Ostatní export-listy: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69
Výňatek č. 13 z nabídky portálu Knihynainternetu.cz ve zjednodušené verzi.
Vytvořeno 25.04.2010 03:04
Návrat na portál Knihynainternetu.cz




- Ondřej Neff - Podivuhodný svět Julese Verna
ilustrace: 32 xylografí francouzských ilustrátorů
nakladatel: Mladá Fronta
rok vydání: 1978
počet stran: 217
stav: původní vazba s obálkou, velmi dobře zachováno

- L. M. Pařízek - Kpveke - vo (Silný muž)
Ilustrace: litografie E. Kotrba 3x, mnoho dalších ilustrací
nakladatel: Česká grafická unie
rok vydání: 1946
počet stran: 172
stav: dobová celoplátěná vazba, výborně zachováno, podpis autora



- S. E. White - Zápaďané
Ilustrace: s 12 stranami dokumentárních vyobrazení a snínků z historie amerického západu
nakladatel: Toužimský a Moravec
rok vydání: 1948
počet stran: 265
stav: původní poloplátěná vazba, dobře zachováno



- Jiří Brdečka - Kolty bez pozlátka
Ilustrace: Oldřich Jelínek a Adolf Born
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1956
počet stran: 193
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav



- James B. Hendryx - Zákon a zlato
nakladatel: Jan Naňka
rok vydání: 1934
počet stran: 220
stav: původní celoplátěná vazba, dobře zachováno



- Remy Saint Maurice - Závodník
Ilustrace: s 30 ilustracemi Georgesa Scotta
nakladatel: F. Šimáček
rok vydání: 1901
počet stran: 135
stav: původní vazba, výborně zachováno!



- Julius Verne - Patnáctiletý kapitán
Ilustrace: H. Meyer
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: 1935
počet stran: 341
stav: celoplátěná původní vazba, lehce odřená na hřbetě a na růžkách jinak dobře zachováno



- J. V. Houška - Nejnovější Robinson
Ilustrace: 6 x litografie
nakladatel: Václav Hess
rok vydání: 1854
počet stran: 208
stav: nová polokožená vazba luxusní!


- Daniel De Foe - Robinson Krusoe
Ilustrace: s četnými obrázky
nakladatel: Fr. A. Urbánek
rok vydání: 1888
počet stran: 214
stav: nová polokožená vazba luxusní!


- Daniel De Foe - Příhody Robinsonovy
převyprávěl: Grabner
ilustrace: množství dobových xylografií
nakladatel: ZORA
rok vydání: 1929
počet stran: 161
stav: nová polokožená vazba luxusní!


- Robinson - Obraz ze života (pro mládež i dospělé)
ilustrace: nbsp barevné litografie (9 uvnitř, 1 na obálce)
nakladatel: Sklad Adolfa Kurandy, Praha
rok vydání: 1863
počet stran: 167
stav: původní vazba, chybí hřbet

- Washington Irving - Život a plavby Krištofa Kolumba
nakladatel: knihkupectví B. Stýbla
počet stran: 312
stav: původní vazba

- P. J. Šulc - Robinson
Ilustrace: s 8 obrázky v textu
nakladatel: knihkupectví B. Stýbla
počet stran: 180
stav: původní vazba

- Almanach Kmene Jaro 1937
ilustrace a úprava: A. Hoffmeister
ilustrace: A. Pelc
nakladatel: Klub moderních nakladatelů
Kmen, Praha
rok vydání: 1937
počet stran: 138
stav: velmi dobrý, původní brož

- Almanach Kmene 1933 - 1934
ilustrace: Toyen, Hoffmeister, J. Čapek,
O. Sekora, C. Bouda
nakladatel: Klub moderních nakladatelů
Kmen, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 200 + fotografie
stav: původní brož, pěkně zachovalé


- Jarní almanach kmene 1931 - 32 (ilustrace - Hoffmeister)
ilustrace: A. Hoffmeister
fotografie: J. Sudek
nakladatel: Klub moderních nakladatelů
Kmen, Praha
rok vydání: 1932
počet stran: 180 + insertní část
stav: původní brož, pěkně zachovalé


- Ústředí budova elektrických podniků hlavního města Prahy
ilustrace: kolektiv autorů - velké množství
fotografií, plánů, fotomontáží
foto: Bruner-Dvořák, J. Kudrna, De Sandalo,
O. Fenc a další
rok vydání: 1935
počet stran: 120
stav: luxusní, původní brož + ochranné pouzdro


- Herbert N. Casson - Jak nahoru
obálka: anonym
překlad: Bohumil Z. Nekovařík
nakladatel: Tisk, Zlín
rok vydání: 1936
počet stran: 144
stav: původní vazba s obálkou


- F. Bernard, J. Ujlaki - Výklad, aby prodával
ilustrace: množství fotografií, ukázky typografie,
křídový papír
nakladatel: Tiskařské a vydavatelské družstvo
Československého obchodnictva, Praha
rok vydání: 1948
počet stran: 184 + obrazová příloha
stav: výborný, původní vazba s obálkou


- F. Šmahel, J. Sekera, V. Pelíšek - Czechoslovakia ancient and modern (Československo staré a nové) (typografie Jiří Rathouský)
ilustrace: velké množství fotografií a vyobrazení
nakladatel: Orbis, Praha
rok vydání: 1968
počet stran: 178
stav: výborný


- Antonín Sova -F.Kupka - Balada o jednom člověku a jeho radostech
ilustrace: 8 celostránkových ilustrací Františka
Kupky + obálka
nakladatel: Hejda amp Tuček, Praha
rok vydání: kol. r. 1910
počet stran: 83
stav: původní brož (na hřbetě chybí kousek
0,8 x 1,6 cm) jinak velmi pěkné, čisté, neoříznuté


- Ing. Josef Rieger - Most v kultuře lidstva (obálka V. Hofman)
ilustrace: velké množství vyobrazení
obálka: Vlastislav Hofman
nakladatel: R. Weinfurter, Praha
rok vydání: 1919
počet stran: 54 str. textu, 125 obrázků
stav: původní brož, velmi pěkný stav


- Rudolf Trojan - Správně snadně tančit pro začátečníky a pokročilé
ilustrace: J. J. Kamenický
nakladatel: vlastním nákladem autora
rok vydání: 1946, Brno
počet stran: 112
stav: výborný, původní brož


- Masarykova práce (typografie Ladislav Sutnar)
ilustrace: typografie - obálka Ladislav Sutnar
rok vydání: 1930
počet stran: 337
stav: původní brož, nerozřezaná, velmi dobře zachováno


- Ročenka Rozhledů 1935, Kniha nejlepší dar
obálka: Jaroslav Šváb
nakladatel: Svaz knihkupců a nakladatelů
československé republiky, Praha
rok vydání: 1935
počet stran: 160
stav: původní brož, na obálce razítko a drobné
vodní skvrny, jinak pěkně zachováno


- Ročenka Rozhledů po literatuře a umění 1933
obálka: Jaroslav Šváb
nakladatel: Svaz knihkupců a nakladatelů československé republiky, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 208
stav: velmi pěkný, původní brož


- Ročenka Rozhledů po literatuře a umění 1932
obálka: Jar. Šváb
nakladatel: Svaz knihkupcův a nakladatelů českosloven. republiky, Praha
rok vydání: 1932
počet stran: 184
stav: původní brož, na obálce razítko, jinak výborný stav


- Když jsem šel okolo vrat
Nakladatel : Artes Liberales
ISBN : 978-80-254-4235-7
EAN : 9788025442357
Formát : 228 stran, 18,5x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Publikace Když jsem šel okolo vrat je prvním úplným a necenzurovaným vydáním známých Písní krátkých Jana Jeníka z Bratřic (1756-1845). Soubor lidových písní zaznamenaných Jeníkem z Bratřic kvůli erotické explicitnosti řady popěvků nikdy nevyšel v úplnosti, což se týká i edičních počinů po roce 1989. Kniha vychází při příležitosti dvousetletého výročí od vzniku Jeníkova prvního souboru lidových písní v roce 1810. Lidové písně jsou v publikaci uvedeny v úplnosti, většina z nich je doplněna komentářem, který přináší pohled na vývoj písně v národní kultuře, v Jeníkových souborech a v novodobých edicích. Publikaci otevírají úvodní slovo editorů a zasvěcená předmluva literárního vědce Aleše Hamana. Následují vlastní písně z nejmladšího Jeníkova souboru (1838), doplněné v dodatcích písněmi z let 1810 a 1832. Připojena je ediční poznámka (s rozsáhlými poznámkami k rukopisným verzím i dosavadním edicím), rejstřík a výběrová bibliografie.

- Fjodor Michajlovič Dostojevskij - Bílé noci (ilustrace J. Zrzavý)
ilustrace: Jan Zrzavý
nakladatel: Státní nakl. krásné literatury a umění, Praha
rok vydání: 1964
počet stran: 80
stav: výborný


- Blaise Cendrars - Zlato (ilustrace A. Hoffmeister)
ilustrace: Adolf Hoffmeister
překlad: Marie Veselá
nakladatel: Státní nakl. krásné literatury a umění, Praha
rok vydání: 1964
počet stran: 108
stav: výborný, původní vazba s obálkou


- Dr. Miloš Vítek - Mauthausen 1942, Dachau 1945 (obálka a úprava Z. Rossmann)
obálka: arch. Zdeněk Rossmann
ilustrace: Lev Haas
nakladatel: Klub Kounicových kolejí, Nakl.
Politických vězňů, Brno
rok vydání: 1946
počet stran: 112
stav: výborný, původní vazba s obálkou


- Catalogue - Katalog z výstavy strojů, Brno 1957 (francouzsky)
nakladatel: Technic. vydavatel., Praha
rok vydání: 1957
počet stran: 288
stav: původní brož, pěkně zachovalé, velké množství
vyobrazení, lokomotivy, auta, motocykly a různá
další technika + reklamy


- Šen Fu - Šest historií prchavého života (obálka Toyen)
ilustrace: Toyen
nakladatel: Plzákovo nakl., Praha
rok vydání: 1944
počet stran: 200
stav: výborný, původní vazba s obálkou


- Václav Čtvrtek - Lidé, věci, dobrodružství
ilustrace: graficky upravil V. Ungermann
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy Praha
rok vydání: 1964
počet stran: 496
stav: výborný, původní vazba


- Ota Hofman - Klaun Ferdinand a raketa
foto: Miroslav Pešan
nakladatel: Státní nakladatelství dětské
knihy, n. p., Praha
rok vydání: 1965
počet stran: 62
stav: dobrý, mírně odřené růžky, původní
vazba


- Konvolut 8x sešit písniček nakladatele Mojmíra Urbánka
ilustrace: obálky fotomontážní - litografie (většinou anonym)
nakladatel: Mojmír Urbánek
rok vydání: 1938-40
stav: dobře zachováno

- Konvolut 4x sešit písniček Osvobozené divadlo
ilustrace: obálky František Zelenka 3x, Rotten 1x
nakladatel: R. A. Dvorský
rok vydání: není uveden
stav: dobře zachováno

- Konvolut 10x sešit písniček nakladatele Zdeňka Vlka
ilustrace: obálky fotomontážní - litografie (většinou anonym)
nakladatel: Zdeněk Vlk
rok vydání: 1928-36
stav: dobře zachováno

- František Kožík - Básník neumírá
obálka: Jindřich Štýrský
nakladatel: Sfinx - B. Janda
rok vydání: 1940
počet stran: 352
stav: původní vazba s obálkou (mírně podlepená), pěkný stav

- T. G. Masaryk - Ideály humanitní
obálka: F. Tichý
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1946
počet stran: 83
stav: původní brož, luxusní stav

- T. G. Masaryk - Jak pracovat?
obálka: F. Tichý
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1946
počet stran: 82
stav: původní brož, luxusní stav


- Zvláštní vydání věstníku ministerstva školství a národní osvěty
na paměť prezidenta Osvoboditele Tomáše Garrigue Masaryka
obálka: L. Sutnar
nakladatel: Ministerstvo školství a národní osvěty
(tištěno v státním nakladatelství)
rok vydání: 1937
počet stran: 26
stav: původní brož, velmi dobrý stav


- František Hrubín - Veselé časy
rusky
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: Dětská literatura (Moskva)
rok vydání: 1965
počet stran: 60
stav: původní vazba, obálka podlepena, jinak pěkně zachováno


- Svatopluk Ježek - Panorama českého filmu
ilustrace: čb fotografie
obálka: Zdeněk Rossmann
nakladatel: Československé filmové nakladatelství
rok vydání: 1946
počet stran: nbsp 189 + 8 stran obrazová příloha
stav: nbsp původní brož, natržený hřbet cca 5cm, jinak pěkný stav


- William Shakespeare - Půjčka za oplátku
ilustrace: Karel Teissig
nakladatel: Orbis


- Peter Weiss - Stín vozkova těla
ilustrace: autor
obálka, vazba, grafická úprava: Zbyněk Sekal
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1966
počet stran: 100
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav


- II. celostátní spartakiáda
ilustrace: nbsp mnoho čb fotografií
nakladatel: Sportovní a turistické nakladatelství
rok vydání: 1960
počet stran: 30
stav: nbsp původní brož, dobře zachováno


- Program večerů družby - II. celostátní spartakiáda
nakladatel: ÚV ČSTV
rok vydání: 1960
počet stran: 25
stav: nbsp původní brož, dobře zachováno


- Program hromadných vystoupení III. celostátní spartakiády
ilustrace: nbsp čb fotografie
nakladatel: ÚV ČSTV
rok vydání: 1965
počet stran: 31
stav: nbsp původní brož, dobře zachováno


- Vladimír Neff - Dva u stolu
fotomontážní obálka (anonym)
nakladatel: ?
rok vydání: 1937
počet stran: 230
stav: původní nerozřezaná brož, luxusní stav

- Antal Stašek - O ševci Matoušovi a jeho přátelích
ilustrace: Josef Lada
nakladatel: Družstevní práce
rok vydání: 1932
počet stran: 300
stav: původní vazba, výborný stav

- Šen Fu - Šest historií prchavého života
ilustrace: Toyen
nakladatel: Plzákovo nakl.
rok vydání: 1944
počet stran: 199
stav: původní vazba s obálkou, velmi dobrý stav

- Modrý závoj - kniha pohádek a povídek českých spisovatelů
ilustrace: 11x litografie Jan Kotík
nakladatel: nakladatelství Karla Boreckého
rok vydání: 1942
počet stran: 94
stav: původní vazba s přebalem, dobrý stav

- eratři Čapkové - Ze života hmyzu

ilustrace: obálka: O.Sekora

nakladatel: František Borový

rok vydání: 1949

počet stran: 106

stav: původní brož, dobře zachováno



- Mazo de la Roche - Cyklus Jalny (9 svazků)
nakladatel: Julius Albert
rok vydání: 1947-1948
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav
9 svazků


- Panorama kulturní zpravodaj V.-VI.

ilustrace: obálky L.Sutnar (vevázány)

nakladatel: družstevní práce

rok vydání: 1928-29

počet stran: 163+316

stav: výborný, dobová nepůvodní vazba



- Panorama kulturní zpravodaj VII.

ilustrace: obálky L.Sutnar (vevázány)

nakladatel: družstevní práce

rok vydání: 1929

počet stran: 312+144

stav: výborný, dobová nepůvodní vazba, přivázán zpravodaj družstevní práce



- Panorama kulturní zpravodaj VIII.

ilustrace: obálky L.Sutnar (vevázány)

nakladatel: družstevní práce

- Otakar Jeremiáš a Jaroslav Maria - Bratři Karamazovi
ilustrace: obálka: Eva Krásová
nakladatel: Dobrá edice
rok vydání: 1928
počet stran: 80
stav: nbsp původní brož, drobná skvrna na obálce jinak výborný stav


- Josef Čapek - Povídání o pejskovi a kočičce
ilustrace: Josef Čapek
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1954
počet stran: 114
stav: původní vazba, velmi dobrý stav!


- Karel Čapek - Dášenka čili život štěněte
ilustrace: Karel Čapek
grafická úprava: K. Teige
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1946
počet stran: 93
stav: původní vazba, drobná skvrna na přední desce, jinak dobře zachováno


- Typové rodinné domky s ocelovou kostrou
ilustrace: fotografie - půdorysy + plány
nakladatel: Vítkovické železárny
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 15
stav: původní brož, na obálce skvrna od světla, jinak výborně zachováno!


- Miloš Macourek - Žirafa nebo tulipán?
ilustrace: Adolf Hoffmeister
nakladatel: Mladá Fronta
rok vydání: 1964
počet stran: 79
stav: dobře zachováno, původní vazba s podlepenou obálkou

- Vratislav Effenberger - Výtvarné projevy surrealismu
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1969
počet stran: 241
stav: původní vazba s obálkou, obálka mírně podlepena, dobře zachováno


- František Halas - Imagena
ilustrace: kresby a fotografie
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1971
počet stran: 711
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno



- Almanach kmene 1930 - 1931
ilustrace: obálka Karel Teige, fotografie Sudek a Teige
nakladatel: Kmen
rok vydání: 1930
počet stran: 284
stav: nerozřezaná brož, obálka malinko ušmudlaná, minimálně polepená, jinak velmi dobrý stav!


- Světová literatura 1956 - 1965
ilustrace: množství obrazových příloh
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1966
počet stran: 460
stav: původní brož, výborný stav!


- František Hrubín - Doušek života
Ilustrace: 12 fotografií
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1949
počet stran: 47
stav: původní brož, dobře zachováno



- Pokrovská a Valenta - Alfa - Vůdce Sedova
Ilustrace: 30 obrázků a 14 mapek, obálka Ladislav Sutnar
nakladatel: Školní nakladatelství
rok vydání: 1934
počet stran: 95
stav: původní vazba, obálka nakladatelsky nalepena, dobře zachováno, drobné flíčky na hřbetě


- Anna Maria Joklová - Basilius Knox
Ilustrace: František Janoušek
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1937
počet stran: 268
stav: původní brož, dobře zachováno!


- A. I. Uljanová - Leninova dětská léta
Ilustrace: několik vyobrazení
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1945
počet stran: 26
stav: původní brož, obálka podlepena


- Ilja Erenburg - Neobyčejná dobrodružství Julia Jurenita

nakladatel: Dr. Ot. Štorch-Marien
rok vydání: 1926
počet stran: 288
stav: původní celoplátěná vazba, upravil Karel Teige



- Jan Bureš - Vperjod molodci zvítězíme
Ilustrace: množství hlubotiskových fotografií, fotomontážní obálka Zdeněk Alda
nakladatel: Kruh čtenářů Světa sovětů při nakladatelství Svazu přátel SSSR v Československu
rok vydání: 1947
počet stran: 60
stav: původní brož



- André Philippe - Ocel
Ilustrace: obálka - Seydl
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1946
počet stran: 131
stav: původní brož, velmi dobrý stav!



- Šen Fu - Šest historií prchavého života
Ilustrace: obálka a kresby Toyen
nakladatel: Plzákovo nakladatelství
rok vydání: 1944
počet stran: 199
stav: původní vazba s přebalem, přebal na hřbetě podlepen 1 x 1,5 cm, jinak velmi dobře zachováno


- Básníkův rok
Ilustrace: upravil a vazbu navrhl Ladislav Sutnar
nakladatel: Družstevní práce
rok vydání: 1936
počet stran: 60
stav: původní brož, velmi dobře zachováno!


- E. F. Burian - Památník bratří Burianů
obsahuje fotografie bratří E. a K. Burianů
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1929
počet stran: 100
stav: dobová vazba, obálka vevázána


- Karel Čapek - Hordubal
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1941
počet stran: 195
stav: původní brož

- Josef Čapek - Nejskromnější umění
Ilustrace: množství vyobrazení
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1948
počet stran: 122
stav: původní brož


- Na vlastní oči (válečné povídky SSSR)
obálka: Zdenek Seydl
nakladatel: Mladá Fronta, Praha
rok vydání: 1945
počet stran: 152
stav: brož, okraje desek potrhané, jinak dobře zachováno


- George Bernard Shaw - Průvodce inteligentní ženy po socialismu a kapitalismu
nakladatel: Družstevní práce, Praha
rok vydání: 1930
počet stran: 507
stav: původní vazba, obálka vevázána - autor Sutnar

- Ańie Vivanti - Běda Přemoženým!
nakladatel: V.Kotrba, Praha
rok vydání: 1930
počet stran: 295
stav: původní brož, okraje stránek mírně otrhány

- Když jsem šel okolo vrat
Nakladatel : Artes Liberales
ISBN : 978-80-254-4235-7
EAN : 9788025442357
Formát : 228 stran, 18,5x14cm, česky, brožovaná vazba
Rok vydání :2009 (1. vydání)


Anotace : Publikace Když jsem šel okolo vrat je prvním úplným a necenzurovaným vydáním známých Písní krátkých Jana Jeníka z Bratřic (1756-1845). Soubor lidových písní zaznamenaných Jeníkem z Bratřic kvůli erotické explicitnosti řady popěvků nikdy nevyšel v úplnosti, což se týká i edičních počinů po roce 1989. Kniha vychází při příležitosti dvousetletého výročí od vzniku Jeníkova prvního souboru lidových písní v roce 1810. Lidové písně jsou v publikaci uvedeny v úplnosti, většina z nich je doplněna komentářem, který přináší pohled na vývoj písně v národní kultuře, v Jeníkových souborech a v novodobých edicích. Publikaci otevírají úvodní slovo editorů a zasvěcená předmluva literárního vědce Aleše Hamana. Následují vlastní písně z nejmladšího Jeníkova souboru (1838), doplněné v dodatcích písněmi z let 1810 a 1832. Připojena je ediční poznámka (s rozsáhlými poznámkami k rukopisným verzím i dosavadním edicím), rejstřík a výběrová bibliografie.

- Pitigrilli - Kariéra polopanny
fotomontážní obálka (anonym)
nakladatel: Šolc a Šimáček, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 175
stav: původní vazba, chybí kus obálky 1x1cm

- Marcel Schwob - Ruka slávy a jiné povídky
ilustrace: typo+dřevoryt Jaroslav Benda
nakladatel: Jan V.Pojer, Brno
rok vydání: 1930
počet stran: 22
překlad: Bohuslav Reynek
stav: původní brož, dobře zachováno
350 výtisků - náš výtisk č. 58


- Jiří Vítězslav Šamla - Kouzelný vlak
ilustrace: František Malý
nakladatel: Jíchovo nakladatelství, Brno
rok vydání: 1944
počet stran: 101
stav: původní papírová vazba s obálkou, mírně poničená


- V. Borin - Trabanti mají také čest
nakladatel: Karel Borecký
rok vydání: 1932
počet stran: 182
stav: původní brož, restaurováno, podpis autora


- Philippe Soupault - Bratři Durandeau
Ilustrace: titulní list podle návrhu K. Teigeho, obálku kreslil J. Jelínek
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1926
počet stran: 111
stav: původní brož


- N. K. Krupskaja - Vzpomínky na Lenina
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1934 - 1935
počet stran: 146 a 253
stav: původní brož
2 svazky


- Ma- Fa - Křížovka světa
Ilustrace: Adolf Hoffmeister
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1938
počet stran: 188
stav: původní vazba s přebalem, velmi dobře zachováno


- Josef Hora - Černý závoj
nakladatel: Mladá edice
rok vydání: 1932
počet stran: 16
stav: původní brož, podpis autora, č. výtisku 143/200


- Benjamin Crémieux - Marcel Proust
Ilustrace: obálka a titulní list K. Teige
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1928
počet stran: 71
stav: původní brož

- Fr. de Chateaubriand - Atala René
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1930
počet stran: 136
stav: původní brož


- Ilja Erenburg - Dýmky
Ilustrace: obálka K. Teige a O. Mrkvička
nakladatel: dr. Ot. Štorch - Marien
rok vydání: 1924
počet stran: 106
stav: původní brož, výborný stav


- Sergej Jesenin - Modravá Rus
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1940
počet stran: 193
stav: původní brož


- John Dos Passos - Bábel
Ilustrace: obálka J. Čapek
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1930
počet stran: 266
stav: původní brož
2 svazky


- H. M. Stoneová a A. Stone - Kniha o manželství
Ilustrace: nbsp obálka L. Sutnar
nakladatel: družstevní práce
rok vydání: 1947
počet stran: 239
stav: původní vazba s podlepenou obálkou


- Vítězslav Nezval - Sbohem a šáteček
Ilustrace: obálka K. Teige
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1946
počet stran: 203
stav: původní brož


- Vítězslav Nezval - Matka naděje
Ilustrace: obálka F. Muzika
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1938
počet stran: 203
stav: původní brož


- Valery Larbaud - A. O. Barnabooth
Ilustrace: obálka J. Čapek
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1928
počet stran: 300
stav: původní brož

- Adolf Veselý - Petr Bezruč básník a člověk
Ilustrace: obálka A. Hoffmeistr
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1927
počet stran: 80
stav: původní brož

- Jan Racek - Ludvík van Beethoven
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1929
počet stran: 63
stav: původní brož


- Miroslav Míčko - Umění nebo život
obálka: J. Kotík
nakladatel: Nakl. Národní práce, Praha
rok vydání: 1944
počet stran: 180
stav: pěkný, původní brož,
podpis autora

- H. Lukas a H. Ullmann - Elementární kreslení dle moderních zásad (3 svazky v jedné knize)
ilustrace: velké množství ilustrací (fotografie,
kresby, litografované barevné tabule)
nakladatel: Zemský ústř. spolek jednot
učitelských v král. českém, Praha
rok vydání: 1906
počet stran: 42 + obrazové přílohy
stav: dobová vazba


- Alois Holub - Česká dívka (2 svazky v jedné knize)
ilustrace: velké množství ilustrací, vzorů, krojů atd.
nakladatel: nákladem vlastním
rok vydání: 1913-14
počet stran: 164 + 158
stav: dobová vazba - slepý hřbet


- Tomáš Vlček - Součaný plakát
obálka: navrhl Miroslav Pechánek
nakladatel: Odeon, Praha
rok vydání: 1979
počet stran: 72
stav: výborný


- Z. Dokoupil, P. Naumann, D. Riedl, I. Veselý - Historické zahrady v Čechách a na Moravě
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Nakl. československých
výtvarných umělců, Praha
rok vydání: 1957
počet stran: 72 +obrazová část
stav: pěkný, původní vazba s obálkou


- V. V. Štech - Pražská domovní znamení (2 svazky)
fotografie: Josef Ehm
nakladatel: Nakl. Václava Poláčka, Praha
rok vydání: 1943
počet stran: 18 + 64 obrazová příloha
stav: dobrý, původní brož s obálkou


- Antonín Novotný - Pražské cechovní truhlice a korouhve
fotografie: Josef Seget
nakladatel: Pražské nakl. V. Poláčka, Praha
rok vydání: 1948
počet stran: 32 + 52 obrazová příloha
stav: pěkný, původní brož s obálkou


- Václav Šedý - Sochařské řemeslo
ilustrace: K. Šedá fotografie - obrazová část
nakladatel: St. nakl. krásné literatury, hudby a umění, Praha
rok vydání: 1953
počet stran: 164 + obrazová část
stav: původní vazba s obálkou, pěkně zachovalé


- Miloslav Hégr - Technika malířského umění
ilustrace: obrazová příloha
nakladatel: Umělecká beseda, Praha
rok vydání: 1941
počet stran: 160 + 8 obrazová příloha
stav: původní brož, odřený hřbet, občas
podtrháno v textu, jinak dobrý stav


- J. A. Novotný - Ladova ilustrace (soupis knižního díla)
obálka: Josef Lada
nakladatel: Nakl. Čs. výtvarných umělců, Praha
rok vydání: 1957
počet stran: 318
stav: původní vazba, pěkně zachováno


- Karel Šourek - Lidové umění v Čechách a na Moravě
ilustrace: velké množství fotografií a vyobrazení
nakladatel: Umělecká beseda, Praha
rok vydání: neuvedeno
počet stran: 144
stav: výborný, původní brož


- Dr. Jan Květ, Dr. Jan Tomeš - Max Švabinský - soubor malířského a kreslířského díla
nakladatel: Ústřední svaz čs. výtvarných
umělců, Praha
rok vydání: 1953
počet stran: 104
stav: původní brož, pěkný stav, dedikace
autora


- Irena Pišútová - Súčasná l´udová plastika na Slovensku
fotografie: K. Šilinger, E. Vlková
nakladatel: Pallas, Bratislava
rok vydání: 1976
počet stran: 143
stav: výborný, slovensky


- Jiří Siblík - Raffael/Kresby
obálka: navrhl Milan Hegar
ilustrace: 8 barevných příloh, 80 reprodukcí
nakladatel: Odeon, Praha
rok vydání: 1974
počet stran: 174
stav: původní vazba s obákou, pěkně zachovalé


- Josef Bradáč-Nežárecký - Sklo - dějiny, výroba a zpracování
nakladatel: Prometheus, Praha
rok vydání: 1945
počet stran: 144
stav: výborný, původní brož


- Josef Lada - Erbenova národní říkadla
ilustrace: Josef Lada - 24 celostránkových
barevných zinkografií
nakladatel: Ant. Svěcený, Praha
rok vydání: 1921
počet stran: 48
stav: velmi pěkný, původní brož (profesionálně
restaurováno), ochranný obal


- Ferdinand Engelmüller - Cesty k malířskému umění
ilustrace: množství autor. vyobrazení
nakladatel: Borský a Šulc, Praha
rok vydání: 1923
počet stran: 525 + obrazová část
stav: velmi dobrý, původní vazba


- František Muzika - Obrazy, kresby, scénické návrhy, knižní grafika
nakladatel: Národní galerie v Praze
rok vydání: 1981
stav: původní brož, velmi pěkný stav
35 vyobrazení + textová část


- Václav Formánek - Vilém Nowak
ilustrace: barevné reprodukce, čb fotografie
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1978
počet stran: 72 text + 122 obrazová část
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- Český informel + Antonín Tomalík
nakladatel: Galerie hlavního města Prahy
rok vydání: 1991
počet stran: 266 nbsp + nbsp Tomalík (66 vyobrazení)
stav: 2x brož v původních deskách, výborný stav

- Jindřich Marco - O grafice
ilustrace: ukázky z děl, vybral autor
(v textu i v samostatné obrazové příloze)

- Jan Kříž - Šmidrové
ilustrace: barevné i čb reprodukce
nakladatel: Obelisk
rok vydání: 1970
počet stran: 30 text + 78 vyobrazení
stav: původní brož, dobře zachováno

- Mikuláš Medek - Vybrané obrazy z let 1944-1974
ilustrace: čb reprodukce
nakladatel: Galerie výtvarného umění Roudnice nad Labem
rok vydání: 1988
stav: sešit, pěkný stav

- Raul Trojan, Bohumír Mráz - Malý slovník výtvarného umění
ilustrace: Antonín Kryl
nakladatel: Státní pedagogické nakladatelství
rok vydání: 1990
počet stran: 238
stav: původní vazba, pěkný stav

- Tvrdošíjní a hosté - 2. část
užité umění, malba, kresba
nakladatel: Galerie hl. města Prahy
rok vydání: 1987
počet stran: 80
stav: sešit, výborný stav

- Václav Havel - Antikódy
obálka a úprava: Jiří Kolář
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1993
počet stran: 91 + přibližně stejný počet nestránkované části podle vydání z roku 1964
stav: původní brož s obálkou, která je lehce odřená, jinak výborný stav

- Jana Kybalová - Evropská kamenina
ilustrace: kresby Ivan Kafka (značky), barevné i čb fotografie Gabriel Urbánek
nakladatel: Aventinum


- Dušan Šindelář - Tržiště estetiky
ilustrace: foto Jaroslav Sirový
nakladatel: Obelisk


- Karel Honzík - Z tvorby životního slohu
ilustrace: nbsp kresby autor + mnoho čb fotografií
nakladatel: Nakl. politické literatury
rok vydání: 1965
počet stran: 291
stav: nbsp původní brož, dobrý stav


- Josef Čapek - Umění přírodních národů
ilustrace: autor (připravil či nakreslil)
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1957
počet stran: 347
stav: nbsp původní vazba s obálkou, pěkný stav


- Julius Zeyer - Ondřej Černyšev
ilustrace: Artuš Scheiner
nakladatel: Československá grafická unie
rok vydání: 1935
počet stran: 207
stav: původní vazba, luxusní stav, ochranné pouzdro

- Svět na křídlech - kniha pohádek a povídek
Vančura, Glazarová, Kubka, Mařánek, .
velké množství ilustrací: Jan Kotík (zinkografie)
nakladatel: nakladatelství Karla Boreckého
rok vydání: 1941
počet stran: 137
stav: původní vazba, dobře zachováno


- Jan Burian, Pavel Oliva - Civilizace Starověkého Středomoří
ilustrace: mapy, kresby, plánky, fotky (velké množství)
nakladatel: Svoboda
rok vydání: 1984
počet stran: 547
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- Mikoláš Aleš Mládeži
ilustrace: jedna vedle druhé :)
nakladatel: B. Kočí
rok vydání: 1920
počet stran: 47
stav: původní vazba, výborný stav

- Albert Kutal - České gotické umění
ilustrace: obsahuje velké množství fotografií
nakladatel: Obelisk
rok vydání: 1972
počet stran: 209
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- Pozdně gotické umění v Čechách
1471-1526
obsahuje rozsáhlý obrazový materiál
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1978
počet stran: 529
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav


- D.J.Růžička - Moderní piktorialismus

ilustrace: fotografie

nakladatel: Galerie hlavního města Prahy

rok vydání: 1990

počet stran: 111

stav: výborný(nová), česko - anglický text

nbsp



- Jiří Sopko - obrazy a kresby

ilustrace: Jiří Sopko

nakladatel: galerie hlavního města Prahy

rok vydání: 1995

počet stran: 95

stav: výborný, původní brož

nbsp



- Bohuslav Kümpel - Církevní umění na chodsku II.vydání

ilustrace: velké množství hlubotiskových foto: Juc.Viktor Doubal

nakladatel: Bohuslav Kümpel

rok vydání: 1939

počet stran: 102

stav: pěkný, původní brož



- Humoristické listy - Ročník 68
ilustrace: Smatek, Kočí, Wenig, Relink, Horník a další
nakladatel: Jos.R.Vilímek
rok vydání: 1925
počet stran: 665
stav: dobová vazba, velmi pěkně zachovalé

- Antonín Slavíček - Výbor z jeho díla
ilustrace: 67 vyobrazení
nakladatel: Manes
rok vydání: 1910
počet stran: 40 text + obrazová část
stav: původní vazba, výborný stav

- Jiří Opelík - Josef Čapek
ilustrace: fotky, rukopisy
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1980
počet stran: 364 text + 48 obrazové přílohy
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Čestmír Berka - Emil Filla
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1989
počet stran: 382
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Josef Čapek - soupis díla
s obrazovými přílohami
nakladatel: Národní galerie v Praze
rok vydání: 1979
počet stran: 140
stav: původní brož, výborný stav

- Petr Wittlich - Česká secese

nakladatel: Odeon

rok vydání: 1982

počet stran: 416

stav: výborný



- Bohuslav Syrový a kolektiv - Architektura

nakladatel: SNTL

rok vydání: 1974

počet stran: 448

stav: výborný



- Výtvarný sborník - Život III

ilustrace:

nakladatel: výtvarný odbor umělecké besedy

rok vydání: 1923

počet stran: 38

stav: pěkný, původní brož



- Jindřich Prucha
sepsal: Jan M. Tomeš
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1987
počet stran: 81
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Antonín Hudeček
sepsala: Ludmila Karlíková
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1983
počet stran: 82
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Camille Corot
sepsala: Olga Macková
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1983
počet stran: 81
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- Adolf Hoffmeister - Sto let české karikatury
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
rok vydání: 1955
počet stran: 554
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepena, jinak výborný stav!


- F. Žákavec - Mikoláš Aleš
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Dědictví Komenského
rok vydání: 1927
počet stran: 91
stav: původní vazba, výborný stav!


- Václav Mencl a Emanuel Poche - Vzpomínky na Prahu
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1954
počet stran: 209
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepena, jinak výborně zachováno!


- V. V. Štech, J. Hloucha, A. Hoffmaister a další - Umění čtyř světadílů
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1956 - 57
počet stran: 325 + 321
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno
2 svazky


- kolektiv autorů - Umění orientu
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Symposion
rok vydání: 1948
počet stran: 352
stav: původní vazba s obálkou, velmi dobrý stav!


- Jan Tomeš - Antonín Slavíček
ilustrace: 52 barevných reprodukcí v textu a 415 černých reprodukcí v soupisu díla
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1966
počet stran: 277
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav!, ochranné pouzdro, náklad 1500 ks


- Jiří Olič - Josef Lada
ilustrace: Josef Lada
nakladatel: Petrov
rok vydání: 2003
počet stran: 526
stav: původní vazba s obálkou


- Felix Haas - Architektura 20. století
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Státní pedagogické nakladatelství
rok vydání: 1983
počet stran: 645
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav!



- Miroslav Lamač - Osma a skupina výtvarných umělců 1907 - 1917
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1988
počet stran: 537
stav: původní vazba s obálkou


- Professor Dr. E. Zimmermann - Porzellan und Fayence, Steinzeug, Steingut usw.
ilustrace: velké množství značek fajánse a porcelánu
nakladatel: Richard Carl Schmidt
rok vydání: 1915
počet stran: 382
stav: původní vazba, dobrý stav, německy!


- Karel Langer - Atlas ľudových stavieb
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Vydavateĺstvo Osveta
rok vydání: 1955
počet stran: 53 stran textu a 60 stran obrazových příloh
stav: původní vazba, velmi dobrý stav!


- Slovenské ľudové umenie
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Tatran
rok vydání: 1953
počet stran: 1. sv. cca 300, 2. sv. cca 400
stav: původní celoplátěná vazba, uvnitř razítka na předsádce, dobře zachováno
2 svazky


- Dr. Jan Květ - Max Švabinský krajinář
ilustrace: 80 reprodukcí
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: 1948
počet stran: 39 text + 80 obr. příloha
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav
podpis Švabinského


- Josef Čapek - Obrazy a kresby
nakladatel: Národní Galerie v Praze
rok vydání: 1979
počet stran: 139
stav: původní brož, výborný stav

- Růžena Jesenská - Jarní píseň
titulní list Alfons Mucha
nakladatel: Družstvo Máje
rok vydání: 1902
počet stran: 113
stav: původní vazba mírně odřená

- Bohumil Kubišta - Korespondence a úvahy
Ilustrace: 6 barevných a 66 černých reprodukcí
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
rok vydání: 1960
počet stran: 219
stav: původní vazba s obálkou, mírně odřená obálka, jinak dobře zachováno


- Emil Filla - Krajina Českého středohoří
napsal Čestmír Berka
obsahuje 77 barevných a 20 jednobarevných reprodukcí
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury a umění
rok vydání: 1964
počet stran: 130
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno


- kolektiv autorů - Věci kolem nás
Ilustrace: množství fotografií
nakladatel: vydala Mladá fronta, nakladatelství ČSM
rok vydání: 1961
počet stran: 340
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno, obálka podlepena


- Jaroslav R. Vávra - Pět tisíc let sklářského díla
Ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1953
počet stran: 160
stav: původní vazba

- Mahulena Nešlehová - Bohumil Kubišta
Ilustrace: množství fotografií
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1984
počet stran: 325
stav: původní vazba s přebalem


- František Tichý - Malířské dílo
ilustrace: 54 barevných reprodukcí, mnoho černobílé dokumentace
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1976
počet stran: 283
stav: vazba s obálkou,

- Hollar XXXIV - sborník grafického umění
ilustrace: 91 vyobrazení
nakladatel: Nakladatelství Československých výtvarných umělců
rok vydání: 1964
počet stran: 118
stav: vazba s obálkou, dobře zachováno

- F. X. Jiřík - Miniatura
a drobná podobizna v době empirové a probuzenské v Čechách
ilustrace: 70 barevných tabulek a 107 reprodukcí v textu
nakladatel: Jan Štenc, Praha
rok vydání: 1930
počet stran: 152 + tabulky
stav: plátěná vazba, velmi dobře zachováno


- Miroslav Lamač - Jan Zrzavý
ilustrace: 184 vyobrazení a 9 dokument. fotogr. v textu
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1980
počet stran: 229
stav: vazba s obálkou, dobře zachováno

- Zdeněk Hrdlička - Revoluční čínský dřevoryt
93 ilustrací
nakladatel: Svaz výtvarných umělců československých
rok vydání: 1949
počet stran: 101
stav: původní brož

- Dušan Šindelář - Tržiště estetiky
ilustrace: 177 černobílých a 3 barevná vyobrazení
nakladatel: Obelisk, nakladatelství umění a archtiektury
rok vydání: 1969
počet stran: 280
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno, na obálce po krajích ušpiněno

- Karel Honzík - Architektura všem
ilustrace: nbsp 36 kreseb a diagramů v textu, 129 na křídovém papíře
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
rok vydání: 1956
počet stran: 244
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- Jan Rambousek - Písmo a jeho užití
ilustrace: 153 vyobrazení v textu a 8 příloh na křídovém papíře
nakladatel: Orbis, Praha
rok vydání: 1953
počet stran: 157
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- Karel Honzík - Tvorba životního slohu
Stati o architektuře a užitkokové tvorbě

- Josef Čapek - Rozpomínky
nakladatel: Klub knižní tvorby Kmen
rok vydání: 1947
počet stran: 20
stav: dobře zachováno

- Josef Čapek - Dějiny zblízka
Ilustrace: grafickou úpravu, obálku a vazbu navrhl Zdeněk Sklenář
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1949
stav: původní vazba s přebalem


- Katalog vystavky
Ilustrace: mnoho vyobrazení v textu
nakladatel: sovetskij chudožnik Moskva
rok vydání: 1967
počet stran: 63 stran textu, 40 stran vyobrazení
stav: původní brož

- Jiří Zemánek a kolektiv - Zdeněk Pešánek
Ilustrace: velké množství reprodukcí
nakladatel: Galerie Gema
rok vydání: 1997
počet stran: 450
stav: původní vazba s přebalem


- Erwin Andra - Spielzeug
Ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Veb verlag der kunst
rok vydání: 1955
počet stran: 78
stav: původní brož s přebalem


- Bedřich Mach - Ornamentika
Ilustrace: se 193 původními ilustracemi
nakladatel: I. L. Kober
rok vydání: 1900
počet stran: 60
stav: původní vazba

- Dr. A. Dolenský a spol. - Dějiny účesu a ozdob k jeho hotovení užívaných
ilustroval: Rudolf Adámek
nakladatel: nákladem klubu dámských kadeřníků v Praze
rok vydání: 1935
počet stran: 496
stav: původní brož
3 díly ve dvou svazcích (kompletní)


- Arne Novák - Praha barokní (foto Sudek)
fotografie: Josef Sudek
nakladatel: Fr. Borový, Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 40 + obrazová část
stav: výborný, původní brož


- Z. Kalista, J. Funke - Svatovítské triforium
fotografie: Jaromír Funke
text: Zdeněk Kalista
nakladatel: Aventinum, Praha
rok vydání: 1946
počet stran: 34 + obrazová příloha
stav: výborný, původní vazba


- Josef Sudek - Fotografie
grafická úprava: František Tichý
nakladatel: Stát. nakl. krásné literatury,
hudby a umění, Praha
rok vydání: 1956
počet stran: 58 + 232 str. fotografií
stav: původní vazba, obálka mírně
podlepená, jinak velmi pěkný stav


- Vladimír Birgus, Antonín Braný - František Drtikol
fotografie: z archivů, ze soukromých sbírek
nakladatel: Odeon, Praha
rok vydání: 1989
počet stran: 160
stav: původní brož, výborný stav


- Českosaské Švýcarsko - fotografické leporelo
ilustrace: fotografie - 20 x vyobrazení 105 x 155 mm
nakladatel: Hermann Poy, Dresden
rok vydání: cca r. 1905
stav: velmi dobře zachovalé


- Jiří Kolář - Miroslav Hák
nakladatel: nbsp Státní nakladatelství krásné
literatury, hudby a umění, Praha
rok vydání: 1959
počet stran: 90
stav: pěkný, původní brož


- Anna Fárová - Werner Bischof
nakladatel: nbsp Státní nakladatelství krásné
literatury, hudby a umění, Praha
rok vydání: 1960
počet stran: 79
stav: výborný, původní brož


- Jiří Jeníček - Drahomír Josef Růžička
nakladatel: Státní nakladatelství krásné
literatury, hudby a umění, Praha
rok vydání: 1959
počet stran: 90
stav: mírně nalomený růžek, jinak
velmi pěkný stav, původní brož


- Lubomír Linhart - Mezinárodní fotografie 1958
nakladatel: Státní nakladatelství krásné
literatury, hudby a umění, Praha
rok vydání: 1959
počet stran: 100
stav: mírně nalomený růžek, jinak
výborný stav, původní brož


- Josef Sudek - Cykly fotografií
nakladatel: Krajské středisko státní památkové péče a ochrany přírody v Plzni
a Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
rok vydání: 1982-1984
počet stran: 3x16
stav: konvolut 3 sešity, pěkný stav


- Karel Kuklík - Fotografie
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Galerie hl. města Prahy
rok vydání: 1979
stav: volné dvoulisty v deskách, pěkně zachováno

- Josef Sudek - Souborná výstava
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Moravská galerie Brno
rok vydání: 1976
stav: brož, některé listy jsou uvolněné, jinak dobrý stav

- Fotograf Josef Sudek (k umělcovým osmdesátinám)
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze
rok vydání: 1976
stav: sešit, nbsp nalomená přední deska, jinak dobře zachováno

- Jiří Mašín - Josef Ehm
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
rok vydání: 1961
počet stran: 15 text + 63 obrazová část
stav: původní brož, pěkný stav

- Jan Kříž - Emila Medková
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury a umění
rok vydání: 1965
počet stran: 30 text + 61 obrazová část
stav: původní brož, dobrý stav, pouze na okrajích stránek skvrny (max. 4mm a převážně v textové části)

- Kateřina Klaricová - František Drtikol
ilustrace: barevné reprodukce z originálních fotografií
nakladatel: Panorama


- Albert Pražák - T.G.Masaryk k jeho názorům na umění, hlavně slovesné
ilustrace: 3x Karel Svolinský (+ obálka, vazba)
fotografie: 5x Josef Sudek
nakladatel: Družstevní práce
rok vydání: 1947
počet stran: 47
stav: původní vazba s obálkou, pěkný stav


- Václav Jírů - Slunečné pobřeží Jugoslávie

ilustrace: foto: V.Jírů - hlubotiskové provedení reprodukcí

nakladatel: ČSFN

rok vydání: 1948

počet stran: 94

stav: původní brož, dobře zachováno

nbsp



- Zdeněk Kalista - Svatovítské triforium
ilustrace: fotografie - Jaromír Funke
nakladatel: Aventinum
rok vydání: 1946
počet stran: 27 stran textu a 26 fotografických příloh
stav: původní brož, dobře zachováno


- Jiří Jeníček - Vojáci v horách
nakladatel: Naše vojsko
rok vydání: 1947
počet stran: 104
stav: dobrý, původní vazba, kožený hřbet


- Štefánik vo fotografii
ilustrace: 118 fotografií
nakladatel: Orbis a ČIN
rok vydání: 1936
počet stran: 96
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno


- E. Jurisa a V. Šimíček - Slovenský ráj
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Osveta
rok vydání: 1956
počet stran: 160
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepena, jinak výborný stav!


- Vysoké Tatry
ilustrace: velké množství fotografií (K. Celba a B. Straka)
nakladatel: Slovtour
rok vydání: 1951
počet stran: 277
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepena, jinak výborný stav!


- Nízke Tatry
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Osveta N. P. Martin
rok vydání: 1956
počet stran: 210
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepena, jinak výborný stav!


- Daniela Mrázková - Jan Saudek: Divadlo života
ilustrace: 125 kolorovaných a černobílých fotografií
nakladatel: Panorama
rok vydání: 1991
počet stran: 160
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav


- Praha 1848 - 1914
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Panorama
rok vydání: 1986
počet stran: 293
stav: původní vazba s obálkou


- Nad Prahou
ilustrace: obálka + typografie Libor Fára
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1966
počet stran: 22 str. textu - česky, rusky, anglicky, francouzsky, 96 str. fotografií (E. Vasiliak)
stav: původní vazba s obálkou


- Václav Jírů - Praha, město fotogenické
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1973
počet stran: 248
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav! + ochranné pouzdro


- Interpressfoto
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1964
počet stran: 166
stav: nbsp původní vazba s oblálkou, v angličtině


- Jaroslav Formánek - Rukověť praktické fotografie
Ilustrace: se 77 obrázky v textu
nakladatel: knihkupectví Fr. Řivnáče
rok vydání: 1902
počet stran: 265
stav: původní vazba, luxusní stav!



- František Kožík - Zátopek ve fotografii
Ilustrace: množství fotografií
nakladatel: Artia
stav: původní vazba s přebalem


- Vilém Heckel - Hory a lidé
Ilustrace: 157 fotografií
nakladatel: Sportovní a turistické nakladatelství
rok vydání: 1964
počet stran: 199
stav: původní vazba s přebalem


- Karel Čapek ve fotografii
uspořádal: Jiří Opelík
Ilustrace: množství fotografií
nakladatel: Středočeské nakladatelství a knihkupectví
rok vydání: 1991
počet stran: 175
stav: původní vazba s přebalem


- Jaromír Funke - Fotografie
úvodní studie: nbsp Ludvík Souček nbsp
nakladatel: Nakladatelství krásné literatury a umění
Klub čtenářů Odeon
rok vydání: 1970
počet stran: 28 text + 132 obrazová část
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno


- Země česká domov můj - Česká fotografie 1940 (ročenka)
64 fotografií od 64 autorů nbsp
nakladatel: Svaz českých klubů fotografů amatérů
s nakladatelstvím Politiky - Praha
rok vydání: 1941
stav: původní vazba, mírně ušpiněná, uvnitř čisté, dobře zachovalé


- Jaroslav Rössler
napsal Vladimír Birgus
nakladatel: Torst
rok vydání: 2001
počet stran: 181
počet fotografií: 87
bezvadný stav - jako nové


- PRAHA ve fotografii Karla Plicky
208 celostránkových nbsp fotografií - tisk z hloubky
nakladatel: Česká grafická unie a.s.
rok vydání: 1940
počet stran: 208
stav: vazba, v papírovém přebalu, 1. vydání


- Vítězslav Nezval - Pražský chodec
Ilustrace: fotografoval Josef Sudek
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1981
počet stran: 89
stav: původní vazba s přebalem


- J. Jeníček a O. Vaněk - Praha stará i moderní
Ilustrace: 197 obrazů K. Hájka, J. Jeníčka, Ing. J. Krupky, Ing. P. Koblice a dalších
nakladatel: nakladatelství za svobodu
stav: původní brož s ochranným pouzdrem


- Emil Wachtl - Fotografické přístroje a potřeby
Ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Emil Wachtl
rok vydání: 1934
počet stran: 160
stav: původní brož, výborný stav!


- J. Zeyer - Radúz a Mahulena
nakladatel: knihtiskárna F. Šimáček, nakladatelé
rok vydání: 1898
počet stran: 116
stav: dobová vazba, pěkně zachovalé
1. vydání


- William Shakespeare - Sen noci svatojánské
nakladatel: Atlantis
rok vydání: 2003
počet stran: 290
stav: původní vazba, perfektní stav
anglicko-české vydání


- William Shakespeare - Hamlet, dánský princ
nakladatel: Torst
rok vydání: 2001
počet stran: 546
stav: původní nbsp vazba, perfektní stav
anglicko-české vydání


- Friedrich Dürrenmatt - 5 her
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury a umění
rok vydání: 1964
počet stran: 417
stav: nbsp původní vazba s obálkou, dobře zachováno


- Michal Schonberg - Osvobozené
mnoho fotografií
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1992
počet stran: 401
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- Magazín kina 1968
ilustrace: mnoho kreseb a fotografií
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1968
počet stran: 190
stav: brož s obálkou, výborně zachováno

- Dr. František Lašek - Litomyšl v dějinách a výtvarném umění
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: J. R. Veselík, Litomyšl
rok vydání: 1945
počet stran: 128 + obrazová příloha
stav: dobová vazba, dobře zachovalé


- Dr. František Sláma - Vlastenecké putování po Slezsku
ilustrace: velké množství vyobrazení (erby,
města, krajina, osobnosti atd.)
nakladatel: J. Otta, Praha
rok vydání: kol. r. 1890
počet stran: 584
stav: pěkný, dobová polokožená vazba


- Topographie der Historischen und Kunst-Denkmale im Königreiche Böhmen
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Akademie pro vědu, literaturu
a umění, Praha
rok vydání: 1901
počet stran: 168 + obrazové přílohy
stav: velmi pěkný, původní brož


- Jubilejní sborník městského musea v Soběslavi 1897 - 1947
obálka: František Molík
nakladatel: Místní národní výbor v Soběslavi
rok vydání: 1947
počet stran: 144 + obrazové přílohy
stav: výborný, původní brož


- plukovník M. Černoch - mapy Československo (Země Česká, Země Moravskoslezská, Mapa Slovenskej krajiny) - konvolut 3 ks
nakladatel: Šolc a Šimáček, Praha
rok vydání: kol. r. 1930
stav: výborný


- Generální mapa země moravskoslezské
nakladatel: B. Komůrka, Brno
rok vydání: kol. r. 1930
měřítko: 1:200.000 (1 cm = 2 km)
stav: výborný, rozkládací mapa v původních deskách


- Vladimír Beránek - Vranov u Brna
ilustrace: fotosnímky archiv Vranov Fototypia Vyškov
nakladatel: Obecní rada na Vranově
rok vydání: 1940
počet stran: 146
stav: velmi dobrý, původní brož


- Plavební ročenka
ilustrace: množství reklam, plány přístavů
nakladatel: Čs. plavební úřad, Praha
rok vydání: 1924
počet stran: 533 + přílohy
stav: velmi dobrý, původní vazba


- Zikmund Winter - Staropražské novelly
nakladatel: J. Otto, Praha
rok vydání: neuvedeno
počet stran: 240
stav: luxusní, původní vazba


- Jan Dolenský - Praha ve své slávě i utrpení
ilustrace: mnoho čb fotografií i kreseb, několik barevných akvarelů
nakladatel: B. Kočí
rok vydání: 1903
počet stran: 631
stav: původní vazba, na několika listech skvrny, jinak pěkně zachováno

- Rudolf Máša - Kam na Slovensko a Podkarpatskou Rus
nakladatel: Josef Hokr
rok vydání: 1938
počet stran: 319
stav: původní brož, nalomená přední deska, jinak výborný stav

- Jaroslav Dostál - Orlickými horami do říše Pradědovy
ilustrace: čb fotografie + 3 mapy značených cest
nakladatel: svaz čs. dělnických turistů
rok vydání: 1925
počet stran: 137
stav: původní brož, dobře zachováno

- Václav Hlavsa - Praha průvodce městem
ilustrace: Pavel Lisý
nakladatel: Sportovní a turistické nakladatelství
rok vydání: ?
počet stran: 369
stav: původní vazba s obálkou, velmi pěkný stav

- Jaroslav Dostál - Krkonoše
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Klub českých turistů
rok vydání: 1948
počet stran: 237
stav: původní brož, pěkný stav

- Martin Ševela - U žúdra
ilustrace: velké množství hlubotiskových fotografií
nakladatel: Brněnská tiskárna v edici Petrov
rok vydání: 1944
počet stran: 133
stav: původní vazba, chybí 1/2 předsádky, lehké stopy používání, jinak dobře zachováno

- Herma Pilbauerová - Z kraje Psohlavců
ilustrace: množství fotografií + 4x barevná litografie
nakladatel: Alois Hynek
rok vydání: ?
počet stran: 205
stav: dobová vazba, nalepená litografovaná obálka

- Úřední seznam ulic, náměstí a sadů hlavního města Prahy
česko-německá verze
nakladatel: Deutsche Druckerei in Prag
rok vydání: 1940
počet stran: 162+163+136
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Ukazatel domů - Praha
nakladatel: Obec král. hlav. města Prahy
rok vydání: 1911
počet stran: 724
stav: původní vazba, velmi dobře zachováno

- Sbírka pověstí historických lidu českého
ilustrace: množství xylografických vyobrazení - hrady, erby a další
nakladatel: J. Otta
rok vydání: 1894? (dle vložených recenzí)
počet stran: 219
stav: dobový polokožená vazba, dobře zachováno

- Dr. František Vitásek - Fysický zeměpis
díl I. Ovzduší a vodstvo
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1934
počet stran: 288
stav: původní celoplátěná vazba, pěkně zachovalé


- Dr. František Koláček - Zeměpis Československa
ilustrace: velká barevná mapa a 15 menších čb
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1934
počet stran: 282
stav: původní celoplátěná vazba, pěkně zachováno

- Jeskyně a propasti v Československu
ilustrace: barevné i čb fotografie, mapky jeskyní
nakladatel: Academia


- Kulturní adresář ČSR
biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Josef Zeibrdlich


- Prof. Dr. Jan Březina - Paměti obce Bludova
ilustrace: reprodukce ak. malíře Adolfa Kašpara
nakladatel: obec bludovská


- P.J.Středočeský - Prvky a ornamenty jihočeského Svérázu

rok vydání: kol.r.1930

počet stran: 34 listů

stav: výborný, volné listy v ochraném pouzdře



- Okolí Prahy
Hokrovy průvodce, svazek 6
nakladatel: Josef Hokr
rok vydání: 1939 ?
počet stran: 200
stav: původní brož, velmi pěkně zachováno

- Jičín - Prachovské skály - Český ráj (průvodce)
ilustrace: fotky, mapy
nakladatel: Propagační komise města Jičína
rok vydání: 1935
počet stran: 79 + vložená rozkládací mapa
stav: původní brož, dobře zachováno

- František Dobeš - Kniha o Stříteži
obrazová příloha s čb fotografiemi
nakladatel: autor nákladem vlastním
rok vydání: 1947
počet stran: 366+obrazová příloha
stav: původní brož, na obálce ušpiněno, uvnitř výborný stav

- T.Kotalík - Staletá Praha XVIII

ilustrace: fotografie

nakladatel: Panorama

rok vydání: 1988

počet stran:

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Rudolf Petráň - Staletá praha XII

ilustrace: fotografie

nakladatel: Panorama

rok vydání: 1982

počet stran: 240

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Zdislav Buříval - Staletá Praha X

ilustrace: fotografie

nakladatel: Panorama

rok vydání: 1980

počet stran: 296

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Zdislav Buříval - Staletá Praha IX

ilustrace: fotografie

nakladatel: Panorama

rok vydání: 1979

počet stran: 352

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Zdislav Buříval - Staletá Praha VIII

ilustrace: fotografie

nakladatel: Orbis

rok vydání: 1977

počet stran: 392

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Zdislav Buříval - Staletá Praha VI

ilustrace: fotografie

nakladatel: Orbis

rok vydání: 1973

počet stran: 256

stav: vlmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Zdislav Buříval - Staletá Praha V

ilustrace: fotografie

nakladatel: Orbis

rok vydání: 1971

počet stran: 320

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Zdislav Buříval - Staletá Praha IV

ilustrace: fotogragie

nakladatel: Orbis

rok vydání: 1969

počet stran: 260

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Zdislav Buříval - Staletá Praha III

ilustrace: fotografie

nakladatel: Orbis

rok vydání: 1967

počet stran: 295

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou
nbsp


- Jan Čáka - Zmizelá Vltava

ilustrace: kresby a fotografie

nakladatel: Paseka

rok vydání: 2002

počet stran: 336

stav: velmi dobrý



- Jan Paroubek - Starobylé město Domažlice

ilustrace: 24 obrázků

nakladatel: V.Rybařík

rok vydání: 1926

počet stran: 78

stav: původní brož, dobře zachováno



- Francouzko - Španělský slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 712
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 48 x 35


- František Kašička, Bořivoj Nechvátal - Tvrze a hrádky na Prachaticku
obsahuje kresby, mapy, fotografie
nakladatel: Okresní muzeum v Prachaticích
rok vydání: 1990
počet stran: 240
stav: brožované, s obálkou, dboře zachováno

- Historie Valašského Meziříčí a Krásna nad Bečvou v datech
sepsal Jindřich Janoušek
obrazová příloha s fotografiemi
nakladatel: Valašské Meziříčí
rok vydání: 1996
počet stran: 255
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav


- Alois Kubíček - Pražské paláce
obsahuje mnoho fotografií
nakladatel: Pražské nakl. V. Poláčka
rok vydání: 1947
počet stran: 230
stav: původní vazba, obálka podlepena, uvnitř výborný stav

- Em. Škorpil s redakčním kruhem - Tři sta let litomyšlského gymnásia
ilustrace: Josef Koráb
nakladatel: Státní reálné gymnasium v Litomyšli
rok vydání: 1948
počet stran: 179
stav: celoplátěná vazba, výborný stav!


- Mikulov
Václav Richter, Ivo Krsek, Miloš Stehlík, Metoděj Zemek
foto: Stanislav Ševčík
nakladatel: Blok
rok vydání: 1971
počet stran: 310+150 foto
stav: původní vazba, velmi dobrý stav


- Jan Novák - Nejkrásnější země
ilustrace: ilustrační výzdoba a vazba podle návrhů K. T. Neumanna
nakladatel: Gustav Voleský
rok vydání: 1938
počet stran: 179
stav: původní vazba, velmi pěkný stav


- Dr. František Šujan - Dějepis Brna
ilustrace: plány, mapy, veduty a fotografie
nakladatel: nákladem Musejního spolku
rok vydání: 1928
počet stran: 592
stav: původní brož bez obálky, na titulním listě a několika posledních stranách skvrny od vody, jinak pěkně zachovalé, neoříznuté



- Kapesní policejní praktikum, orientační příručka
nakladatel: nákladem vlastním St. Sedláček
rok vydání: 1941
počet stran: 1316
stav: původní vazba, velmi dobře zachováno!



- J. K. Říha, O. Stefan, J. Vančura - Praha včerejška a zítřka
ilustrace: J. Vančura a V. Kubašta, množství fotografií
nakladatel: SNTL
rok vydání: 1956
počet stran: 172
stav: původní vazba s obálkou


- Památník vysoké školy zemědělské v Brně 1919 - 1929
Ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Novina
rok vydání: 1930
počet stran: 238
stav: původní brož, dobře zachováno


- Ulicemi města Prahy od 14. století do dneška
Zpracovali: dr. J. Čarek, dr. V. Hlavsa, dr. J. Janáček a V. Lím
Ilustrace: mnoho vyobrazení
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1958
počet stran: 535
stav: původní vazba s obálkou



- Černá kniha města Velké Bíteše
ilustrace: 37 stran s obrazovými přílohami
nakladatel: Blok
rok vydání: 1979
počet stran: 340
stav: původní vazba s obálkou

- František Uhlíř - Těšínské slezsko
Ilustrace: množství vyobrazení
nakladatel: J. Lukasík
rok vydání: 1946
počet stran: 364
stav: dobová vazba (ušmudlané desky), jinak dobře zachováno, uvnitř čisté - pěkné, obálka vevázána



- Antonín Matějček a Karel Tříska - Jindřichův Hradec zámek a město
Ilustrace: 64 fotografií
nakladatel: V. Poláček
rok vydání: 1944
počet stran: 53 stran textu
stav: původní brož



- Zmizelá Praha - 5 svazků (Wirth, Štech, Vojtíšek, Merhout, Poche, Volavková)
Staré a Nové Město s Podskalím, Malá strana a Hradčany, Židovské město pražské, Vyšehrad a zevní okresy Prahy, Opevnění, Vltava a ztráty na památkách 1945
nakladatel: Pražské nakladatelství V. Poláčka
rok vydání: 1946-48
stav: dobře zachováno, 4x brož, 1x původní vazba s obálkou


- Dopravní místopisný lexikon Československé republiky
vydáno Ministerstvem pošt a telegrafů za účasti Ministerstva železnic
tiskem České grafické unie
rok vydání: 1928
počet stran: 873
stav: dobová poloplátěná vazba


- Památník města Královských Vinohradů
ilustrace: pár fotografií a kreseb
nakladatel: Alois Koníček
rok vydání: 1929
počet stran: 188
stav: papírová vazba


- Evžen Škňouřil - Hlavní města Evropy
ilustrace: Ivana Lomová
nakladatel: Albatros/edice OKO - svazek 71
rok vydání: 1989
počet stran: 414
stav: původní vazba


- Jiří Louda - Česká města
ilustrace: Josef Herčík
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy/edice OKO - svazek12
rok vydání: 1964
počet stran: 369
stav: nbsp původní vazba


- Martin Ševela
Ilustrace: množství barevných a černobílých fotografií
nakladatel: nákladem Brněnské tiskárny v edici Petrov
rok vydání: 1944
počet stran: 108 stran textu
stav: původní vazba s podlepeným přebalem


- Jan Křen - Do emigrace
obálka: Zdeněk Wirt
nakladatel: Naše vojsko, Praha
edice: živá díla minulosti č. 51
rok vydání: 1963
počet stran: 580 + obrazové přílohy a mapy
stav: dobrý, původní vazba, obálka mírně
podlepena, na několika stránkách razítko


- František Šimek a Miloslav Kaňák - Staré letopisy české
obálka: Zdeněk Sklenář
nakladatel: Stát. nakl. krásné literatury,
hudby a umění, Praha
edice: živá díla minulosti č. 24
rok vydání: 1959
počet stran: 488 + obrazová příloha
stav: pěkný, původní vazba s obálkou


- Josef Šusta - Dvě knihy českých dějin
nakladatel: Česká akademie věd a umění, Praha
rok vydání: 1935
počet stran: 340
stav: dobrý, původní brož - nerozřezaná


- Zdeněk Váňa - Přemyslovský Libušín
obálka: J. Prchal, J. Zezulka
nakladatel: Academia, Praha
rok vydání: 1973
počet stran: 104 + obrazová příloha
stav: původní brož, pěkně zachováno


- Jan Konůpek - Thukydidovy Dějiny války peloponneské (3 svazky v jedné knize)
překlad: Jan Konůpek
nakladatel: Česká akademie císaře Fr. Josefa
pro vědy, slovesnost a umění, Praha
rok vydání: 1906
počet stran: 664
stav: dobová polokožená vazba, velmi
dobře zachováno


- Jaroslav Kohlík - Noviny dávných staletí
obálka: Stanislav Haštaba
nakladatel: Novinář, Praha
rok vydání: 1970
počet stran: 200
stav: dobrý, původní brož


- Voltaire - Babylonská princezna
překlad: František Linhart
nakladatel: Stanislav Klika, Praha
rok vydání: 1919
počet stran: 84
stav: pěkný, původní vazba


- Dr. Ing. Jaroslav Spirhanzl Duriš - Staré jihočeské chalupy
ilustrace: autor
nakladatel: Vesmír, Praha
rok vydání: 1945
počet stran: 136
stav: celoplátěná vazba (slepý hřbet),
uvnitř razítka, občas podtrženo tužkou
v textu, jinak pěkný stav


- Emanuela Nohejlová - Z příběhů pražské mincovny
nakladatel: Česká akademie věd a umění, Praha
rok vydání: 1929
počet stran: 148
stav: výborný, původní brož


- Legie - Metoděj Pleský - Bratr Generál
ilustrace: velké množství dobových fotografií
nakladatel: Za Svobodu, Praha
rok vydání: 1931
počet stran: 184
stav: výborný, původní stav, ochranné pouzdro


- Bohumil Pospíšil - Čínou za revolučního varu
ilustrace: velké množství vyobrazení
dle autorových snímků
nakladatel: Československá grafická
unie, Praha
rok vydání: 1935
počet stran: 340
stav: velmi pěkný, dobová vazba


- Dino Compagni, Giovanni Villani - Florentské kroniky doby Dantovy
obálka: Zdeněk Sklenář
překlad: Zdeněk Kalista
nakladatel: Odeon, Praha
rok vydání: 1969
počet stran: 640
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachovalé


- Miroslav Janotka a Karel Linhart - Řemesla našich předků
ilustrace: František Skála Jr.
nakladatel: Svoboda, Praha
rok vydání: 1987
počet stran: 208
stav: výborný, vazba s obálkou


- František Kožík - Kronika života a vlády Karla IV.
fotografie: Jan Neubert, Karel Neubert
nakladatel: Českoslov. spisovatel, Praha
rok vydání: 1981
počet stran: 344
stav: pěkný, původní vazba s obálkou



- Generál V. Klecanda - Účelná armáda
nakladatel: Knihovna svazu československého
důstojnictva, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 48
stav: výborný, původní brož


- V. J. Hauner - Vývoj pozemního válečnictví
ilustrace: velké množství obrazových příloh
reprodukce obrázků: Vědecký ústav vojenský,
soukromá nbsp knihovna Dr. R. Tschornov
ilustrace: nadporučík Šafář (mapky, diagramy)
nakladatel: Českoslov. vědecký ústav vojenský, Praha
rok vydání: 1922
počet stran: 96 + 138 obraz. příloh
stav: výborný, dobová vazba


- Bohumil Janda - Pod Vyšehradem (3 díly v jedné knize)
ilustrace: Stan. Hudeček
nakladatel: Ústřední dělnické knihkupectví
a nakladatelství, A. Svěcený, Praha
rok vydání: 1914 - 1915
počet stran: 344 + 196 + 110
stav: polokožená vazba, pěkně zachovalé


- Karel Schwarzenberg - Heraldika
ilustrace: Břetislav Štorm
nakladatel: Nakl. Vyšehrad, Praha
rok vydání: 1941
počet stran: 262
stav: původní vazba s obálkou + ochranné
pouzdro, pěkně zachovalé


- Rudolf Mertlík - Starověké báje a pověsti
ilustrace: Zdeněk Mézl
typografie: Milan Kopřiva
nakladatel: Nakl. Svoboda, Praha
rok vydání: 1989
počet stran: 512
stav: výborný, původní vazba s obálkou


- Prof. Dr. V. Lesný - Buddhismus
obálka: J. Mašat
nakladatel: Jaroslav Samec, Praha
rok vydání: 1948
počet stran: 448
stav: původní vazba, dobře zachováno


- Essad Bej - Mohamed
obálka: A. V. Hrska
nakladatel: Toužimský a Moravec, Praha
rok vydání: 1935
počet stran: 322
stav: velmi dobrý, původní celoplátěná vazba


- Vojta Beneš - Děti v bouři revoluce
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: Komenium, učitelské nakladatelství Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 264
stav: výborný, původní vazba


- Dr. J. Hobzek - Josef Pekař, o jeho mládí, životě a odkazu
ilustrace: Karel Vik
nakladatel: Muller a spol., Trutnov
rok vydání: 1941
počet stran: 114
stav: původní brož, pěkně zachováno


- Arne Novák - Josef Pekař, Jeho cesta domovem a životem
ilustrace: kresby Karel Vik, fotografie
nakladatel: Muller a spol., Turnov
rok vydání: 1938
počet stran: 68
stav: výborný, původní brož


- Ivan Naživin - Rasputin (3 svazky)
nakladatel: Pražská akciová tiskárna
rok vydání: 1924 - 1928
počet stran: 396 (I.), 448 (II.), 448 (III.)
stav: nbsp výborný, původní vazba, ochranné
pouzdro


- Rud. I. Malý - Kříž nad Evropou revoluce dvacátého století
il. obálka: anonym
nakladatel: A. Neubert, Praha
rok vydání: 1935
počet stran: 248
stav: výborný, nerozřezaná brož


- A. Wysokomýtský - Řádění jezuitů v Čechách a na Moravě
nakladatel: K. W. Medau, Litoměřice
rok vydání: 1849
počet stran: 264
stav: dobová vazba, poškozená, knižní
blok dobře zachovalý


- Josef Šusta-Dvě knihy českých dějin (2 svazky)
Poslední Přemyslovci a jejich dědictví + Počátky Lucemburské
nakladatel: Česká akademie věd a umění
rok vydání: 1926+1935
počet stran: 537+328
stav: dobová vazba, velmi dobrý stav

- Fr. S. Procházka - Hradčanské písničky
ilustrace: obrazy Vikr. Olívy
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: kolem roku 1900
počet stran: 82
stav: původní vazba, výborný stav, ochranné pouzdro

- Próza českého středověku
ilustrace: 24 barevných celostránkových ilustrací starých písemností
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1983
počet stran: 478
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- Josef Macek - Ktož jsú boží bojovníci
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1951
počet stran: 342
stav: původní brož, obálka podlepena, jinak výborný stav

- Jihočech Emil Hácha
ilustrace: dvě třetiny knihy jsou černobílé fotografie
nakladatel: Českomoravské akciové tiskařské a vydavatelské podniky v Praze a v Budějovicích
rok vydání: 1942
počet stran: 208
stav: původní vazba, dobře zachováno, na deskách a předsádkách malé skvrnky

- Daniel Mayer - Kapitoly z Židovských dějin
od starověku do 18. století
nakladatel: Rada židovských náboženských obcí v ČSR
rok vydání: 1989
počet stran: 254
stav: původní vazba s obálkou, obálka je mírně pokrčená, jinak pěkný stav


- Jakub S. Trojan - Idea lidských práv v české duchovní tradici
nakladatel: Oikoymenh
rok vydání: 2002
počet stran: 255
stav: původní brož, výborný stav

- Rudolf turek - Slavníkovci a jejich panství
ilustrace: Josef Martinovský, mapka Lenka Havlíčková
čb fotografie
nakladatel: Kruh
rok vydání: 1982
počet stran: 178
stav: původní vazba s obálkou, pěkný stav


- Dějiny zemí koruny české I. a II.
ilustrace: čb fotografie, dobové kresby, mapky apod.
nakladatel: Paseka
rok vydání: 1992
počet stran: 303+308
stav: původní vazba, pěkný stav

- Setkání a proměny
vznik moderní literatury v Asii
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1976
počet stran: 284
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav
náklad 1500 výtisků


- Píseň o Nibelunzích
a Nářek nad hrdiny Písně
ilustrace: Miloslav Troup
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1989
počet stran: 396
stav: původní vazba s obálkou, pěkný stav


- Sylvanus G. Morley - Mayové
ilustrace: čb fotografie a dobové kresby
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1977
počet stran: 270
stav: původní vazba s obálkou, pěkný stav

- C. A. Burland - Amerika před Kolumbem
ilustrace: velké množství čb fotografií + nbsp několik barevných
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1975
počet stran: 300
stav: původní vazba s obálkou (je mírně podlepená), dobrý stav

- Zora Dvořáková - František Matouš Klácel
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich


- František Buriánek - Karel Toman
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich


- Ludvík Svoboda - F. X. Šalda
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Svobodné slovo


- Jan Novotný - Pavel Josef Šafařík
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich


- Štěpán Vlašín - Jiří Mahen
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich


- Ladislav Dvořák - Josef Perwolf
nakladatel: Melantrich


- Eva Hoffmannová - J. S. Presl, K. B. Presl
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich


- William Shakespeare - Dvojí majestát
ilustrace: dobové rytiny
nakladatel: Československý spisovatel - Klub přátel poezie


- Jaromír Loužil - Ignác Jan Hanuš
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich


- Milan Jankovič - Josef Václav Sládek
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Svobodné slovo


- Stanislav Šmatlák - Pavol Országh Hviezdoslav
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Svobodné slovo


- Milan Kopecký - Daniel Adam z Veleslavína
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Svobodné slovo


- Dějiny exaktních věd v českých zemích do konce 19. století
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Československá akademie věd


- Jan Amos Komenská - Labyrint světa a ráj srdce
nakladatel: Odeon


- Václav Žáček - Josef Václav Frič
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich


- Josef Zika - Otokar Březina
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich


- Genevéve Tabouisová - Vyděračství nebo válka?
ilustrace: Joss
nakladatel: Volné myšlenky


- Sto listů M. Jana Husi
nakladatel: Jan Laichter


- Zdeněk Fierlinger - Od Mnichova po Košice 1939-1945
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Práce
rok vydání: 1946
počet stran: 427
stav: nbsp původní vazba, obálka podlepena, jinak nbsp dobře zachováno


- Podiven - Češi v dějinách nové doby
nakladatel: Rozmluvy (Alexandr Tomský)
rok vydání: 1991
počet stran: 690
stav: nbsp původní vazba, dobrý stav


- Gajus Suetonius Tranquillus - Životopisy dvanácti císařů
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1966
počet stran: 367
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- Rudolf Turek - Čechy v raném středověku
ilustrace: Bohumil Vančura a Zdeněk Stejskal
nakladatel: Vyšehrad
rok vydání: 1982
počet stran: 250
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- Bohouš Balajka - Jaroslav Vrchlický
ilustrace: dobové čb fotografie
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1979
počet stran: 389
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Miloš Jůzl - Otakar Hostinský
ilustrace: čb fotografie a dobové reprodukce
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1980
počet stran: 378
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Milan Machovec - Tomáš G. Masaryk
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Svobodné slovo
rok vydání: 1968
počet stran: 261
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Dobrava Moldanová - Božena Benešová
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1976
počet stran: 310
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- František Buriánek - Fráňa Šrámek
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1981
počet stran: 292
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Josef Pekař - Z duchovních dějin českých
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1941
počet stran: 369
stav: původní vazba, výborný stav

- Charles Kingsley - Řecké báje
nakladatel: Jan Laichter
rok vydání: 1910
počet stran: 183
stav: původní vazba, velmi pěkný stav

- Zdeněk Šmoldas - Průkopníci českého letectví

ilustrace: fotografie

nakladatel: Kruh

rok vydání: 1984

počet stran: 240

stav: výborný, původní vazba s obálkou



- Benjamin Franklin - Plavba z Evropy do Ameriky l.p. 1726

nakladatel: Vladimír Dědek

rok vydání: 1940

počet stran: 61

stav: původní brož, dobře zachováno



- Marilyn Yalomová - Dějiny ňadra

nakladatel: Rybka publishers

rok vydání: 1999

počet stran: 366

stav: nová kniha, původní vazba s obálkou



- V boj!
Obrázková kronika československého revolučního hnutí v Italii 1915-18
ilustrace: velké množství fotografií
nakladatel: vydavatelství Za svobodu
rok vydání: 1927
počet stran: 945
stav: původní polokožená vazba, dobře zachováno


- Dušan Zbavitel - Starověká Indie
doplněno mnoha fotografiemi
nakladatel: Panorama
rok vydání: 1985
počet stran: 292
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- Aleksander Krawczuk - Kleopatra

ilustrace: Soňa a jaromír Valoučkovy

nakladatel: Orbis

rok vydání: 1972

počet stran: 168

stav: dobře zachováno, původní vazba s obálkou



- Hermann Weber - Dějiny NDR

nakladatel: nakladatelství lidové noviny

rok vydání: 2003

počet stran: 440

stav: výborný



- M.Vilímková - Starověký egypt

nakladatel: mladá fronta

rok vydání: 1977

počet stran: 345

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- L.V.Simonovskaja - Dějiny číny

nakladatel: nakladatelctví Svoboda

rok vydání: 1978

počet stran: 724

stav: velmi dobrý,původní vazba s obálkou



- Emil Paša - Vzpoura v aequatorii

ilustrace: velké množství ilustrací (xylografie) + mapy

nakladatel: Jos.R.Vilímek

rok vydání: 1891

počet stran: 407

stav: původní polokožená vazba, stopy používání jinak zachovalé



- Staňková, Štursa, Voděra - Pražská architektura
významné stavby jedenácti století

- Vácslav Vladivoj Tomek - Děje Království českého
ilustrace: přiloženy tři historické mapy
nakladatel: Fr. Řivnáč
rok vydání: 1898
počet stran: 432
stav: původní vazba, slušný stav, na titulu 2x razítko

- Šaldův zápisník (6 svazků)
nakladatel: Otto Girgal
rok vydání: 1928-1934
počet stran: 328+352+444+432+449+383
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Oldřich Sirovátka, Marta Šrámková - Devětkrát les, třikrát ves
lidové pověsti z Hané
ilustrace: Anna Grmelová
nakladatel: Profil (Ostrava)
rok vydání: 1982
počet stran: 206
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav


- Mýty staré Mezopotámie
obrazová příloha s čb fotografiemi
nakladatel: Odeon
rok vydání: 1977
počet stran: 371 + nbsp obrazová část (20 vyobrazení)
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Václav Frolec a kol. - Vánoce v české kultuře
mnoho fotek a ilustrací
nakladatel: Všehrad
rok vydání: 1988
počet stran: 439
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- kolektiv autorů - Dějiny Irska
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Lidové noviny
rok vydání: 1996
počet stran: 419
stav: původní vazba

- H. Sahanovič a Z. Šybieka - Dějiny Běloruska
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Lidové noviny
rok vydání: 2006
počet stran: 302
stav: původní vazba

- kolektiv autorů - Dějiny Německa
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Lidové noviny
rok vydání: 1995
počet stran: 589
stav: původní vazba

- Památník Sokola Pražského
ilustrace: velké množství ilustrací (xylografie) Ženíšek, Roubalík a další
nakladatel: nákladem vlastním
rok vydání: 1883
počet stran: 340
stav: luxusní celokožená původní vazba, zlatá ořízka


- Winston S. Churchill - Druhá světová válka
ilustrace: množství fotografií
nakladatel: Lidové noviny
rok vydání: 1992 - 1995
počet stran: 614 + 618 + 724 + 861 + 641 + 688
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav!
6 svazků


- Jiří Opelík - Josef Čapek
ilustrace: 48 obrazových příloh
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1980
počet stran: 364
stav: původní vazba s obálkou


- J. Kubálek, J. Hendrich, F. Šimek - Naše slabikáře
ilustrace: velké množství ilustrací
nakladatel: Státní nakladatelství v Praze
rok vydání: 1929
počet stran: 531
stav: dobová poloplátěná vazba, velmi dobře zachováno!


- Alan Moorehead - Montgomery
obsahuje mapy, fotky
nakladatel: Naše vojsko
rok vydání: 1947
počet stran: 280
stav: původní vazba s obálkou (ta je podlepena), velmi dobrý stav

- Alois Jirásek - Staré pověsti české
ilustrace: Mikoláš Aleš
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1951
počet stran: 228
stav: původní vazba s obálkou, velmi dobře zachováno


- Dobrodružství hrdinného Odyssea
ilustrace: S Kittner
nakladatel: Josef Doležal
rok vydání: 1941
počet stran: 140
stav: původní vazba, pěkně zachováno


- J. Burghauser a M. Kubr - Mládí zpívá
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1950
počet stran: 120
stav: původní brož


- Mládí zpívá - Zpěvník soutěže tvořivosti mládeže 1949
nakladatel: kulturně - propagační oddělení ústředí ČSM
rok vydání: 1949
počet stran: 139
stav: původní brož


- Pavel Poucha - Třináct tisíc kilometrů Mongolskem
ilustrace: množství vyobrazení
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1957
počet stran: 326
stav: původní vazba, obálka vevázána, dobře zachováno


- Jan Havel, Antonín Odehnal - Peníze do kapsy
ilustrace: Bára Buchalová
nakladatel: Albatros
rok vydání: 2004
počet stran: 455
stav: původní vazba, luxusní stav (nová)


- Vojtěch Zamarovský - Bohové a hrdinové antických bájí
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1970
počet stran: 418
stav: původní vazba s obálkou


- Petr Hora - Toulky českou minulostí 1. díl
ilustrace: Dagmar a Pavel Bromovi
nakladatel: Práce
rok vydání: 1985
počet stran: 275
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- A. Cékota - Boj o domov
některé z problémů průmyslové obce
ilustrace: J. Lenhard
nakladatel: The Macmillan Company of Canada Ltd.
rok vydání: 1944
počet stran: 357
stav: původní vazba s obálkou, výborně zachováno


- Armáda a národ
ilustrace: V. Fiala
obsahuje také mnoho fotografií
nakladatel: Národní rada Československá v nakladatelství L. Mazáč
rok vydání: 1938
počet stran: 520
stav: původní polokožená vazba, výborný stav


- Vojtěch Zamarovský - Na počátku byl Sumer
ilustrace: Otakar Pok
fotografie: Petr Zamarovský
nakladatel: Panorama
rok vydání: 1983
počet stran: 260
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav


- Revoluce ve středomoří - Boj o italský životní prostor
velké množství unikátních fotografií
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1942
počet stran: 93
stav: původní vazba, obálka podlepena

- Divadlo
10 časopisů
velké množství ilustrací, fotografií a reklam
nakladatel: Bohuslav Kavka
rok vydání: říjen 1910 - březen 1911
stav:
některá čísla natržena, jinak dobře zachováno


- Alfred Jepsen - Královská tažení ve Starém Orientu
prameny k dějinám starověké Palestiny
obsahuje fotky, mapy
nakladatel: Vyšehrad
rok vydání: 1987
počet stran: 239
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno


- Rukopis Královedvorský a Zelenohorský
ilustrace: Josef Mánes
nakladatel: Rukopisný fond vědecký
rok vydání: 1936
počet stran: 274
stav: původní celoplátěná vazba, drobné skrny na vazbě,
jinak velmi dobře zachováno


- K. H. Borovský - Duch národních novin
spis obsahující úvodní články z Národních novin roků 1848, 1849 a 1850
rok vydání: 1851
počet stran: 281
stav: dobová polokožená vazba, dobře zachováno!


- Dr. Miloš Kratochvíl - Památné bitvy našich dějin
ilustrace: kresby Mikuláše Alše a dokumentarní fotografie
nakladatel: Jos. Hokr
rok vydání: 1937
počet stran: 395
stav: původní vazba, výborně zachováno!


- Jiří Neustupný - Pravěk lidstva
ilustrace: 44 stran obrazových příloh na křídě a 303 obrázky v textu
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1946
počet stran: 578
stav: původní vazba s obálkou, obálka mírně podlepena, výborně zachováno!


- Historie literatury ruské XIX. století
dle Al. M. Skabičevského a jiných historikův i kritikův
upravil A. G. Stín
nakladatel: Šašek a Frgal
rok vydání: kolem roku 1900
počet stran: 952
stav: původní brož, dobře zachováno


- Vojtěch Zamarovský - Bohové a hrdinové antických bájí
Ilustrace: kresby v textu - ing. arch. O. Pok, fotografie - Dr. P. Zamarovský a Z. Zamarovská
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1982
počet stran: 480 stran textu, 16 stran příloh
stav: původní vazba s obálkou


- Radislav Hošek - Země bohů a lidí
Ilustrace: množství ilustrací
nakladatel: Svoboda
rok vydání: 1972
počet stran: 290
stav: původní vazba s obálkou



- Řehoř z Toursu - O boji králů a údělu spravedlivých
Ilustrace: mapku nakreslil Vladimír Vokálek
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1986
počet stran: 660
stav: původní vazba s obálkou



- Simcha Ben Cion - Průkopníci
nakladatel: Židovský národní fond
rok vydání: 1935
počet stran: 115
stav: původní brož, obálka mírně ušpiněna, jinak ve výborném stavu



- Václav Kočka - Unhoštské rody erbovní
Ilustrace: Vladimír Janovský a Marie Masnerová
nakladatel: vydavatelské družstvo Rodokmen
rok vydání: 1948
počet stran: 70 stran a 15 listů obrazových příloh
stav: původní brož, výborný stav!


- Alexej Čepička - Za nerozbornou obranu vlasti
nakladatel: Naše vojsko
rok vydání: 1954
počet stran: 443
stav: původní celokožená vazba, slušně zachovalá, flíčky na předsádce, jinak čisté


- Václav Novotný - České dějiny
Ilustrace: 14 obrazových příloh
nakladatel: Jan Laichter
rok vydání: 1928
počet stran: 1085
stav: původní brož - nerozřezaná


- Stanislav Auský - Kozáctvo
Poslední nástup a zánik
doplněno fotografiemi a mapami
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 2003
počet stran: 255
stav: vazba s obálkou, výborný stav


- Evgenij Perfeckij - Historia polonica Jana Dlugosze a ruské letopisectví
nakladatel: Slovanský ústav v komisi nakl. Orbis
rok vydání: 1932
počet stran: 120
stav: nerozřezaná původní brož, perfektní stav

- Milan Prelog - Pouť Slovanů do Moskvy roku 1867
nakladatel: Slovanský ústav v komisi nakl. Orbis
rok vydání: 1931
počet stran: 178
stav: nerozřezaná původní brož, perfektní stav

- Václav Žáček - Čechové a Poláci roku 1848
nakladatel: Slovanský ústav v komisi nakl. Orbis
rok vydání: 1948
počet stran: 441
stav: nerozřezaná původní brož, perfektní stav

- Matyáš Murko - Rozpravy z oboru slovanského národopisu
nakladatel: Slovanský ústav v komisi nakl. Orbis
rok vydání: 1947
počet stran: 340
stav: nerozřezaná původní brož, perfektní stav

- Dr. Imrich Karvaš - Sjednocení výrobních podmínek v zemích Českých a na Slovensku
nakladatel: Slovanský ústav v komisi nakl. Orbis
rok vydání: 1933
počet stran: 132
stav: nbsp původní brož, perfektní stav

- Fedor Kovářík - Zážitky a dojmy ruského Čecha za carství
nakladatel: Slovanský ústav v komisi nakl. Orbis
rok vydání: 1932
počet stran: 345
stav: nerozřezaná původní brož, perfektní stav

- Dílo a život mlynářů a sekerníků v Čechách
Luděk Štěpán a Magda Křivanová

- Encyklopedie Antiky
ilustrace: mnoho fotografií a kreseb, několik barevných
nakladatel: Academia, Praha
rok vydání: 1973
počet stran: 740
stav: původní vazba s obálkou, velmi dobře zachována

- Jiří Spěváček - Václav IV
Ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Svoboda
rok vydání: 1986
počet stran: 773
stav: původní vazba s obálkou


- Arne Novák - Problémy Moravské literatury
nakladatel: Polygrafie Brno
rok vydání: 1921
počet stran: 14
stav: dobová polopolátěná vazba, výborný stav!, dedikace autora Miloši Nohovi


- Jakub Malý - Soustátí Severoamerické a jeho ústava
nakladatel: v komisi u Františka Řivnáče
rok vydání: 1872
počet stran: 172
stav: dobová vazba, dobře zachováno


- Rudolf Hrdlička - Rudá armáda osvobozeje Moravu
Ilustrace: fotografická příloha
nakladatelství: Mír - Brno
rok vydání: 1948
počet stran: 217
stav: původní vazba s přebalem


- Petr Kettner a I. M. Jedlička - Svědectví
obálka: Libor Fára
obsahuje mnoho fotografií
nakladatel: Magnet
rok vydání: 1969
počet stran: 213
stav: paperback, dobře zachováno, pouze na hřbetě skvrny


- Památky Staroboleslavské
nakladatel: Dědictví Sv. Jana Nepomuckého
rok vydání: 1879
počet stran: 415
stav: poloplátěná původní vazba, odřená vazba a hřbet

- K. L. Kukla - Konec bahna Prahy
1. a 2. díl - sešitové vydání
10 sešitů s obálkami
množství dobových fotografií
vydáno Praha 1926
nákladem knihovny Mořem a pevninou
počet stran: 311 + 352
stav: první dva sešity bez nbsp hřbetů, ostatní velmi zachovalé, mírné skrvny


- Harry C. Butcher - Tři roky s Eisenhowerem (2 svazky)
nakladatel: Naše Vojsko
rok vydání: 1946
počet stran: 418 + 341
stav: původní brož, obálka podlepená, jinak velmi dobře zachováno

- Bohové s lotosovýma očima
autorský kolektiv: D. Zbavitel, E. Merhautová, J. Filipský, H. Knížková
Ilustrace: k obrazové příloze bylo většinou použito sbírkových předmětů Náprstkova muzea
nakladatel: Vyšehrad
rok vydání: 1986
počet stran: 453
stav: původní vazba s přebalem


- Vojtěch Mayerhofer - Války východní I+II (ilustrovaná kronika)
bohatě ilustrováno dobovými xylografiemi
nakladatel: Knihtiskárna V. Nagla
rok vydání: 1878
počet stran: 224+573
stav: původní vazba, na pření desce 1.dílu skvrny, jinak velmi dobře zachováno

- Alois Jirásek - Staré pověsti české
Ilustrace: Věnceslav Černý
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: 1921
počet stran: 375
stav: původní vazba

- Sebrané spisy Jos. Kaj. Tyla - Kusy mého srdce I+II
nakladatel: J. L. Kober
rok vydání: 1857
počet stran: 387 + 387
stav: dobová vazba, 2 svazky v jedné knize


- Jarmila Koudelková - Naše dějiny v datech
ilustrace: Michal Kuděla
nakladatel: Albatros/edice OKO - svazek 66
rok vydání: 1987
počet stran: 474
stav: původní vazba


- Josef Janáček, Jiří Louda - České erby
ilustrace: Jiří Louda
nakladatel: Albatros/edice OKO - svazek 34
rok vydání: 1974
počet stran: 221
stav: původní vazba


- Tomáš Durdík - České hrady
ilustrace: nbsp Petr Chotěbor
nakladatel: Albatros/edice OKO - svazek 61
rok vydání: 1984
počet stran: 398
stav: původní vazba


- Jak to řekl Mao Ce - Tung a jak to je
nakladatel: Knihovna Rudého práva
rok vydání: 1972
počet stran: 142
stav: původní brož


- Josef Klika - Kniha o motýlech
ilustrace: 14 mědirytinových kolorovaných tabulí
nakladatel: I. L. Kober, Praha
rok vydání: 1870
počet stran: 368 + obr.
stav: původní vazba, stopy používání, v celku
zachovalé, v textu občas vodní skvrna


- Bohuslav Záborský - Ptáci
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: I. L. Kober, Praha
rok vydání: 1942
počet stran: 330
stav: původní vazba, stopy používání,
jinak dobrý stav


- Dr. František Záviška - Einsteinův princip relativnosti a teorie gravitační
nakladatel: Jednota československých
matematiků a fysiků, Praha
rok vydání: 1925
počet stran: 168
stav: výborný, původní brož


- Jan John - Přírodopisný atlas rostlin (2 svazky)
ilustrace: 80 tabulí barevné litografie
nakladatel: I. L. Kober, Praha
rok vydání: 1899
počet stran: 200 + 82
stav: původní vazba, výjimečně dobře zachováno


- Žehušice - katalog 1936-37
ilustrace: fotosnímky z vlastních podniků
nakladatel: J. L. Bayer, Kolín
rok vydání: 1936-37
počet stran: 220
stav: výborný, původní brož, drobné
vodní skvrny na obálce


- Prof. František Dlouhý - Léčivé rostliny
ilustrace: neuvedeno
nakladatel: I. L. Kober, Praha
rok vydání: kol. r. 1900
počet stran: 330
stav: velmi dobrý, dobová vazba


- Dr. Lad. Šír. - Domácí lékárna
nakladatel: Antonín Čapek, Jičín
rok vydání: 1874
počet stran: 104
stav: původní brož, dobře zachováno


- Landsberg-Geissler - Lesem a nivou

ilustrace: Landsbergová
nakladatel: Dědictví Komenského
rok vydání: 1910
počet stran: 311
stav: původní vazba, pěkně zachováno



- Otakar Štěpánek - Naše lovné ptactvo
ilustrace: Eduard Demartini
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1962
počet stran: 54 text + 72 obrazy (plnobarevné)
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- Michael Vescoli - Keltský stromový kalendář
nakladatel: Volvox globator
rok vydání: 1997
počet stran: 194
barevné fotografie stromů na křídovém papíře
stav: původní vazba, výborný stav


- Časopis Českých zahradníků
ilustrace: 7x chromolitografie barevná
+ množství xylografií
nakladatel: Fr. Thomayer
rok vydání: 1888
počet stran: 294 a barevná obrazová příloha
stav: nová polokožená vazba, dobře zachováno


- Houby - určování a sběr
ilustrace: ke každé houbě barevná fotografie
nakladatel: Ikar


- Prof. Dr Jan Macků - Houby jedlé a jedovaté
ilustrace: ak. mal. Jaroslav Kopřiva, foto Dr Albert Pilát
nakladatel: Brázda
rok vydání: 1949
počet stran: 270
stav: nbsp dobová poloplátěná vazba, dobře zachováno

- Charles Darwin - O původu člověka
nakladatel: Academia
rok vydání: 1970
počet stran: 216
stav: nbsp původní vazba s obálkou, obálka mírně ušpiněná, uvnitř dobrý stav


- B.Kočí - O duchovní léčbě

nakladatel: Jarmila Koftrová-Kočová

rok vydání: 1947

počet stran: 192

stav: výborný, dobová vazba



- Josef Vaněk - Ošetřování a řez zákrskových stromů ovocných

ilustrace: velké množství

nakladatel: nakladatelství zahradnické literatury (Josef Vaněk)

rok vydání: 1938

počet stran: 336

stav: pěkný, původní vazba



- Václav Melzer - Atlas holubinek

ilustrace: 56 barevných obrázků

nakladatel: nakladatelství Kropáč amp Kucharský

rok vydání: 1945

počet stran: 216

stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou



- Karel Kopecký - Malý Brehm - Mineralogie

ilustrace: 30 litografovaných tabulí

nakladatel: I.L.Kober

rok vydání: kolem roku 1900

počet stran: 122

stav: výborný, původní vazba



- J. Grygar, Z. Horský a P. Mayer - Vesmír
ilustrace: velké množství vyobrazení
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1979
počet stran: 462 + 80 (fotografická příloha)
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav


- Prof. Dr. J. Purkyně a J. Krejčí - Živa
přílohy: Domácí lékař, Průmyslník
ilustrace: množství ilustrací (xylografie)
nakladatel: Matice česká
rok vydání: 1857
počet stran: 288 + 48 + 48
stav: poloplátěná vazba (slepý hřbet), v textu občas vodní skvrna, jinak dobrý stav


- Václav Gutwirth - Znásobené smysly
ilustrace: historické kresby, fotky, náčrtky, plánky
nakladatel: Ústřední dělnické nakladatelství
rok vydání: 1943
počet stran: 284 + 105 vyborazení
stav: původní vazba s obálkou, dobře zachováno

- Stephen Hawking - Černé díry do budoucnosti
nakladatel: Mladá Fronta
rok vydání: 1993
počet stran: 184
stav: původní vazba s obálkou, dobrý stav

- Kobrův atlas plazů, obojživelníků a ryb
ilustrace: 30 barvotiskových tabulí na kterých je zobrazeno 225 plazů, obojživelníků a ryb
nakladatel: I. L. Kober
stav: velmi pěkně zachováno


- Prof. Ing. František Hron, CSc. - Kapesní atlas rostliny polí a zahrad
ilustrace: Otakar Zejbrlík
nakladatel: Státní pedagogické nakladatelství
rok vydání: 1974
počet stran: 410
stav: původní vazba, dobrý stav

- Prof. Ing. František Hron, CSc. - Kapesní atlas rostliny luk, pastvin, vod a bažin
ilustrace: Otakar Zejbrlík
nakladatel: Státní pedagogické nakladatelství
rok vydání: 1979
počet stran: 424
stav: původní vazba, dobrý stav

- Václav Jirásek - Rostliny známé neznámé
ilustrace: František Procházka
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1970
počet stran: 308
stav: původní vazba

- Josip Kleczek - Naše souhvězdí
ilustrace: Pavel Rajský a Vladimír Rocman
nakladatel: Albatros, edice OKO - svazek 33
rok vydání: 1994
počet stran: 412
stav: vazba, výborný stav

- Důležité naše i cizí jedovaté a léčivé rostliny .
se zřetelem k jejich významu, pěstování a sběru
napsal profesor Zdenko Stach
nakladatel: Ministerstvo zemědělství
rok vydání: 1938
počet stran: 300
stav: původní brož, dobře zachováno


- Milotický hospodář - ročník 1926-28
nakladatel: Družstvo Hospodář v Miloticích n. Bečv.
počet stran:
ročník 1926 - 236 str. - 12 čísel
ročník 1927 - 258 str. - 12 čísel
ročník 1928 - 262 str. - 12 čísel
stav: dobová vazba, výborně zachováno


- F. Kotlaba a F. Procházka - Naše houby
Ilustrace: František Procházka
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1972
počet stran: 349
stav: původní vazba

- prof. Antonín Nosek - Z tajuplné říše vodní
Ilustrace: 20 litografických tabulí
nakladatel: I. L. Kober
rok vydání: 1916
počet stran: 520 + obrazová příloha
stav: původní vazba, mírně odřené desky jinak velmi dobrý stav!



- Hanzák, Černá, Mazák - Naši savci
Ilustrace: Dagmar Černá a Vratislav Mazák
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1970
počet stran: 347
stav: původní vazba



- Susan Lavenderová a Anna Franklinová - Magické rostliny
Ilustrace: ilustrace použity z knihy Herbář aneb Bylinář
nakladatel: Volvox Globator
rok vydání: 1999
počet stran: 460
stav: původní vazba, luxusní stav (nová)



- M. Svrček - Houby
ilustrace: B. Vančura
nakladatel: Artia
rok vydání: 1988
počet stran: 306
stav: nbsp původní vazba s obálkou, dobře zachováno


- Antonín Altman - Mořská fauna a flóra
ilustrace: Jaromír Zpěvák a Hana Zpěváková-Sokoltová
nakladatel: Albatros, edice OKO, svazek 57
rok vydání: 1984
počet stran: 302
stav: původní vazba, dobrý stav

- Václav Dyk - Naše ryby
Ilustrace: velké množství vyobrazení (barevné tabule)
nakladatel: Státní zemědělské nakladatelství
rok vydání: 1956
počet stran: 339 + obrazová příloha
stav: původní celoplátěná vazba



- Zdeněk Šimek - Rybářství na tekoucích vodách
Ilustrace: velké množství barevných a černobílích vyobrazení
nakladatel: Státní zemědělské nakladatelství
rok vydání: 1954
počet stran: 442
stav: původní vazba s obálkou + titul s podpisem, dobře zachováno!
podpis autora



- Lancelot Hogben - Matematika pro každého
Ilustrace: graficky upravil, obálku a vazbu navrhl Petr Tučný
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1948
počet stran: 565
stav: původní vazba s přebalem, přebal podlepen


- Vladimír Železný - Návraty první dámy
Ilustrace: množství fotografií a vyobrazení
nakladatel: Panorama
rok vydání: 1986
počet stran: 431
stav: původní vazba s přebalem


- A. Debay - Muž a žena v manželství
nakladatel: I.L.Kober, Praha
rok vydání: 1897
počet stran: 376
stav: původní vazba

- Atlas hub
text: Karel Kavina, kresby: Antonín Baudyš

- Alexander Bernard - Atlas minerálů
ilustrace: 26 tabulí s 396 kolorovanými obr., 73 obr. v textu
nakladatel: I.L.Kober, Praha
rok vydání: 1907
počet stran: 80 stran textu + tabule
stav: dobová plátěná vazba, dobře zachováno

- Zvěrolékařský rádce
podtitul: Pro zemědělce a chovatele domácích a užitkových zvířat
ilustrace: s 603 vyobrazeními v textu a s 26 barevnými přílohami
nakladatel: Zdravověda, Brno
rok vydání: kolem roku 1940
počet stran: 1182
stav: původní vazba


- Jiří Kouřimský - Naše nerostné bohatství
ilustrace: Ladislav Pros
nakladatel: Albatros/edice OKO - svazek 52
rok vydání: 1982
počet stran: 460
stav: původní vazba


- Ivo Vaculín - Vyberte si pejska
ilustrace: Antonín Pospíšil
nakladatel: Albatros/edice OKO - svazek 32
rok vydání: 1972
počet stran: 366
stav: původní vazba


- Jan Novák - Naše jedovaté rostliny
ilustrace: Květoslav Hísek
nakladatel: Albatros/edice OKO - svazek 58
rok vydání: 1984
počet stran: 213
stav: původní vazba


- Karel Patočka - Kouzla s rostlinami
ilustrace: Miroslav Štolfa
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy/edice OKO - svazek 3
rok vydání: 1961
počet stran: 251
stav: původní vazba


- Stanislav Vodinský - Ryby našich vod
ilustrace: Květoslav Hísek
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy/edice OKO - svazek 4
rok vydání: 1962
počet stran: 285
stav: původní vazba


- Pazdírkův hudební slovník
nakladatel: O. Pazdírek, Brno
rok vydání: 1929
počet stran: 446 + inzertní část
stav: výborný, dobová vazba


- Dagobert D. Runes - Slovník judaizmu
ilustrace: mnoho čb fotografií
nakladatel: Danubiaprint
rok vydání: 1992
počet stran: 182
stav: původní vazba, pěkný stav
slovensky


- Igor Wasserberg a kolektiv - Jazzový slovník
ilustrace: čb fotografie
nakladatel: Štátne hudobné vydavatelstvo
rok vydání: 1966
počet stran: 350 + obrazová příloha
stav: původní vazba, obálka vpředu prodřená
přiložena gramfonová deska
SLOVENSKY


- Ottův slovník naučný - dodatky - Is-Ko - díl III - svazek I
nakladatel: J. Otto
rok vydání: 1934
počet stran: 708
stav: nbsp původní vazba, výborný stav


- Kratochvíl, Černocký, Charvát - Filosofický slovník
nakladatel: Občanská tiskárna v Brně
rok vydání: 1937
počet stran: 636
stav: nbsp původní celoplátěná vazba, pěkný stav


- J.V.Bečka - Slovník synonym a frazeologismů

nakladatel: Novinář

rok vydání: 1977

počet stran: 430

stav: výborný, původní vazba s obálkou



- Jindřich Niederle, Václav Niederle, Ladislav Varcl - Mluvnice Řeckého jazyka

nakladatel: státní pedagogické nakladatelství

rok vydání: 1956

počet stran: 288

stav: dobrý, původní vazba



- Ottův slovník naučný nové doby IV/1, 2
ilustrace: množství vyobrazení
nakladatel: Novina
rok vydání: 1936
počet stran: 1 - 708 708 - 1402
stav: původní vazba, výborný stav!
2 svazky


- Ottův slovník naučný nové doby VI/1, 2
ilustrace: množství vyobrazení
nakladatel: Novina
rok vydání: 1940
počet stran: 1 - 717 717 - 1375
stav: původní vazba, výborný stav!
2 svazky


- Prof. Dr.Jiří Staca - Rumunsko český slovník

nakladatel: státní pedagogické nakladatelství

rok vydání: 1961

počet stran: 1036

stav: dobře zachováno, původní vazba s obálkou



- Francouzko - Španělský slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 750
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 60 x 40


- Anglicko - Francouzký slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 582
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 60 x 40


- Rusko - Francouzký slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 828
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 60 x 40


- Francouzko - Ruský slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 848
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibží vydání, 60 x 40


- Anglicko - Německý a Německo - Anglický slovník
rok vydání: kolem roku 1960
počet stran: 704 a 648
stav: 2 svazky v pouzdře, původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 58 x 45


- Rusko - Německý slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 994
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 48 nbsp x 35


- Německo - Ruský slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 912
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 48 x 35


- Česko-Anglický slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 581
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 48 x 35


- Miniatura inglés castellano
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 763
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání,60 x 40


- Anglicko - Francouzký slovník
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 640
stav: původní brož, dobře zachováno, kolibří vydání, 48 x 35
nbsp


- Česko-Ruský slovník
rok vydání: 1915
počet stran: 380
stav: původní vazba, stopy používání, dobře zachovalé, kolibří vydání, 70 x 55


- Fr. Čermák a Z. Hrnčířová - Nizozemský český slovník
nakladatel: Leda
rok vydání: 1997
počet stran: 1039
stav: původní vazba

- I. Krouský a F. Šilar - Japonsko český slovník
nakladatel: Paseka
rok vydání: 1993
počet stran: 467
stav: původní vazba

- Masarykův slovník naučný
autor: kolektiv autorů

- Arabsko český a česko arabský slovník
autor: Luboš Kropáček
nakladatel: Státní pedagogické nakladatelství, Praha
rok vydání: 1987
počet stran: 528
stav: původní vazba s obálkou

- O. S. Marden - Zlatá zrnka zdaru
překlad: L. Vojtig
nakladatel: Jos. R. Vilímek, Praha
rok vydání: 1916
počet stran: 128
stav: původní vazba, pěkný stav


- K. V. Nigrin (překlad Dr. J. V. Novák) - Klasobraní didaktické (J. A. Komenský)
nakladatel: Dědictví Komenského, Praha
rok vydání: 1896
počet stran: 66
stav: původní vazba, pěkně zachováno


- Korán - 3 svazky (překlad Dr. Ignác Veselý)
nakladatel: Orientální bibliotéka, Praha
rok vydání: 1912 -1925
počet stran: celkem 590 (3 svazky)
stav: původní brož, drobné skvrny na obálce,
jinak výborný stav, nerozřezáno


- T. G. Masaryk - Otázka sociální (2 svazky)
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1946
počet stran: 423+469
stav: původní brož, velmi dobře zachovalé
obálky jsou stejné: druhý díl, ale uvnitř je v jedné opravdu první :)


- Friedrich Nietzsche - Nečasové úvahy
nakladatel: Athenaeum
rok vydání: 1988
počet stran: 311
stav: původní brož, dobrý stav
exilové vydání


- Ernst Tugendhat - Přednášky o etice
nakladatel: Oikoymenh
rok vydání: 2004
počet stran: 311
stav: původní vazba s obálkou, pěkný stav

- Konec filosofie a úkol myšlení
Sborník překladů z děl Martina Heideggera
přeložil Ivan Tomáš s přáteli
nakladatel: spolek Athenaeum, vyšlo v exilu
rok vydání: 1984
počet stran: 208
stav: původní brož, perfektní stav


- Milan Tomáš - Filozofický obraz světa Hermanna Helmholtze
nakladatel: Academia
rok vydání: 1996
počet stran: 154
stav: původní brož, velmi pěkný stav

- Pchu Sung-ling - Zkazky o šesteru cest osudu
ilustrace: původní čínské dřevoryty
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury
rok vydání: 1955
počet stran: 276
stav: původní vazba s obálkou (ta je po okrajích odřená), dobře zachováno

- Ernst Fischer - Kafka, Musil, Kraus
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1965
počet stran: 157
stav: nbsp původní brož, dobrý stav


- T. G. Masaryk - Sebevražda
nakladatel: ČIN
rok vydání: 1926
počet stran: 284
stav: nbsp původní vazba, výborně zachováno


- Jan Amos Komenský - Labyrint světa a ráj srdce
nakladatel: A. Augusta
rok vydání: 1862
počet stran: 140
stav: dobová vazba, dobře zachováno

- Joh Amos Comeni - Orbis Pictus
Jan Ámos Komenský - Svět v obrazech
přetisk vydání z roku 1685
ilustrace: originál původní
nakladatel: Albatros (neprodejný výtisk k 40. výročí nakl.)
rok vydání: novotisk 1989
počet stran: 313
stav: původní vazba, dobrý stav


- Emanuel Chalupný - Logika věd
ilustrace: Jan Konůpek
nakladatel: Jan Pohořelý
rok vydání: 1945
počet stran: 90
stav: původní brož, dobrý stav

- Herbert Spencer - Filisofie souborná

nakladatel: Jan Laichter

rok vydání: 1901

počet stran: 800

stav: výborný stav, původní brož, nerozřezáno !



- T.G.Masaryk - Jak pracovat?
přednášky z roku 1898
obálka a vazba: Fr. Tichý
nakladatel: ČIN (družstvo československých legionářů)
rok vydání: 1947
počet stran: 82
stav: původní vazba s přebalem, luxusní stav


- Nalah a Damajantí
z jazyka staroindického přeložil V. Lesný
nakladatel: J. Šnajdr, Kladno
rok vydání: 1924
počet stran: 98
stav: původní vazba, dobře zachováno, pouze desky mírně zašpiněné


- Moudrost věků - lexikon latinských výroků, přísloví a rčení
Eva Kuťánková, Václav Marek, Jana Zachová
nakladatel: Svoboda
rok vydání: 1988
počet stran: 661
stav: vazba s obálkou (maličko ušpiněná), vevnitř čisté

- Rabíndranáth Tagore - Dárek z lásky
nakladatel: J. Šnajdra
rok vydání: 1925
počet stran: 44
stav: původní vazba, dobře zachováno!


- Vilém Steinmann - Homerova Ilias k potřebě školní
nakladatel: A. Storch Syn
rok vydání: 1895
počet stran: 363
stav: původní vazba mírně ušmudlaná, lehce nalomená přední deska, k potřebě školní, řecký text + český úvod



- Oliver Lodge - Věda a pokrok lidstva
nakladatel: Jan Laichter
rok vydání: 1935
počet stran: 209
stav: původní brož, dobře zachováno

- Dr. Tomáš Trnka - Cesty filosofie a vědy
nakladatel: Hejda amp Tuček
rok vydání: 1919
počet stran: 166
stav: původní vazba, dobře zachováno

- J. B. Souček - Víra a svět
Lidské vztahy ve světle evangelia
nakladatel: Jan Laichter, Praha
rok vydání: 1948
počet stran: 141
stav: původní brož, dobře zachováno


- John Morley - O kompromisu
nakladatel: Jan Laichter, Praha
rok vydání: 1902
počet stran: 221
stav: původní brož, dobře zachováno

- Oliver Lodge - Vývoj a stvoření
nakladatel: Jan Laichter, Praha
rok vydání: 1933
počet stran: 135
stav: původní brož, dobře zachováno

- Camille Mauclair - Kouzlo lásky
nakladatel: Jan Laichter, Praha
rok vydání: 1926
počet stran: 173
stav: původní brož, obálka mírně otrhána

- Henry George - Sociální problémy
nakladatel: Jan Laichter, Praha
rok vydání: 1908
počet stran: 320
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Jan Ámos Komenský - Labyrint světa a ráj srdce
obálka: V. Hofman
nakladatel: Státní nakladatelství, Praha
rok vydání: 1948
počet stran: 205
stav: původní brož


- Emil Fila - O svobodě
nakladatel: Jan Pohořelý, Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 449
stav: původní vazba s obálkou

- Vladimír Neff - Filosofický slovník pro samouky
neboli Antigorgias

- Reinhold Niebuhr - Synové světla a synové tmy
Kritika a ospravedlnění demokracie
nakladatel: Jan Laichter
rok vydání: 1947
počet stran: 233
stav: původní brož, nerozřezáno

- C.-F. Ramuz - Míra člověka
nakladatel: Jan Laichter
rok vydání: 1939
počet stran: 135
stav: původní brož, nerozřezáno

- František Hrubín - Dvakrát sedm pohádek (ilustrace J. Trnka)
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: Stát. nakl. dětské knihy, Praha
rok vydání: 1958
počet stran: 56
stav: původní vazba, pěkně zachovalé

- Adolf Cmíral - Jaro (obálka M. Fischerová-Kvěchová)
ilustrace: J. Manes, M. Aleš, M. Švabinský
nakladatel: Hudební matice, Praha
rok vydání: 1926
počet stran: 96
stav: původní brož, drobné skvrny na obálce (viz foto)


- J. Z. Novák - Cvrček a mravenci (rozkládací leporelo, ilustrace V. Kubašta)
ilustrace: Vojtěch Kubašta
nakladatel: Mladé letá, Bratislava
rok vydání: 1984
počet stran: 14
stav: mírně odřené rohy, jinak dobrý stav


- František Kučera - Z knihy knih dětem
ilustrace: Antonín Brunner
nakladatel: Nakl. Henclovy tiskárny, Praha
rok vydání: 1942
počet stran: 28
stav: výborný, původní vazba


- Josef Hais Týnecký - Floček
ilustrace: O. Štáfl
nakladatel: Toužimský a Moravec, Praha
rok vydání: 1937
počet stran: 152
stav: pěkný, původní celoplátěná vazba


- Č. Klásek - O hloupém medvědu
ilustrace: Č. Klásek
nakladatel: Dědictví Komenského, Praha
rok vydání: 1929
počet stran: 12
stav: původní brož, profesionálně restaurováno,
dobře zachovalé


- Josef E. Kraus a Samuel Terrien - Ilustrovaná Bible
nakladatel: nbsp Kršcanska sadašnjost, Zagreb
rok vydání: 1982
počet stran: 520
stav: původní vazba, pěkně zachovalé


- Jan Karafiát - Broučci
ilustrace: Josef Wenig
nakladatel: Edvard Fastr, Louny
rok vydání: 1933
počet stran: 148
stav: výborný, původní vazba


- Václav Čtvrtek - Vodník Česílko
ilustrace: Josef Lamka, Bohumil Turek
nakladatel: Novinář, Praha
rok vydání: 1970
počet stran: 96
stav: dobře zachováno, mírně odřené
růžky, původní vazba


- Josef Horčička - Ve světě národních pohádek československých
ilustrace: autor
nakladatel: Česká grafická unie, a. s., Praha
rok vydání: 1920
počet stran: 264
stav: dobře zachováno, dobová vazba
s nalepenou obálkou


- Aug. Jar. Doležal - Pohádkové perly
ilustrace: Gustav Doré, bar. xylografie
nakladatel: L. Sotek, Praha
rok vydání: 1923
počet stran: 148
stav: původní vazba, na přední desce drobné
skvrny, jinak výborně zachováno - čisté


- Pavel Skřivan - Říkadla a povídačky
ilustrace: Jaroslav Pozdník
nakladatel: Ústřední spolek jednot učitelských
na Moravě, Brno
rok vydání: 1911
počet stran: 54
stav: velmi dobrý, původní vazba


- K. Seifart - Tisíc a jedna noc
ilustrace: Fr. Bíza
nakladatel: Alois Hynek, Praha
rok vydání: 1894
počet stran: 218
stav: výborný, původní vazba, na prvních dvou
listech drobné vodní skvrny


- Broučci
ilustrace: A. Wenig
nakladatel: Alois Hynek, Praha
rok vydání: kol. r. 1920
počet stran: 88
stav: dobře zachováno, původní vazba


- Pavel Sula - Melanka
ilustrace: Fr. Vrobel
nakladatel: B. Kočí, Praha
rok vydání: 1920
počet stran: 48
stav: velmi pěkný, původní vazba, na přední
desce čmouha od prachu


- Jan Červenka - Kocour v botách a jiné románské pohádky
ilustrace: Miloslav Disman
nakladatel: Svoboda, Praha
rok vydání: 1988
počet stran: 271
stav: výborný, nová


- Joe Hloucha - Pohádky japonských dětí
ilustrace: dle originálů japonských fotografií
a starých dřevorytů z majetku autora, ilustr.
obálky F. X. Procházka
nakladatel: Zemědělské knihkup. A. Neubert
rok vydání: 1926
počet stran: 88
stav: původní brož, velmi dobrý stav, ochranné
pouzdro


- Antonín Benda - Matýsek přežil šťastně zimu
ilustrace: Vladimír Dohnal
nakladatel: Jaroslav Tožička, Praha
rok vydání: 1944
počet stran: 104
stav: původní vazba s obálkou, pěkný stav


- Ivan Krylov - Bajky (kompletních 9 knih v jednom svazku)
ilustrace: bohatě ilustrováno (XYLOGRAFIE)
nakladatel: Alois Wiesner, Praha
rok vydání: 1886
počet stran: 371
stav: vázáno, pěkně zachováno


- Leporelo - Čtveráctví a šprýmy
ilustrace: tištěno zinkografií
text: Vilma Sokolová
nakladatel: Šolc a Šimáček v Praze
rok vydání: kol. r. 1900
počet listů: 10
stav: dobrý, občas skvrna


- V. Koval - Petr, já a atomy
ilustrace: D. Foll
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy
rok vydání: 1965
počet stran: 85
stav: původní vazba, dobrý stav

- Michail Iljin - Přetvoření naší planety
ilustrace: V. Bláha a F. Říha
nakladatel: Svět Sovětů
rok vydání: 1953
počet stran: 509
stav: původní vazba s obálkou, velmi pěkný stav

- Klára Jarunková - Můj tajný zápisník
ilustrace: Miloslav Jágr
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy
rok vydání: 1961
počet stran: 69
stav: původní vazba, mírně odřená na krajích, jinak dobrý stav

- Josef Menzel - Míša Kulička v rodném lese - rusky
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: Artia
rok vydání: 1950
počet stran: 32
stav: původní vazba, mírně odřené hrany, občas skvrny, jinak dobrý stav
psáno rusky


- Marie Walleská - Mamka povídá (Mamka vypravuje)
Příběhy dvou děvčátek
ilustrace na obálce: F. Smatek
nakladatel: Nakladatelské družstvo Máje
rok vydání: kolem roku 1935
počet stran: 115
stav: původní vazba, mírně odřené desky a hřbet, jinak slušně zachováno


- Vyzvání na cestu
encyklopedie současné české poezie
ilustrace: Mirko Hanák
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy
rok vydání: 1961
počet stran: 235
stav: původní vazba, velmi dobrý stav


- Vilma Sokolová - Veselé hlásky
ilustrace: E. Boháč
nakladatel: J. Otto
rok vydání: kolem roku 1900
počet stran: 67
stav: původní vazba - stopy používání, jinak slušný stav

- Pohádky starověké
ilustrace: 8x chromolitografie barevná celostránková
nakladatel: Rudolf Storch
rok vydání: kolem roku 1900
počet stran: 189
stav: původní vazba, profesionálně restaurováno, pěkně zachovalé (občas skvrnka na přední desce - viz obrázek)

- S vílou Kouzelnicí (vybrané české pohádky)
ilustrace: 3x chromolitografie (1 zlomená), velké množství dalších ilustrací v textu
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: kolem roku 1890
počet stran: 242
stav: profesionálně restaurováno (velmi pěkně)

- Jan Alda - Jak stařeček měnil až vyměnil
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy
rok vydání: 1955
počet stran: 36
stav: původní vazba, pěkně zachovalé

- Jiří Langer, Josef Vařeka - Naše lidové stavby
ilustrace: Jiří Langer


- Eliška Krásnohorská - Pohádka o větru
ilustrace: 6x dřevoryt
nakladatel: Ženský výrobní spolek český v Praze
rok vydání: 1877
počet stran: 53
stav: původní brož, stopy používání

- Květa Pacovská - Svět pohádek bratří Grimmů
ilustrace: autorka
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1984
počet stran: 78
stav: původní vazba, výborný stav

- Josef Kalenský - Národní pohádky a báje
ilustrace: Mikuláš Aleš
nakladatel: Šolc a Šimáček
rok vydání: 1925
počet stran: 213
stav: původní vazba, pěkný stav, drobná skvrnka na přední desce

- Jan Karafiát - Broučci
ilustrace: Ludmila Janská
nakladatel: Kalich
rok vydání: 1935
počet stran: 150
stav: původní brož, výborný stav

- Mezi námi děvčaty
ilustrace: kresby a fotky
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy
rok vydání: 1968
počet stran: 338
stav: původní vazba, výborný stav, pouze stránka s tiráží a ta prázdná za ní mají utržený růžek

- Jiří Mahen - Dvanáct pohádek
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1969
počet stran: 114
stav: původní vaza s obálkou, pěkně zachovalé

- František Kučera - Zvířátka a loupežníci
ilustrace: akad. malíř Rudolf Adámek
nakladatel: Henclova tiskárna a nakl.
rok vydání: 1943
počet stran: 14
stav: původní brož, pěkně zachováno

- Ladislav Quis - Hloupý Honza (české pohádky)
ilustrace: Mikoláš Aleš
nakladatel: Topičova edice
rok vydání: 1938
počet stran: 79
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav

- I. Grinberg - Naše léto
ilustrace: Vojtěch Cinybulk
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy
rok vydání: 1953
počet stran: 118
stav: původní vazba, dobře zachováno

- N. Gernetová - Sestřenka
ilustrace: Hana Poláková
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy
rok vydání: 1956
počet stran: 121
stav: původní vazba, dobře zachováno, drobná skvrna na hřbetě

- Žofie Podlipská - U studánky
ilustrace: 4x chromolitografie
nakladatel: S. Storch a syn
rok vydání: kolem roku 1895
počet stran: 173
stav: původní vazba, pěkně zachovalé (občas drobná skvrnka)

- G. Kanovič - Až uvidím hvězdy
ilustrace: Jitka Kolínská
nakladatel: Svět Sovětů
rok vydání: 1963
počet stran: 101
stav: původní vazba, velmi dobrý stav

- Jitřenka vypravuje - kniha pohádek a povídek
ilustrace: M. Želibská (tištěno zinkografií)
nakladatel: Nakladatelství Karla Boreckého
rok vydání: 1941
počet stran: 177
stav: původní vazba, obálka podlepena, na zadní straně kus chybí, jinak pěkný stav

- Jef a Besi - O třech písmenkách
ilustrace: Adolf Born
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1975
počet stran: 33
stav: původní vazba, dobrý stav

- R. F. Vojíř - O ježku Píchálkovi a jeho sousedech
ilustrace: autor
nakladatel: Jan Kobes, Plzeň
rok vydání: 1930
počet stran: 97
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Obrázkový svět
ilustrace: František Škoda
text: František Nepil
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1982
počet stran: 199
stav: původní vazba, výborný stav


- P. Ch. Asbjornsen a Jorgen Moe - Norské lidové pohádky
ilustrace: Jaroslav Vodrážka
nakladatel: J. Otto
rok vydání: 1941
počet stran: 272
stav: původní vazba, pěkný stav, asi 1cm natržený hřbet

- Karel Václav Rais - Zvířátka a lidé
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: Unie Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 26
stav: původní vazba, dobře zachováno

- B.Beneš Buchlovan - Za naším huménkem

ilustrace: Adolf Kašpar

nakladatel: Nákladem Družstva Moravského kola spisovatelův Brně

rok vydání: 1939

počet stran: 93

stav: dobrý, původní vazba



- Josef Spilka - Napucánek

ilustrace: Zdeněk Müller

nakladatel: Mladá fronta

rok vydání: 1949

počet stran: 143

stav: původní vazba, stopy používání jinak slušný stav



- Andersenovy pohádky III.díl

ilustrace: Hans Tegnor

nakladatel: Šolc a Šimáček

rok vydání: 1924

počet stran: 177

stav: dobrý původní vazba



- Adojf Daněk - Báje Českého pošumaví

ilustrace: Jaroslav Jareš

nakladatel: Rebecovo nakladatelství

rok vydání: 1948

počet stran: 209

stav: původní vazba, mírně zvlněná přední deska, jinak velmi dobrý stav



- Jan Karafiát - Broučci

ilustrace: Jiří trnka

nakladatel: státní nakladatelství dětské knihy

rok vydání: 1968

počet stran: 106

stav: velmi dobrý, původní vazba s přebalem



- K.Seifart - Tisíc a jedna noc

ilustrace: 5 barvotiskových obrázků od Františeka Bízy

nakladatel: Alois Hinek

rok vydání: kolem roku 1900

počet stran: 183

stav: původní vazba, dobře zachováno



- Karel Nový - Rybaříci na Modré zátoce

ilustrace: Mirko Hanák

nakladatel: Státní nakladatelství dědské knihy

rok vydání: 1969

počet stran: 99

stav: výborný, původní vazba s obálkou



- Ctibor Bezděk - Děti a jejich milí přátelé
ilustrace: Rudolf Adámek
nakladatel: B. Kočí
rok vydání: 1927
počet stran: 76
stav: původní vazba, stopy používání, 1cm natržený hřbet

- Jos. Hais Týnecký - Bělouš (Historie koně)
ilustrace: Otakar Zejbrlík
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1927
počet stran: 181
stav: původní vazba, dobrý stav

- Malý čtenář - kniha české mládeže (ročník 45.)
ilustrace: R. Adámek, J. Cihelka, Věnc. Černý, V. Čutta, B. Chlad, A. Jenneh, Jos. Koblic, Jos. Ulrich,
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: 1926
počet stran: 316
stav: dobová polokožená vazba, velmi dobrý stav

- Malý čtenář - kniha české mládeže (ročník XL.)
ilustrace: R. Adámek, Věnc. Černý, V. Čutta, Jos. Kočí, V. Stříbrný, Jos. Ulrich, ..
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: 1921
počet stran: 316
stav: dobová vazba, velmi dobrý stav

- Malý čtenář - kniha české mládeže (ročník XXXIV.)
ilustrace: Věnc. Cerný, St. Hudeček, Jos. Kočí, Jos. Manes, K. Rélínek, K . L. Thuma, .
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: 1915
počet stran: 316
stav: dobová vazba, velmi dobře zachováno

- Antonín Mojžíš - České dítě

ilustrace: Rudolf Mates

nakladatel: A.Hynek

rok vydání: 1888

počet stran: 160

stav: původní vazba, dobře zachováno



- Jan Petrus - Ogaři a děvuchy
ilustrace: Fr. Vrobel
nakladatel: B. Kočí, Praha
rok vydání: 1926
počet stran: 60
stav: původní vazba, na přední a zadní desce skvrna, jinak velmi dobrý stav

- Říkadla
ilustrace: Vítězslav Vostradovský
verše: Dobroslava Skalická
nakladatel: A. Storch syn
rok vydání: kolem roku 1930
počet stran: 25
stav: původní brož, dobrý stav


- Božena Němcová - Babička
ilustrace: Marie Fischerová - Kvěchová
nakladatel: Edvard Fastr, Praha
rok vydání: 1940
počet stran: 265
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Karel Čapek - Pohádky Karla Čapka
ilustrace: Josef Čapek
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1954
počet stran: 104
stav: původní vazba s obálkou


- E. Krásnohorská a A. Sluková - Pohádky naší babičky
ilustrace: Artuš Scheiner
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: 1941
počet stran: 168
stav: původní vazba, nepatrně odřená přední deska, jinak velmi pěkné, čisté, zachovalé


- Václav Junek - Lodě a moře
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1963
stav: 7 x rozkládací plastický obraz lodí, velmi pěkný stav! (v dobrém stavu se nevyskytuje)


- Pohádky zeleného ostrova
ilustrace: národní ornament nakreslil autor
nakladatel: Ústřední dělnické knihkupectví (Ant. Svěcený)
rok vydání: 1913
počet stran: 62
stav: původní celopapírová vazba, pěkně zachováno


- B. Němcová - Čtyři pohádky Boženy Němcové
ilustrace: Josef Tomášek
nakladatel: B. Kočí
rok vydání: 1926
počet stran: 58
stav: původní vazba, dobře zachováno


- O. Sekora - O psu vzduchoplavci
ilustrace: O. Sekora
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1972
počet stran: 74
stav: původní vazba

- O. Sekora - Ferda v mraveništi
ilustrace: Ondřej Sekora
nakladatel: Josef Hokr
počet stran: 70
stav: původní vazba, trochu odřené desky + předsádka, jinak dobrý stav


- Zdeněk Kriebel - Koulej se, sluníčko, kutálej
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1966
počet stran: 168
stav: původní vazba

- Marie Calma - Světlušky
ilustrace: Rudolf Mates
nakladatel: B. Kočí
rok vydání: 1927
počet stran: 67
stav: původní vazba, na přední desce drobné skvrny, jinak velmi pěkné, uvnitř čisté - zachovalé


- Marie Majerová - Zázračná hodinka
ilustrace: Josef Lada
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1950
počet stran: 108
stav: původní vazba, na přední desce drobné skvrny, jinak dobrý stav, uvnitř pěkné čisté


- Jonathan Swift - Gulliverovy cesty
ilustrace: Jan Goth
nakladatel: František Sovák
rok vydání: 1947
počet stran: 204
stav: původní vazba, dobře zachováno, první vydání


- 7 ročníků časopisu Česká dívka ročníky II - VIII
ilustrace: velké množství barevných i černobílích ilustrací (Bilibin)
nakladatel: nákladem vlastním
rok vydání: 1905 - 1912
počet stran: 196, 190, 288, 158, 176, 156, 160
stav: dobová poloplátěná vazba, stopy používání, jinak dobrý stav


- Miloš Macourek - Mravenečník v početnici
ilustrace: Miroslav Štěpánek
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy
rok vydání: 1966
počet stran: 94
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Karel Plicka, František Volf - Český rok jaro, léto, podzim, zima
ilustrace: Karel Svolinský
nakladatel: ODEON
rok vydání: 1978
počet stran: 1. sv. 380, 2. sv. 424, 3. sv. 426, 4. sv. 410
stav: původní vazba s obálkou, výborný stav!
4 svazky



- E. F. Míšek - Pohádky jednoho dne
ilustrace: Jarmila Fenclová
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1958
počet stran: 116
stav: původní vazba, dobře zachováno



- Násobilka
rozměr jedné tabule: 175 x 135 mm
počet: 8 kusů litografovaných tabulí
rok vydání: kolem roku 1900
stav: velice zajímavá učební pomůcka v luxusním stavu!


- Olga Čechová - Sedm pádů
ilustrace: Olga Čechová
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1976
počet stran: 28
stav: původní vazba

- Arkadij Gajdar dětem
uspořádala: Eva Dolejšová
ilustrace: Zdeněk Kudělka
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1953
počet stran: 272
stav: původní vazba s obálkou


- V. Lužická - U potoka Stříbrného
ilustrace: s původním barvotiskovým obrázkem
nakladatel: A. Storch syn, knihkupec
rok vydání: kolem roku 1900
počet stran: 120
stav: původní vazba, dobře zachováno


- Karel Feuerstein - Letadla včera, dnes a zítra
ilustrace: Milena Kadlecová
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1963
počet stran: 230
stav: původní vazba

- Miloš Zapletal - Velká kniha deskových her

ilustrace: Alena Zapletalová
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1991
počet stran: 178
stav: původní vazba, velmi dobrý stav



- Štěpán Polášek-Topol - V dědině za humny
ilustrace: Jaroslav Melichárek
nakladatel: Vladimír Orel, Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 97
stav: původní brož + původní desky

- Bedřich Smetana, Karel Sabina - Prodaná nevěsta
ilustrace: M. Fischeroá-Kvěchová
nakladatel: Edvard Fastr
rok vydání: 1945
počet stran: 63
stav: původní celopapírová vazba s obálkou,
obálka mírně podlepená, dobře zachováno


- Bohumil Říha - Náš Vítek
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1961
počet stran: 50
stav: původní vazba, dobře zachováno!


- Jarmila Kaslová - Děti cirku
ilustrace: Miloš Novák
nakladatel: B. Smolíková-Mečířová
rok vydání: 1944
počet stran: 181
stav: původní vazba, malinko natržený hřbet (asi 7mm)

- A. M. Lounský a J. Svákovský - Pohádky bratří Grimmů
Ilustrace: V. P. Mohn
nakladatel: Alois Hynek
rok vydání: kolem roku 1900
počet stran: 63
stav: původní vazba (nepůvodní hřbety), profesionálně restaurováno



- Ing. Jaroslav Hanzlíček - Co si vyrobíme ze dřeva
Ilustrace: Zdenka Landová a ing. Jaroslav Hanzlíček
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1952
počet stran: 82
stav: původní vazba s obálkou



- K. J. Erben - Erbenovy pohádky
Ilustrace: obrázky a úprava Jiří Trnka
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1947
počet stran: 111
stav: původní vazba s obálkou (obálka lehce podlepena), jinak výborně zachováno!


- Vladimír Drnák - Za bílým půlkoněm
Ilustrace: Adolf Zábranský
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1941
počet stran: 119
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepena


- Mirko Vosátka - Patenty přírody
Ilustrace: František Stejskal a Mirko Vosátka
nakladatel: Toužimský a Moravec
rok vydání: 1944
počet stran: 235
stav: původní brož s obálkou, obálka podlepena


- Quido Maria Vyskočil - U dvanácti měsíčků
Ilustrace: Otakar Štáfl
nakladatel: A. Varhaníková
rok vydání: 1947
počet stran: 90
stav: původní vazba s obálkou, obálka podlepena


- Josef Václav Sládek - Král Honza
ilustrace: 12 litografovaných ilustrací Josef Venig
nakladatel: A.B.Černý
rok vydání: ?
stav: lepolero - restaurováno (luxusně)


- Jiří Mahen - Dvanáct pohádek
ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: Družstevní práce
rok vydání: 1947
počet stran: 122
stav: původní vazba s obálkou,
mimořádně luxusní stav


- Juhan Smuul - Punťa mořeplavec
ilustrace: Ondřej Sekora
nakladatel: Svět Sovětů
rok vydání: 1965
počet stran: 91
stav: původní vazba, dobře zachováno, jen desky jsou zažloutlé

- Jan Alda - Jak balónem vylétá s Cvalíkem strýc do světa
ilustrace: František Škoda
nakladatel: Olympia
rok vydání: 1971
počet stran: ?
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Zlatý jelínek (kavkazské pohádky)
vypravuje: Jaroslav Tafel

- Hlavonožka - konvolut 4 sešitů
ilustrace: každý sešit obsahuje 36 barevných litografií
1.díl nbsp SSAVCI, 2.díl nbsp PTÁCI, 3.díl nbsp PLAZY, 4.díl nbsp HMYZ
rok vydání: ?
stav: původní brož, mírně špinavé desky, uvnitř čisté (občas čmárnuto tužkou - nepatrně oříznuto při restaurování)
cena za komplet


- Eduard Bass - Na lodi za pohádkou
ilustrace: Jiří Běhounek
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1969
počet stran: 117
stav: původní vazba s obálkou, velmi dobře zachováno

- Charles De Coster - Tyll ulenspiegel a Lamm Goedzak
Ilustrace: několik vyobrazení
nakladatel: Antonín Svěcený
rok vydání: 1922
počet stran: 513
stav: původní vazba



- Jak mě osvobodila Rudá armáda
Ilustrace: Jindra Follová
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1950
počet stran: 61
stav: původní vazba



- Ivana Brlićová - Mažuranićová - Podivuhodné příběhy ševcovského učně
Ilustrace: v textu 3 celostránkové bar. ilustrace (zinkografie) + velké množství kreseb
nakladatel: Družstevní práce
rok vydání: 1930
počet stran: 99
stav: původní vazba, dobře zachováno!, přední deska minimálně ušmudlaná


- Olga Bojarová - Made in Czechoslovakia
Ilustrace: Dobroslav Foll
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1963
počet stran: 184
stav: původní vazba



- V. Říha - Knížka o Růžence a o Bobešovi
Ilustrace: Artuš Scheiner
nakladatel: J. Laichter
rok vydání: 1902
počet stran: 39
stav: původní secesní vazba, velmi dobře zachováno



- Fráňa Velkoborský - Jabloňová stezka
Ilustrace: Jaromír Vraštil
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1958
počet stran: 233
stav: původní brož



- Jaroslav Tichý - Letem ČSSR
Ilustrace: Jindřich Kovařík
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1965
počet stran: 214
stav: původní vazba

- Joel Chandler Harris - Rozprávky strýčka Rémuse
Ilustrace: Ota Janeček
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1972
počet stran: 143
stav: původní vazba

- František Hrubín - Dětem
Ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1974
počet stran: 92
stav: původní vazba



- J. K. z Radostova (Dr. J. Košín) - Krátké pohádky
Ilustrace: A. Brázda
nakladatel: Hejda a Tuček
počet stran: 85
stav: původní vazba, odřené desky, uvnitř mírně ušpiněno


- Alexandre Dumas - Tři mušketýři (2 díly)
ilustrace: Maurice Leloir
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1967
počet stran: 363
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Jules Verne - Cesta do středu země
ilustrace: Jan Javorský
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1965
počet stran: 355
stav: paperback, velmi dobře zachováno

- Jules Verne, André Laurie - Trosečník z Cynthie
ilustrace: Adolf Born
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1963
počet stran: 353
stav: paperback, dobře zachováno

- Adolf Branald - Dědeček automobil
Ilustrace: Kamil Lhoták
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1966
počet stran: 254
stav: původní vazba s přebalem


- Ezop, Hollar - Bajky
Přebásnil: Jiří Kolář
Ilustrace: iniciály nakreslil, obálku, vazbu a grafickou úpravu navrhl Jiří Blažek
nakladatel: Naše vojsko
rok vydání: 1957
počet stran: 290
stav: původní vazba s přebalem


- Jiří Mahen - Dvanáct pohádek
Ilustrace: 12 barevných zinkografií Josef Lada
nakladatel: Zápotočný a spol.
rok vydání: 1936
počet stran: 125
stav: původní poloplátěná vazba s ochranným pouzdrem, výborný stav!


- F. A. Elstner - Motorové opojení
ilustrace: František Škoda
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1976
počet stran: 223
stav: původní vazba, velmi dobře zachováno

- Eduard Petiška - Jak krtek ke kalhotkám přišel
ilustrace: Zdeněk Miler
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1965
stav: původní vazba, velmi dobře zachováno

- Miloš Macourek - Mravenečník v početnici
dedikace Macourek
ilustrace: Miroslav Štěpánek
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1966
počet stran: 94
stav: původní vazba, desky mírně zašpiněné, uvnitř zcela vpořádku


- František Pilař - Vezeme se
aneb o tom, jak se člověk vozil, vozí a bude vozit
ilustrace: Václav Junek
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1965
stav: původní vazba, dobře zachováno


- Jiří Havel - Přes tři oceány
ilustrace: Karel Franta
nakladatel: Olympia, Praha
rok vydání: 1968
stav: dobře zachováno

- Jonathan Swift - Guliverovy cesty
ilustrace: Artuš Scheiner
nakladatel: Gustav Voleský, Praha
rok vydání: 1936
počet stran: 105
stav: původní poloplátěná vazba - dobře zachovaná
uvnitř skvrny


- Jan Alda - Cvalík, Alík, strýc letí k moři vstříc
ilustrace: František Škoda
nakladatel: Olympia, Praha
rok vydání: 1970
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Josef Kožíšek - Polámal se mraveneček
ilustrace: Ondřej Sekora
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1985
stav: leporelo, přední a zadní deska ušpiněná a mírně odřená, uvnitř vpořádku

- Ondřej Sekora - Ferdův slabikář
ilustrace: autor
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1987
počet stran: 75
stav: dobře zachováno

- Ondřej Sekora - Brouk Pytlík
ilustrace: autor
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1996
počet stran: 136
stav: jako nová

- Zdeněk Adla - První výlet
ilustrace: autor
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1962
stav: leporelo z měkčího kartonu

- Konvolut 4ks reklamních pohádek Ceres, Polarin, Helios
Jak byl objeven svět - Scott
Sirotek a otčím
Život na hradech
O králi Ječmínkovi
nbsp


- Konvolut 6ks reklamních pohádek Saponia, Kosmos, Brandýská cikorka
Pohádka o perníkové chaloupce
Pohádka o kocourovi v botách
Pohádka o Popelce
Pohádka o neposlušném krabovi
Uskutečněná pohádka
Čertův kamarád
stav: dobře zachováno


- Konvolut 5ks reklamních pohádek Vita, Sedlecká továrna na mýdlo
O Horymírovi
O králi Ječmínkovi
Vězeň na Křivoklátě
Dívčí válka
Růžový palouček
stav: dobře zachováno


- Konvolut 5ks reklamních pohádek Saponia, Hanačka, Otta Rakovník
Zachráněný kmen černochů
O lovci kožešin
Strakonický dudák
O Popelváru
Raráš
stav: dobře zachováno


- Konvolut 6s reklamních pohádek Vita, Kosmos, Tov na Cikorii, Oxydont
O labuti
O zvířátkách a loupežnících
Vodní paní
O černém zámku
Divotvorný meč
Zajíc a medvěd
stav: dobře zachováno


- Konvolut 5 ks reklamních pohádek Ottovo mýdlo, Kosmos
Hrdinové
O zlém Durynkovi
Příchod Čechův
Čardějný lék
O hloupém Jankovi
stav: dobře zachováno


- Konvolut - 5 ks reklamních pohádek Otta, Rakovník
ilustrace: Artuš Scheiner, dobře zachováno
Pták Adam
O Přemyslovi a Libuši
Dlouhý, Široký a Bystrozraký
Norka zvěř
Bela a Růžena


- Erich Kastner - Emil a tři dvojčata
Ilustrace: Walter Trier
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1959
počet stran: 136
stav: původní vazba

- Sibiřské pohádky - K. V. Duborovskij
ilustrace: Josef Lada - 12 celostránkových zinkografií
nakladatel: Vyšehrad, Praha
rok vydání: 1949
počet stran: 104
stav: původní vazba, obálka podlepena na plátně

- M. Iljin a E. Segal - Jak se člověk stal vládcem přírody
ilustrace: 20x + obálka nbsp Kamil Lhoták
nakladatel: Svoboda, Praha
rok vydání: 1946
počet stran: 160
stav: původní vazba, obálka podlepena

- Karel Vaněček - Pohádkové večery
ilustrace: Josef nbsp Tomášek
nakladatel: B. Kočí
rok vydání: 1926
počet stran: 58
stav: původní vazba


- Pan strážník a pes Bonzo
autor: anonym
ilustrace: Kotyšan ?
rok vydání: kolem roku 1930
stav: plastická obálka - podlepená


- Jitka Bodláková - Dneska vařím já
ilustrace: František Skála
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy/edice OKO - svazek 6
rok vydání: 1966
počet stran: 279
stav: původní vazba


- F. A. Elstner - Dovedu to!
ilustrace: Jiří Tesař
nakladatel: Státní nakladatelství dětské knihy/edice OKO - svazek 5
rok vydání: 1962
počet stran: 273
stav: nbsp původní vazba


- Miroslav Pánek - Píseň úplňku
Ilustrace: Marko Čermák

- Vladimír Majakovskij - Co je to zle a co je to dobře
Ilustrace: A. Pachomov
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1952
počet stran: 15
stav: původní brož

- Vladimír Majakovskij - Čím budu?
Ilustrace: A. Pachomov
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1951
počet stran: 22
stav: původní brož


- Samuil Maršak - Dům kočky Modroočky
Ilustrace: Helena Rokytová
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1962
počet stran: 41
stav: rozkládačka, velmi dobře zachováno


- Wenig - Jesle
Ilustrace: Wenig
rok vydání: kolem roku 1900
počet stran: 22
stav: leporelo - litografie, počmáraná přední a zadní deska, uvnitř intaktní - čisté


- Olga Scheinpflugová - Pohádky z tohoto světa
Ilustrace: Emanuel Frinta
nakladatel: Aventinum
rok vydání: 1930
počet stran: 113
stav: původní vazba, odřená přední deska


- M. Poppeová - S paprskem pohádky
Ilustrace: Jos. Čapek
počet stran: 183
stav: původní vazba, ušpiněná přední deska


- Hraba - Od rána do večera
nakladatel: Bayer - Kolín
rok vydání: 40. léta 20. století
počet stran: 12
stav: leporelo


- Andersen - Andersenovy báchorky
Ilustrace: s 8 barvotiskovými obrazy a četnými obrázky v textu
nakladatel: Rudolf Storch
počet stran: 315
stav: původní vazba

- Hauff - Hauffovy pohádky
Ilustrace: se 4 barevnými obrazy K. Šimůnka, 2 celostrannými a 13 ilustracemi v textu
nakladatel: Šolc a Šimáček
počet stran: 134
stav: původní vazba

- Bohumil Schweigstill - Veselé národní pohádky
Ilustrace: Artuš Scheiner
nakladatel: E. Weinfurter
rok vydání: 1932
počet stran: 110
stav: původní vazba

- Andersen - Vybrané Andersenovy pohádky
Ilustrace: Artuš Scheiner
nakladatel: J. Otto
rok vydání: 1927
počet stran: 164
stav: původní vazba

- V. Říha - Dvě Maričky
Ilustrace: A. Scheiner
nakladatel: česká grafická unie
rok vydání: 1921
počet stran: 14
stav: původní brož


- Jiří Mahen - Co mi liška vyprávěla
Ilustrace: Josef Lada
nakladatel: Družstevní práce
rok vydání: 1947
počet stran: 158
stav: původní vazba

- Bohumil Klika - O Popelce a jiné pohádky
Ilustrace: s barevnými obrazy Artuše Scheinera
nakladatel: Šolc a Šimáček
počet stran: 84
stav: původní vazba

- A. M. Joklová - Opravdové zázraky Basilia Knoxe
Ilustrace: Kamil Lhoták
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1957
počet stran: 223
stav: původní vazba s přebalem, velmi dobře zachováno


- prof. Fr. Ruth - Pohádky Starověké
Ilustrace: nbsp 12 barvotiskovými obrazy provází Artuš Scheiner
nakladatel: Šolc a Šimáček
počet stran: 175
stav: původní vazba



- V. Rada, Jerry Jack - Budulínek a Matlafousek čili Vzpoura na parníku Primátor Dittrich
Ilustrace: Vlastimil Rada
nakladatel: A. Synek
počet stran: 56
stav: původní vazba
1. vydání


- Dobroslava Skalická - Počítadlo jeden dva tři
Ilustrace: Vítěslav Vostradovský (zinkografie)
nakladatel: A. Storch syn
počet stran: 22
stav: původní vazba

- K. S. Jelínek - Pod zvědavým sluníčkem
Ilustrace: Fr. Procházka
nakladatel: Šolc a Šimáček
počet stran: 12
stav: původní vazba

- B. Němcová - Pohádky Boženy Němcové
Ilustrace: Zdeněk Burian
nakladatel: Václav Pavlík
rok vydání: 1940
počet stran: 253
stav: původní vazba

- O. Syrovátko - Bajky
Ilustrace: Jiří Trnka
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1968
počet stran: 102
stav: původní vazba

- O. Sekora - Ferda v mraveništi
Ilustrace: O. Sekora
nakladatel: J. Hokr
rok vydání: 1947
počet stran: 70
stav: původní vazba

- K. J. Erben - Prostonárodní české písně a říkadla
Ilustrace: M. Aleš, J. Mánes, J. Schwaigr, atd.
nakladatel: Evropský literární klub
rok vydání: 1937
počet stran: 454
stav: původní vazba

- D. Lhotová, Z. K. Slabý, V. Faltová - Olympiáda kocoura Vavřince
Ilustrace: Věra Faltová
nakladatel: Olympia Praha
rok vydání: 1980
počet stran: 55
stav: původní vazba

- Václav Deyl - Živá voda
Ilustrace: Vladimír Kovařík a Václav Boštík
nakladatel: SNDK
rok vydání: 1963
počet stran: 228
stav: původní vazba

- Eduard Bass - Klapzubova jedenáctka
ilustroval: Josef Čapek
nakladatel: SNDK Knihy odvahy a dobrodružství svazek 2
rok vydání: 1954
počet stran: 118
stav: původní brož s obálkou


- František Pilař - Dýmka strýce Bonifáce
ilustroval: Kamil Lhoták
nakladatel: SNDK Knihy odvahy a dobrodružství svazek 4
rok vydání: 1965
počet stran: 262
stav: původní vazba

- Karla Wladislawa Zapa - Wšeobecný zeměpis
nakladatel: České museum, Praha
rok vydání: 1846
počet stran: 502
stav: dobová vazba, stopy používání, titulní
list - xerox, jinak kompletní, slušný stav


- Hugo Adolf Bernatzik - Duchové žlutých listů
výzkumné cesty zadní Indií
fotografie, příloha - mapa
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1943
počet stran: 220
stav: původní brož, obálka, dobře zachováno


- E. Herold, D. Zbavitel a K. Zvelebil - Indie zblízka
ilustrace: množství fotografií
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1960
počet stran: 310
stav: původní vazba s obálkou


- O. Pertold - Ze zapomenutých koutů Indie
ilustrace: 99 tabulí obrazových příloh podle vlastních snímků autorových
nakladatel: Aventinum
rok vydání: 1927
počet stran: 502
stav: dobová celoplátěná vazba, výborný stav!


- Msgra Gauma - Trojí Řím (4 svazky ve 2 knihách)
ilustrace: několik ilustrací a fotografií
nakladatel: Dědictví Svatojanského
rok vydání: svazek I.1897, svazky II.,III. a IV. 1901
počet stran: 396 + 737
stav: původní poloplátěná vazba, dobře zachováno

- Karel Čapek - Výlet do Španěl
Ilustrace: osvětlený obrázky autorovými
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1948
počet stran: 185
stav: původní brož


- T. F. Šimon - Listy z cesty kolem světa
ilustrace: reprodukce autorových kreseb a 2 barevné přílohy
nakladatel: J.Otto, Praha
rok vydání: 1928
počet stran: 242
stav: původní brož s obálkou

- Mária Hajková - Moučníky
ilustrace: fotografie František Spáčil
nakladatel: Obzor, Bratislava
rok vydání: 1968
počet stran: 360
stav: původní vazba, stopy používání,
jinak dobře zachováno


- V. Vrabec - Cocktaily a jiné nápoje nové doby
ilustrace: 17 vyobrazení na křídovém papíře a přes 300 receptů
nakladatel: Vilém Vrabec
rok vydání: kolem roku 1940
počet stran: 98
stav: původní vazba, výborný stav!


- Vítězslav Hálek - Jiné tři povídky
nakladatel: E. Grégr, Praha
rok vydání: 1874
počet stran: 356
stav: dobrý, dobová vazba,
1. vydání, stopy používání


- František Pravda - Sestra Cyrilla
nakladatel: neuvedeno
rok vydání: 1862
počet stran: 128
stav: dobrý, dobová vazba,
1. vydání, stopy používání


- Ladislav Stroupežnický - Cavani
nakladatel: Theodor Mourek, Praha
rok vydání: 1878
počet stran: 164
stav: dobová vazba, 1. vydání,
dobře zachovalé


- Josef Lada - Kronika mého života
ilustrace: Josef Lada, Alena Ladová
nakladatel: Českomoravský kompas, Praha
rok vydání: 1942
počet stran: 392 + obrazové přílohy
stav: původní vazba, 1. vydání, dobře zachovalé


- Josef Škvorecký - Farářův konec
ilustrace: čb fotografie Jitka Bylinská
nakladatel: Kruh
rok vydání: 1969
počet stran: 154
stav: původní vazba s obálkou, přidán igelitový přebal
pěkný stav


- J. R. Pick - Spolek pro ochranu zvířat
nakladatel: Československý spisovatel


- Karolína Světlá - První Češka
nakladatel: I. L. Kober


- Franz Kafka - Dopisy Mileně
nakladatel: Academia
rok vydání: 1968
počet stran: 261
stav: původní vazba s obálkou, pěkný stav

- Jiří Kolář - Vršovický Ezop (1954-57)
ilustrace: autor
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1966
počet stran: 182
stav: původní vazba s obálkou, velmi pěkný stav

- Arnošt Lustig - bílé břízy na podzim

ilustrace: obálku a vazbu navrhl Zdeněk Seydl nbsp

nakladatel: Československý spisovatel

rok vydání: 1966

počet stran: 85

stav: výborný, 1.vydání ,původní vazba s obálkou

nbsp



- Jerome Klapka Jerome - Tři muži na toulkách
nakladatel: Alois Srdce
rok vydání: 1922
počet stran: 205
stav: původní vazba, dobře zachováno, 1. české vydání


- Josef Škvorecký - Konec nylonového věku
nakladatel: Československý spisovatel
rok vydání: 1967
počet stran: 123
stav: původní vazba s obálkou, obálka mírně podlepena, jinak pěkné, čisté
1. vydání


- Jaroslav Vrchlický - Eklogy a písně
nakladatel: J. Otto
rok vydání: 1880
počet stran: 108
stav: původní brož, velmi dobrý stav
první vydání


- Svatopluk Čech - Petrklíče
nakladatel: Dr. Ed. Grégr a Ed. Valečka
rok vydání: 1883
počet stran: 60
stav: původní vazba, dobře zachováno
první vydání


- Jaroslav Vrchlický - Staré zvěsti
nakladatel: Dr. Ed. Grégr a Ed. Valečka
rok vydání: 1883
počet stran: 91
stav: původní vazba, dobře zachováno
první vydání


- Jaroslav Vrchlický - Selské ballady
nakladatel: Ed. Valečka
rok vydání: 1885
počet stran: 76
stav: původní vazba,
desky mírně flekaté, jinak dobře zachováno


- Jaroslav Vrchlický - Nové barevné střepy
nakladatel: František Šimáček
rok vydání: 1892
počet stran: 195
stav: původní brož, dobře zachováno

- Jaroslav Vrchlický - Barevné střepy
nakladatel: František Šimáček
rok vydání: 1887
počet stran: 141
stav: původní brož, dobře zachováno

- Jan Vrchlický - Čarovná zahrada
nakladatel: F. Šimáček
rok vydání: 1888
počet stran: 146
stav: původní brož,
na hřbetě mírně otrhané, jinak dobře zachováno


- Svatopluk Čech - Nové písně
nakladatel: Ed. Valečka
rok vydání: 1888
počet stran: 122
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Růžena Jesenská - Úsměvy
nakladatel: Ed. Valečka
rok vydání: 1889
počet stran: 89
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Jaroslav Vrchlický - Trilogie o Simsonovi
nakladatel: František Šimáček
rok vydání: 1901
počet stran: 120
stav: původní brož, dobře zachováno

- Svatopluk Čech - Slavie
nakladatel: František Šimáček
rok vydání: 1884
počet stran: 128
stav: původní brož, dobře zachováno

- Jaroslav Vrchlický - Hořká jádra
nakladatel: F. Šimáček
rok vydání: 1889
počet stran: 158
stav: původní brož, dobře zachováno

- Jaroslav Vrchlický - Epické básně
nakladatel: J. Otto
rok vydání: 1876
počet stran: 159
stav: dobová vazba, dobře zachováno

- Jaroslav Vrchlický - Symfonie
ilustrace: portrét Vrchlického
nakladatel: J. Otto
rok vydání: 1878
počet stran: 170
stav: dobová vazba, dobře zachováno

- Jaroslav Vrchlický - Dojmy a rozmary
nakladatel: J. Otto
rok vydání: 1880
počet stran: 242
stav: dobová vazba, dobře zachováno
1.vydání


- Josef Svátek - Pád rodu Smiřických
nakladatel: Tiskem místodržitelské knihtiskárny v Praze
rok vydání: 1893
počet stran: 723 nbsp
stav: poškokzená dobová vazba - prasklý hřbet

- Alois Jirásek - Sousedé
nakladatel: Libuše Praha
rok vydání: 1883
počet stran: 180
stav: původní polokožená vazba - mírně poškozeno


- Alois Jirásek - Skaláci
nakladatel: J. Otto, Praha
rok vydání: 1875
počet stran: 407
stav: první vydání, původní vazba - poškozeno


- Vladimír Holan - Cesta mraku
nakladatel: Fr. Borový
rok vydání: 1945
počet stran: 50
stav: původní brož, 1. vydání


- Petr Den - Počitadlo
obálka: A. Škvorová nbsp
nakladatel: Universum press Company,
New York, USA
rok vydání: 1961 nbsp
počet stran: 116
stav: pěkný, původní brož,
podpis autora

- Alice G. Masaryková - Dětství a mládí
ilustrace: množství fotografií
nakladatel: Masaryk Publications Trust,
Pittsburgh, USA
rok vydání: 1960
počet stran: 132
stav: původní brož, pěkně zachovalé
podpis autorky

- Z. M. Zenger O. F. Babler (originální foto + dopis O. F. B.)
rozměr: 240 x 183 mm


- Z. M. Zenger Ferdinand Strejček (originální foto + dopis F. S.)
rozměr: 240 x 183 mm


- Z. M. Zenger Jitka Kolínská (originální foto + dopis J. K.)
rozměr: 240 x 183 mm


- Z. M. Zenger Jan Noha (originální foto + dopis J. N.)
rozměr: 240 x 183 mm


- Z. M. Zenger Kamil Bednář (originální foto + dopis K. B.)
rozměr: 240 x 183 mm


- Z. M. Zenger Jaroslav Seifert (originální foto + dopis J. S.)
rozměr: 240 x 183 mm


- Jan Tesařík - Slena a kamarádi na vojně
ilustrace: kresbičky v textu
nakladatel: Novina
rok vydání: 1931
počet stran: 170
stav: původní vazba, pěkně zachováno,
podpis autora


- Jan Čep - Tvář pod pavučinou
nakladatel: Vyšehrad
rok vydání: 1941
počet stran: 205
stav: původní vazba, dobře zachováno
s dedikací


- Jaroslav Vodrážka - Mánesovou stopou
Ilustrace: Jaroslav Vodrážka
nakladatel: Matica slovenská
rok vydání: 1973
počet stran: 76
stav: původní brož, podpis!


- Bible svatá
nakladatel: Ústř. církevní nakladatel. v edici Blahoslav
rok vydání: 1954
počet stran: 296
stav: dobrý, původní vazba


- Bible svatá
nakladatel: Britické i zahraničné společnosti biblické
rok vydání: 1928
počet stran: 300
stav: pěkný, původní vazba


- Lama Anágárika - Góvinda - Základy tibetské mystiky
nakladatel: Pragma
rok vydání: 1994
počet stran: 299
stav: původní brož, pěkný stav

- Jaakov newman, Gavriel Sivan - Judaismus od A do Z
nakladatel: Sefer
rok vydání: 1992
počet stran: 285
stav: původní vazba s obálkou, pěkně zachováno

- Romain Rolland - Mystický a činný život Indie
nakladatel: Eminent
rok vydání: 1931
počet stran: 301+390
stav: původní vazba s obálkou, velmi dobře zachováno

- Čestmír Loukotka - Náboženství indiánů
ilustrace: čb fotografie a staré kresby
nakladatel: Vesmír
rok vydání: 1926
počet stran: 182
stav: původní brož, pěkný stav

- Biblí svatá aneb všecka svatá písma Starého i Nového zákona
nakladatel: Britická i zahraniční společnost biblická
rok vydání: 1923
počet stran: SZ 953 + NZ 310
stav: luxusní vazba, výborný stav

- A. Verbická - Klíče ke štěstí I. - V. (5 svazků)
překlad: Libuše Baudyšová
nakladatel: Jos. R. Vilímek, Praha
rok vydání: kol. r. 1910
počet stran: 560 + 376 + 312 + 352 + 436
stav: původní vazba, velmi pěkný stav


- Věra Němotová - Honza je drahoušek
nakladatel: B. Smolíková-Mečířová, Praha
rok vydání: kol. r. 1940
počet stran: 252
stav: velmi dobrý, původní vazba s obálkou


- Marie Pleinerová - Pět dní hvězdou
ilustrace: Jan Černý-Klatovský
nakladatel: E. V. Marek, Praha
rok vydání: 1948
počet stran: 142
stav: obálka podlepená, jinak pěkně
zachovalé, původní vazba


- Školačky a školáci (sebrala Pavla Moudrá)
ilustrace: Fr. Horník
nakladatel: Vojtěch Šeba
rok vydání: nbsp kolem roku 1940
počet stran: 173
stav: původní vazba, dobře zachováno

- Aigueperse - Osmnáctiletá
ilustrace: Věnceslav Černý
nakladatel: Jos. R. Vilímek
rok vydání: ?
počet stran: 196
stav: původní vazba, skvrna na přední desce, jinak velmi pěkné

- Jaroslav Vogel - Leoš Janáček
nakladatel: Academia, Praha
rok vydání: 1997
počet stran: 416
stav: výborný, původní vazba


- Písně toulavých srdcí
nakladatel: Zdeněk Vlk
rok vydání: 1940
počet stran: 15
stav: původní brož, pěkně zachováno

- Konvolut 10x sešit písniček nakladatele R. A. Dvorského
ilustrace: litografované - anonym
nakladatel: R. A Dvorský
rok vydání: 1939-40
stav: dobře zachováno

- Národní písničky
složil Václav Vilím

- Josef Žemla - 60 národních písní
nakladatel: Hynek Přikryl
rok vydání: ?
počet stran: 28
stav: původní brož, pěkný stav

- Do kroku i pro oddech
sborník lidových písní pro vojenské a mládežnické soubory,
kluby vojskových těles a skupiny svazarmu
nakladatel: Naše vojsko
rok vydání: 1954
počet stran: 203
stav: původní vazba s obálkou, chybí předsádka, jinak pěkný stav


- Ej, nota, notečka - Nové lidové písně
nakladatel: Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
rok vydání: 1954
počet stran: 92
stav: původní brož, pěkný stav

- Jiří Kajer - Památníček ze slavné chodské pouti Hu svatýho Vavřenečka
ilustrace: M. Fischerová-Kvěchová
nakladatel: Nakladatelství Edv. Fastra
rok vydání: 1945
počet stran: 19
stav: sešit, nbsp pěkně zachováno

- Anna Hostomská - Příběhy, pověsti a pohádky paní hudby
ilustrace: Zdeněk Seydl
nakladatel: Albatros
rok vydání: 1989
počet stran: 439
stav: původní vazba s obálkou, velmi dobrý stav!


- Max Brod - Franz Kafka
ilustrace: mnoho čb fotografií, na obálce kresba Fr. Tichého
nakladatel: Odeon


- Jaroslav Křížek - Jaroslav Hašek v revolučním Rusku
nakladatel: Naše vojsko


- Klaus Wagenbach - Franz Kafka
ilustrace: nbsp mnoho čb fotografií
nakladatel: Mladá fronta
rok vydání: 1967
počet stran: 167
stav: nbsp původní brož, výborný stav


- František Buriánek - Karel Čapek
obsahuje ilustrace a fotografie
nakladatel: Melantrich
rok vydání: 1978
počet stran: 304 text a 52 obrazových příloh
stav: vazba s obálkou, dobrý stav

- Emil Artur Longen - Jaroslav Hašek
ilustrace: autor
nakladatel: E. Beaufort, Praha
rok vydání: 1947
počet stran: 216
stav: nepůvodní vazba s obálkou, uvnitř razítka, stopy používání

- Ladislav Hájek - Paměti A. Bergra
ilustrace: 44 vyobrazení
nakladatel: Orbis
rok vydání: 1944
počet stran: 344
stav: původní brož



- Pohled 127709 Praha
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1908
Nakladatel: V. K. K. V.
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, odtržená známka


- Pohled 127609 Praha
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: V. K. K. V.
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 127409 Praha
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: Karel Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 127109 Praha - Smíchov
Typ pohlednice: bar. fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1899
Nakladatel: Karel Stöhr, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 127009 Praha
Vydáno: cca r. 1902
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: dobrá, nalomený růžek,
jinak pěkně zachovalé, dlouhá adresa

- Pohled 126909 Praha
Typ pohlednice: koláž
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: Karel Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 126709 Praha
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca r. 1906
Nakladatel: Pavel Körber, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 126609 Praha
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca r. 1902
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: dobrá, mírně odřené růžky,
dlouhá adresa

- Pohled 126509 Praha
Vydáno: cca r. 1895
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 126309 Praha
Typ pohlednice: bar. fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 126209 Smuteční průvod
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 126009 Praha
Typ pohlednice: víceokénková
Vydáno: cca r. 1908
Nakladatel: J. Novák, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá


- Pohled 125709 Praha - přístav parníků
Typ pohlednice: bar. fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1901
Nakladatel: L. amp P., Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 125609 Pohřební průvod
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1899
Nakladatel: Karel Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 125309 Praha
Typ pohlednice: bar. fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 125209 Praha - Groebova villa
Typ pohlednice: víceokénková
v secesním rámu
Vydáno: cca r. 1902
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 125009 Praha - obchodní dům (reklamní pohlednice)
Vydáno: cca r. 1920
Nakladatel: J. Novák, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, reklama

- Pohled 124909 Praha - přístaviště parolodí
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: Karel Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 124809 Praha - obchodní dům (reklama)
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca r. 1910
Nakladatel: J. Novák, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, reklamní přítisk


- Pohled 124709 Praha
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca r. 1899
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 124609 Praha - Chuchle
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca r. 1901
Nakladatel: Karel Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 124509 Praha - Malá Strana
Typ pohlednice: víceokénková
Vydáno: cca r. 1905
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 124409 Praha - Smíchov
Typ pohlednice: víceokénková
Vydáno: cca r. 1905
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 124309 Praha - Staré město
Typ pohlednice: víceokénková
Vydáno: cca r. 1905
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 124209 Praha - Hradčany
Vydáno: cca r. 1910
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 124109 Praha
Typ pohlednice: secesní rámeček
Vydáno: cca r. 1901
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 124009 Praha
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: Pavel Körber, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 123909 Zaoceánský parník v Praze
Vydáno: cca r. 1905
Nakladatel: Photochrom, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: dobrá


- Pohled 123809 Praha (komplet 3 kusy)
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 123709 Národní divadlo
Vydáno: cca r. 1905
Nakladatel: Jan Kluge a spol.
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa,
reklamní přítisk


- Pohled 123609 Praha - Smíchov
Vydáno: cca r. 1905
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: Jan Kluge a spol.
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa,
reklamní přítisk


- Pohled 123509 Praha
Typ pohlednice: bar. fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1902
Nakladatel: L. amp P., Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 123409 Praha
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: Karel Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: na spodním okraji 3mm natrženo,
jinak pěkně čisté, dlouhá adresa

- Pohled 123309 Střelnice
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 123209 Osmiveslice
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1899
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa

- Pohled 122909 Praha - Smíchov
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca r. 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 122809 Praha - Karlín
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: R. Storch, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: mírně odřené a nalomené růžky,
jinak dobrý stav, dlouhá adresa

- Pohled 122709 Praha - Karlín
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: R. Storch, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 122609 Praha - Vinohrady
Typ pohlednice: koláž
Vydáno: cca 1902
Nakladatel: P. Körber, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 122509 Praha - Karlín - kasárny
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 122409 Pražská melodie
Autor: E. Orlik
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: Minerva, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 122309 Praha - Kampa
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 122109 Praha - Žižkov
Typ pohlednice: litografie, koláž nbsp
Vydáno: cca 1899
Nakladatel: A. Wiesner, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 122009 Praha - Karlín
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1899
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 121909 Praha - Kobylisy
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1925
Nakladatel: J. Pokorný, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 121809 Praha - Zlatá ulička
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 121609 Praha - Vinohrady
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: K. Zuna, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: drobné skvrny, jinak pěkný stav


- Pohled 121509 Nádraží (dnes Masarykovo)
Typ pohlednice: litografie nbsp
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 121409 Praha
Typ pohlednice: litografie nbsp
Vydáno: cca 1898
Nakladatel: Winkler u. Voigt, Leipzig
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 121309 Praha - přístav
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 121109 Praha
Typ pohlednice: koláž, secesní rámování nbsp
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 121009 Praha
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1903
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 120909 Bílá Hora
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1907
Nakladatel: Tykal
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 120809 Praha - Karlín
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: R. Storch, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 120709 Praha
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 120609 Staroměstské náměstí
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 120309 Praha - Krč
Typ pohlednice: koláž nbsp
Vydáno: cca 1901
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 120209 Praha - Kobylisy
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 120109 Praha - Karlín
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1898
Nakladatel: R. Storch, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 120009 Praha - Karlín
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 119909 Václavské náměstí
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1898
Nakladatel: Römmler amp Jonas, Drážďany
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 119809 Národní dům na Vinohradech
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá dresa


- Pohled 119709 Karlín - přístav
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: K. Bellmann, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 119609 Praha - Žižkov
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: Th. Böhm, Nové Město n/M
Prošlé poštou: ne
Kvalita: mírně odřené růžky, jinak pěkné,
dlouhá adresa


- Pohled 119509 Sv. Jan pod Skalou
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: K. Zuna, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 119409 Osobnosti
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: Nár. soc. dělnictva, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 119309 Liboc
Vydáno: cca 1911
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 119109 Čelákovice
Typ pohlednice: koláž nbsp
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 118709 Atributy
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: Jüdischer Buch- und
Kunstverlag, Brünn
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 118609 Mojžíšova modlitba
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: Jüdischer Buch- und
Kunstverlat, Brünn
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 118509 Nádraží
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: Ant. Roháček
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 118409 Wittelsbach
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: M. Dieterle, Kiel
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 118309 Palba
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: F. Schöler, Vídeň
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 118209 I. Sokolský slet (Záhřeb)
Vydáno: cca 1921
Nakladatel: Asir radiona, Zagreb
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 118109 Praha
Typ pohlednice: koláž nbsp
Vydáno: cca 1903
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 118009 Praha
Typ pohlednice: koláž nbsp
Vydáno: cca 1905
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá


- Pohled 117809 Representační věneček
Typ pohlednice: secese nbsp
Vydáno: cca 1908
Nakladatel: neuvedeno nbsp
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá


- Pohled 117709 Výstavní karneval
Typ pohlednice: litografie nbsp
Autor: Šimůnek
Vydáno: cca 1908
Nakladatel: V. Neubert, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá


- Pohled 117509 Nábřeží Zbraslav
Typ pohlednice: fotografická nbsp
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano, chybí známka
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 110709 Slet sokolstva v Brně
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1914
Nakladatel: J. Procházka, Brno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 110809 Slet sokolstva v Brně
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1914
Nakladatel: J. Procházka, Brno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 110909 VII. Všesokolský slet
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: Hudební závod a nakl.
M. Urbánek, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 111009 VII. Všesokolský slet
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: Hudební závod a nakl.
M. Urbánek, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 111109 VII. Všesokolský slet
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: Hudební závod a nakl.
M. Urbánek, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 111209 VI. Všesokolský slet
Autor: F. Jelínek
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: Minerva, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 111309 Slet sokolstva v Brně
Autor: Staněk
Vydáno: cca 1914
Nakladatel: J. Procházka, Brno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá


- Pohled 111409 Výletní kroj sokolských dorostenců
Vydáno: cca 1922
Nakladatel: Knih. a nakl. Českosl.
Obce Sokolské, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: dobrá, drobné skvrny

- Pohled 111509 Výletní kroj sokolských dorostenek
Vydáno: cca 1922
Nakladatel: Knih. a nakl. Českosl.
Obce Sokolské, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: dobrá, drobné skvrny


- Pohled 111609 Sokol
Autor: František Ženíšek
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: J. P P.
Prošlé poštou: ne
Kvalita: dobrá, drobné skvrny


- Pohled 111709 VI. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 111809 V. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 111909 VI. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: Minerva, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 112009 VI. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: Minerva, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 112109 VI. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: Minerva, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 112209 VI. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: Minerva, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 112309 IV. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1901
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 112509 V. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 112409 V. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 112609 Jindřich Fügner
Typ pohlednice: plastické - vytlačované
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: VIBE
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 112709 Dr. Miroslav Tyrš
Typ pohlednice: plastické - vytlačované
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: VIBE
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 112809 Sokol
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: V. Krátkoruký, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, rozkládací


- Pohled 112909 Pozdrav z Prahy
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1900
Nakladatel: O. Sandtner, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: výborná, dlouhá adresa


- Pohled 113009 VII. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: M. K.
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113309 Sokol
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: M. K.
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113109 VI. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: Minerva, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113209 VI. Všesokolský slet
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113409 Sokol
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1910
Nakladatel: Ústř. Matice Školská, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113509 VI. Všesokolský slet
Autor: V. Muttich
Vydáno: cca 1912
Nakladatel: Minerva, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113609 I. Slet S. O. A. v Chicagu
Vydáno: cca 1921
Nakladatel: F. Pancner, Chicago
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113709 Sokol
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: F. J. Jedlička, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113809 Jánošík (autor M. Kotva)
Typ pohlednice: litografie
Autor: M. Kotva
Vydáno: cca 1932
Nakladatel: Tel. Jedn. Sokol, Bratislava
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 113909 IX. Všesokolský slet (autor M. Benka)
Autor: M. Benka
Vydáno: cca 1932
Nakladatel: Knih. a nakl. Českosl.
Obce Sokolské, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 114009 IX. Všesokolský slet v Praze (autor M. Benka)
Autor: M. Benka
Vydáno: cca 1932
Nakladatel: Knih. a nakl. Českosl.
Obce Sokolské, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 114109 S letom sokola (autor M. Benka)
Autor: M. Benka
Vydáno: cca 1926
Nakladatel: Knih. a nakl. Českosl.
Obce Sokolské, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 114209 Na slet z našich grúňov (autor M. Benka)
Autor: M. Benka
Vydáno: cca 1926
Nakladatel: Knih. a nakl. Českosl.
Obce Sokolské, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 114309 Zájezd Sokolstva amerického
Autor: J. Kolář
Vydáno: cca 1920
Nakladatel: Sokolská obec v Americe
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- pohled 114409 Sokol
Vydáno: cca 1932
Nakladatel: V. Diatelovič, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: dobrá, drobné skvrny


- Pohled 114509 Druhý slet a závody
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1914 nbsp
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: dobrá, drobné skvrny


- Pohled 114609 Slet Sokolstva v Americe
Autor: A. Satra
Vydáno: cca 1909
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: dobrá, drobné skvrny,
odřené růžky


- Pohled 117209 Kostelec n. Č. lesy
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1932 nbsp
Nakladatel: K. Zuna, Praha
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 117109 Pecka
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1930 nbsp
Nakladatel: Foto Fon, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 117009 Turnov
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1922 nbsp
Nakladatel: L. amp P., Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 116909 Tannaberk
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1910 nbsp
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 116809 Felixdorf
Typ pohlednice: vytlačovaný rámeček
Vydáno: cca 1914 nbsp
Nakladatel: L. Siess, Felixdorf
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 116709 Orlík
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1910 nbsp
Nakladatel: J. Hofman, Písek
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 116609 Nový Bydžov
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1907 nbsp
Nakladatel: neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 116509 Prachovské skály
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1940
Nakladatel: Grafo Čuda, Holice
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 116409 Třeboň
Vydáno: cca 1905 nbsp
Nakladatel: F. Fišer
Prošlé poštou: ne
Kvalita: dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 116309 Nové Zámky
Typ pohlednice: okénková
Vydáno: cca 1929
Nakladatel: Minuta, Bratislava
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 116209 Nymburk
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1940
Nakladatel: M. Javorský, Sadská
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 116009 Bousov
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1929
Nakladatel: F. Stránský, Bousov
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 115909 Helfenburk
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1925
Nakladatel: Plzeň
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 115809 Karlovy Vary
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1911
Nakladatel: L.W.K
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 115709 Ostrava
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1954 nbsp
Nakladatel: nbsp Orbis
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 115609 Argentina
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1911
Nakladatel: nbsp Z. Fumagalli, B. Aires
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 115509 Argentina
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1911 nbsp
Nakladatel: nbsp Z. Fumagalli, B. Aires
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 115409 Argentina
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1911 nbsp
Nakladatel: nbsp Z. Fumagalli, B. Aires
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 115309 Istanbul
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1899
Nakladatel: nbsp Max Fruchtermann, Istanbul
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, dlouhá adresa


- Pohled 115209 Buenos Aires
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1911 nbsp
Nakladatel: Z. Fumagalli, B. Aires
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 115109 Dostavník
Typ pohlednice: bar. fotografická
Vydáno: cca 1910 nbsp
Nakladatel: Bloom Bros., Minneapolis
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, mírně odřené
růžky (viz foto)


- Pohled 115009 Buenos Aires
Typ pohlednice: vytlačovaný rámeček
Vydáno: cca 1911 nbsp
Nakladatel: nbsp neuvedeno
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 114909 Buenos Aires
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1911 nbsp
Nakladatel: Carmelo Ibarra, Buenos Aires
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá

- Pohled 114809 Paraguay
Typ pohlednice: litografie
Vydáno: cca 1902
Nakladatel: nbsp P. Kohl, Německo
Prošlé poštou: ano
Kvalita: velmi dobrá, nepatrně odřený růžek
(viz foto), dlouhá adresa


- Pohled 114709 Riegrovy sady
Typ pohlednice: fotografická
Vydáno: cca 1933 nbsp
Nakladatel: nbsp K. Zuna, Praha
Prošlé poštou: ne
Kvalita: velmi dobrá


- Postkarte - Reichsparteitag 1938
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný (zadní strana bez potisku, prázdná)

- Postkarte - WHW - 7. Januar 1940
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný (zadní strana bez potisku, prázdná)

- Postkarte - 27. Deutsche Ostmesse Königsberg
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný (zadní strana bez potisku, prázdná)

- Postkarte - Danzig ist Deutsch
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný


- Postkarte - Wir danken unserm Führer
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný


- Postkarte - Kämpfen Arbeiten Opfern
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný (zadní strana bez potisku, prázdná)

- Postkarte - Kriegs (6 ks - kompletní serie - V. Bismarck, Friedrich der Grosse, Heinrich I., Ulrich V. Hutten, Martin Luther, Carl Peters)
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný (zadní strana bez potisku, prázdná)

- Postkarte - Kriegs (2 ks - Friedrich der Grosse, Carl Peters)
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný (zadní strana bez potisku, prázdná)

- Postkarte - Deutsches Reich, Měsíce (5 ks)
Prošlé poštou: ne
Stav: výborný (zadní strana bez potisku, prázdná)