Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 16 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 03:12
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




- Miloš Polášek, Petr Sikula
Stav : výborný

- CD-Řecké báje a pověsti
>
Anotace : Vypravují Tatjana Medvecká, František Němec, Petr Pelzer.
Třídílné album nabízí téměř celou řeckou mytologii (kromě Illiady a Odyssey) tak, jak ji známe z převyprávění Eduarda Petišky (Staré řecké báje a pověsti) určeného především mladým čtenářům. Kniha vyšla už v mnoha vydáních, což inspirovalo Supraphon k vytvoření její zvukové podoby. Interpretace byla svěřena předním osobnostem činohry ND, hudbu složil a nahrál Jiří Pazour a režie se ujal milovník a znalec mytologie režisér Tomáš Vondrovic, autor scénáře a doprovodného Slovníku antických jmen a výrazů.
1. CD: Prolog, Prometheus, Potopa, Faethon, Orfeus, Midas, Založení Théb
2. CD : Prolog, Tantalos, Pelops, O zlatém rounu, Iásón a Médea, Epilog
3. CD Hérakles: Řecké nebe, Héraklovo mládí, Théby, Nemejský lev, Hydra lernská, Augiášův chlév a další z dvanácti prací, Zlatá jablka Hesperidek, Poslední úkol Kerberos, Héraklova cesta do podsvětí, Krev Kentaura Nessa a Héraklova nesmrtelnost.

- Moderne Bauformen Jahrgang 28, Heft 4
Dubnové číslo z r.1929 slavného architektonického časopisu

- audio + Angličtina pro každý den
Nakladatel : Klett
Edice :PONS
ISBN : 978-80-7397-038-3
EAN : 9788073970383
Formát : 24 stran, 18,5x13,5cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : 500 slovíček a slovních obratů (cca 60 minut nahrávek) je namluveno rodilými mluvčími a je zaměřeno na praktickou slovní zásobu užitečnou například při cestování.

- audio + Angličtina pro každý den
Nakladatel : Klett
Edice :PONS
ISBN : 978-80-7397-038-3
EAN : 9788073970383
Formát : 24 stran, 18,5x13,5cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : 500 slovíček a slovních obratů (cca 60 minut nahrávek) je namluveno rodilými mluvčími a je zaměřeno na praktickou slovní zásobu užitečnou například při cestování.

- KOR Aacute N
Korán je už třináct století rozhodující a neodvolatelnou autoritou pro celý islámský věřící svět . .
Odeon, Praha, 1972 797 stran, původní vazba, střední formát 5. vydání Stav : obálka po horním okraji otřepena, jinak dobrý stav.


- Ludvík Mucha, Bohuslav Hlinka
Kartografie, Praha, 1978 Přehled všech zemí vydávajících známky. Mapová část-nestránkováno, 229 stran textu, barevná příloha-nestránkováno, 29 stran Abecedního seznamu známkových zemí, původní lamino vazba, malý formát 2. vydání Stav : vazba mírně zažloutlá, uvnitř výborný stav.

- Johnny Cash
Supraphon - 1976 - LP - Stereo 1 13 1926 ZD - rychlost 33 - velmi dobrý stav - obal mírně opotřebovaný - gramodeska má řadu jemných vlásků.

- Poesie hrdinů a světců
literárně historická studie o španělské poezii s ukázkami, Olga Franková a Jan Fischer Rok :1943

- Junák
Junák, ústředí skautské výchovy, 1946, velmi dobrý stav, zažloutlé stránky, hrany desek lehce odřené, polopl. převazba, vedoucí redaktor Jaroslav Novák, chybí č. 18 a 23, 711 stran, Dobrodružné + knihy il. Zd.Burianem, -Junák

- Do světa, ročník I., 1902
Časopis věnovaný cestování a zábavě. Redaktor Jiří Guth. Praha, 1902. Poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu, mírně odřená, ve hřbetu lehce natržená, 288 + 52 stran Cestovního rádce. Dobrý stav!

- Vysvetlivky k prehlednej geologickej mape čssr
1:200 000, M-34-XX Trstená-spišská stará ves, Bratislava 1963, Geofond. redakcia Bratislava, slovensky, brož. vyd., 131 stran + legenda k mapě, velmi dobrý stav.

- Vysvetlivky k prehlednej geologickej mape čssr
1:200 000, M-34-XXIX Snina, Bratislava 1964, Geofond. redakcia Bratislava, slovensky, brož. vyd., 131 stran + legenda k mapě, mírně omakaná.

- Pracovní sjezd o stratigrafii siluru a devonu
Referáty-část I., Praha 1958, brož. vyd., velmi dobrý stav.

- 70 let primátora hl. města Prahy Judr. Karla Baxy
1862-1932. Vydala Unie úředníků, učitelů, podúředníků a zřízenců hl. města Prahy, 1932. Původní brož, 50 stran s množstvím obrazového materiálu. Potrhaný hřbet obálky, ta odtržena od knižního bloku a lehce zašpiněná, chybí dolní roh její přední strany (viz foto), lehce zašpiněná. Uvnitř dobrý stav.

- Budoucnost patří střízlivým
Soubor projevů přednesených na semináři výchovy proti alkoholismu. Vydala zemská rada osvětová, Praha 1948 jako 12. svazek své edice. Zadní strana obálky mírně pomačkaná, dobrý stav.

- Z tajných archivů
Kokoty - vladaři - šlechta. Praha, Světová literura, 1930. Dobová celoplátěná vazba se zlacením na přední straně desek a zdobením a zlacením ve hřbetu, 620 stran. Velmi dobrý stav.

- XXXI. program c. kr. českého gymnasia
v Olomouci. Vydaný ředitelstvím ústavu na konci školního roku 1899/1900. V Olomouci 1900. Původní brož, 74 stran. Knižní blok rozpadlý na několik částí, mírně pomačkaná obálka. Slušný stav.

- Vyrábame dobrú ocel
Informačně-reklamní brožura, kterou vydala Oceliarska poradňa, Praha (bohužel nedatováno). 31 stran s velkým množstvím dobových fotografií (viz obrázky). Velmi dobrý stav. Slovensky.

- Úřední podrobný pořad VIII. sletu všesokolského ..
v Praze 1926. Vydal Slavnostní výbor VIII. sletu všeskolského v Praze. Původní brož, nestránkováno, cca 60 stran. Obálka lehce zašpiněná (viz foto), dobrý stav.

- Studie z dějin hornictví 3
Národní technické muzeum v Praze 1973, česky, německy, anglicky, 318 stran, brož. vazba s obálkou, velmi dobrý stav.

- Símě hořčičné
Památník osmdesáti let Slovanského gymnasia v Olomouci. Vydala Obec přátel Slovanského gymnasia v Olomouci, 1947. První vydání. 250 stran, dobová poloplátěná převazba se zlacením na přední straně desek. Velmi dobrý stav.

- První sjezd učitelstva českoslovanského
a příznivců školství v Praze, dne 30., 31. srpna, 1. a 2. září 1870. Nákladem vlastním, Praha 1870. Dobová polokožená převazba se zlacením na hřbetu, 146 stran. Na několik prvních stranách skvrnky (viz foto), desky nepatrně odřené ve hřbetu. Dobrý stav.

- Peněžní oběh a medailistika na Kubě
od začátku XVI. st. - XX. st. Katalog výstavy v Numismatickém museu při Kubánské národní bance a Domě kubánské kultury v Praze. 1980. Původní brož, 60 stran s množstvím obrazového materiálu. Velmi dobrý stav.

- Památník 60. výročí Tělocvičné Sokol Přerov
Památník šedesátého výročí tělovcičné jednoty Sokol Přerov, 1871-1931. Nákladem Tělocvičné jednoty Sokol, Přerov. Původní brož, 47 stran + cca 15 stran dobových reklam. Obálka lehce pomačkaná a natržená ve hřbetu. Dobrý stav.

- Od Trstenické stezky
Vlastivědný sbrník okresu Litomyšlského a Poličského, ročník III., 1923, 160 stran, pevná vazba, velmi dobrý stav.

- Mírový list. Časopis mezinárodních otázek ..
mírových a poválečných v českém národě. Měsíčník. 6 čísel (od července) z r. 1917 a 6 čísel (do června) r. 1918. Poloplátěná převazba, 300 str. Odřené hrany desek, titul zašpiněn, jinak uvnitř velmi dobrý stav.

- časopis Český jinoch, ročníky VII,, VIII., IX.
3 ročníky časopisu Český jinoch, časopis pro dospělejší mládež československou, každý po deseti číslech. Praha, 1901 - 1904. Všechna čísla vevázána společně s obálkami do celoplátěných desek, celkem cca 450 stran, obsahuje množství fotografií. Desky jsou mírně zašpiněné a odřené, na zadní straně skvrnky (vše viz foto), nepatrně zašpiněné také některé listy (taktéž viz foto). Dobrý stav.

- XXXVIII. program c. kr. českého gymnasia
v Olomouci. Vydaný ředitelstvím ústavu na konci školního roku 1906/7. V Olomouci 1907. Původní brož, 88 stran. Knižní blok téměř rozpadlý na dvě části, obálka odtržena od zbytku knihy, její hřbet z větší části chybí. Na přední straně obálky skvrnky - viz foto. Slušný stav.

- Chrám sv. Cyrila a Metoda v Olomouci-Hejčíně
Památník vydaný u příležitosti slavnostního posvěcení nového farního kostela v Olomouci-Hejčíně péčí připravného výboru. Olomouc, 1932. Původní kartonová vazba, 49 stran s rozsáhlou obrazovou přílohou. Mírně uvolněný hřbet, desky lehce zašpiněné. Dobrý stav.

- Stanko Abadžic Photographs. V zrcadle života
In the Mirror of Life. Věnování S. Abadžice V. Remešovi na tit. listě. Nakl. brož. 96 S., příčná 4° s celou řadou čb. fotografií v textu. Zcela nová kniha text česky a anglicky. V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz

- Photos 2005/Agence France-Presse
Pap. nakl. vazba s původní obálkou. Agence France-Presse, [2005], 160 S., Fol. s barevnými fotografiemi v textu. Zcela nová kniha text anglicky a francouzsky. V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz

- OCZYMA Krzysztofa Gieraltowskiego
In Gieraltowskis Eyes / Polacy, portrety wspolczesne Fotografie. Pap. nakl. desky s 21 čb. celostránkovými fotografimi na zvláštních tabulích ISBN: 8391437477. Varšava, Slawomir Klimiuk 2002, 4°. Zcela nový exemplář text polsky a anglicky. Perfektní stav. V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz

- Krzysztof Gieraltowski Portrety
Nakl. brož. ISBN: 83-221-0698-X. Varšava, Wydawnictwa Artystyczne i Filmove, 116 S., nedat.,Fol. s celostránkovými čb. fotografiemi/portréty. Zcela nová kniha text polsky. Perfektní stav. V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz

- Erich Salomon. Leica Fotografie 1930 - 1939
Ausstellung vom 27. April bis 15. Juni 1986 in der Berlinische Galerie. Pův. brož. Berlinische Galerie/Fotografische Sammlung, [1986], 115 S., 8° s čb. fotografiemi v textu. Text německy. Velmi pěkný stav. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

- Sborník k sedmdesátinám Jana Květa
Vydala Universita Karlova, Praha 1965 jako součást řady Acta universitatis carolinae, Philosophia et historica 1. Původní celoplátěná vazba s přebalem, 220 stran, 64 stran obrazové přílohy. Přebal lehce potrhaný (viz foto), dobrý stav. Některé z příspěvků německy a anglicky.

- Krzysztof Gieraltowski. Koloryt/The Local Colour..
Proba analizy/an Approach to Analysis 18. 1. - 16. 2. 2001. Nakl. brož. ISBN: 83-914967-0-8. Varšava, Galeria/Studio Gieraltowskiego, nestránkováno, 4° s barev. celostránkovými fotografiemi/portréty. Zcela nová kniha text polsky a anglicky. Perfektní stav. V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz

- Karel Škréta, 1610 - 1674
Katalog k výstavě k třístému výročí umělcovy smrti v rámci světových výročí UNESCO. Úvodní studie a katalog děl Jaromír Neumann. Národní galerie v Praze, 1974, Edice katalogy, sv. 15. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten odřený a potrhaný (viz foto). 296 stran textu, 280 černých a 9 barevných vyobrazení. Dobrý stav.

- Aranžerský slabikář
Celopl. nakl. vazba s původní obálkou. Praha, Ústřední rada družstev v Praze, 1957, 128 S., 8° s přílohami v textu. Velmi pěkný stav.

- Serafinská pobožnost na slawnost Porcinkule
a krátké vypsání, kterak svatý František Úryvek z knihy o odpustkách pátera Martina z Kochen z kap. 20. Cca 1820, vydavatel a přesná datace neznámé. V titulním listě dřevorytová kresba sv. Františka (viz foto). 32 stran, původní brož v papírových deskách, ty mírně potrhány.

- Sana consilia medica aneb Zdrawá rada lékařská
Třetj wydánj, 1857! Zřídka vídaná kniha o zdraví a péči o tělo. Kniha bez desek a bez hřbetu, zašpiněná, listy mírně natržené, vzadu pomačkané, text velmi dobře čitelný (vše viz obr.), 255 stran. Formát: 10,5 x 18 cm. Vzhledem k věku slušný stav!

- Hlídka. Ročník 30. 1913
Krásná poloplátěná převazba se zlatou ražbou, 900 str. Brno, Rajhradští benediktini, 1913. Velmi dobrý stav.

- Filosofická revue. Odborný čtvrtletník pro
filosifii. I. a II. ročník (1929 a 1930). Olomouc 1929-1930. Polokožená vazba, 192 a 190 str. Zadní desky dole poškrábané, titul trochu zašpiněný, ze začátku a ke konci hnědé skvrny, jinak velmi dobrý stav.

- Klátil F. : - - Jak to bylo v Pa?í?i. Lí?ení o po?átcích boje o svobodu za druhé sv?tové války - -
Londýn Kruh autorových p?átel 1944, 8°, 95 str., OBro?..

- Zouplna Otto : - - U stolu dvou president? - -
Praha Podrou?ek 1948, 8°, 111 str., n?kolik vyobrazení v textu, OBro?..

- Velde van de Th.H. : - - Dokonalé man?elství studie o jeho fysiologii a technice - -
Ostrava Buchsman 1947, 4°, 365 str., + obrazové p?ílohy, OCpl..

- Baier J. : - - Ochrana d?eva v bytech, chatách a chalupách - -
Praha SNTL 1989, 8°, 79 str., ?ada vyobrazení v textu, OBro?..

- Fleischrová-Janovská A. : - - Vychovatelství pro odborné ?koly dív?í, rodinné a ?ivnostenské - -
Praha SN 1923, 8°, 130 str., OPpl..

- Pí?a A.M. : - - Proletá?ská poesie - -
Praha Borový 1936, 8°, 32 str., OBro?..

- BÍLKOVSKÝ FRANTIŠEK (1909-1998) MALÍŘ, GRAFIK
Poznámka - PEEFKA


- KŘIČKA JAROSLAV (1882 - 1969) SKLADATEL A SBORMISTR
Poznámka - RUKOPISNÝ KORESPONDENČNÍ LÍSTEK S PODPISEM (1956)


- Krkonoše. Kozí hřbety.
Neprošlá poštou. Narubu razítko - - Havlova bouda - -
Jablonec n.J. 1930 R.Slavík Fotofon



- Krkonoše. Velký rybník, v pozadí Sněžka.
Neprošlá poštou, razítko - - Labská bouda - -
Jablonec n.J. 1930 R.Slavík Fotofon



- Radiotechnická literatura
- Vysokofrekvenční přijímací technika SNTL r. 1986 V.Žalud - Čtení o Hifi Naše vojsko r.1976 Číslicové počítače ? Jan Blatný, Karel Krištoufek, Zd.Pokorný, Ján Kolenička SNTL 1980 Radio Communications Handbook r. 1977 Radio Handbook r. 1946 cena jednotl.publikací : dohodou

- The Cambridge english 2
The Cambridge english 2 - učebnice + prac.sešit Rok vydání: 1991 Cena: 80,-- Kč Stav publikace: velmi dobrý

- wow! Oxford 2- workbook 2
wow! Oxford 2- workbook 2 Autor: Rob Nolasco Rok vydání: 1992 Cena: 80,-- Kč Stav publikace: výborný

- Hlasy wlastenců
při radostném wjtánj GG. Cjsařských Králowských Majestátů Ferdinanda I. a Marie Anny. Praha, 1835. Krásná kožená vazba, zlacení na hřbetu, listy zažloutlé, 51 stran. Dobrý stav.

- Konvolut operních textů. Prodaná nevěsta
(Smetana, česky). Dimitrij (Dvořák, česky). Libuše (Smetana, česky). Evžen Oněgin (Čajkovský, rusky). Iolanta(Čapkovský, rusky). Vesnická čest (Maskany, italsky ? rusky). Královna ze Sáby (Goldmark, italsky ? rusky). Život za cara (Glinka, rusky). Galka (Moňuški, rusky). 1. vydání. 1880-1886. Poloplátěná vazba, libreta (bez not) jsou v v různých formátech - odchylka až 2 cm. Svázané v jednom svazku. 8°. Zadní část oddělená od hřbetu. Dobrě zachovalé.

- Kytice. Almanach. 1859
Poloplátěná vazba, 240 str., malá 8°. Praha, K. Jeřábková, 1859. Velmi dobře zachvalé.

- Pozdrav: Almanach poézie 1942
Vydal Skarabeus, Bratislava. Původní poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu a přední straně desek, 98 stran s velkým množstvím černobílých i barevných reprodukcí. Velmi dobrý stav! Slovensky.

- Rukopis Kralodvorský
I Zelenohorský. Zpěvopravné básně. Slovně i věrně v povodniem starém jazyku. Vydanie šestnácte Váceslava Hanky. Praha, 1869. Původní brož, dobrý stav (obálka mírně natržená), 64 stran.

- Rukopis Zelenohorský a Královédvorský
Text znovu přehlédl a výkladem opatřil Jos. Kořínek. Třetí, opravené vydání. Praha, 1875. Vazba zašpiněná. Dobrý stav, 87 stran.

- Úplná květomluva a význam barev.
Básně. Plátěná vazba, 141 str, malá 8°. Strakonice, J. F. Pavelec, bez data, ca 1890. Dobře zachovalé.

- Ezop Václava Hollara
Vydal Sfinx, Praha 1936 jako 1. svazek Knihovny Mistrů. S reprodukcemi Hollarových rytin! 233 stran, původní poloplátěná vazba se zdobením na přední straně desek + originální papírový přebal. Ten potrhaný a pomačkaný, jinak pěkný stav!

- Malé povídačky. 1830
Polokožená vazba, 8°, 54 str. Cca 1830. Zachovalé.

- Povídky aneb sbírka rozmanitých
pamětihodných povídaček? Brož., 184 str., 8°. Brno a Holomauc, G. Gastl, 1815. Chybí závěr knihy, jinak velmi dobře zachovalé.

- Album Krasoumné jednoty pro Čechy
Individuální, na zakázku vyrobené celoplátěné zlacené desky, určené k uložení prémií pro členy Krasoumné jednoty pro Čechy. Obsahuje 3 ročníky prémií (výpravné reprodukce dobových malířů). Svým členům, Praha, 1890, 1898,1902. Krásný stav.

- Jindřich Fügner. Nástin jeho života a působení.
Poloplátěná vazba, 64 str. Praha, Jednota Sokol, 1885. Na deskách signatura, odřené hrany a rohy. Uvnitř razítka, ze začátku okraje listů lemovány skvrnou od vody, do str. 15 rohy dole zašpiněné od prstů. Jinak uvnitř dobrý stav.

- Miroslav Tyrš. Stručný nástin života a působení
jeho. Poloplátěná vazba, 76 str. Praha, Sokol, 1884. Na deskách signatura, odřené hrany a rohy. Uvnitř razítka, prvních několik listů má rohy dole lehce zašpiněné od prstů. Jinak uvnitř dobrý stav.

- Písně Marie Čacké (Františky Pichlové)
OBrož., I.L. Kober, Praha, II. vydání, 12´, 45 S.Krásný stav.

- Slavnostní řeči Dra. Sládkovského
OBrož., E. Grégr, Praha, 1878, 68 s., 8´ s dedikací Dr. Sládkovského. Krásný stav.

- Wýbor ze spisowateů řeckých I-II
Polokožené vazby se zlacením na hřbetě. Jičín, Jan Kastránek, 1826 - 1827, 181 S., 190 S., 8´. Slušný stav.

- Alena Kučerová
Monografie Aleny Kučerové. Nakladatel: Galerie Pecka ISBN: 80-902285-7-7, EAN: 9788090228573 Formát: 288 stran, 31x27cm, česky, vázaná vazba, 2500gr. Rok vydání: 2006 (1. vydání)

- Alfons Mucha
8 reprodukcí děl A. Muchy na volných listech, uloženo v kartonových deskách. Průvodní slovo Jana Brabcová, fotografoval V. Fyman. Vydala Panorama Praha, zřejmě kolem r. 1980. Dobrý stav.

- Alfons Mucha
8 reprodukcí děl A. Muchy na volných listech, uloženo v kartonových deskách. Průvodní slovo Jana Brabcová, fotografoval V. Fyman. Vydala Panorama Praha, zřejmě kolem r. 1980. Dobrý stav.

- Barva vládne světem
Nakladatelství Zmatlík a Palička, 215 stran, celopl. vazba s přelepem na přední straně-viz. obr., velmi dobrý stav

- Český filmový plakát 20. století


- Český informel. Antonín Tomalík (2 svazky)
2 svazky v originálním papírovém pouzdře. Antonín Tomalík: Výbor z díla 1957 - 1968 a Český informel: Průkopníci abstrakce z let 1957-1964. Vydala Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s ministerstvem kultury ČR - katalogy ke stejnojmenným výstavám. Vydáno v Praze, 1991. Pouzdro lehce pomačkané na okrajích a nepatrně zašpiněné. Uvnitř pěkný stav.

- Český informel. Antonín Tomalík (2 svazky)
2 svazky v originálním papírovém pouzdře. Antonín Tomalík: Výbor z díla 1957 - 1968 a Český informel: Průkopníci abstrakce z let 1957-1964. Vydala Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s ministerstvem kultury ČR - katalogy ke stejnojmenným výstavám. Vydáno v Praze, 1991. Pouzdro lehce pomačkané na okrajích a nepatrně zašpiněné. Uvnitř pěkný stav.

- Český informel. Antonín Tomalík (2 svazky)
2 svazky v originálním papírovém pouzdře. Antonín Tomalík: Výbor z díla 1957 - 1968 a Český informel: Průkopníci abstrakce z let 1957-1964. Vydala Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s ministerstvem kultury ČR - katalogy ke stejnojmenným výstavám. Vydáno v Praze, 1991. Pouzdro lehce pomačkané na okrajích a nepatrně zašpiněné. Uvnitř pěkný stav.

- Dějiny českého výtvarného umění 1890/1938, IV/1-2
Dvousvazkové dílo zpracovává období 1890-1938 poprvé v ucelenosti všech uměleckých oborů: malířství, sochařství, architektura, fotografie, scénografie a užitého umění. Sleduje nástup generace devadesátých let, která položila základy moderního umění u nás - J. Preisler, M. Švabinský, F. Bílek. V prvních dvou desetiletích nového století se prosadily výtvarné směry kubismus a expresionismus - B. Kubišta, E. Filla, J. Zrzavý či J. Čapek, ze sochařů např. O. Gutfreund a z architektů J. Gočár. Těžištěm umění dvacátých a třicátých letech jsou nové výtvarné směry - abstraktní umění, artificalismus a surrealismus. Každý z těchto směrů reprezentovali význační umělci K. Teige, J. Štýrský, Toyen, J. Šíma a F. Kupka. Architektura tohoto období dosáhla zásluhou B. Fuchse a P. Janáka a dalších opravdu evropské úrovně. Text provází množství barevných a černobílých reprodukcí, fotografií i kreseb. Nakladatel: Academia. ISBN: 80-200-0587-0. Formát: 872 stran, .cm, česky, vázaná vazba, 1000gr. Rok vydání: 1998.

- František Bílek, výbor z díla
Katalog k výstavě. Praha 1966. Původní brož, 26 stran textu a 28 stran obrazové přílohy. Obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav.

- František Foltýn: Košice-Paříž-Brno
František Foltýn: Košice-Paříž-Brno - anotace Kniha Třeštící New York položila základ Koolhasova světového věhlasu a udělala z něj jednu z klíčových postav současné architektury. V 70. letech, kdy byla kniha poprvé vydána, se nikdo nezabýval tím, že mezi architekturou a společností existují nějaké vyjádřitelné vztahy. Koolhaas pohlíží na život ve městě 20. století jako na proměnlivou a chaotickou ?kulturu přelidnění?. Velkoměsto je místem nekonečných proměn lidských činností a událostí ? skutečných i vysněných. V jednotlivých kapitolách se zabývá urbanistickým založením města, fenoménem mrakodrapu, prvním dreamlandem na Coney Islandu, výstavbou Rockefellerova centra a vztahem Evropanů ( Le Corbusiera a Dalího ) k městu. Má přirozeně kosmopolitní, globální pohled na řešené otázky, inspiraci čerpaná i z děl současných filosofů zejména z díla Jacquese Derridy.Jde o zásadní, iniciační dílo světového architektonického myšlení. -------------------------------------------------------------------------------- František Foltýn: Košice-Paříž-Brno Nakladatel: Arbor vitae, Moravská galerie v Brně ISBN: 978-80-86300-98-6 Formát: 244 stran, 30x25cm, česky, brožovaná vazba Rok vydání: 2007 (1. vydání)

- František Kupka
Katalog k výstavě životního díla 1880-1946. Původní brož, cca 30 stran s obrazovou přílohou. Obálka nepatrně zašpiněná. Dobrý stav.

- Jitka/Květa Válovy
OCeloplátěná vazba s původní obálkou, Galerie Pecka/Národní galerie, Praha, 2002, 279 S. Bohatá obrazová příloha. Krásný stav.

- Kreslíř Adolf Hoffmeister
OCelopl. vazba s původní obálkou, S.V.U. Mánes/Melantrich, 1948, Fol. s četnou obrazovou přílohou. Krásný stav.

- Mikuláš Medek, výběr obrazů z let 1947-65
Katalog výstavy v Nové síni ve Voršilské ulici, Praha, duben 1965. Původní brož, cca 20 stran, z nichž většina je tvořena obrazovým materiálem. Dobrý stav.

- Mikuláš Medek, vybrané obrazy z let 1944-1974
Katalog výstavy v Galerii výtvarného umění Roudnice nad Labem. Původní brož, cca 30 stran, z nichž většina je tvořena černobílým obrazovým materiálem. Dobrý stav.

- Milan Kunc - s podpisem!
Monografie + 6 krásných pohlednic s autorovým podpisem. Původní brož, 118 stran. 6 jednotlivých pohlednic, každá podepsaná autorem. Velmi pěkný stav!

- Pamětní spis vydaný na oslavu stopadesátého
výročí narozenin Aloise Senefeldra, vynálezce litografie. Uspořádala a vydala pražská odborová sdružení litografická. Vydal A. Haas, Praha 1921. Původní brož, 69 stran. Reprezentativní sborník s ukázkami různých typů litografickcýh prací užitých hlavně v reklamě. Obsahuje krásné reklamní tabule, které jsou vidět často v antikvariátech v prodeji i jednotlivě. Desky mírně odřené, pomačkané a nepatrně potrhané. Dobrý stav.

- Ročenka Štencova grafického kabinetu, 1917
Vydal Jan Štenc, Praha 1917. Původní pevná vazba, 145 stran s množstvím reprodukcí. Lehce potrhaný hřbet, desky mírně zašpiněné. Dobrý stav.

- Ročenka Štencova grafického kabinetu, 1918
Vydal Jan Štenc, Praha 1918. Polokožená vazba se zlacením na přední straně desek a na hřbetu, 148 stran s množstvím reprodukcí. Desky lehce zašpiněné, podobně také okraje některých listů. Dobrý stav.

- Ročenka Štencova grafického kabinetu, 1919
Vydal Jan Štenc, Praha 1919. Původní brož, 134 stran s množstvím reprodukcí. Na přední stran obálka malá skvrnka (viz foto), hřbet lehce uvolněný. Dobrý stav.

- Street Art Praha
Street Art Praha Kniha obsahující více než 900 vyobrazení nálepek, nástřiků a 3D instalací nasbíraných v ulicích Prahy v prvních letech 21. století je jedinečným dokumentem o umění ulice, street artu. Jde o první publikaci podobného typu v českém jazyce systematicky mapující jedno místo - Prahu, unikátní dokumentaci časově pomíjivého jevu, který naši potomci možná budou považovat za jeden z mála autentických uměleckých projevů počátku 21. století. -------------------------------------------------------------------------------- Street Art Praha Nakladatel: Arbor vitae ISBN: 978-80-86300-99-3 Formát: 466 stran, 14x21cm, česky, vázaná vazba Rok vydání: 2007 (1. vydání) --------------------------------------------------------------------------------

- Toyen
Publikace v němčině, r.v. 1987, limitovaný počet kusů.

- Vlastislav Hofman
Monografie významného architekta kubistické avantgardy. Nakladatel: Společnost Vlastislava Hofmana. ISBN: 80-903549-0-4, EAN: 9788090354906. Formát: 440 stran, 28x24cm, česky, vázaná vazba, 2600gr. Rok vydání: 2004 (1. vydání). Nová kniha.

- William Blake 1757 - 1827
Stav: Nová kniha

- Junácký zpěvník
2. sešit nové řady. Vybral a upravil Jarmil Burghauser. Vydala Junácká edice, Praha 1946. 16 stran, původní brož. Obálka mírně zašpiněná, přední strana nepatrně pomačkaná a odřená, patrné stopy přeložení. Dobrý stav.

- Bydlení na vsi
Vydal Spolek péče o blaho venkova, Praha 1941 v Knihovně Spolku péče o blaho venkova, sv. 27. Původní brož, 49 stran. Na přední i zadní straně obálky svkrnky (viz foto), jinak dobrý stav.

- Naše armáda
Vznik, vývoj, současnost. Vydal Svaz čs. důstojnictva, Praha 1935. II. vydání. Původní brož, 191 stran. Dobrý stav!

- V hodině dvanácté
Soubor projevů státního presidenta a členů vlády Protektorátu Čechy a Morava pro 27. květnu 1942. Vydal Orbis, Praha 1942 v Knižnici Ministerstva lidové osvěty. 107 stran, původní brož. Ke konci knihy mírně uvolněný hřbet. Dobrý stav.

- 10 let čs. sociálního pojištění
1926-1936. Zvláštní otisk z časopisu Pojištěnec a důchodce. Praha 1936. Původní brož s měkkou obálkou, 28 stran. Dobrý stav.

- Bratislava
Kultúrna história, prírodné podmienky, sprievodca. Vydal Šport, Bratislava 1957. Původní brož s přebalem, 201 stran. Přebal na zadní straně mírně zašpiněný.

- Kuna lesní a skalní


- Satrap, katalog fotopotřeb
Desky, filmy, papíry, chemikálie, foto speciality, přijímací lampy - reklamní katalog. 16 stran původní brože, velmi dobrý stav.

- Dějiny zemí Koruny české . . . 2 svazky
Paseka 1992

- Ze starých letopisů českých
Svoboda 1980

- Christopher Hyde - Maxwellův vlak.
Svoboda - Libertas - Praha 1993 - 1. vydání - Brožované. Vynikající stav.

- Naše domácnost
Jedná se o původní brož určenou k vedení zápisů o rodinném rozpočtu a výdajích, cca 30 stran tabulek určených k vyplnění (viz foto). Pěkný stav!

- Ryby a plody moře
Podtitul : 57 osvědčených receptů
Formát : 17×19 cm, 80 stran
Datum vydání : 20.02.2008
ISBN : 978-80-247-2405-8
Anotace : Mimořádné pochoutky ryby a dary moře přijdou vždy k chuti a nadto jsou i zdravé. Moderní mladá kuchyně je kombinuje s pestrými saláty, křupavou zeleninou nebo lahodnými přílohami. Milovníci mořských ryb zde naleznou vždy správné recepty rozmanité předkrmy i rafinované hlavní chody, nechybí ani báječné speciality národních kuchyní! Více než 50 svůdných kombinací nabízí mořský zážitek pro každou příležitost.


- Řezbářství
P. Udržal, S. David

- Li Po - Měsíc nad průsmykem
ilustrace: materiál z čínského svitku
Národní galerie, Praha
překlad: Marta Ryšavá
nakladatel: Odeon, Praha
rok vydání: 1977
počet stran: 476
stav: výborný


- J. Josten - T. G. Masaryk a jeho odkaz angličanům (anglicky)
ilustrace: D. B.
nakladatel: 2nd Infantry Batallion, Anglie
rok vydání: 1942
počet stran: 36
stav: dobrý, původní brož


- Výbor básní Petra Bezruče
ilustrace: 4x původní dřevoryt, autor neuveden
nakladatel: Kroužek Slezanů, Anglie
rok vydání: 1940
počet stran: 82
stav: dobrý, původní brož,
(obálka mírně ušmudlaná)


- Finale (anglicky)
nakladatel: John Murray, Londýn
rok vydání: 1944
počet stran: 48
stav: dobrý, původní brož (drobné
stopy používání na obálce)


- Jan Kolovrat - Vojín Václav Pišout a spol. (úprava L. Sutnar)
ilustrace: Adolf Hoffmeister
nakladatel: Tiskařské podniky Richarda
Vogla, New York
rok vydání: 1945
počet stran: 84
stav: dobrý, původní brož


- Vojta Beneš - Talitha Kumi (Tobě pravím, vstaň!)
obálka: André Racz (Rumunsko)
nakladatel: vlastním nákladem
rok vydání: 1941
počet stran: 36
stav: dobrý, původní brož,
dedikace autora


- Eduard Bass - Klapzubova jedenáctka (anglicky), ilustrace J. Čapek
ilustrace: Josef Čapek
obálka: fotomontáž, anonym
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1943
počet stran: 108
stav: původní brož, obálka mírně podlepena,
jinak pěkný stav


- Reklamní leták Odeon 1925 - 1935 (obálka K. Teige)
obálka: typo, K. Teige
nakladatel: Odeon
počet stran: 8
stav: v textu občas podtrhané, jinak
dobrý stav


- Ivan Jelínek - Básně 1938-1944
obálka: O. T.
nakladatel: Naše Noviny, deník
čs. vojska, Velká Británie
rok vydání: 1944
počet stran: 76
stav: výborný, původní brož


- Josef Falta - Přes fronty a přes hranice
nakladatel: New York Listy
rok vydání: 1943
počet stran: 260
stav: dobrý, původní brož


- Czechoslovakia (anglicky)
ilustrace: množství fotografií
nakladatel: Czechoslovak national
council of Amerika, Chicago
rok vydání: 1939
počet stran: 104
stav: dobrý, původní brož


- Dr. Edvard Beneš - Šest let v exilu a druhé světové války
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1945
počet stran: 320
stav: pěkný, původní brož


- Jan Masaryk - Volá Londýn
nakladatel: Lincolns-Prager, Londýn
rok vydání: 1945
počet stran: 244
stav: dobrý, původní vazba s obálkou


- Hubert Ripka - Československo v nové Evropě
obálka: O. Treichlinger
nakladatel: Lincolns-Prager, London
rok vydání: 1945
počet stran: 144
stav: pěkný, původní vazba


- Jiří Mucha - Most
nakladatel: neuvedeno, vítězný román
literární soutěže U. S. Č. S., Londýn
rok vydání: 1943
počet stran: 148
stav: velmi pěkný, původní brož


- F. Klátil - Beneš o dnešku a zítřku
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1945
počet stran: 50
stav: výborný, původní brož


- Karel B. Palkovský - Rozcestí
nakladatel: Nová Svoboda, Londýn
rok vydání: 1941
počet stran: 64
stav: výborný, původní brož


- T. S. Eliot - Nyní a v Anglii
nakladatel: Faber a Faber, Londýn
rok vydání: kol. r. 1942
počet stran: 24
stav: původní brož, drobné vodní skvrny,
jinak pěkně zachovalé


- Naší cestou
nakladatel: Naše noviny, Londýn
rok vydání: 1943
počet stran: 88
stav: velmi pěkný, původní brož


- Bombardovací letectvo v třetím roce války
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Min. informací a Čechoslovák,
Londýn
rok vydání: 1944
počet stran: 56
stav: pěkný, původní brož


- Jiří Hronek - Churchill
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1941
počet stran: 64
stav: dobrý, původní brož


- Viktor Fischl - Evropské žalmy
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1941
počet stran: 56
stav: pěkný, původní brož


- Bohumil Beneš - Na domácí frontě a jiné povídky
obálka: J. Pachner
nakladatel: New Yorské listy, New York
rok vydání: 1945
počet stran: 224
stav: původní brož, drobné skvrny
na obálce jinak velmi pěkně zachovalé


- Otakar Odložilík - Tři stati o české otázce
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: neuvedeno
počet stran: 28
stav: dobrý, původní brož


- Dr. Vladimir Clementis - Panslavism (anglicky)
ilustrace: množství vyobrazení, obálka - fotomontáž
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1943
počet stran: 64
stav: původní brož, velmi dobře zachovalé


- Karel B. Palkovský - Pevnost Londýn
nakladatel: Trinity press, Londýn
rok vydání: 1945
počet stran: 144
stav: původní brož, pěkně zachovalé


- M. Hník, J. L. Hronek, K. Kříž, F. Langer, G. Winter - O Anglii a angličanech
nakladatel: Kruh přátel českosl. knihy
v Anglii, Londýn
rok vydání: neuvedeno
počet stran: 122
stav: dobrý, původní brož, na hřbetě
nalepený štítek


- Za scvrk se nám cvrk a jiné povídky
ilustrace: Z. K. nbsp
nakladatel: Naše Noviny, Londýn
rok vydání: 1944
počet stran: 74
stav: dobrý, původní brož s obálkou


- Tomáš Marný - Sláva má starosti
nakladatel: Kruh autorových přátel, Londýn
rok vydání: 1943
počet stran: 102
stav: původní brož, drobné skvrny na
obálce, jinak pěně čisté - nečtené


- A. J. Patzaková - Mládí Bedřicha Smetany
obálka: rytina F. Kysely
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1944
počet stran: 58
stav: původní brož, pěkně zachovalé


- Sir Archibald Wavell - Vojevůdcové a vojevůdcovství
nakladatel: vlastním nákladem
rok vydání: 1941
počet stran: 48
stav: výborný, původní brož


- Jan Dočkálek - Slezské slzy
obálka: lynorit, sig. W
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1941
počet stran: 38
stav: dobrý, původní brož


- Gustav Winter - Očima západu
nakladatel: Klub přátel českosl.
knihy a českols. PEN klub, Londýn
rok vydání: 1944
počet stran: 68
stav: výborný, původní brož


- Říz - Psáno na lafetu
ilustrace: František Bělský
nakladatel: vlastním nákladem
rok vydání: 1941
počet stran: 32
stav: výborný, původní brož


- Bohumil Bílek - Spojenci za války
ilustrace: Štěpán Roth
nakladatel: Lincolns-Prager, Londýn
rok vydání: 1945
počet stran: 40
stav: výborný, původní brož


- Voják - Světoběžník - Anglie nás svádí
ilustrace: autor
nakladatel: Arch. odd. 1. čs.
samostatné brigády ve Velké Británii
rok vydání: 1942
počet stran: 88
stav: výborný, původní brož


- Zem spieva - Výbor zo slovenskej poézie (slovensky)
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1945
počet stran: 86
stav: výborný, původní brož


- Karel Čapek - Povídky z obou kapes
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1941
počet stran: 166
stav: dobrý, původní brož


- Alois Jirásek - Filosofská historie
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1942
počet stran: 130
stav: dobrý, původní brož


- Rudolf Fuchs - O Petru Bezručovi a výbor ze Slezských písní
obálka: W. Schlosser
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1942
počet stran: 64
stav: původní brož, pěkně zachovalé


- F. Klátil - President, vláda a lid v boji o svobodu
nakladatel: Čechoslovák, Londýn
rok vydání: 1945
počet stran: 24
stav: výborný, původní brož


- Karel B. Palkovský - Sedmý listopad 1917
nakladatel: Společnost pro kulturní
a hospodářské styky s SSSR v Praze,
Londýn
rok vydání: 1942
počet stran: 16
stav: výborný, původní brož


- Dějiny Koreje
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Edice :Dějiny států
ISBN : 978-80-7106-580-7
EAN : 9788071065807
Originál :Korea Old and New, A History
Překlad : Bušková, Marta Horáková, Štěpánka
Formát : 426 stran, 21,5x16,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Dějiny významného státu Dálneho východu s bohatou a dlouhou minulostí i neméně dramatickou historií novodobou, kterou završilo politicky i vojensky labilní rozdělení na dva státy po korejské válce v roce 1953, pocházejí z dílny kolektivu významných historiků a politologů Harvardovy univerzity. Nejstarší písemné památky dokumentují vznik prvních států na korejském poloostrově v 1. tisícíletí př.n.l., v dalších obdobích se korejská státnost vyvýjela pod vlivem Číny a jejích momentálních zájmů na poloostrově, korejští vládci se často stávali vazaly čínského císaře. Přesto však Korejci dokázali vytvořit svébytné písmo a kulturu, které v ničem nezaostávaly za tvorbou mohutného souseda, a naopak se často stávali prostředníky mezi Čínou a Japonskem, které využívalo strategické polohy korejského poloostrova.

- Dějiny Koreje
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Edice :Dějiny států
ISBN : 978-80-7106-580-7
EAN : 9788071065807
Originál :Korea Old and New, A History
Překlad : Bušková, Marta Horáková, Štěpánka
Formát : 426 stran, 21,5x16,7cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Dějiny významného státu Dálneho východu s bohatou a dlouhou minulostí i neméně dramatickou historií novodobou, kterou završilo politicky i vojensky labilní rozdělení na dva státy po korejské válce v roce 1953, pocházejí z dílny kolektivu významných historiků a politologů Harvardovy univerzity. Nejstarší písemné památky dokumentují vznik prvních států na korejském poloostrově v 1. tisícíletí př.n.l., v dalších obdobích se korejská státnost vyvýjela pod vlivem Číny a jejích momentálních zájmů na poloostrově, korejští vládci se často stávali vazaly čínského císaře. Přesto však Korejci dokázali vytvořit svébytné písmo a kulturu, které v ničem nezaostávaly za tvorbou mohutného souseda, a naopak se často stávali prostředníky mezi Čínou a Japonskem, které využívalo strategické polohy korejského poloostrova.

- Zpěv do odposlechu víc
Nakladatel : Za tratí
ISBN : 978-80-904335-0-2
EAN : 9788090433502
Formát : 224 stran, 18,3x18,3cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Vybrat pár textů ze současné české punkové a noise scény a udělat z nich knihu? Proč? Kapely jako Gnu, OTK, Lyssa, Děti deště, Esgmeq, Wollongong, Innoxia Corpora a další vědí co chtějí zpívat a dokážou slovům dát formu, aniž by je zbavily přesnosti a naléhavosti. Poctivost tyhle texty krášlí. Jako vzpomínka jsou v knize zařazeny i průkopnické hymny od Michaels Uncle a Chicago I.R.A. Patnáct výletů do punkové poetiky, tentokrát bez bicích a kytar. V sedmipalcovém parádním knižním zpracování od Carton Clanu.

- Zpěv do odposlechu víc
Nakladatel : Za tratí
ISBN : 978-80-904335-0-2
EAN : 9788090433502
Formát : 224 stran, 18,3x18,3cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Vybrat pár textů ze současné české punkové a noise scény a udělat z nich knihu? Proč? Kapely jako Gnu, OTK, Lyssa, Děti deště, Esgmeq, Wollongong, Innoxia Corpora a další vědí co chtějí zpívat a dokážou slovům dát formu, aniž by je zbavily přesnosti a naléhavosti. Poctivost tyhle texty krášlí. Jako vzpomínka jsou v knize zařazeny i průkopnické hymny od Michaels Uncle a Chicago I.R.A. Patnáct výletů do punkové poetiky, tentokrát bez bicích a kytar. V sedmipalcovém parádním knižním zpracování od Carton Clanu.

- Cashflow
Podtitul : Jak vybřednout z krysího závodu
Nakladatel : Pragma
Formát : 0 stran, 26,5x39cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Hru CASHFLOW považujte za učební program pro lidi, kteří se chtějí bavit, rychle učit a zbohatnout.

- Cashflow
Podtitul : Jak vybřednout z krysího závodu
Nakladatel : Pragma
Formát : 0 stran, 26,5x39cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Hru CASHFLOW považujte za učební program pro lidi, kteří se chtějí bavit, rychle učit a zbohatnout.

- Fenomén Dáda
Podtitul : Životní příběh Dagmar Patrasové, královny dětských srdcí
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-654-0
EAN : 9788072176540
Formát : 278 stran, 23,5X15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Děti se na jejích koncertech pohybují jako zhypnotizované. Už dvacet let je ikonou zábavy pro nejmenší a nekorunovanou královnou jejich srdcí. Dáda Patrasová, hvězda legendárních seriálů Arabela či Návštěvníci, pro děti nazpívala přes dvě desítky úspěšných alb, na kontě má nepřeberně zlatých, platinových či multiplatinových desek a díky jim byla svého času i nejprodávanější českou zpěvačkou. Není se co divit, že svou slibně rozjetou hereckou kariéru, nastartovanou slavným Semaforem, pověsila kvůli lukrativnějším nabídkám na hřebík už dávno - přesto se nad jejími sexy scénami z filmů Vrchní, prchni či Smrt stopařek dodnes tají dech. Jaký byl ale její soukromý život? Ne vždy to byla selanka na růžovém baldachýnu, jak by se mohlo zdát. O svého manžela, saxofonistu Felixe Slováčka, musela a dodnes musí bojovat se závistivou konkurencí. Textař Jiří Štaidl (bratr Ladislava Štaidla), její první láska, tragicky zahynul. Skandály se jí nevyhýbaly, zejména v posledních letech. V každém případě je Dáda fenomén, pod jehož nablýskanou fasádou se skrývá mnoho šokujících odhalení.

- Fenomén Dáda
Podtitul : Životní příběh Dagmar Patrasové, královny dětských srdcí
Nakladatel : Jota
ISBN : 978-80-7217-654-0
EAN : 9788072176540
Formát : 278 stran, 23,5X15,5cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Děti se na jejích koncertech pohybují jako zhypnotizované. Už dvacet let je ikonou zábavy pro nejmenší a nekorunovanou královnou jejich srdcí. Dáda Patrasová, hvězda legendárních seriálů Arabela či Návštěvníci, pro děti nazpívala přes dvě desítky úspěšných alb, na kontě má nepřeberně zlatých, platinových či multiplatinových desek a díky jim byla svého času i nejprodávanější českou zpěvačkou. Není se co divit, že svou slibně rozjetou hereckou kariéru, nastartovanou slavným Semaforem, pověsila kvůli lukrativnějším nabídkám na hřebík už dávno - přesto se nad jejími sexy scénami z filmů Vrchní, prchni či Smrt stopařek dodnes tají dech. Jaký byl ale její soukromý život? Ne vždy to byla selanka na růžovém baldachýnu, jak by se mohlo zdát. O svého manžela, saxofonistu Felixe Slováčka, musela a dodnes musí bojovat se závistivou konkurencí. Textař Jiří Štaidl (bratr Ladislava Štaidla), její první láska, tragicky zahynul. Skandály se jí nevyhýbaly, zejména v posledních letech. V každém případě je Dáda fenomén, pod jehož nablýskanou fasádou se skrývá mnoho šokujících odhalení.

- Chvíle posvátná + CD + DVD
Podtitul : Vzpomínka na Miroslava Moravce
Nakladatel : Carpe diem
Formát : 72 stran, 19,5x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Knížka vzpomínající na spolupráci s velkou hereckou osobností při natáčení výjimečného projektu na pražském Vyšehradě doplňuje CD s pořadem uvádějícím básně Petra Pichla a DVD s půlhodinovým dokumentem zachycujícím mimo jiné Miroslava Moravce při práci na prvním multimediálním poetickém projektu, který kdy v tuzemsku vyšel. Kniha vychází jako připomínka skvělého interpretačního umění legendy českého divadla a dabingu.

- Chvíle posvátná + CD + DVD
Podtitul : Vzpomínka na Miroslava Moravce
Nakladatel : Carpe diem
Formát : 72 stran, 19,5x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Knížka vzpomínající na spolupráci s velkou hereckou osobností při natáčení výjimečného projektu na pražském Vyšehradě doplňuje CD s pořadem uvádějícím básně Petra Pichla a DVD s půlhodinovým dokumentem zachycujícím mimo jiné Miroslava Moravce při práci na prvním multimediálním poetickém projektu, který kdy v tuzemsku vyšel. Kniha vychází jako připomínka skvělého interpretačního umění legendy českého divadla a dabingu.

- Almanach Labyrint 2009
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 978-80-87260-00-5
EAN : 9788087260005
Formát : 424 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Tradiční ročenka pro knihkupce, nakladatele, knihovny, galerie, školy, kulturní instituce, novináře, milovníky knih i začínající spisovatele. Pro všechny, kdo čtou rádi knihy.

18. vydání Almanachu Labyrint přináší aktuální profily více než 500 českých nakladatelství (seznam produkce a ediční plány najdete v internetové verzi Almanachu). Součástí vydání je autorizovaný adresář knihkupectví, antikvariátů, distribučních firem, knihoven a také praktická INFORMAČNÍ část, obsahující rady nejen pro začínající nakladatele a samotné autory. Tato publikace vychází jako ročenka kulturní revue Labyrint.


- Almanach Labyrint 2009
Nakladatel : Labyrint
ISBN : 978-80-87260-00-5
EAN : 9788087260005
Formát : 424 stran, 19x12cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Tradiční ročenka pro knihkupce, nakladatele, knihovny, galerie, školy, kulturní instituce, novináře, milovníky knih i začínající spisovatele. Pro všechny, kdo čtou rádi knihy.

18. vydání Almanachu Labyrint přináší aktuální profily více než 500 českých nakladatelství (seznam produkce a ediční plány najdete v internetové verzi Almanachu). Součástí vydání je autorizovaný adresář knihkupectví, antikvariátů, distribučních firem, knihoven a také praktická INFORMAČNÍ část, obsahující rady nejen pro začínající nakladatele a samotné autory. Tato publikace vychází jako ročenka kulturní revue Labyrint.


- Dějiny sjednocené Evropy
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
ISBN : 978-80-7106-570-8
EAN : 9788071065708
Formát : 812 stran, 22x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (2. vydání)


Anotace : Kniha vycházející ke vstupu ČR do Evropské unie, se zabývá historií evropské myšlenky od antiky. Vlastním jádrem je však popis integračních snah v uplynulém století, zejména však po druhé světové válce, a také fungování EU a jejích institucí. Kniha je vybavena rozsáhlým obrazovým doprovodem, mnoha mapkami, schématy, grafy závěrem též chronologickým přehledem, seznamem literatury a rejstříkem.

- Dějiny sjednocené Evropy
Nakladatel : NLN - Nakladatelství Lidové noviny
ISBN : 978-80-7106-570-8
EAN : 9788071065708
Formát : 812 stran, 22x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (2. vydání)


Anotace : Kniha vycházející ke vstupu ČR do Evropské unie, se zabývá historií evropské myšlenky od antiky. Vlastním jádrem je však popis integračních snah v uplynulém století, zejména však po druhé světové válce, a také fungování EU a jejích institucí. Kniha je vybavena rozsáhlým obrazovým doprovodem, mnoha mapkami, schématy, grafy závěrem též chronologickým přehledem, seznamem literatury a rejstříkem.

- VANČURA VLADISLAV (1891-1942) LÉKAŘ, LEVICOVÝ SPISOVATEL, FILMOVÝ SCÉNÁRISTA A REŽISÉR, JEDEN Z PÁTEČNÍKŮ. ZAVRAŽDĚN NACISTY
Poznámka - PODPIS VE SVÉ KNIZE POLE ORNÁ A VÁLEČNÁ


- Atlas transformace
Nakladatel : tranzit.cz
ISBN : 978-80-87259-03-0
EAN : 9788087259030
Formát : 829 stran, 22x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Publikace Atlas transformace je globálním průvodcem po transformačních procesech. Cílem publikace je vytvořit pomocí strukturovaných hesel a uměleckých grafů nástroj pro uchopení procesů společenských a politických změn v zemích, které samy přijaly adjektivum transformační , anebo jsou tímto termínem označovány. Atlas transformace je publikován v češtině a shrnuje více než 200 základních hesel a klíčových termínů transformace. Do knihy přispívá několik desítek autorů z celého světa a jsou v ní znovu publikovány některé zásadní dobové texty.

- Patero pohádek
výborný stav

- Starobylé pohádky
výborný stav

- Řídících Márinka třetačkou
brožovaná,použitá

- Brouk Pytlík
použitá

- Strom plný papoušků
dobrý stav
Ilustrátor : Zmatlíková

- Christmas tales
jako nová,alnglické vánoční příběhy

- Tucet špinavců
jako nová

- Atlas transformace
Nakladatel : tranzit.cz
ISBN : 978-80-87259-03-0
EAN : 9788087259030
Formát : 829 stran, 22x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Publikace Atlas transformace je globálním průvodcem po transformačních procesech. Cílem publikace je vytvořit pomocí strukturovaných hesel a uměleckých grafů nástroj pro uchopení procesů společenských a politických změn v zemích, které samy přijaly adjektivum transformační , anebo jsou tímto termínem označovány. Atlas transformace je publikován v češtině a shrnuje více než 200 základních hesel a klíčových termínů transformace. Do knihy přispívá několik desítek autorů z celého světa a jsou v ní znovu publikovány některé zásadní dobové texty.

- William Diehl - Království pekla.
BB art - Praha 2000 - 1. vydání - Vázané. Vynikající stav. Obálka lehce zvlněná od polití vodou.

- Zlatá říše inků
Rok vydání : 1985 Poznámka :brož.

- Zvířata a rostliny
Rok vydání : 2000 Poznámka :A 4

- Záhady Velikonočního ostrova
Rok vydání : 1984

- Witch/ 100 čarodějných způsobů, jak vyjít s kamarády
Rok vydání : 2003

- Witch/ 100 čarodějných způsobů, jak se bavit o prázdninách
Rok vydání : 2003

- Witch/ 100 čarodějných způsobů, jak přežít ve škole mezi učiteli, spolužáky a nejlepšími přáteli
Rok vydání : 2003

- Česká poesie XIX. věku
Vydal Spolek českých spisovatelů-belletristů Máj, Praha. Nakladatel Jos. R. Vilímek. Původní celoplátěná nakladatelská vazba s nádherně zdobenou přední stranou desek (zlacení, barvení, vlis). 439 stran. Velmi dobrý stav.

- Česká poesie XIX. věku
Vydal Spolek českých spisovatelů-belletristů Máj, Praha. Nakladatel Jos. R. Vilímek. Původní celoplátěná nakladatelská vazba s nádherně zdobenou přední stranou desek (zlacení, barvení, vlis). 439 stran. První složka uvolněná ze hřbetu, mírně uvolněnější vazba. Dobrý stav.

- Brno - soubor původních leptů
Soubor šesti originálních grafických listů s brněnskou tematikou, signováno autorem, podpis je však nečitelný. Pěkný stav.

- Hoří!!! - kolorovaná kresba tužkou
Hoří!!!. Přesmutný výjev ze dne 2. na 3. února v noci. - Ironie osudu! - Generál kvartýrmajstr zůstal sám bez kvartýry, Čeljabinsk 7/II. 1919, 8°. Kresba na obou stranách v rozích ušpiněna od korodujících připínáčků, drobná perforace staré přeložení. Jinak nepoškozeno a v pěkném stavu.

- Národ. Ročník I. 1917.
Poloplátěná vazba, 638 str. Praha, 1917. Desky a hrany odřené, přední dsky v dolním rohu nalomené, svazek je uvolněn v ohybu předsádek, uvnitř na začátku zahnědlé, velmi dobrý stav.

- Pražský sborník historický XII
Vydalo nakladatelství Panorama, Praha 1980. Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 258 stran. Velmi dobrý stav.

- Pražský sborník historický XIII
Vydalo Panorama, Praha 1981. Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 194 stran. Velmi dobrý stav.

- Pražský sborník historický XIX
Vydalo nakladatelství Panorama, Praha 1986. Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 214 stran. Velmi dobrý stav.

- Pražský sborník historický XVII
Vydalo Panorama, Praha 1984. Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 183 stran. Velmi dobrý stav.

- Pražský sborník historický XX
Vydalo nakladatelství Panorama, Praha 1987. Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 228 stran. Dobrý stav.

- Pražský sborník historický XXI
Vydalo nakladatelství Panorama, Praha 1988. Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 206 stran. Dobrý stav.

- Pražský sborník historický XXIV
Vydalo nakladatelství Panorama, Praha 1991. Původní celoplátěná vazba s originálním papírovým přebalem, 210 stran. Dobrý stav.

- Generation X 1994
World Press Photo. Joop swart Masterclass ISBN: 90-803698-2-9, 2004, Amsterdam, World Press Photo. Zcela nová kniha s obrovskou fotografickou přílohou anglicky. * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

- Vzorník J. Riemera, velkoobchodu s papírem
J. Riemer, velkoobchod papírem a tovární sklad - vzorník papíru. Dobrý stav.

- Archeologické výzkumy v jižních Čechách, 1/1983
Sborník Archeologické komise Krajské muzejní rady, č. 1. Vydalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, 1983. Původní brož, 141 stran. Pěkný stav.

- Archeologické výzkumy v jižních Čechách, 3/1986
Sborník Archeologické komise Krajské muzejní rady, č. 3. Vydalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, 1986. Původní brož, 179 stran. Pěkný stav.

- Archeologické výzkumy v jižních Čechách, 5/1988
Sborník Archeologické komise Krajské muzejní rady, č. 5. Vydalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, 1988. Původní brož, 207 stran. Pěkný stav.

- Archeologické výzkumy v jižních Čechách, 7/1990
Sborník Archeologické komise Krajské muzejní rady, č. 7. Vydalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, 1990. Původní brož, 183 stran. Pěkný stav.

- Archeologické výzkumy v jižních Čechách, 9/1996
Sborník Archeologické komise Krajské muzejní rady, č. 9. Vydalo Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, 1996. Původní brož, 197 stran. Pěkný stav.

- Archeologické zrcadlení
Vydalo Vlastivědné muzeum v Olomouci, 2001. 159 stran, pevná vazba s velkým množstvím obrazového materiálu. Pěkný stav.

- Bibliografie české historie za rok 1905
Nákladem Klubu historického, Praha 1906. Součást Českého časopisu historického, ročník XII. (1906). Původní brož, bez obálky, jinak v dobrém stavu. 52 stran.

- Cesta mořem čsl. vojsk - přehled. mapa
z Vladivostoku do Evropy. Štáb čsl. vojsk Dál. Vých., Vladivostok - leden 1920. Vícekrát skládaná mapa, 333 × 458 mm, černobílá. Místy potrhána ve skladech, v rozích viditelné stopy po připínáčcích. Jinak v pěkném stavu.

- Československé besedy, roč. I., č. 5 .
Příloha Československého Denníku. Původní sešit, nerozřezané složky, 8°. Velmi pěkný stav.

- Hanák, č. 2, leden 1918
Časopis 6. českoslov. stř. Hanáckého pluku. Původní nesv. číslo přetištěný rukopis, 24 S., Fol. Obálka v okrajích nepatrně potrhána. Celkově vybledlé. Jinak ve velmi pěkném stavu.

- Houpačky, č. 1. - 4. - Irkustsk 1919
červenec - říjen, Irkutsk 1919, Fol. Původní nesv. sešity s barevnými obálkami a četnými ilustracemi v textu 4 S., 8 S., 8 S., 8 S. Okraje v oblasti ořízky místy mírně potrhány. Jinak nepoškozeno a ve velmi pěkném stavu.

- Charlesova teta - pozvánka na představení
veselohra o třech jednáních, angl. napsal H. Ch., volný překlad Z. Ruského, režiser Viktor Saksl. První pohostinské představení, které sehraje Osvětový kroužek vojenské nem. číslo 4. v sobotu dne 5. června 1920 v AM Baru. Pozvánka, jednolist, malá 4°, vícekrát skládáno. Ve skladech leche potrháno a nepatrně ušpiněno. Jinak v pěkném stavu.

- Konvolut dobových periodik 1914 - 1920
Nesvázaná jednotlivá čísla těchto periodik: - Národní Politika: roč. XXXIII., č. 316, 15. listopadu 1915 - Národní Politika: roč. XXXV., č. 310, 11. listopadu 1917 - Národní Politika: roč. XXXVI., č. 223, 28. září 1918 - Národní Politika: roč. XXXVI., č. 248, 27. října 1918 - Národní Politika: roč. XXXVI., č. 249, 28. října 1918 - Národní Politika: roč. XXXVI., č. 250, 29. října 1918 + Odpolední vydání - Národní Politika: roč. XXXVI., č. 252, 31. říjen 1918 - Národní Listy, Zvláštní vydání, roč. LIV., 30. srpna 1914 - Národní Listy, Zvláštní vydání, roč. LIV., 6. září 1914 - Národní Listy, roč. LIV., č. 276, 8. října, 1914 - Národní Listy, roč. LVII., č. 2, 13. ledna, 1917 - Národní Listy, roč. LVII., č. 21, 23. ledna, 1917 - Národní Listy, roč. LVII., č. 22, 24. ledna, 1917 - Národní Listy, roč. LVII., č. 23, 25. ledna, 1917 - Národní Listy, roč. LVII., č. 27, 29. ledna, 1917 - Národní Listy, roč. LVII., č. 30, 1. února, 1917 - Národní Listy, roč. LVII., č. 34, 5. února, 1917 - Národní Listy, roč. LVIII., č. 114, 26. října, 1918 - Národní Listy, roč. LVIII., č. 116, 27. října, 1918 + večerní vydání - Národní Listy, roč. LVIII., č. 140, 24. listopadu, 1918 - Národní Listy, roč. LIX., č. 240, 29. října, 1919 - Vzdělávací příloha Národních Listů, č. 253, 26. říjen, 1919 - Dvacátý Osmý Říjen, Příloha Národních Listů, č. 254, 28. října, 1919 - Právo Lidu, roč. XXV., č. 237, 28. srpna, 1916 - Večerník Práva Lidu, Zvláštní vydání, roč. VII. (XXVII.), č. 243, 28. října, 1918 - Česká Stráž - Orgán České strany pokrokové, roč. I., č. 41, 20. prosince, 1918 - Venkov - Ústřední list České strany agrární, č. 250, 27. října,1918 - Čas. - Dopolední vydání, roč. XXVIII., č. 228, 8. srpna, 1914 - Čas. - Dopolední vydání, roč. XXVIII., č. 254, 21. srpna, 1914 - Večer, lidový deník, rok 1918, č. 243 - Český Deník - Zvláštní vydání: Rakousko nabídlo čtyřdohodě okamžitě příměří a mír - Moravské Orlice, Brno, roč. LVI, č. 248, 30. října, 1918 - Prohlášení československého státu - Slovenský Týždenník, Budapešť (Peštbudin), roč. XII., č. 32, 7. srpna, 1914 - Prager Tagblatt - Extra-Ausgabe, roč. XXXIX, č. 269, 30. září, 1914 . Die russische Offensive im Zusammenbruch. Ein Armebefehl des Erzherzogs Friedrich Exempláře v okrajích místy potrhané lehce lámavé vlivem kyselosti papíru. Některá čísla ofrankována. Jinak nepoškozeno a v pěkném stavu.

- Korespondenční lístek Červeného kříže
poslaný paní Vil. Klecandovou podpl. gen. štábu Vl. Klecandovi na Sibiř. Mírně ohmatáno. Jinak nepoškozeno a v pěkném stavu.

- Krejčovské ateliery Bartůněk, reklamní brožura
Praha, 1921-1936. Půvabná reklamní brožura s mnoha dobovými fotografiemi a ilustracemi. Cca 10 stran, pěkný stav!

- Návrat XX. transport, č. 5. 7., 1920
Casopis csl. legionaru na lodi Mount Vernon, č. 5. 7., 1920, Atlantický oceán, Středozemní moře, 8. června a 5. srpna, 1920. Nesv. pův. čísla, 12 S., 8 S., 8°. Stránky místy nepatrně flekaté zažloutlý papír. Titulní strana 5. čísla oddělena. Jinak nepoškozeno a v pěkném stavu.

- Potvrzení o právu nošení stužky
Československé Revoluční Medaile a Spojenecké Medaile. Štáb 3. střelecké divise, 21. srpna 1920. Vyplněno a opatřeno úředním razítkem a podpisy náčelníků. Strojopis, 12°. Ve skladech potrháno, obě strany flekaté. Jinak v pěkném stavu.

- Praha o všesokolském sletu 1929
Cizinecký almanach v němčině, francouzštině, angličtině a češtině. Dobová slepá poloplátěná převazba, cca 150 stran s rozsáhlou foto přílohou. Velmi dobrý stav.

- Rakousko-uherská Červená kniha. Diplomatické spisy
o událostech před válkou 1914. Překlad úředního vydání s úvodem. Brož., 102 str. Vídeň, Manzovo c. a k. knihkupectví, 1915. Dobrý stav.

- Rozhodnutí nejvyššího soudu ČSR , 1936
Rozhodnutí nejvyššího soudu československé republiky ve věcech občanských. Ročník osmnáctý, obsahující rozhodnutí z roku 1936. Vydal Zbroj, Mladá Boleslav, 1937. Celoplátěná vazba se zlacením na hřbetu, 1383 stran. Desky nepatrně natržené ve hřbetu, velmi dobrý stav.

- Řády a čestné odznaky v říši rakousko-uherské
Zvláštní příloha k Batovcovu Politickému Kalendáři na r. 1916. Původní brož se sponkami, 7 stran textu + 6 tabulí s kresbami řádů a odznaků. Listy v dolním rohu mírně natržené, dobrý stav.

- Seznam obcí a okresů ? které byly připojeny
k Německu, Maďarsku a Polsku (stav ke dni 28. listopadu 1938. Brož., 67 str. Praha, St. úřad statistický, 1938. Desky vícekrát natržené, vepředu přelomené, s chybějícími drobnými částmi (viz foto), uvnitř dobrý stav.

- Složenka pro předplatné časopisu Paměti Legionářů
Československá Obec Legionářská - Župní výbor Mladá Boleslav. Pěkný stav.

- Ústí nad Orlicí: Město přírodních krás a
a dobrého textilu. Cca 30 stran, jedná se o propagační materiál s množstvím fotografií. Původní poloplátěné desky s ilustrací na obálce, originálně svázáno pomocí šňůrky. Desky zřejmě polité - zkrabatělé a zašpiněné - viz foto. Uvnitř dobrý stav.

- Ve službách archeologie
Sborník k 60. narozeninám RNDR. Vladimíra Haška. Uspořádali a k vydání připravili Pavel Kouřil, Rostislav Nekuda a Josef Unger. Vydal Archeologický ústav Akademie věd České republiky, Brno 1998. Původní vazba, 324 stran. Pěkný stav!

- Vestník csl. vojsk na Dalekem Vychode č. 6, 1919
Vladivostok, 13. duben 1919. Původní nesv. sešit, 4 S., malá 4°. Velmi pěkný stav.

- Volnost, č. 5.,7.,8., 1920 - loď Amerika
časopis politicko - výchovný. Původní nesv. čísla, strojopis, 20 S., 16 S., 16 S., 8°. Obálky nepatrně ušpiněny a vybledlé. Jinak ve velmi pěkném stavu.

- XLIII. výroční zpráva c. k. vyššího gymnásia v
Jindřichově Hradci za školní rok 1902-1903. Brož., 20 a 48 str. Jindřichův Hradec, 1903. Hřbet uvnitř je rozlomený, některé dvojlisty uvolněné, jinak dobrý stav.

- Zprávy Českého zemského archivu , sv. IX.
Zprávy Českého zemského archivu, sv. IX. Praha 1946. Původní brož, 406 stran. Dobrý stav, titulní strana obálky je však odtržena a roztržena na dvě části.

- Zprávy Českého zemského archivu , sv. VII.
Zprávy Zemského archivu Království českého, sv. VII. Praha 1932. Původní brož, 342 stran. Velmi slušný stav, blok rozpadlý na několik částí.

- Zprávy Českého zemského archivu , sv. VIII.
Zprávy Zemského archivu Království českého, sv. VIII. Praha 1939. Původní brož, 293 stran. Velmi dobrý stav, první strana obálky je však odtržena od knižního bloku a přetržena na dvě části.

- Zprávy zemského archivu , sv. V.
Zprávy Zemského archivu Království českého, sv. V. Praha 1918. Původní brož, 342 stran. Pouze slušný stav, blok rozpadlý na několik částí, listy pomačkané na okrajích.

- Archeologie Moravy a Slezska, ročník 1 (2001)
Kopřivnice. Hulín. Frýdek-Místek. Havířov, Česká archeologická společnost - pobočka pro severní Moravu a Slezsko, 2001. Původní brož, 184 stran. Pěkný stav!

- Výboj. Ústřední orgán federovaných dělnických
tělocv. jednot českosl. Proletáři všech zemí spojte se! 1923. Ročník III. Poloplátěná převazba, 160 str. Praha, 1923. Původní brožový svazek je na začátku a na konci značně zahnědlý a s velkými hnědými skvrnami, jinak uvnitř velmi dobrý stav.

- 180 let Lobkowiczkého vinařství na Mělníce
180 let péče o ušlechtilou révu Karlovu. 1753-1933. Původní brož, cca 50 stran. Velmi dobrý stav.

- Cca 125 nádherných starých reklamních pohádek
Cca 125 nádherných starých reklamních pohádek! Nevídaný konvolut! Původní brož, nepatrně odřené, jedna v půli roztržená, několik dublet, každý sešítek 2-6 stran s ilustracemi na titulní straně (někdy i uvnitř sešitu) a reklamou na zadní. Velmi dobrý stav!

- dětský časopis Punťa, sešit 26. (1937)
Dobový dětský časopis s komiksem. Původní sešit s obálkou, 15 stran s množstvím ilustrací. Vydala Rodina, Praha 1937. Na přední straně obálky razítko, dobrý stav.

- dětský časopis Punťa, sešit 31. (1937)
Dobový dětský časopis s komiksem. Původní sešit s obálkou, 15 stran s množstvím ilustrací. Vydala Rodina, Praha 1937. Na přední straně obálky razítko a malá skvrnka (viz foto), velmi dobrý stav.

- dětský časopis Punťa, sešit 32. (1937)
Dobový dětský časopis s komiksem. Původní sešit s obálkou, 15 stran s množstvím ilustrací. Vydala Rodina, Praha 1937. Na přední straně obálky razítko, u hřbetu jsou malé dirky (zřejmě pozůstatek svázání do konvolutu nebo ročníku). Dobrý stav.

- dětský časopis Punťa, sešit 33. (1937)
Dobový dětský časopis s komiksem. Původní sešit s obálkou, 11 stran s množstvím ilustrací. Vydala Rodina, Praha 1937. Na přední straně obálky razítko, u hřbetu jsou malé dirky (zřejmě pozůstatek svázání do konvolutu nebo ročníku), přední strana obálky mírně natržená ve hřbetu. Dobrý stav.

- dětský časopis Punťa, sešit 59. (1939)
Dobový dětský časopis s komiksem. Původní sešit s obálkou, 15 stran s množstvím ilustrací. Vydala Rodina, Praha 1939. Sešit nese stopy přehnutí, přední strana obálky nepatrně zašpiněná. Dobrý stav.

- Katalog investorského nábytku
Vydala Hlavní správa odbytu Ministerstva lesů a dřevařského průmyslu. Původní brož, 80 stran. Chybí horní roh obálky, ta také mírně zašpiněná. Sponka, jíž je brož svázaná, je namnoze zrezlá - nepatrně zašpiněné přiléhající strany. Dobrý stav!

- Materiály knihtiskové, ofsetové, hlubotiskové a ..
knihařské. Vydalo SNTL, Praha 1957 v Nauce o materiálech používaných v polygrafii, sv. III. Původní poloplátěná vazba s přebalem, 434 stran. Přebalem nepatrně odřený, dobrý stav.

- Nábytek a jiné praktické předměty domácí výroby
Druhé zdokonalené vydání s 302 vyobrazeními. Vydal Šolc a Šimáček, Praha. Původní brož, 295 stran. Pouze slušný stav, uvolněný hřbet, listy na okrajích pomačkané, obálka lehce zašpiněná a potrhaná.

- Příručka ke zkoušce tovaryšské
k závěrečné zkoušce učňovské pro kandidáty odboru knihařského, karonážnickéhé, pouzdrařského a linkovačského. Vydal Zemská jednota odborných společenstev knihařů, kartonážníků, pouzdrařů a linkovačů pro zemi Českou, Praha (nedat.). Původní brož, 73 stran. Velmi dobrý stav.

- Technologie sazby na strojích Linotype a Intertype
První díl. Vydalo SNTL, Praha 1955. Původní poloplátěná vazba bez přebalu, 163 stran s množstvím obrazového materiálu. Desky lehce zašpiněné. Dobrý stav.

- Universal grotesk
Jedná se o vzorník písma. Vydala Slévárna písem, Praha. Původní brož, cca 21 stran. Několik listů uvolněno, listy mají u hřbetu kulaté otvory určené zřejmě ke svázání do většího celku. Dobrý stav.

- Vývoj života
Rok vydání : 1966 Poznámka :A4

- W.I.T.C.H. Nezbytník každé čarodějky
Rok vydání : 2003

- Veselé počítán
Rok vydání : 2001 Poznámka :A 4

- Velká kniha říkadel
Rok vydání : 1999 Poznámka :A4, váz

- Fráňa Šrámek - Bouřky a duhy


- Fráňa Šrámek - Bouřky a duhy


- Velká dětská encyklopedie
Rok vydání : 1995 Poznámka :A 4

- Velká cesta kolem světa: Z Paříže do akaru
Rok vydání : 1992 Poznámka :A 4

- Ve stínu mešit (Dobrodr.příběhy)
Rok vydání : 1994 Poznámka :A 4

- Už to znám (Ilustr.dějiny světa)
Rok vydání : 1998 Poznámka :A 4

- Už čtu sám
Rok vydání : 1996

- Učíme se kreslit
Rok vydání : 1994 Poznámka :A 4

- Zavřený dům
Ze španělštiny přeložil Zdeněk Šmíd. Vydavatel : Jan V. Pojer, Brno Rok vydání: 1944 Jazyk: Čeština Počet stran: 105

- Mary Higgins Clark - Výhra v loterii
ALPRESS - Frýdek-Místek 1996 - 1. vydání - edice Klokan - Vázané. Vynikající stav včetně obálky. Vazba lehce ošoupaná.

- Josef Klempera - malíř a domov


- I.A.Jefremov - Cesta větrů


- Hradec Králové, knižní plán města 1:15 000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-274-8
EAN : 9788072332748
Formát : 56 stran, 22,2x15,4cm, česky, kroužková vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Podrobný plán města v praktickém formátu A5 s kroužkovou vazbou zobrazuje celé katastrální území v měřítku 1:15 000. Součástí je podrobný plán centra, rejstřík ulic a textová část věnovaná historii i současnosti města.

- Hradec Králové, knižní plán města 1:15 000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-274-8
EAN : 9788072332748
Formát : 56 stran, 22,2x15,4cm, česky, kroužková vazba
Rok vydání :2007 (1. vydání)


Anotace : Podrobný plán města v praktickém formátu A5 s kroužkovou vazbou zobrazuje celé katastrální území v měřítku 1:15 000. Součástí je podrobný plán centra, rejstřík ulic a textová část věnovaná historii i současnosti města.

- Jizerské hory - cykloturistická mapa 1:65 000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-310-3
EAN : 9788072333103
Formát : 0 stran, 22,5x10,5cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Turistická mapa se značenými cyklistickými trasami, vytištěná na voduvzdorném neroztrhnutelném papíru.

- Jizerské hory - cykloturistická mapa 1:65 000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-310-3
EAN : 9788072333103
Formát : 0 stran, 22,5x10,5cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Turistická mapa se značenými cyklistickými trasami, vytištěná na voduvzdorném neroztrhnutelném papíru.

- Krkonoše - cykloturistická mapa 1:65 0000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-311-0
EAN : 9788072333110
Formát : 0 stran, 22,5x10,5cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Turistická mapa z nové řady v měřítku 1:65 000 se značenými cyklistickými trasami, vytištěná na voduvzdorném syntetickém papíru.

- Krkonoše - cykloturistická mapa 1:65 0000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-311-0
EAN : 9788072333110
Formát : 0 stran, 22,5x10,5cm, česky, neurčeno vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Turistická mapa z nové řady v měřítku 1:65 000 se značenými cyklistickými trasami, vytištěná na voduvzdorném syntetickém papíru.

- Rozrazil 28/2009
Nakladatel : Větrné mlýny
Formát : 92 stran, 25,5x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Revue na provázku - poutavý časopis.

- Rozrazil 28/2009
Nakladatel : Větrné mlýny
Formát : 92 stran, 25,5x21cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Revue na provázku - poutavý časopis.

- Střední Čechy a Praha 1:20 000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-305-9
EAN : 9788072333059
Formát : 210 stran, 29,8x22,5cm, česky, kroužková vazba
Rok vydání :2009 (5. vydání)


Anotace : Toto ojedinělé kartografické dílo zobrazuje oblast velké Prahy a středních Čech v jednotném měřítku 1:20 000 s praktickou kroužkovou vazbou. Mapa zohledňuje aktuální správní uspořádání a členění obcí, dále jsou zobrazena centra všech bývalých okresních měst. Rozsáhlý rejstřík obsahuje téměř 20 000 existujících názvů ulic ve městech a obcích.

- Střední Čechy a Praha 1:20 000
Nakladatel : Žaket
ISBN : 978-80-7233-305-9
EAN : 9788072333059
Formát : 210 stran, 29,8x22,5cm, česky, kroužková vazba
Rok vydání :2009 (5. vydání)


Anotace : Toto ojedinělé kartografické dílo zobrazuje oblast velké Prahy a středních Čech v jednotném měřítku 1:20 000 s praktickou kroužkovou vazbou. Mapa zohledňuje aktuální správní uspořádání a členění obcí, dále jsou zobrazena centra všech bývalých okresních měst. Rozsáhlý rejstřík obsahuje téměř 20 000 existujících názvů ulic ve městech a obcích.

- Revolver Revue 75
Nakladatel : Revolver Revue
Formát : 250 stran, 24x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Časopis kulturní sebeobrany.

- Revolver Revue 75
Nakladatel : Revolver Revue
Formát : 250 stran, 24x16cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Časopis kulturní sebeobrany.

- Palác Akropolis
Nakladatel : J-Press
ISBN : 978-80-904305-0-1
EAN : 9788090430501
Formát : 284 stran, 24x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Čtenář si může nejdříve prohlédnout současnou podobu Akropole jež je odrazem magického světa Františka Skály. Publikace je doslova nabita desítkami emocionálně silných fotografií, zachycujících hudební dění v Paláci Akropolis, ale také pečlivě vybraných snímků Gábiny Fárové, Ester Starman nebo Pavla Rydla, které byly vystaveny ve foyer paláce. Jádrem textové části monografie je rozsáhlé pojednání o hudební produkci Paláce Akropolis, jehož autorkou je hudební publicistka Jana Kománková. V knize čtenáři najdou i doprovodné texty k významnějším výstavám, které se v paláci uskutečnily, ale také shrnutí novodobé divadelní éry Akropole z pera producentky Hany Kubáčkové.

- Palác Akropolis
Nakladatel : J-Press
ISBN : 978-80-904305-0-1
EAN : 9788090430501
Formát : 284 stran, 24x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Čtenář si může nejdříve prohlédnout současnou podobu Akropole jež je odrazem magického světa Františka Skály. Publikace je doslova nabita desítkami emocionálně silných fotografií, zachycujících hudební dění v Paláci Akropolis, ale také pečlivě vybraných snímků Gábiny Fárové, Ester Starman nebo Pavla Rydla, které byly vystaveny ve foyer paláce. Jádrem textové části monografie je rozsáhlé pojednání o hudební produkci Paláce Akropolis, jehož autorkou je hudební publicistka Jana Kománková. V knize čtenáři najdou i doprovodné texty k významnějším výstavám, které se v paláci uskutečnily, ale také shrnutí novodobé divadelní éry Akropole z pera producentky Hany Kubáčkové.

- Reflexe č.35
Nakladatel : Oikoymenh
Formát : 150 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Časopis pro filosofii a theologii vychází dvakrát ročně.

Jan Janda: Pojetí spravedlnosti v Platónově Ústavě a v Aristotelově Etice Nikomachově
Martin Pokorný: Předmět vnímání a předmět zájmu - k jednomu motivu u Kanta
Lenka Karfíková: Časovost a autenticita podle Sein und Zeit
Jakub Jirsa: Teleologie v Theofrastově Metafyzice
Odo Marquard: Kompetence ke kompenzaci nekompetence?


- Reflexe č.35
Nakladatel : Oikoymenh
Formát : 150 stran, 20x13cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Časopis pro filosofii a theologii vychází dvakrát ročně.

Jan Janda: Pojetí spravedlnosti v Platónově Ústavě a v Aristotelově Etice Nikomachově
Martin Pokorný: Předmět vnímání a předmět zájmu - k jednomu motivu u Kanta
Lenka Karfíková: Časovost a autenticita podle Sein und Zeit
Jakub Jirsa: Teleologie v Theofrastově Metafyzice
Odo Marquard: Kompetence ke kompenzaci nekompetence?


- CD-Zavěste, prosím, volá Semafor
znamu dvou pořadů Divadla Semafor potěší nejen pamětníky, kteří si pod jmény učinkujících osobností vybaví okamžitě důvěrně známé tváře z obrazovky a z jeviště. Pořad Zavěste prosím, volá Semafor sestavil Miroslav Šimek s pomocí režiséra Jána Roháče, premiéru měl 5. dubna 1972 a do konce sezóny 1988/1989 se v obměnách dočkal 310 repríz.

- CD-Zavěste, prosím, volá Semafor
znamu dvou pořadů Divadla Semafor potěší nejen pamětníky, kteří si pod jmény učinkujících osobností vybaví okamžitě důvěrně známé tváře z obrazovky a z jeviště. Pořad Zavěste prosím, volá Semafor sestavil Miroslav Šimek s pomocí režiséra Jána Roháče, premiéru měl 5. dubna 1972 a do konce sezóny 1988/1989 se v obměnách dočkal 310 repríz.

- Pověry o zdraví mají tuhý život
Nakladatel : Mayday
ISBN : 978-80-86986-11-1
EAN : 9788086986111
Formát : 192 stran, 19x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Jak si vybíráme partnera pro život? Je pizza a hamburger opravdu nezdravé jídlo a zvyšuje pití kávy opravdu krevní tlak? Proč mají muži ranní erekci? Má pití před jídlem vliv na množství toho, co sníme? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v knize zabývající se čtivou a srozumitelnou formou moderními pověrami a překonanými tvrzeními okolo našeho zdraví a stravování.

- Pověry o zdraví mají tuhý život
Nakladatel : Mayday
ISBN : 978-80-86986-11-1
EAN : 9788086986111
Formát : 192 stran, 19x12cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Jak si vybíráme partnera pro život? Je pizza a hamburger opravdu nezdravé jídlo a zvyšuje pití kávy opravdu krevní tlak? Proč mají muži ranní erekci? Má pití před jídlem vliv na množství toho, co sníme? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v knize zabývající se čtivou a srozumitelnou formou moderními pověrami a překonanými tvrzeními okolo našeho zdraví a stravování.

- Zjednodušená italština
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-174-8
EAN : 9788073351748
Formát : 128 stran, 21,3x14,4cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Chystáte se na dovolenou nebo na obchodní schůzku, ale NEOVLÁDÁTE italštinu NEBO JSTE ji POZAPOMNĚLI? Naučte se RYCHLE právě to, co BUDETE OPRAVDU POTŘEBOVAT!

Připravili jsme pro vás ZJEDNODUŠENOU, ZESTRUČNĚNOU verzi italštiny: nebudete mluvit dokonale, ale CIZINCI VÁM BUDOU ROZUMĚT!

Zvuková učebnice na dvou CD s doprovodnou tištěnou příručkou představují úplný KURZ ZJEDNODUŠENÉ ITALŠTINY s těmito hlavními výhodami:

ŘÍZENÁ METODA, kdy výsledky dosažené v daném kroku určují následující krok

zaměření na MLUVENOU ŘEČ

ZVLÁDNUTÍ celého kurzu ZA ŠEST TÝDNŮ (35 minut každý den od pondělí do soboty, v neděli regenerace)

možnost UČIT SE POUZE Z CD (například během jízdy autem ap.)


- Zjednodušená italština
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-174-8
EAN : 9788073351748
Formát : 128 stran, 21,3x14,4cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Chystáte se na dovolenou nebo na obchodní schůzku, ale NEOVLÁDÁTE italštinu NEBO JSTE ji POZAPOMNĚLI? Naučte se RYCHLE právě to, co BUDETE OPRAVDU POTŘEBOVAT!

Připravili jsme pro vás ZJEDNODUŠENOU, ZESTRUČNĚNOU verzi italštiny: nebudete mluvit dokonale, ale CIZINCI VÁM BUDOU ROZUMĚT!

Zvuková učebnice na dvou CD s doprovodnou tištěnou příručkou představují úplný KURZ ZJEDNODUŠENÉ ITALŠTINY s těmito hlavními výhodami:

ŘÍZENÁ METODA, kdy výsledky dosažené v daném kroku určují následující krok

zaměření na MLUVENOU ŘEČ

ZVLÁDNUTÍ celého kurzu ZA ŠEST TÝDNŮ (35 minut každý den od pondělí do soboty, v neděli regenerace)

možnost UČIT SE POUZE Z CD (například během jízdy autem ap.)


- Zjednodušená španělština
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-173-1
EAN : 9788073351731
Formát : 128 stran, 21,2x14,3cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Chystáte se na dovolenou nebo na obchodní schůzku, ale NEOVLÁDÁTE španělštinu NEBO JSTE ji POZAPOMNĚLI? Naučte se RYCHLE právě to, co BUDETE OPRAVDU POTŘEBOVAT!

Připravili jsme pro vás ZJEDNODUŠENOU, ZESTRUČNĚNOU verzi španělštiny: nebudete mluvit dokonale, ale CIZINCI VÁM BUDOU ROZUMĚT!

Zvuková učebnice na dvou CD s doprovodnou tištěnou příručkou představují úplný KURZ ZJEDNODUŠENÉ ŠPANĚLŠTINY s těmito hlavními výhodami:

ŘÍZENÁ METODA, kdy výsledky dosažené v daném kroku určují následující krok

zaměření na MLUVENOU ŘEČ

ZVLÁDNUTÍ celého kurzu ZA ŠEST TÝDNŮ (35 minut každý den od pondělí do soboty, v neděli regenerace)

možnost UČIT SE POUZE Z CD (například během jízdy autem ap.)


- Zjednodušená španělština
Nakladatel : Leda
ISBN : 978-80-7335-173-1
EAN : 9788073351731
Formát : 128 stran, 21,2x14,3cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Chystáte se na dovolenou nebo na obchodní schůzku, ale NEOVLÁDÁTE španělštinu NEBO JSTE ji POZAPOMNĚLI? Naučte se RYCHLE právě to, co BUDETE OPRAVDU POTŘEBOVAT!

Připravili jsme pro vás ZJEDNODUŠENOU, ZESTRUČNĚNOU verzi španělštiny: nebudete mluvit dokonale, ale CIZINCI VÁM BUDOU ROZUMĚT!

Zvuková učebnice na dvou CD s doprovodnou tištěnou příručkou představují úplný KURZ ZJEDNODUŠENÉ ŠPANĚLŠTINY s těmito hlavními výhodami:

ŘÍZENÁ METODA, kdy výsledky dosažené v daném kroku určují následující krok

zaměření na MLUVENOU ŘEČ

ZVLÁDNUTÍ celého kurzu ZA ŠEST TÝDNŮ (35 minut každý den od pondělí do soboty, v neděli regenerace)

možnost UČIT SE POUZE Z CD (například během jízdy autem ap.)


- The Best Photographers IV
Nakladatel : Photo Art
ISBN : 978-80-254-4255-5
EAN : 9788025442555
Formát : 212 stran, 23x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Tato fotografická publikace nabízí výběr z nejzajímavějších autorů publikovaných během roku 2008 měsíčníkem PhotoArt. Představeni budou Ami Vitale, Anzor Salidžanov, Virgilius Šonta, Jiří Všetečka, Nevada Wier, Garik Avanesian, Ivan Čaniga, Gerhard Trumler, Marie Šechtlová, Mark Edward Harris, Stanislaw Kusiak, Howard Schatz, Luis Castaneda, Tomas Munita Philippi, Imre Benkö, Philippe Marchand. Stejně, jako předcházející ročníky, zaujme jak skladbou portfolií různorodostí témat, viděním světa kolem nebo technickým zpracováním, tak i tvorbou jednotlivých autorů.

- The Best Photographers IV
Nakladatel : Photo Art
ISBN : 978-80-254-4255-5
EAN : 9788025442555
Formát : 212 stran, 23x23cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Tato fotografická publikace nabízí výběr z nejzajímavějších autorů publikovaných během roku 2008 měsíčníkem PhotoArt. Představeni budou Ami Vitale, Anzor Salidžanov, Virgilius Šonta, Jiří Všetečka, Nevada Wier, Garik Avanesian, Ivan Čaniga, Gerhard Trumler, Marie Šechtlová, Mark Edward Harris, Stanislaw Kusiak, Howard Schatz, Luis Castaneda, Tomas Munita Philippi, Imre Benkö, Philippe Marchand. Stejně, jako předcházející ročníky, zaujme jak skladbou portfolií různorodostí témat, viděním světa kolem nebo technickým zpracováním, tak i tvorbou jednotlivých autorů.

- Patrick Ryan - Jak jsem vyhrál válku
ilustrace: Dobroslav Foll
překlad: František Vrba
nakladatel: Naše Vojsko, Praha
rok vydání: 1970
počet stran: 248
stav: dobrý, původní vazba s obálkou


- Frederick Forsyth - Ikona
obálka: Libuše Hubičková
překlad: Richard Podaný
nakladatel: Knižní klub
rok vydání: 1997
počet stran: 480
stav: výborný, původní vazba s obálkou


- Z. M. Kuděj - Tisíc nesmrtelných
ilustrace: neuvedeno, anonym
nakladatel: Ústřední dělnické knih.
a nakl., A. Svěcený, Praha
rok vydání: 1920
počet stran: 240
stav: dobová poloplátěná vazba,
dobře zachovalé


- Juan Manuel - Hrabě Lucanor
obálka: Zdeněk Sklenář
překlad: Luděk Kult
nakladatel: Stát. nakl. krásné literatury,
hudby a umění, Praha
rok vydání: 1961
počet stran: 244
stav: velmi pěkný, původní vazba
s obálkou


- Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (2 svazky, 4 díly)
ilustrace: Josef Lada
nakladatel: Českoslov. spisovatel, Praha
rok vydání: 1980
počet stran: 528 + 368
stav: výborný, původní vazba


- Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka I-IV
ilustrace: Josef Lada
nakladatel: Naše Vojsko, Praha
rok vydání: 1981
počet stran: 616
stav: výborný, původní vazba s obálkou


- Jaroslav Hašek - Dobrý voják Švejk v zajetí
obálka: Zdenek Seydl
nakladatel: Československý spisovatel, Praha
rok vydání: 1973
počet stran: 408
stav: výborný


- Božena Němcová - Babička
ilustrace: A. Wiener
nakladatel: Ústřední nakl., knihkupectví a papírnictví
učitelstva českoslovanského J. Rašín, Praha
rok vydání: 1920
počet stran: 296
stav: původní vazba ?, celoplátěná, mírně
vyšisovaný hřbet, jinak výborně zachovalé


- Upton Sinclar - V boji o miliony
nakladatel: J. R. Vilímek, Praha
rok vydání: neuvedeno
počet stran: 110
stav: pěkný, původní vazba, obálka vevázána


- Upton Sinclar - Nazývají mne tesař
nakladatel: A. Svěcený, Praha
rok vydání: 1923
počet stran: 184
stav: výborný, původní vazba


- Karel Klostermann - Ze světa lesních samot
ilustrace: neuvedeno
nakladatel: Jos. R. Vilímek, Praha
rok vydání: 1926
počet stran: 230
stav: pěkný, původní stav


- Jo Hanns Rosler - 2 svazky - Milostný dopis vlastnímu manželovi, Milostný dopis vlastní ženě
ilustrace: Fr. Bílek
nakladatel: TISK, Zlín
rok vydání: 1943-4
počet stran: 1. svazek 152 2. svazek 160
stav: původní brož, dobře zachovalé


- Václav Líva - Bouře nad Prahou aneb Švédové před Prahou a v Praze
ilustrace: V. Kubašta
nakladatel: Vladimír Žikeš, Praha
rok vydání: 1948
počet stran: 101
stav: výborný


- Miloš V. Kratochvíl - O tobě, Praho
obálka: R. Landra
nakladatel: Vladimír Žikeš, Praha
rok vydání: 1948
počet stran: 55
stav: výborný


- Antonín Novotný - Staropražský dekameron
obálka: Vojtěch Kubašta
nakladatel: Vladimír Žikeš, Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 215
stav: původní vazba s přebalem, pěkně
zachováno


- William Saroyan - Pět zralých hrušek
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury a umění
rok vydání: 1965
počet stran: 303
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- Bohumil Hrabal - Městečko u vody
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1986
počet stran: 427
stav: původní vazba s obálkou, pěkně zachováno

- Miguel de Cervantes Saavedra - Příkladné novely
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
rok vydání: 1957
počet stran: 565
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- Miguel de Cervantes Saavedra - Numangie, Pedro de Urdemalas, Mezihry
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury a umění
rok vydání: 1962
počet stran: 345
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- Jiří Gočár - Od pyramid k panelům
obálka: Miroslav Váša
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1959
počet stran: 108
stav: původní brož, dobře zachovalé


- A. Kusák, J. Raban, M. Klivar, J. Šmídek - O užitém umění
obálka: Zdenek Seydl
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1960
počet stran: 140
stav: dobrý, původní brož


- F. X. Jiřík - Porculán
ilustrace: 119 fotografií
nakladatel: J. Štenc, Praha
rok vydání: 1925
počet stran: 116 + obrazová příloha
stav: velmi pěkný, původní vazba
(nový hřbet - přešité)


- Prof. Dr. R. Schneider - Přesný čas (hodinky)
ilustrace: obrázky a fotografie z archivu autora
nakladatel: Orbis, Praha
rok vydání: 1949
počet stran: 112
stav: výborný, původní brož s obálkou


- Jaroslav Herout - Slabikář návštěvníků památek
ilustrace: Antonín Kryl
nakladatel: Středisko státní památkové
péče a ochrany přírody Středočeského
kraje a Propagační tvorba, Praha
rok vydání: 1980
počet stran: 320
stav: výborný, původní brož


- K.Pavlů - Praktický hospodář

nakladatel: F.Strnadel a spol.

rok vydání: 1930

počet stran: 751

stav: původní vazba, výborný stav !!!

Velké množství ilustrací a nákresů.



- Karel Jaromír Erben - Kytice
nakladatel: Alois Hynek, Praha
rok vydání: 1893
počet stran: 194
stav: dobová poloplátěná vazba, v textu
občas podtrháno obyčejnou tužkou, jinak
pěkně zachovalé


- Jiří Suchý - Med ve vlasech
obálka: Miloš Haman
ilustrace: Jiří Suchý
nakladatel: Západočeské nakladatelství
rok vydání: 1970
počet stran: 148
stav: původní vazba, na obálce čmouha,
jinak velmi pěkné, čisté


- Rukopis Královédvorský
ilustrace: Josef Mánes
nakladatel: Československý spisovatel, Praha
rok vydání: 1972
počet stran: 74
stav: pěkný, původní brož s obálkou


- Jules Verne - Se Země na Měsíc (2 díly)
ilustrace: De Moutaut, Emil Bayard, De Neuvill
překlad: Alena Hartmanová
nakladatel: Mladá Fronta, Praha
rok vydání: 1956
počet stran: 292
stav: velmi dobrý, původní vazba, obálka
mírně podlepena


- Lada Prokeš - Děti Černé kotliny (ilustrace Miloš Novák)
ilustrace: Miloš Novák
nakladatel: O. Šeba, Praha
rok vydání: 1946
počet stran: 208
stav: původní vazba, obálka podlepena,
stopy používání, jinak dobrý stav


- Zdenek Seydl - Byl jsem v Číně
ilustrace: autor
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1958
počet stran: 52
stav: pěkný původní brož v ochranném
pouzdře, pouzdro profesionálně opraveno,
náklad 2.000 výtisků


- Ferreira de Castro - Stín kaučuku (obálka J. Štyrský)
překlad: Milada Fliederová
nakladatel: Sfinx, B. Janda, Praha
rok vydání: 1934
počet stran: 288
stav: původní vazba, obálka mírně
podlepená, jinak velmi dobrý stav


- Werner Sombart - Umělecký průmysl a kultura
překlad: Růžena Wirthová
nakladatel: Jan Laichter, Praha
rok vydání: 1912
počet stran: 92
stav: výborný, původní brož


- Ružena Hrbková - Holíčska Fajansa (slovensky)
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Tvar, Bratislava
rok vydání: 1954
počet stran: 72
stav: výborný, původní vazba


- Alois Chytil - Chytilův místopis Československé republiky
nakladatel: nakl. vlastním, Praha
rok vydání: 1929
počet stran: 1520
stav: výborný, nová vazba


- Čechy krásné
ilustrace: velké množství fotografií a reklamy
nakladatel: Propagace, Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 240
stav: původní brož, 4 listy poškozeny
vlhkostí (cca 4 cm), jinak velmi dobře zachovalé


- Renáta Tyršová, Amalie Kožmínová - Svéráz v zemích českých
ilustrace: množství ilustrací, foto krojů, krajek atd.
nakladatel: Theodor Mareš, Plzeň
rok vydání: kol. r. 1930
počet stran: 278
stav: dobrý, pěkně zachováno


- V. Müller, E. Žák - Svatá Země
ilustrace: 294 dobových fotografií, úprava
V. Preissig
nakladatel: V. Kotrba, Praha
rok vydání: neuveden, kol. r. 1900
počet stran: 294 fotografií + textová část
stav: původní vazba, pěkně zachovalé


- František Melichar - Boj o Drinu
ilustrace: nákresy, plánky, mapová příloha
nakladatel: Vojenský ústav vědecký, Praha
rok vydání: 1937
počet stran: 120 + mapová příloha
stav: výborný, původní brož

- Štefan Teren - Naše lovná zvěř
ilustrace: Jozef Cesnak
překlad: Ondřej Pálka
nakladatel: Mladé letá, Bratislava
rok vydání: 1970
počet stran: 236
stav: výborný


- J.Rosický - Květiny podzimní
ilustrace: 39 litografovaných tabulí
nakladatel: F. Tempský, Praha
rok vydání: 1888
počet stran: 315
stav: dobová polokožená vazba, velmi dobře zachováno

- Frank Wenig - Kašpárkovy jarní radovánky
ilustrace: Josef Skupa
nakladatel: Vojtěch Šeba, Praha
rok vydání: neuveden, kol. r. 1940
počet stran: 16
stav: velmi pěkný, původní brož


- Rudolf August Oetker - Vaření po celý rok
fotografie: kolektiv autorů (Německo)
nakladatel: Rebo Productions, Praha
rok vydání: 1999
počet stran: 480
stav: pěkný, původní vazba s obálkou


- Telegram
Vydáno: 1940
Prošlé poštou: ano, r. 1941
Kvalita: velmi dobrá

- Telegram
Vydáno: 1940
Prošlé poštou: ano, r. 1941
Kvalita: velmi dobrá

- Telegram
Vydáno: 1940
Prošlé poštou: ano, r. 1941
Kvalita: velmi dobrá


- Mikoláš Aleš - Betlém vystřihovánka
technika: ofset
rozměr: 340 x 490 mm
nakladatel: Odeon, Praha
rok vydání: 1969
stav: velmi dobrý, 4 archy

- Fischerová-Kvěchová - Betlém vystřihovánka
technika: ofset
rozměr: 335 x 450 mm
nakladatel: neuvedeno
rok vydání: neuvedeno, cca 60. léta
stav: velmi dobrý, 4 archy

- Ladův Český Betlém vystřihovánka
technika: ofset
rozměr: 330 x 480 mm
nakladatel: Albatros, Praha
rok vydání: 1970
stav: výborný, 4 archy


- Boney M. - Nightflight to Venus
rok vydání: 1978
kdo vydal: Atlantic
stav: dobře zachováno

- ABBA - Greatest hits
rok vydání: neuveden
kdo vydal: Atlantic
stav: dobře zachováno

- Mahalia Jackson - What The World Needs Now
rok vydání: neuveden
kdo vydal: Columbia, Kanada
stav: dobře zachováno

- Tom Jones - Live!
rok vydání: 1967
kdo vydal: Parrot, London
stav: dobře zachováno

- Polish jazz - Tribute to Armstrong
rok vydání: 1972
kdo vydal: Muza, Polsko
stav: dobře zachováno

- Duke Ellington - New Orleans suite
rok vydání: 1973
kdo vydal: Supraphon
stav: dobře zachováno

- Hank Williams - Greatest hits
rok vydání: 1988
kdo vydal: Supraphon
stav: dobře zachováno


- Josef Škvorecký - Zbabělci
obálka: Jan Brychta
nakladatel: čas. Rozmluvy, Anglie
rok vydání: 1989
počet stran: 376
stav: výborný, původní brož


- A.M.Tilschová - Stará rodina


- Fráňa Šrámek - Stříbrný vítr


- Fráňa Šrámek - Stříbrný vítr


- Fráňa Šrámek - Stříbrný vítr


- Robert Leighton - Hlídka Stříbrného jezera
Ilustrace: Fr. Horník a M. Novák
nakladatel: Vojtěch Šeba
rok vydání: 1946
počet stran: 192
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepená na plátně (profesionálně), dobře zachováno!


- Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund - Přes Kordillery
ilustrace: František Přikryl
nakladatel: Nakladatelství politické literatury
rok vydání: 1965
počet stran: 306 + mnoho stránek s fotkama
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- PhDr. Václav Líva - Pražská města
ilustrace: plán Prahy v šesti listech
nakladatel: archiv bývalé země České, Praha
rok vydání: 1950
počet stran: 202
stav: luxusní, původní nerozřezaná brož

- Pierre de Latil - Od Nautilu k Batyskafu(ilustrace: Kamil Lhoták)

ilustrace: Kamil Lhoták

nakladatel: mladá fronta

rok vydání: 1959

počet stran: 155

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Reklama Alpa
technika: lito-ofset
rozměr: 148 x 72 mm
rok výroby: cca r. 1935



- Okouzlující ženskost aneb jak zíkávati muže . 4 svazky
Sfinx 1923, 4 brož.příručky v původním ochranném pouzdře, překlad Walle W.F.

- DIE KUNST MONATSCHEFTE FREIE UND ANGEWANDTE KUNST
Poznámka - 13. ROČNÍK
Místo vydání - MÜNCHEN
Vydavatel - F. BRUCKMANN
Rok vydání - 1907
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 2.


- DIE KUNST MONATSHEFTE FÜR FREIE UND ANGEWANDTE KUNST
Ilustrátor - FOTO
Poznámka - 14. ROČNÍK
Místo vydání - MÜNCHEN
Vydavatel - F. BRUCKMANN
Rok vydání - 1906
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 2


- Rýže
Podtitul : 59 osvědčených receptů
Formát : 17×19 cm, 80 stran
Datum vydání : 09.01.2008
ISBN : 978-80-247-2406-5
Anotace : Rýže je hvězdou moderní kuchyně je zdravá, má nízký obsah tuku, její příprava je snadná a hlavně je tak chutná! Milovníci rýže tu najdou více než 50 jedinečných a osvědčených receptů: rafinované saláty, neodolatelná rizota, nápaditá hlavní jídla i lákavé dezerty. Nechte se inspirovat zajímavými rýžovými kreacemi z Evropy, Ameriky, Asie a Orientu!


- ČESKÁ SECESE - UMĚNÍ 1900
Obrazové přílohy - ANO
Místo vydání - BRNO
Vydavatel - MORAVSKÁ GALERIE
Rok vydání - 1966
Jazyk - český
Vazba - brožovaná
Počet svazků - 1
Vydání - 1.


- WOERZ BILLARDBUCH
Poznámka - 150 ILUSTRACÍ
Místo vydání - BERLIN
Vydavatel - ALBERT GOLDSCHMIDT
Rok vydání - 1925
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 1
Vydání - 12 - 17 TISÍC


- V. LESNÝ - BÁSNICKÝ ZÁPAS OTOKARA BŘEZINY, 1945


- Tabula Geographica in qua Serenissimi Principis Principatus Gotha, Cobvrg et Altenburg cum omnibus eorundem Praefecturis tam in Thuringia quam Misnia et Franconia sitis oftenduntur á Ioh. Baptista Homanno.. Norimbergae
Poznámka - Rozměr s paspartou: 762 x 683 mm Rozměr mapy: 555 x 476 mm


- S.R.I. Curculus Rhenanus Inferior sive Electorum Rheni completens tres Archepictopatus Moguntinum Coloniensem et Trevirensem Palatinum Rheni Ioh. Baptista Honanno Norimbergae
Poznámka - Rozměr s paspartou: 694 x 782 mm Rozměr mapy: 488 x 575 mm


- Serenissimo Principi ac Domino, Domino Ernesto Friderico Duci Saxoniae, Puliaci, Cliviae et Montium, nec non Angriae Ejusdem Principatus Saxo-Hildburghusian novam ex exactam tabulam Submissisiine DDD Ioannes Bapt, Homann Norimberg
Poznámka - Rozměr s paspartou: 773 x 684 mm Rozměr mapy: 657 x 476 mm


- Serenissimis Principibvs ac Dominis as Hohenloh. Dynastis in Langenburg nec non Celsissimis Comitibvs ac Dominis as Hohenloh. et Gleichen Dynastis in Langeb. et Cranchfeld etc. Dominis meis Clementissimis Comitatvs Hohenloici Ioh. Carolus Schapuze
Poznámka - Rozměr s paspartou: 778 x 673 mm Rozměr mapy: 570 x 467 mm


- Sectio inferior, Ducatvm Vinariensem, nec non Isenacensis Partes Boreales et Orientales, Principatum Qverfvrtensem, ut et Territorium Erfvrtense, comitatum Beicnlingen, Balisiatum Thvringiae et alia represaentans ANNO cca 1740
Poznámka - rozměr s paspartou: 705 x 575 mm rozměr mapy: 462 x 325 mm


- Sac. Rom. Imperii Principatus + Episcopatus Bambergensis Nova Tabula Geographica in qua . Io. Bapt. Homanno S.C.M. Gworspho Norimbergae
Poznámka - Rozměr s paspartou: 768 x 685 mm Rozměr mapy: 564 x 475 mm


- Reverendissimo et Celsissimo Principi et Domino Philippo Gotthardo Principi de Schaffgotsch Episcopo Wratislaviensi Principi Nissensi et Duci Grottkoviensi Subjectissimus IgnatiusFelbiger
Poznámka - Rozměr s paspartou: 742 x 676 mm Rozměr mapy: 537 x 470 mm


- Regiae Celsitvdini Sereniss Principis ac dno Frider. Christiano Leopoldo princ. pol. et lith. reg. princ. elect. ac dvci. sax. dno Svo longe Clementiss Consistorii Wittebergensis Tabvlam hanc geographicam Ioannes Ehrenfried Vierenklee Homan. Hered
Poznámka - Rozměr s paspartou: 752 x 648 mm Rozměr mapy: 547 x 438 mm


- Guides Diamant Reims et ses Champs de Bataille
Librairie Hachette, Paris, 1924, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka po stranách slabě odřená, vazba trochu uvolněná, listy zažloutlé, obsahuje čb. fotografiě, 2 plánky a 2 mapy, 148 stran, orig. paperback, very good condition, the wrapper at the sides a little napless, the binding a bit broken, pages yellowed, with black and white pfotos, 2 plans and 2 maps, Cestopisy, -Guides Diamant Reims et ses Champs de Bataille

- Principi Electorali et Domino suo longe clementissimo THVRINGIAE ORIENTALIS Tabulam hanc Geographicam summa mentis devotione consecrat subjectissimus devotissimusque servus IOhanees Wilhelmus Zollmann Curantibus Homannianis Heredibus A. 1747
Poznámka - rozměr s paspartou: 77 x 57 cm rozměr mapy: 672 x 327 mm


- Principatvs Brandenbvrgvico-Cvlmacensis vel Barvthinvs Tabvla Geographica avoad Partem Svperiorem delineata 224 Matheo Ferdinand Cnopf et emendata de Paulo Daniel Longolio edentibus Homannianis Heredibus
Poznámka - Rozměr s paspartou: 746 x 682 mm Rozměr mapy: 540 x 477 mm


- Principatus Isenacensis /Eisenach/ cum adjacentibus vicinorum Statuum Ditionibus exhibitus a Iohanne Bapt. Homanno Norimbergae ANNO cca 1729
Poznámka - rozměr s paspartou: 768 x 694 mm rozměr mapy: 562 x 485 mm


- Guide Treves Venise et la Vénétie
Treves Fréres, Milan, dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky slabě zašpiněné, po stranách trochu odřené, rohy mírně naražené, listy zažloutlé, rok vydání není uveden, 224 stran, oeirg. cloth binding, good condition, the folder a bit dirty, at the sides a little napless, pages yellowed, the year of the publication doesn t state, Cestopisy, -Guide Treves Venise et la Vénétie

- Perillustribus, Generosissimis Magnificis + Excellentissimis Dominis Dvcatvvm Cvrlandie, + Semalliae Quatuor Consiliariis supremis Tabulam hanc Dvcatvvm Cvrlandie + Semgalliae geographicam a Barnikelio Architekto Mitaviensi Homanniani Heredes Ann
Poznámka - Rozměr s paspartou: 760 x 692 mm Rozměr mapy: 557 x 484 mm


- Palatinatus Bavariae vulgo Die Oberle Pfaltz in omnes ejusdem Status et Praefecturas accurate divisus Ioh. Baptista Homanno ANNO cca 1750
Poznámka - rozměr s paspartou: 770 x 683 mm rozměr mapy: 570 x 480 mm


- Nova Territorii Erfordiensis /Erfurt/ in suas Praefecturas Accurate devisi Descriptio Auetore Ioh. Bapt. Homanno Norimbergae
Poznámka - rozměr s paspartou: 770 x 675 mm rozměr mapy: 562 x 465 mm


- Mosellae Fluminis Tabula Specialis in qua Archiepischpatus et Electoratus Trevirensis in suas Praefecturas accurate divisus ut et Eyfaliae Tractus ostenditur Sumtiaus Ioh. Baptistae Honanni Norimaergae ANNO cca 1730
Poznámka - rozměr s paspartou: 768 x 695 rozmer mapy: 750 x 485


- Landgraviae Thuringiae Tabula Generiis in suos Principatus et Stat. accurate aivi pet Ioh. Bapt. Homann, Norimbergae ANNO cca 1729
Poznámka - rozměr s paspartou: 780 x 683 mm rozměr mapy: 570 x 477 mm


- Imperii Romano-Germanici in svos Statvs et circvlos divisi tabvla generalis in Usus Iuventutis erudiendae accommodata a Ioh. Bapt. Homanno ANNO cca 1741
Poznámka - rozměr s paspartou: 737 x 660 mm rozměr mapy: 525 x 457 mm


- Chorographia Territorii Naumburgo-Citiensis Episcopatus olim nomine celebris una e um magna Consiniorum parte exactissime designata a Ioh. Georg Schreibero Edita curis et impensis Homannianorum Heredum Norimb. MDCCXXXII
Poznámka - Rozměr s paspartou: 754 x 672 mm Rozměr mapy: 547 x 452 mm


- Exactissima Palatinatus ad Rhenum Tabula in que Episcopatus Wormaciensis Et Spirensis Ducatus Bipontinus Ioh. Baptista Homann Norimbergae ANNO cca 1712
Poznámka - rozměr s paspartou: 775 x 695 mm rozměr mapy: 577 x 487 mm


- Electoratus Moguntinus ut et Palatin. Inter. Hassiae + Fluminis Moeni aliqua pars exnibens simul Ioh. Bapt. Homanno ANNO cca 1780
Poznámka - rozměr s paspartou: 683 x 753 mm rozměr mapy: 476 x 545 mm stopy po vlhkosti


- Ducatus Saxoniae Superioris ut status ipsius antiquissimus suit per secula Xpriora sc. post. Chr. nat. ad Ann 1000 usque ex historiae Sax. in publicum emissus ad Homannianis Heredibus Norib A 1732 Tab. III
Poznámka - Rozměr s paspartou: 787 x 688 mm Rozmer mapy: 852 x 483 mm


- Ducatus Franciae Orientalis Principatus et Episcopatus Herbipolensis vulgo Würzburgensis Ioh. Bapt. Homann, Norimbergae
Poznámka - Rozměr s paspartou: 768 x 687 mm Rozměr mapy: 565 x 480 mm


- Delineatio Nordgoviae Veteris prout ejus facies Seculo XI. + XII. suit, Geographice designata per Iohannem Henricum de Falckenstein C.A.B.O. ac in Lucem Emissa Sumptiaus Homannianorum Heredum Norimbergae 1733
Poznámka - rozměr s paspartou:782 x 662 mm rozměr mapy: 555 x 456 mm


- Delineatio Geographica Territorii Celsissimorum SRI Comitum Ruthenorum de Plauen utriusque Lineae Senioris nempe ac Iunioris partem Vogtlandiae olim ac nodie fic dictiae constituentis Impensis Homannianorum Hereaum ANNO cca 1740
Poznámka - rozměr s paspartou: 745 x 693 mm rozměr mapy: 537 x 474 mm


- Comitatvs Mansfeld prout ille juris hodie Saxonico - Electoralis et Magdeburgici Curantibus Homanianis Heredibus A. MDCCL
Poznámka - Rozměr s paspartou: 743 x 658 mm Rozměr mapy: 635 x 448 mm


- Comitatus NAMVR Tabula Geographica ex Mappis Frixianis depromta, et hinc inde correctior reddita per Hommanianos Heredes Norimb. 1746
Poznámka - Rozměr s paspartou: 755 x 665 mm Rozměr mapy: 548 x 458 mm


- Comitatus Limpvrgensis Mandato speciali imperantium mensuratus + hac Tubula geographica comprehensus in lucem prodit Curis Homannianorum Heredum Norimb. 1749
Poznámka - Rozměr s paspartou: 737 x 657 mm Rozměr mapy: 525 x 445 mm


- Circuli Supe. Saxoniae par Meridionalis sive Ducatus, Electoratus et Principatus Ducum Saxoniae ex Zolmannianis et Zürnerianis subsidijs designata et edita per Homannianos Heredes A. MDCCLVII
Poznámka - Rozměr s paspartou: 756 x 682 mm Rozměr mapy: 550 x 475 nmm


- Circuli Franconiae par Orientalis et Potior.. Io. Bapt. Homann, Norimbergae unter: Erster und Gröster Theil des gantzen Hochlöbl Franckischen Craisses
Poznámka - Rozmer s paspartou: 688 x 757 mm Rozm2r mapy: 482 x 545 mm


- Bavariae Pars Inferior tam in sua Regimina generalia quam in eorundem Praefecivras Particviares accurate divisa excudente Ioh. Baptista Homano, Norimbergae ANNO cca 1750
Poznámka - rozměr s paspartou: 780 x 682 mm rozměr mapy: 575 x 475 mm


- ALFRED DE MUSSET AUSGEWÄHLTE NOVELLEN
Ilustrátor - EDVARD GAERTNER
Poznámka - BIBLIOFILIE S LITOGRAFIEMI
Místo vydání - WIEN
Vydavatel - ARTUR WOLF
Rok vydání - 1923
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 1


- KRÄNZCHENBILDERBUCH
Ilustrátor - MNOHO ILUSTRÁTORŮ
Místo vydání - BERLIN, STUTTGART, LEIPZIG
Vydavatel - UNION DEUTCHE VERLAGSGESELLSCHAFT
Jazyk - německý
Vazba - poloplátěná
Počet svazků - 1


- FÜR AUGE UND HERZ
Místo vydání - LEIPZIG
Vydavatel - MEISSNER BUCH
Jazyk - německý
Vazba - celoplátěná
Počet svazků - 1


- DER KINDER FREUD ZU JEDER ZEIT
Poznámka - LEPORELO
Jazyk - německý
Vazba - poloplátěná
Počet svazků - 1


- POHLEDNICE
Místo - HRADEC KRÁLOVÉ
Prošlá poštou - ano


- Pohlenice
Poznámka - Litografie
Místo - Bílá Hora
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Poznámka - LITOGRAFIE
Místo - PŘÍBRAM
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Místo - DOMAŽLICE
Prošlá poštou - ne


- Pohlednice
Místo - Oslavany
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Poznámka - LITOGRAFIE
Místo - PŘÍBRAM
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - Litografie
Místo - Karlovy Vary
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Místo - Jičín
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - litografie
Místo - Vranov
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Místo - RUDOLF KASERNE, WIEN
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Místo - Hradec Králové
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - litografie
Místo - Praha
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Místo - KALMAR SLON
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Místo - SALZBURG
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Místo - HOHBARR
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Místo - KLAGENFURT
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Poznámka - LITOGRAFIE
Místo - WIEN
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - Litografie
Místo - Mainz
Prošlá poštou - ne


- Pohlednice
Místo - Budapest
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Místo - Heidelberg
Prošlá poštou - ne


- Pohlednice
Poznámka - Litografie
Místo - Wien
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - litografie
Místo - Szegedröl
Prošlá poštou - ano


- POLITICKÁ KARIKATURA
Prošlá poštou - ne


- Pohlednice
Místo - Frankfurt a. M.
Prošlá poštou - ne


- POHLEDNICE
Prošlá poštou - ne


- POHLEDNICE
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Poznámka - LITOGRAFIE
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Prošlá poštou - ne


- POHLEDNICE
Prošlá poštou - ne


- POHLEDNICE
Prošlá poštou - ne


- POHLEDNICE
Prošlá poštou - ne


- POHLEDNICE
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Poznámka - RELIÉFNÍ LITOGRAFIE
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Poznámka - DRTIKOLOVA FOTOGRAFIE
Prošlá poštou - ne


- POHLEDNICE
Poznámka - NOUVELL ANNEE 1904
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Poznámka - RELIÉFNÍ LITOGRAFIE
Prošlá poštou - ano


- POHLEDNICE
Poznámka - RELIÉFNÍ LITOGRAFIE
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - reliéfní litografie
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - litografie
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - Litografie
Prošlá poštou - ano


- Pohlednice
Poznámka - Reliéfní litigrafie
Prošlá poštou - ano


- KARIKATURA
Prošlá poštou - ne


- KARIKATURA
Prošlá poštou - ne


- 1000 K 1942
Poznámka - Ic 323498, 2. VYDÁNÍ, SPECIMEN


- 1000 KČS 1985
Poznámka - C64, 329530


- 10 KČS 1986
Poznámka - V15, 248873


- 100 KČS, VZOR 1961
Poznámka - X 21, 444502


- 1 K PŘETISK 1940 RUČNÍ
Poznámka - A 027


- 1 K 1940
Poznámka - B 063


- VÁCLAV RYTÍŘ - MIKOLÁŠ ALEŠ, POPISNÝ SEZNAM JEHO EX LIBRIS 1878-1913 SE DVĚMA EX LIBRIS A 11 ZMENŠENÝMI UKÁZKAMI, 1926


- ČESKOSLOVENSKÁ STÁTNÍ PŮJČKA Z ROKU 1922
Poznámka - S RŮZNÝM POČTEM KUPONŮ


- Kisza
Poznámka - lept rozměr: 225 x 330 mm signováno


- Ondreička
Poznámka - kombinovaná technika rozměr: 135 x 195 mm signováno


- POPISNÝ SEZNAM EX LIBRIS LÁDI NOVÁKA, 1926


- Istler
Poznámka - lept rozměr: 145 x 200 mm 30/100 signováno


- Istler
Poznámka - lept rozměr: 150 x 195 mm 99/100 signováno


- Erstürmund des Gaisberges 4. 8. 1890
Poznámka - litografie z roku 1895 rozměr: 510 x 390 mm


- Istler
Poznámka - lept rozměr: 145 x 200 mm 41/100 signováno


- Brázda
Poznámka - kombinovaná technika rozměr: 120 x 175 mm 166/200 signováno


- ŽALUDOVÁ MARIE (1898-1985) SOPRANISTKA ČINNÁ V OSTRAVSKÉM, POZDĚJI BRNĚNSKÉM DIVADLE
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1944)


- ŽÁK JAROSLAV (1906-1960) PROZAIK A FEJETONISTA
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ZOUNAR MIROSLAV (1932-1998) VYSTUDOVAL DAMU, BYL ČLENEM HERECKÉHO SOUBORU BARRANDOVA, PSAL KNÍŽKY
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM (1985)


- ZILK HELMUT (1927-2008) SOC-DEM NOVINÁŘ A POLITIK, 1984-94 PRIMÁTOR VÍDNĚ
Poznámka - PODPIS NA KL (1988)


- ZIKOVÁ ZDENKA (1905-?) OPERNÍ PĚVKYNĚ, OD VÁLKY V ND BĚLEHRAD
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ZEMEK METODĚJ (1915-1996) KNĚZ, HISTORIK A ARCHIVÁŘ, AUTOR VLASTIVĚDNÝCH PUBLIKACÍ O SLOVÁCKU, VE VÍDNI VYDAL NĚMECKY CÍRKEVNÍ DĚJINY STŘEDOVĚKU
Poznámka - PODPIS NA NATIŠTĚNÉ PEEFCE (1988)


- ZEMAN ADOLF (1882-1965) LEGIONÁŘSKÝ SPISOVATEL
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ZEMÁNKOVÁ INKA (vl. jm. INÉZ BEDNAŘÍKOVÁ, ROZ. KONÍČKOVÁ, 1925-2000) NAŠE PRVNÍ JAZZOVÁÁ ZPĚVAČKA, PRŮKOPNICE SWINGU (SLUNEČNICE)
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM (1989)


- ZÁZVORKOVÁ STELLA (1922-2005) DCERA ARCHITEKTA JANA Z., PO PRŮPRAVĚ U E.F. BURIANA NA PRAŽSKÝCH SCÉNÁCH, OD 1962 V MDP, VELMI ÚSPĚŠNÁ VE FILMU I TV
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- ZAVŘEL FRANTIŠEK (1885-1947) DRAMATIK, BÁSNÍK A SPISOVATEL. ZA SVÉ DÍLO A -PROTIHRADNÍ- POSTOJ BYL PERZEKVOVÁN A DÁN DO VÝSLUŽBY, COŽ HO VEDLO K PROTEKTORÁTNÍ KULTURNÍ AKTIVITĚ, PO VÁLCE ZBAVEN BYTU A JAKO BEZDOMOVEC UMÍRÁ
Poznámka - DOTAZ SV. KLÍROVI, ZDA BY VYDAL JEHO BIBLIOFILII (NA KORESPONDENČNÍM LÍSTKU 1930)


- ZÁTOPEK EMIL (1922 - 2000)ATLETICKÝ OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ A SVĚTOVÝ REKORDMAN
Poznámka - PODPIS NA POHLEDNICI


- ZÁVADA VILÉM (1905 - 1982) BÁSNÍK
Poznámka - NATIŠTĚNÁ BÁSEŇ S DOPSANÝM VĚNOVÁNÍM (1980)


- ZATLOUKAL CYRIL (1894-?) SOCHAŘ, ŽÁK PROF. KAFKY, PŮSOBIL NA HOŘICKÉ ŠKOLE SOCHAŘŮ, 6 LET STRÁVIL V KT
Poznámka - VYSTŘIŽENÝ PODPIS NA KARTIČCE


- ZAHRADNÍČEK JAN (1905 - 1960) BÁSNÍK A PŘEKLADATEL
Poznámka - PODPIS V KNIZE STARÁ ZEMĚ


- ZAHRADNÍK-BRODSKÝ BOHUMIL(vl. jm. BOHUMIL ZAHRADNÍK, 1862-1939) FARÁŘ, LIDOVÝ ROMANOPISEC
Poznámka - FOTO LANGHANS S PODPISEM


- ZÁHORSKÝ BOHUŠ (BOHUMIL, 1906-1980) MANŽEL V.FABIÁNOVÉ, ZAČÍNAL V OSVOBOZENÉM, 1946-77 ND, FILM, TV
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- WURŠER VLADIMÍR (1888-1942) TENORISTA A DIRIGENT, POZDĚJI DIVADELNÍ ŘEDITEL ND, 1926-40 ŘEDITEL VÝCHODOČESKÉHO DIVADLA
Poznámka - FOTO S PODPISEM (1933)


- WIRTH ZDENĚK (1878-1961) HISTORIK UMĚNÍ, PŘEDEVŠÍM PRAŽSKÉ PAMÁTKY, SPOLUZAKLADATEL ČSAV
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- WIRTH ZDENĚK (1878-1961) HISTORIK UMĚNÍ ZAMĚŘENÝ PŘEDEVŠÍM NA PRAHU, SPOLUZAKLADATEL ČSAV
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1943)


- WINTER ZIKMUND (1846-1912) SŠ PROFESOR, AUTOR HISTORICKÝCH STUDIÍ A ROMÁNŮ
Poznámka - PODPIS VE VLASTNÍ KNIZE: MISTR KAMPÁNUS


- WEIZMAN EZER (1924-2005) VETERÁN II. SV. VÁLKY, GENERÁL MINISTR OBRANY, 1993-2000 7. IZRAELSKÝ PREZIDENT
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- WENIG ADOLF ST. (PSOUDONYMY P. STRÁNSKÝ, P. STANĚK, J. BRÁZDA, 1874-1940) UČITEL, REDAKTOR A DRAMATIK, OTEC VÝTVARNÍKA ADOLFA W. ML.
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- WALESKÁ BLANKA (vl jm. BLANKA WEDLICHOVÁ, 1910-86) PO KONZERVATOŘI NA PRAŽSKÝCH SCÉNÁCH, 1948-76 ND
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- VYSKOČIL QUIDO MARIA (vl. jm. ANTONÍN LUDVÍK VYSKOČIL, 1881- ) BÁSNÍK A PROZAIK
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- WALDHEIM KURT (1918-2007) RAKOUSKÝ MINISTR ZAHRANIČÍ, V LETECH 1972-82 GENERÁLNÍ TAJEMNÍK OSN
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- VYDRA VACLAV ml.(1902 - 1979) HEREC
Poznámka - MOTTO S VĚNOVÁNÍM Z PAMÁTNÍKU


- VRBOVÁ ALENA (1919-2004) BÁSNÍŘKA A PROZAIČKA
Poznámka - VLASTNORUČNĚ PSANÁ POHLEDNICE


- VRCHLICKÝ JAROSLAV (VL. JM. EMILA FRIDA, 1853-1912)BÁSNÍK, DRAMATIK, PROZAIK, KRITIK, PROFESOR LITERATURY NA UK, AUTOR MONUMENTÁLNÍHO BÁSNICKÉHO DÍLA LUMÍROVSKÉ GENERACE, PŘEKLADATEL
Poznámka - PODPIS NA POHLEDNICI


- VRANITZKY FRRANZ (1937) RAKOUSKÝ SOC. DEM. POLITIK, SPOKOVÝ KANCLÉŘ V LETECH 1986-97
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- VOSTŘEL DAREK (1929-1992) HEREC, ZPĚVÁK, SCÉNÁRISTA, ŘEDITEL DIVADLA ROKOKO, (KOMICKÁ DVOJICE S JIŘÍM ŠAŠKEM), POLITICKY PERZEKVOVÁN
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1990)


- VOLDAN BEDŘICH (1892-?) HOUSLOVÝ VIRTUOS, POZDĚJI PROFESOR NA KONZERVATOŘI
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- VÖLKER FRANZ (1899-1965) JEDEN Z NEJLEPŠÍCH NĚMECKÝCH TENORŮ 20. STOLETÍ
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- VOJTA JOSEF - OPERNÍ PĚVEC V ND PRAHA
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- VOBRUBA JOSEF (1932-1982) HUDEBNÍÉ SKLADATEL A DIRIGENT TANEČNÍHO ORCHESTRU ČESKOSLOVENSKÉHO ROZHLASU
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- VOJTA JAROSLAV (1888 - 1970) HEREC
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS PANÍ POLACHOVÉ SE VZPOMÍNKOU NA JEJÍ MATKU, KTERÁ SE O MLADÉHO VOJTU STARALA (1956)


- VNOUČEK FRANTIŠEK (1903-1960) HEREC, ČLEM PRAŽSKÝCH DIVADEL, FILM
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- VLČEK JINDRA (1885-?) MALÍŘ MNOHÝCH PRACÍ S LEGIONÁŘSKOU TEMATIKOU
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE (1943)


- VILSKÝ-WITTLICH BEDŘICH (1903-1951) HEREC A REŽISÉR NA ČESKÝCH A MORAVSKÝCH SCÉNÁCH
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM


- VIK KAREL (1883-1964) PLODNÝ MALÍŘ A GRAFIK, ČLEN HOLLARA
Poznámka - VLASTNÍ GRAFIKA JAKO NOVOROČENKA S PODPISEM V OBÁLCE


- VEVERKA BEDŘICH (1894-1960) HEREC Z ČESKO-NĚMECKÉ RODINY, PO STUDIÍCH V NĚMECKU PŘEŠEL NA ČESKÉ SCÉNY: 1928-45 MDP, DIVADLO SKN, ABC. ZA OKUPACE HRÁL POD JMÉNEM FRIEDRICH WALDORF V NĚMECKÝCH FILMECH
Poznámka - PODPIS NA LISTU Z PAMÁTNÍKU


- VERSINI MARIE (1940) FRANCOUZSKÁ DIVADELNÍ HEREČKA, OBROVSKÝ ÚSPĚCH V ROLI FILMOVÉ NŠO-ČI
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- VĚTROVEC JOSEF (1922-2002) HEREC, VĚZNĚN V KT, ČLEN DIVADLA E.F. BURIANA
Poznámka - PODPIS NA POZVÁNCE


- Zapékání
Podtitul : 61 osvědčených receptů
Formát : 17×19 cm, 80 stran
Datum vydání : 22.04.2008
ISBN : 978-80-247-2569-7
Anotace : Máte rádi zapékaná jídla? Pak je tato kniha určena právě vám. Najdete tu recepty na klasické bramborové nákypy, ae i najídla rafinovanější, jako jsou například gratinované sardinky nebo oblíbené crumble s revení či hruškami. Poznáte, co všechno lze použít při přípravě zapékaných jídel: sépie, garnáty, řadu sýrů měkkých i tvrdých a snad všechny druhy zeleniny a ovoce, které jsou běžně na trhu. A co takhle dát krůtí nákyp s brokolicí a mandlemi, květákový nákyp s klobáskami nebo perníkové suflé? v této knize si opravdu najdou své milovníci masa a uzenin i zapřísáhlí vegetariáni, ti, co dávají přednost rybám, i ti, kteří jsou spíše na sladké.


- VELENOVSKÝ JOSEF (1858-1949) PROFESOR BOTANIKY NA UK, VĚNOVAL SE FILOSOFII A STUDIU PARANORMÁLNÍCH JEVŮ,V POLITICE KONZERVATIVEC A ANTISEMITA
Poznámka - PODPIS V KNIZE: POSLEDNÍ MOUDROST


- VELEN OLDŘICH (1921) DLOUHO HRÁL V OLOMOUCI, POZDĚJI ČLENEM HERECKÉ SKUPINY NA BARRANDOVĚ, KDE VYTVOŘIL NA 300 FILMOVÝCH ROLÍ
Poznámka - KARTIČKA S VĚNOVÁNÍM


- VÁVRA JAN HILBERT (1888 - 1950) OPERNÍ PĚVEC, PEDAGOG, VÝTVARNÍK
Poznámka - VLASTNORUČNÍ POHLEDNICE


- VELEK JOSEF ING. (1939-1990) NOVINÁŘ, SPISOVATEL A EKOLOG
Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS S PODPISEM


- VÁŠOVÁ MARIE (1911-1984) HEREČKA, PO ANGAŽMÁ V OLOMOUCI, BUDĚJOVICÍCH A OSTRAVĚ V LETECH 1945-84 V ND, KDE VYTVÁŘELA PŘEDEVŠÍM MONUMENTÁLNÍ TRAGICKÉ POSTAVY
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM


- VÁŠOVÁ MARIE (1911 - 1984) HEREČKA
Poznámka - VLASTNORUČNÍ DOPIS


- VANČURA JINDŘICH (1855-1936)HISTORIK A PŘEKLADATEL A PROPAGÁTOR DÍLA A. DENISE
Poznámka - RUČNĚ PSANÁ POHLEDNICE (1931) RUKOPISNÝ DOPIS - 200 KČ


- VÁŇA KAREL (1867-1951) 1896-1928 HEREC ND V MENŠÍCH OPERNÍCH ROLÍCH, POZDĚJI ČINOHERNÍCH, AUTOR FOTO HERECKÉHO SOUBORU
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- VALENTOVÁ MEDA (1898-1972) ZNÁMÁ DIVADELNÍ (PŘEDEVŠÍM OPERETNÍ) A HLAVNĚ FILMOVÁ HEREČKA
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- VALDAUF KAREL (1913-1982) HUDEBNÍ SKLADATEL A KAPELNÍK OD 1942 VLASTNÍ DECHOVKY, AUTOR POPULÁRNÍCH POLEK
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- VALA JIŘÍ ((1926-2003) PO KONZERVATOŘI HRÁL V PRAŽSKÝCH DIVADLECH, PAK ND, FILM, TV
Poznámka - KARTIČKA S NALEPENOU PODOBENKOU A PODPISEM (1974)


- VACHEK EMIL (1889-1964) AUTOR ÚSPĚŠNÝCH DETEKTIVEK A PRAŽSKÝCH ROMÁNŮ
Poznámka - PODPIS V KNIZE: ČERVENÁ ZAHRADA


- UTĚŠILOVÁ RŮŽENA (roz. NEUREITEROVÁ, 1900-1976) AUTORKA ŽENSKÝCH ROMÁNŮ
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- URBÁNKOVÁ JARMILA (1911 - ?) BÁSNÍŘKA
Poznámka - KNIHA: ZRCADLO


- UPRKA JOŽA (1861-1940) MALÍŘ A GRAFIK MORAVSKÉHO A SLOVENSKÉHO VENKOVA, STUDOVAL V PRAZE A MNICHOVĚ
Poznámka - VLASTNÍ POSLANÁ POHLEDNICE S PODPISEM


- ULRYCH JAROSLAV (1920 - 1972) OPERNÍ PĚVEC
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ULRICH, JUDR. FRANTIŠEK (1859-1939)V LETECH 1895-1929 KRÁLOVÉHRADECKÝ PRIMÁTOR, NESE HLAVNÍ ZÁSLUHU NA PŘESTAVBĚ A MODERNÍM ROZVOJI MĚSTA
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- UHLÍŘ LEV (1897-?) OPERNÍ I KONCERTNÍ PĚVEC-BASISTA, INTERPRET LIDOVÝCH PÍSNÍ, AUTOR LIBRET I TEXTŮ K PÍSNÍM, PROZY I DRAMATU
Poznámka - PODEPSÁN V PROGRAMU K PROVEDENÍ MOOROVA HYMNU SVATÝ VÁCLAV (1935)


- UHER JINDŘICH (1932-1998) SPISOVATEL, FOLKLORISTA
Poznámka - KARTIČKA S VĚNOVÁNÍM


- UDRŽAL FRANTIŠEK (1866-1938) STATKÁŘ, POSLANEC A SENÁTOR ZA AGRÁRNÍKY, PŘEDSEDA DVOU VLÁD, MINISTR, PO 1937 V ÚSTRANÍ
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- TYRŠOVÁ-FÜGNEROVÁ RANATA (1854-1937) TĚLOVÝCHOVNÁ, OSVĚTOVÁ A SOCIÁLNÍ PRACOVNICE, MANŽELKA MIROSLAVA TYRŠE A DCERA ZAKLADATELE SOKOLA J. FÜGNERA
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- TUČNÝ MICHAL (1947 - 1995) ZPĚVÁK
Poznámka - PODPIS NA POHLEDNICI SPOLU S PODPISY ČLENŮ SKUPINY FEŠÁCI


- TRELLA FRANTIŠEK (1886-?) MALÍŘ, VYSTUDOVAL UMPRUM A AVU, SPECIALIZOVAL SE NA MALBU ZLATEM A LAKOVOU MALBU KOVŮ
Poznámka - RUKOPISNÝ DOPIS - KONDOLENCE (1958)


- TOMEK JIŘÍ (1931) BRNĚNSKÝ HEREC, VYSTUDOVAL JAMU
Poznámka - PODPIS NA VLASTNÍ PEEFCE


- TOMEČEK JAROMÍR (1906 - 1997) SPISOVATEL
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- TOMAN JOSEF (1899-1977) NOVINÁŘ, PROZAIK, DRAMATIK, MANŽEL A SPOLUPRACOVNÍK MIROSLAVY T., TVŮRCE PŘEDEVŠÍM HISTORICKÝCH ROMÁNŮ
Poznámka - HLAVIČKOVÁ RUKOPISNÁ KARTIČKA SE SOUHLASEM KE ZMĚNĚ SVÉHO DÍLA A PODPISEM (1941)


- TOKATYAN ARMAND (1894-1960) V BULHARSKU NAROZENÝ ARMÉNSKÝ TENORISTA, HVĚZDA SVĚTOVÝCH SCÉN
Poznámka - PŘIPOJEN PODPIS DIRIGENTA LEO ROSENEKA, LIST Z PAMÁTNÍKU (1932)


- TOBOLKA ZDENĚK VÁCLAV (1874-1951) HISTORIK, BIBLIOGRAF A KNIHOVNÍK, TVŮRCE SYSTÉMU BUDOVÁNÍ KNIHOVNÍ EVIDENCE
Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS NA HLAVIČKOVÉM PAPÍRU O KNIHOPISU STARÝCH TISKŮ (1936)


- TILSCHOVÁ ANNA MARIE (pseud. ANNA MARIA, 1873-1957) SPISOVATELKA, PŘEDSEDKYNĚ PEN-KLUBU
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- THUN-HOHENSTEIN FRANTIŠEK KNÍŽE (1847-1916) MÍSTODRŽITEL KORUNNÍ ZEMĚ ČECHY, C.K. MINISTERSKÝ PŘEDSEDA
Poznámka - TORZO DOPISU S PODPISEM


- TEIGE KAREL (1900-1951) KRITIK A TEORETIK UMĚNÍ, PUBLICISTA A PŘEKLADATEL, VŮDČÍ OSOBNOST MODERNÍHO UMĚNÍ
Poznámka - ODSTŘIŽENÁ LEVÁ PŮLKA STROJOPISNÉHO DOPISU NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE SPOLEČNOSTI PRO HOSPODÁŘSKÉ A KULTURNÍ SBLÍŽENÍ SE SSSR S PODPISEM (1932)


- TEIGE, DR. JOSEF (1862-1921) PRÁVNÍ HISTORIK A ARCHIVÁŘ NEZVLADATELNÉHO ROZSAHU: MNOHO DĚL NEDOKONČIL
Poznámka - DVOUSTRÁNKOVÝ HUSTĚ PSANÝ TEXT BEZ PODPISU


- TAUBEROVÁ MARIA (1911-2003) OPERNÍ SOPRANISTKA, PO VÍDNI 1936-73 ND, MANŽEL DIRIGENT J.KROMBHOLC. DRŽITELKA THÁLIE ZA CELOŽIVOTNÍ MISTROVSTVÍ
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM (1990)


- TALICH VÁCLAV (1883-1961) DIRIGENT
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- TÁBORSKÝ FRANTIŠEK (1858-1940) HISTORIK UMĚNÍ, PROPAGOVAL SLOVANSKÉ, ZVLÁŠTĚ RUSKÉ UMĚNÍ, MONOGRAFIE O ČESKÝCH UMĚLCÍCH A NÁRODOPISU (RUSAVA)
Poznámka - MOTTO NA KARTIČCE S PODPISEM (1934)¨+ FOTO


- ŠVENGSBÍR JÍŘÍ (1921-1983) VYUČENÝ RYTEC, VŠUP, TVŮRCE VOLNÉ GRAFIKY, ILUSTRACÍ, VEDUT, ZNÁMEK OD NÁVRHU K VYRYTÍ
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- ŠVANKMAJEROVÁ EVA (1940-2005) MALÍŘKA, TEXTILNÍ A FILMOVÁ VÝTVARNICE, KERAMIČKA
Poznámka - KARTIČKA S PODPISEM


- ŠVABÍKOVÁ JARMILA (1906-1969) HEREČKA, 1932-1938 V OSVOBOZENÉM DIVADLE, PAK NA DALŠÍCH PRAŽSKÝCH SCÉNÁCH
Poznámka - FOTO S VĚNOVÁNÍM NA RUBU (1942)


- ŠUBRTOVÁ MILADA (1924) OPERNÍ SOPRANISTKA, OD 1948 V ND PŘEDEVŠÍM V ČESKÉM OPERNÍM REPERTOÁRU
Poznámka - ČÁST PROGRAMU S PODPISEM


- ŠUBERT FRANTIŠEK ADOLF (1849-1915) DIVADELNÍ REŽISÉR, DRAMATIK A ŽURNALISTA, 1883-1900 ŘEDITEL ND
Poznámka - CYLKOSTYLOVANÝ DOPIS S HLAVIČKOU DRUŽSTVA NÁRODNÍHO DIVADLA: PROTOŽE JSTE SLOŽIL URČENÝ PODÍL V HOTOVOSTI, STÁVÁTE SE ČLENEM NAŠEHO DRUŽSTVA. (1905)


- ŠTUCHAL JIŘÍ (1912-1979) KABARETIÉR, KONFERENCIÉR A PUBLICISTA, PRŮVODCE MOTORISTICKÉHO ROZHLASOVÉHO POŘADU ŠŤASTNOU CESTU
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- ŠTOLBA, JUDr. JOSEF (1846-193O) NOTÁŘ, VELMI PLODNÝ DRAMATIK, PROZAIK, NOVINÁŘ A CESTOVATEL
Poznámka - FOTO S PODPISEM (1925)


- ŠTOLOVSKÝ ZBYNĚK (1909-1956) MALÍŘ, OD 1947 ŽIL V AFRICE, TĚSNĚ PŘED SMRTÍ ODEŠEL DO BUENOS AIRES
Poznámka - VLASTNORUČNĚ PSANÁ POHLEDNICE S PODPISEM


- Les Pyrénées
Michelin Co., 1928-1929, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky po stranách trochu odřené, rohy naražené, po stranách hřbetu plátno trochu potrhané, listy slabě zažloutlé, vazba mírně uvolněná, obsahuje čb. vyobrazení, mapky, plus několik barevných plánků, 437 stran, orig. cloth-binding, very good condition, folder t the sides a bit disreputable, cloth at the sides of the book - back a little lecarate, pages a bit yellowed, binding a little broken, with black and whites pictures, maps and few collour maps, Cestopisy, - Les Pyrénées

- This is London
Longmans Green and CO., London, New York, Toronto, velmi dobrý stav, orig. brož, obálka slabě zašpiněná, po stranách mírně odřená, obsahuje čb. fotografie, autor a rok vydání není uvedeno, strany nejsou číslovány, orig. paperback, very good condition, wrapper a little dirty, at the sides disrepitable, with black and whites fotos, author and the year of publication doesn t state, pages aren t numbering, Cestopisy, -This is London

- Dubrovnik
velmi dobrý stav, orig. brož, obálka zažloutlá, po stranách odřená, obsahuje čb. fotografie, autor, rok vydání a nakladatelství není uvedeno, strany nejsou číslovány, orig. paperback, very good condition, with black and white fotos, author, publishers and the year of publication doesn t state, pages aren t numbering, Cestopisy, -Dubrovnik

- Die Schweiz
Albert Goldschmidt, Berlin, 1913-1914, velmi dobrý stav, orig. celopl. vazba, desky odřené, rohy naražené, plátno na okrajích hřbetu trochu rozpárané, listy mírně zažloutlé, obsahuje 16 map, 26. přepracované vydání, 417 stran, Originalleinenband, sehr gut erhalten, Deckel abgeschürft, Buchecken angeschlagenen, Leinen zur Seiten am Rücken bisschen abgereißen, Seiten leicht gelblich, mi 16 Karten, 26. neu bearbeitete Auflage, Cestopisy, -Die Schweiz

- audio + Jazykový trénink Basics - Telefonování
Podtitul : Obchodní angličtina
Nakladatel : Klett
Edice :PONS
ISBN : 978-80-7397-000-0
EAN : 9788073970000
Formát : 80 stran, 19x13,5cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Audio Telefonování OBCHODNÍ ANGLIČTINA je určeno pro ty, kteří chtějí umět s jistotou telefonicky zvládat nejdůležitější komunikační situace ve světě byznysu objednávky, stížnosti, dodávky, domlouvání schůzky, rezervace apod.
Poslechové texty na dvou CD, které namluvili mezinárodní obchodníci z USA, Kanady, Irska, Austrálie a jiných zemí vás naučí rozumět bez problému různým přízvukům a výslovnostem. Cvičení k porozumění, slovní zásobě a gramatice i trénink výslovnosti napomůže suverénně reagovat na nejrůznější telefonáty.
CD 1 se věnuje důslednému tréninku, CD 2 obsahuje speciální cvičení a detailní průpravu. Textová příloha zahrnuje doslovný záznam rozhovorů i cvičení a dvojjazyčný slovníček.

- Udělej si sám číslo 75


- ŠTOK SLAVOJ (1892-?) PRAŽSKÝ MALÍŘ A GRAFIK, STUDOVAL V CIZINĚ
Poznámka - PODPIS NA VLASTNORUČNĚ PSANÉ POHLEDNICI


- ŠTERCL JAROSLAV (1919-1969) HEREC A KABARETIÉR, ČLEN PRAŽSKÝCH SCÉN, OD 1971 V KARLÍNĚ, POPULÁRNÍ ROZHLASOVÝ A TV KOMIK
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ŠTĚPNIČKOVÁ JIŘINA (1912-1985) JIŽ NA KONZERVATOŘI V ANGAŽMÁ V OSVOBOZENÉM, PAK ND, 1962-85 REALISTICKÉ DIVADLO. ZA POKUS O ÚTĚK Z REPUBLIKY VĚZNĚNA
Poznámka - PODPIS NA LISTU Z PAMÁTNÍKU


- ŠTECH VÁCLAV (1859-1947) SPISOVATEL, DRAMATIK, ORGANIZÁTOR KULTURNÍHO ŽIVOTA, OTEC V. V. ŠTECHA
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- audio + Jazykový trénink Basics - Telefonování
Podtitul : Obchodní angličtina
Nakladatel : Klett
Edice :PONS
ISBN : 978-80-7397-000-0
EAN : 9788073970000
Formát : 80 stran, 19x13,5cm, česky a anglicky, brožovaná vazba
Rok vydání :2008 (1. vydání)


Anotace : Audio Telefonování OBCHODNÍ ANGLIČTINA je určeno pro ty, kteří chtějí umět s jistotou telefonicky zvládat nejdůležitější komunikační situace ve světě byznysu objednávky, stížnosti, dodávky, domlouvání schůzky, rezervace apod.
Poslechové texty na dvou CD, které namluvili mezinárodní obchodníci z USA, Kanady, Irska, Austrálie a jiných zemí vás naučí rozumět bez problému různým přízvukům a výslovnostem. Cvičení k porozumění, slovní zásobě a gramatice i trénink výslovnosti napomůže suverénně reagovat na nejrůznější telefonáty.
CD 1 se věnuje důslednému tréninku, CD 2 obsahuje speciální cvičení a detailní průpravu. Textová příloha zahrnuje doslovný záznam rozhovorů i cvičení a dvojjazyčný slovníček.

- ŠTEFL JIŘÍ (1904 - 1961) LÉKAŘ A SPISOVATEL
Poznámka - RUKOU PSANÉ DOPORUČENÍ


- ŠTÁFL OTAKAR (1884-1945) MALÍŘ A GRAFIK, VYTVÁŘEL UŽITOU GRAFIKU (EX-LIBRIS), ILUSTRACE I VELKOPLOŠNÉ AKVARELY


- ŠŤASTNÝ FRANTIŠEK (1927-2000) PŮVODNĚ CYKLISTA V ZÁVODĚ MÍRU, PAK MOTOCYKLOVÝ ZÁVODNÍK, DRUHÝ V MS 350ccm 1961, VÍTĚZ NĚKOLIKA VELKÝCH CEN
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ŠRÁMEK FRÁŇA (1877 - 1957) BÁSNÍK A PROZAIK
Poznámka - PODPIS NA KP LÍSTKU (24. 2. 1938)


- ŠROBÁR, MUDr. VAVRO (1867-1950) AGRÁRNICKÝ MINISTR, POSLANEC, SENÁTOR, SE ŠMIDKEM PŘEDSEDA SLOVENSKÉ NÁRODNÍ RADY, V GOTTWALDOVĚ VLÁDĚ MINISTR UNIFIKACÍ
Poznámka - STROJOPISNÝ DOPIS NA HLAVIČKOVÉM PAPÍŘE S PODPISEM (1934)


- ŠPILLAR KAREL (1871-1939) MALÍŘ, GRAFIK A KRESLÍŘ
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ŠPÁLA VÁCLAV (1885-1946) MALÍŘ
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ŠLÉGR FRANTIŠEK (1894-1971) JAKO ZEREC ZAČÍNAL U KOČOVNÝCH SPOLEČNOSTÍ, PAK KLADNO, PLZEŇ A 1930-65 OPORA SOUBORU V BRNĚ
Poznámka - JEDNOSTRÁNKOVÝ RUKOPISNÝ DOPIS (1967)


- ŠKVORECKÝ JOSEF (1924) SPISOVATEL, PŘEKLADATEL, NAKLADATELSKÝ REDAKTOR, EXILOVÝ NAKLADATEL
Poznámka - PODPIS NA LETÁKU K VYDÁNÍ SVÉHO DÍLA -ZE ŽIVOTA LEPŠÍ SPOLEČNOSTI-


- ŠKRDLÍKOVÁ HELENA (1892-1976) OPERETNÍ SUBRETA PRAŽSKÝCH SCÉN
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ŠKUTINA VLADIMÍR (1931-1995) HUMORISTA, PUBLICISTA, AUTOR TV SERIÁLŮ, POLITICKÝ VĚZEŇ, PO PODPISU CHARTY NUCEN EMIGROVAT
Poznámka - PODPIS NA KARTIČCE


- ŠÍPEK KAREL (vl. jm. Josef Peška, 1857-1923) ŘEDITEL NA PRAŽSKÝCH ŠKOLÁCH, POVÍDKÁŘ, AUTOR LIBRET, DIVADELNÍ REFERENT, PŘEKLADATEL
Poznámka - RUKOPISNÝ SOUPIS POVÍDEK A HUMORESEK SEBRANÝCH DO KNIHY


- ŠINDLER VALENTIN (1885-1957) OPERNÍ PĚVEC A HEREC, PŘEDSTAVITEL LIDOVÉ FIGURKY STRÉČKA MATĚJA KŘÓPALA Z BŘOCHOVAN
Poznámka - FOTO S PODPISEM


- ŠÍN OTAKAR (1881-1943) HUDEBNÍ SKLADATEL A TEORETIK
Poznámka - KARTA S PORTRÉTEM, KRÁTKÝM NOTOVÝM PARTEM A PODPISEM (1937)


- ŠINDLER VÁCLAV - MELHOBA JOZÉFEK - KABARETIÉR
Poznámka - FOTOGRAFIE S PODPISEM


- Památník IX.Sletu všesokolského v Praze 1932
Vydavatel : Československá obec Sokolská Rok vydání: 1932 Jazyk: Čeština

- VII. Slet všesokolský v Praze 1920
Soubor fotografií z VII. sletu. Vydavatel : Česká grafická unie, Praha Rok vydání: 1920 Jazyk: Čeština

- Loire
J.Susse, Paris, rok vydání neuveden (nejspíš do roku 1943), velmi dobrý stav, mírně zažloutlé a ušpiněné, orig.brož, čb mapky, plánky, 44 stran, Cestopisy, -Loire

- ŠIMÁČEK MATĚJ ANASTÁSIA (1860-1913) PROZAIK, DRAMATIK A PUBLICISTA, MUŽÍK AUGUSTIN EUGEN (1859-1925) BÁSNÍK, PROZAIK A PŘEKLADATEL
Poznámka - OBA PODPISY NA PRŮKAZCE KLUBU ČESKÝCH SPISOVATELŮ MÁJ JAKOŽTO POKLADNÍKA A STAROSTY, A TO NA JMÉNO DRAMATIKA A SPISOVATELE ALOISE ŠKAMPY (1887)


- Svět motorů, 15. ročník
MNO, Praha, 1961, velmi dobrý stav, celopl. vazba, nekompletní 15.ročník-chybí č. 26, Cestopisy, -Svět motorů, 15. ročník

- ŠIK OTA (1919-2004)EKONOM A POLITIK, TVŮRCE HOSPODÁŘSKÝCH REFOREM, PO 1968 PROFESOR NA VŠ VE ŠVÝCARSKU
Poznámka - PODPIS NA VLASTNÍ ŠVÝCARSKÉ VIZITCE


- Časopis Českého museum, přejmenováno: Časopis Musea Království českého
Poznámka - 150 ZA JEDEN ROČNÍK Ročníky v polokožené vazbě: 1863 37. 1864 38. 1865 39. 1867 41. 1885 59. 1895 69. 1897 71.
Jazyk - český
Vazba - polokožená


- FRANTIŠEK ROUBÍK - ČESKÝ ROK 1848, 1931


- MÜNZEN- UND MEDAILLEN- CABINET DES JUSTITZRATHS REIMMANN IN HANNOVER
Poznámka - 6 TABULÍ A PORTRÉT
Místo vydání - FRANKFURT A. M.
Vydavatel - ADOLPH HESS
Rok vydání - 1891
Jazyk - německý
Vazba - poloplátěná
Počet svazků - 2
Vydání - 2.


- V. V. ŠTECH - PRAŽSKÁ DOMOVNÍ ZNAMENÍ, 1955


- VÁCLAV FLAJŠ HANS - MISTR JAN ŘEČENÝ HUS Z HUSINCE, 1901


- JAN JAROSLAV BOR - EDUARD VOJAN, KRITICKÉ KAPITOLY, 1907


- PODOUBRAVÍ - 1938-1939
Vlastivědný sborník Čáslavska, ročník X., poloplátěná vazba. V nabídce další ročníky!

- POSEL Z PRAHY - týdenník z r.1863
Ročník I., plpl.dobová převazba. Týdenník věnovaný záležitostem politického a pospolitého života, hospodářství polnímu a domácímu, řemeslu, obchodu a spolkům

- Voráč Jaroslav: Česká nářečí jihozápadní I.
ČSAV 1955, studie jazykově zeměpisná, 1000 výtisků, 1.vydání, přílohy. Brož.

- Ing.Jan Dostálek: Liturgický sloh a novodobá tvorba chrámová
Hradec Králové 1945, orig.brož., 223 stran.

- Alan Cackett: Ilustrovaná encyklopedie světové country
Talpress 1997, autor kapitoly o české country Mirek Černý.

- Frazer J.G.: Mýty o původu ohně
Garamond 2000, 1.vydání, na úv.str.soukromé věnování

- Einstein Alfred: Od renesance k hudbě dneška
Supraphon 1968, 1.vydání.

- Deklamovánky
čili sbírka básniček ku přednášení pro mládež větší obojího pohlaví. Sestavili Krištof Urlich a Martin Weinfurt. Praha, 1871! Původní celoplátěná vazba s vybledlým zlacením na hřbetu, odřená a se skvrnami (vše viz obr.), 140 stran, 92 básní. Dobrý stav.

- Zázraky a zjevení (čas. Havlíček, XIII/8)
Havlíček, časopis šířící pravdu v lidu. Ročník XIII., číslo 8. Vydaly Volné myšlenky, Praha 1924. Původní brož s volným hřbetem, nerozřezaná. 15 stran. Dobrý stav.

- Almanach Národní divadla v Praze, 1927
Nákladem V. J. Procházky, Praha. Původní brož, 112 stran tvořených dobovými fotografiemi herců a dobovou inzercí. Dobrý stav.

- Almanach Národní divadla v Praze, 1929
Nákladem V. J. Procházky, Praha. Původní brož, 84 stran tvořených dobovými fotografiemi herců a dobovou inzercí. Dobrý stav.

- Album solistů a stálých hostů MD v Plzni
Album solistů a stálých hostů Městského divadla v Plzni, sezona 1933-1934. Původní brož, 24 stran s množstvím dobových fotografií. Obálka mírně zašpiněná, uvnitř velmi dobrý stav.

- Jiři Kolář. Dictionnaire des methodes L´ Ane aile.
Traduit du tcheque par Erika Abrams ISBN: 2 - 908120 - 05 - 04. Postface de Gilbert Lasacult. OCelopl. nakl. vazba s původní obálkou. Alfortville, Editions Revue K, [1991], 239 S., Fol. s bohatou obrazovou přílohou barevných snímků v textu. Zcela nová kniha, francouzsky. Titulní list opatřen podpisem Jiřího Koláře * V roce 2008 jsme zakoupili veškerou produkci společnosti Fraktály Publishers,s. r. o. V naší nabídce jsou tedy knihy z oborů: Architektura, design (Ladislav Sutnar atd.) a jejich produkce. V případě zájmu o tyto knihy, nás prosím kontaktujte na info@valentinska.cz *

- Kamil Lhoták / Z rozhovorů
K 65. narozeninám K. Lhotáka. Klub mladých čtenářů Albatros, Praha, 1977. Neprodejný tisk pro práci s knihou! Volně vložených 14 stran, většinou text, pár kreseb, jedna příloha. Dobrý stav!

- RP karikatury
Kresby Ant. Pelc, Lev Haas verše Holobrádek. Vydala redakce Rudého práva, Praha 1947. Původní brož, z poloviny tvořená celostránkovými kresbami, 75 stran. Velmi dobrý stav.

- Slovník čes. a slov. výtvarných umělců III.
Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, V. díl /H/. Vydalo Výtvarné centrum Chagall, Ostrava 1999. Původní celoplátěná vazba s přebalem, perfektní stav - nová kniha!

- Slovník čes. a slov. výtvarných umělců V.
Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, V. díl /Ka - Kom/. Vydalo Výtvarné centrum Chagall, Ostrava 2000. Původní celoplátěná vazba s přebalem, perfektní stav - nová kniha!

- Slovník čes. a slov. výtvarných umělců VII.
Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, V. díl /L - Mal/. Vydalo Výtvarné centrum Chagall, Ostrava 2001. Původní celoplátěná vazba s přebalem, perfektní stav - nová kniha!

- Slovník čes. a slov. výtvarných umělců VIII.
Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, VIII. díl /Man - Miž/. Vydalo Výtvarné centrum Chagall, Ostrava 2002. Původní celoplátěná vazba s přebalem, perfektní stav - nová kniha!

- Slovník čes. a slov. výtvarných umělců XIV.
Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, XIV. díl /Sh - Sr/. Vydalo Výtvarné centrum Chagall, Ostrava 2005. Původní celoplátěná vazba s přebalem, perfektní stav - nová kniha!

- Slovník čes. a slov. výtvarných umělců XVII.
Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, XVII. díl /Šte - Tich/. Vydalo Výtvarné centrum Chagall, Ostrava 2006. Původní celoplátěná vazba s přebalem, perfektní stav - nová kniha!

- Vademecum - Moderní umění v Čechách a na Moravě
(1890-1938). Kniha, jejíž smyslem je usnadnit orientaci ve složitém procesu vývoje moderního umění. V souladu s dějinnou realitou tohoto období pojímá území Čecha Moravy jako mnohonárodnostní celek a vedle českých umělců sleduje i tvorbu některých důležitých představitelů národnostních menšin. Vademecum má tři části. První je úvodem do dějin umění tohoto období - základní informace o moderních výtvarných směrech, jejich hlavních protagonistech a uměleckých skupinách v ideových, společenských a geopolitických souvislostech. Druhá část formou slovníku představuje 88 vybraných umělců zabývajících se malbou, plastikou, architekturou, fotografií a uměleckým řemeslem. Třetí část, nazvaná Malý slovník, blíže vysvětluje odborné termíny, složení a zaměření uměleckých skupin nebo významné výstavy uvedené v publikaci. Zvlášť důležitou složkou Vademeka je jeho bohaté obrazové vybavení. Nakladatel: Gallery. ISBN: 80-86010-62-7, EAN: 9788086010625. Formát: 422 stran, 28x21,5cm, česky, vázaná vazba. Rok vydání: 2002.

- Nádraží - foto, cca 1890
Staré foto, zřejmě stanice Biala ve Slezsku (blízko Katovic). Foceno cca 1890. Pochází z pozůstalosti staré nádražácké rodiny Střemcha. Tato rodina byla velmi angažovaná v problematice RKZ. Rozměr: 29 x 33 cm. Velmi dobrý stav, na zadní straně skvrna, ale fotografie velmi dobře zachována (viz foto).

- Jízdní řád Pražské paroplavební společnosti
Platný od 1. června 1940. Česky a německy. Původní rozkládací informační materiál s fotografiemi, nepatrně opotřebovaný. Dobrý stav.

- Jubilejní album členů Městských divadel pražských
1907 - 1932. Kruh solistů Městských divadel pražských. Původní brož, 46 stran (úvodní text, dobové fotografie a inzerce). Velmi dobrý stav.

- Bartolomějská noc (čas. Havlíček, XIII/5)
Havlíček, časopis šířící pravdu v lidu. Ročník XIII., číslo 5. Vydaly Volné myšlenky, Praha 1924. Původní brož s volným hřbetem, nerozřezaná. 15 stran. Dobrý stav.

- Břeclavsko
Vydal Musejní spolek v Brně ve spolupráci s Okresním archivem pro okres Břeclav v Mikulově, 1969 v souboru Vlasivědy moravské jako její 61. svazek. Původní celoplátěná vazba s přebalem, ten nepatrně odřený a natržený. Velmi dobrý stav.

- F. M. A. Voltaire (čas. Havlíček, XIII/6)
Havlíček, časopis šířící pravdu v lidu. Ročník XIII., číslo 6. Vydaly Volné myšlenky, Praha 1924. Původní brož s volným hřbetem, nerozřezaná. 15 stran. Dobrý stav.

- Judr. Josef Drachovský.
31. III. 1876 ? 31. III. 1936. Brož. s pevnějšími deskami průsvitnou obálkou, 80 str. Praha, MCMXXXVI (1936). Velmi dobrý stav, nerozřezané.

- Emil Holárek (čas. Havlíček, XIII/4)
Havlíček, časopis šířící pravdu v lidu. Ročník XIII., číslo 4. Vydaly Volné myšlenky, Praha 1924. Původní brož s volným hřbetem, nerozřezaná. 15 stran. Dobrý stav.

- Křižácká zvěrstva za (čas. Havlíček, XIII/6)
Křižácká zvěrstva za válek husitských. Havlíček, časopis šířící pravdu v lidu. Ročník XII., číslo 14. Vydaly Volné myšlenky, Praha 1923. Původní brož s volným hřbetem, nerozřezaná. 15 stran. Dobrý stav.

- Landek, svědek dávné minulosti
Vydal Librex, Ostrava 1996. Původní vazba s přebalem, 120 s velkým množstvím obrazového materiálu. Velmi dobrý stav.

- Minerva - přesné střihy snadno a rychle
Vydal J. N. Jindra, Praha. Původní celoplátěná vazba se zlacením, 58 stran textu a střihová příloha tvořená volnými listy v deskách. Velmi dobrý stav!

- Průvodce Prahou a pražskými památnostmi ?
Brož., 32 str. Praha, 1936. Svazek je bez map původně přiložených. Dobrý stav.

- Nové české divadlo, 4 svazky
Sborník Dramatického svazu. 4 svazky: 1918-1926, 1927, 1928-1929, 1930-1932. První tři jmenované svazky - celoplátěné vazby se zlacením na přední straně desek, čtvrý svazek - poloplátěná vazba se zlacením na hřbetu (desky nepatrně odřené). Vydalo Aventinum, Praha. Velmi dobrý stav.

- Praha ve dne v noci, 3 svazky (6 dílů)
Líčení pražského života slovem i obrazem. Pořádá, illustruje a vydává Pavel Körber, Praha (vydáno počátkem století, cca 1904). Komplet šesti dílů ve třech svazcích, celoplátěné převazby, vevázány také původní obálky. Velmi dobrý stav!

- Sborník prací k padesátým narozeninám K. Engliše
Vydal Orbis, Praha 1930 jako padesátý svazek Sbírky spisů právnických a národohospodářských. Polokožená převazba se zlacením na hřbetu, vevázána obálka původní brože, 560 stran.

- Schematismus učitelstva měšťanských škol v ČSR
Praha 1937, Říšský svaz učitelstva měšťanských škol Republiky čs. Původní celoplátěná vazba, 480 stran. Přední i zadní strana desek téměř odtržena od hřbetu, jinak dobrý stav.

- Vítej, líto líbezné (čas. Havlíček, XIII/12)
Havlíček, časopis šířící pravdu v lidu. Ročník XIII., číslo 12. Vydaly Volné myšlenky, Praha 1924. Původní brož s volným hřbetem, nerozřezaná. 15 stran. Dobrý stav.

- Woodrow Wilson (čas. Havlíček,XIII/7)
Havlíček, časopis šířící pravdu v lidu. Ročník XIII., číslo 7 Vydaly Volné myšlenky, Praha 1924. Původní brož s volným hřbetem, nerozřezaná. 15 stran. Dobrý stav.

- Záznam o odznaku zdatnosti pro ženy
Původní brož určená k vyplnění, 20 stran. Vydalo Ministerstvo školství, věd a umění. Pěkný stav!

- Záznam o Tyršově odznaku zdatnosti pro muže
Původní brož určená k vyplnění, 20 stran. Vydalo Ministerstvo školství, věd a umění. Pěkný stav!

- Ze staré i nové Vídně
Ročenka Vídeňské matice pro rok 1912. Vydal Melantrich jako druhý svazek Knihovny vídeňské matice. Původní brož, 128 stran. Obálka lehce zašpiněná, dobrý stav.

- 62. - 68. výroční zpráva gymnázia v Olomouci
7 výročních zpráv čes. státního reálného gymnasia v Olomouci, 1931 až 1938. Poloplátěná převazba se zlacením na přední straně desek, vevázány i obálky původních broží. Dobrý stav, celkem cca 250 stran.

- Archeologie Moravy a Slezska, 2003
Informační zpravodaj ČAS, pobočky pro severní Moravu a Slezsko, ročník III. Vydala ČAS, 2003. Brožovaná s měkkou obálkou, 223 stran s velkým množstvím fotografií a ilustrací (včetně map). Velmi dobrý stav.

- Pravěk, nová řada 1995/5
Časopis moravských a slezských archeologů. Vydal Ústav archeologické památkové péče, Brno 1996. Původní brož, 326 stran s množstvím obrazového materiálu. Dobrý stav.

- Pravěk, nová řada 1996/6
Časopis moravských a slezských archeologů. Vydal Ústav archeologické památkové péče, Brno 1996. Původní brož, 352 stran s množstvím obrazového materiálu. Obálka nepatrně pomačkaná, dobrý stav.

- Z pravěku do středověku
Sborník k 70. narozeninám V. Nekudy. Vydala Muzejní a vlastivědná společnost v Brně, 1997. Původní vazba, 310 stran s množstvím ilustrací. Velmi dobrý stav.

- Vlastivědný sborník Podbrdska, 27 - 1984
27/1984. Přírodovědné číslo (živá příroda). Příbram, 1988. Původní brož, mírně odřená (viz obr.), 224 stran. Dobrý stav.

- Sbírka zákonů a nařízení. (Doba nesvobody.)
Ročník 1945. Německo - česky. Plátěná vazba, 446 str. Praha, 1946. Velmi dobrý stav.

- Sbírka zákonů a nařízení. (Doba svobody.)
Ročník 1945. Poloplátěná vazba, 446 str. Praha, 1946. Signatury na předsádce a titulu, tam též skvrna po z vlhkosti, jinak velmi dobrý stav.

- Sbírka zákonů a nařízení státu československého
Roč. 1920. Poloplátrěná vazba se zlatou ražbou, 1763 str. s rozkládacími přílohami včetně jedné (rozkl.) barevné mapy. Praha, 1920. Desky, hrany a rohy lehce odřené, první předsádka je uvolněná v ohybu, druhá předsádka je v ohybu poškozená, titul lehce zašpiněný, jinak uvnitř dobrý stav.

- Nepostradatelný rádce občanů bez vyznání
Co musí každý vědět o sňatku, manželství, narození, úmrtí a pohřbu. Vydaly Volné myšlenky československé, Praha 1926. Původní brož, 191 stran. Nerozřezáno, zadní strana obálky lehce zašpiněná. Dobrý stav.

- Katalog standardních papírů a kartonů r. 1966
Původní celoplátěná vazba se zlacením na přední straně desek, jde o vzorník - bez souvislého textu. Dobrý stav.

- Veneziana
Vzorník, vydala Slévárna písem. Původní brož, cca 20 stran. Slušný stav, některé listy nedrží ve hřbetu, knižní blok rozpadlý, obálka odtržená od zbytku knihy a mírně natržena ve hřbetu.

- Časopis Kino, ročník XXI.
1966. 25 čísel časopisu Kino - chybí osmé číslo. Vevázáno s původními obálkami, poloplátěné desky se zlacením na hřbetu. Obrovské množství dobových filmových fotografií! Velmi dobrý stav.

- Klerikálové a volby (čas. Havlíček, XII/16)
Havlíček, časopis šířící pravdu v lidu. Ročník XII., číslo 16. Vydaly Volné myšlenky, Praha 1923. Původní brož s volným hřbetem, nerozřezaná. 15 stran. Dobrý stav.

- Hutě


- Petr Kožíšek - Jan Králík: Laurin Klement - Škoda 1895 - 1995
Motorpress 1995, 1.vydání. Výpravná publikace ve výborném stavu

- Dějiny českého výtvarného umění I. 1+2
První díl ve dvou svazcích - Od počátků do konce středověku.
Praha 1984 Academia
4°,688s.,váz.


- Brno. Celkový pohled.
Neprošlá poštou.
Brno V.Procházka



- Krkonoše. Bílé Labe.
Neprošlá poštou.
1927



- Praha. Král.hlavní město Praha. Loretánský kostel.
Dlouhá adresa, prošlá poštou, velmi dobrý stav.
1902



- Praha. Pozdrav z Prahy! Karlovo náměstí.
Dlouhá adresa, neprošlá poštou, velmi dobrý stav.




- Praha. Prašná brána.
Prošlá poštou, velmi dobrý stav.
1913



- Jízdní řád 1995-1996
Jazyk: Čeština

- Amaterské radio 7/93