - 1. vydání - 5.400 výtisků - Vázané. Vynikající stav. Obálka chybí.

- Witch-1OO čarodějnických způsobů, jak zacházet s tajemstvím
Rok vydání : 2002

- Listy Hetér


- Poštovní knížka, 1893
Velectěným příznivcům ve vší úctě věnuje František Jelínek, listonoš. Z obsahu:Anekdoty a aforismy, Schránka na psaní, Vyznání lásky u telegrafní mřížky, Telgrafní písně, Nejdůležitější ustanovení poštovní Vydavatel : Jos. R. Vilímek, Praha Jazyk: Čeština Počet stran: 37

- The Sensuous Woman
Rok vydání : 1971 Poznámka :PB

- Claudianus - Únos Proserpiny


- Illustrirter Führer durch Dalmatien
A. Hartleben s Verlag, Wien, Leipzig, Pest, 1899, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky po stranách jen nepatrně odřené, listy na okrajích trochu zažloutlé, 4. vydání, obsahuje 69 vyobrazení a 6 map, 148 stran, Originalleinenband, sehr gut erhalten, der Deckel zu den Seiten ein bisschen abgeschurft, vierte gänzlich umgearbeitete Auflage, mit 69 Abbildungen und 6 Karten, Handbuch für Touristen und Geschäfts-Reisende, A. Hartleben s Illustrirter Führer Nr. 12, Dieses Werk ist für die Städte Zara, Sebenico, Spalato, Ragusa und Cattaro, sowie für das übrige Dalmatien und Seine Inseln, die Albanesische Küste, Theile der Hercegovina und Montenegros und die ionischen Inseln der neueste einzige Fremdenführer, Cestopisy, -Illustrirter Führer durch Dalmatien

- Tajemství papyrů


- Artemidóros - Snář
Svoboda - Praha 1974 - 1. vydání - 45.000 výtisků - edice Antická knihovna sv. 26 - Vázané. Vynikající stav. Obálka mírně potrhaná a podlepená.

- Le Tre Venézie
Milano, 1920, nepříliš dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky zašpiněné, po stranách trochu odřené, rohy naražené, vazba uvolněná, listy zažloutlé, některé trochu zašpiněné, obsahuje barevné mapky, 560 stran, orig. cloth binding, rather bad condition, folder dirty, at the sides a bit napless, band a blittle broken, pages yellowed, some a bit dirty, with colour maps, Cestopisy, -Le Tre Venézie

- Tajemství papyrů
Svoboda - Praha 1973 - 1. vydání - 29.600 výtisků - Prémie Antické knihovny - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce ošoupaná.

- Pausaniás - Cesta po Řecku I. - II.
Svoboda - Praha 1973 - 1. vydání - 27.750 výtisků - edice Antická knihovna sv.20 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka mírně opotřebovaná. Na hřbetu obálky malá samolepka. Na záložkách a předsádkách stopy po izolepě. Uvnitř několik knihovních razítek - I. díl.

- Claudianus - Únos Proserpiny
Svoboda - Praha 1975 - 1. vydání - 30.000 výtisků - Prémie Antické knihovny - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce opotřebovaná a ve hřbetu vyšisovaná.

- Gaius Iulius Caesar - Válečné paměti
Svoboda - Praha 1972 - 1. souborné vydání - 29.600 výtisků - edice Antická knihovna sv. 16 - Vázané. Velmi dobrý stav. Obálka lehce potrhaná a podlepená.

- Arriános - Tažení Alexandra Velikého
Svoboda - Praha 1972 - 1. vydání - 29.600 výtisků - edice Antická knihovna sv. 14 - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce opotřebovaná.

- Poštovní knížka, 1871
V nejhlubší úctě věnuje c. k. listonoš František Kolísko v Turnově. Z obsahu: Archeologické přání k novému roku 1871, Anekdoty Vydavatel : Jos. Bertl, Praha Rok vydání: 1870 Jazyk: Čeština Počet stran: 24

- Word power dictionary
Rok vydání : 2000

- Velký francouzsko-český slovník
Rok vydání : 1992

- Ukrajinsko-český slovník
Rok vydání : 1994 Poznámka :nový, 2 svazky

- Učebnice pro Čechy
Rok vydání : 1997 Poznámka :brožovaná

- Učebnice angličtiny pro vojenské školy
Rok vydání : 1961

- Total Japanese
Rok vydání : 1994 Poznámka :A4

- The Giant All-colour Dictionary
Rok vydání : 1990 Poznámka :A 4+

- The concise oxford dictionary
Rok vydání : 1982 Poznámka :výkladový

- Španělsko český slovník
Rok vydání : 1978

- The colllins dictionary and Thesaurus in one volume
Rok vydání : 1987 Poznámka :výkladový

- Školní mluvnice němčiny
Rok vydání : 1995 Poznámka :A 6, brož.

- Standaard klein woordenboek
Rok vydání : 1998 Poznámka :brož.

- Student´s dictionary
Rok vydání : 1995

- Slovník cizích slov
Rok vydání : 1981

- Slovník spisovné češtiny
Rok vydání : 1978 Poznámka :A4

- Slovensko-anglický slovník
Rok vydání : 1991

- Slovník amerikanismů
Rok vydání : 1985

- Ruština pro pokročilé
Rok vydání : 1997